Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2012 [7]

 

 

 

 


"Historia drogi do wolności"

Dnia 11 listopada 2012 r o godz 16 w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej  w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie odbyła się uroczystość patriotyczna pod tytułem "Historia drogi do wolności" dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez naród polski niepodległości. W odpowiednim nastroju i zadumie mieszkańcy Wałdowa i okolic mogli posłuchać i obejrzeć  montaż słowno-muzyczny  w wykonaniu zespołów działających w WOK i prezentacje multimedialną "Historia drogi do wolności przygotowaną przez  T.Świniarskiego. Na zakończenie uroczystości został odśpiewany przez wszystkich zgromadzonych "Hymn Mazurka Dąbrowskiego".

Fot. (Elżbieta Gackowska)


Jerzy Zelnik

10 listopada 2012 r o godz 18-ej w sali kinowej CKiS w ramach XIV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbył sie koncert poetycko muzyczny znanego polskiego aktora Jerzego Zelnika pt "Co jest Ojczyzna". Aktorowi akompaniował na fortepianie muzyk CKiS Sławomir Stencel. Autorski program wypełniony był znanymi wierszami i utworami wielkich polskich poetów i pisarzy. Usłyszeliśmy: "Hymn do miłości Ojczyzny" Ignacego Krasickiego, "Ojczyzna" Marii Konopnickiej, tytułowy wiersz Władysława Syrokomli "Co jest Ojczyzna",  "Wy, którzy Pospolitą Rzeczą władacie" Jana Kochanowskiego, wspaniałą interpretację "Koncertu Jankiela" Adama Mickiewicza, "Póki w narodzie myśl swobody żyje" Adama Asnyka, czy współczesnych naszych poetów noblistów, "Moja wierna mowo" Czesława Miłosza i "Gawęda o miłości ziemi ojczystej" Wisławy Szymborskiej. Aktor przedstawił także wiersz nieznanego autora, prawdopodobnie napisanego przez żołnierza, uczestnika walk o niepodległość "Li tylko polscy jesteśmy żołnierze".  Poetycka część przeplatana była muzycznymi utworami patriotycznymi w interpretacji Jerzego Zelnika - "My pierwsza brygada", "Witaj majowa jutrzenko", "Serce w plecaku", "Rozmaryn", "Czerwone maki", "Rozszumiały się wierzby płaczące". Koncert zakończyła pieśń "Żeby Polska", do której słowa napisał Jan Pietrzak a muzykę skomponował Wojciech Korcz. 

Fot. CKiS (Jacek Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii 2012r.


Sukces to praca


8 listopada o godz. 13-ej odbyło się III spotkanie Sępoleńskiej Akademii Sukcesu. Gościem specjalnym był znany dziennikarz i ambasador Polski w Urugwaju, dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki POLSAT Jarosław Gugała. Dziennikarz zaskoczył wszystkich zebranych bowiem na początku spotkania z młodzieżą zasiadł do fortepianu i zaśpiewał. Opowiedział o swojej drodze do kariery. Wyznał, że także pochodzi z małej miejscowości i to gdzie i czy osiągniemy sukces zależy w wielu przypadkach od losu i przypadku. Odpowiadał na pytania Mateusza Swakowskiego i Wojtka Kiełbasińskiego. Powiedział także, że trzeba bardzo dużo i ciężko pracować i niekoniecznie trzeba szukać szczęścia i spełnienia w dużych miastach. Wartościowych ludzi potrzeba wszędzie a to często los sprawia, że niektórzy z nas dostają od życia szansę zrobienia kariery i wybicia się ponad przeciętność.

Fot. CKiS (Jacek Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii  "SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU" lub na


"Mądrość żywobycia to: zauważyć samo życie, w sobie i w drugim!"

W czwartek 8 listopada w Centrum Kultury i Sztuki odbyło się już VIII spotkanie Sępoleńskiego Uniwersytetu Dziecka. Tym razem omawianą wartością była MĄDROŚĆ. Spotkanie rozpoczęło się od "Bajki o mądrym królewiczu i pięknej królewnie", która to niosła przesłanie - czym jest mądrość w człowieku, który potrafi wybaczać, jest cierpliwy, sprawiedliwy, dokonuje właściwych wyborów. Na scenie pojawił się także zastępca burmistrza Pan Marek Zieńko, który opowiedział dzieciom jak ważne jest podejmowanie mądrych decyzji, a co za tym idzie zdobywanie jej poprzez naukę. Gościem specjalnym spotkania był Józef Broda - pedagog, multiinstrumentalista, jeden z najbardziej popularnych muzyków ludowych, który przybył specjalnie na wykład aż z Beskidów. W niecodzienny sposób, przy pomocy listka, rogu, słomki, patyka, dudy i innych nietuzinkowych instrumentów, oraz barwnych opowieści przybliżył dzieciom wartość. Jak powiedział "Mądrość żywobycia to: zauważyć samo życie, w sobie i w drugim!". Panu Józefowi przy fortepianie towarzyszyła "Nutka Milutka", czyli Mirosława Gawryłkiewicz. Choć wykład trwał ok. 2 godzin, to Pan Józef nie pozwolił dzieciom na nudę, mali studenci śpiewali i recytowali wspólnie ze swym mentorem :o)

Fot. CKiS (Hanna Kujoth, Jacek Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii  "SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA" lub na


Największy kasowy sukces w historii Brodway`u

Koncert zespołu STOMP stał się nagrodą przyznaną przez Burmistrza Waldemara Stupałkowskiego dla wybitnie utalentowanej młodzieży związanej z amatorskim ruchem artystycznym Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Zgodnie z założeniami 4 listopada w Operze Nova w Bydgoszczy zagościła zaangażowana w twórczość artystyczną Centrum KiS młodzież, stając się tym samym świadkami jedynego w swoim rodzaju widowiska, które bez wątpienia bawi, śmieszy oraz inspiruje.

STOMP to mistrzowie tworzenia niezwykłej muzyki z wykorzystaniem codziennych przedmiotów. Show grupy jest bez wątpienia najbardziej zaskakującym i oryginalnym spektaklem w historii. W zespole pulsuje energia- jest prowokujący i nie boi się eksperymentować. Widowisko zostało uhonorowane imponującą ilością nagród Olivier Award za Najlepszą Choreografię, nowojorską Obie Award oraz statuetką za Najbardziej Wyjątkowe Przeżycie Teatralne. Miarą sukcesu STOMP są rewelacyjne recenzje prasowe i liczne występy w telewizji.

   

Fot. CKiS (Jacek Wojtania)
    

 

SZTAB WOŚP  Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

POSZUKUJE WOLONTARIUSZY

DO ZBIÓRKI PIENIĘDZY

PODCZAS 21 FINAŁU WOŚP

 


Przed nami 21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
który odbędzie się w niedzielę 13.01.2013 r. dlatego już dziś poszukujemy osób, które chciałyby nam pomóc w zbiórce pieniędzy tego dnia.

Jeśli chcesz nam pomóc!
- zgłoś się bezpośrednio  do nas
- jeśli jesteś uczniem - zgłoś się do sekretariatu swojej szkoły, gdzie wskażą ci nauczyciela współpracującego z nami

Rzeczy które będą potrzebne:

- zdjęcie
- twoje dokładne dane (imię i nazwisko, adres zamieszkania, data i miejsce urodzenia, telefon kontaktowy)
- nazwa szkoły lub miejsca pracy
- ponieważ niepełnoletni wolontariusze zbierają pieniądze wyłącznie pod opieką osoby dorosłej - potrzebujemy także dane osoby, która będzie się opiekowała wami w czasie zbiórki (może to być rodzic, nauczyciel, lub osoba pełnoletnia, która zgodziła się wami zaopiekować)
- osoby niepełnoletnie muszą także dostarczyć zgodę od rodzica na uczestnictwo w zbiórce.

LICZYMY NA WAS!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00 pod adresem :
Centrum Kultury i Sztuki
ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie
Masz pytania? – zadzwoń - 052 3880160
Więcej o finale dowiesz się również pod adresem -  www.wosp.org.pl/final   


Rusza kurs tańca towarzyskiego!


Dla wszystkich tych którzy chcą rozpocząć naukę tańca towarzyskiego  i dla tych, którzy chcą ją kontynuować mamy dobrą wiadomość. Kolejna edycja Kursu Tańca Towarzyskiego rusza już w listopadzie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dnia 9 listopada 2012 r. o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie (sala lustrzana).
Zapraszamy  dzieci, młodzież i dorosłych do poznania magii jaką kryje w sobie taniec towarzyski. Na naszych zajęciach oferujemy naukę takich tańców jak: samba, cha-cha, rumba, tango, walc i wiele innych…  Zapisz się już teraz, a niedługo będziesz mógł wykorzystać swoje umiejętności na zbliżających się wielkimi krokami imprezach: andrzejkach, sylwestrze czy karnawale. Zapraszamy. Szczegóły tel. 523880160.


HALLOWEEN w Piasecznie

„My jesteśmy straszne zmory.
Bardzo groźne z nas upiory.
Jeśli nie chcesz się nas bać.
Musisz nam cukierka dać.”

 


31 października w naszym ARTiK-u roku obchodziliśmy święto Halloween. Dynie, wiedźmy czy duchy zagościły w Piasecznie.

Zabawy jakie tego dnia uświetniały naszą uroczystość to: wspólne czarowanie, tańce z miotłą czarownicy, przejście przez bagno oraz wyklejanie dyni kolorowymi kawałkami papieru. Straszności i radości dominowały od początku do końca, ale czymże była by zabawa halloween-owa bez strojów, które zostały przygotowane dla każdego malucha. Wszyscy przebrali się za kościotrupki.
Był to naprawdę udany dzień, czekamy na taki kolejny. Szkoda tylko, że tak mało dzieci uczestniczyło w zabawie. Wszystkim nieobecnym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.


Najlepsi pojadą na spektakl STOMP[...] talent nie znaczy to samo co geniusz i [...] nawet jeśli szczęśliwy los
się od ciebie odwróci i wszystko runie, talent nie straci swej
szlachetniejszej, lepszej natury.


    W tym roku po raz drugi Burmistrz Sępólna Krajeńskiego nagrodził utalentowane dzieci i młodzież skupione w sekcjach artystycznych Centrum Kultury i Sztuki i w Wiejskich Ośrodkach Kultury w Wałdowie i Lutowie. Najlepsi otrzymali dyplomy i zaproszenia na niesamowite widowisko. STOMP – to niezwykły koncert, to mistrzowskie wykorzystanie codziennych przedmiotów. Widowisko stanowi wspaniałe połączenie muzyki, ruchu  i komedii wizualnej. Zadziwia i wywołuje salwy śmiechu,  a artyści występujący czerpią pomysły zewsząd. Każda rzecz może stać się częścią dynamicznego koncertu. Nagroda jest forma podziękowania za pracę na rzecz kultury i ma stać się inspiracją do nowych twórczych działań artystycznych. Wśród nagrodzonych byli:WOK Lutowo – TWÓRCZOŚĆ
1.    Agata GAPPA

WOK Wałdowo
2.    Kinga Jakubowska - TANIEC
3.    Anna Lica - MUZYKA


Centrum Kultury i Sztuki
STUDIO TAŃCA STYL - TANIEC
4.    Kinga Masiak
5.    Katarzyna Myślińska
6.    Aleksandra Mordel
7.    Filip Drogoś

MŁODZIEŻOWE STUDIO PIOSENKI -MUZYKA
8.    Oskar Mazalon
9.    Barbara Grzegorzewska
10.    Milena Pilkiewicz
11.    Weronika Łopińska
12.    Aleksandra Ostrowska
13.    Agnieszka Ryduchowska
14.    Anna Bruska

ORKIESTRA DĘTA - MUZYKA
15.    Piotr Hermann
16.    Aleksandra Cyra
17.    Błażej Has
18.    Natalia Potracka
19.    Roksana Hołody
20.    Olga Heyser
21.    Tomasz Prużyński

PRO ART. STUDIO - TWÓRCZOŚĆ
22.    Milena Spychała
23.    Nikol Urban
24.    Pamela Panasiuk
25.    Sabina Adamska

PRACOWNIA SZTUKI UŻYTKOWEJ - TWÓRCZOŚĆ
26.    Kornelia Trzcionkowska

Fot. : CKiS (Sławomir Stencel)

 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl