Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2013 [6]

 

 Przedświąteczny jarmark już za nami!

Corocznie organizowany w Sępólnie Krajeńskim przedświąteczny jarmark już za nami. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyły mu kolędy, pastorałki oraz wystawy rękodzieła artystycznego autorstwa lokalnych twórców ludowych. Wśród scenicznych prezentacji Chóru Parafialnego CECYLIA, Warsztatu Terapii Zajęciowej, zespołu wokalnego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Gminnego Przedszkola BAJKA oraz Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, w asyście legendarnej postaci Mikołaja pojawiły się dzieci i młodzież reprezentujące amatorski ruch artystyczny Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim oraz Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie. Atrakcją przedświątecznego wieczoru, od zawsze kojarzoną z Bożonarodzeniową aurą, były jasełka uliczne Kompanii Teatrów Ulicznych PRAWDZIWY z Krakowa. Ciepły barszcz, pierogi oraz niepowtarzalna atmosfera towarzysząca jarmarkowi to sępoleńska tradycja, do niej należą także świąteczne życzenia Burmistrza Sępólna Krajeńskiego Waldemara Stupałkowskiego kierowane do wszystkich mieszkańców miasta w akompaniamencie kolęd i pastorałek.

Fot. M. Jarski

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2013r." lub na


W KLIMACIE ŚWIĄT!Wiejski Ośrodek Kultury, Rada Sołecka i KGW w Lutowie serdecznie zapraszają na spotkanie opłatkowe 15 grudnia 2013 r. o godz. 16.00.

W programie:
„Jasełka” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Lutowie, przedstawienie świąteczne - „ARTiK” WOK Lutowo, pastorałki - zespół „Lutowianie” oraz poczęstunek.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


Mikołajki w Kawlach!

 

Dnia 6 grudnia 2013 r. w świetlicy wiejskiej w Kawlach odbyło się spotkanie z Mikołajem. Imprezie towarzyszyła miła, świąteczna atmosfera, blask świec i wspólne śpiewanie kolęd.

 

 

 

 

 


Dzięki uprzejmości i dofinansowaniu Ośrodka Pomocy Społecznej, Banku Spółdzielczego, Starostwa Powiatowego, Jeronimo Martins Polska S.A. – Sklepu  „Bierdonka”, FUH SEYDAK w Sępólnie Krajeńskim oraz Spółdzielni Mieszkaniowej „Krokus” w Niechorzu – Mikołaj przyniósł wszystkim upominki, które sprawiły dzieciom ogromną radość.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i organizatorom za wszelką pomoc w organizacji Mikołajek!


"Nasi" na warsztatach gospel w Poznaniu.

 


 

W weekend 30.11 – 01.12.2013 wokaliści Młodzieżowego Studia Piosenki działającego przy CKiS w Sępólnie Kr. uczestniczyli w warsztatach gospel odbywających się co roku w Poznaniu.
Grupka młodych ludzi z Sępólna miała okazję przez dwa dni od rana do wieczora szlifować swoje umiejętności wokalne w tym niesamowicie radosnym i energetycznym gatunku jakim jest muzyka gospel. Warsztaty prowadzili czarnoskórzy trenerzy, potrafiący z łatwością zarazić swoją energią i pasją do tej muzyki około trzystuosobową grupę warsztatowiczów z różnych zakątków całego kraju. Zwieńczeniem dwóch dni ciężkiej pracy warsztatowej był koncert finałowy 300-osobowego chóru, odbywający się przed poznańską publicznością. Trudno było uwierzyć, że tak świetnie brzmiący chór powstał zaledwie dzień wcześniej! Koncert wywołał ogromne emocje i mnóstwo wzruszeń, zarówno po stronie publiczności jak i wśród samych uczestników i instruktorów. Sępoleńscy wokaliści wrócili pełni nowych doświadczeń i czekają na kolejną edycję warsztatów.


Txt./Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (S. Stencel)


Palce lizać - pycha.

W Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie nikt się nie nudzi, a mamy mają doskonałą pomoc po takich zajęciach w świetlicy. Pierniczki na święta już się pieką.

 


Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski zaprasza

na
DZIEŃ ADWENTOWY


HIP – HOP w Centrum!Fabryka Tańca w Bydgoszczy i Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zapraszają na bezpłatne – pokazowe zajęcia z Hip-Hopu już 13 grudnia 2013 roku o godzinie 18.00
Zapraszamy dzieci i młodzież od 7 roku życia do ...
Więcej informacji pod numerem telefonu 510-233-766 i na stronie www.fabrykatanca.com .
ZAPRASZAMY!


Zaczarujmy Święta z Mikołajem!


Świątecznie w WOK w Wałdowie


„ Wierzę, że spotykam ludzi, którym serce zabije mocniej, kiedy dotknie ich nieuchwytna czułość moich piosenek”


[Stan Borys]

Fot. Marcin MisiakPonadczasowa, fascynująca osobowość, legenda polskiej estrady, piosenkarz, kompozytor, aktor i poeta zagościł na deskach sceny Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim 29 listopada.
Przywołując obrazy przeszłości wielokrotnie oklaskiwany, także owacjami na stojąco pożegnał sępoleńską publiczność przejmującą „Jaskółką uwięzioną”.

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2013r." lub na


Koncert Noworoczny z "Symphonix Ensemble" pod dyrekcją Marcina Wernera


KALENDARZ IMPREZ GMINNYCH


Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie przyjmuje zgłoszenia do Kalendarza Imprez Gminnych na 2014 rok.
Kalendarz obejmować będzie imprezy odbywające się na terenie Gminy Sępólno Krajeńskie. Zgłoszenia mogą dotyczyć imprez, uroczystości, świąt, turniejów, zawodów, konkursów, wystaw, festynów, pikników, zabaw i innych istotnych dla mieszkańców wydarzeń.
Zgłoszeń może dokonywać każdy podmiot (samorządy, sołectwa, stowarzyszenia, szkoły, zakłady pracy i inne). W zgłoszeniu zawarte winny być informacje – data, nazwa i miejsce wydarzenia oraz nazwa organizatora. Zgłoszenia będą przyjmowane w celu opracowania Kalendarza Imprez Gminnych, który będzie zamieszczony na stronie internetowej Gminy Sępólno Krajeńskie www.gmina-sepolno.pl oraz Centrum Kultury i Sztuki www.ckissepolno.com.pl. Kalendarz będzie sukcesywnie aktualizowany.
Zgłoszenia należy przesyłać na adres:

Centrum Kultury i Sztuki
ul. Tadeusza Kościuszki 4
89-400 Sępólno Krajeńskie
Tel. 523880160
Email: ckissepolno@op.pl

 lub drogą mailową na adres: ckissepolno@op.pl z dopiskiem w tytule: „Kalendarz Imprez 2014” do dnia 15 grudnia 2013 r.

Wskazanie terminu imprezy nie jest jednoznaczne z rezerwacją sal w poszczególnych obiektach, w których planowane jest wydarzenie.

Do pobrania:

- Wzór Kalendarza imprez (xls)


SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA
Człowiek, co się w nim kryje?Podczas zajęć z budowy człowieka dzieci zdobędą wiedzę na temat ciekawych tajemnic skrywanych w naszym ciele. Mali studenci zobaczą jak wygląda szkielet, spotkają ,,gadającą czaszkę”, posłuchają bicia serduszka, zmierzą ciśnienie i dowiedzą się jak wygląda mózg. Na zakończenie ,,przeprowadzą operację”, podczas której będą mogły poukładać poszczególne części ciała w odpowiedniej kolejności.

Na te wyjątkowe zajęcia zapraszamy już 11 grudnia 2013 r. do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Rezerwacja udziału grup w spotkaniu w sekretariacie CKiS tel. 523880160. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!


Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie zaprasza na Wieczorek Sylwestrowy.

 


Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Świąteczne warsztaty artystyczne - Coraz bliżej święta!!!

 

Warsztaty kartek świątecznych

Z przyjemnością informujemy Państwa o organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim warsztatach umożliwiających własnoręczne wykonanie kartek świątecznych. Poza nowatorskimi rozwiązaniami proponujemy łatwe do wykonania projekty dla początkujących. Zainteresowanych zapraszamy 6 grudnia 2013 r. (tj. piątek) o godzinie 17:30.
Pracownia Sztuki Użytkowej zapewnia Państwu materiały w postaci papieru, dziurkaczy oraz dodatków ze świątecznymi motywami.
 Zapraszamy serdecznie!
Warsztaty florystyczne

Warsztaty florystyczne cieszą się coraz większą popularnością, z roku na rok przybywa uczestników zainteresowanych samodzielnym wykonaniem niebanalnych ozdób świątecznych, dlatego też zapraszamy do udziału w warsztatach „Florystyczne dekoracje bożonarodzeniowe”
w dniu 12 grudnia 2013 r. o godz. 17:30 w Pracowni Sztuki Użytkowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Kraj.
w programie:
- kompozycja bożonarodzeniowa na stół ze świecą
- wieniec świąteczny na drzwi
- oraz  wykonanie i układanie kompozycji dekoracyjnych

 

 


SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA
Magia elektryczności.

                                 
    Po serii wykładów poświeconych nauce wartości moralnych, przyszedł czas na konwersatoria i doświadczenia. Dzieci mają możliwość samodzielnego eksperymentowania, doświadczania i uczenia się. Podczas inauguracji roku 2013/14 mali studenci dowiedzieli się Jak zimny jest ciekły azot ? Natomiast na dzisiejszym spotkaniu poznały Magię elektryczności.
Za pomocą generatora napięcia dzieci poznały czym jest elektryczność, co to są ładunki elektryczne oraz jakie mają właściwości. Zapoznały się ze zjawiskiem elektryzacji ciał. Same mogły zrobić sobie burzową fryzurę, przekazać elektrycznego żółwia oraz zrobić swój piorun. Profesor Albert wytłumaczył jakie materiały przewodzą prąd i czym są izolatory.
Kolejne spotkanie SUD już niebawem. Zapraszamy.


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA" lub na


                                      

Inicjatyw lokalnych c.d.

        Dobiega końca realizacji projektu ,,Inicjatywy lokalne 2013” W ramach dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie projektu swoje działania zakończyli już następujący beneficjenci:
- Chór Cecylia - ,,Cecylka dzieciom”
- Stażyści. pl - ,,Sztuka bezdomna”
Dobiegają końca projekty: ,,Amazonki w trzech odsłonach” realizowany przez Amazonki oraz ,,Pasja, tradycja i potrzeba wypieku wiejskiego chleba” realizowany przez Trzciańskie babki.
W poniedziałek swój finał miał projekt ,,Sępoleński trójkąt, czyli o sprytnym Chwostku”
Poniżej zamieszczamy zdjęcia z zakończenia tego międzypokoleniowego projektu jak i pozostałych wymienionych.

 

,,Cecylka dzieciom”


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

 

,,Sztuka bezdomna”

Fot. A. Urbanska Krasowska, K. Łyszkowska, M. Kaczmarek, J. Wojtania

 

,,Amazonki w trzech odsłonach”

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (M. Kaczmarek)

 

,,Pasja, tradycja i potrzeba wypieku wiejskiego chleba”

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

 

,,Sępoleński trójkąt, czyli o sprytnym Chwostku” 

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)


Z okazji Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

dnia 14 listopada 2013 r. w świetlicy wiejskiej „Pod Wierzbą” w Niechorzu odbyło się spotkanie poetycko-filmowe poświęcone Papieżowi Janowi Pawłowi II, podczas którego wspólnie śpiewano m.in. ulubione pieśni Jana Pawła II; Barka, Abba Ojcze.


Jesienne wieczory w Lutowie

W Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie dzieci i młodzież zawsze znajdą sposób na jesienne wieczory, uczestnicząc w zajęciach manualnych, śpiewając w zespołach czy też biorąc udział w kółku teatralnym.

Fot, WOK Lutowo (M. Senske)


11 listopada  przeszedł ulicami Sępólna Krajeńskiego Przemarsz Niepodległości...

...po raz pierwszy w asyście Klubu Jazdy Konnej im.8 Pułku Strzelców Konnych z Chełmna.
Dotychczasowy schemat obchodzenia świąt narodowych przełamał zorganizowany w okolicy Pomnika Walki i Męczeństwa event  historyczno - patriotyczny JESTEŚMY RÓWNI,CHOĆ RÓŻNI.KAŻDY MA PRAWO BYĆ PATRIOTĄ.
Wydarzeniu towarzyszyły; krótka lekcja patriotyzmu dla najmłodszych,wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych,musztra przeprowadzona przez zespół
ochotniczej Straży Pożarnej w Sępólnie jak i wspomniany Klub Jazdy Konnej z Chełmna.
Uwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości był koncert A PIOSENKA ZA NIMI SZŁA w wykonaniu zespołu Teatru Muzycznego HALS z Gdyni oraz symboliczne wypuszczenie gołębi.

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (S. Stencel)

 

Więcej zdjęć w naszej galerii "FOLKLOR I TRADYCJA" lub na

 

 


Jarmark Bożonarodzeniowy „VIII DZIEŃ ADWENTOWY”Grudzień to czas zakupów i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji w Sępólnie Krajeńskim organizowany jest Dzień Adwentowy. Po raz ósmy 14 grudnia 2013 r. wokół pomnika na Placu Wolności staną drewniane kiermasze z bogatym asortymentem świątecznych dekoracji i wyrobów rękodzielniczych. Zainteresowanych wystawców prosimy o zgłoszenie swojego udziału w Jarmarku w terminie do 6 grudnia 2013 r. (karta zgłoszenia wystawcy dostępna na stronie www.ckissepolno.com.pl -  szczegóły tel. 523880160).

Do pobrania:

- Karta zgłoszenia wystawcy

- Regulamin


SZTAB WOŚP
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie KrajeńskimPOSZUKUJE WOLONTARIUSZY
DO ZBIÓRKI PIENIĘDZY
PODCZAS XXII FINAŁU WOŚP


Przed nami XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
który odbędzie się w niedzielę  12 stycznia 2014 r. dlatego już dziś poszukujemy osób, które chciałyby nam pomóc w zbiórce pieniędzy tego dnia.

Jeśli chcesz nam pomóc!
- zgłoś się bezpośrednio  do nas
- jeśli jesteś uczniem - zgłoś się do sekretariatu swojej szkoły, gdzie wskażą ci nauczyciela współpracującego z nami

Rzeczy które będą potrzebne:
- zdjęcie
- twoje dokładne dane
(imię i nazwisko, adres zamieszkania, data i miejsce urodzenia, pesel, telefon kontaktowy)
- nazwa szkoły lub miejsca pracy
- ponieważ niepełnoletni wolontariusze zbierają pieniądze wyłącznie pod opieką osoby dorosłej - potrzebujemy także dane osoby, która będzie się opiekowała wami w czasie zbiórki (może to być rodzic, nauczyciel, lub osoba pełnoletnia, która zgodziła się wami zaopiekować)
- osoby niepełnoletnie muszą także dostarczyć zgodę od rodzica na uczestnictwo w zbiórce.


LICZYMY NA WAS!!!


Zgłoszenia przyjmujemy do 5 grudnia 2013 r.!!!

Centrum Kultury i Sztuki
ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie
Masz pytania? – zadzwoń - 52 3880160
Więcej o finale dowiesz się również pod adresem -  www.wosp.org.pl/final   


WŁADZE SAMORZĄDOWE GMINY SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE
ZAPRASZAJĄ NA OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI11 listopada już po raz kolejny przejdzie ulicami Sępólna Krajeńskiego Przemarsz Niepodległości. Zapraszamy do włączenia się w te obchody! W radosnym nastroju chcemy świętować to piękne wydarzenie.

CZEKAMY NA CIEBIE!
Prosimy o przybycie 11 listopada ok. godziny 9:00 na plac przed Centrum Kultury i Sztuki.
Szczegóły programy obchodów Święta Niepodległości:


09:00 – początek formowania się Przemarszu Niepodległości. Grupa rekonstrukcyjna i grupy zmotoryzowane formują się na parkingu przed Liceum Ogólnokształcącym. Orkiestra dęta i grupy piesze formują się na parkingu przed Centrum Kultury i Sztuki.

 

09:30 – Przemarsz Niepodległości pod Pomnik Walki i Męczeństwa
- Odśpiewanie Hymnu Narodowego,
- Przekazanie głosu Burmistrzowi Sępólna Krajeńskiego W. Stupałkowskiemu,
- Złożenie kwiatów pod pomnikiem,
- Przemarsz do Kościoła Parafialnego pw. św. Bartłomieja

 

10:00 – Msza św. w intencji Ojczyzny

 

11:00 – Event historyczno-patriotyczny ,,Jesteśmy równi, choć różni. Każdy ma prawo być patriotą”
- Pokazy grupy rekonstrukcyjnej
- Akcja społeczna - ,,Kto ty jesteś?”


Założeniem akcji jest myśl, że patriotyzm nie powinien być dla naszych dzieci zadaniem ponad siły. Jeśli ma stać się wewnętrznym imperatywem, a nie tylko ozdobnym kotylionem rocznicowym, to poprzez małe odruchy społecznej solidarności, na dziecięcą miarę.
Akcji przyświecać będą hasła:
Pomagam. Jestem patriotą.
Dużo czytam. Jestem patriotą.
Jesteśmy równi, choć różni. Każdy ma prawo być patriotą.
Patriotyzm nie ma koloru.
Jestem patriotą, a nie patriotom. Lubię język polski.
Porządkuję z dziadkiem opuszczone cmentarze. Jestem patriotą.
Jaka dorosnę, będę głosował. Jestem patriotą.
- ,,Jak długo w sercach naszych” - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, swobodne spotkania uczestników
- Wypuszczanie gołębi
- ,,A piosenka za nimi szła”- koncert zespołu z Teatru Muzycznego Hals w Gdyni, w którym w sposób historycznie chronologiczny za pomocą piosenek i tekstów patriotycznych, opiszemy marsz żołnierzy do niepodległej Polski, do niepodległości naszego narodu po okresie zaborów. Usłyszymy pieśni legionowe: O mój rozmarynie, Pierwsza Brygada. Pieśni z okresu międzywojennego Choć burza huczy wokół nas oraz pieśni z okresu wojny Po ten kwiat czerwony, Marsz I korpusu.
Jednocześnie zwracamy się z apelem do mieszkańców o wywieszenie flag państwowych na swoich budynkach.

Nie może Ciebie zabraknąć w tym dniu. Zapraszamy

UWAGA KIEROWCO!

W związku obchodami Święta Niepodległości organizowanymi dnia 11 listopada 2013 r. na Placu Wolności w Sępólnie Krajeńskim, informujemy kierowców, że część ulicy oraz parkingu przy Placu Wolności będzie zamknięta od godz. 8.00 do godz. 14.00.
Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.

 


 


GALA - KREATOR KULTURY 2013!24 października 2013 r. podczas Sesji Rady Miejskiej miała miejsce uroczystość wręczenia nagród artystycznych Burmistrza Sępólna Krajeńskiego Waldemara Stupałkowskiego.
Głównymi bohaterami wydarzenia byli laureaci nagród, osoby które pomimo młodego wieku mogą poszczycić się sukcesami i osiągnięciami w dziedzinie kultury.
Idea przyznawania wyróżnień zainicjowana w roku 2011 jest jednym z przedsięwzięć realizowanych przez władze naszego miasta, polegającym na honorowaniu wszystkich tych młodych twórców, którzy znacząco wpływają na wizerunek sępoleńskiej kultury, tworząc najwyższej jakości projekty artystyczne.
W roku 2013 uznanie zdobyły trzy spośród wielu nominowanych podmiotów wpisanych w działalność artystyczną Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Kreatorzy kultury pretendujący do nagród roku 2013 reprezentowali: MŁODZIEŻOWE STUDIO PIOSENKI, MŁODZIEŻOWĄ ORKIESTRĘ DĘTĄ, STUDIO TAŃCA STYL.
Tegoroczną nagrodą artystyczną KREATOR KULTURY 2013 jest spektakl teatralny ZAGRAJ TO JESZCZE RAZ, SAM uznany za najbardziej filmowe przedstawienie ostatnich lat, które stało się swoistym hołdem twórczości znanego na całym świecie autora przewrotnych komedii Woody'ego Allena. Spektakl zagrany zostanie w Warszawskim Teatrze 6 PIĘTRO MICHAŁA ŻEBROWSKIEGO, cieszącym się śmiałym poszukiwaniem interpretacyjnym oraz aktorstwem najwyższej próby. Teatr od początku swojego istnienia przykłada wielką wagę do wyboru sztuk tworzących repertuar jak i obsady aktorskiej pod hasłem WYŻSZY POZIOM TEATRU.


Wśród tegorocznych laureatów nagród artystycznych znaleźli się:

W kategorii WOKALISTA:
• ALEKSANDRA OSTROWSKA
• MARTYNA CIEŚLIK
• OSKAR MAZALON

W kategorii MUZYKA:

• ALEKSANDRA CYRA
• BŁAŻEJ HAS
• OLGA HEYSER
• PIOTR HERMANN
• TOMASZ PRUŻYŃSKI

W kategorii TANIEC:

• KINGA MASIAK
• MARTYNA SKUZA
• ALEKSANDRA MORDEL
• KATARZYNA MYŚLIŃSKA
• OLIWIA WEILANDT
• EWA KRZYŻANOWSKA
• DOMINIKA CHYLEWSKA


Fot.  (M. Jarski)

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2013r." lub na


Wystawa jakiej jeszcze w Sępólnie Krajeńskim nie było. Tworzysz coś? W każdej wolnej chwili oddajesz się swojej pasji? To jest to wernisaż właśnie dla Ciebie. Czekamy na Twoje zgłoszenie do 6.XI.2013. Nie ważne czy jest to rzeźba przestrzenna czy obraz, rysunek, zdjęcie czy performens, instalacja itp. -przyjdź. A jeśli sam nic nie robisz powiedz o tym innym i przyjdź na otwarcie, które uświetni koncert zespołu „Drekoty”.

Proszę ciepło się ubrać!

Nie może Cię tu zabraknąć!

 


Sępoleński Uniwersytet Dziecka!


Sępoleńska Akademia Sukcesu!


8 listopada br w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim gościć będziemy Mateusza Damięckiego – aktora, pasjonata podróży, wielbiciela starych i nowych mercedesów. Rozmawiać będziemy o realizowaniu pasji, motywacji młodych ludzi do podejmowania wyzwań, stawiania czoła przeciwnościom, konsekwencji w dążeniu do wyznaczonych celów.
 


„Śpiew pokoleń” w WOK w Lutowie


W ramach obchodów Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej oraz Święta Niepodległości Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie zaprasza dnia 10 listopada 2013 r. o godz. 16.00 na montaż słowno-muzyczny oraz wspólny śpiew przy akompaniamencie akordeonu.
 


Odszedł Wielki Człowiek"Musicie mieć w sobie wiele tolerancji i otwartości krzewiąc kulturę. Krok po kroku, powoli, spokojnie, ale systematycznie i otwarcie musicie wytyczać sobie drogę. Drogę pozbawioną nienawiści i pełną zrozumienia na inne poglądy i upodobania. Wówczas Wam się uda."
Dziwne to było uczucie kiedy słuchało się głosu Premiera. Każde słowo wypowiadane niskim, ciepłym , ale dobitnym głosem. Czuło się, że to fantastyczna postać mająca w sobie połączenie pokory, mądrości i siły.
Dane było pracownikom Centrum spotkać się z Panem Premierem podczas Kongresu Kultury Polskiej. Z wielkim sentymentem, a teraz również wielkim smutkiem, wspominamy to spotkanie. Wydaje się, że zaledwie wczoraj dokonywał wpisu dla naszego Centrum. Dzisiaj z wielkim żalem stwierdzamy, że odszedł Wielki Człowiek.

 

28 października br. zmarł Tadeusz Mazowiecki, pierwszy premier III RP, doradca Prezydenta RP, Kawaler Orderu Orła Białego. Mieszkańcy Gminy Sępólno Krajeńskie mogą wyrazić swój żal i smutek związany ze śmiercią tego wyjątkowego człowieka i polityka.
Księga kondolencyjna jest wyłożona w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Kraj. przy ul. Jeziornej 6.   Będzie dostępna od 2 do 4 listopada:

  • w sobotę od  godz. 11:00 do 15:00,
  • w niedzielę od godz. 10:00 do 16:00,
  • w poniedziałek od godz. 9:00 do 16:00.

Teatr w CKiS!

Studio Teatralne Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia teatralne. To od Was zależy, jakie przedstawienie wystawimy. Oferujemy niebanalne zajęcia i dobrą zabawę! Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.00 w sali kina CKiS. Zapraszamy!
 


 


II Wieczór gliniarza ...

jako nazwa warsztatów adresowany był głównie do sympatyków
i stałych bywalców pracowni ceramicznej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Kraj., a krok po kroku za skojarzeniem przyciągnął zaproszonych sępoleńskich policjantów.
Jak się okazało atmosfera twórczej pracy zaowocowała nie tylko w wyroby z gliny ale także integrację w najlepszym tego słowa znaczeniu. Wazony, misy i anioły, a przede wszystkim to na czym zależało organizatorowi warsztatów rozbawieni gliniarze w żywiole artystycznego tworzenia. Na zaproszenie instruktor Mirosławy Kaczmarek przyjechał Garncarz Tomasz Szyszka. Pokrótce wyjaśnił na czym polega praca garncarza, jakie są zasady precyzyjnego toczenia na kole, po czym każdy z uczestników miał możliwość spróbować własnoręcznie wykonać naczynie na kole garncarskim. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że to bardzo proste lecz jak się okazało nie było osoby, która nie miałaby z tym problemu. Jednak dzięki fachowej dłoni oraz wsparciu Pana Tomka wieczór ten przysporzył wiele satysfakcji uczestniczkom warsztatów. Kolejny Wieczór gliniarza już za rok. Do zobaczenia.


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie


CECYLKA- DZIECIOM

                                      


W niedzielę 6 października salę kolumnową w Centrum Kultury i Sztuki zapełnili najmłodsi wraz ze swymi bliskimi. Chór kościelny CECYLIA, działający przy kościele św. Bartłomieja Apostoła w Sępólnie Krajeńskim stworzył dla najmłodszych niecodzienny koncert. Wszystko to za sprawą projektu „Inicjatywy Lokalne 2013”. Na koncercie dzieci nie miały czasu na nudę, dzięki pomysłowości chórzystów maluchy spotkały się z piosenkami, rytmiczankami i wierszami. Pojawił się syczący wąż, Kaczka dziwaczka, rudy lis i wiele ciekawych śpiewanek. Chór udowodnił, że muzyka łączy pokolenia, a najważniejsza jest wspólna zabawa i miłość do muzyki :o)


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć na


Inicjatywy lokalne 2013

                                        

W dniach 20 września – 20 listopada zespól teatralny BAKRO realizuje Ogólnopolski Projekt Inicjatywy Lokalne 2013 finansowany przez Narodowe Centrum Kultury
W ramach tego projektu ogłaszamy konkurs na legendę
(zasłyszaną lub wymyśloną) o Sępólnie i okolicach

Regulamin konkursu literackiego
„Legenda o Sępólnie lub miejscowościach leżących na terenie gminy Sępólno”


1. Organizator: grupa teatralna „BAKRO” (Tel.603 552 352)
2. Termin nadsyłania prac: 21.10.2013r.
3. Podsumowanie konkursu i wręczenia nagród: 18.11.2013r. o godz.17.00
w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

4. Cele konkursu:
-ukazanie twórczej aktywności jako źródła osobistej satysfakcji
-rozwijanie uzdolnień literackich
-możliwości samorealizacji na polu twórczości literackiej
-upowszechnianie i tworzenie legend o swojej miejscowości

5. Uczestnicy:
Konkurs adresowany jest do dorosłych, młodzieży i dzieci
(współautorami mogą być rodzice i dziadkowie)

6. Zasady uczestnictwa w konkursie:
-warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie na adres :
CKiS ul. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie (e-mail ckissepolno@op.pl) jednej nigdzie niepublikowanej legendy dotyczącej miejscowości z terenu gminy Sępólno Krajeńskie. Prace można przynieść do Centrum Kultury i Sztuki, przesłać za pośrednictwem Poczty Polskiej lub wysłać pocztą e-malilową
-utwór powinien być podpisany jedynie godłem autora (może to być jakieś słowo, obrazek lub motyw graficzny). Do pracy należy dołączyć w zamkniętej kopercie (oznaczonej takim samym godłem) dane autora: imię, nazwisko, adres, nr telefonu
-objętość prac nie może przekraczać 3 strony formatu A4 wydruku komputerowego (lub w postaci wyraźnego rękopisu)
-przesłane prace przechodzą na własność organizatora
-organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej publikacji utworów nagrodzonych, wyróżnionych i tych, które wzbudziły zainteresowanie jury
-w sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem decyzje podejmować będzie opiekun zespołu „BAKRO” – Maria Kryger.

 

Do pobrania:Wszystkie bilety sprzedane!Nowy rok akademicki Sępoleńskiego Uniwersytetu Dziecka

    Sępoleński Uniwersytet Dziecka jest projektem Centrum Kultury i Sztuki skierowanym do najmłodszych mieszkańców gminy. Za nami dwa lata wykładów dotyczących nauczania wartości moralnych. W trudne role wykładowców wcielili się m.in. Dorota Zawadzka, Bogdan Rymanowski, Tomasz Zubelewicz i Mirosław Hermaszewski. Przed najmłodszymi studentami rok pełen doświadczeń i konwersatoriów.
Podczas wykładu inauguracyjnego najmłodsi poznali wściekły ciekły azot oraz chemię ognia. Już wkrótce kolejne doświadczenia z zakresu magii elektryczności, maszyn prostych oraz sprawdzania własnego DNA.

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA" lub na


EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA  W GMINIE SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE DOBIEGŁY KOŃCA.

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (M. Swakowski, S. Stencel, J. Wojtania, B. Olszewska)

Więcej zdjęć w naszej galerii "FOLKLOR I TRADYCJA" lub na


 

 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl