Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2012 [9]

 

 

 


Ilona Zielkowska kolejnym gościem Sępoleńskiej Akademii Sukcesu 
 
 ,,Pokój w Europie jest jak powietrze; to mieszanina, która pozwala żyć, dająca przestrzeń, by rozwijać skrzydła. Pokój w Europie dla nas, młodych Europejczyków, jest czymś tak podstawowym jak powietrze, że przestaliśmy  w ogóle zaprzątać sobie głowy jego obecnością. Szybko jednak zauważyliśmy jego brak. Bez pokoju stracilibyśmy swoje osobowości, umarli jak bez powietrza”- tak brzmi hasło Ilony Zielkowskiej w konkursie ,,Pokój, Europa, Przyszłość: Co znaczy dla Ciebie Pokój w Europie” ogłoszony przez Unię Europejską.
Ilona Zielkowska spotkała się z maturzystami w ramach Sępoleńskiej Akademii Sukcesu. Opowiedziała młodym sępolanom o pobycie w Oslo i spotkaniu ze światem wielkiej polityki. Spotkanie prowadzili Wojciech Kiełbasiński i Mateusz Swakowski.


Przyjmujemy dary do licytacji!

 

Uwaga!!!

Wszyscy z Państwa, którzy chcą przekazać dary do licytacji podczas XXI Finału  WOŚP (13.01.2013 r.) – prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.
Szczegóły programu XXI Finału podamy za tydzień.

 


VII DZIEŃ ADWENTOWY

 

DZIEŃ ADWENTOWY- kaj go jeszcze nie było już za nami ,co dla mieszkańców Sępólna oznaczać może tylko jedno- czas rozpocząć przedświąteczną krzątaninę w niepowtarzalnej atmosferze zbliżających się ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.


W zgodzie z panującą w naszym mieście tradycją BURMISTRZ SĘPÓLNA WALDEMAR STUPAŁKOWSKI złożył nawiązujące do okoliczności życzenia mieszkańcom oraz przybyłym do Sępólna gościom. Tegorocznemu jarmarkowi towarzyszyła baśniowa postać Śnieżnej Królowej Gór , która w atmosferze czaru i magii odkrywała przed milusińskimi istotę tajemnicy BOŻEGO NARODZENIA.
Noworoczne orędzie z roku na rok cieszące się rosnącym zainteresowaniem i popularnością, okraszone było przytupem na góralską nutę w wykonaniu folk góralskiej kapeli Hora oraz tradycyjnie śpiewem i tańcem  najmłodszych mieszkańców Sępólna, jak i tych którzy współtworzyli obecną historię miasta.
Wśród artystów zaprezentowali się:
–    Dziecięcy Zespól Taneczny PLUSIK oraz PLUS MINI
–    Młodzieżowe Studio Piosenki CKiS
–    Warsztaty Terapii Zajęciowej
–    Chór Cecylia
–    Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku
–    Uczniowie Zespołu Szkół nr 3
Organizatorzy przedsięwzięcia składają serdeczne podziękowania Współorganizatorom oraz Mieszkańcom Sępólna za wytrwałość i zaangażowanie pomimo wyjątkowo uciążliwej aury.

Więcej zdjęć w naszej galerii - Folklor i tradycja.


Fot. CKiS (S. Stencel, J. Wojtania)


Świąteczne warsztaty.

 

Miesiąc grudzień to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Każdy z nas ma ochotę zaskoczyć swoich najbliższych własną inwencją w doborze dodatków wyeksponowanych podczas świątecznej kolacji - efektowne kartki wysłane do najbliższych czy też stroiki oraz aranżacje stołu wigilijnego.
Taką możliwość stworzyliśmy dla państwa w ostatnim okresie.
30 listopada odbyły się warsztaty własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych, na których każda z Pań stworzyła po raz pierwszy niespotykane na co dzień w sklepach kartki. 
8 grudnia dzięki uprzejmości Państwa Moniki i Waldemara  Lamparskich mogliśmy przyjrzeć się jak samodzielnie udekorować mieszkanie aby nie tylko nasi goście ale i najbliżsi docenili wkład naszej pracy w przygotowania do tak wyjątkowego wieczoru jakim jest Wigilia.
14 grudnia to kolejna twórcza przygoda w pracowni CKiS gdzie na zajęciach przygotowaliśmy dekoracje i stroiki świąteczne.
Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy a już wkrótce na kolejne warsztaty do pracowni Sztuki Użytkowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

m.k


 

Fot. CKiS (Mirosława Kaczmarek)


Świąteczne zajęcia umuzykalniające

10 grudnia odbyły się Mikołajkowe zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci do lat 5 - „Od brzuszka do uszka”. W zajęciach tych jak zawsze uczestniczyli rodzice ze swymi maluchami, którym zależy na ich rozwoju muzycznym i intelektualnym. Dzieci tańczyły, śpiewały, gaworzyły i rytmizowały do różnych utworów świątecznych o określonej tonalności. Nie zabrakło oczywiście skocznych rytmiczanek.
Wszystkim uczestnikom naszych zajęć i tym dużym i tym małym – składam ciepłe życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, by pod choinką dla naszych maluchów czekały prezenty. A my rodzice kochajmy nasze dzieci, śpiewajmy im, kolędujmy i cieszmy się magią tych niezwykłych Rodzinnych Świąt :o)

Do zobaczenia w Nowy Roku 7 stycznia ;o)Instruktor Edukacji Kulturalnej
mgr Sylwia Pyrc

Fot. CKiS


PLUS NA PODIUM


    Nie ulega wątpliwości, że pomimo dzielących różnic młodzieńczego usposobienia łączy
Je niczym wspólny mianownik pasja - nieprawdopodobna radość płynąca z tańca.
Każda z Nich stanowi jakże różną, integralną część zespołu a jednak to właśnie taniec pozwala im na bezkompromisowe wyrażanie siebie.
Dominika tańczy przy każdej nadarzającej się okazji - bez wyjątku,Ola nie może pozwolić sobie na choćby najmniejsze uchybienie, Oliwia wzrusza się kiedy dzielnie pokonuje własne słabości a Zosia to chodząca perfekcja
    Łącznie w  Zespole Tańca Współczesnego PLUS pracuje jedenaście fantastycznych, pełnych pozytywnej energii dziewcząt.
Wyzwaniem minionych miesięcy i celem jednocześnie jaki postawiły sobie na drodze artystycznych poszukiwań stał się udział w XIV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego.
Wśród 328 podmiotów z różnych zakątków naszego kraju zespół PLUS reprezentujący Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie startował w kategorii MODERN – formacje powyżej 15 lat.
Choreografia traktująca o odwiecznej walce dobra ze złem okazała się przysłowiowym „strzałem
w dziesiątkę”. Symboliczny motyw dżumy oscylujący wokół zagadnień moralnych, postawy człowieka wobec zła, zyskał respekt Jury, stając się powodem ogromnej radości i satysfakcji pracujących w PLUSIE dziewcząt.
    Zajęcie pierwszego miejsca to jeden z powodów, dla którego z uznaniem zerkam na te młode, niewiarygodnie energetyczne osóbki.
Swoim zwycięstwem z pewnością udowodniły, że warto sięgać po marzenia, ale to w szczególności ich ciężka, codzienna praca wprawia mnie w stan rozpierającej dumy.


Instruktor
Ewa Quiring -Korczak


Zaepół PLUS obecnie pracuje w składzie:
–    Katarzyna Myślińska
–    Aleksandra Mordel
–    Paulina Rzeczkowska
–    Dominika Chylewska
–    Ewa Krzyżanowska
–    Kinga Masiak
–    Martyna Skuza
–    Oliwia  Weilandt
–    Weronika Łozicka
–    Katarzyna Bettin
–    Agata Zdanowicz

Fot. Filip Drogoś
 


JASEŁKA W LUTOWIE!


W niedzielne popołudnie 16 grudnia w WOK w Lutowie przy współpracy KGW i Rady sołeckiej okoliczni mieszkańcy oraz przybyli goście mogli poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Na scenie zaprezentowały się min. przedszkolaki, które zaśpiewały piosenkę o choince, dzieci i młodzież z WOK, które przedstawiły "Jasełka" pt: "Miłością pokonasz zło" oraz zespół "Lutowianie", który zaśpiewał pastorałki.
Ks. Proboszcz M. Kotewicz pobłogosławił opłatek, którym dzieląc się wzajemnie każdy życzył sobie lepszego jutra, a przede wszystkim zdrowia. Wszyscy trzymając się za ręce zaśpiewali kolędę. Panie z KGW zadbały o słodkości na stole, a sołtys wcielił się w rolę mikołaja nagradzając dzieci za ich występy na scenie. Pozostali otrzymali na pamiątkę cudne aniołki wykonane przez dzieci.

Fot. Bernard Orłowski


Zimowe życzenia z Akademii Malucha
„BAJKOLANDIA”


 

 

Aby Święta były wyjątkowymi dniami w roku.
By choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,
by kolacja wigilijna wniosła w serca,
spokój a radość pojawiła się
z każdym nowym blaskiem.
By prezenty ucieszyły każde smutne oczy.
By spokojna przerwa ukoiła złość,
a kolędowych śpiewów nie było dość!

 

 

 

 

  

 


 Fot. CKiS


Przepis na bajkowe pierniki z „BAJKOLANDII”


Składniki:
•    O,5 kg mąki tortowej
•    paczkę przyprawy do piernika
•    1 szklanka cukru pudru
•    2 łyżeczki sody
•    0,5 kostki margaryny
•    1 szklanka miodu
•    1 jajko
Wykonanie:
1.    Wszystkie składniki wsypać do miski i dokładnie wymieszać (miód prawdziwy – lejący, margarynę rozpuścić i letnią - wlać do miski).
2.    Ciasto dobrze zagnieść i wyłożyć na stolnicę.
3.    Stolnicę posypać delikatnie mąką i rozwałkować ciasto.
4.    Kiedy ciasto jest już rozwałkowane (nie zbyt cienko!) wycinać foremkami świąteczne wzory.
5.    Pierniki wyłożyć na wcześniej wysmarowaną margaryną blachę i piec ok. 15 min. w 180’ C, aż delikatnie się zarumienieją i nie będą twardawe.
6.    Upieczone pierniki lukrujemy i posypujemy słodkimi ozdóbkami.
Smacznego :o)

Fot. CKiS


Pani Witaminka

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki,
Wszyscy mamy grzeczne minki, bo zjadamy witaminki…

Dzieci z Akademii Malucha jak każde dziecko uwielbiają słodycze, ale… jeszcze bardziej lubią owoce i warzywa w których mieszkają witaminki A, B, C, D.

Soki owocowe są smaczne i zdrowe,
Soki owocowe od dzisiaj zawsze pij…!

Pani Wiatminka wprowadziła dzieci w świat warzyw i owoców, wspólnie z dziećmi przygotowali sok owocowy, który był przepyszny. Dzieci wypiły go z uśmiechem, na twarzy i nie zostawiły ani kropelki soku. Pani witaminka podarowała dzieciom symbol zdrowego odżywiania się – kolorową dłoń „5 DZIENNIE” – to międzynarodowy program obejmujący swym zasięgiem ponad czterdzieści krajów. Kampania ta powstała pod patronatem WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) i FAO (Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa) w odpowiedzi na niskie spożycie warzyw i owoców oraz potrzebę jego zwiększenia w codziennej diecie. Hasło to oznacza, że każdego dnia powinniśmy jeść pięć porcji świeżych warzyw lub owoców. Dzieci z Akademii Malucha wiedzą co dobre :o)

Fot. CKiS (Jacek Wojtania)


POGOTOWIE KULTURALNE RUSZA NA WIEŚ.Mamy dobre wieści dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich Gminy Sępólno Krajeńskie. Udało się nam zachwycić Kapitułę Akademii Orange niestandardowym podejściem do pracy z dziećmi i młodzieżą, odkrywczymi pomysłami na twórcze wykorzystanie nowych technologii oraz pasją do wspólnego działania. Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim  znalazło się na liście laureatów II i IV edycji Akademii Orange. Akademia dofinansuje zajęcia z różnych dziedzin sztuki w świetlicach wiejskich. Pogotowie kulturalne rusza na wieś już w styczniu.

 WŁADZE SAMORZĄDOWE GMINY SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE
ZAPRASZAJĄ NA

VII DZIEŃ ADWENTOWYMikołajki w WOK w Wałdowie


Tradycyjnie dnia 6 grudnia 2012 r. Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie zorganizował dla dzieci spotkanie ze ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM tzw. MIKOŁAJKI. Uczestnicy nie tylko brali udział w przygotowanych dla nich konkursach i zabawach ale także otrzymali paczki ze słodyczami sponsorowanymi przez Radę Sołecką wsi Wałdowo.


Kierownik WOK w Wałdowie
Bożena Mania

Fot. Hanna Rompalska


Mikołajki w Teklanowie
 
Dnia 07.12. br. w Świetlicy Wiejskiej w Teklanowie odbyły się Mikołajki. Dzieci czekały z niecierpliwością na przybycie Mikołaja. Jego przybycie oznajmił dźwięk dzwonka. Przywitaliśmy Mikołaja, po czym On obdarował wszystkie dzieci  paczkami, ale nie tylko paczkami, a także rózgami. Wszystkie dzieci chętnie rozmawiały i odpowiadały na pytania Mikołaja.  Po rozdaniu paczek dzieci zaprosiły naszego gościa na krótki występ w podzięce za upominki. Dla przybyłych rodziców czekało ciasto i kawa. Była także możliwość kupna ozdób świątecznych wykonanych na świetlicy. Składam podziękowania pani sołtys oraz paniom z rady sołeckiej. Szczególne podziękowania kieruję do  pani Anny Partyka za dofinansowanie paczek.Magdalena Szupińska (świetlicowa)


ŚWIETNA WIADOMOŚC DLA MIŁOŚNIKÓW DOBREGO KINA!

 

 

 

Centrum Kultury i Sztuki podpisało umowę z kinem Orange na kolejny rok. O tym, że duży ekran ma moc, a kino dostarcza nam nie tylko rozrywki, ale i poszerza horyzonty wiemy wszyscy. Emocji towarzyszących pokazom filmowym w kinie nie da się porównać z doświadczeniami przed ekranem telewizora. Mieszkańcy Sępólna i okolic mogę zatem spodziewać się letnich projekcji filmowych na molo.
Miłośników kina zapraszamy już 12 grudnia 2012 r. na filmy: „Goryl Śnieżek w Barcelonie”, „Nietykalni” oraz „Komisarz Blond”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Spotkanie opłatkowe w Lutowie!

 

 

Wiejski Ośrodek Kultury przy współpracy Koła Gospodyń Wiejskich oraz Rady Sołeckiej w Lutowie zaprasza 16 grudnia 2012 r. o  godz. 15.00 na Spotkanie Opłatkowe dla wszystkich mieszkańców. W programie:  „Jasełka", część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków, koncert pastorałek zespołu "Lutowianie" oraz wspólne śpiewanie kolęd.
ZAPRASZAMY!

 

 

 „Spotkanie z Mikołajem”


Wiejski Ośrodek Kultury i Rada Sołecka w Wałdowie zaprasza dnia 6 grudnia 2012 r. o godz. 16.00 dzieci z Wałdowa na „Spotkanie z Mikołajem”. Jak co roku Mikołaj trafi do wszystkich dzieci z Wałdowa ze słodkim upominkiem!


„Koncert świąteczny”

WOK, KGW i Rada Sołecka w Wałdowie zapraszają dnia 9 grudnia 2012 r. o godz. 15.00 wszystkich mieszkańców Wałdowa na „Koncert Świąteczny”!
W programie m.in.: jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży działającej w WOK, koncert zespołów z WOK w Wałdowie, tradycyjne dzielenie się opłatkiem oraz wieczerza wigilijna. Zapraszamy!KALENDARZ IMPREZ GMINNYCH


Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie przyjmuje zgłoszenia do Kalendarza Imprez Gminnych na 2013 rok.
Kalendarz obejmować będzie imprezy odbywające się na terenie Gminy Sępólno Krajeńskie. Zgłoszenia mogą dotyczyć imprez, uroczystości, świąt, turniejów, zawodów, konkursów, wystaw, festynów, pikników, zabaw i innych istotnych dla mieszkańców wydarzeń.
Zgłoszeń może dokonywać każdy podmiot (samorządy, sołectwa, stowarzyszenia, szkoły, zakłady pracy i inne). W zgłoszeniu zawarte winny być informacje – data, nazwa i miejsce wydarzenia oraz nazwa organizatora. Zgłoszenia będą przyjmowane w celu opracowania Kalendarza Imprez Gminnych, który będzie zamieszczony na stronie internetowej Gminy Sępólno Krajeńskie www.gmina-sepolno.pl oraz Centrum Kultury i Sztuki www.ckissepolno.com.pl. Kalendarz będzie sukcesywnie aktualizowany.
Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Centrum Kultury i Sztuki, ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie z dopiskiem „Kalendarz Imprez 2013” lub drogą mailową na adres: ckissepolno@op.pl z dopiskiem w tytule: „Kalendarz 2013”.
Wskazanie terminu imprezy nie jest jednoznaczne z rezerwacją sal w poszczególnych obiektach, w których planowane jest wydarzenie. W celu rezerwacji i odpłatności za wynajem należy kontaktować się z właściwymi zarządcami obiektów.

 

 

Pliki do pobrania:

- Wzór kalendarza imprez 2013 (Excel)


Koncert orkiestry kameralnej  Capella Thoruniensis w Iłowie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach projektu  „Dziedzictwo kulturowe województwa kujawsko-pomorskiego – wsparcie opieki nad zabytkami w 2012 roku” zapraszamy 2 grudnia 2012 r. (niedziela) o godz. 15:00 do Kościoła Parafialnego p.w. św. Andrzeja Boboli w Iłowie na koncert orkiestry kameralnej  Capella Thoruniensis. Pomysłodawcą i liderem przedsięwzięcia jest Województwo Kujawsko – Pomorskie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bal Sylwestrowy w Wałdowie i Lutowie


"Ochota na życie"


My się nigdy nie nudzimy. Tańczymy z chustkami niczym motyle, nawet z szarej gazety potrafimy wyczarować kolorowe czapki krasnoludków i ukryć się pod stolikiem! Świetnie się bawimy robiąc "masażyki" na plecach kolegów.


ARTiK Włościbórz :)

Fot. (Bolesława Kowalska)


Jarmark Bożonarodzeniowy „VII DZIEŃ ADWENTOWY”

 

Grudzień to czas zakupów i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji w Sępólnie Krajeńskim organizowany jest Dzień Adwentowy. Po raz siódmy 15 grudnia 2012 r. wokół pomnika na Placu Wolności staną drewniane kiermasze z bogatym asortymentem świątecznych dekoracji i wyrobów rękodzielniczych. Zainteresowanych wystawców prosimy o zgłoszenie swojego udziału w Jarmarku w terminie do 7 grudnia 2012 r. (karta zgłoszenia wystawcy dostępna na stronie www.ckissepolno.com.pl -  szczegóły tel. 523880160).


Pliki do pobrania:

- Regulamin wystawcy - (PDF)

- Karta zgłoszenia - (PDF)
 


Sukces LUTOWIAN!

 

18 listopada zespół "Lutowianie" oraz duet "Monia i Justa" uczestniczyli w "IX Pomorskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych, Biesiadnych i Kapel Podwórkowych im. Świętego Andrzeja" w Debrznie. Zespół "Lutowianie" zajął I miejsce w kategorii zespołów biesiadnych, a duet otrzymał wyróżnienie.

 

 

Fot. CKiS (Małgorzata i Monika Senska)

 


Sięgamy do korzeni Piaseczna

W ramach obchodów tygodnia Kultury Chrześcijańskiej Świetlica Wiejska w Piasecznie zorganizowała międzypokoleniowe spotkanie integracyjne pt. „Rodzina na starej fotografii”. Wspominaliśmy naszych dziadków, babcie oraz pradziadków. Niektórzy z nich po części tworzyli historie naszej miejscowości. Swą obecnością zaszczycił nas również radny, pan Henryk Dziarnowski.

Podobne imprezy odbyły się również w innych świetlicach wiejskich na terenie gminy Sępólno Krajeńskie.


11 listopada w Lutowie


11 listopada w Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie odbyło się spotkanie w ramach obchodów Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej pt.  „Śpiew pokoleń”.  Przy kawie i rogalikach wszyscy obecni wspomnieli historię dążenia Polski do niepodległości – zaprezentowaną przez  dzieci i młodzież z WOK w Lutowie, a wspólny śpiew pieśni uświetnił akompaniament akordeonistów: Wojciecha Murka i Jerzego Rydzkowskiego.

Fot. CKiS (Małgorzata Senska)


„Zadumanie”

Wzruszająca opowieść o tych , którzy odeszli wcześniej będąc artystami nieprzeciętnego formatu a także gośćmi Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Katarzyna Sobczyk, Irena Jarocka Bogusław Mec to trzy postaci świata artystycznego, które swoją dotychczasową twórczością zainspirowały młodzież współpracującą z sępoleńskim Studiem Piosenki. Poza oddaniem hołdu  renesansowym twórcom, bezsprzecznie zaliczanym do ikon polskiej piosenki, ideą koncertu jaki miał miejsce dnia 9 listopada 2012 roku w Centrum Kultury i Sztuki była głęboka refleksja nad istotą przemijania.

„Lubię codzienność, szum wiatru, szelest ciszy, gwiazdy na niebie. Cieszę się każdą chwilą, staram się dostrzec wszystkie barwy i cienie. Wiem, że jestem cząstką wszechświata, maleńką, ledwo widzialną istotą, ale jestem, żyję, trwam. I to wszystko mnie cieszy”

Tymi słowami Katarzyny Sobczyk rozpoczęto artystyczne zadumanie wiodące poprzez znane wszystkim szlagiery polskiej piosenki do najnowszych kompozycji, chociażby z ostatniej płyty Bogusława Meca „Recepta na życie”
Pomysłodawcą przedsięwzięcia ku czci znakomitych gwiazd polskiej estrady jest Sławomir Stencel a wykonawcami wokalistki Młodzieżowego Studia Piosenki:
-Weronika Łopińska
-Martyna Cieślik
-Barbara Grzegorzewska
-Roksana Sztandera
-Klaudia Sztandera
-Milena Pilkiewicz
-Aleksandra Ostrowska
Na trąbce zagrał Tomasz Prużyński
Zatańczyła- Katarzyna Myślińska
Czytała- Ewa Quiring-Korczak


Fot. CKiS (Mirosława Kaczmarek)

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl