Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2014 [4]

 

 „Muzyczne podróże po świecie”

Kolejna już odsłona „Muzycznych podróży po świecie” pozwoliła nam przenieść się duchem aż na Wybrzeże Kości Słoniowej, bo właśnie stamtąd pochodzi Grupa Ewangelizacyjna Misjonarzy Klaretynów Claret Gospel. Piękna pogoda, liczna publiczność, a przede wszystkim energia i radość bijąca od naszych gości sprawiły, że koncert na sępoleńskim molo owiany był ciepłą, rodzinną atmosferą. Nie zabrakło tańca ani wspólnego śpiewu, a mieszkańcy Sępólna mogli zobaczyć jak modli się Afryka! Wydarzenie zdawało się być entuzjastycznie odebrane zarówno przez widzów jak i samych gości, którzy uraczyli nas mianem najlepszych gospodarzy w ich intensywnej, trzymiesięcznej trasie koncertowej.

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania, M. Domaszek)

Więcej zdjęć w naszej galerii "MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE" lub na


Sępoleńska Scena KabaretowaSępoleńska Scena Kabaretowa już po raz piętnasty gościła na swoich deskach znany polski kabaret. Do tej pory odwiedzili nas: Kabaret Koń Polski, Kabaret Ciach, Jerzy Kryszak, Kabaret Limo, Kabaret Skeczów Męczących, Paranienormalni, Formacja Chatelet, Grzegorz Halama, Kabaret Pod Wydrwigroszem, Grupa MoCarta, Łowcy.B, Neonówka, Kabaret Nowaki, Ani Mru Mru. Tym razem był to Kabaret Młodych Panów wraz z gościnnym występem Bogdana Kalusy, znanego aktora z serialu „Ranczo.” Zaprezentowali oni wspólnie znane i mniej znane skecze, które rozbawiły miłośników dobrego humoru.

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA" lub na


Letnie warsztaty artystyczne w świetlicach wiejskich Gminy Sępólno Krajeńskie

W poniedziałek 21 lipca 2014 roku Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim rozpoczyna cykl letnich warsztatów artystycznych w świetlicach wiejskich naszej gminy. Tematem przewodnim warsztatów będzie synestezja muzyki z plastyką.

PLAN ZAJĘĆ - do pobrania!


 


MUZYCZNYCH PODRÓŻY PO ŚWIECIE – ciąg dalszy


Centrum Kultury i Sztuki przywiązuje ogromna wagę do prezentacji międzynarodowych kultur i krajów. Gościliśmy w Sępólnie Ambasadorów i Konsulów z dalekiego Ekwadoru, Peru czy Panamy. Oferowaliśmy koncerty w wykonaniu artystów z Ukrainy, Panamy, Białorusi, USA, Turcji, Iranu, Kuby, Kurdystanu, Peru, Syberi, Litwy, Ekwadoru. W tym roku dla wszystkich tych, którzy marzą o dalekich podróżach, a z różnych względów nie mogą ich zrealizować, artyści z dalekiego świata przyjadą do nich.
Już w lipcu kolejni goście Muzycznych podróży po świecie – z Wybrzeża Kości Słoniowej.


Sępoleńska Scena Kabaretowa!


Tym razem zapraszamy na Kabaret Młodych Panów!
Kabaret wystąpi 7 lipca 2014 r. o godz. 19.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim!

Kabaret  posiada już 10 -letnie doświadczenie na kabaretowej scenie, wciąż MŁODZI Panowie nie próżnują i zdobywają kolejne szczyty w swoim dorobku artystycznym. Wywodzą się z Rybnika, ale obecnie doprowadzają do łez – ze śmiechu oczywiście - fanów nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Ich społeczno-obyczajowy humor z dużą dawką ironii i dystansu do tego co aktualnie się dzieje sprawia, że zyskują nie tylko coraz szersze grono wiernych fanów, ale także uznanie krytyków. Zdobyli najwyższe laury we wszystkich liczących się konkursach i festiwalach kabaretowych z RYJKIEM i PAKĄ na czele. Skecze i piosenki kabaretu prezentowane były w każdym możliwym programie telewizyjnym na antenach Telewizji Polskiej, Polsatu i TVN.

Mimo licznych sukcesów i ugruntowanej już pozycji w kabaretowym świecie nie spoczywają na laurach - stale się rozwijają, ciągle odkrywają swoje możliwości, krok po kroku przesuwając granice własnego profesjonalizmu. Tak, tak można coś robić jeszcze lepiej…

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w sekretariacie CKiS od dnia 16 czerwca 2014 r.


WYJAZDY! GDAŃSK - JARMARK DOMINIKAŃSKI!


Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie organizuje jednodniowy wyjazd dnia 26 lipca 2014 r. do Gdańska na Jarmark Dominikański. Koszt wyjazdu 40 zł (cena zawiera koszty transportu i ubezpieczenie). Wyjazd godz. 6:00 (parking CKiS). Szczegółowe informacje, wpłaty (wraz z nr PESEL) w sekretariacie CKiS tel. 52 388 01 60. Zapraszamy!


Lutowianie na Jarmarku Świętojańskim w Inowrocławiu

Dnia 21 czerwca 2014 r. Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie oraz zespół „Lutowianie”, Koło Gospodyń Wiejskich w Lutowie i Piasecznie reprezentowali Gminę Sępólno Krajeńskie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „KGW i KR” na Jarmarku Świętojańskim oraz IV Kujawskim Festiwalu Pieśni Ludowej w Inowrocławiu.
Zespół występował gościnnie na zaproszenie Wojewódzkiego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych w Bydgoszczy oraz Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi przygotowało wianek świętojański z kwiatów i ziół, który zajął I miejsce,
natomiast Panie serwowały m.in. pyszne szare kluski z kapustą, które rozeszły się jak przysłowiowe „świeże bułeczki”!!!


Noc Świętojańska w Sępólnie

Wokół obrzędów ale także w nawiązaniu do współczesności minęła na sępoleńskim molo noc kojarzona od zawsze z tajemniczymi obrzędami, dawniej tak mocno zakorzenionymi w polskiej tradycji. Tym razem to nie magia oraz czary uwiodły mieszkańców Sępólna, a raczej tajemnica i urok tego, co na zawsze kojarzyć się będzie z tą najkrótszą w roku nocą. Jak się okazało deszczowa aura, nieprzerwanie towarzysząca eventowi nie zniechęciła przybyłych na molo Sępólnian, a towarzyszące nocy atrakcje zyskały dzięki niej na ekspresyjności – jak chociażby sugestywny w swym tytule spektakl muzyczno-taneczny "Burzowa".


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (S.Stencel, J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2014r." lub naUWAGA KIEROWCO!
W związku z organizacją Nocy Świętojańskiej na sępoleńskim molo, informujemy kierowców, że dnia 20 czerwca 2014 r. (tj. piątek) odcinek drogi przy ulicy Jeziornej (od Centrum Aktywności Społecznej do mola spacerowego) będzie zamknięty w godz. od 13.00 do 23.00.
Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na warsztaty najpopularniejszej w Polsce sztuki carvingu, czyli fantazyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach.
Carving- jego ojczyzna są kraje azjatyckie, a pierwsza wzmianka o nim pochodzi z czasów panowania w Chinach dynastii Tang w VII wieku. Stamtąd też ta sztuka została zapożyczona i stała się popularna na całym świecie. Obecnie Tajlandia jest uznawana za kolebkę światowego carvingu. Władze Tajlandii uznały nawet carving za element dziedzictwa narodowego.
Zapraszamy do udziału w warsztatach. Już 20 czerwca o godz. 18.00 – na sępoleńskim molo.
Naucz się i zachwyć swoich bliskich pięknymi dekoracjami!!!


I Sępoleński Festiwal Muzyki i Tańca „Droga do Gwiazd” ROZSTRZYGNIĘTY!

 

 

 

 

 

W kategorii MUZYKA
Grand Prix wywalczyła Paulina Brzezińska reprezentująca Bytowskie Centrum Kultury w Bytowie
Wyróżnienia przyznano:
Martynie Cieślik z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim,
Oskarowi Mazalonowi z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim,
Marlenie Brzeskiej z Bytowskiego Centrum Kultury w Bytowie


w kategorii TANIEC dwie równorzędne pierwsze nagrody powędrowały do
Zespołu Tańca Współczesnego ARABESQUE'A III reprezentującego Pałac Młodzieży w Bydgoszczy oraz do Filipa Drogosia.
Ponadto wyróżnienia przyznano:
Monice Guentzel z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku,
Julii Polakowskiej z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku,
Katarzynie Myślińskiej z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (S. Stencel, J. Wojtania)

 

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2014r." lub na

 


OBYWATELSKIE ŚWIĘTO WOLNOŚCI
w Sępólnie Krajeńskim

03.06.2014 r.

03 czerwca zainaugurowano w Sępólnie Krajeńskim Obywatelskie Święto Wolności. Obchody rozpoczęto od wystawy poświęconej Janowi Pawłowi II – ,,Człowiek 25–lecia” - ekslibrysy z międzynarodowych zbiorów Józefa Bondarczyka. Autor przybliżył zebranym technikę ekslibrysu (ekslibrys z łac. Ex libris - z książek, znak właściwy danego egzemplarza). Zebrani mogli podziwiać ekslibrysy autorów z różnych krajów i stron świata.
Tego samego dnia odbyła się również projekcja filmów: ,,Człowiek z żelaza” w reż. A. Wajdy i ,,Szczurołap” w reż. A. Czarneckiego.Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "FOLKLOR I TRADYCJA" lub na

04.06.2014 r.

W środę Centrum Kultury i Sztuki zaproponowało mieszkańcom wystawy zatytułowane ,,Hity PRL-u”. Mieszkańcy mogli obejrzeć nieśmiertelną Panią Walewską, krem Nivea, wodę kolońską Megi czy proszek do prania Pollena. Zobaczyli pokój i łazienkę z okresu PRL- u. Zaprezentowano również kultowe auta z minionej epoki m.in. Fiata 126 p, Syrenkę......
Wieczorem zaproponowano mieszkańcom filmy ,,Kina Wolność”: ,,Matkę Królów” w reżyserii Janusza Zaorskiego, i ,,Usłyszycie mój krzyk” w reż. Macieja Drygasa.Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (S. Stencel)

Więcej zdjęć w naszej galerii "FOLKLOR I TRADYCJA" lub na

05.06.2014r.


Kolejny dzień Obywatelskiego Święta Wolności upłynął pod hasłem debaty społecznej ,,Porozmawiajmy o wolności”. W debacie uczestniczyła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie Krajeńskim oraz zaproszenie goście. O swojej drodze do wolności opowiadali: politycy, społecznicy, myśliciele, humaniści, przedsiębiorcy, którzy uczestniczyli w przełomowych wydarzeniach, krzewili ideę demokracji i propagowali zasady konstytucjonalizmu i suwerenności. Po debacie odbył się spacer asystowany na Plac Wolności, gdzie odbyło się wspólne sadzenie ,,Dębu Wolności”.
Wieczorem zaproponowano mieszkańcom filmy: ,,Przesłuchanie” w reż. Janusza Zaorskiego i film ,,Z punktu widzenia nocnego portiera” w reż. K. Kieslowskiego.

Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "FOLKLOR I TRADYCJA" lub na


Dzień Dziecka w Sępólnie

Zgodnie z oczekiwaniami pomysłodawców uczczenie Międzynarodowego Dnia Dziecka w atmosferze baśniowej podróży z braćmi Grimm, spotkało się z ciepłym przyjęciem milusińskich, ale także ich rodziców.Było hucznie i kolorowo jak przystało na świętowanie w towarzystwie legendarnych postaci świata baśni. Na plenerowej scenie, którą tego dnia zawładnęli najmłodsi poza tańcem, piosenką oraz inscenizacją nie zabrakło spełniających się dziecięcych marzeń. Były radosne Tulinki, zabawne warzywa a przede wszystkim trafiająca w dziecięcą wyobraźnię edukacja.


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (S. Stencel)

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2014r." lub na


SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA
w finale II edycji Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP

                                                 Gmina Sępólno Krajeńskie wśród trzech najlepszych w Polsce, w kategorii Wspólnota Obywatelska za projekt realizowany przez Centrum Kultury i Sztuki – Sępoleński Uniwersytet Dziecka. Burmistrz Sępólna Krajeńskiego W. Stupałkowski odebrał z rąk Prezydenta B. Komorowskiego nominacje do nagrody obywatelskiej. Ocenie poddanych zostało 197 praktyk z terenu całej Polski, w powyższej kategorii wybrano tylko trzy. Pierwsza edycja Sępoleńskiego Uniwersytetu Dziecka oparta była na programie 12 wartości moralnych. Przybliżano dzieciom 12 wartość moralnych: szacunek, przyjaźń i miłość, uczciwość, odpowiedzialność, solidarność, piękno, mądrość, pokojowość, odwaga, samodyscyplina, sprawiedliwość, humor (optymizm). W role wykładowców wcielili się m.in. Magda Steczkowska, misjonarz Ryszard Pełech, ,,superniania” – Dorota Zawadzka, Józef Broda, Bogdan Rymanowski, Tomasz Zubelewicz, Mirosław Hermaszewski.
Uroczyste wręczenie nominacji odbyło się w Pałacu Prezydenckim podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego. Uczestniczyli w nim Burmistrz W. Stupałkowski i Dyrektor CKiS Julita Maciaszek.


Irena Santor w Centrum Kultury i Sztuki          Pierwsza dama polskiej piosenki zaśpiewała dla sępoleńskiej publiczności. Publiczność zgromadzona w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej była uczestnikiem prawdziwej muzycznej uczty. Artystce akompaniował na fortepianie, kompozytor, pianista, dyrygent i aktor kabaretowy Czesław Majewski. Publiczność wspólnie z artystką śpiewała piosenki: Złoty pierścionek, Warszawa, ja i ty, Jeszcze jeden świt, Póki słońce ma blask, Ja śpiewam piosenki….(dziękujemy za przywrócenie wspomnień……mówili ze łzami w oczach fani artystki).


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA GWIAZD" lub na


SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA


     W piątkowy wieczór na sępoleńskiej scenie Centrum Kultury i Sztuki wystąpił kabaret Ani Mru Mru. W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej  zasiedli miłośnicy dobrego humoru. Sztandarowa grupa polskiego kabaretu zaprezentowała swój nowy program pt. ,,Jeżeli się nie da, a bardzo się chce…….to można!”


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "Sępoleńska Scena Kabaretowa" lub na


 

 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl