Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

 

Archiwum aktualności 2012 [1]

 

 

 

 


Ferie w Pro Art Studio

 

Pracownia plastyczna Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Pro Art Studio:
17 lutego (piątek)
Godz. 12:00 - 15
20 - 22 lutego (poniedziałku - środy)
Godz. 13:00 - 14:30

Kids Pro Art:
23 - 24 lutego (czwartku do piątku)
Godz. 13:30 - 14:30


FERIE ZE SMAKIEMUwaga! - Nastąpiła zmiana daty przedstawienia "Miłość z tańcem i muzyką w tle"

Odbędzie się ono w dniu 22.02.2012r. o godz. 12:00!

Za zmianę przepraszamy!

Na zajęcia zaprasza również Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie - dzieci i młodzież szkolną.
Od 15 do 24 lutego w godzinach od 10.00 do13.00
W programie: zajęcia wokalne, taneczne, kulinarne, plastyczne oraz różnego rodzaju gry i zabawy.
Bal Przebierańca dla dzieci i odważnych rodziców 16 lutego od godz. 13.00 do 16.00
Na Imprezie wybierzemy królową i króla balu oraz nagrodzimy najciekawsze przebranie.


Poznański Kwintet Akordeonowy zagrał w Sępolnie!


Dnia 11 lutego 2012 r. odbył się koncert Poznańskiego Kwintetu Akordeonowego w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.
Poznański Kwintet Akordeonowy jest jednym z niewielu zespołów istniejących na świecie, którego skład tworzą wyłącznie akordeony!

W minioną sobotę w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim usłyszeliśmy bogaty oraz zróżnicowany repertuar, na który składają się transkrypcje wielkich dzieł dawnych mistrzów, muzyka współczesna, opracowania muzyki popularnej i rozrywkowej oraz oryginalne utwory napisane specjalnie na akordeon lub kwintet akordeonowy.
Grupa powstała z inicjatywy Profesora Henryka Krzemińskiego, wykładowcy klasy akordeonu Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. W okresie tym Poznański Kwintet Akordeonowy wykonał setki koncertów zarówno w kraju, jak również na estradach Europy, m.in.: Danii, Szwecji, Niemiec, Belgii, Holandii, Francji. W maju 1990 roku kwintet został laureatem Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych w Paryżu.

 

Więcej zdjęć w naszej galerii 2012 r.


Oj, powiało chłodem!

Z powodu niskich temperatur i odwołania zajęć w ośrodkach przedszkolnych na wsiach informujemy, że kolejny IV wykład Sępoleńskiego Uniwersytetu Dziecka odbędzie się w innym terminie.
 

 

 

 

 

 


Dzień Babci i Dziadka w Wiśniewce

 

Dnia 28 stycznia w świetlicy wiejskiej zorganizowano imprezę okolicznościową z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci i Młodzież recytowała wiersze, śpiewała piosenki. Atrakcją tej imprezy był pokaz biżuterii magnetycznej. Ciasto i ciasteczka ufundowała Rada Sołecka.

 


Dzień Babci i Dziadka w Lutowie

 

21 stycznia przy współpracy KGW i Rady sołeckiej na sali Wiejskiego Ośrodka kultury odbył się dzień babci i dziadka.
Przy pysznym cieście i smacznej kawie „dziadkowie” mogli wysłuchać montażu słowno –muzycznego - specjalnie dla nich przygotowanego. Znalazły się w nim wiersze, piosenki z lat młodości ( gdzie dziadkowie wzdychali  z sentymentem), a także skecze z humorem na ich temat. Po wysłuchaniu wnuków, którzy z wielkim zapałem prezentowali się na scenie, dziadkowie mogli posiedzieć i powspominać dawne lata.

 


Świąteczne wspomnienia

Jak co roku do świetlicy wiejskiej w Piasecznie przybył św. Mikołaj. Panował świąteczny radosny nastrój, tym bardziej że świetlicowa Regina Jasiek przygotowała sporo konkursów dla dzieci i rodziców. Każde dziecko zostało obdarowane przez św. Mikołaja paczką słodyczy.

Po spotkaniu z tym niezwykłym gościem i zmaganiach konkursowych zajadano się słodyczami.

 


Ambasador Ekwadoru otworzył w Centrum Kultury i Sztuki wystawę

"CUDOWNY ŚWIAT” Ryszarda SobolewskiegoDnia 21 stycznia 2012 r. przybył do CKiS w Sępólnie Krajeńskim Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny w Polsce FABIAN VALDIVIESO EGUIGUREN.
Ambasador dokonał otwarcia wystawy znanego podróżnika Ryszarda Sobolewskiego, z jego podróży po przepięknym Ekwadorze. Wystawa przeniosła nas do Ekwadoru i na Wyspy Galapagos, leżące na Oceanie Spokojnym i oddalone ok. 1000 km od zachodnich wybrzeży Ameryki Południowej. Patronat nad wystawą objęli Burmistrz Sępólna Krajeńskiego i Ambasador Ekwadoru. Warto wspomnieć, ze Fabian Valdivieso pełnił wiele międzynarodowych funkcji m.in. Sekretarza Generalnego Komisji Stałej Południowego Pacyfiku, Sekretarza Wykonawczego Planu Działania na Rzecz Zachowania Środowiska Naturalnego Morskiego i Nadbrzeżnego na Południowym Pacyfiku. Ponadto pełnił funkcję Charge d`Daffaires Ekwadoru w Peru oraz  komisji reprezentującej Ekwador w Europejskim Biurze Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Wystawie towarzyszył koncert zespołu Karumanta.

Już 17 marca przeniesiemy się w cudowny świat Peru i Wysp Bajeta.

Więcej zdjęć w naszej galerii MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE.
 


„U babci jest słodko”

Pod takim hasłem odbyła się impreza zorganizowana przez WOK, KGW i  Związek Emerytów i Rencistów w  Wałdowie. W  sobotę czyli  21.01.12 Babcie  i  Dziadkowie obchodzili swoje święto. Sala Wiejskiego  Ośrodka Kultury w Wałdowie  po południu wypełniła się rozradowanymi babciami i dziadkami, dla których wnuczki i  wnuki przygotowały ciekawy program artystyczny. Były piosenki,  tańce, wiersze.  Łzę  wzruszenia   wywołało przedstawienie  pt. „  Jak  to  z babcią i  dziadkiem było…” Historia od narodzin, poprzez pierwszą randkę, ślub, aż  do lat współczesnych przywoływała wiele wspomnień i wywoływała serdeczny uśmiech bohaterów imprezy. Do życzeń dla babć i dziadków przyłączył się kabaret „On i Ona”, pokazując scenki kabaretowe. Do tego czas uprzyjemniała pyszna kawa z równie pysznymi ciastami, bo przecież „U babci jest słodko”. Równie  słodko zostali potraktowani wszyscy wykonawcy, którzy otrzymali  słodki upominek od przewodniczącej Koła  Gospodyń Wiejskich.
Na koniec chciałabym podziękować serdecznie wszystkim wykonawcom, paniom pomagającym w organizowaniu spotkania, jak też dodatkowo p.T.Świniarskiemu za obsługę techniczną imprezy i pomoc. 


Kierownik WOK w Wałdowie
Bożena Mania

 

 


Ambasador Ekwadoru w Centrum Kultury i Sztuki!!!

 

 

Już w sobotę 21 stycznia o godz. 17.00 zapraszamy do Centrum Kultury i Sztuki na  muzyczną podróż do Ekwadoru i na Wyspy Galapagos. Wystąpi zespół KARUMANTA ze znanym solistą Groverem Roją. Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa fotografii i rękodzieła ludowego.

Patronat nad imprezą objęli Burmistrz Sępólna Krajeńskiego – Waldemar Stupałkowski i Ambasador Ekwadoru - Fabian Valdivieso Eguiguren, który osobiście dokona otwarcia wystawy.

Wstęp wolny. Zapraszamy!


KULTURA I SZTUKA 2011
 

     


Studium postaci oraz karnawałowe kreacje


W środowe popołudnie sekcja KIDS PRO ART (Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim) spotkała się po raz dziesiąty, by pobudzać kreatywność. W wesołym nastroju, przed naszym pierwszym balem, pracowaliśmy nad kreacjami karnawałowymi i jak się potem okazało powstał rycerz, dama, alladynka i przynajmniej kilka księżniczek. Zajęcia wzbogacone zostały o umiejętność proporcjonalnego wykonania postaci techniką rysunkową. Zachęcamy do korzystania z oferty pracowni plastycznej Centrum Kultury i Sztuki i zapraszamy na kolejne zajęcia. Tym razem zmierzymy się z warsztatem grafiki dla najmłodszych. Warsztaty wprowadzają uczestników w specyfikę pracy artysty – grafika, wspomagają rozwój wrażliwości estetycznej, stwarzają okazję doskonalenia umiejętności manualnych, rozwijają pomysłowość, a także odwagę twórczą.

 


Więcej informacji o naszej sekcji w zakładkach Sekcje CKiS


Lutowo też zagrało z "pompą"


11 stycznia w Lutowie również zagrała orkiestra świątecznej pomocy. Wolontariusze pod postacią Diabełka, aniołka , oraz Maryi zbierali pieniążki na szczytny cel.
W ciepłe popołudnie na sali WOK można było obejrzeć najmłodsze dzieci z „Przedszkolandii” , oraz „Jasełka” wykonane przez starszą grupę działającą przy WOK jak również posłuchać zespołu „Lutowianie”

 


Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie na przeglądzie jasełek.

 
 

 

13 stycznia  grupa teatralna z WOK brała udział w Powiatowym Przeglądzie „Jasełek” w Więcborku.


Jasełka w Lutowie.

 

18 grudnia na sali w Lutowie odbyło się jak co roku Spotkanie opłatkowe dla mieszkańców wsi i nie tylko. Uczestniczyły w nim również  Władze naszej Gminy: Burmistrz i jego zastępca, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz radni  , pielgrzymi pieszej pielgrzymki do Częstochowy „Krajny” oraz przyjezdni goście. Wszystkich przybyłych przywitał Ks. Proboszcz M. Kotewicz modlitwą i błogosławieństwem opłatka, po czym wszyscy chwycili się za ręce i w chwili skupienia wypowiedzieli swoje życzenia. Następnie przy kawie i cieście, które przygotowały panie z KGW można było obejrzeć „Jasełka z Humorem” wykonane przez dzieci i młodzież z kółka teatralnego działającego przy WOK. Wysłuchaliśmy także pastorałek wykonanych przez zespół „Lutowianie” oraz przy akompaniamencie akordeonu pośpiewaliśmy wspólnie kolędy. Na zakończenie dzieci otrzymały paczuszki świąteczne ufundowane przez radą sołecką w Lutowie.

 

 


„Uczta dla melomanów w Sępoleńskim Centrum Kultury i Sztuki”


To była wspaniała uczta muzyczna oraz noworoczny podarunek dla melomanów. Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim od dwóch lat w pierwszy tydzień  nowego roku organizuje koncert noworoczny w sali widowiskowej CKiS.

W czwartkowe popołudnie 5 stycznia w Sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki zorganizowało kolejny koncert noworoczny „WIELKIE PRZEBOJE NA NOWY ROK – CZAR OPERETKI” wraz z Septetem Pomorskim oraz znanymi solistami.

Imprezę prowadził Maciej Puto. Solistami koncertu byli: Grażyna Nita - sopran, Paweł Krasulak- tenor. Przepiękne melodie grał „Septet Pomorski” pod kierownictwem naszego rodowitego Sępolanina Waldemara Kośmieji


Na zakończenie czekały nas życzenia noworoczne przy lampce szampana, które uroczyście złożyli: Pan Burmistrz Sępólna Krajeńskiego – Waldemar Stupałkowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej – Stanisław Rohde.

Więcej zdjęć w naszej galerii 2012r.


WOAK w Toruniu zaprasza!

Plik do pobrania:

- Regulamin przeglądu - (PDF)

 

Szczegóły na - www.woak.torun.pl


Koncert Noworoczny - bilety sprzedane !!!

Informujemy, że nie ma już biletów wstępu na koncert WIELKIE PRZEBOJE NA NOWY ROK – CZAR OPERETKI organizowany w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim dnia 5 stycznia 2012 r.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Centrum Kultury i Sztuki pracuje nad kalendarzem imprez 2012Trwają przygotowania kalendarza imprez gminnych na rok 2012. Dla mieszkańców Miasta i Gminy Sępólno Krajeńskie zorganizowanych zostanie wiele wydarzeń artystycznych.

Mamy nadzieję, że zawiedzeni nie będą miłośnicy malarstwa, fotografii i muzyki poważnej.
Zapraszamy organizacje pozarządowe, instytucje i osoby prywatne do składania własnych propozycji imprez za pomocą formularza znajdującego się na naszej stronie internetowej (www.ckissepolno.com.pl), oraz na stronie BIP (www.bip.gmina-sepolno.pl)


Rok 2012 przewiduje kontynuację cyklów tj.: „Muzyczne podróże po świecie”, „Sami o sobie – refleksje gwiazd”, „Kochamy polskie seriale”, spotkań „Sępoleńskiego Uniwersytetu Dziecka”, czy gminnego projektu „Generator Pomysłów”. Gościć będziemy również zespoły z Ekwadoru, Wysp Galapagos, Peru, czy Wysp Bajeta. Koncertom artystów z dalekich krajów towarzyszyć będą wystawy fotografii i spotkania z ciekawymi ludźmi.
Przed nami niepowtarzalne wystawy malarskie, plenery i szereg nowości.

Zapraszamy!

 

Plik do ściągnięcia:

- Wzór kalendarza imprez na 2012 r. - (Excel)


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl