Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2013 [1]

 

 

 


Dzień Babci i Dziadka w WOK w Wałdowie

W niedzielę 20 stycznia 2013r. Babcie i Dziadkowie obchodzili swoje święto. Sala Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie po południu wypełniła się rozradowanymi babciami i dziadkami, dla których wnuczki i wnuki przygotowały ciekawy program artystyczny. Były piosenki, tańce, wiersze, a kabaret wywołał serdeczne uśmiechy bohaterów imprezy.

Panie z KGW częstowały wszystkich gości pysznym ciastem i kawą.


Fot. Elżbieta Gackowska

 


„Kocham mocno babcię dziadka…”


   Akademia Malucha w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim nie zapomniała o święcie, jakim jest „Dzień Babci i Dziadka”. Wspólnie z Babcią Klawiaturą, muzycznymi myszkami i kotkami, babcie i dziadkowie świętowali swój dzień. Nie obyło się bez życzeń od wnucząt, oraz śpiewów i tańców. Babcia Klawiatura i jej mali pomocnicy porwali w szaleństwo karnawałowe wszystkich gości. Babcie i dziadkowie, bardzo młodzi duchem i ciałem tańczyli „Boogie Woogie”, „Gangam style” i wspaniale wykonywali z żywym akompaniamentem piosenki - przygotowane przez Babcię Klawiaturę. Utwory te dzięki Nim brzmiały wyjątkowo, a seniorzy pokazali jak bardzo kochają swoje wnuki i że potrafią zrobić dla nich niemal wszystko.
Bardzo dziękujemy babciom i dziadkom za obecność i wspaniałą zabawę.

Babcia Klawiatura wraz z myszkami i kotkami :o)

 

Fot.: CKiS (Jacek Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej "Galerii 2013r." lub na


Dzień Babci i Dziadka w Piasecznie

Dnia 21 stycznia w ARTiK-u w Piasecznie odbyła się uroczystość z okazji
Dnia Babci i Dziadka. Liczna grupa zaproszonych gości miała okazję
uczestniczyć w przedstawieniu, które przygotowały dzieci. Babcie i
dziadkowie nie kryli swojego wzruszenia, nagradzali swoje pociechy gromkimi
brawami. Każdy z nich otrzymał wykonane własnoręcznie przez dzieci
kwiatki i laurki. Wnuczęta z dziadkami brali udział w różnych
konkursach, za które otrzymywali nagrody. Pod koniec wszyscy obecni na
uroczystości
utworzyli duże koło i tańczyli w rytm muzyki m.in. ?Kaczuchy?,
?Pociąg?. To był niesamowity widok?

Więcej zdjęć w naszej "Sępoleńska Strefa Podmiejska - ARTIKI"


Ferie, ferie i po feriach…

W tym roku w Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie „Zimowiska” dla dzieci trwały od 14 do 25 stycznia. Dzieci i młodzież spędziły ten czas na tradycyjnych wspólnych zabawach grach w szachy, warcaby oraz w tenisa stołowego. Wszyscy uczyli się piosenek, wykonywali prace manualne takie jak: figurki gipsowe, laurki, plakaty , lepili w glinie, a także uczestniczyli w nauce origami, którą poprowadziła Pani Monika Domaszek.  Wśród najmłodszych największym powodzeniem cieszyła się plastelina, ciastolina, zjeżdżalnia i oczywiście klocki. Zajęcia również prowadziła znana śpiewaczka operowa Pani Grażyna Nita.
Na zakończenie ferii odbył się także bal przebierańców, podczas którego wybrano i nagrodzono  najciekawsze przebrania .
Dzięki dofinansowaniu Rady Sołeckiej oraz WOK dzieci otrzymały upominki i słodkości .
Wszystkim, którzy pomogli w organizacji oraz w jakikolwiek inny sposób przyczynili się do ciekawego i atrakcyjnego spędzenia czasu przez nasze pociechy serdecznie dziękuję.

Kierownik WOK w Lutowie
Małgorzata SenskaFerie zimowe w WOK w Wałdowie 

W dniach od 14.01.2013 r do 25.01.2013 r  odbyły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wszyscy mogli się realizować w dniu muzycznym - zajęcia poprowadził gość specjalny , bydgoska śpiewaczka operowa pani Grażyna Nita. Uczestnicy ferii mogli zapoznać się z operą, operetką i  sami mogli  realizować się wykonując  utwory  na różnych instrumentach  muzycznych .  Aktywność sportową wyzwalały różnego rodzaju  gry i zabawy sportowe w sali WOK i na świeżym powietrzu gdzie po zabawach na śniegu ,  odpoczywały  przy ognisku posilając się smaczną  kiełbaską własnoręcznie upieczona   . Na zajęciach kulinarnych  dzieci mogły się realizować przy pieczeniu pysznych ciasteczek i chlebka . Po upieczeni u odbyła się pyszna degustacja wypieków.   Rozwijanie kreatywności  i  zainteresowań plastycznych odbywały się w każdy piątek.  Ostatniego dnia odbył się bal przebierańców dla dzieci połączony z dyskoteką.  Najładniejsze i pomysłowe przebranie zostało nagrodzone  a  wszyscy pozostali zostali obdarowani  słodkościami. Przeprowadzono konkursy  z  nagrodami w których  udział brali również  rodzice. Na zakończenie ferii panie z KGW  upiekły  pyszne ciasta.

Fot.: Elżbieta Gackowska.


Koncert Jerzego Połomskiego – „Z PŁYTOTEKI MOJEJ BABCI”

       W szczególnym dniu 21 stycznia w sali kinowej Centrum Kultury i Sztuki miał miejsce nietuzinkowy koncert. Był to koncert Jerzego Połomskiego najpopularniejszego artysty polskiej estrady muzycznej lat 60 i 70. Artysty, który ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie i występował na deskach teatru Buffo i Syrena. Jednakże wybrał nieco inną drogę życiową – drogę muzyka, piosenkarza. Jerzy Połomski oczarował sępoleńską publiczność swoim ciepłym barytonem. Przed wykonaniem każdego utworu (a było ich 17) Pan Jerzy nie omieszkał aby przybliżyć widowni historie ich powstania, mówił o cennych wartościach pięknych tekstów, piosenek, melodii – które mówią o dobrej piosence. Jak mówił: „Nie ma czegoś takiego jak modna czy niemodna piosenka – są tylko dobre i złe”. Gość zaprezentował utwory najpopularniejsze ze swoich płyt i te nieco mniej znane (Moja młodość; Błękitna chusteczka; Iść za marzeniem, Kodeks; Czas nas zmienia; Czy ty wiesz moja mała; Ta ostatnia niedziela; Daj, Moja miła, moja cicha; Ach co za noc; Bo z dziewczynami; itd.). Jeden z najpopularniejszych piosenek artysty „Cała sala śpiewa z nami” porwał sępoleńską widownię – wszyscy zaśpiewali ją wspólnie z piosenkarzem. Na koniec Jerzy Połomski w podziękowaniu za wspaniały koncert i z gratulacjami 55 lat na scenie otrzymał róże od pięknych dziewcząt ze Studia Tańca Plus. Dziewczęta te zatroszczyły się o oprawę taneczną do piosenki „ Bo z dziewczynami”- co bardzo spodobało się piosenkarzowi. Artysta był zachwycony tak wyjątkową publicznością, powiedział że nie zapomni o Sępólnie i jeśli będzie taka możliwość to na pewno jeszcze do nas zawita.

Fot.: CKiS (Jacek Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej "Galerii 2013r." lub na


Cyrkowe widowisko dla Babci i Dziadka


Z okazji Dnia Babci i Dziadka przedszkolacy w ARTiKu w Skarpie przygotowali widowisko cyrkowe, były żonglerki, linoskoczkowie, klauni, magik oraz zwierzęta: konie, lew, żabka. Dzieci wspaniale się bawiły przy okazji pokazując swoje umiejętności. Nie brakowało również piosenek i wierszy, drobnego poczęstunku i własnoręcznie wykonanych upominków dla naszych seniorów.

Fot. Katarzyna Senska

Więcej zdjęć w naszej "Sępoleńska Strefa Podmiejska - ARTIKI"


Warsztaty wokalne z Magdą Steczkowską

W dniach 14 i 15 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki odbyły się warsztaty wokalne, których to prowadzącą była znana artystka polskiej sceny muzycznej – Magda Steczkowska. W warsztatach uczestniczyły dzieci i młodzież Studia Piosenki CKiS, oraz osoby z poza naszej gminy, chcące podszkolić swój wokal i poddać się ocenie profesjonalistki. Dwa dni warsztatów upłynęły bardzo szybko, ale i bardzo aktywnie. Młodzież nie miała czasu na nudę. Pani Magda pokazała uczestnikom jak ważna jest technika śpiewu poczynając od ważnych ćwiczeń rozśpiewujących, dykcyjnych i prawidłowej emisji głosu. Były to niezwykle cenne wskazówki, gdyż głos jest instrumentem z którym należy posługiwać się w odpowiedni sposób. Piosenkarka pokazała uczestnikom, jak ważna jest odpowiednia postawa na scenie, oraz utrzymywanie kontaktu z widownią – dla której śpiewamy. Każda piosenka musi wyrażać pewne emocje i być prawidłowo zinterpretowana przez wykonawcę, nie może być po prostu zaśpiewana… Ostatniego dnia warsztatów uczestnicy zaprezentowali się przed prawdziwą widownią, śpiewając utwory nad którymi wcześniej pracowali podczas zajęć z piosenkarką. Z całą pewnością warsztaty były ważną przygodą w życiu dla tych młodych ludzi stawiających pierwsze kroki na dużej scenie. Pani Magda, która jest niezwykle dobrym i ciepłym człowiekiem uświadomiła uczestnikom, że śpiew nie jest tylko i wyłącznie muzycznym uniesieniem. Jest to bardzo ciężka i mozolna praca, nad sobą, swoim potencjałem muzycznym, techniką i interpretacją utworów. I to tylko od nas zależy czy i jak będziemy pracować nad tym niezwykle wyjątkowym instrumentem.

Fot.: CKiS (S.Stencel, J.Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej "Galerii 2013r." lub na


XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sępólnie Krajeńskim

Fot. CKiS (Mirosława Kaczmarek, Jacek Wojtania)

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sępólnie Krajeńskim odbył się w pięknej zimowej scenerii. Od wczesnych godzin porannych młodzież z oznakowanymi  puszkami zbierała pieniądze dla wielkiej orkiestry.
O godzinie 15-ej w CKiS w Sępólnie rozpoczął się program przygotowany dla wszystkich, którym cel Orkiestry, jej fenomen, to że gra każdego roku z takim ogromnym entuzjazmem, że porywa tłumy, że w końcu dzięki niej można było zakupić tyle różnego sprzętu medycznego, dzięki któremu uratowano zapewne nie jedno życie.
Finał WOŚP prowadziła Ewa Quiring Korczak
Pierwsza część programu była przygotowana dla dzieci: w „Muzycznym Pin – pongu” wystąpiły maluchy z Bajkolandii oraz S. Pyrc i M. Tłok. Następnie na scenie zaprezentowała się Para Cyrkowców, która przeniosła dzieci w świat magii i iluzji. Warsztat Terapii Zajęciowej przedstawił piękne świąteczne widowisko a kabaret z Wałdowa rozśmieszał zebranych na Sali kinowej.
W dalszej części programu wystąpiła młodzież z CKiS. Młodzież ze Studia Tańca Styl przedstawiła swoje znane i nagradzane na wielu scenach układy choreograficzne. Z kolei młodzież ze Studia Piosenki muzycznie uatrakcyjniła ten niedzielny wieczór.
Nie mogło na Wielkiej Orkiestrze zabraknąć i naszej orkiestry dętej, która pod batutą M. Kukowskiego bardzo doniośle i okazale zaprezentowała swój repertuar.
Pomiędzy występami odbywały się licytacje przedmiotów dla WOŚP, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.
W holu CKiS można było zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Inicjatorem tej akcji był NZOZ „DOKTÓR”.
Na zakończenie w finale zagrał zespół rockowy „PARAMID”.
Dziękujemy wolontariuszom, darczyńcom, artystom i wszystkim uczestnikom, którzy swoją obecnością i wparciem finansowym przyczynili się do kolejnego sukcesu idei jaką niesie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.


Oto kwota jaką w naszym sztabie udało się zebrać:
- licytacja 1621,60 zł i 100 euro
- zbiórka 9242,87 zł
116,23 euro
1,55 funtów
0,50 korony szwedzkiej
9,94 litas
0,25 franka szwajcarskiego
25 bani rumuńskich
1 korona duńska
0,02 marki niemieckiej
160 lip chorwackich
1,50 korony słowackiej
3 szylingi austriackie

Więcej zdjęć w naszej "Galerii 2013r." lub na


Pogotowie Kulturalne 2013Centrum Kultury i Stuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza wszystkie dzieci małe i duże na spotkania ze śpiewem, muzyką, tańcem filmem, fotografią i rękodziełem artystycznym.

Spotkania odbywać się będą od stycznia do czerwca 2013 roku w gminnych świetlicach wiejskich.

Do wyboru są następujące spotkania artystyczne:
Operuję głosem- śpiew, opera, operetka, musical
Świat w obiektywie – fotografia moja pasja
Instrumentologia
Sztuka zapomniana – rękodzielnictwo
Moje małe Hollywood
Tańczyć każdy może

Nabywanie i kształcenie umiejętności artystycznych to cudowny sposób na wyrażanie siebie i pracę nad własną osobowością, zatem przyjdź i sam wybierz dziedzinę sztuki,  którą chcesz się zmierzyć!!!


PROJEKT REALIZOWANY W RAMACH PROJEKTU AKADEMIA ORANGE WE WSPÓŁPRACY Z Studio "Voice Design" Grażyna Nita, PHU „Kubi” Marek Kubiś ora Regionalnym Portalem Informacyjnym

Wszystkie działania można również śledzić na stronie Pogotowie Kulturalne 2013 .oraz w zakładce naszej strony - Akademia ORANGE.KONCERT NOWOROCZNY

 

 

Tradycyjnie już w pierwszych dniach stycznia Centrum Kultury i Sztuki organizuje koncert noworoczny. W tym roku mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego mogli bawić się na koncercie Zbigniewa Wodeckiego. Wspaniały muzyk, znakomity wokalista oczarował sępoleńską publiczność.


 

 

 

 

Życzenia noworoczne wszystkim mieszkańcom złożyli burmistrz Waldemar Stupałkowski i przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Rohde. Koncert był również okazją do podsumowań, refleksji i snucia planów dotyczących wydarzeń kulturalnych na 2013 rok.


Fot. CKiS (Jacek Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej "Galerii 2013r." lub na


Ferie Zimowe w Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie!

Od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-13.00, w dniach 14-25 stycznia 2013 r. zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na ferie i zajęcia z cyklu "przyjemne z pożytecznym". Będzie taniec, piosenka, zajęcia manualne i kulinarne oraz gry i zabawy.

 

Dnia 18 stycznia zajęcia poprowadzi gość specjalny, bydgoska śpiewaczka operowa - Pani Grażyna Nita, a 25 stycznia odbędzie się Bal Przebierańca! Zachęcamy wszystkich, a szczególnie rodziców do wzięcia udziału w BALU. Oczywiście dla odważnych będą nagrody!

Przyjdź i spędź z nami miło czas! Zapraszamy!

 

 Siema!!!
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Kraj. zaprasza na „WIELKIE GRANIE”.
13 stycznia 2013 (niedziela) w sali kinowej od godz. 1500 rusza Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
W tym roku Orkiestra zbiera fundusze na ratowanie życia dzieci i godną opiekę medyczną dla seniorów.
Program WOŚP
15:00 – „Muzyczny Ping – pong” – widowisko dla najmłodszych (CKiS)
15:30 – „Clownada” – cyrkowe popisy dla dzieci (żonglerka, iluzja, fakiry, konkursy)
16:15 – przedstawienie świąteczne pt. „Zobacz ile serca jest w Nas” Warsztat Terapii Zajęciowej
16:30 – licytacja gadżetów WOŚP
16:40 – koncert CKiS
- Dziecięce i Młodzieżowe Studio Piosenki
- Studio Tańca „Styl”
17:10 – licytacja gadżetów WOŚP
17:20 – widowisko muzyczno taneczne – Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie śpiew, taniec, kabaret
17:50 – muzyka w wykonaniu Orkiestry Dętej CKiS pod batutą M. Kukowskiego
18:20 – licytacja gadżetów WOŚP
19:00 – koncert zespołu rockowego „PARAMID”
W trakcie WOŚP - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Doktór” zaprasza na bezpłatne badanie poziomu cukru i ciśnienia w holu CKiS!
ZAPRASZAMY!


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl