Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

 

Archiwum aktualności 2012 [2]

 

 

 

  


Pracownia Sztuk Manualnych CKiS zaprasza!!!


Magiczny czas przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy to także potrzeba dzielenia się radością świątecznych życzeń. Dzwonimy, piszemy sms-y, pozdrawiamy się serdecznie a niekiedy wysyłamy okazjonalne kartki. Wychodząc naprzeciw wszystkim tym, którzy własnoręcznie pragną wykonać Wielkanocną Kartkę Świąteczną proponujemy 23 marca o godz. 17.15 udział w warsztatach manualnych. Zapewniamy Państwu materiały oraz fachowy instruktaż.

 


„Muzyczno-fotograficznych podróży po świecie ciąg dalszy”

Tym razem mieszkańcy Sępólna i okolic mieli okazję przenieść się w malownicze zakątki Paru. Wystawie fotografii znanego podróżnika Ryszarda Sobolewskiego towarzyszył koncert zespołu TOTORA MARKA, grającego muzykę andyjską.
Juan Carlos z Boliwii i Arnado Borrora z Paru zaprezentowali kilkanaście utworów andyjskich rejonów Ameryki Południowej. Znakomitej jakości fotografie Ryszarda Sobolewskiego (specjalisty fotografii kryminalistycznej) wiernie odzwierciedlały treść opowieści autora.

Więcej zdjęć w naszej galerii: "Muzyczne podróże po świecie"


Lutowo - Ferie, ferie i po feriach…

W tym roku w Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie „Zimowiska” dla dzieci trwały od 15 do 24 lutego. Dzieci i młodzież spędziły ten czas na tradycyjnych wspólnych zabawach (np. stary niedźwiedź, chusteczka, lisek), grach w szachy, warcaby oraz w tenisa stołowego. Wszyscy uczyli się piosenek, wykonywali prace manualne takie jak: figurki gipsowe, laurki, plakaty itp. Wśród najmłodszych największym powodzeniem cieszyła się plastelina, ciastolina, zjeżdżalnia i oczywiście klocki. Odwiedził nas także Pan Dzielnicowy, który mówił o bezpieczeństwie w czasie ferii oraz rozdał wszystkim dzieciom upominki w postaci odblaskowych zawieszek.
W trakcie ferii odbył się także bal przebierańców, podczas którego wybrano królową i króla balu: Oliwię Zapalską i Mateusza Stasiek – najmłodszych uczestników.
Dzięki dofinansowaniu Rady Sołeckiej oraz WOK dzieci otrzymały upominki, słodkości oraz pączki, które upiekły „ciocie”: Basia i Weronika Kwasigroch.
Wszystkim, którzy pomogli w organizacji, oraz w jakikolwiek inny sposób przyczynili się do ciekawego i atrakcyjnego spędzenia czasu przez nasze pociechy serdecznie dziękuję.


Kierownik WOK w Lutowie
Małgorzata Senska


Dzień Kobiet w Lutowie

21 lutego na zakończenie karnawału Panie z KGW wspólnie z WOK w Lutowie świętowały Dzień Kobiet i żegnały karnawał "śledzikiem". Z tej okazji w ramach wymiany kulturalnej oraz integracji międzywojewódzkiej zaproszono dyrektora Ośrodka Kultury w Lipce oraz zespół "Lipczanki".  Nad oprawą muzyczną spotkania czuwała Kierownik  WOK w Lutowie Małgorzata Senska oraz gościnnie występujący zespół z Lipki. Natomiast nad przepysznymi potrawami -  Panie z KGW w Lutowie, którym bardzo serdecznie dziękujemy.


Dzień Kobiet w Wałdowie


Tradycji stało się zadość i jak co roku kobiety z Wałdowa i okolic zostały zaproszone do Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie, gdzie specjalnie dla nich KGW, Rada Sołecka i WOK przygotowały miłą uroczystość. Oprócz kwiatów, życzeń, słodkiego ciasta i kawy był program artystyczny. Zaprezentowano wzruszające piosenki w wykonaniu młodziutkich artystów z WOK. Oglądać można było tańce, przedstawienie „Jak powstała Ewa z żebra Adama” oraz pośmiać się ze skeczu kabaretowego. Na sali panowała, świetna, sprzyjająca odpoczynkowi atmosfera. Z pewnością wszystkie Panie czuły, ze to Ich święto…Kabaretowy Program Cztero - Gwiazdkowy


„Wyzwanie, jakim jest SŁOWO”, czyli moc przeglądów lc


Marzec w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie zgodnie z tradycją wpisał się literackimi konkursami szczebla powiatowego, zarówno w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych, jak i szkół ponadgimnazjalnych. 5 i 6 dzień miesiąca zapowiadającego długo oczekiwaną wiosnę, zgromadził w sępoleńskiej instytucji kultury liczne grono młodych pasjonatów literatury, recytatorów Powiatu Sępoleńskiego. Proza, wiersze, poezja śpiewana kojąc młode temperamenty oceniana była przez współpracujące z CKiS autorytety: Panią Mariolę Cyganek oraz Panią Barbarę Sobotkę.


Oto wyniki literackich zmagań. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu regionalnym konkursów organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki w Bydgoszczy.


ELIMINACJE POWIATOWE DLA UCZNIÓW KLAS GIMAZJALNYCH
TURNIEJ RECYTATORSKI „STROFKA”Kategoria wiekowa: szkoła podstawowa kl. I-III
I miejsce    Maria Źróbek          kl. II    Zespół Szkół Nr 1 w Sępólnie
I miejsce    Małgorzata Brączyk    kl. III    Szkoła Podstawowa w Więcborku
II miejsce    Amelia Lorbiecka        kl. III    Zespół Szkół Nr 3 w Sępólnie
III miejsce    Paulina Taff            kl. III    Zespół Szkół Nr 3 w Sępólnie
Kategoria wiekowa: szkoła podstawowa kl. IV-VI
I miejsce    Aleksandra Obara    kl. V    Szkoła Podstawowa w Runowie
I miejsce    Tobiasz Nawrocki        kl. VI    Zespół Szkół w Sośnie
II miejsce    Paulina Dyrka        kl. VI    Zespół Szkół w Sośnie
II miejsce    Olga Lewalska        kl. VI    Szkoła Podstawowa w Zakrzewku

Wyróżnienia:
Kategoria wiekowa: szkoła podstawowa kl. I-III
Igor Siekierka        kl. I
Kacper Siekierkowski     kl. III
Zuzanna Wysocka     kl. III
Karolina Taff        kl. I

Kategoria wiekowa: szkoła podstawowa kl. IV-VI
Mateusz Zapalski
Marta Cieślik
Kacper Żuraw
Jakub Walewski
Julia Leśniewska


Zdobywcy nagród otrzymują przepustki do Finału Turnieju Recytatorskiego, który odbędzie się dla klas I-III 1 kwietnia 2012 r., dla klas IV-VI 30 marca 2012 r. w Lubostroniu.ELIMINACJE POWIATOWE
57.OGÓLOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI1.    Anna Kamińska     Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku
2.    Karolina Mazur    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sępólnie Kraj.ELIMINACJE POWIATOWE DLA UCZNIÓW KLAS GIMAZJALNYCH
TURNIEJ RECYTATORSKI „STROFKA”1.    Petronela Cebo        Zespół Szkół Nr 3 Sępólno Krajeńskie
2.    Adrianna Sowińska    Zespół Szkół Nr 3 Sępólno Krajeńskie

 


 


"W muzycznej krainie..." dla maluszków i ich mam


Dwie Muzy Plus


Pół tysiąca widzów w sępoleńskim kinie
Muppety, szturmem trafiły na ekran


Muppety, na których wychowało się kilka pokoleń widzów, szturmem trafiły na ekrany sępoleńskiego Kina Krajna. W Sępólnie film obejrzało ponad pół tysiąca widzów!
11 i 12 marca b. r.  mogliśmy znów bawić się wraz z Kermitem, Świnką Pigi i resztą kultowych bohaterów wymyślonych przez Jima Hensona. Tuż przed seansem dzieci powitał „Wielki Ptak” z Ulicy Sezamowej, który dostarczył najmłodszym mnóstwo atrakcji.


 


Dzień Kobiet w Wiśniewce


Świetlica wiejska wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Wiśniewce zorganizowała Dzień Kobiet w dniu 10 marca. W uroczystości wzięli udział goście zaproszeni w osobach: z-ca Burmistrza Marek Zieńko, Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Rohde, Sekretarz Gminy Dariusz Wojtania, Radni Wiesława Grochowska, Danuta Wańke, Anna Miczko, Zdzisław Grzeca, Janusz Nikiel. Imprezę uświetnił zespół „Lutowianie”, ciasto upiekły panie z koła gospodyń wiejskich. Życzenia i kwiaty wręczane w świetlicy skierowane były do wszystkich Pań. Świetlica jak i KGW w prezencie od Radnych otrzymała firany i obrusy.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzania bloga świetlicy w Wiśniewce: http://swietlicawisniewka.blox.pl/html


Wieści z Piaseczna


W dniu 24.02.2012r  pani świetlicowa Piaseczna Regina Jasiek zapoznała członkinie Koła Gospodyń Wiejskich i młodzież z techniką - DECUPAGE. Zapraszamy na naszą stronę internetową - galeria zdjęć na www.solectwopiaseczno.info


Aktualności Pro Art Studio

 

 

"SZTUKA PLAKATU" to jednorazowe warsztaty projektowania plakatu. Powiemy o prekursorach owej sztuki, prześledzimy historię jej powstania. W rezultacie zaprojektujemy i "przelejemy" na papier. Tematem warsztatu są zagrożenia cywilizacyjne XXI wieku.


Warsztat poprowadzą:
Magdalena Żołdowicz, Sylwia Skupiewska


Tutaj znajdziecie więcej ciekawostek z sekcji Pro Art Studio: http://niebanalnewakacje.blogspot.com/


Formacja CHATELET - wszystkie bilety sprzedane!

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim informuje, iż wszystkie bilety na spektakl kabaretowy Formacjii Chatelet, który odbędzie się w dniu 9 marca zostały sprzedane i nie będzie możliwości ich nabycia w dniu spektaklu!


GRZEGORZ HALAMA W SĘPÓLNIE!Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na spotkanie autorskie „Grzegorz Halama - jakiego nie znasz”!
Grzegorz Halama, gwiazda polskiej sceny kabaretowej, znany z kreacji Pana Józka, hodowcy kurczaków, jak również z wielu parodii i skeczy, już 22 marca 2012 r. o godz. 18.00 zagości w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. W montażu słowno – muzycznym opowiadać będzie o swojej drodze artystycznej począwszy od czasów szkoły podstawowej do dnia dzisiejszego. Opowieść przeplatana będzie piosenkami z każdego okresu jego życia. Zapraszamy!!!
Bilety w cenie 10 zł dostępne w przedsprzedaży w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim.

 


BEST OFF 2011
PRESTIŻOWE WYDARZENIE W DZIEDZINIE FILMU OFFOWEGOCentrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zostało partnerem projektu realizowanego przez Ośrodek Działań Artystycznych Dzieci i Młodzieży Dorożkarnia w Warszawie – Best Off 2011 r.
Best Off jest prezentacją tego, co w ostatnim roku wydarzyło się w polskim kinie niezależnym, amatorskim i studenckim. To festiwal festiwali, gdyż pokazywane są na nim zwycięskie filmy nagrodzone na festiwalach polskich filmów autorskich. Również w Sępólnie widzowie będą mogli się spotkać z najnowszą polską twórczością filmową.
Patronat nad festiwalem sprawuje Ogólnopolskie Zrzeszenie Animatorów Kultury ,,Forum Kraków”.

Szczegółowe informacje można znaleźć na: http://www.dorozkarnia.pl/_sub/konkursy/2011bestoff/
 


Rok Janusza Korczaka w Gminie Sępólno Krajeńskie
W tym roku mija 70. rocznica tragicznej  śmierci Janusza Korczaka w Treblince, a także 100. rocznica utworzenia przez niego Domu Sierot przy ulicy Krochmalnej (obecnie Jaktorowskiej) w Warszawie.
Dlatego, dzięki staraniom Rzecznika Praw Dziecka, Sejm ustanowił rok 2012 rokiem Janusza Korczaka. Przez cały rok polskie instytucje kulturalne organizować będą konferencje, wydarzenia kulturalne i spotkania historyczne poświęcone postaci oraz osiągnięciom tego wielkiego pedagoga, i skupionym wokół Domu Sierot postaciom.
W związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2012 Rokiem Janusza Korczaka Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim we współpracy z samorządem lokalnym przekazuje wystawę objazową, poświęconą postaci „starego doktora”, która trafi do wiejskich instytucji kulturalnych położonych na terenie Gmin Sępólno Krajeńskie, w miejscowościach takich jak: Lutowo, Wałdowo, Dziechowo, Iłowo, Kawle, Komierowo, Lutówko, Niechorz, Piaseczno, Radońsk, Skarpa, Świdwie, Teklanowo, Trzciany, Wałdówko, Wilkowo, Wiśniewka, Włościbórz, Wysoka Krajeńska, oraz Zalesie. Ekspozycja oparta jest na tekstach Janusza Korczaka: „Miłość z cyklu – Moje wakacje”.
Scenariusz: Justyna Polakowska, Opracowanie graficzne: Ewa Gołda, Realizacja: WystawyPolakowska.pl
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych twórczością „starego doktora” do przyłączenia się do Obchodów Roku Janusza Korczaka, roku intensywnej promocji praw dziecka.

 


Konkurs Wielkanocny - na pisankę.

 

Pliki do pobrania:- Regulamin I (JPG)

- Regulamin II (JPG)

- Regulamin III (JPG)

- Karta zgłoszenia (Word)

 


Ferie w Wiejskim Ośrodku Kultury w WałdowieW dniach od 15 do 23 lutego 2012 r. odbyły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży szkolnej zorganizowane przez WOK, przedszkole, KGW i Radę Solecką. Wszyscy mogli się realizować w dniu muzyczno-tanecznym. Aktywność sportową wyzwalały rożnego rodzaju gry i zabawy sportowe, a rozwijanie kreatywności i zainteresowań plastycznych odbywały się w każdy dzień ferii. Największą atrakcją kulinarną był dzień pieczenia chleba i pączków w tłusty czwartek oraz degustacja po ich pieczeniu. Dla dzieci  zorganizowano wycieczkę do kina w CKiS w Sępólnie Krajeńskim na film pt. „Król Lew”. Po filmie wszyscy poszli na pizzę. 21 lutego 2012 r. odbył się bal przebierańców dla dzieci połączony z dyskoteką. Najładniejsze i najbardziej pomysłowe przebranie zostało nagrodzone, a wszyscy pozostali obdarowani słodkościami. Przeprowadzono konkursy z nagrodami. Bez wątpienia był to czas spędzony ciekawie i pożytecznie.


Kierownik WOK w Wałdowie
Bożena Mania


Dziękujemy w imieniu UNICEF!


MINI Bal Karnawałowy w Piasecznie!


W czwartek 16 lutego w Ośrodku Edukacji Przedszkolnej w Piasecznie, odbył się BAL KARNAWAŁOWY.
Z ogromną radością dzieci wcieliły się w bajkowe postacie. Kolorowe girlandy, serpentyny i balony wprowadziły wszystkich uczestników balu w wesoły nastrój. Przebierańcy wraz ze swoimi rodzicami bawili się przy dźwiękach skocznej i rytmicznej muzyki. Pląsom i tańcom - wygibańcom nie było końca.
Bal dostarczył przedszkolakom wiele radości. My dorośli, patrząc na zabawę naszych milusińskich, możemy uczyć się od nich spontaniczności i radości życia. Następny bal już za rok…

 „Z GŁOWĄ W CHMURACH”


Dnia 15 lutego 2012 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mroczy, a 18 lutego w CKiS w Sępólnie odbył się koncert walentynkowy pt.: "Z głową w chmurach" w wykonaniu Młodzieżowego Studia Piosenki Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Podczas koncertu wokalistkom "Studia Piosenki" towarzyszyli muzycy z zespołu "Smooth Quartet" oraz sekcja dęta z "Sępoleńskiej Orkiestry Dętej" działającej również przy CKiS w Sępólnie. Koncert poświęcony był piosenkom, które są związane z dniem Świętego Walentego.

Tradycja obchodzenia dnia Św. Walentego, zwanego też Dniem Zakochanych sięga kilkuset lat wstecz. Jest to świeckie święto, które zaczęto obchodzić w Europie już pod koniec średniowiecza. Tego dnia zakochani wręczają sobie drobne upominki i wysyłają do siebie krótkie liściki lub karteczki z miłosnymi wyznaniami, podpisanymi zazwyczaj „Twój Walenty” lub „Twoja Walentynka”.
   
"Studio Piosenki" może pochwalić się wieloma sukcesami oraz ciekawymi doświadczeniami, m.in. występy przed największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, takimi jak: Mietek Szcześniak, Bogusław Mec, Andrzej Rybiński, Katarzyna Sobczyk, Halina Frąckowiak i wielu innych. Poszczególne wokalistki są również laureatkami przeróżnych konkursów i przeglądów muzycznych, czego skutkiem są wyjazdy na warsztaty muzyczne, czy koncertowanie poza granicami naszego kraju.

Przygotowywany repertuar jest był szeroki i różnorodny pod względem stylów muzycznych. Wykonano utwory z gatunków muzyki pop, rock, blues, aż po elementy funku i jazzu.

Usłyszeliśmy utwory z repertuaru takich artystów jak: Ewa Bem, Hania Stach, Piotr Cugowski, Kuba Badach, zespół Button Hackers, czy Micromusic. Jak można się domyślać, były to kompozycje opowiadające o uczuciach między dwojgiem ludzi. Koncert składał się z trzech części, z których każda z nich opowiadała o innym rodzaju tego uczucia... Na początku zaproponowano teksty opowiadające o uczuciach bardzo pozytywnych, o miłości "nieskomplikowanej", szczęśliwej, o zauroczeniu... Druga część jest natomiast kontrastem do pierwszej – miłość to także łzy, tęsknota, rozstania i uczucia mniej pozytywne, takie jak smutek, żal, złość... Trzecia część wieczoru, to te historie opowiadające o Miłości dojrzałej, romantycznej i szczęśliwej. Były to utwory oddające ten wyjątkowy ciepły klimat i nastrój dnia zakochanych.

 

 

Więcej zdjęć w naszej galerii 2012 r.


  

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl