Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2014 [1]

 

 


Sępoleńska Akademia Sukcesu

        Kolejnym gościem Sępoleńskiej Akademii Sukcesu był Adam Woronowicz. Aktor znany z takich filmów jak ,, Popiełuszko”, ,,Rewers”, ,,Drogówka”, ,,Czas honoru”, ,,Pod mocnym aniołem” opowiadał młodzieży o swojej karierze, dokonanych wyborach i pasjach. Spotkanie prowadziła uczennica klasy maturalnej Jagoda Kalinowska.

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

 

Więcej zdjęć w naszej galerii "SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU" lub na


„Rzecz o miłosci”

15 lutego w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim odbyła się premiera muzyczno-tanecznego przedsięwzięcia w trzech odsłonach.
    Kameralne spotkanie nawiązujące poprzez muzykę oraz choreografię do emocji towarzyszących uczuciu miłości było zmysłową podróżą po różnych aspektach i definicjach tego nieodgadnionego uczucia. Fabuła koncertu nawiązywała do przeżyć kultowych bohaterów filmowych z produkcji takich jak „Titanic”, „Pearl Harbor”, „Vicky Cristina Barcelona”.
    Premiera wyreżyserowana w trzech zupełnie odmiennych spojrzeniach na miłość, zaplanowana została tak, aby w sposób czytelny przedstawić kontrasty towarzyszące zakochanym. Na kameralnej scenie CKiS zagościła miłość słodka i gorzka, trudna
i niemożliwa, romantyczna i zabawna.
    Muzycznie nad spektaklem czuwał Sławomir Stencel przy współpracy Mileny Pilkiewicz, Martyny Cieślik, Barbary Grzegorzewskiej, Wiktorii Kurzyńskiej oraz Oskara Mazalona. Choreograficzny kształt koncertowi nadały: Martyna Skuza, Dominika Chylewska, Ewa Krzyżanowska, Oliwia Weilandt oraz Julia Smuniewska pod kierunkiem Ewy Quiring-Korczak. Przedsięwzięciu towarzyszyły wizualizacje autorstwa Jacka Wojtani.

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2014r." lub na


Ferie 2014
Czyli niezależna przestrzeń twórcza z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Pomysł spędzenia czasu wolnego w poszukiwaniu pasji w dziedzinie sztuk manualnych, muzyki oraz teatru okazał się trafioną alternatywą na wakacyjną nudę. Ilość uczestników zajęć proponowanych przez Centrum Kultury i Sztuki przeszła najśmielsze oczekiwania samych animatorów, będących jednocześnie pomysłodawcami projektu.
Spotkania warsztatowe z Młodzieżowym Studiem Piosenki, Studiem Ceramiki, Pracownią Origami oraz teatru, wielokrotnie urozmaicane energetycznymi propozycjami zabaw, cieszyły się rosnącym z dnia na dzień zainteresowaniem dzieci, młodzieży oraz zaufaniem rodziców. W ofercie zaproponowanej przez twórców amatorskiego ruchu artystycznego CKiS znalazły się zarówno nowatorskie jak i te dawno sprawdzone, trafiające w wyobraźnię dziecięcą pomysły.

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (S. Stencel, J. Wojtania)


Sępoleński Uniwersytet Dziecka - Szaleństwo wody, czyli H2O w działaniu!

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

25 lutego 2014r. (wtorek)


Sępoleńska Akademia Sukcesu!

 

 


Jak odnieść życiowy sukces? Jak zrobić karierę? Jaki zawód wybrać? Na pytania młodzieży będzie odpowiadał aktor Adam Woronowicz.

 

źródło fot.: www.knockknockactors.com

 

 

 

 

 


ADAM WORONOWICZ pochodzi z Podlasia. W 1997 r. ukończył warszawską Akademię Teatralną, w tym samym roku zadebiutował w teatrze. Grał i wciąż gra u najlepszych reżyserów teatralnych. Krzysztof Warlikowski, Grzegorz Jarzyna, Anna Augustynowicz, to tylko kilka nazwisk. Jest laureatem licznych nagród teatralnych - w tym prestiżowego Feliksa Warszawskiego.

Ma na koncie wiele znakomitych ról teatralnych oraz sporo niezłych kreacji filmowych i telewizyjnych, jednak serca szerokiej publiczności podbił jako ksiądz Jerzy Popiełuszko w „Popiełuszko. Wolność jest w nas” w reżyserii Rafał Wieczyńskiego.
Każdy kto się zetknie z aktorem  prywatnie czy zawodowo jest nim natychmiast zauroczony, ponieważ roztacza wokół siebie bardzo pozytywną energię, nie okazuje cienia gwiazdorstwa, które mogłoby się przecież obudzić po takim sukcesie filmu.

Dowodem jego wielorakich możliwości aktorskich jest także fenomenalna kreacja „pana Józefa” – „starającego się” o rękę głównej bohaterki, w słynnym „Rewersie” Borysa Lankosza. Jest to przykład jak z większego epizodu, stworzyć arcydzieło, perełkę, dzięki której film zyskał niebywały wątek komiczny. Jeszcze długo po obejrzeniu filmu, przypominając sobie tę scenę, widzowie wybuchają śmiechem.

Spotkanie z aktorem odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim dnia 21 lutego 2014 r. o godz. 12.30. Zapraszamy!


Polskie premiery i oscarowe hity obejrzało w Sępólnie ponad pół tysiąca widzów.Wszystko za sprawą nowości filmowych Kina Orange, dzięki któremu mieszkańcy Sępólna i okolic mogli obejrzeć polskie premiery i oscarowe hity w kilka dni po premierze.
Współpraca Centrum Kultury i Sztuki z Kinem Orange ma zaszczepić wśród widzów miłość i pasję do kina. Na ekranie pojawił się najnowszy film Władysława Pasikowskiego – ,,Jack Strong”, film Wojciecha Smarzewskiego – ,,Pod mocnym aniołem” oraz obsypany aż 10-cioma oscarowymi nominacjami film – „American Hustle” z gwiazdorską obsadą, m.in. Amy Adams i Jennifer Lawrence. Dla najmłodszych wyświetlono animację ,,Piłkarzyki rozrabiają” w wersji 3D. To historia o przyjaźni, dorastaniu i pokonywaniu trudności, którą pokochają nie tylko dzieci, ale i dorośli.
Wybór repertuaru ułatwiał widzom multimedialny plakat elektroniczny, na którym równocześnie prezentowany jest repertuar, plakaty i zwiastuny filmów, wyświetlanych w mieście, do którego przyjeżdża Kino Orange. To unikatowe w Polsce rozwiązanie, po raz pierwszy dotarło do Sępólna, i okazało się atrakcyjną formą dostępu do informacji. Multimedialny plakat elektroniczny wyświetlany podczas projekcji powstał dzięki rozszerzeniu współpracy z firmą NEC Display Solutions Europe GMBh, która stała się oficjalnym Partnerem Technologicznym.
Sępólno Krajeńskie było drugim miastem w Polsce na trasie Kina Orange 2013/2014 zaraz po Świnoujściu, gdzie dzień wcześniej odbyła się inauguracja trasy. Zależy nam niezmiernie aby mieszkańcy małego miasta mogli obejrzeć najnowsze produkcje filmowe równocześnie z mieszkańcami dużych polskich miast.

Fot. CKiS Sępólno (M. Kaczmarek) 

Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie zaprasza na Wieczorek Karnawałowy 1 marca od godz. 20:00 do tańca zagra zespół "BOYS BAND" ze Złotowa.

 

Zapisy w świetlicy od 15:00 do 20:00

 

 

 

 

 

 

 

 


Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz wystąpili na sępoleńskiej scenie     W sobotę 1 lutego w Centrum Kultury i Sztuki odbył się koncert Alicji Majewskiej. Artystce towarzyszył pianista i kompozytor Włodzimierz Korcz. Publiczność usłyszała największe przeboje: ,,Odkryjemy miłość nieznana”, ,,Być kobietą”, ,,To nie sztuka wybudować nowy dom”, ,,Jeszcze się tam żagiel bieli”. Byliśmy świadkami przepięknego i nastrojowego wykonania polskich piosenek. Ich ponadczasowe treści nie pozwalają publiczności zapomnieć o tej wspaniałej artystce. Bezpośrednio po koncercie odbyło się spotkanie z publicznością, któremu towarzyszyły wspomnienie koncertu w Sępólnie, sprzed kilku lat, pozowanie do wspólnych zdjęć, podpisywanie płyt. Nie zabrakło kwiatów od wiernych fanów i słów zachwytu pod adresem wykonawców.

Fot. CKiS Sępólno (J. Wojtania)

 

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2014r." lub na


Aktorzy Narodowego Teatru Edukacyjnego z Wrocławia wystąpili gościnnie
w Centrum Kultury i Sztuki


     Dnia 29 stycznia na scenie Centrum Kultury i Sztuki wystąpili aktorzy Narodowego Teatru Edukacyjnego z Wrocławia. Zaprosili najmłodszych widzów na piękną i wzruszającą bajkę ,,O Krasnoludkach i sierotce Marysi”. Klasyczna bajka, czytana przez wiele pokoleń, tym razem przedstawiona przez Narodowy Teatr Edukacyjny, to porcja znakomitej zabawy i wzruszeń.
     Nieco starsi widzowie obejrzeli spektakl ,,Władca wiedzy”. To historia młodych ludzi, których zbliża wspólna, niebezpieczna i pełna wrażeń przygoda. Sztuka ukazała, że właśnie dzięki połączeniu mądrości płynących ze świata realnego i wirtualnego można osiągnąć cel.

CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)


Dzień Babci i Dziadka w Akademii Malucha Bajkolandii

    24 stycznia 2014 roku w Akademii Malucha Bajkolandii odbyło się niecodzienne, przepełnione miłością i radością, spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tłumnie przybyli dziadkowie z wielką uwagą wysłuchali, jak ich wnuczki i wnukowie prezentują swoje talenty. Po części artystycznej przyszedł czas na wesołą, międzypokoleniową zabawę. Maluchy podarowały ukochanym dziadkom ręcznie wykonane upominki oraz z serduszka płynące życzenia zdrowia i uśmiechu.

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)


Zapraszamy również na zimowiska w Lutowie!
Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie zaprasza dzieci i młodzież szkolną na zajęcia w czasie ferii zimowych tzw. zimowiska!!! Zajęcia będą się odbywały od 3 do 14 lutego 2014 r. w godz. 10.00-13.00. W programie: zajęcia wokalne, taneczne, kulinarne, plastyczne oraz różnego rodzaju gry i zabawy. Nie może zabraknąć oczywiście BALU PRZEBIERAŃCÓW! Na który zapraszamy wszystkie dzieci i odważnych rodziców już 15 lutego o godz. 14.00! Na imprezie nagrodzimy najciekawsze przebranie oraz wybierzemy Króla i  Królową balu! Serdecznie zapraszamy!

 


SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA
,, Oto moje DNA”       Dzieci zobaczyły jak wygląda DNA? Sprawdziły jak to możliwe, że na ,,gołe oko” można je zobaczyć. Dowiedziały się w jaki sposób kodowane są informacje i dlaczego DNA jest takie skręcone. Dzięki pomocy Profesora Alberta mali studenci pobrali własne DNA i mogli zabrać je ze sobą.
      Warsztat ten pozwolił najmłodszym odkryć niesamowite substancje, które pozwoliły zobaczyć własne DNA i zrozumieć dlaczego jest ono takie skręcone.

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA." lub na


Śpiewajmy kolędy przez cały bożonarodzeniowy okres!

Sezon śpiewania kolęd w pełni. Dzieci i młodzież ze Studia Piosenki Centrum Kultury i Sztuki pod czujnym okiem Sławomira Stencla kolędowały w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim i w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Mateusza w Wałdowie. Młodym artystom towarzyszyli: Anna Kamińska – wokal, Eugeniusz Posadzy – saksofon, Rafał Lew Kiedrowski – perkusja, Bartłomiej Werachowski – bas, Leszek Mazur – gitary, Sławomir Stencel - instrumenty klawiszowe.
Śpiewanie kolęd bardzo zbliża ludzi i w niezwykły sposób ich jednoczy. Taki też był cel koncertu, żeby oprócz piękna ukrytego w muzyce, w słowach, w nastroju koncertu pielęgnować międzyludzkie więzi i wartości. Trud i zaangażowanie młodych ludzi napawa dumą i budzi szacunek. To co na koncercie zajmuje kilkanaście minut poprzedzone jest dużym wysiłkiem i ciężką pracą.

 

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2014r." lub na


KONCERT Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza!Już w lutym na sępoleńskiej scenie zaśpiewa polska piosenkarka Alicja Majewska!
Towarzyszyć jej będzie znakomity kompozytor, aranżer, dyrygent i twórca wielu przebojów – Włodzimierz Korcz.

 

 

 

Alicja Majewska zadebiutowała w 1968 r. na Festiwalu Piosenki w Zielonej Górze. W latach 1971-1974 była solistką zespołu Partita i występowała w warszawskim Teatrze na Targówku. W 1975 zdobyła nagrodę główną na Festiwalu w Opolu śpiewając utwór Jerzego Derfla i Ireneusza Iredyńskiego "Bywają takie dni". W 1980 zdobyła Grand Prix w na festiwalu w Rostocku. W 1985 uhonorowana na festiwalu w Hawanie. Współpracuje z takimi artystami jak Włodzimierz Korcz, Wojciech Młynarski, Magda Czapińska, Łucja Prus. Uhonorowana Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
Piosenki z którymi kojarzą ją rzesze fanów to m.in. Bywają takie dni, Jeszcze się tam żagiel bieli, Świat w kolorze nadziei, Być kobietą, Odkryjemy miłość nieznaną, To nie sztuka wybudować nowy dom.
Koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim dnia 1 lutego 2014 r. o godz. 17.00. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w sekretariacie CKiS. ZAPRASZAMY!Kino ORANGE   

FILMOWA NIEDZIELA Z PREMIERAMI!

 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

 

9 lutego 2014r.

Przedsprzedaż biletów możliwa na: http://kinoorange.pl/repertuar.php?id=633

 

 

"Piłkarzyki rozrabiają 3D" – FILM W 3D!

Animacja/ przygodowy,
Opis: „Piłkarzyki rozrabiają” podbije serca wszystkich miłośników sportu – zarówno tych małych jak i dużych. Podkręcona polska wersja językowa autorstwa Kuby Wecsile („Kraina lodu”, „Merida Waleczna”) to pełna humoru opowieść o tym, że nikt nie rodzi się mistrzem, ale z niewielką pomocą każdy może spełnić swoje marzenia. W filmie usłyszymy m.in. kultowych komentatorów sportowych - Dariusz Szpakowskiego i Tomasza Zimocha.
„Piłkarzyki rozrabiają” to nie jest bajka o piłce nożnej i szukaniu w niej miejsca na cud. To przede wszystkim historia o przyjaźni i pokonywaniu trudności, przed jakimi stajemy w życiu. O tym, jak łącząc siły można stanąć do walki i odnieść zwycięstwo. Bohaterem filmu jest niepozorny chłopiec, który będzie musiał uratować swoje miasteczko przed niesympatycznym mistrzem piłki nożnej Kosmosem. W obliczu zagrożenia pomocną dłoń podadzą mu… piłkarzyki!  Figurki z jego ukochanej gry ożyją i stworzą drużynę, która rozegra decydujący mecz o przyszłość miasteczka. Dzięki małym, ale niezwykle rozgadanym i żywiołowym graczom chłopiec pozna siłę przyjaźni i współpracy, a także w końcu będzie musiał… dorosnąć. Czy zespół, który zbierze, będzie miał szansę wygrać z zawodowcami? Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe!

 

godz. 13:30

cena biletu: 15 złotych normalny, 13 złotych grupowy,

czas trwania: 106 minut,

od lat: b.o.

 

 

 "Jack Strong"

Thriller/ dramat/ historyczny,
Opis: Polska megaprodukcja w Hollywoodzkim stylu! Opowieść o najbardziej znanym polskim agencie, płk. Kuklińskim granym przez Marcina Dorocińskiego ("Róża", "Obława", "Drogówka"), a także z międzynarodową obsadą, w tym m.in. Mai Ostaszewskiej ("Katyń", "Uwikłanie"), która zagrała żonę pułkownika oraz Patricka Wilsona ("Watchman. Strażnicy", "Anioły w Ameryce", "Prometeusz") w roli oficera CIA. Reżyserem filmu jest jeden z najbardziej charakterystycznych i zarazem odważnych polskich reżyserów - Władysław Pasikowski.
Rzucił wyzwanie Imperium. Zmienił losy świata. Zapłacił za to najwyższą cenę. Jack Strong – szpieg, który ryzykował wszystko, co kochał. Władysław Pasikowski sięga po ukrywaną przez lata, prawdziwą historię największego szpiega naszych czasów.
Pułkownik Ryszard Kukliński ma dostęp do najtajniejszych akt Układu Warszawskiego. Kiedy dowiaduje się o poufnych planach, które mogą doprowadzić do wybuchu III wojny światowej, postanawia działać. Podejmuje współpracę z CIA. Funkcjonując w samym środku systemu sowieckiego jest skazany na samotną walkę, o której nie może powiedzieć nawet własnej żonie. Jak długo będzie mógł działać za plecami KGB? Przekazując Amerykanom tajne dokumenty wie, że ryzykuje życiem. Nie tylko swoim, ale także swoich synów i żony. Kiedy w walce o wolność zaryzykuje wszystko, wszystko może stracić…

 

godz. 15:30

cena biletu: 12 zł normalny, 10 zł grupowy,

czas trwania: 120 minut,

od lat: 12

 

 

 "Pod Mocnym Aniołem"

Dramat,
Opis: Wojtek Smarzowski ("Drogówka", "Wesele", "Róża", "Dom zły") wraz ze stale współpracującą z nim plejadą gwiazd - m.in. Robert Więckiewicz, Marcin Dorociński, Marian Dziędziel, Julia Kijowska, Arek Jakubik i Kinga Preis - powraca na ekrany kin z wstrząsającą opowieścią o nałogu i usilnych próbach uwolnienia się od niego.
Scenariusz filmu oparty na bestsellerowej powieści Jerzego Pilcha pod tym samym tytułem. Jerzy, pisarz uzależniony od alkoholu, zaczyna wierzyć, że nie jest za późno, by wydostał się z nałogu. W tym samym czasie zakochuje się w młodej dziewczynie i czuje, że ma dla kogo żyć. Nie wytrzymuje długo w swoim postanowieniu i w barze Pod Mocnym Aniołem kolejny raz zaczyna picie. W końcu trafia na oddział intensywnej terapii, a stamtąd na kolejny odwyk. Lekarz zaleca barwnej galerii pacjentów terapię polegającą na spisywaniu i wspólnym czytaniu opowieści traktujących o czasach, w których pili. Swoje zabawne, a częstokroć wstrząsające historie przywołują: reżyser, kierowca TIR-a, inżynier, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni pacjenci.
Tylko miłość może wszystko ocalić.

 

godz. 18:00

cena biletu:  12 zł,

czas trwania: 95 minut,

od lat: 15

 

 

 "American Hustle"

Komedia/ dramat/ akcja,
Opis: 3 Złote Globy, w tym za "Najlepsza komedia lub musical" oraz dla rewelacyjnych Amy Adams i Jennifer Lawrence!
„American Hustle” to fikcyjna historia osadzona w atrakcyjnej konwencji jednego z najbardziej niewiarygodnych skandali lat 1970. Film opowiada o błyskotliwym oszuście Irvingu Rosenfeldzie (Christian Bale), który razem ze swoją równie sprytną i uwodzicielską partnerką Sydney Prosser (Amy Adams) zostaje zmuszony do współpracy z agentem FBI Richim DiMaso (Bradley Cooper).  DiMaso popycha ich w stronę światka wpływowych polityków i mafijnych bossów, światka, który jest niebezpieczny i pełen pułapek, a jednak bardzo pociągający. Jeremy Renner to filmowy Carmine Polito, pełen zapału, ale zmienny w swoich nastrojach burmistrz New Jersey, uwikłany w układy z oszustami i agentami federalnymi. W tym kalejdoskopie postaci pojawia się w końcu i żona Irvinga, Rosalyn (Jennifer Lawrence), która może okazać się niszczącą siłą będąca w stanie zburzyć cały ten misterny układ. Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich filmów Davida O. Russella, „American Hustle” nie daje się zamknąć w prostych ramach gatunku, snując wielowątkową opowieść o miłości, sprycie i chęci przetrwania w trudnej rzeczywistości.
Tak się skubie w Ameryce!

 

godz. 20:00

cena biletu: 12 złotych,

czas trwania: 129 minut,

od lat: 12


13 stycznia SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU

gościła znanego z telewizyjnego show tancerza,choreografa STEFANO TERRAZZINO.
Opowieści o drodze do życiowego sukcesu-międzynarodowej klasy S w stylu latynoamerykańskim towarzyszyły zakulisowe historie z życia artysty.
Stefano znany w Polsce głównie z programu TANIEC Z GWIAZDAMI okazał się także aktorem,piosenkarzem jak i projektantem kostiumów scenicznych.

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU." lub na  


Dziękujemy, że byliście z nami!!!

Przez cały dzień na ulicach Sępólna kwestowało  47 wolontariuszy.
 Udało się zebrać 12 719,63

Organizatorzy serdecznie dziękują:
–    Warsztatowi Terapii Zajęciowej
–    Dzieciom z Gminnego przedszkola Bajka
–    Pani Barbarze Wypych
–    Panu Kazimierzowi Trzosowi
–    Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim
–    Panu Grzegorzowi Pichłacz
–    Wolontariuszom Sztabu Centrum Kultury i Sztuki
–    Dzieciom i młodzieży Studia Tańca Styl, Młodzieżowego Studia Piosenki CKiS oraz Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie
–    Formacji hip-hop z Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie Kraj.
–    Zespołowi Minnesota, CT z Torunia


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (S. Stencel)

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2014r." lub na


22. FINAŁ
WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

CENTRUM KULTURY I SZTUKI
SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE
12.01.2014 – GODZ. 15.00


W KONCERCIE  ZAGRAJĄ:

MŁODZIEŻOWA SEKCJA ORKIESTRY DĘTEJ CKIS
DZIECI I MŁODZIEŻ Z ZESPOŁU SZKÓŁ nr 2 w SĘPÓLNIE
WARSZTAT TERAPII ZAJĘCIOWEJ przy STOWARZYSZENIU DOROŚLI DZIECIOM
ZESPOŁY ARTYSTYCZNE CKIS w SĘPÓLNIE oraz WOK w WAŁDOWIE
HIP-HOP-owa KAPELA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO w SĘPÓLNIE
LEONARD LUTHER – poetyckie spotkanie z balladą

godz. 18:00

ROCKOWA FORMACJA  CT – TORUŃ
MINNESOTA – GRUNGE NOISE ROCK
PRZYJDŹ!!!!!!
GRAMY NA ZAKUP SPECJALISTYCZNEGO SPRZĘTU DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY RATUNKOWEJ I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW.

KONCERTOWI TOWARZYSZYĆ BĘDĄ:
LICYTACJE GADŻETÓW WOŚP oraz RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO PRACOWNI CERAMICZNEJ CKIS.
WYSTAWA KAZIMIERZA TRZOSA – WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W FILATELISTYCE.

 Styczniowy wieczór z...


... Symphonix Ensemble pod batutą Marcina Wernera należy już do przeszłości, choć mamy nadzieję, że wspomnienie o nim długo jeszcze gościć będzie w sercach melomanów.
Koncertowi Noworocznemu jaki miał miejsce 4 stycznia 2014 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie towarzyszyły życzenia Burmistrza Sępólna Krajeńskiego Waldemara Stupałkowskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Stanisława Rohde.
Klasyka Johana Straussa, Giuseppe Verdiego oraz Andrew Lioyda Webbera rozbrzmiewająca  z solowymi popisami Urszuli Cichockiej (sopran) oraz Karola Lizaka (tenor) przeplatała się ze wspomnieniem niedawno zmarłego, wielkiego polskiego kompozytora Wojciecha Kilara, na cześć którego zagrano słynny temat walca z filmu „Trędowata”


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (S. Stencel)

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2014r." lub na  


 Odkryli na uniwersytecie ciało człowieka!

,,Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”

Centrum Kultury i Sztuki już od dwóch lat prowadzi Sępoleński Uniwersytet Dziecka. W bieżącym roku szkolnym oferujemy naszym małym studentom niesamowite doświadczenia. Najmłodsi dowiedzieli się już jak zimny jest ciekły azot i jak z bliska wygląda magia elektryczności.
Podczas ostatniego spotkania studenci odkryli ciało człowieka i zdobyli wiedzę na temat ciekawych tajemnic skrywanych w naszym ciele. Mali studenci zobaczyli jak wygląda szkielet, spotkali ,,gadającą czaszkę”, posłuchali bicia serduszka, zmierzyli ciśnienie i dowiedzieli się jak wygląda mózg. Na zakończenie niektórzy ,,przeprowadzili operację”, podczas której mogli poukładać poszczególne części ciała w odpowiedniej kolejności.
Już 27 stycznia 2014 r. kolejne spotkanie Sępoleńskiego Uniwersytetu Dziecka.
Zapraszamy!


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

 

Więcej zdjęć w naszej galerii "SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA" lub na


 

 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl