Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2014 [2]

 

 Sępoleński Uniwersytet DzieckaDo tej pory Mali Studenci Sępoleńskiego Uniwersytetu Dziecka brali udział w programie nauczania dwunastu wartości moralnych, o których opowiadali zaproszeni goście: SZACUNEK – Magda Steczkowska, SZCZĘŚCIE, OPTYMIZM, HUMOR – CLOWN, MIŁOŚĆ – ks. Ryszard Pełech, PIĘKNO – Grażyna Nita, SOLIDARNOŚĆ – kynoterapeuci z Fundacji Dogoterapeutycznej „Właśnie Tak!”, SAMODYSCYPLINA – Mirosława Gawryłkiewicz, ODPOWIEDZIALNOŚĆ – Dorota Zawadzka, MĄDROŚĆ – Józef Broda, UCZCIWOŚĆ – Bogdan Rymanowski, POKOJOWOŚĆ – Tomasz Zubilewicz, ODWAGA – Mirosław Hermaszewski, SPRAWIEDLIWOŚĆ. Brali też udział w konwersatoriach i ćwiczeniach: „Ciekły azot oraz chemia ognia”, „Magia elektryczności”, „Człowiek? -  co się w nim kryje?”, „Oto moje DNA”, „Warsztaty konstruktorskie”.
Już 23 kwietnia 2014 roku w Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się kolejne spotkanie Sępoleńskiego Uniwersytetu Dziecka. Tym razem tematem wykładu będzie: „A TY KIM BĘDZIESZ? - BO JA ASTRONAUTĄ!”


Akcja ,,MIŚ: we wszystkich Gminnych Pracowniach Edukacji Kulturalnej ARTiK- ach (Wałdowo, Lutowo, Piaseczno, Włościbórz, Skarpa) i w Sępólnie Krajeńskim.

 Historia misia ,,Nie bij mnie – kochaj mnie”. 16 kwietnia tuż  przed świętami Wielkiej Nocy, kiedy nadchodzi czas rodzinnych spotkań, chcemy ponownie zwrócić uwagę dorosłych na temat przemocy w rodzinie. Na szczęście w ostatnim czasie, przynajmniej medialnie, nie jesteśmy informowani o tragediach w związku z agresją skierowaną do dzieci. Nie oznacza to jednak, że problem nagle przestał istnieć. Jeżeli coś w tej sprawie się poprawiło, to chcemy naszą akcją, Historią Misia, przypomnieć ludziom o tych najprostszych zasadach współistnienia.
Chcielibyśmy wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, aby Akcja Miś odbyła się w całej Polsce. Liczymy na Was dorosłych. 


Jacek Placek w Kawlach

Dnia 28 marca w Świetlicy Wiejskiej w Kawlach odbyły się zajęcia kulinarne prowadzone przez pana Jacka Grabowskiego znanego jako „Jacek Placek”. Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z  tajnikami pieczenia mazurków wielkanocnych. Nawet najmłodsi pomagali w przygotowaniu ciasta i dekoracji. Po upieczeniu wszyscy ze smakiem degustowali przepyszny wypiek. Dziękujemy Panu Jackowi za cenne wskazówki i tradycyjne wielkanocne ciasto!


Animatorzy kultury z wizytą w Pałacu Prezydenckim        Nieliczni  przedstawiciele świata kultury z terenu całej Polski wybrani sponad 1000 osób składających swoje aplikacje do NieKongresu przebywali z wizytą w Pałacu Prezydenckim. Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką  zaprosili do siebie animatorów kultury. Wizyta była jednym z elementów trwającego w Warszawie NieKongresu. Towarzyszył jej koncert zespołu Zakopawer.
      Podczas trzydniowych działań odbyło się szereg sesji otwartych, sesji tematycznych i warsztatów. Gośćmi NieKongresu byli m.in. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdan Zdrojewski, dyrektor Departamentu Mecenatu Państwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Zina Jarmoszuk, dyrektor Narodowego Centrum Kultury – Krzysztof Dudek. Dyrektorem NieKongresu był Marek Sztark. Uczestnicy Nie Kongresu szukali odpowiedzi na nurtujące ich pytania: Jak animacja kultury może pomóc w rozwiązywaniu problemów społecznych? I czy to jest możliwe? Jakie nowe, zmieniające się aspekty środowiska lokalnego musi uwzględniać animator w swojej pracy? Czy przedsięwzięcia animacyjne mogą być zaplanowanym zadaniem publicznym?
    Nowa formuła NieKongresu miała charakter bardzo roboczy, angażujący i bardzo intensywny, bez miejsca na uroczyste wystąpienia i celebrowanie. Głównie oparta byłą na rozmowach. Czy będzie początkiem owocnych rozwiązań ? Czas pokaże.
    Wielkie brawa i podziękowania dla Wszystkich organizatorów tego przedsięwzięcia. Sępólno Krajeńskie Was pozdrawia i dziękuje.


 POLONIADA 2014


           Centrum Kultury i Sztuki uzyskał nominacje w ogólnopolskim konkursie KOGUTY organizowanych w ramach Poloniady przez Centrum Kultury i Promocji Miast i Regionów w Płocku. Nominację za całokształt działań promocyjnych realizowanych w sposób nieszablonowy i nowatorski uzyskało tylko pięć polskich miast (Puławy, Ustronie Morskie, Krosno, Gorzów Wielkopolski i Sępólno Krajeńskie) .Poloniada to wielopłaszczyznowy projekt, który ma za zadanie zwiększenie możliwości dla rozwoju współpracy pomiędzy polskimi samorządami a mediami, sponsorami, fundacjami czy firmami dostarczającymi usługi dla wydziałów promocji i kultury.Centrum Kultury i Sztuki zaprasza!
W oczekiwaniu na Kanonizację Ojca św. Jana Pawła II już dzisiaj informujemy mieszkańców o niecodziennym spektaklu poetycko-muzycznym NON OMNIS MORIAR w wykonaniu krakowskich artystów. Koncert odbędzie się w sępoleńskim kościele 3 maja 2014 r. o godz. 18.00.
Patronat nad koncertem objął Kardynał Stanisław Dziwisz i Ksiądz Prałat Henryk Lesner.
Zapraszamy.


Wcześniej zapraszamy również do WOK w Lutowie nakoncert...

„DROGA DO ŚWIĘTOŚCI”

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” (Jan Paweł II)
Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie zaprasza na koncert poetycko-muzyczny „Droga do świętości”. Koncert odbędzie się 13 kwietnia 2014 r. (tj. niedziela) o godz. 15.30. Zapraszamy!

 


SŁOWO PISANE WIERSZEMKolejna edycja projektu „Od słownych inspiracji do artystycznych kreacji” oraz Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego skłaniającego młodzież jak i osoby dorosłe do czytania tekstów literackich już za nami. 27 marca w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim miały miejsce Eliminacje Powiatowe „Turnieju Słowa”oraz Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Z przyjemnością informujemy o wynikach konkursu:

ELIMINACJE POWIATOWE
59.OGÓLOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Jury w składzie:

1. Barbara Sobotka     Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki w Bydgoszczy
2. Iwona Jurek        Zespół Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeńskim
3. Ewa Mindikowska     Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim

po obejrzeniu prezentacji przyznało wyróżnienia:

recytacja:

1. nagroda –  Ewelina Martin

poezja śpiewana:

1. nagroda – Anna Kamińska – Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku

      wyróżnienia:
        Kinga Ryduchowska – Liceum Ogólnokształcące w Sępólnie Krajeńskim
        Maria Kucharska – Liceum Ogólnokształcące w Sępólnie Krajeńskim

ELIMINACJE POWIATOWE DLA UCZNIÓW KLAS GIMAZJALNYCH
TURNIEJU SŁOWA – SŁOWNE INSPIRACJE – ARTYSTYCZNE KREACJE

Jury w składzie:


4. Barbara Sobotka     Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki w Bydgoszczy
5. Iwona Jurek        Zespół Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeńskim
6. Ewa Mindikowska     Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim


po obejrzeniu prezentacji przyznało:

w kategorii RECYTACJA:

1. miejsce – Paulina Dyrka – Zespół Szkół w Sośnie
2. miejsce - Aleksandra Obara – Gimnazjum w Więcborku
2. miejsce - Tobiasz Nawrocki -  Zespół Szkół w Sośnie
3. miejsce - Adrianna Wojciechowska – Zespół Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeńskim

    wyróżnienia:

    Krzysztof Golec - Zespół Szkół w Sośnie
    Marta Kowalczyk – Zespół Szkół w Wąwelnie
    Ada Wojciechowska - Zespół Szkół w Sośnie
    Julia Drzewiecka – Gimnazjum w Więcborku
    Ewelina Kopeć – Zespół Szkół w Jastrzębcu

w kategorii WYŚPIEWANE SŁOWEM:

    nagroda – Weronika Kapusta - Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (S. Stencel, J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2014r." lub na


Wielkanocne warsztaty twórcze w CKiS

Po raz kolejny Studio Ceramiki i Sztuki Użytkowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępolnie Krajeńskim podczas piątkowego wieczoru 21 marca stworzyła możliwość samodzielnego wykonania kartek wielkanocnych. Mając do dyspozycji specjalne nożyczki, dziurkacze, przeróżne faktury papieru uczestniczki tworzyły niespotykane, na co dzień w sklepach kartki. Na efekty pracy nie trzeba było czekać zbyt długo, bo już po upływie godziny każda z pań cieszyła się z efektów swojej pracy.


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (M. Kaczmarek)


ZIELONO MIHasłem przewodnim zorganizowanego przez młodych animatorów Centrum Kultury i Sztuki happeningu było „Zaciekawić, zaskoczyć, sprowokować uśmiech”. Spontaniczne reakcje przechodniów, pozdrowienia, życzenia oraz upominki symbolizujące nadejście upragnionej wiosny sprawiły, że na krótką chwilę myśl o wiosennym przesileniu odeszła w niepamięć.
Tak trzymać!!!! A podążając za ponadczasowym Markiem Grechutą śpiewamy:
„WIOSNA , WIOSNA, WIOSNA  ACH TO TY”.


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (M. Domaszek, S. Stencel)

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2014r." lub na


Sępoleński Uniwersytet Dziecka -  ,,Warsztaty konstruktorskie”     21 marca 2014 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim mali studenci mieli możliwość budowania różnych konstrukcji m.in. mostów, katapult. Tworząc maszyny energii, sprawdzili w jaki sposób następuje zamiana energii z potencjalnej na kinetyczną. Wszystko to przy wspaniałej zabawie.
Celem strategicznym zajęć uniwersyteckich jest podniesienie kluczowych kompetencji naukowo-technicznych oraz upowszechnienie materiałów i informacji związanych z tematami przewodnimi z zakresu: fizyki, biologii, geografii i matematyki. Zajęcia te  uczą studentów wyciągania wniosków, kojarzenia faktów, wykorzystywania nauki w życiu.


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

 

Więcej zdjęć w naszej galerii "SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA" lub na


Kolejny gość Sępoleńskiej Akademii Sukcesu…,,Pochodzę z Sępólna i jestem z tego dumny. Nie wolno Wam nigdy zapominać skąd pochodzicie, gdzie była Wasza szkoła i gdzie był Wasz dom”… Młodzież skupiona wokół Sępoleńska Akademia Sukcesu gościła Rektora Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi dr Krzysztofa Kannenberga. Gość akademii w sposób niezwykle wyczerpujący odpowiedział na pytania młodzieży : Czym jest dla niego sukces? Jaką drogę wybrać? I jak w sposób najbardziej trafny dokonywać życiowych wyborów? Spotkanie miało charakter niezwykle sentymentalny i przepełnione było ciekawymi opowieściami ze szkolnego życia Pana Rektora i sępoleńskich nauczycieli.


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU" lub na


Marcowy wieczór w Centrum Kultury i Sztuki z Łukaszem Zagrobelnym

Marcowy wieczór w Centrum Kultury i Sztuki z Łukaszem Zagrobelnym okazał się doskonałym pretekstem do spotkania z artystą wszechstronnym, autorem wielu hitów muzycznych świetnie radzących sobie na listach przebojów. Wokalista, z wykształcenia równiez dyrygent, od wielu lat związany z Teatrem Roma posiada na swoim koncie wiele musicalowych ról, między innymi w produkcjach takich jak: "Taniec Wampirów", "Koty", "Miss Saigon". Z pewnością to właśnie za sprawą doświadczeń aktorskich gwiazda wieczoru podbiła serca publiczności, porywając do wspólnej, niezwykle dynamicznej zabawy. Fani artysty usłyszeli najpopularniejsze utwory, takie jak: "Nie kłam, że kochasz mnie", "Ja tu zostaje", "Życie na czekanie".


Fot. J. Wojtania, M. Misiak

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA GWIAZD" lub na


Sępoleńska Scena Kabaretowa ponownie na deskach Centrum!

Tym razem zapraszamy na Kabaret Ani Mru-Mru! Kabaret wystąpi 30 maja 2014 r. o godz. 18:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim z nowym programem!

„Jeśli się nie da, a bardzo się chce… to można!” to widowisko, z wszystkim, co w kabarecie najlepsze – atrakcyjnie dobrane tematy skeczy, niepodrabialna gra i pointy trafiające w punk, wszystko podane w charakterystycznej dla Ani Mru-Mru najlepszej jakości. Widzowie będą mogli poznać życie zarówno szczęśliwego narzeczonego jak i niezadowolonego męża, znajdzie się coś dla miłośników zwierząt, ale i fani sportów walki nie będą pominięci. Część spośród wybranych skeczy była zaprezentowana podczas tegorocznego festiwalu RYJEK, z którego kabaret Ani Mru-Mru wrócił z większością możliwych od zdobycia nagród, co może być doskonałą rekomendacją poziomu najnowszego programu. Najlepiej jednak wyrobić sobie własną opinię i zobaczyć „Jeśli się nie da, a bardzo się chce… to można!” na żywo.

Bilety już do nabycia w sekretariacie CKiS. Cena biletu – 50 zł. Ilość miejsc ograniczona!


Sępoleński Uniwersytet Dziecka -  ,,Warsztaty konstruktorskie”21 marca 2014 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim mali studenci będą mieli możliwość budowania różnych konstrukcji m.in. mostów, katapult. Tworząc maszyny energii, sprawdzą w jaki sposób następuje zamiana energii z potencjalnej na kinetyczną. Wszystko to przy wspaniałej zabawie.
Celem strategicznym zajęć uniwersyteckich jest podniesienie kluczowych kompetencji naukowo-technicznych oraz upowszechnienie materiałów i informacji związanych z tematami przewodnimi z zakresu: fizyki, biologii, geografii i matematyki. Zajęcia te mają uczyć studentów wyciągania wniosków, kojarzenia faktów, wykorzystywania nauki w życiu, i co najważniejsze ułatwiać start młodym ludziom.

Rezerwacja udziału grup w spotkaniu w sekretariacie CKiS tel. 523880160.
Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!


SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU


Dobiega końca druga edycja Sępoleńskiej Akademii Sukcesu. Młodzież sępoleńskich szkół średnich miała do tej pory możliwość spotkania się ze znanymi ze świata mediów osobami. W Centrum Kultury i Sztuki gościliśmy dotychczas: dziennikarzy radiowych i telewizyjnych – Tomasza Sekielskiego i Jarosława Gugałę, sportowców – Bartłomieja Bonka i Zbigniewa Bońka, aktorów – Agnieszkę Więdłochę, Mateusza Damięckiego i Adama Woronowicza, pianistę – Adama Kośmieję, tancerza Stefano Terrazzino i językoznawcę prof. Jerzego Bralczyka.
Zbliżający się nieubłagalnie okres dokonywania wyborów skłonił organizatorów do zaproszenia Rektora Wyższej Uczelni.
Na pytania młodzieży: Jak odnieść życiowy sukces? Jaką drogę wybrać? Odpowie Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi dr Krzysztof Kannenberg.
Krzysztof Kannenberg urodził się 13.01.1957 r. w Więcborku. W 1976 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące w Sępólnie Krajeńskim Od roku 1983 pracuje na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prowadząc wykłady m.in. z mikroekonomii, analizy ekonomicznej, ekonomii menedżerskiej, wartościowania pracy i zarządzania portfelem strategicznym. Wypromował ponad 300 magistrów i licencjatów. Specjalizuje się w teorii ekonomii, marketingu i zarządzaniu zasobami pracy.
Jest pomysłodawcą i współorganizatorem Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi i od początku jej rektorem. Od pięciu lat jest członkiem Prezydium Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich i przewodniczącym Kolegium Rektorów Zawodowych Szkół Polskich woj. kujawsko- pomorskiego. Jest członkiem Zespołu Ekspertów Marszałka Województwa kujawsko- pomorskiego. W 2011 roku Uchwałą Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich został wybrany na członka Rady „Fundacji na rzecz jakości kształcenia” reprezentującego sektor niepublicznego szkolnictwa wyższego w Polsce.

 

 

Spotkanie z dr Krzysztofem Kannenbergiem odbędzie się 20 marca 2014 r. o godz. 11.00. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Globalna Baba - ciąg dalszy

 

W Gminie Sępólno Krajeńskie zmieniamy wiejskie stereotypy. Animatorzy Centrum Kultury i Sztuki przeprowadzili happeningi w Sępólnie Krajeńskim, Wałdowie, Lutowie i niektórych świetlicach wiejskich. Happening Globalna Baba jest elementem akcji Kultura jest babą. Akcja Globalna Baba zatacza coraz szersze kręgi w polskich miastach i na polskich wsiach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Folkowisko odczarowaliśmy Babę i wypuściliśmy ją w świat.


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (M. Senska)


Obchody Święta Sołtysa i  inauguracja roku O. Kolberga w
Gminie Sępólno Krajeńskie      11 marca w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim obchodzono Dzień Sołtysa. Władze miasta i przedstawiciele kultury chcieli okazać wdzięczność i szacunek sołtysom, za ich pracę oraz zwrócić uwagę społeczeństwa na rolę sołtysa dla polskiej wsi. Sołtysi odgrywają niezwykłą rolę w trosce o tradycję, dziedzictwo narodowe i kulturę,  głównie ludową. To dzięki ich wsparciu zostaną ocalone na polskiej wsi obrzędy i ginące zawody. Dlatego też postanowiliśmy właśnie w dniu tak pięknego święta uroczyście zainaugurowano obchody Roku Oskara Kolberga
      Rok Kolberga ustanowiony został przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej 6 grudnia 2013 roku z okazji przypadającej w 2014 r. 200 rocznicy urodzin Oskara Kolberga wybitnego folklorysty i etnografa. Rocznica obchodzona jest pod auspicjami UNESCO. Oskar Kolberg jako pierwszy badacz zebrał i usystematyzował kulturę ludową według regionów. W swoich badaniach ludowych Kolberg dostrzegł wzajemne związki elementów kultury ludowej.
     Nie mogło więc zabraknąć w tym dniu zespołów folklorystycznych, kapel i kabaretu.

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "FOLKLOR I TRADYCJA" lub na


8 marca „TWÓRCZO W GŁĄB SIEBIE”

     Dzień Kobiet świętowano również w Pracowni Sztuki Użytkowej Centrum Kultury i Sztuki  w Sępólnie Krajeńskim. Panie spotkały się, by twórczo spędzić wolny czas.
Instruktor pracowni CKiS przygotowała dla przybyłych pań liczne atrakcje plastyczne.
Każda z nich znalazła coś dla siebie. Lepienie w glinie, decoupage oraz filcowanie przypadły do gustu paniom, które przyszły aby w nietypowy, jak do tej pory, sposób spędzić swoje święto.
Nie mogło zabraknąć niespodzianek  i kwiatka.

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (M. Kaczmarek)


Z okazji Dnia Sołtysa
życzymy pomyślności,
sukcesów w życiu zawodowym i osobistym,
 dużo zdrowia, wszelkiej satysfakcji
i poczucia dobrze spełnionej misji.
Dziękujemy za stałą troskę
o dziedzictwo kulturowe,
animację społeczną oraz współpracę
z Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim.


Globalna Baba na Dzień Kobiet

 

W Gminie Sępólno Krajeńskie zmieniamy wiejskie stereotypy. Animatorzy Centrum Kultury i Sztuki przeprowadzili happeningi w Sępólnie Krajeńskim, Wałdowie, Lutowie i niektórych świetlicach wiejskich. Happening Globalna Baba jest elementem akcji Kultura jest babą. Akcja Globalna Baba zatacza coraz szersze kręgi w polskich miastach i na polskich wsiach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Folkowisko odczarowaliśmy Babę i wypuściliśmy ją w świat.


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (B. Olszewska, B. Mania)


 Centrum Kultury i Sztuki rozpoczyna obchody Roku Oskara Kolberga w Sępólnie Krajeńskim


   11 marca 2014 r. o godz. 11:00 w Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się inauguracja obchodów Roku Oskara Kolberga. Rok Kolberga ustanowiony został przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej 6 grudnia 2013 roku z okazji przypadającej w 2014 r. 200 rocznicy urodzin Oskara Kolberga wybitnego folklorysty i etnografa. Rocznica obchodzona jest pod auspicjami UNESCO.

 

 

 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

11 marca 2014r. (wtorek)

 godz. 11:00

 

 

 

 

 


Globalna Baba na Dzień Kobiet
(w Gminie Sępólno Krajeńskie odczarowujemy wiejskie stereotypy)

 


 

      Happening Globalna Baba jest elementem akcji Kultura jest babą. Akcja Globalna Baba zatacza coraz szersze kręgi w polskich miastach i na polskich wsiach. Animatorzy Centrum Kultury i Sztuki przeprowadzą heepeningi w Sępólnie i wybranych świetlicach wiejskich. Do akcji włączyli się liczni artyści, graficy, fotografowie i muzycy : „Powstało ogólnopolskie pospolite ruszenie artystyczne wspierające Globalną Babę”. Zamojski zespół Koromysło nagrał hymn akcji „Jechały baby”, irlandzki grafik Thomas Lambert stworzył logo, Piotr Sewruk plakat akcji, trzy fotografki Olga Leszczyńska, Margareta Wargola i Ania Golarz opracowały materiały fotograficzne na potrzeby happeningów. Jedna z uczestniczek akcji w komentarzu na facebooku pisze: „Trafiacie nam tą akcją w środek serca, bo mamy świadomość, jaka jest ciągle przepaść między dużymi miastami a malutki miejscowościami, gdy chodzi o świadomość, „prawa kobiet” i dostępność czegokolwiek” Nadszedł już czas, aby odczarować BABĘ i wypuścić ją w szeroki świat! Doceniacie bogactwo kultury ludowej? Myślicie o wsi pozytywnie? Zależy wam na tym, aby sytuacja kobiet wiejskich była szeroko komentowana? Jeśli tak, to odpowiedni moment, aby włączyć się w naszą inicjatywę! –  W ubiegłym roku dzięki kampanii społecznej „Jestem ze wsi!” dotarli do 2 milionów Polaków. Teraz dzięki „GLOBALNEJ BABIE” chcą odczarować kolejne „wiejskie” stereotypy – te, które dotyczą kobiet!


"Twórczo w głąb siebie"

 


 Zapraszamy wszystkie Panie niezależnie od wieku na spotkanie pełne twórczych niespodzianek

 


 

 

 

 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim - Pracownia Sztuki Użytkowej

8 marca 2014r. (sobota)

 godz. 10:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tłusty Czwartek w Niechorzu


 

W świetlicy wiejskiej " Pod Wierzbą" w Niechorzu odbyło się spotkanie kulinarne z "Jackiem Plackiem". Z okazji " Tłustego czwartku" piekliśmy wspólnie pączki.  Niezawodnymi pomocnikami naszego gościa były dzieci, które z wielką radością pomagały w przygotowywaniu ciasta i lepieniu pączków. Dorośli z wielkim zainteresowanie obserwowali i notowali przepis. Pączki wyszły bardzo pyszne, chociaż  było nas dużo wszyscy je posmakowali .

 

 


Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
serdecznie zaprasza dzieci i młodzież
z terenu powiatu sępoleńskiego do udziału


 w nowym konkursie recytatorskim Turniej Słowa
„Od słownych inspiracji do artystycznych kreacji”.


Projekt stanowi próbę podjęcia poszukiwania nowych,
artystycznych form zachęcających dzieci i młodzież
do czytania tekstów literackich, a zwłaszcza poezji.
    Poprzez organizację konkursu spróbujemy pokazać,
 że słowo pisane wierszem może być inspirujące nie tylko samo
w sobie, ale może stać się punktem wyjścia do wspaniałej przygody
w świecie teatru, sztuk plastycznych czy muzyki.
    Zapraszamy do udziału w Turnieju Słowa, gdzie można poezją opowiedzieć ciekawą historię, poezję zaśpiewać
 lub nawet namalować!
   
    Koncepcja projektu opiera się na formule konkursu.
Jest to Turniej Słowa, ponieważ kluczowym punktem wyjścia
jest właśnie słowo, ale jest ono szczególnie – poetyckie.

    Uczestnicy (uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści)
 mogą wybrać jedną z trzech form artystycznego wyrazu
 słowa poetyckiego (wiersz): recytację, poezję śpiewaną
 lub sztuki plastyczne (ilustrację).

Konkurs realizowany będzie właśnie w tych trzech formułach:
Turniej Recytatorski
Turniej Poezji Śpiewanej
Turniej Ilustratorski

Szczegóły zasad uczestnictwa określa Regulamin imprezy.

Terminy Konkursu:
27.03.2014 r. - godz. 10:00, uczniowie szkół gimnazjalnych
14.05.2014 r. - godz. 10:00, uczniowie szkół podstawowych

koordynator eliminacji powiatowych - Ewa Quiring – KorczakUczniów szkół ponadgimnazjalnych
oraz osoby dorosłe zachęcamy do zmierzenia
się w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim


 Eliminacje powiatowe odbędą się
w Centrum Kultury i Sztuki
 w Sępólnie Krajeńskim

 dnia 27.03.2014r.  o godz. 10:00.

Szczegółowych informacji udziela - Ewa Quiring - Korczak
tel. kontaktowy: 52 388 01 60


 

 

 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl