Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

 

Archiwum aktualności 2012 [5]

 

 

 

 


4 sierpnia


godz. 10.00 – Turniej piłki nożnej trampkarzy z okazji Dni Sępólna (org. CSiR) – stadion miejski.
godz. 16.00 - Międzynarodowy Festiwal Kultury i Sztuki ,,SĘPOLEŃSKIE IMPRESJE MUZYCZNE” zespoły : Orlęta z USA, Ludowa Nuta  z Kanady, chór Zemyra z Litwy, chór Guoba z Litwy, Lechici z Białorusi (org. Centrum Kultury i Sztuki) - molo sępoleńskie.
Patronat nad festiwalem objęli starosta T. Cyganek i burmistrz W. Stupałkowski.
- IBIZA HOUSE PARTY  (Roberto Gaccuni - Italy, Ana Van Duk, David Biller, Dj Arti, i Dj Tommek)

org. i miejsce Terminal Club (do godz. 21.30 mieszkańcy Sępólna Kraj. wstęp gratis). 

 

Akcja specjalna: Bezpłatne badania mammograficzne (parking przy Urzędzie Miejskim).


źródło: fot.- archiwum artysty

5 sierpnia

 

godz. 18.00 - Recital muzyki klasycznej Adama Kośmieji utwory F.Chopina, R.Schumanna, M.Ravela, S.Prokofiewa, G.Gershwina i innych. A. Kośmieja jest studentem Solomona Mikowsky’ego i ukończył Manhattan School of Music w 2011 r.  Wyróżniony został stypendium  dla pianistów Harolda & Helen Schonbergów. Obecnie studiuje z Mikowskim w Chicago College of Performing Arts w Roosevelt University w Chicago (org. Centrum Kultury i Sztuki) – kościół parafialny . Patronat nad recitalem objęli ksiądz prałat H. Lesner i burmistrz W. Stupałkowski.

 

Akcja specjalna: Bezpłatne badania mammograficzne (parking przy Urzędzie Miejskim).    

źródło: fot.- archiwum artysty


Conrado Yanez w Centrum Kultury i Sztuki.

W sobotę 27 lipca odbył się w Centrum Kultury i Sztuki koncert filipińskiego piosenkarza Conrado Yaneza. Artysta zachwycił sępoleńska publiczność i tak jak w polsatowskim show Must Be The Music nie obyło się bez owacji na stojąco i bisów. Jego wszędzie rozpoznawalny niski, aksamitny głos z charakterystyczną chrypką oraz niesamowita charyzma oczarowały zebranych. Nie bez powodu został okrzyknięty „polsko-filipińskim” Luisem Armstrongiem. Piosenkarz obiecał, że wróci jeszcze do Sępólna na kolejny koncert.

 

Więcej w naszej galerii 2012r.


MUZYCZNYCH PODRÓŻY PO ŚWIECIE
 ciąg dalszy


Od kilkunastu miesięcy trwa w Sępólnie Krajeńskim organizowany przez Centrum Kultury i Sztuki projekt MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE. Dzięki jego realizacji nasze miasto odwiedziły już zespoły z Białorusi, Ukrainy, Peru, Ekwadoru, Kuby, Meksyku, Rosji, Iranu, Egiptu, Turcji. Za nami kolejne wydarzenia międzynarodowe. 21 lipca naszą gminę odwiedziły zespoły z Litwy: MAZGYTINIS i LADUTA. Zespoły taneczno – folklorystyczne  „MAZGYTINIS” i „LADUTA“ są laureatami wielu międzynarodowych festiwali. Brały udział m.in. w festiwalach w Łotwie, Ukrainie, we Włoszech, Chorwacji, Austrii, Portugalii, Bułgarii, Polsce, Rosji i Turcji.
Zespoły angażują się w międzynarodowy projekt wymiany kulturalnej i podróżuje po całym świecie.

Więcej zdjęć w naszej galerii "Muzyczne Podróże po Świecie"


Świetlica w Wiśniewce i Zespół Lutowianie promują gminę!

Dnia 6 lipca 2012 roku w Przysieku k/Torunia odbył się Zjazd Izb Rolniczych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, połączony z Piknikiem mięsnym  „Wieprzowina”.
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „ Kół Gospodyń Wiejskich i Kółek Rolniczych Gminy Sępólno Krajeńskie, Koła Gospodyń wiejskich z Gminy Sępólno  Kraj. ze Wsi :Świdwie Lutowo, Radońsk ,Iłowo, Wiśnewka i świetlica wiejska z Wiśniewki, Zespół „ Lutowianie”  . promowały Gminę Sępólno Kraj. na. Zjeżdzie.
Panie z KGW promowały swoje Potrawy regionalne, pochodzenia zwierzęcego , były to:
- kapusta Krysi z klopsikami
- kieszonki schabowe z pieczarkami,
- zrazy inaczej z warzywami,
- pierogi z mięsem,
- chleb z ziarnami, smalcem i skwarkami


 


Jubileusz 60 –cio lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wiśniewce.

        Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „ Kół Gospodyń Wiejskich i Kółek Rolniczych” Gminy Sępolno Krajeńskie napisało projekt skierowany do realizacji w KGW Wiśniówka.
Projekt współfinansowany był przez Gminę Sępolno Krajeńskie.
W realizacji projektu pomagali mieszkańcy Wsi, członkinie Koła, instruktor świetlicy wiejskiej w Wiśniewce.
Festyn z okazji Jubileuszu 60 –cio lecia  KGW odbył się 30 czerwca 2012 roku na Boisku sportowym w Wiśniewce.
Wśród gości zaproszonych byli;Posłanka na Sejm RP – Iwona Kozłowska, Starosta sępoleński Tomasz Cyganek ,Burmistrz  Sępolna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Krakowiak, Przewodniczący Rady Miejskiej
Stanisłwa Rohde, Z-ca Burmistrza Sępolna Kraj. Marek Zieńko ,Radni: Rady Powiatu i Gminy, Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy Henryk Sobczak, Przewodnicząca Gminnej Rady Kobiet Barbara Stasierowska
Dyrektorzy ; Centrum Kultury i Sztuki Julita Maciaszek, Banku Spółdzielczego Adam Trzos,
Sołtysi : Kawl – Morela Bobik, Wiśniowy – Sylwia Konińska , Przewodniczące i członkinie
KGW z Gminy Sępolno Krajeńskie, Mieszkańcy wsi i okolic.
Prezentami dla Koła był pochłaniacz pary, aparat fotograficzny, podziękowania.
Burmistrz Sępolna Kraj. Wręczył byłym i obecnej przewodniczącej Statuetki a członkiniom Koła Podziękowania za zaangażowanie na rzecz Wsi, Gminy, Powiatu.
Dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek. Impreza zakończyła się zabawą ludową.


DNI SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO  4 – 11 SIERPNIA 2012 R.Centrum Kultury i Sztuki informuje.
Znane są już szczegóły obchodów DNI SĘPÓLNA. W tym roku dla mieszkańców naszego miasta, ich gości i turystów przebywających na Krajnie, animatorzy kultury wraz z partnerami przygotowali szereg atrakcji. Już podczas pierwszego dnia obchodów święta miasta  odbędzie się I Międzynarodowy Festiwal Kultury i Sztuki  z udziałem zespołów z USA, Kanady, Litwy, Białorusi. Nie zabraknie muzyki klasycznej w najlepszym wykonaniu Adama Kosmieji (studiującego w Chicago College of Performing Arts w Roosevelt Uniwersity) Przed nami również Festiwal Kreatywnej Młodej Mamy: KARMAZYNOWY ZACHWYT., wystawy plenerowe, festyn integracyjny, VIII Jarmark św. Wawrzyńca, koncert zespoły Brathanki, koncert orkiestry z Linden (Dolna Saksonia) i wiele innych atrakcji. Szczegóły ośmiu  dni obchodów już niebawem.

 


Pierwszy tydzień przygód już za nami!


Jak co roku w CKiS prowadzimy wakacyjne zajęcia dla dzieci
i młodzieży. Obecność zainteresowanych i w tym roku nas nie zawiodła. Nasze kreatywne pomysły na wspólne spędzenie i wykorzystanie czasu przyciągają coraz więcej odbiorców.
W minionym tygodniu podczas naszych spotkań wiele rzeczy stworzyliśmy, dużo się ruszaliśmy, a przede wszystkim dobrze się bawiliśmy. Dzieci i młodzież mieli okazję zawrzeć nowe znajomości dzięki licznym grom i zabawom integracyjno-twórczych. Bohaterowie letnich przygód wykazali się także wieloma różnymi talentami, pomysłami. Zapraszamy na kolejne przygody do Centrum od 9 do 13 lipca w godz. 10.00-13.00.


Przystanek WARSZTATOWO


    Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży organizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie to inicjatywa z wieloletnią tradycją zmierzająca w kierunku integracji lokalnych środowisk artystycznych, różnych dziedzin sztuki. Poza organizowanymi przez CKiS konfrontacjami o zasięgu gminnym i powiatowym, pomysłodawcy projektu konsekwentnie dążą do rozwijania i aktywacji środowiska młodych talentów, tworzących elitę kulturalną naszego regionu.
Wszyscy laureaci przeglądu realizujący swoje pasje w obszarach teatru, tańca, plastyki, sztuk manualnych bądź muzyki zgodnie z obowiązującymi założeniami konkursu otrzymują nagrody - najczęściej pozwalające im pogłębiać swoje dotychczasowe zainteresowania oraz realizować własne zamierzenia artystyczne.
11 kwietnia oraz 16 czerwca z inicjatywy organizatora przeglądu - CKiS w Sępólnie odbyły się warsztaty taneczne oraz teatralne.
    WARSZTATOWO - przystanek będący alternatywą dla nieefektywnych form spędzania czasu, jak co roku skupiał wybitnie uznane w środowisku artystycznym postaci w roli prowadzących warsztaty oraz młodych entuzjastów sztuki w charakterze uczestników.
Laureaci konkursu jaki miał miejsce w marcu bieżącego roku, młodzież  z Płocicza oraz pasjonaci teatru z Zespołu Szkół w Jastrzębcu zgodnie podkreślają, że organizowane dla nich warsztaty będące formą wyróżnienia to niezwykle trafna decyzja organizatora.
    Jak sami uczestnicy wspominają: ”Rozbudziliśmy własną ciekawość na interesujące nas dziedziny sztuki i choć pochodzimy z małych środowisk uwierzyliśmy, że mamy szansę na uczestniczenie w znaczących wydarzeniach kulturalnych, co więcej - sami możemy je tworzyć.”


 


„Twórcze łapki” na wakacjach

Czwartkowe popołudnie 28 czerwca dla najmłodszych dzieci uczestniczących na zajęciach w Pracowni Sztuki Użytkowej Centrum Kultury i Sztuki upłynęło na wesołej zabawie. „Twórcze łapki” bo pod taką nazwą dzieci spotykały się w każdy poniedziałek i czwartek tworząc z gliny rozmaite stworki, potworki, duszki, bajkowe elfy i krasnoludki. Oprócz zajęć ceramicznych dzieci miały możliwość zapoznania się różnorodnymi sztukami plastycznymi. Jednak ostatnie przedwakacyjne zajęcia to czas spędzony na wspólnej zabawie, wypełniony uśmiechem i słodyczami. Zadowolenie, które widniało w oczach dzieci dawało największą satysfakcję z prowadzonych zajęć. Każdy milusiński poczuł się małym artystą. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w zajęciach. Raz jeszcze bardzo dziękujemy uczestnikom pikniku. Dziękujemy dzieciom za uśmiechy na buziach, a ich rodzicom za ciepłe słowa.
Do zobaczenia we wrześniu :)


Pracownia Sztuki Użytkowej – Warsztatowo


Zakończono realizację projektu współfinansowanego przez CKiS oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Więcborku. Projekt dotyczył warsztatów ceramicznych dla osób niepełnosprawnych. Uczestnicy zajęć po raz pierwszy mięli styczność z materiałem plastycznym jakim jest glina, w atrakcyjny sposób spędziły swój wolny czas. Na warsztatach ceramicznych osoby niepełnosprawne zapoznały się z techniką wykonywania naczyń i rzeźb ceramicznych. Z wielkim zaangażowaniem lepili swoje pierwsze wazony, misy oraz anioły. Podczas zajęć panowała bardzo przyjazna atmosfera. Po zakończonych zajęciach wszyscy stwierdzili, że taka alternatywa spędzenia wolnego czasu jest dla nich całkiem nową możliwością i jeśli jeszcze tylko nadarzy się taka okazja to z miłą chęcią przyjadą i po raz kolejny wezmą udział w takim przedsięwzięciu.

 

Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej galerii 2012r.


Nadeszła wakacyjna przerwa dla muzykalnych maluszków!

 

W dniu 2 lipca 2012 roku o godz. 16.30 w Centrum Kultury i Sztuki odbyły się ostatnie przed wakacjami zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci wg teorii E.E. Gordona – z serii „Od brzuszka do uszka – muzyka, mama i ja”. W zajęciach tych jak zawsze wzięła udział stała grupa dzieci w wieku od 0 do 4 lat, wraz ze swymi opiekunami. Maluchy wspólnie z rodzicami i prowadzącą bawiły się przy wielorakich melodiach w różnych skalach, tonalnościach i  rytmiczankach. Wzbogacały tym samym swój słownik rytmiczny i melodyczny. Muzyka podczas zajęć jest dla dzieci czystą przyjemnością, a rodzice mogą nauczyć się jak należy pracować poprzez zabawę ze swoim dzieckiem niosąc mu radość i bliskość. Po wakacjach zapraszamy na kolejną edycję zajęć umuzykalniających, a teraz życzymy wszystkim dzieciom uśmiechniętego słoneczka i ciepłej wody :o)Do zobaczenia wkrótce
Sylwia Pyrc

Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej galerii 2012r.
 


LETNIE PRZYGODY W CKiS

Nie masz pomysłu na wakacje?! My mamy rozwiązanie!
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim serdecznie zaprasza na dwutygodniowy maraton przygód, które wypełnione będą mnóstwem pomysłów i inspiracji. Do wspólnych przygód zapraszamy tych młodszych i tych starszych. W programie czekać na Was będzie wiele niespodzianek i atrakcji, dzięki którym na pewno nie będziecie się nudzić!
Po co leniuchować, jak można powariować!
Startujemy 2 lipca o godzinie 10.00
Zajęcia odbywać się będą w terminie: 02.07 – 13.07.2012 r.
od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 13.00

 


Wakacje z WOK w Lutowie


JEDNAK PRZYPŁYNĘLI PIRACI!!!!!!!!Przepiękne słońce, letni wietrzyk i szum fontanny na wodzie sprawiły, że obchody Nocy Świętojańskiej miały magiczny charakter. Rusałka na koniu w jaśminowym wianku witała gości z dalekiej Kuby bukietami z siedmiu ziół.
W amfiteatrze  gościł Konsul Kuby Roberto Marrero wraz z małżonką oraz  znany podróżnik i fotograf Ryszard Sobolewski. Imprezę rozpoczął blok polskich tańców narodowych. Konsul Roberto Marrero, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski i Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Rohde dali się zaprosić do zatańczenia poloneza. Nieco później mieszkańcy i zaproszeni goście przenieśli się w klimat gorącej Kuby. Stało się tak za sprawą wystawy ,,Gorąca Kuba” Ryszarda Sobolewskiego oraz koncertu zespołu kubańskiego Calle Sol. Elis
Herrera, Rei Ceballo, Renell Valdes Cepero, Noel Horta Sanchez rozpoczęli występ od brawurowego wykonania utworu Chan Chan znanego u nas z filmu Wim`a  Wenders`a Buena Vista Social Club.
W programie były również: koncert orkiestry dętej W tradycji i obrzędzie zapisane , koncert dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Studia Piosenki Na ludowo hej . Nie mogło zabraknąć parady łodzi, przeprawy przez malownicze zakątki sępoleńskiego jeziora, kalejdoskopu sobótkowych wianków w plenerowej aranżacji, wzniecania ognia przy akompaniamencie obrzędowych dźwięków i poszukiwania legendarnego kwiatu paproci.  Utwory  Czerwone jabłuszko, Hej żeglujże żeglarzu, Nie lij dyscu w nowej aranżacji słychać było nawet na plaży. Na zakończenie do Sępólna zawitali piraci, którzy porwali kilka sępoleńskich dziewcząt.

Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej galerii 2012r.


CZY NAPRAWDĘ PRZYBĘDA PIRACI?????????????

 

 

 

Podczas ubiegłorocznej Nocy Świętojańskiej Sępólno nawiedzili wikingowie, którym udało się pokonać żyjącego na dnie jeziora potwora. W tym roku jak wieść niesie do Sępólna zawitają piraci, którzy przybędą porwać nasz cenny skarb w postaci pięknych sępoleńskich dziewcząt. Czy fikcja ta stanie się prawdą, czy przybierze realne kształty przekonają się wszyscy, którzy przybędą na sępoleńskie molo już w sobotę. Startujemy o 18.00!

 

 


 


Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim ma nowy sprzęt.

      

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskie przystąpiło do realizacji projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Działanie – 413 ,,Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” w zakresie  operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach  działania ,,Odnowa i rozwój wsi” oraz  ze środków  Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. 
W ramach realizacji projekt zakupiono fortepian cyfrowy i sprzęt nagłaśniający o łącznej wartości 42.807,90zł


 


 

 


MALOWNICZE SPOTKANIE NA POGRANICZU KULTUR


   Centrum Kultury i Sztuki gościło młodych artystów z Collegu Sztuki im. Achremczika w Mińsku na Białorusi. Kilkudniowy pobyt młodzieży był okazją do zorganizowania pleneru malarskiego. Celem projektu było ukazanie pięknych zakątków naszego miasta i przeniesienie ich na płótna. Podczas kilkudniowego pobytu w Sępólnie młodzież spotkała się z władzami powiatu i gminy oraz z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie Krajeńskim. Na przełomie października i listopada planowany jest wyjazd sępoleńskiej młodzieży do Mińska.
Patronat nad całością przedsięwzięcia artystycznego objęli Starosta Sępoleński T. Cyganek oraz Burmistrz Sępólna Krajeńskiego W. Stupałkowski.

 

Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej galerii: "wystawy"


„W muzycznej krainie czas wesoło płynie…” – Dzień Dziecka już za nami!

W sobotę, 9 czerwca 2012 r. na Plac Przyjaźni zagwarantowaliśmy wszystkim najmłodszym milusińskim niezapomniane doznania i świetną zabawę z muzyką. Był koncert trzech niezwykle przyjaznych kaczorów „Kosmokwaków”, widowisko szczudlarzy - „Parada żurawi”, „Opowieści Wschodu i Zachodu. Merlin Czarodziej i Dumryl Szalony”, „Koncert dla Rodzin z Małymi Dziećmi” w aranżacji Sylwii Pyrc, plener malarski „Dziecięce marzenia” - „Kids Pro Art” oraz artystyczna odsłona Młodzieżowego Studia Piosenki i Studia Tańca „Styl” Centrum Kultury i Sztuki.

Centrum Kultury i Sztuki gorąco dziękuje wszystkim dzieciom, rodzicom i opiekunom za udział w imprezie „W muzycznej krainie czas wesoło płynie…”.

Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej galerii 2012r.

Serdecznie dziękujemy także wszystkim partnerom i sponsorom:
- Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
- Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sępólnie Krajeńskim,
- Samorządy Mieszkańców nr 1 i 2 w Sępólnie Krajeńskim,
- Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim,
- Stowarzyszenie „Duże Różowe Słońce” w Sępólnie Krajeńskim,
- Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim,
- Spółdzielnia Mieszkaniowa w Sępólnie Krajeńskim,
- Zakład Gospodarki Komunalnej w Sępólnie Krajeńskim,
- Zakład Transportu i Usług w Sępólnie Krajeńskim,
- Bank Spółdzielczy w Więcborku oddział w Sępólnie Krajeńskim.

 


„Koko Koko Kino Spoko” – Wciąż ją kocham…

Mimo deszczowej aury na sępoleńskie molo przybyło dużo widzów. Co nas oczywiście niezmiernie cieszy. Utrwaliło to nas w przekonaniu, że kino plenerowe jest potrzebne w naszym mieście i warto organizować takie właśnie przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli ponownie spotkać się na kolejnym letnim seansie pod gwiazdami.


Dzień Dziecka w Wiśniewce


W dniu 31 maja zorganizowano przy świetlicy wiejskiej w Wiśniewce Dzień Dziecka. Udział w imprezie wzięli również rodzice i babcie, które dopingowały swoje pociechy podczas udziału w konkursach. Konkursy zakończono przeciąganiem liny: rodzice, babcie kontra dzieci. Oczywiście zwyciężyły dzieci. Na koniec pieczono kiełbaski. Nagrody ufundowało Stowarzyszenie „Nasza Krajna” i Starostwo Powiatowe w Sępólnie, a słodycze świetlica wiejska. W imieniu dzieci serdecznie dziękuję sponsorom.


Instruktor  Świetlicy Wiejskiej
Bogumiła Olszewska


 


VI Spotkanie Sępoleńskiego Uniwersytety Dziecka

 

W dniu 1 czerwca w sali kinowej Centrum Kultury i Sztuki odbyło się już VI spotkanie Sępoleńskiego Uniwersytetu Dziecka. Tym razem maluchy poznały wartość jaką jest SAMODYSCYPLINA wymagająca silnej woli i wytrwałości, jest ona także doskonałym narzędziem osiągania życiowych celów. Ciocia Klara dzięki swoim pomocnikom (wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kotarbińskiego) w zabawny sposób przekazała najistotniejsze szczegóły dotyczące omawianej wartości. Gościem VI spotkania była Mirosława Gawryłkiewicz – znana jako Nutka Milutka, która już od ponad 30 lat jest twórczym przewodnikiem najmłodszych po pięknej dziedzinie życia człowieka, jaką jest muzyka. I to właśnie dla najmłodszych komponuje i tworzy piosenki oraz melobajki. Nutka Milutka urzekła dzieci swoimi piosenkami niosącymi przesłanie, iż w wielu dziedzinach naszego życia niezbędna jest samodyscyplina. To spotkanie było wyjątkowe, gdyż wszyscy Mali Studenci zostali porwani w wir muzyki. Cała sala śpiewała wraz z  Nutką Milutką piosenki z najnowszej publikacji „Śpiewający Dekalog, czyli jak żyć aby zdrowym być”. Pojawiły się m.in. utwory: „Słoneczny hymn przedszkolaka”, „Lubię śpiewać”, „Tola w pierzynach”, „Z witaminą hi – hi, cha – cha”. Dzieci także były oczarowane grą na pianie. Jednym słowem Dzień Dziecka w Centrum Kultury i Sztuki Mali Studenci spędzili bardzo wesoło i muzycznie.

Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej galerii "Sępoleński Uniwersytet Dziecka"


Grupa MoCarta w Sępólnie Krajeńskim„Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą Matkę Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi”. Artur Renion
Tak o swojej twórczości mówią muzycy Grupy MoCarta, kwartetu smyczkowego o ambicjach kabaretu muzycznego. Grupa koncertuje głównie poza granicami kraju w Niemczech, Portugali, Czechach, Ukrainie i Rosji. W minioną niedzielę mogliśmy ich podziwiać na scenie Centrum Kultury i Sztuki. Sępoleńska publiczność entuzjastycznie przywitała muzyków i owacjami na stojąco dziękowała im za koncert.

Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej galerii 2012r.!
 


„Impresje...” malarskie w Centrum Kultury i Sztuki

 

Pod tym tytułem odbyła się wystawa Pana Romana Andrzeja Kolińskiego z zamiłowania rysownika, malarza, fotografika. Jego specjalnością jest fotografia lotnicza, artystyczna i plenerowa. Od kilku lat interesuje się również portretem i karykaturą. Otwarcie wystawy nastąpiło podczas „Majówki w Stylu Retro” w dniu 12 maja 2012 r. na sępoleńskim molo, podczas której artysta opowiadał o swoich obrazach. Mieszkańcy mogli sami się przekonać jak powstaje karykatura, chętnych nie brakowało a sam karykaturzysta miał pełne ręce pracy. Podczas wystawy można było obejrzeć prace wykonane techniką suchej pasteli jak i farbami olejnymi. Do 18 maja wystawę można było oglądać w sali Centrum Kultury i Sztuki, chętnych do obejrzenia „Impresji...”  nie brakowało.

 


Kino na MOLOEuro 2012 to trudny czas dla tych, którzy nie interesują się piłką nożną, zwłaszcza dla kobiet.
Już pierwszego dnia piłkarskich mistrzostw 8.06.2012 r. o godz. 22.00 Centrum Kultury i Sztuki zaprasza kobiety na sępoleńskie molo na wieczorne spotkanie z dobrym kinem. Kiedy kibice będą pochłonięci Euro 2012, czekać będzie na Was wyjątkowe kino plenerowe. W niepowtarzalnej projekcji na wielkim ekranie wyświetlimy specjalnie dla Was film „Wciąż ją kocham”.

 

John Tyree (Channing Tatum) jest przystojnym, zamkniętym w sobie żołnierzem Sił Specjalnych, odwiedzającym na przepustce ojca w Karolinie Południowej. Savannah Curtis (Amanda Seyfried) jest piękną, pełną ideałów studentką z bogatej rodziny z Południa, spędzającą w domu ferie wielkanocne. John i Savannah pochodzą z różnych światów, ale kiedy poznają się przypadkiem na plaży, natychmiast budzi się w nich wzajemne uczucie. To spotkanie zamienia się w szalony, dwutygodniowy romans, podczas którego rodzi się między nimi głęboka i namiętna miłość. Odnajdują w sobie nawzajem coś czego im brakowało, chociaż wcześniej nie zdawali sobie z tego sprawy. Kiedy John musi wracać do swojej jednostki, a Savannah do college'u, obiecują sobie, że będą kontynuować znajomość listownie. Ich miłość rozkwita w bogatej korespondencji, a widz ogląda niezwykle romantyczną love story...


CHEVROLETY, TRYCYKLE, BICYKLE LONG WAY

Miłośnikom motoryzacji, starych aut i rowerów prezentujemy zdjęcia wykonane przy sępoleńskim molo podczas „Majówki w Stylu Retro”.
MAJÓWKA W STYLU RETROW sobotę, 12 maja, Centrum Kultury i Sztuki zorganizowało przy sępoleńskim molo ,,Majówkę w Stylu Retro”. Patronat nad imprezą objęła Pani Wojewoda Kujawsko – Pomorski Ewa Mes. Mieszkańcy mieli możliwość przeniesienia się w klimat XIX i XX wieku. Wszystko to za sprawą inscenizacji Bicyklowe Atelier, w którym Jan i Florian zabiegają o względy uroczej Wioletty. Mogliśmy podziwiać auta z sekcji pojazdów zabytkowych Ret – Club Automobilklubu Bydgoskiego, którego Członkowie poprzez pokazy dążą do popularyzacji działań w zakresie zachowania ruchomych zabytków kultury.
Mogliśmy także towarzyszyć w zmaganiach scenicznych dzieci i młodzieży ze Studia Tańca Styl, Młodzieżowego Studia Piosenki oraz w pokazach magii Mariusza Czajki.
Majówce towarzyszyły wystawy: ,,Miłość” oparta na tekstach Janusza Korczaka, obrazów Romana Kolińskiego oraz ,,Zdrowie w stylu retro” zorganizowana przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Sępólnie Krajeńskim.

Więcej zdjęć w naszej galerii 2012r. - "MAJÓWKA W STYLU RETRO"


Wystawco zgłoś się na Jarmark!!!


Centrum Kultury i Sztuki informuje, że najpóźniej do 31 lipca 2012 r. można nadsyłać zgłoszenia udziału w „Jarmarku Świętego Wawrzyńca”, który odbędzie się w trakcie tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego - 11 sierpnia 2012 r. na Stadionie MLKS „Krajna” ul. Chojnicka 19.
Zapraszamy rzemieślników, artystów ludowych, kolekcjonerów, małe i średnie firmy, instytucje, organizacje do zaprezentowania swoich wyrobów. Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie karty zgłoszenia wystawcy dostępnej na stronie www.ckissepolno.com.pl lub o bezpośredni kontakt z Centrum Kultury i Sztuki, ul. Tadeusza Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie (tel./fax. 523880160).

Pliki do pobrania:

- Karta zgłoszenia wystawcy (PDF)

- Regulamin wystawcy Jarmarku Świętego Wawrzyńca (PDF)
 


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl