Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2014 [7]

 

 W ARTiKu we Włościborzu trwają przygotowania do Świąt!

Poznawaliśmy tradycje świąteczne, do których należy między innymi strojenie choinki. Zgodnie z tradycją pojawiło się drzewko, które ozdobiliśmy wspólnie przygotowanymi ozdobami i łańcuchem. Wspólne kolędowanie uprzyjemniło Nam ubieranie choinki. Dodatkowo wspólnie napisaliśmy list do Świętego Mikołaja i wysłaliśmy go. Emocji było co nie miara! Oby Nasz list doszedł na czas


Tekst, Fot: ARTIK we Włościborzu


"Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta.."

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W naszym ARTiK-u również wiele zajęć związanych z tym tematem. Z dnia na dzień, nasza sala przyozdabia się w świąteczne kreacje. Zagościła już choinka z migocącymi lampkami, aniołki, renifery, choineczki, dzwoneczki i zgubione czapki Mikołaja. Słuchamy i śpiewamy kolędy i różne świąteczne piosenki. Z niecierpliwością czekamy na Święta.Tekst, Fot.: ARTIK Piaseczno


Spotkanie Opłatkowe w Lutowie

14 grudnia w Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie odbyło się Spotkanie Opłatkowe na którym dzieci z ARTiKa brały również udział. Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności na dużej scenie. Mimo licznej publiczności dzieci w pięknych strojach, odważnie i pięknie odtworzyły swoje role. Na koniec czekały na dzieci słodkości i prezenty od Gwiazdora które zostawił pod choinką.


Fot. WOK w Lutowie
 


Mikołajki w Kawlach

W środę, 10. grudnia w świetlicy wiejskiej w Kawlach odbyło się spotkanie mikołajkowe dla dzieci połączone z zajęciami kulinarnymi, które poprowadził pan Jacek Grabowski, znany jako Jacek Placek. Przy pomocy tak wielu małych kucharzy, w świetlicy bardzo szybko unosił się zapach pierniczków, które dzieci z radością własnoręcznie ozdobiły. Później pan Jacek pokazał także jak robi smacznego makowca, w sam raz na Wigilijny stół. Tego dnia w świetlicy panowała bardzo bardzo radosna, świąteczna atmosfera.

Fot. Świetlica wiejska w Kawlach


ARTiK w Lutowie odwiedził Pan Policjant.

W ubiegłym tygodniu dzieci z ARTiK w Lutowie odwiedził Pan Policjant.Jego głównym celem było przekazanie dzieciom informacji co należy robić aby były bezpieczne. Uczyliśmy się jak przechodzić przez jezdnię i wiemy już co to jest ,,zebra". Pan Policjant pokazał również jak możemy obronić się przed atakującym psem. Dowiedzieliśmy się, że nie należy ufać obcym osobom, a po zmroku bardzo ważne jest abyśmy zakładali odblaski lub specjalne kamizelki dzięki którym będziemy lepiej widoczni. Ochotnicy dali zakuć się w kajdanki, a policyjny lizak okazał się być niejadalnym. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały tego co Pan Policjant miał do przekazania, a w nagrodę otrzymały w prezencie odblaski do zawieszenia przy plecaczku.

Fot. ARTIK w Lutowie


Wszystkie bilety sprzedane!

Wyjątkowy prezent w wyjątkowym wydaniu!
Rozpoczął się czas świątecznych zakupów, myślimy o upominkach pod choinkę - takich, które mogą sprawić wielką przyjemność naszym Najbliższym. Zachęcamy Państwa do wyjątkowo artystycznego prezentu – biletu na koncert noworoczny "Viva Wiedeń, Viva Broadway"!
Po raz pierwszy w naszym mieście usłyszymy wokalne popisy w największych ariach operowych i operetkowych świata w znamienitym wykonaniu gwiazd Opery Lwowskiej. Wirtuozerska gra skrzypka solisty – Johanna Kruka wcielającego się w postać Johana Straussa. Muzyczna podróż od Starego Wiednia po tętniący życiem Broadway. W programie m.in. Carmen, w którą wciela się piękna i zdolna Natalia Kukhar.
Ten wyjątkowy koncert odbędzie się  3 stycznia 2015 roku o godz. 17:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim!
Bilety w cenie 35 zł do nabycia w CKiS od 1 grudnia 2014 r. Ilość ograniczona!


"Pomarańczowa" rewolucja    Wysoka frekwencja podczas kolejnej wizyty Kina Orange w naszym mieście została podtrzymana. Prawie 1000 osób obejrzało cztery premierowe filmy. Największym powodzeniem cieszył się film "Bogowie" obrazujący pasjonujące życie prof. Zbigniewa Religii.

    Jako pierwsi na poranne seanse stawili się najmłodsi widzowie, aby uczestniczyć w magicznej przygodzie kota Pioruna. Filmowa projekcja w technologii 3D to dla maluchów prawdziwa gratka, nic więc dziwnego że "Piorun i magiczny dom" wywołał wśród nich prawdziwą ekscytację. Nieco starsi również opuszczali sępoleńskie Centrum Kultury i Sztuki w dobrym humorze, a to za sprawą komediowej propozycji Ridley'a Scott'a – "Uwolnić Mikołaja". Wypełniona po brzegi sala raz po raz wybuchała gromkim śmiechem.
    Obywatele ciekawi najnowszego dzieła Jerzego Stuhr'a przyszli na popołudniowy seans. Film "Obywatel" wywołujący lawinę skrajnych komentarzy na temat tego, co nam wolno, a czego nie, wyśmiewa wszystko bez wyjątku. Polak, który z racji braku dystansu do swych przywar, nie potrafi śmiać się sam z siebie wyjdzie z kina oburzony, ten który zaobserwuje pewne analogię do życia codziennego uśmiechnie się z przekąsem i dostrzeże w tej komedii raczej gorzki dramat. Na szczęście obecni na sali widzowie wiedzieli czego spodziewać się po tak zapowiadanej produkcji, dlatego też zamiast gwizdów, na sali słychać było salwy śmiechu. Oczekiwania Sępolan w pełni spełnił film "Bogowie", będący biografią profesora Zbigniewa Religii. Tłumy przybyłych czekały w długiej kolejce na ostatni seans. Prywatne, a w szczególności zawodowe życie profesora, owiane już legendą, jest fascynujące samo w sobie, toteż przeniesienie go na ekran jest wizualizacją historii człowieka, który niejednokrotnie spojrzał prosto w oczy śmierci. W roli profesora Religii wystąpił Tomasz Kot, który w pełni oddał sepcyfikę zachowań bohatera filmu "Bogowie".
    Niesłabnąca frekwencja podczas kolejnej wizyty Kina Orange w naszym mieście, to zachęta do częstszych odwiedzin kina objazdowego. Propozycje dla każdej grupy wiekowej sprawiają, że w ten dzień wszyscy mieszkańcy, bez względu na wiek tłumnie przybywają do kina, a widok pełnej sali niezmiennie cieszy – widok pełnej, wyremontowanej sali cieszyłby jeszcze bardziej!Tekst, fot.: Michał Pick


"Jest taki dzień, jeden jedyny w roku"

    Po raz kolejny Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie zorganizował koncert będący długo wyczekiwanym zwiastunem nadchodzacych Świąt. I mimo, że był on kontynuacją pewnej tradycji, jak co roku jego repertuar zaskakiwał różnorodnością. Organizatorzy skupiając się na bogactwie polskich kolęd, zaprezentowali Bożonarodzeniowe Jasełka oraz taneczną odsłonę zespołu "Promyki". Zaskakująca jak zwykle frekwencja, pozwoliła wszystkim mieszkańcom Wałdowa oraz zaproszonym gościom na wielopokoleniową integrację oraz uczestnictwo w symbolicznej wieczerzy wigilijnej. Nie ulega wątpliwości, że wydarzenie, będące swego rodzaju wędrowka pośród najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, poraz kolejny stało się długo oczekiwanym zwiastunem nadchodzących Świąt.


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2014r." lub na


Dokarmiamy ptaki


Jaki to domek niepotrzebny latem, zimą co dzień karmi zwierzęta skrzydlate? – No jaki? – Oczywiście to karmnik – zaopatrzony  w słoninkę, chlebek i inne przysmaki. My też postanowiliśmy nakarmić naszych skrzydlatych przyjaciół. Mamy nadzieję, że wszystkie frykasy ptaszkom będą smakowały.


Fot. ARTIK w Wałdowie


Warsztatowo i Świąteczne w Studio Ceramiki i Sztuki Użytkowej!!!!
 

Przyjdź nie przegap pomysłu na oryginalny prezent.
Miesiąc grudzień to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.
Każdy z nas ma ochotę zaskoczyć swoich najbliższych własną inwencją w doborze dodatków wyeksponowanych podczas świątecznej kolacji . 

 

 

 

 

12 grudnia 2014r. od godziny 17:00  do 19:00 zapraszamy na Świąteczne zajęcia decoupage. Koszt 15 zł.
Przynieś ze sobą pudełko, flakonik, stary wazon a przekonasz się w jak prosty sposób stworzyć niepowtarzalny prezent gwiazdkowy.

Natomiast 18 grudnia zapraszamy na pełne inspiracji  warsztaty florystyczne od godziny 17:30 – 20:00
 Zapewniamy różnego rodzaju igliwie, narzędzia mocujące, fachowy instruktaż i pomoc,
 ozdoby do udekorowania stroików we własnym zakresie

Poczuj magię tych świąt, stwórz niepowtarzalne prezenty,
dekoracje i stroiki świąteczne.

Ilość miejsc ograniczona, zapisy pod nr telefonu 52 388 01 60
Zapraszamy.
Magia świątecznych przygotowań w CKiS.

fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)


Grudzień to magiczny czas oczekiwania na radość płynącą z Bożego Narodzenia.

A jakże większa jest radość kiedy sami przystroimy dom, a bliskich obdarujemy własnoręcznie wykonanymi upominkami. W Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie co roku dzieci, młodzież i dorośli mają możliwość doskonalić swoje umiejętności, a także nauczyć się ciekawych propozycji. Na zdjęciach własnoręcznie wykonane kartki i ozdoby świąteczne.


Fot. WOK w Lutowie (M. Senska)


Zmiany, zmiany!    Remont Pracowni Ceramiki i Sztuki Użytkowej należącej do sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki tchnął w nią nowego ducha! Uczestnicy zajęć ze zdrową energią biorą się do pracy w odnowionym pomieszczeniu, które przygotowane zostało tak, aby stworzyć przytulne gniazdko, sprzyjające kreatywnej i przyjaznej atmosferze.

    Powszechnie wiadomo, że aby praca przebiegała dobrze i aby chciało nam się pracować, niezbędnym jest zapewnienie sobie odpowiednich warunków do jej wykonywania. Względy estetyczne grają w tym wypadku wiodącą rolę, dlatego też dopiero co przeprowadzony remont Pracowni Ceramiki i Sztuki Użytkowej to krok ku polepszeniu wzajemnej współpracy i zastrzyk pozytywnej energii dla jej pracowników.
    Zaranżowana według pomysłu instruktor Mirosławy Kaczmarek pracownia stała się miejscem, w którym zaczarowana w ceramice sztuka na nowo nabiera świeżego blasku. Powakacyjny sezon zajęć przywitał więc wszystkich uczestników w błękitnym kolorze. W odnowionej sali praca wre z twórczym zapałem, czego efekty widać już po pierwszych spotkaniach. Okazuje się, że niewiele potrzeba aby w jesieno-zimowej aurze wykrzesać z siebie uśpione pokłady kreatowyności. Tworząc sztukę lubimy się nią otaczać, a sztuka kojarzona z pięknem musi współgrać z pięknem otoczenia. Zachowana w ten sposób harmonia przenosi się na pracę, która wychodzi spod rąk uczestników zajęć.
    Przed nami zima. Czas, w którym ze względu na panujące warunki pogodowe często nasze chęci do pracy i tym samym poziom kreatywności maleją. Aby jednak nie popaść w zimowy letarg wystarczy pomóc sobie poprzez odpowiednią stymulację naszego artystycznego "ja", czemu niewątpliwie sprzyja atmosfera grupowych i indywidualnych zajęc w warunkach ciepłego, domowego i odnowionego twórczego warsztatu.


Tekst: Michał Pick
Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie


Dzień Adwentowy na „Moim Rynku”!


Informujemy, że Dzień Adwentowy dnia 20 grudnia 2014 r. odbędzie się na targowisku miejskim "Mój Rynek". Serdecznie zapraszamy!


Alter-ego Mikołaja

    "Grudniowy Blues – czyli opowieśc o Mikołaju imieniem John" okazał się być idealnym podsumowaniem mikołajkowego klimatu. Sobotni wieczór upłynął pod znakiem okołoświątecznej refleksji bogatej w groteskowy humor, oprawionej tematyczną muzyką przeplataną teatralnymi monologami.

    Zgromadzeni 6 grudnia w Centrum Aktywności Społecznej już od samego początku nie mogli narzekać na brak atrakcji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Oto punktualnie o godzinie 17:00 narastając niczym z podziemii do przybyłych zaczęła dopływać muzyka, której źródła dopatrywali się rozglądając wokół będąc przy tym prawdziwie zdezorientowanymi. Wszystko stało się jasne, gdy po chwili z windy jeden po drugim wyłonili się muzycy, rozpoczynając przedstawienie bluesową improwizacją. Ta jednak została wkrótce przerwana przez – jak się okazało – będącego uosobieniem rozgoryczonego swoim położeniem nie-świętego Mikołaja (Kacper Gładych).
    Pierwsza część upłynęła na kontrastowym zestawieniu problemów różnych pokoleń, które przedstawione zostały w postaci nagranych na tę okazję listów. Same listy i towarzyszące im komentarze zostały dopełnione odwołującymi się bezpośrednio do ich treści muzycznymi wykonaniami, wśród których znalazły się utwory takie jak – "Nieznajomy", "Czas nas uczy pogody", "W wielkim mieście", "Bo to się zwykle tak zaczyna", czy "Pod niebem pełnym cudów". Kolejny, długo oczekiwany przez sporą grupę widzów występ został przerwany niespodziwanym pojawieniem się drugiego Mikołaja, który jak dało się ustalić zabłądził przysypiając w PKS'ie. Incydent ten wymusił kilkunastominutową przerwę, po której atmosfera świątecznej powagi została rozładowana tytułowym "Grudniowym Blues'em" oraz filmem dokumentującym wypowiedzi mieszkańców w odpowiedzi na pytanie – "Co napisał/napisałabyś w liście do świętego Mikołaja?".    
    Na ziemię ściągnęły nas kolejne muzyczne wykonania, wśród których znalazł się utwór "Uwierzyć od nowa" skomponowany specjalnie na potrzeby tego wydarzenia, odnoszący się do listu nieuleczalnie chorej nastolatki. W międdzyczasie główny bohater wychodzi na spotkanie ze znajomym, Szymonem, odkrywając, że ów Szymon jest autorem pierwszego listu – cierpiącego na depresję z powodu osamotnienia mężczyzny, który nie znajduje zrozumienia wśród najbliższych – co diametralnie zmienia jego podejście do początkowo zignorowanego problemu. Powraca w pełni odmieniony na muzyczne podsumowanie w postaci utworu "Tolerancja", by ze słowami – "życie nie tylko po to jest by brać..." na ustach wreszcie pogodzić się z dolą Świętego Mikołaja, który w końcu mieszka w każdym z nas.
    "Grudniowy Blues – czyli opowieść o Mikołaju imieniem John" to fragmenty wyjęte z życia codziennego każdego z nas, ubrane w refleksyjną i mocno dygresyjną formę spektaklu teatralno-muzycznego (przy czym blues jest tutaj jedynie formą wskazówki, nie dominuje w całości repertuaru). Pomysł wymieszania audotyorium wraz z muzykami i wykonawcami utworów okazał się strzałem w dziesiątkę, a całość zmierzająca do symbolicznej puenty, ma nas zmusić do zastanowienia się nad zbliżającymi się wielkimi krokami świętami Bożego Narodzenia. W końcu i Ty możesz zostać Świętym Mikołajem, nawet się tego nie spodziewając, a wówczas warto zauważyć, że nie taki Mikołaj straszny, jak go malują.Tekst: Michał Pick
Fot. CkiS Sępólno Krajeńskie (L. Sztandera, J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "GALERIA 2014r." lub na


Różne oblicza sukcesu

    Malarstwo, muzyka, poezja – jednym słowem sztuka oraz religia i duchowość, były tematami kolejnego spotkania trzeciego sezonu Sępoleńskiej Akademii Sukcesu. Tym razem gościem był, kojarzony głównie z takimi zespołami jak: Siekiera, Armia, Budzy i Trupia Czaszka – Tomasz Budzyński. Jak mówi sam o sobie – "malarz, który chwycił za gitarę".

    Urodzony w Tarnobrzegu Tomasz Budzyński to człowiek, któremu nuda jest obca. "Przede wszystkim malarz...", ukończył wszak Liceum Plastyczne w Nałęczowie i po dziś dzień tworzy obrazy, często przyozdabiające okładki jego płyt. Geometryczne proporcje, ład i harmonia które nanosi na płótno, przemyca także do swej muzyki, prostej w formie dźwiękowej widokówce bogatej w pierwotne emocje. Jak sam twierdzi – "to dlatego, że jestem człowiekiem bardzo wrażliwym."
    Budzy to postać, która znalazła się w samym centrum punk rockowej rewolucji, stał się też częścia popularnej swego czasu "nowej fali" dokładając do historii tej muzyki w Polsce swoją "cegiełkę". Muzyka zawsze była obecna w jego życiu, chociaż przede wszystkim chciał być malarzem. Swoje życie związał, tak czy inaczej ze sztuką, a ta w jego życiu pełni niezywkle istotną rolę. W pewnym etapie swojego życia wkroczył jednak na ścieżkę religijnej duchowości, stawiając kwestię wiary ponad wszelkie wartości. Pytania dotyczące tej sfery spotykały się z długimi monologami, podczas których Budzy wzbraniał się przed hipokryzją, zachowawczo podchodząc do problemów kościoła na świecie. Jak się okazuje, mimo iż ceni sobie szeroko pojętą "wolność", razi go muzyczny kreacjonizm idący w parzę z skrajnie anty-religijnymi tekstami, pomimo tego, że będąc wokalistą Siekiery nie stronił od bezpośrednich, kontrowersyjnych tekstów.
    Charakter Tomasza Budzyńskiego ukształtowało jego traumatyczne dzieciństwo, czemu wyraz dał zostając sam na sam z publicznością, co doprowadziło do emocjonalnego przemówienia, w którym dał on upust swojej złości, pozwalając sobie na radykalną tyradę pod adresem rozkojarzonych licealistów.  Nawoływanie do odnalezienia w sobie odwagi – będącej według Budzyńskiego – źródłem sukcesu, rozdzielone było wykonaniem dwóch utworów. W takim emocjonalnym zawieszeniu liecaliści wrócili na lekcję, tego dnia zapewne robiąc sobie przerwę od "diabelskiego facebook'a".Tekst: Michał Pick
Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie (J. Wojtania)

Więcej zdjęć w naszej galerii "SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU" lub na


 


Kalendarz Adwentowy.

Kalendarz Adwentowy to specjalny kalendarz służący do odliczania dni od pierwszego dnia grudnia do Wigilii Bożego Narodzenia. Kalendarze Adwentowe umilają oczekiwanie. Pomagają dzieciom odliczać czas nim w domu zamieszka choinka. W Kalendarzu na każdy dzień czeka na dzieci niespodzianka, wyznaczone zadanie do wykonania lub dobry uczynek do spełnienia, a także smakołyk. Dzieci z ARTiKa w Lutowie stworzyły wspólnymi siłami piękny kolorowy kalendarz i z wielką niecierpliwością czekają na kolejny dzień żeby sprawdzić co kryje następna kieszonka kalendarza.

Fot. ARTIK Lutowo


Imieninowy Andrzej i chochliki z jego kliki, czyli cuda i czary w „Bajkolandii”.


Pod koniec listopada, gdy pogoda za oknem coraz bardziej szarzała w Akademii Malucha doszło do niezwykłych rzeczy. Kolorowe i wesołe dotychczas maluchy przeistoczyły się w psotne, magiczne chochliki, które w towarzystwie imieninowego Andrzeja oddawały się radosnym wróżbom. Najistotniejszym punktem było tradycyjne lanie wosku z którego cieni można było odczytać niezliczoną ilość postaci, zwierząt i miejsc. Każdy uroczy chochlik wywróżył sobie niepowtarzalną przyszłość. Reksio na wakacjach, wyścigi ślimaków, nurkowanie z syrenami to tylko niektóre z możliwości jakie dał magiczny wosk. Po salwach śmiechu  i szalonych pomysłach wszyscy wspólnie stwierdzili, że imieninowy Andrzej koniecznie musi zajrzeć za rok z nową porcją wróżb i wesołej magii.


Fot. CKiS Sępólno Krajeńskie


 Miś dobry na wszystko


W Akademii Malucha „Bajkolandia” nie mogło zabraknąć uroczystych obchodów „Dnia pluszowego misia”. Z tej okazji odwiedził nas Miś Krzyś, który jest powiernikiem dziecięcych marzeń i lęków. Dzieci przyznały, że nie ma lepszego lekarstwa na ponury dzień jak towarzystwo ulubionej przytulanki. Dlatego właśnie przyprowadziły swoich ulubionych miękkich przyjaciół i posadziły na specjalnie przygotowanych tronach. Miś Krzyś przypomniał, że zabawki trzeba szanować, dlatego po skończonej zabawie, zawsze należy odkładać je na właściwie miejsce w pokoju. Po rozmowie ze specjalnym gościem, odtańczeniu wspólnie z zabawkami misiowej piosenki, maluchy żwawo zabrały się do pracy. Własnoręcznie wypełniły i ozdobiły maskotki, które po zabraniu do domów mają im przypominać, że nawet o najmniejszego przyjaciele należy dbać.


Fot. CKiS Sępólno KrajeńskieRegulaminKino Orange

KINO ORANGE I CENTRUM KULTURY I SZTUKI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM ZAPRASZAJĄ!
10 GRUDNIA 2014 R. NA KINOWE PREMIERY!

Internetowa sprzedaż biletów możliwa jest na stronie: http://www.kinoorange.pl/kup_bilet.php

 

"Piorun i magiczny dom" (3D dubbing)
GODZ.14.30

 

Opis: Mały kotek Piorun szukając schronienia przed burzą, wślizguje się do tajemniczego domu, którego właścicielem jest emerytowany magik Lawrence. Ekscentryczny staruszek, zwany też „Wspaniałym Lorenzo”, żyje w baśniowej rzeczywistości. Mieszka z plejadą niezwykłych zwierzaków oraz imponującą kolekcją robotów i zabawek , które w jego domu ożywają.
Kiedy Lawrence trafi do szpitala, jego chytry siostrzeniec spróbuje podstępem nakłonić go do sprzedaży domu. Osobliwa galeria małych lokatorów magicznego domu natychmiast weźmie sprawy w swoje ręce i opracuje plan, jak popsuć mu szyki. Przeobrażą rezydencję w nawiedzony dom, a Piorun - nieśmiały, zagubiony kotek odnajdzie w sobie siłę, żeby obronić nowych przyjaciół.
W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Dominikę Kluźniak, Wiktora Zborowskiego, Jarosława Boberka, Jerzego Kryszaka, Marcina Hycnara i Mateusza Cerana.

Animacja/ familijny/ BO,
cena biletu: 16 zł normalny, 15 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 13 zł grupowy,
czas trwania: 85 minut,
zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=NHQdSyNDUxQ

  

 

 

"Uwolnić Mikołaja"
GODZ. 16.20

 

Opis: Najnowsza komedia wyprodukowana przez Ridleya Scotta ze zdobywcą Oscara, Jimem Broadbentem, w roli tytułowej.
Święty Mikołaj spowodował wypadek swoimi saniami i jest poszukiwany przez policję. Znajduje schronienie u 9-letniego Toma i jego ojca – Steve’a, który niedawno wyszedł z więzienia, nie chce pakować się w kłopoty i trzyma się od stróżów prawa z daleka. Jednak kiedy Mikołaj trafi za kratki, próbując odbić z przytułku dla zwierząt swojego renifera, Tom zmusi tatę do interwencji. Wspólnie postarają się uwolnić Mikołaja i umożliwić mu powrót do Laponii.
premiera 5 grudnia!

Komedia/ TBA,
cena biletu 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy,
czas trwania: 100 minut,
zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=sxCPCWozMa4

 

 

 

 

 

 

"Obywatel"
GODZ. 18.25

 

Opis: W swojej najnowszej komedii Jerzy Stuhr wyśmiewa wszystko i wszystkich, nie oszczędzając przy tym samego siebie. To najzabawniejsza rola aktora od czasu „Seksmisji”. Jak ta kultowa komedia, „Obywatel” również pokazuje, że w jakim systemie Polacy by się nie znaleźli, zawsze potrafią śmiać się ze swoich wad i wszelkich „izmów”.
Obywatel Jan Bratek. Gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki.  Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek.
Jana Bratka, który przez całe życie stara się jedynie być sobą, zagrali ojciec i syn – Jerzy i Maciej Stuhrowie. W komedii zobaczymy także m.in. Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Boczarską, Ireneusza Czopa, Piotra Głowackiego i Janusza Gajosa. Twórcą zdjęć jest nominowany do Oscara i wielokrotnie nagradzany Paweł Edelman.
Obywatel – rozśmieszy cię do łez.

Komedia/ dramat/ 15+,
cena biletu: 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy,
czas trwania: 100 minut,
zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=vayvclaD3go

 

 

Pakiet edukacyjny o filmie (PDF)

 

 

 

 

"Bogowie"
GODZ.20.30

 

Opis: BOGOWIE to prawdziwa historia prof. Religi - wizjonera, buntownika i lekarza, który przeprowadził pierwszy udany przeszczep serca w Polsce. W roli głównej - rewelacyjny Tomasz Kot.
Film w kinach już od 10 października.

Dramat/ akcja/ biograficzny/ 15+,
cena biletu: 13 zł normalny, 12 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 10 zł grupowy,
czas trwania: 120 minut,
zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=1biE4cOrDPE

Bogowie na facebooku: https://www.facebook.com/bogowiefilm

 

 

 

 

 

 

 


SZTAB WOŚP
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim


POSZUKUJE WOLONTARIUSZY
DO ZBIÓRKI PIENIĘDZY
PODCZAS 23 FINAŁU WOŚP


Przed nami 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
który odbędzie się w niedzielę  11 stycznia 2015 r. dlatego już dziś poszukujemy osób, które chciałyby nam pomóc w zbiórce pieniędzy tego dnia.

Jeśli chcesz nam pomóc!
 zgłoś się bezpośrednio  do nas
 jeśli jesteś uczniem - zgłoś się do sekretariatu swojej szkoły, gdzie wskażą ci nauczyciela współpracującego z nami

Każdy, kto chce zostać wolontariuszem poowinien dostarczyć nam:
- zdjęcie
- twoje dokładne dane
(imię i nazwisko, adres zamieszkania, data i miejsce urodzenia, pesel, telefon kontaktowy)
- nazwa szkoły lub miejsca pracy
- ponieważ niepełnoletni wolontariusze zbierają pieniądze wyłącznie pod opieką osoby dorosłej - potrzebujemy także dane osoby, która będzie się opiekowała wami w czasie zbiórki (może to być rodzic, nauczyciel, lub osoba pełnoletnia, która zgodziła się wami zaopiekować)
- osoby niepełnoletnie muszą także dostarczyć zgodę od rodzica na uczestnictwo w zbiórce.


LICZYMY NA WAS!!!


Zgłoszenia przyjmujemy do 5 grudnia 2014 r.!!!

Centrum Kultury i Sztuki
ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie
Masz pytania? – zadzwoń - 52 3880160
Więcej o finale dowiesz się również pod adresem -  www.wosp.org.pl/final   

 

Do pobrania: Zgłoszenie wolontariusza


Sępoleńska Akademia Sukcesu!

 

 Kolejnym gościem Sępoleńskiej Akademii Sukcesu będzie Tomasz Budzyński "Budzy" - wokalista, malarz, poeta, kompozytor. Znany jako wokalista zespołów „Armia”, „2Tm2,3“, „Siekiera” oraz „Budzy” i „Trupia Czaszka“. Nagrał solowe płyty „Taniec szkieletów“ (2002), „Luna“ (2008) i „Osobliwości“ (2011). Jest kompozytorem muzyki do przedstawienia “Iuvenilium Permanens“ wystawianego na deskach krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego. W 2009 r. założył kulturalne stowarzyszenie „Niewidzialna Armia”. Jego malarstwo uznawane jest za osadzone w tradycji. Obrazy wystawiane były na wystawach w różnych galeriach, m.in w warszawskiej Kordegardzie.
Na spotkanie z Tomaszem Budzyńskim zapraszamy do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim dnia 28 listopada 2014 r. o godz. 11.00.


MIŁOŚĆ i TOLERANCJA

Z okazji Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w naszym ARTiK-u rozmawialiśmy o wartościach, jakim jest DOBRO, dużo mówiliśmy o MIŁOŚCI i TOLERANCJI. Dzieci za pomocą zabawy przeniosły się w świat wartości. Stworzyliśmy wspólne "drzewo dobroci", na którym umieściliśmy kolorowane serduszka przedstawiające nasze dobre lub złe uczynki. lepiliśmy serduszka z masy solnej, które następnego dnia malowaliśmy. Wykonywaliśmy serduszkowe upominki dla bliskich, których kochamy. Dużo rozmawialiśmy o
tolerancji, oglądaliśmy zdjęcia przedstawiające osoby niepełnosprawne, dzieci z różnych stron świata, a także tańczyliśmy, rysowaliśmy, układaliśmy puzzle i wcielaliśmy się w różne role i postacie.

Fot. ARTIK Piaseczno


Jarmark Bożonarodzeniowy „IX DZIEŃ ADWENTOWY”Grudzień to czas zakupów i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji w Sępólnie Krajeńskim organizowany jest Dzień Adwentowy. Po raz dziewiąty 20 grudnia 2014 r. wokół pomnika na Placu Wolności staną drewniane kiermasze z bogatym asortymentem świątecznych dekoracji i wyrobów rękodzielniczych. Zainteresowanych wystawców prosimy o zgłoszenie swojego udziału w Jarmarku w terminie do 5 grudnia 2014 r. (karta zgłoszenia wystawcy dostępna na stronie www.ckissepolno.com.pl -  szczegóły tel. 523880160).

Do pobrania:

- Karta zgłoszenia

- Regulamin


Dzień Pluszowego Misia w ARTIK'u w Piasecznie

Z okazji Dnia Pluszowego Misia do naszego ARTiK-a zawitali pluszowi goście. Każde dziecko przyniosło swojego misia, dzięki temu cała sala wypełniła się małymi, dużymi, brązowymi, rudymi i różowymi misiami. Wszystkie misie ugościliśmy w najlepszy dla nich sposób, zaprosiliśmy do wspólnej zabawy. Cały dzień towarzyszył nam najbardziej popularny w Polsce miś z klapniętym uszkiem czyli Miś Uszatek.
Z okazji jego święta ogłosiliśmy konkurs plastyczny Pt. „Mój przyjaciel Miś”. Każde dziecko wspólnie z rodzicami przygotowało misia na konkurs. Wszystkie prace były pomysłowe i ciekawe, Wszystkich autorów nagrodziliśmy kolorowanką i pamiątkowym dyplomem.

Fot. ARTIK w Piasecznie


Dzień Pluszowego Misia w ARTIK'u we Włościborzu.

25 listopada w naszym ARTIKU obchodziliśmy dzień pluszowego misia.
Z tej okazji każdy z nas miał okazję pochwalić się swoim najlepszym
przyjacielem - misiem. Mieliśmy okazję przedstawienia swojego przyjaciela.

Za sprawą zaklęcia zmieniliśmy się w misie i
tańczyliśmy z naszymi pluszakami . Próbowalismy także pysznego
misiowego miodku oraz wykonaliśmy misiowe koszyczki, w których
zamieszkały pyszne żelkowe misiaki. Było muzycznie i zabawnie.

Fot. ARTIK we Włościborzu


Grupa teatralna w CKiS

Jeśli:
-lubisz występować na scenie
-lubisz udawać kogoś innego
-masz bogatą wyobraźnię
-pragniesz przeżyć przygodę w zaczarowanych światach

Przyjdź do nas  !

Zajęcia w każdy piątek o godz. 18.00
w Centrum Kultury i Sztuki
prowadzący: Kacper Gładych

Zajęcia w grupie teatralnej są bezpłatne .

Zajęcia grupy teatralnej odbywają się w każdy piątek o 18.00 na sali kinowej. Zachęcamy wszystkich chętnych - dzieci szkolne, gimnazjalistów i licealistów. Zajęcia nasze to nie tylko świetny sposób na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Pozwalają rozwijać wyobraźnię, swiadomość ciała, wymowę. Przygotowujemy przedstawienia o różnej tematyce, również autorskie. Grupa zadebiutowała w roku 2005 przedstawieniem "Romeo i Julia". Od tamtej pory wystawiliśmy 10 tytułów, braliśmy udział w przeglądach w  Brodnicy i Bydgoszczy. Po kilkuletniej przerwie grupa reaktywowała działalność w nowym składzie. Obecnie pracujemy nad zupełnie nowym pomysłem. Będzie to baśniowa podróż do świata dzieciństwa.
Zapraszamy gorąco nowych aktorów !


Sępólno w Centrum wydarzeń

Wizyta Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego  w Sępólnie Krajeńskim.Środa, 12 listopada 2014 roku przeszła do histori jako data wizyty pary prezydenckiej w Sępólnie Krajeńskim. Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną, odwiedzili Centrum Kultury i Sztuki oraz Centrum Małego Dziecka i Rodziny zapoznając się tym samym z lokalnymi inicjatywami na rzecz rodziny. "Jeśli ktoś miał wątpliwości, czy Polska stoi rodziną, to warto przyjechać do Sępólna Krajeńskiego. Tu widać gołym okiem, że jest ogromna ilość inicjatyw, które razem tworzą skutecznie dobry klimat dla rodziny" – stwierdził prezydent.

    Atmosfera gorączkowego oczekiwania towarzyszyła na długo przed przyjazdem pary prezydenckiej do naszego miasta. To ważne – historyczne – wydarzenie dla naszego miasta upłynęło w iście "rodzinnym klimacie". Para prezydencka, tłumnie przywitana przed sępoleńskim Centrum Kultury i Sztuki, wymieniła się życzliwościami z mieszkańcami, pozwalając się przy tym fotografować, a po odebraniu z rąk dyrektor Centrum Kultury i Sztuki Julity Maciaszek oraz burmistrza Sępólna Krajeńskiego Waldemara Stupałkowskiego kwiatów wzięła udział w prezentacji lokalnych inicjatyw na rzecz rodziny.
    Zaprezentowane projekty, nagrodzone w konkursach pod patronatem prezydenta RP -  "Dobry Klimat dla Rodziny" oraz "Czas Wolny Dla Dzieci i Rodziny" – potwierdziły, że Sępólno Krajeńskie to miasto, które dba o nasze wspólne dobro, jakim jest rodzina. W prezentacji ujęte zostały takie projekty jak – Sępoleński Uniwersytet Dziecka, Sępoleńska Akademia Sukcesu, Aktywne Mamy w Pracy, Dwie Godziny dla Rodziny, Sępoleński Grant Oświatowy, Pogotowie Kulturalne, Muzyczne Podróże po Świecie, czy Młode Mamy w Pracy. Zwrócono także uwagę na działalność Centrum Małego Dziecka i Rodziny, które para prezydencka odwiedziła po części oficjalnej, a także sępoleńskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Świetlicy Terapeutycznej i Bilbioteki Publicznej. Jak podsumował prezentację sam prezydent - Jeśli się głębiej poszuka przyczyn małych i wielkich sukcesów, w małych i wielkich miastach, gminach polskich, to się okazuje na końcu, że to jest kwestia ludzi. (...) Już to co tutaj pokazano, robi ogromne wrażenie, nie tylko ilością, ale także jakością inicjatyw wprowadzonych w życie. To świadczy o jakości życia i jakości społeczności. To znaczy, że państwo dobrze wykorzystujecie te możliwości, które stworzyła reforma samorządowa w Polsce i wolność także.
    Wizyta w Centrum Małego Dziecka i Rodziny, była namacalnym dowodem na to, że dzięki działalności takich miejsc tworzy się prawdziwie "dobry klimat dla rodziny". Wśród uśmiechniętych dzieci i ich rodziców prezydent i jego małżonka mogli zaobserwować jak ważnym miejscem jest Żłobek powstały z inicjatywy mieszkańców. Fotorelacja z przebiegu spotkania w CMDiR to iście sielankowy obrazek. Jak stwierdził sam prezydent - wielkim osiągnięciem jest postawienie na rozwój kultury i edukacji w sytuacji, gdy miasto i gminę dotknęła głęboka restrukturyzacja i utrata miejsc pracy.
    Sępólno Krajeńskie gościło głowę państwa i to z jego ust padło stwierdzenie, że właśnie u nas panuje – na 100% dobry klimat dla rodziny – trudno o lepszą rekomendację, co jednak nie oznacza, że miasto i gmina może spocząć na laurach. Wręcz przeciwnie, jest to motywacja do dalszej pracy, aby nam wszystkim żyło się lepiej, gdyż – co również zauważył prezydent – przeszkód i problemów nadal jest wiele. Podsumowując swoją wypowiedź w Centrum Kulutry i Sztuki, Bronisław Komorowski stwierdził bowiem, że: miarą sukcesu jest poradzić sobie w trudnej sytuacji i uruchomić proces stałego, konsekwentnego budowania nowych szans na przyszłość.Tekst: Michał Pick


Fot. Marcin Jarski


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl