Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2013 [5]

 

 


MUZYKA W SERCU MIASTA

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie w dniu 1 października a zainicjowany został przez Yehudi Menuhina-Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki, która działa przy organizacji UNESCO.
Głównym celem tego święta jest ukazanie wyjątkowości i dobra płynącego z muzyki oraz promowanie wybitnych talentów.
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie postanowiło dołączyć do grona celebrujących ten szczególny dzień i w sposób nieszablonowy tworzyć, słuchać i dzielić się muzyką.
Zorganizowany 1 października w okolicy CKiS event ,adresowany do młodych melomanów zabrzmiał dźwiękami płynącymi z garnków, patelni oraz innych przedmiotów codziennego użytku.
Święto dźwięków płynących zewsząd, będące wezwaniem do swobodnego wyrażenia siebie a także otwartym zaproszeniem do niekonwencjonalnego grania, okazało się wyśmienitym pretekstem do spontanicznego uśmiechu i nieskrywanej radości.


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (M. Kaczmarek)

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2013r." lub na


   Program Dom Kultury +

Inicjatywy lokalne 2013 część II


Akademia Sukcesu – nowa edycja 2013/2014

    Sępoleńska Akademia Sukcesu jest projektem skierowanym do młodych mieszkańców naszego miasta i okolic polegającym na spotkaniu z ludźmi sukcesu. Nasi goście mają odpowiedzieć młodzieży, na najczęściej zadawane w tym wieku pytania: Jak odnieść życiowy sukces? Jak zrobić karierę? Jaki zawód wybrać? 
    Gościem spotkania inauguracyjnego nowy sezon kulturalny był znany językoznawca prof. Jerzy Bralczyk, specjalista w zakresie mediów, reklamy i polityki. Profesor udzielił młodzieży wskazówek, bez znajomości, których nie może być mowy o karierze i sukcesie. Były więc tematy dotyczące języka formalnego, etykiety, kwestii języka używanego w codziennym życiu.
Jak powinniśmy mówić pani marszałek czy pani marszałkini, pani minister czy pani ministra? Na te i inne trudne pytania odpowiedział młodzieży kolejny gość Centrum Kultury i Sztuki.

 

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU" lub na


EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA W LUTOWIE

     Kolejny (szósty już dzień) Europejskich Dni Dziedzictwa w Lutowie związany był głównie z polskim filmem. W Wiejskim Ośrodku Kultury odbyła się projekcja filmy ,,Powstanie styczniowe 1863 r. – filmu Muzeum Historii Polski. Projekcji towarzyszyła nauka wspólnego śpiewania pieśni powstania styczniowego ,,W krwawym polu srebrne ptasze”
     W świetlicy wiejskiej w Trzcianach odbył się pokaz plecionki wiklinowej, natomiast w świetlicy wiejskiej w Wiśniewce ,,Polskie miodobranie” i spotkanie z bartnikiem panem Kazimierzem Tomasikiem.

 

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania, B. Olszewska)

 

Więcej zdjęć w naszej galerii "FOLKLOR I TRADYCJA" lub na


EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA c.d.

   Piąty dzień EDD upłynął w Gminie Sępólno Krajeńskie pod hasłem ,,Polska wieś na starej fotografii”. Wnętrze świetlicy wiejskiej w Lutówku zamieniło się za sprawą pana Kazimierza Trzosa w skarbnicę wiedzy o dawnej wsi.
Tego samego dnia mieszkańcy Lutówka mieli okazję słuchać barwnych opowieści panów Hermana i Rzepińskiego dotyczących zwyczajów łowieckich.
   Natomiast w miejscowości Niechorz za sprawą sprawnych rąk najmłodszych i nieco starszych mieszkańców gminy powstawały barwne bibułkowe pająki.


Fot. CKiS Sępolno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "FOLKLOR I TRADYCJA" lub na


EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA c.d.

   Kolejnym wydarzeniem EDD było spotkanie pod hasłem ,,Sztuka szydełkowania”, które odbyło się  w świetlicy wiejskiej w Skarpie. ,,Złote ręce” autorki prac robionych na szydełku zachwycały zebranych. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich umiejętności pod czujnym okiem pani Czesławy Jadwiszczak.
   Tego samego dnia w Centrum Kultury i Sztuki odbyło się spotkanie pod hasłem ,,Lekcja kaligrafii”. Lekcja prowadzona była w oparciu o pierwszy profesjonalny podręcznik pisania i czytania czyli

,,Elementarz” M. Falskiego.


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "FOLKLOR I TRADYCJA" lub na


Trwają EDD w Gminie Sępólno Krajeńskie


  Trzeci dzień Europejskich Dni Dziedzictwa w Gminie Sępólno Krajeńskie upłynął pod hasłem ,,Z rosą i kosą na Krajnie".
Tradycyjne sianokosy z sierpem, kosą i nowoczesnym sprzętem odbyły się we wsi Włościbórz. Najmłodsi mieszkańcy gminy mogli obejrzeć ,,Pokaz darcia pierza" we wsi Iłowo, ,,Pokaz wypieku polskiego chleba" we wsi Wysoka Krajeńska", ,,Krotochwile dworskie - fraszki, zagadki, kulinarne przepisy autorstwa dawnych właścicieli Pałacu w Komierowie Państwa Komierowskich".
Podczas całego tygodnia organizatorzy zapraszają na wydarzenia, które swoim przebiegiem i tematyką wracają do dawnych tradycji, obyczajów i obrzędów.


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "FOLKLOR I TRADYCJA" lub na


DRZWI OTWARTE-edukacja artystyczna i wychowanie poprzez sztukę

13 września z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim to data inaugurująca nowy sezon artystyczny.
Wrześniowe popołudnie z projektem KULTURA PO GODZINACH dotyczyło kierunków działań artystycznych adresowanych do odbiorców w każdym wieku. Spotkanie pełne sprawdzonych ale także nowatorskich przedsięwzięć stworzyło jedyną w swoim rodzaju okazję do bezpośredniego kontaktu z animatorami, a nawiązując do najnowszych wydarzeń kulturalnych pozwoliło artystom związanym z CkiS zaprezentować swoją sztukę w aspekcie interdyscyplinarnego wydarzenia.


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (M. Swakowski, J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2013r." lub naKULTURA Z KLASĄ


Otwarta formuła happeningu organizowanego przez animatorów Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, pomimo ulewnego deszczu stała się pretekstem do nieskrępowanej ekspresji twórczej.
Akcja trwająca niespełna godzinę miała na celu zapoznanie mieszkańców Sępólna z ofertą artystyczną CKiS oraz pobudzenie do integracji poprzez nawiązującą do tytułu grę w klasy.
Były medale,słodkości wyzwalające sporą dawkę endorfin,pamiątkowe zdjęcie na podium i ogromne pokłady pozytywnych emocji.
Bezpośrednia formuła happeningu z elementami improwizacji, w której mógł wziąć udział każdy,pozwoliła na chwilę zaczarować przestrzeń Centrum Kultury i Sztuki w beztroski plac zabaw z kulturą w tle.

Fot. CKiS (M. Swakowski)


EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA


   Centrum Kultury i Sztuki już po raz drugi organizuje w Gminie Sępólno Krajeńskie Europejskie Dni Dziedzictwa. Proponujemy mieszkańcom cykl wyjątkowych wydarzeń, pozwalających na osobiste spotkanie z najpiękniejszymi i najciekawszymi miejscami naszej gminy. W poniedziałek mieszkańców witało gościnnie Zalesie, Wiśniewa i Wałdówko. Mogliśmy zobaczyć „Pokaz prania w bali na tarce”, Pokaz orki konnej” i „Kultura na wypasie”.
Dziękujemy sołtysom i Radom Sołeckim wsi Zalesie, Wiśniewa i Wałdówko, dziękujemy  organizatorom animacji społecznej świetlic, p. Basińskim i Mirosławowi Pacura oraz mieszkańcom.


Fot. CKiS (M. Swakowski)


Akademia Sukcesu wraca po wakacjach!!!

Sępoleńska Akademia Sukcesu jest projektem skierowanym do młodych mieszkańców naszego miasta i okolic polegającym na spotkaniu z ludźmi sukcesu. Nasi goście mają odpowiedzieć młodzieży, na najczęściej zadawane w tym wieku pytania: Jak odnieść życiowy sukces? Jak zrobić karierę? Jaki zawód wybrać? Gośćmi Centrum Kultury i Sztuki byli m.in. dziennikarz Tomasz Sekielski, dyplomata Jarosław Gugała, aktorka Agnieszka Więdłocha, sportowiec Bartłomiej Bonk, studentka Ilona Zielkowska , pianista Adam Kośmieja, modelka Izabela Folga oraz piłkarz Zbigniew Boniek.


 Gościem spotkania inauguracyjnego nowy sezon kulturalny 26 września 2013 r. o godz. 11.00 będzie znany językoznawca prof. Jerzy Bralczyk, specjalista w zakresie mediów, reklamy i polityki. Profesor udzieli młodzieży wskazówek, bez znajomości, których nie może być mowy o karierze i sukcesie. Będą więc tematy dotyczące języka formalnego, etykiety, kwestiach języka używanego w podaniach i formularzach. Podajemy coś komuś, czy dla kogoś? Nosimy koszule ,,na krótki rękaw” czy ,,z krótkim rękawem”? Jak nazwiemy obywatela RPA? Na te i inne trudne pytania odpowie młodzieży kolejny gość Centrum Kultury i Sztuki.

 

 


NOWY ROK AKADEMICKI
SĘPOLEŃSKIEGO UNIWERSYTETU DZIECKA


Drodzy studenci już niebawem, bo 1 października o godzinie 11.00 w Centrum Kultury i Sztuki rozpocznie się Nowy Rok Akademicki Sępoleńskiego Uniwersytetu Dziecka. Tym razem, oprócz wykładów chcę zabrać was w podróż po świecie nauki. A w świecie tym nie obejdzie się bez eksperymentów i doświadczeń. Dzięki pokazowym i warsztatowym spotkaniom będziemy eksperymentować, doświadczać i uczyć się, poznając ciekawy świat przyrody. W ten sposób przekonacie się, że nauka może być ciekawa, fizyka pasjonująca, a chemia wręcz wybuchowa. Nad całością czuwać będzie mój wielki przyjaciel - naukowiec i ekspert w dziedzinie nauk przyrodniczych profesor Albert.
Serdecznie zapraszam dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, wraz ze swymi nauczycielami.

Ciocia Klara :o)


LEGENDY POLSKIEGO ROCKA!!!

Żyjemy w świecie, w którym kino przestało być sztuką, a muzyka obejmuje często przeboje jednego sezonu. Pragniemy powrócić do utworów, które przez lata pozostają w naszej pamięci.
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza na pilotażowy koncert nowego cyklu „Legendy polskiego rocka”. Dnia 5 października 2013 r. o godz. 18.00 w CKiS wystąpi zespołu Kobranocka!
Kobranocka to polski zespół rockowy powstały w roku 1985 w Toruniu. Zespół gra muzykę odwołującą się do punk rocka. Cechą charakterystyczną tekstów Kobranocki (pisanych zwykle przez Andrzeja Michorzewskiego - psychiatrę z zawodu) jest ich abstrakcyjna metaforyka. Największe przeboje Kobranocki to: „Kocham Cię jak Irlandię”, „Hipisówka”, „Jak zapomnieć Cię”, „List z pola boju”, „Ela, czemu się nie wcielasz?” oraz nieśmiertelne covery Die Toten Hosen - „Nikomu nie wolno się z tego śmiać” czy Stones’ów „Współczucie dla diabła”. Ostatni album "Spox!" promują single "Intymne życie mrówek" oraz tytułowy numer trasy - "Niech toczy się rebelia!".
Obecny skłąd zespołu to: Andrzej „Kobra” Kraiński (wokal, gitara); Jacek „Szybki Kazik” Bryndal (bas, wokal); Jacek Moczadło (gitara); Piotr „Vysol” Wysocki (perkusja)
Bilety na koncert w cenie 15 zł do nabycia już od 16.09.2013 r. w sekretariacie CKiS.
ZAPRASZAMY!


BIESIADA PO LUTOWSKU!!!

 

 

Wiejski Ośrodek Kultury przy współpracy KGW, Rady Sołeckiej, OSP i Kółka Rolniczego w Lutowie zapraszają dnia 21 września 2013 r. o godz. 16.00 na BIESIADĘ PO LUTOWSKU czyli „Ziemniak w roli głównej”.
W programie m.in. Kabaret „SZLUFKA” z Witkowa, zespoły działające w WOK w Lutowie oraz konkursy, degustacja potraw z ziemniaka i innych darów jesieni!
Na zakończenie Biesiady zabawa taneczna!
ZAPRASZAMY!!

 

 

 13 WRZEŚNIA 2013
NOWY SEZON KULTURALNY
W CENTRUM KULTURY I SZTUKI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIMCentrum Kultury i Sztuki już za kilka dni rozpoczyna nowy sezon kulturalny. Szczegóły działalności sekcji artystycznych poznacie państwo 13 września podczas corocznie organizowanych DRZWI OTWARTYCH. Zgodnie z założeniem, program edukacji kulturalnej obejmować będzie nowe kierunki działań artystycznych oraz nowatorskie projekty i przedsięwzięcia. Stworzona  przez nas oferta skierowana zostanie do niemowląt, małych dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.ZAPRASZAMY!!!


Europejskie Dni Dziedzictwa 2013 po raz drugi w gminie Sępólno Krajeńskie

 

 

Już teraz zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. „Nie od razu Polskę zbudowano” – to hasło kolejnej, XXI już edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce. Tegoroczną edycję EDD chcemy przypomnieć wszelkie formy budowy polskiej państwowości. Nie tylko w sensie dosłownym, czyli kształtowaniu granic na przestrzeni dziejów ale również tym symbolicznym – poczuciu przynależności i związku z historią, językiem i tradycją.
Już niebawem poinformujemy o eventach, które odbędą się w naszej gminie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

 

 

 

 

 

  


Piotr Kupicha i zespół Feel zwieńczył 9 dniowe obchody Dni SępólnaPiotr Kupicha rozgrzał publiczność do czerwoności. Uczestnicy koncertu usłyszeli znane przeboje artysty i chętnie śpiewali razem z nim. Publiczność bawiła się wyśmienicie i bardzo skutecznie prosiła o kolejne bisy. Po raz pierwszy gromkimi okrzykami dziękowano artyście za wspaniały koncert. Po koncercie była szansa na zdobycie autografów i pozowanie do zdjęć. Artysta nie odmówił swoim fanom. Chętnie pozował mieszkańcom, wolontariuszom fundacji i osobom niepełnosprawnym, dla których zdjęcie z Piotrem było  spełnieniem marzeń o spotkaniu gwiazdy.

Fot. M. Jarski

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2013r." lub na


Maja Hyży na jarmarku w Sępólnie KrajeńskimNajpopularniejsza uczestniczka X -Factora wystąpiła dla sępoleńskiej publiczności. Wygląd i talent artystki oczarował sępoleńską publiczność. Maja chętnie pozowała do zdjęć i rozdawała autografy.

Fot. M. Jarski, J. Wojtania

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2013r." lub na


IX Jarmark św. Wawrzyńca przeszedł już do historiiTłumy mieszkańców uczestniczyły w IX Jarmarku św. Wawrzyńca, który tradycyjnie organizowany jest w naszym mieście w połowie sierpnia. Na jarmarku swoje wytwory prezentowali twórcy ludowi, stowarzyszenia i zaproszeni wystawcy. Nowościami jarmarku była zorganizowana przez Centrum Kultury i Sztuki barwna parada i tradycyjna wioska krajeńska. Program jarmarku podzielony był na kilka stref, w których każdy mógł wybrać coś dla siebie. Była strefa folkloru i tradycji, strefa debiutów i medialnych odkryć, strefa gwiazd. Już za rok 10 jubileuszowy Jarmark św. Wawrzyńca.

Fot. M. Jarski, J. Wojtania

 

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2013r." lub na


„Glinoludy nawiedzają Sępólno”


7 sierpnia, godziny poranne, przed Pracownią Ceramiczną Centrum Kultury i Sztuki trwały wielkie przygotowania do stworzenia uglinowanych postaci, które nawiedziły Sępólno. Dzieci i młodzież,  które na czas trwania akcji zmieniły się w białe damy zawładnęły miastem. Udając się z wizytą do gabinetu Pana Burmistrza wywołała niemałe zamieszanie. Wielką uwagę oraz podziw wzbudziły postacie malowane białą glinką zapraszając na Jarmark św. Wawrzyńca.  Wychodząc z twórczością do ludzi, żeby się dzielić pasją i radością tworzenia Pracownia Sztuki Użytkowej stworzyła możliwość do wzięcia udziału w warsztatach ceramicznych, na które zapraszały Glinoludy.


Fot. CKiS Sępólno (M. Kaczmarek, M. Swakowski)

 

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2013r." lub naŚNIADANIE NA TRAWIE

6 sierpnia o godzinie 10.00 przed Centrum Kultury i Sztuki odbył się event dla wszystkich maluchów ciekawych świata. Podczas wesołej zabawy i śpiewów, Pani Truskawka i Żabka Alinka przypomniały maluchom zasady dobrych manier przed zjedzeniem posiłku, oraz jak ważne jest spożywanie zdrowych i pełnowartościowych produktów. Akcja cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem wśród najmłodszych i ich opiekunów. Śniadanie było wyśmienite, a przysłuchująca się eventowi „krowa”, stwierdziła, że jej mleko będzie teraz jeszcze pyszniejsze. Partnerem akcji był Zakład Mleczarski Sp. z o.o. „LACPOL” w Zalesiu . :o)

Fot. CKiS Sępólno (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2013r." lub na


II FESTIWAL KREATYWNEJ MŁODEJ MAMY

W niedzielę 4 sierpnia na sępoleńskim molo odbył się II Festiwal Kreatywnej Młodej Mamy. Wydarzenie, stworzone z myślą o mamach i ich pociechach, w trakcie którego można było doświadczyć spotkań z szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Dzień ten był pełen ciekawych spotkań, eksperymentów, wykładów, metamorfoz, zabaw dla dzieci i niespotykanej energii. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych cieszyły się wybuchowe eksperymenty z ciekłym azotem prezentowane przez Centrum Interaktywnej Zabawy i Edukacji EDUFAN z Gdyni. Za sprawą Pani Ani Czyż z firmy „Freshlife” mamy poznały tajniki z zakresu pielęgnacji niemowląt, oraz chustonoszenia. Prócz tego w strefie wypoczynku malucha – Pani Magda Błażewska obdarowywała najmłodszych balonowymi stworami. W kąciku urody na najmłodszych czekały kolorowe fryzury i malowanie twarzy. Nie obyło się bez warsztatów filcowania, decoupageu oraz batiku, a także stoiska z dekoracjami, gdzie mamy mogły poznać najnowsze trendy przystrajania stołów na różne imprezy okolicznościowe. Nie zabrakło metamorfoz młodych mam, którymi zajęły się profesjonalne salony kosmetyczne, fryzjerskie, a także sklep odzieżowy. Entuzjastów muzyki ludowej przyciągnęła grupa taneczna „TROYA” z Ankary, która prezentowała autentyczny folklor turecki. Pod koniec festiwalu odbył się wywiad z gościem specjalnym Festiwalu. Pani Aneta Todorczuk – Perchuć, mama dwójki dzieci, aktorka filmowa, teatralna, wokalistka – Prezes Fundacji Mamy Dzieci, oraz ambasadorka projektu „Rodzić Po Ludzku”. Aktorka opowiadała o swoim macierzyństwie, pracy, fundacji, łączeniu aktywności zawodowej z byciem mamą. Wszystkich słuchaczy oczarowała swoim wdziękiem, wielkim sercem i zaangażowaniem w inicjatywy społeczne.
II Festiwal Kreatywnej Młodej Mamy był dniem pełnym pozytywnych emocji i energii. Mamy nadzieję, że uczestniczące w festiwalu młode kreatywne mamy naładowały baterie do dalszej pracy i odkrywania lepszego życia ze swym maluchem. Dziękujemy sponsorom oraz partnerom a w szczególności wszystkim mamom za obecność. Do zobaczenia za rok :o)

Fot. CKiS Sępólno (M. Swakowski)

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2013r." lub na


ZŁOTA GALA ŚLĄSKICH PRZEBOJÓW

2 sierpnia 2013 r. w pierwszy dzień Dni Sępólna odbyła się w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim Złota Gala Śląskich Przebojów. Podczas trzygodzinnego koncertu wystąpili znani i lubiani artyści estrady: Claudia i Kasia Chwołka, Damian Holecki i Jacek Silski. Widownia z wielkim entuzjazmem śpiewała razem z gwiazdami przeboje takie jak: Besame mucho, Czerwone róże, Jesteś aniołem, Złote kasztany i wiele innych.

Fot. CKiS Sępólno (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2013r." lub na


Osładzamy mieszkańcom Sępólna KULTURĘ!

Tegoroczne  obchody DNI SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO rozpoczęła akcję specjalną. Zaprosiliśmy tego dnia mieszkańców do skosztowania kultury. Chcieliśmy w upalne dni ograniczyć korzystanie z nudnych wykładów, paneli dyskusyjnych czy audycji muzycznych zmuszających do intelektualnego wysiłku. Zaprosiliśmy do czynności mało intelektualnej ale zmysłowej, pobudzającej wyobraźnię. Pytaliśmy o marzenia i zachwycaliśmy do uśmiechu i życzliwości.

Fot. CKiS Sępólno (M. Swakowski)


 

 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl