Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

  Archiwum aktualności 2015 [3]

 

 


"Profesjonalne Kino Objazdowe Outdoor Cinema" W CENTRUM KULTURY I SZTUKI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM!
28 PAŹDZIERNIKA 2015 R. (ŚRODA)

 

 

„Minionki”

 

(godz. 10:00 seans dla szkół – rezerwacja tel. 523880160);
godz. 15:15
Animacja/ przygodowy, 2D DUBBING PL, ograniczenia wiekowe: b.o.,
cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 12 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 10 osób),
czas trwania: 91 minut,
zwiastun: https://youtu.be/CYJMnbDO84g
Opis: W słoneczny poranek wykończyły hrabiego Drakulę, jednym ruchem (ok, kulą armatnią) zakończyły okres wojen napoleońskich, zgładziły także Tyranosaurusa rexa (na jego powrót z zaświatów musieliśmy czekać aż do Jurassic World). Nawet królowa brytyjska nie może czuć się przy nich bezpieczna... My zresztą też... bo kiedy Minionki pojawią się w Sępólnie Krajeńskim, mamy gwarancję, że ktoś padnie. Ze śmiechu.

 

Bilety online na: https://ekobilet.pl/outdoor-cinema/minionki-2d-dubbing-12268

 

 

   

 

Type the title here

 

(godz. 12:00 seans dla szkół – rezerwacja tel. 523880160);
godz. 20:50 
Wojenny, 2D PL, ograniczenia wiekowe: od 15 lat,
cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 12 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 10 osób),
czas trwania: 115 minut,
zwiastun: https://youtu.be/yFTZoHtuct4
Opis: Środek wojny w Zatoce Perskiej. 3 kwietnia 2004 roku do irackiego miasta Karbala przybywają pielgrzymi celebrujący święto Aszura. Niespodziewanie, w pełnym ludzi mieście, dochodzi do zamachów, które poprzedzają atak na strategiczny City Hall – siedzibę lokalnych władz i policji. Na placu boju pozostaje jedynie, pozbawiona wsparcia, garstka polskich i bułgarskich żołnierzy.
Dochodzi do jednej z najbardziej bohaterskich bitew Polaków po II wojnie światowej. Stając oko w oko ze śmiercią, polscy żołnierze przeżywają 4 dni piekła. Heroiczna postawa, determinacja i wola walki sprawiają, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrywa bitwę, ale wychodzi z niej bez straty jednego żołnierza.
"Karbala" to film przywracający pamięć o najnowszych polskich bohaterach, których zwycięstwo w obronie City Hall przez długi czas owiane było tajemnicą. Film ujawnia kulisy polskiej misji w Iraku. Wojna to nie tylko walka z wrogiem, ale przede wszystkim z własnym strachem.
Obrona City Hall jest jeszcze nieodkrytym fragmentem najnowszej historii polskiej armii. Tajemnice ściśle tajnej operacji odkrywa przez widzami reżyser Krzysztof Łukaszewicz ("Żywie Biełaruś!", "Lincz"). Film inspirowany jest prawdziwą historią ppłk. Grzegorza Kaliciaka, który, dowodził oddziałem polskich i bułgarskich żołnierzy w Karbali. Jako uczestnik tamtych wydarzeń był również konsultantem merytorycznym filmu.

 

Bilety online na: https://ekobilet.pl/outdoor-cinema/karbala-12270

 

 

 

„Król życia”

 

godz. 17.00
Komedia, 2D PL, ograniczenia wiekowe: od 15 lat,
cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 12 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 10 osób),
czas trwania: 97 minut,
zwiastun: https://youtu.be/ZJiQPkI28as
Opis: Zrealizowana w doborowej obsadzie znakomita komedia Jerzego Zielińskiego. W tytułowej roli głównej Robert Więckiewicz, w pozostałych rolach m.in. Magdalena Popławska, Bartłomiej Topa, Jerzy Trela i Jan Peszek.
Czterdziestoparoletni Edward jest przeciętnym pracownikiem korporacji. Żyje w wielkim mieście i chcąc, nie chcąc, uczestniczy w "wyścigu szczurów".
W wyniku niespodziewanych zdarzeń Edward porzuca swoje dotychczasowe życie, by na nowo odkryć żonę, córkę i otaczający go świat. Zaczyna być szczęśliwy i dostrzegać ludzi i rzeczy, które przecież ciągle go otaczały.

 

Bilety online na: https://ekobilet.pl/outdoor-cinema/krol-ycia-12271
 

 

  

 

„Chemia”

 

godz. 18:50
Dramat/ obyczajowy, 2D PL, ograniczenia wiekowe: od 15 lat,
cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 12 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 10 osób),
czas trwania: 105 minut,
zwiastun: https://youtu.be/r3MqosyhAiM, teledysk: https://youtu.be/HSyCtsQo1vM  
Opis: Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa. To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. O miłości silniejszej niż strach. O tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być.
Film powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak’n’Roll. Reżyserem filmu jest Bartek Prokopowicz. W rolach głównych znakomici Agnieszka Żulewska („Bejbi Blues”) Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”), Danuta Stenka oraz Eryk Lubos. Autorem zdjęć jest Jeremi Prokopowicz („Herkules”, „Wenus w futrze”, „Rzeź”).

 

Bilety online na: https://ekobilet.pl/outdoor-cinema/chemia-12269

 


 


 

KONCERT Z OKAZJI 80-TYCH URODZIN BIAŁEGO ANIOŁA
ANNY GERMAN!!!Już niebawem 18 października (niedziela) o godz. 16.00  zaprosimy mieszkańców na niecodzienny koncert VLADYSLAVY VDOVYCHENKO (filmowego głosu Anny German) do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.
Wyjątkowy głos Anny German wciąż rozbrzmiewa w milionach domów na całym świecie. To jedna z gwiazd polskiej sceny muzycznej, która zrobiła międzynarodową karierę. Ta ogromna popularność sprawiła, że powstał film biograficzny pt. ,,Anna German”, który w Rosji obejrzało ponad 20 milionów widzów. W Polsce każdy odcinek był oglądany przez średnio 6,5 mln. Artystka ma na swoim koncie setki koncertów na Ukrainie, Mołdawii, a także w Czechach i w Kanadzie.
Oddamy w Państwa ręce niezapomniany projekt muzyczny, przygotowany przez solistkę odesskiej filharmonii, która wzrusza i daje radość fanom Twórczości Anny German. Koncert Vladyslavy Vdovychenka to także ciekawa podróż po osobistych wspomnieniach i doświadczeniach Vladyslavy z Anną i jej najbliższą rodziną.

Bilety już w sprzedaży w sekretariacie CKiS! Bilet normalny – 25 zł, bilet ulgowy dla osób powyżej 60 roku życia, po okazaniu dowodu tożsamości 10 zł. Liczba miejsc ograniczona! Zapraszamy!


Skecze wcale nie męczące


    Wraz z nastałą jesienią przybyła do nas odsiecz ratująca nas przed złym, jesiennym samopoczuciem. Kabaret Skeczów Męczących już po raz drugi zaprezentował się w sępoleńskim Centrum Kultury i Sztuki i podobnie jak przy okazji poprzedniej wizyty, było to spotkanie pełne łez i głośnych okrzyków – ze śmiechu rzecz jasna.

    Gdy sala kinowa zostaje wypełniona niemal do ostatniego miejsca, jest to zwiastun wydarzenia, które oferuje najwyższy artystyczny poziom, a że mieszkańcy Sępólna lubią dobry humor, toteż Panowie z kielieckiego kabaretu czuli się u nas wyjątkowo swobodnie. Co widać było zresztą w improwizowanych fragmentach skeczów, które momentami dalece przekraczały granicę oryginału.
    Ci którzy dobrze znali już repertuar Kabaretu Skeczów Męczących, a jak się okazało, była to całkiem liczna grupa, potrafili śmiać się nawet w przerwach między wypowiedziami, dobrze znając dalszy ciąg kabaretowego dialogu. Nasza publiczność została ponadto uraczona dwoma premierowymi skeczami, które zapewne wkrótce staną się hitami ogólnopolskich festiwali i przeglądów kabaretowych. Tego dnia nawet Pani Jesień była w tak dobrym humorze, że na dworze nie oczekiwał na nas nieprzyjemny chłód i jesienna słota, ale ciepły, lekki wiatr i słoneczna pogoda.
    W Centrum Kultury i Sztuki prezentowały się już największe kabaretowe gwiazdy i satyrycy, z radością przyjmujemy ponowne wizyty takich gości jak ci z Kabaretu Skeczów Męczących. Tym bardziej gdy na zewnątrz coraz szybciej robi się ciemno, temperatura z dnia na dzień spada, a dzień wita nas rzęsistym deszczem – wówczas potrzebujemy niezbędnej dawki endorfin, których zapas na cały jesienno-zimowy okres możemy pozyskać właśnie na takich imprezach!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

 

Więcej zdjęć w "SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA" i na


Dzień z muzyką na żywo!


    1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki, dlatego też Centrum Kultury i Sztuki, w którym działa kilka sekcji muzycznych postanowiło uczcić to szczególne święto organizując koncert, na który tłumnie przybyli sępoleńscy licealiści oraz uczniowie gimnazjum. Nieco ponad godzina z muzyką graną  na żywo przez zespół Electric Noise była nie tylko utęsknioną przerwą w nauce, ale intensywną i energiczną dawką muzycznej energii. Bo też członkowie zespołu to prawdziwi miłośnicy muzyki i święto takie, jak to, ma dla nich szczególną rangę. Pierwsza część występu była istnym hałaśliwym zwierzyńcem, na gitarze zagrał Goryl Mike, gitarę basową obsługiwał Dziobak Tom, za zestawem perkusyjnym usiadł Monkey Marek, a kocim głosem wabiła Pantera Martyna! W drugiej odsłonie członkowie zespołu zaprezentowali swoje naturalne, nie mniej ciekawe oblicze i dokończyli muzyczne święto na rockowo. Long live rock'n'roll!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Dominika Miastkowska


Zapraszamy na zajęcia rzeźbiarsko-projektowe!


    Istotnym aspektem programu pracowni jest nauka warsztatu, poznawanie nowych technik i materiałów, dla umożliwienia realizacji wizji plastycznych. W klasycznym obszarze rzeźby, obejmujące przede wszystkim studia z natury, różne techniki rzeźbiarskie od pełnej rzeźby, poprzez relief, aż po medalierstwo, a także pracę w podstawowych materiałach rzeźbiarskich (gips, drewno, ceramika, żywice), a w obrębie ceramiki pełną skalę technologii od formowana, odlewania, po szkliwienie, uwzględniając techniki eksperymentalne. Proces nauczania oparty jest na systemie korekt indywidualnych i zbiorowych w pracowni, a celem nadrzędnym programu kształtowanie postaw kreacyjnych i pobudzanie rozwoju osobowości artystycznej.Zajęcia taneczne z Łukaszem Chojakiem w CKiS!


    Już w najbliższy wtorek 06.10.2015 r. o godzinie 18:00 odbędą się pierwsze zajęcia Latino Solo prowadzone przez wicemistrza Polski w tańcach standardowych, Łukasza Chojaka. Tuż po nich, o godzinie 19:00 prowadzone są zajęcia dla par zaawansowanych, natomiast w dalszym ciągu trwają zapisy dla par początkujących, które pod okiem instruktora wkrótce będą mogły doskonalić swoje taneczne umiejętności. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!


Kabaret Skeczów Męczących na Sępoleńskiej Scenie Kabaretowej!

    Z uwagi na nastałą jesienną porę i związane z nią konsekwencje w postaci ospałości, spadku poziomu energii i dobrego humoru, wychodzimy naprzeciw potrzebom wszystkich tych, których już teraz dopadła melancholiczna Pani Jesień, przyspieszając o godzinę nasze spotkanie z Kabaretem Skeczów Męczących. Śmiejemy się godzinę szybciej i intensywniej, wyzywając na pojedynek Jesień i jej koleżanki. Potężna dawka endorfin zalecana przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Centrum Kutury i Sztuki, gwarantowane zakwasy mieśni twarzy i łzawienie oczu spowodowane długotrwałym atakiem śmiechu.

Niedziela, 4 października, godzina 14:00!

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza 4 października 2015 r. o godz. 14:00 na KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH z programem LIVE!
Program LIVE to niesamowita okazja obejrzenia na żywo tegorocznych skeczów kabaretu, premierowych, a wręcz przedpremierowych numerów. Właśnie LIVE ujawnia się największy talent KSM, niesamowity wręcz kontakt z publicznością, oraz naturalna i niepohamowana skłonność do improwizacji. Spektakl LIVE jest inny za każdym razem, za każdym razem jest śmieszny, za każdym razem wzbogacony o komentarz aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych. Nie da się dwa razy wejść do tej samej rzeki i nie da się dwa razy obejrzeć takiego samego programu KSM.

Podczas spektaklu spotkacie plejadę przezabawnych postaci, wykreowanych przez KSM. Szaloną katechetkę Jadwigę Paździeż (Nauki przedmałżeńskie) w zupełnie nowej odsłonie, odwiedzicie progi zakładu psychiatrycznego,  gdzie Wiesław Adamczyk postanowił zostać prezydentem, dowiecie się jak tradycyjna rodzina reaguje na bezalkoholowe chrzciny, oraz czemu szatan słucha disco polo.

LIVE to „na żywo”, LIVE to inaczej niż w telewizji, LIVE to 100 minut intensywnego śmiechu, LIVE to entuzjastyczne recenzje widzów, LIVE to pewność że to TY będziesz w centrum niesamowitych kabaretowych emocji. Sprawdź czym będzie LIVE w Twoim mieście.


Bilety wstępu w cenie 45 zł do nabycia w sekretariacie CKiS od 1.09.2015 r.
ZAPRASZAMY!Jarmark św.Mateusza w Wałdowie


    29.08.2015 r na placu przy WOK w Wałdowie odbył się Jarmark św.Mateusza, był inny niż poprzednie edycje tej popularnej imprezy, ponieważ skupiliśmy się na prezentacji dawnej wsi.
Dzieci utalentowane artystycznie i rozwijające swoje talenty prezentowały swoje dokonania na scenie. Wysłuchaliśmy pięknych piosenek w wykonaniu  zespołu "Promyki" i 'Młodych mam".
Następnie mogliśmy obejrzeć tańce wykonane przez zespół "Promyki". Do łez rozbawił kabaret "On i Ona" pt: "Sąsiadka".  Program uświetniły konkursy i pokazy dla dzieci i dorosłych przygotowane przez OSP i WOK.
Uczestnicy jarmarku mogli też poskakać na dmuchanym zamku, osłodzić sobie dzień watą cukrową, zjeść coś bardziej konkretnego np. pyszny swojski bigos lub przy kawie posmakować domowych wypieków i wszystko to dzięki przemiłym paniom z KGW z Wałdowa.

Gwoździem programu artystycznego był występ zespołu disco fun - "SHANTEL".
Uwieńczeniem jarmarku  była zabawa taneczna przy dźwiękach muzyki prezentowanej przez zespół "Absolwent".
    Piękne podziękowania należą się wszystkim którzy przyczynili się swoją pracą i wsparciem do organizacji jarmarku.Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Kierownik WOK w Wałdowie Bożena Mania
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć w "GALERIA 2015" i na


„Utracone dziedzictwo” ...

   ...to hasło tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. W ciągu dwóch ostatnich weekendów w świetlicach i wiejskich domach kultury należących do CKiS odbyło się szereg imprez, w których organizatorzy przygotowali i przedstawili zanikające tradycje, obrzędy, przyśpiewki, piosenki ludowe i ginące zawody.
Warsztaty lepienia gliny, wielkie pranie, biesiada po lutowsku, ręczny wyrób masła i sera, darcie pierza, zapomniane obrzędy i zwyczaje dawnej wsi wszystko to było udziałem zebranej publiczności. Udział dzieci i młodzieży sprawił, że nasiona tradycji i zwyczajów polskiej wsi zostały posiane. Jest zatem szansa, że będą pielęgnowane i nie tylko nie zaginą ale i będą kultywowane.
Szatkowanie i pokaz kiszenia kapusty w beczce, potrawy i placki przygotowane według babcinych przepisów, wspólne śpiewanie i przepiękna jeszcze letnia pogoda sprawiły, że uczestnicy tych spotkań mieli ucztę dla ducha i ciała.
W Komierowie gdzie po latach odbudowywany jest pałac Komierowskich, historię ich rodu przedstawił Jan Kowalczyk. Udział bardzo wielu dorosłych mieszkańców oraz dzieci w strojach z tamtej epoki, wspólny spacer do pałacu, łabędzie na stawach, prześliczne stare drzewa w parku pamiętające czasy powozów zajeżdżających pod pałac oddały klimat tamtych czasów i stały się prawdziwą atrakcją sobotniego popołudnia w Komierowie, które zakończyło się wspólnym pieczeniem kiełbasy.
W Lutowie odbyła się biesiada, której bohaterem stał się ziemniak. Od wystawy maszyn od haczki do kopaczki, której ostatnim ogniwem był kombajn, poprzez zbieranie ziemniaków w piaskownicy, obieranie ziemniaków na czas, po konsumpcję różnorakich ziemniaczanych potraw np. plyndzy. Występy artystyczne, wokalne młodzieży oraz zespołów Lutowianie, i Leśnej Cytry wraz z wspólnym biesiadowaniem były zwieńczeniem święta ziemniaka.
Wspaniały aktorsko program przygotowała świetlica w Iłowie, zebranym licznie mieszkańcom i wielu gościom zaprezentowano program „Wsi spokojna wsi wesoła”, który w świetny sposób oddał klimat starej wiejskiej chaty z jej wyglądem, tradycjami, strojami i obrzędami. W programie nie zabrakło przyśpiewek i tańców, było też pranie w balii, kiszenie kapusty i robienie masła. Występ co chwilę przerywany był salwami śmiechu.
W podobnym klimacie odbył się program w Wałdowie. W Piasecznie czytano utwory Marii Konopnickiej, które kiedyś przy świecach bądź lampie naftowej były atrakcją długich jesienno zimowych wieczorów. W Wysokiej dzieci przedstawiły historię Orła Białego, w Teklanowie ręczny wyrób masła i sera, w Trzcianach opowieść o ziołach i wypiek chleba. W Wiśniewce dzieci uczyły się kaligrafii a w Niechorzu wędrowały przez las w poszukiwaniu ginących zawodów. Te i wiele innych ciekawych wydarzeń odbyły się w tych dniach w 19 ośrodkach kultury na terenie naszej Gminy.
Dzisiejsza wieś bardzo szybko zmienia swoje oblicze, dlatego tak ważne jest podtrzymywanie tradycji, obrzędów i zwyczajów. Wielkie podziękowania należą się wszystkim osobom, które przygotowały w swoich wiejskich ośrodkach kultury programy obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Organizacyjnie wszystko się udało jak nie było krowy, to przywieziono kozę, jak nie było kozy to zorganizowano krowę z plastyku. Był pożyczony koń i uwiązana gęś z kurą nawet kaczka dokonała żywota aby tradycja darcia pierza nie zaginęła. Spontaniczność, autentyczne zaangażowanie i świetna zabawa, liczne uczestnictwo mieszkańców i dzieci sprawiły, że poza doznaniami ziarno TRADYCJI zostało posiane w młodym pokoleniu a salwy śmiechu i brawa najlepszą nagrodą dla organizatorów.Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dni Dziedzictwa Europejskiego – „Od motyczki do kombajnu”!
BIESIADA PO LUTOWSKU- Ziemniak w roli głównej!13 września 2015 r. odbyła się „Biesiada po Lutowsku” zorganizowana przez Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie przy współpracy organizacji społecznych działających w Lutowie.
Tradycją lat ubiegłych nie zabrakło potraw z ziemniaka. Każdy mógł tu znaleźć coś dla ciała i ducha. Oprócz pyszności na biesiadnym stole na placu przy WOK można było obejrzeć i wysłuchać miejscowych zespołów działających na co dzień w Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie, oraz kapeli „Leśna Cytra”. Uczestnicy mogli dowiedzieć się skąd na polskich stołach wziął się ziemniak, a także obejrzeć wystawę związaną z „wykopkami”.
Przerwy pomiędzy występami wypełniały liczne ziemniaczane konkursy dla dzieci i dorosłych. Wszystkie konkurencje nagradzane były upominkami oraz słodkościami. Ukoronowaniem była degustacja potraw z ziemniaka i innych darów jesieni. Na stole pojawiły się tradycyjnie m.in. szare kluski z kapustą oraz placki ziemniaczane tzw. „flendze”!
Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie „Biesiady”.
Już dziś zapraszamy na kolejną biesiadę za rok!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: kier. WOK w Lutowie M. Senska
Fot.: Jacek Wojtania


Święto Bluesa w Sępólnie


    16 września 2015 roku, B.B. King – król bluesa, legenda tejże muzyki, obchodziłby 90 lat. Na jego cześć, dzień 16 września ustanowiono Polskim Dniem Bluesa, z tej okazji na zaproszenie Centrum Kultury i Sztuki do Sępólna przyjechał wirtuoz instrumentów klawiszowych, Gary Erwin (Shrimp City Slim) oraz towarzysząca mu grupa – Green Grass. Przed koncertem bluesmanów zagrał sępoleński Electric Noise.

    Piękna pogoda również zawitała z tej okazji do Sępolna. Upalne zakończenie lata zostało zwieńczone koncertem w ramach trasy Transatlantic Blues Project – wspólnego projektu muzyków bydgoskiego Green Grass oraz Gary'ego Erwina, muzyka o polskich korzeniach, który urodził się jednak i wychowywał w Chicago. Muzyka bluesowa i zwiazana z nią tradycja towarzyszyła mu więc od dziecka.
    Zanim jednak na scenie pojawiła się główna gwiazda wieczoru, przed publicznością wystąpił Electric Noise. Krótki występ składający się z rockowych coverów, zakończony odegraniem autorskiego utworu "Desert Sister" miał być solidną porcją energii. Toteż na scenie energii nie brakowało, a wśród wykonywanych utworów pojawił się polski, blues-rockowy klasyk, "Poszłabym za Tobą" zespołu Breakout.
    Około godziny 19:00 na scenie pojawili się muzycy Green Grass, do których po krótkim muzycznym interludium dołączył Gary. Na scenie zapanował blues, który czczony był tego wieczoru z należytą pieczołowitością. Setlista bogata w bluesowe standardy Willie'go Dixona czy  Muddy'ego Watersa pełna była luźnych improwizacji i muzycznej swobody. Występ przeplatany anegdotami i opowieściami samego Erwina minął w mgnieniu oka, zgromadzona publiczność włączała się do wspólnej zabawy, powtarzając wokalne frazy i klaszcząc rytmicznie pod muzyczne popisy muzyków. Chyba nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że wśród sępolan są tak oddani fani bluesa. Na koniec niespełna dwugodzinnego występu Gary zaprosił do wspólnego jammu członków Electric Noise, dzięki czemu koncert mógł zakończyć się tradycyjną bluesową improwizacją, w tym przypadku opartą na motywie klasyka - "Sweet Home Chicago".
    W ramach trasy Transatlantic Blues Project Gary Erwin wraz z zespołem Green Grass odwiedzili 12 miejscowości, wśród których oprócz Sępólna znalazły się między innymi – Gdańsk, Poznań, Toruń czy Inowrocław. To właśnie nam przypadł zaszczyt goszczenia tak znamienitych muzyków w ten szczególny dla muzyki bluesowej dzień. Jesteśmy pewni, że w pozostałych miejscowościach publiczność bawiła się równie dobrze, jak w Sępólnie, po cichu licząc, że dla naszych gości, to właśnie wizyta w Sępólnie zostanie zapamiętana jako szczególny punkt ich tegorocznej trasy.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć w "GALERIA 2015" i na


,,Pin-up girls"

Tegorocznemu Festiwalowi Kreatywnej Młodej Mamy towarzyszyła fotograficzna sesja ,,Pin-up girls" wzorowana na trendzie wywodzącym się głównie z lat 40 i 50 XX wieku. Najbardziej znaną przedstawicielką tego nurtu była MARILYN MONROE, a współczesne pin-up girls wzorujące się na modzie tamtych lat, to kreatywne, młode mieszkanki Sępólna.Tekst: Ewa Quiring Korczak
Fot.: Szymon Szwochert


CENTRUM KULTURY I SZTUKI ogłasza nabór do zespołu folklorystycznego!Naukę polskich tańców ludowych i narodowych prowadzić będzie instruktor, choreograf rekomendowany przez PS CIOFF, Komisarz Regionu Dolnośląskiego Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOF, tancerz w Państwowym Ludowym Zespole Pieśni i Tańca MAZOWSZE, instruktor roku 2012, 2013, 2014 według Komisji ds. Tańców Polskich w kategorii III (13-15 lat), dyrektor artystyczny licznych Międzynarodowych Festiwali Folkloru i spotkań z folklorem świata, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich oraz trener par mistrzowskich.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższą sobotę 19 września w sali lustrzanej CKiS.
- godz. 10.00 – dzieci do lat 12
- godz. 11.00 – dzieci i młodzież od 13 do 16 lat
- godz. 12.00 – powyżej 17 lat
ZAPRASZAMY!!!


COOLturalnie w nowy sezon


    "Projekt COOLtura" – pod takim hasłem kryła się prezentacja najnowszej oferty kulturalno-artystycznej na rok 2015/2016 przygotowanej przez Centrum Kultury i Sztuki. Nowy sezon obfituje w atrakcyjne nowości, które poszerzają ofertę do niemal 40 sekcji, wśród których znajdują się m.in. zajęcia muzyczne, wokalne, taneczne, rzeźbiarskie, plastyczne, sportowe czy teatralne. Wydarzeniu towarzyszała, znana już z Jarmarku Świętego Wawrzyńca, sympatyczna para – Ruphert i Rico.
    Na samym początku mocnym akcentem zaprezentowała się sekcja muzyczna, w ofercie której znajduje się nauka gry na gitarze, w nowopowstałym "Tartaku Muzycznym". W nawiązaniu do cyrkowych wariacji Rupherta i Rico wyszliśmy z inicjatywą utworzenia Młodzieżowej Grupy Cyrkowej, której przewodzić będzie dobrze znana wychowankom Bajkolandii, Kasia. Będzie ona prowadziła także zajęcia kulinarne "Bułka z Masłem" oraz stanie na czele właśnie utworzonego Inkubatora Inspiracji.
    Wizualnym symbolem "siły kultury", która nie opuszcza nas przez cały rok, była potężna rzeźba byka, autorstwa naszego nowego instruktora, Jarka. Będzie on prowadził warsztaty rzeźbiarsko-projektowe, a chętnych nie powinno brakować, gdyż Jarek to niesamowity pasjonat i profesjonalista, który może pochwalić się wieloma, prestiżowymi osiągnięciami. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, był stypendystą Radia Merkury oraz Europejskiego Stowarzyszenia Pomerania. Tworzy rzeźby z wykorzystaniem najróżniejszych materiałów, jest autorem m.in. 5 metrowego Dyskobola wykonanego ze złomu kolejowego, a także twórcą "Tańczącej Świtezianki" zdobiącej fontannę na rynku w Chojnicach.
    Sekcje taneczne jako pierwszy zaprezentował Łukasz. W jego ofercie znajdują się takie pozycje jak - taniec towarzyski w parach, taniec dla nowożeńców oraz latino solo. Łukasz wraz ze swoją partnerką Martą zdobyli drugie miejsce na Mistrzostwach Polski w Tańcach Standardowych, co uprawniło ich do występów na Mistrzostwach Świata i Europy. Oboje posiadają najwyższą klasę taneczną "S", a także zostali wybrani Parą Kadry Polski na rok 2015! Łukasz gwarantuje, że dzięki swojemu profesjonalizmowi jest w stanie nauczyć tańczyć każdego, nawet jeśli posiada dwie lewe nogi.
    Oferta taneczna w Centrum Kultury i Sztuki jest niezwykle bogata. Od tego roku prowadzone będą również zajęcia z tańca towarzyskiego dla dzieci, którego uczyć będzie Sylwia – instruktor tańca sportowego, również posiadająca najwyższą klasę taneczną, współpracująca z najlepszymi trenerami w Polsce i za granicą, w tym – z czego bardzo się cieszymy – naszym Centrum Kultury i Sztuki.
    Kolejną ciekawą pozycją są zajęcia z tańców ludowych oraz narodowych, prowadzone przez instruktora Wojtka, w ramach Centrum Rozwoju Artystycznego. Wojtek to choregoraf i instruktor rekomendowany przez Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej, tancerz w PZPiT Mazowsze, wybrany instruktorem roku 2012, 2013 i 2014. Oprócz tego zaprezentowało się również nasze rodzime Studio Tańca, które w tym roku poszerzyło ofertę o zajęcia Lady Style, będące nauką zmysłowej, szczególnie kobiecej odmiany tańca.
    Nie zabrakło oczywiście sekcji wokalnej, które prowadzić będzie Sylwia. Młode wokalistki i wokaliści będą mogli skorzystać z porad dotyczących technik wokalnych, pracy z mikrofonem oraz panowania nad głosem. Sylwia postawiła na najlepszą formę prezentacji, wykonując solo trzy utwory, przekonując tym samym wszystkich zainteresowanych, że zapisanie się na zajęcia do Młodzieżowego i Dziecięcego Studia Piosenki pomoże im w rozwinięciu swoich wokalnych umiejętności.
    Muzycznie było także za sprawą Młodzieżowej Orkiestry Dętej, która w Centrum Kultury i Sztuki działa z powodzeniem od lat. W ramach zajęć odbywają się także indywidualne lekcje gry na saksofonie i klarnecie, a Orkiestra nie próżnuje jeżdżąc na wszelkie możliwe konkursy i przeglądy, niejednokrotnie wracając z wyróżnieniami i nagrodami.
    Z kolei bajecznie i komiksowo zrobiło się dzięki Monice, która znana jest z tego, że z papieru potrafi robić cuda. Jej kreatywność nie zna granic, dlatego zajęcia które oferuje – Świat Komiksu, Za niteczką i Papierowe Fantazje skupione w pracowni o egzotycznej nazwie "Konichiwa", cieszą się rosnącą popularnością. Pasja Moniki stale się rozwija, a kolejni adepci sztuki origami oraz rysunku plastycznego zapisują się na jej zajęcia.
    Chętnych do współpracy poszukuje za to Studio Teatralne prowadzone przez Kacpra. Obecna grupa młodych, zdolnych zaprezentowała fragment autorskiego przedstawienia "Koło Czasu". Teatr w Sępólnie wciąż nie jest popularny, dlatego mamy nadzieję zachęcić jak najwięcej młodzieży do uczestnictwa właśnie w zajęciach teatralnych.
    Na koniec zaprezentowały się jeszcze Studio Ceramiki i Sztuki Użytkowej, prowadzone przez Kornelię i Kasię, Sępoleński Klub Karate Okinawa Goju-Ryu Karate Do oraz Pracownia Aranżacji Wnętrz, w ramach której uzyskać będzie można porady dotyczące wystroju wnętrz, dekoracji pomieszczeń oraz ich aranżacji. Oprócz tego w ofercie znalazły się warsztaty fotograficzne z Szymonem Szwochertem oraz niezwykle atrakcyjna nowość w postaci Sępoleńskiego Laboratorium Dyplomacji, które w warsztatowej formie przybliży nam podstawy wiedzy dotyczącej sztuki dyplomacji, protokołów dyplomatycznych, etykiety, korespondencji dyplomatycznych, tytulatury tychże tekstów czy przydatnych informacji związanych z zasadami savoir-vivre.
    Dziękujemy za obecność na tegorocznych Drzwiach Otwartych, mamy nadzieję, że przygotowana dla państwa oferta przypadnie do gustu szerokiemu gronu odbiorców i spotkamy się wspólnie na zajęciach w nowym sezonie kulturalno-artystycznym 2015/2016. Do zobaczenia!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć w "GALERIA 2015" i na


Transatlantic Blues Project
Charleston w Południowej Karolinie/Sępólno Krajeńskie!


    16 września, w dzień urodzin króla - B.B. Kinga, ikony muzyki bluesowej, obchodzimy Polski Dzień Bluesa, z tej okazji Centrum Kultury i Sztuki ma przyjemność państwa zaprosić na wyjątkowy koncert amerykańskiego wirtuoza instrumentów klawiszowch, Gary'ego Erwina z jego z zespołem Green Grass. Wzorowe wykonawstwo będącego już od prawie trzech dekad na scenie muzyka to gwarancja profesjonalizmu i muzycznego kunsztu. Shrimp City Slim występował m.in. z takimi legendami jak: wspomniany wcześniej B.B. King, Johny Winter, Buddy Guy czy Ten Years After. Koncert odbędzie się w ramach Transatlantic Blues Project, muzycznego mostu łączącego Inowrocław, Bydgoszcz i Charleston. Jako support zaprezentuje się młoda, lokalna grupa rockowa – Electric Noise, która już drugi raz ma okazję wystąpić przed zagraniczną gwiazdą (wcześniej Jennifer Batten). W swoim repertuarze nawiązuje do klasycznego rocka przełomu lat 60/70. Serdecznie zapraszamy! Gwarantujemy muzyczną imprezę na najwyższym, światowym poziomie. 16 WRZEŚNIA, godz. 18:00, MUSZLA KONCERTOWA na plaży miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.


Centrum Kultury i Sztuki w Sepólnie Krajeńskim zaprasza
Europejskie Dni Dziedzictwa 2015
"Utracone Dziedzictwo"

 

Tegoroczna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie sie pod hasłem
"Utracone Dziedzictwo". W obszarze naszych zainteresowań znajdują się wszelkie elementy utraconego dziedzictwa – poczynając od olbrzymich strat w zasobach dziedzictwa kulturowego Polaków, będących wynikiem tragicznych wydarzeń wojennych, poprzez utratę materialnych źródeł tożsamości, po powracający w licznych dyskusjach problem utraconych w różnych okolicznościach skarbów narodowych, kolekcji sztuki, cennych zabytków architektury, aż po zapomnianych lokalnych tradycjach etc. Zwrócenie uwagi społeczeństwa na dziedzictwo, które często bezpowrotnie ginie na naszych oczach, a które możemy jeszcze uratować ze szczególnym uwzględnieniem dziedzictwa postindustrialnego – wymiar ogólnoeuropejski tematu.

       

12 września 2015 r. (sobota)

godz. 12:00 "Z gliny ulepieni" – warsztaty lepienia z gliny (Świetlica Wiejska w Radońsku)
godz. 12:00 "Spacer w miejsca zapomniane i smak pieczonego ziemniaka"
        (Świetlica Wiejska w Lutówku)
godz. 12:00 "Zgaduj – zgadula jak dojść do ula" – gra terenowa, opowieści o pszczołach
        (Świetlica Wiejska w Niechorzu)
godz. 13:00 "U nas dzisiaj wielkie pranie" – pokaz ginących zawodów
        (Świetlica Wiejska w Kawlach)
godz. 13:00 "Kapusta i kulinarna uczta" – pokaz szatkowania i kiszenia kapusty w beczce
        (Świetlica Wiejska w Wałdówku)
godz. 14:00 "W duchu babcinych przysmaków" – zioła i chleb w tradycji ludowej
        (Świetlica Wiejska w Trzcianach)
godz. 15:00 "Dawna OSP – historia utrwalona w słowie i obrazie"
        (Świetlica OSP w Sępólnie Krajeńskim)

godz. 15:00 "Utracone polskie dziedzictwo" – utwory naszej przeszłości (M. Konopnicka
        – "O Krasnoludkach i sierotce Marysi", Świetlica Wiejska w Piasecznie)


13 września 2015 r. (niedziela)

godz.  8:30 Msza św. W Kościele Parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Lutowie inaugurująca
godz. 15:00 "Biesiada po lutowsku" – ziemniak w roli głównej
        (Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie)
godz. 17:00 "Rozsmakuj się w tradycji" – życie codzienne dawnej wsi, bajanie, śpiewanie
        (Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie)

19 września 2015 r. (sobota)

godz. 13:00 "Ręczny wyrób masła, śmietany i sera białego" – pokaz zanikających prac domowych (Świetlica Wiejska w Teklanowie)
godz. 14:00 "Darcie pierza" pokaz zanikających prac domowych
        (Świetlica Wiejska w Wilkowie)
godz. 14:00 "Jak za dawnych lat" – wystawa starych przedmiotów użytkowych
        (Świetlica Wiejska we Włościborzu)
godz. 14:00 "Z Orłem Białym przez wieki" – historia Orła Białego od czasów legendarnych
         po współczesne (Świetlica Wiejska w Wysokiej)
godz. 14:00 "Swojskie smaczki – zsiadłe mleko i ziemniaczki" (Świetlica Miejska w Zalesiu)
godz. 14:00 "Powrót do korzeni" – sesja zdjęciowa przed dworkiem
        (Świetlica Wiejska w Skarpie)
godz. 15:00 "Piknikowo – dworkowo, historyczne Komierowo" – zapomniane historie naszej okolicy (Świetlica Wiejska w Komierowie)
godz. 16:00 "Dziedzictwo utracone czy zachowane" warsztaty – nauka kaligrafii, wykonywanie papierowych zabawek z I poł. XX wieku
        (Świetlica Wiejska w Wiśniewce)
godz. 17:00 "Wsi spokojna, wsi wesoła" – zapomniane obrzędy i zwyczaje dawnej wsi (Świetlica Wiejska w Iłowie)


Jesienna międzynarodowa ramówka Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.


Już 12 września poznamy szczegóły nowej oferty kulturalnej i artystycznej CKiS  SHRIMP CITY SLIM - GARY ERWIN, MIYAKO ARISHIMA to tylko niektórzy goście  międzynarodowej propozycje sępoleńskiej jesieni.
Japońska pianistka Miyako Arishima ukończyła Toho Gakuen School of Music, w klasie prof. Kliko Takeuchi, laureatka wielu konkursów muzycznych w Japonii m.in. zdobyła Kirishima Music Festival Award na XXXIV Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Kirishima.
Shrimp City Slim to bez wątpienia prawdziwy promotor bluesa. Z jego inicjatywy realizowane są coroczne festiwale blusowe (m.in. Lowcountry Blues Bash, Carolina Downhome Blues Fest, Greenwood Blues Cruise, Blues By the Sea)
Zaprezentujemy również nowa ofertę artystyczną dla dzieci i młodzieży. Pedagogika fantazji, grupy cyrkowe, taniec ludowy czy design do rzeczy – nowe życie przedmiotu, to tylko niektóre propozycje odmienionej oferty CKiS.


Biesiada w Lutowie!


Wiejski Ośrodek Kultury, KGW, KR, OSP oraz Rada Sołecka w Lutowie zapraszają na „BIEDSIADĘ PO LUTOWSKU” dnia 13 września 2015 r. o godz. 15.00 na placu przy WOK!
W programie występy artystyczne, degustacja potraw z ZIEMNIAKIEM w roli głównej!
Konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych i wiele innych atrakcji!
 Zapraszamy!


Pełna niespodziewanych zwrotów akcji historia wprost z Dzikiego Zachodu.


Tak w telegraficznym skrócie można by opisać zorganizowane przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim wydarzenie o charakterze artystycznym, niewątpliwie posiadające swoją przemyślaną dramaturgię.
W sobotę 29 sierpnia mieszkańcy naszego miasta mieli okazję doświadczyć niecodziennej okoliczności – przejazdu przez dawno nie odwiedzany dworzec PKP w Sępólnie, pociągu osobowego.
Zdarzeniu towarzyszył pełen rządów przemocy oraz odwiecznych zmagań o praworządność happening, nawiązujący klimatem do XIX wiecznego westernu.
Byli kowboje, Indianie, osadnicy oraz legendarna postać szeryfa ujarzmiającego grupę poszukujących przygód, sławy, a przede wszystkim cennego kruszcu przestępców.
Wśród strzałów oraz inscenizowanej przez twórców zdarzenia, kontrolowanej przemocy, dominowała przede wszystkim przepełniona tańcem i muzyką atmosfera dobrej zabawy, która mamy nadzieję udzieliła się także licznie przybyłym tego dnia na dworzec PKP mieszkańcom Sępólna.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Ewa Quiring – Korczak
Fot. Kornelia Trzcionkowska

 

Więcej zdjęć w "GALERIA 2015" i na


Modernizacji ciąg dalszy!

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zakończyło kolejny etap modernizacji przestrzeni. Na wszystkich zainteresowanych nową ofertą kulturalną czeka gruntownie wyremontowana sala lustrzana, na którą już niebawem zapraszamy wszystkich sympatyków tańca. Ponadto ukończona została renowacja Pracowni Aranżacji Wnętrz „Awangarda”, gdzie odbywać się będą zajęcia przeznaczone dla osób planujących zmienić szarą rzeczywistość,  wprowadzić zmiany w wyglądzie mieszkań, wykorzystać najnowsze trendy i zastosować nowe wzornictwo! Zapraszamy!

Fot. Katarzyna Śmigiel, Jacek Wojtania


Wysiadać! Stacja Sępólno Krajeńskie!

 

Przyjazd pociągu to niecodzienne wydarzenie w naszym mieście. Stało się ono inspiracją do artystycznej improwizacji, na którą już dziś zapraszamy spragnionych pozytywnych wrażeń mieszkańców Sępólna wraz z dziećmi. Przyjdź, zobacz, przeżyj historię pełną niespodziewanych zwrotów akcji. Zapraszamy 29 sierpnia 2015 r. o godz. 8.50 na stację kolejową w Sępólnie Krajeńskim!!!
Na dworze Króla Artusa


    Królewskie "śniadanie na trawie" odbyło się rankiem 11 sierpnia w Artystycznym Ogrodzie przed Centrum Kultury i Sztuki. Do suto zastawionego stołu zasiedli honorowi goście Króla Artusa racząc się pysznościami przygotowanymi przez kucharzy Jego Królewskiej Mości.
    Jak nakazuje tradycja, ucztę poprzedził tradycyjny polonez w wykonaniu królewskiej świty i zaproszonych gości. Piękne dworzanki dbały o to, aby znamienitym uczestnikom wspólnej biesiady nie brakowało rozrywek, były więc wspólne tańce – nawet w wykonaniu samego Króla!, śpiewy i zabawy. Po królewskim dworze przechadzały się wystrojone księżniczki i mężni rycerze, dający lekcję dobrych manier i savoir vivre'u. Król uradowany tak wspaniałą atmosferą chwycił nawet za gitarę, przygrywając wesołą melodię do wspólnej zabawy, a w geście podzięki za uraczenie Jegomości swoją obecnością, wręczył wszystkim uczestnikom biesiady pamiątkowe certyfikaty zaświadczające o uczestnictwie we wspólnej uczcie na królewskim dworze oraz uhonorował przybyłych pamiątkowymi koronami.
    Dworzanki, księżniczki, książęta i Król odpoczywają teraz w swoich komnatach z pełnymi brzuchami i uśmiechniętymi buziami, wspominając taneczną zabawę w rytm melodii "Jean Petit qui danse". A kto będzie gospodarzem przyszłorocznego "śniadania na trawie"? Kto tym razem zaprosi do siebie wszystkie dzieci? Przekonamy się za rok, ale już dziś nie możemy się doczekać!


WYDARZENIE ZOSTAŁO ZORGANIZOWANE PRZEZ CENTRUM KULTURY I SZTUKI W RAMACH COROCZNYCH DNI SĘPÓLNA

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć na


Święty Wawrzyniec po raz jedenasty!

    Niezwykle upalna sobota 8 sierpnia 2015 roku przeszła do historii nie tylko ze względu na rekordową temperaturę, ale przede wszystkim z uwagi na jedenasty już Jarmark Świętego Wawrzyńca. Główną gwiazdą imprezy była Sylwia Grzeszczak, która jak się okazuje wśród sępoleńskiej publiczności ma niezliczoną rzeszę fanów.

    Przygotowania do Jarmarku trwały od wczesnych godzin porannych, a lejący się z nieba żar nie ułatwiał pracy, mimo to wszyscy stanęli na wysokości zadania, dbając o to aby impreza się udała. Teraz, gdy emocje (a nawet temperatura) opadły możemy powiedzieć, że misja została zakończona sukcesem.
    Jarmark tradycyjnie otworzył barwny korowód, po którym nastąpiła część oficjalna – przekazanie kluczy do bram miasta przez burmistrza Waldemara Stupałkowskiego złotemu Hermesowi, patronowi kupców, ten z kolei ów klucz przekazał rodzinie kupieckiej i po wygłoszonej przez burmistrza formule – "Jedenasty Jarmark Świętego Wawrzyńca uważam za otwarty" na zgromadzonych pod sceną posypały się dwustuzłotowe banknoty (ku rozczarowaniu wszystkich, którzy sięgali po lecące niczym manna z nieba pieniądze, były to tylko miniaturowe falsyfikaty). Część artystyczną otworzył Zespół Pieśni i Tańca Pomorze. Folklorystyczna tradycja regionala, na straży której stoją jego wykonawcy była doskonałym uzupełnieniem części oficjalnej, w której sięgamy do historii i tradycji naszego regionu. Skoro o historii i tradycjach mowa należy wspomnieć o wystawcach prezentujących regionalne wytwory i rękodzieła w specjalnie przygotowanej Wiosce Krajeńskiej.
    W strefie dziecięcych marzeń na dzieci czekała niespodzianka. Klaun Rupert i jego towarzyszka Rico przygotowali "Jarmarczne Harce", a wszystkie dzieci, które wzięły udział we wspólnych harcach z wesołymi klaunami otrzymały 11 magicznych przedmiotów. W kolejnej artystycznej odsłonie zaprezentował się człuchowski zespół Crazy. Gimnazjalna młodzież wraz ze swoim instruktorem Zbigniewem Gerasem ma już na koncie liczne sukcesy. Najważniejszy z nich udział w półfinale programu Must be the Music zaowocował wzrostem zainteresowania zespołem, który sępoleńskiej publiczności zaproponował repertuar rockowych coverów. Wzrost popuarności disco-polo jest socjologicznym fenomenem na światową skalę, dlatego też zespół Fajters w towarzystwie dwóch tancerek również znalazł wśród odbiorców wiernych słuchaczy.
    Przed kolejną muzyczną atrakcją została wręczona nagroda Grand Prix oraz wyróżnienia w konkursie "Sępoleńskie Smaki". Bezkonkurencyjna okazała się pani Małgorzata Grzeca, która zdobyła aż trzy nagrody, w tym nagrodę główną. Znani już sępoleńskiej publiczności Katarzyna Lipert i Grzegorz Buczkowski z zespołu Castle Dream poprzedzili występ głównej gwiazdy wieczoru. Rockowe szlagiery oraz własne kompozycje w folk rockowych aranżacjach doskonale podkreślają warsztat duetu oraz ich radość z gry.
    Gdy tylko zapadł zmrok potęgowany przez ciemne, burzowe chmury pod sceną zaczęło robić się tłoczno. Tłumy ludzi przybyły na koncert głównej gwiazdy tegorocznego Jarmarku, Sylwii Grzeszczak. Letni deszcz nie ostudził entuzjazmu publiczności, która zadziwiła samą wokalistkę znajomością tekstów piosenek i czynnym udziałem we wspólnym śpiewaniu. Zdaje się, że Sylwia Grzeszczak jest jedną z ulubionych artystek sępolan. Nieco ponad godzinny koncert zakończył się gromkimi brawami od publiczności, która nie chciała rozstawać się z piosenkarką, nawet po serii wspólnych zdjęć i autografów, które rozdawała wiernym fanom.
    Kolejny Jarmark Świętego Wawrzyńca za nami. Ten, ze względu na gorącą (dosłownie) atmosferę, zostanie zapamiętany jako wyjątkowy. Co przyniosą kolejne lata? Sami jesteśmy ciekawi, dlatego też nie zwalniamy kroku i już powoli wypatrujemy XII Jarmarku Świętego Wawrzyńca.


WYDARZENIE ZOSTAŁO ZORGANIZOWANE PRZEZ CENTRUM KULTURY I SZTUKI W RAMACH COROCZNYCH DNI SĘPÓLNA

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

 

Więcej zdjęć na


W klimacie soft


    W piątek na Molo gościliśmy pochodzącą z Wyrzyska młodą piosenkarkę, Ewę Kryzę. Ewa mimo młodego wieku może poszczycić się już kilkoma sukcesami. Występowała między innymi przed Korą, Kasą oraz Rudim Schubertem, a na swoim koncie ma 3 profesjonalnie zrealizowane teledyski. W swojej muzyce nawiązuje głównie do popularnych obecnie pop-rockowych wokalistek ze swoją imienniczką, Ewą Farną na czele. Jej występ przypadł do gustu szczególnie młodej części publiczności, do której zdaje się głównie adresować swoją muzykę. Oprócz własnych kompozycji zaprezentowała również kilka dobrze znanych radiowych przebojów, a dzięki stale podtrzymywanemu kontaktowi z publicznością ta nagrodzała ją gromki brawami oraz przyłączała do wspólnej zabawy, na scenie pojawiły się bowiem młode tancerki oraz odważni tancerze!    WYDARZENIE ZOSTAŁO ZORGANIZOWANE PRZEZ CENTRUM KULTURY I SZTUKI W RAMACH COROCZNYCH DNI SĘPÓLNA


                                    Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania


Rejsem na Molo    Letnie wieczory sprzyjają długim spacerom, bądź chwilą spędzonym na błogim relaksie przy zachodzącym słońcu. Dlatego też kino plenerowe na sępoleńskim Molo cieszyło się sporym zainteresowaniem. Pogoda zachęcała do spędzenia właśnie tego wieczoru na świeżym powietrzu, pod gołym niebem, a dodatkowo film, który był wyświetlany, to nieśmiertelna klasyka polskiego kina, w zrekonstruowanej cyfrowo odsłonie. "Rejs" Marka Piwowskiego, bo o nim mowa, przyciągnął przede wszystkim tych, którzy film ów widzieli już kilkakrotnie, co jest tylko dowodem na status jakim cieszy się ta pozycja wśród odbiorców. Skarbnica klasycznych tekstów i niezapomniane kreacje aktorskie bawią za każdym razem tak samo, dzięki czemu czwartkowy wieczór na Molo pełen był śmiechu. Kino plenerowe to świetna inicjatywa na ciepłe, letnie wieczory i jeśli film trafia w gusta odbiorców, a w przypadku "Rejsu" nie można mówić o niezadowoleniu, to jest to idealna forma relaksu.    WYDARZENIE ZOSTAŁO ZORGANIZOWANE PRZEZ CENTRUM KULTURY I SZTUKI W RAMACH                     COROCZNYCH DNI SĘPÓLNA


                                        Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania


Mamy dla mam    Gościem IV Festiwalu Kreatywnej Młodej Mamy była Odeta Moro – dziennikarka i prezenterka telewizyjna oraz założycielka fundacji "Szczęśliwe Macierzyństwo" i organizatorka akcji "Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko" skierowanej do młodych matek i kobiet w ciąży.

    Tak doświadczona i szczęśliwa mama jest chyba najbardziej kompetentą osobą w temacie macierzyństwa i matczynej kreatywności, którą młode mamy, chcąc nie chcąc, muszą się wykazywać na każdym kroku.
    Rozmowa z Panią Odetą była głownym punktem bogatego programu festiwalu. Oprócz tego na młodych rodziców czekało mnóstwo atrakcji, między innymi wytwórnia pomysłów artystycznych i dekoratorskich "Młode mamy z pasją", w której to, jak sama nazwa wskazuje, zaprezentowały się nader kreatywne młode mamy. Wśród nich były takie, które pasjonowały się fotografią dziecięcą, scrapbookingiem – czyli sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi, podróżnictwem czy zdrowym żywieniem. Oprócz tego na mamy czekał instruktaż tańca "Sexy Dance", zmysłowy a przy tym nieskomplikowany układ choreograficzny miał udowodnić uczestniczkom, że każda z nich jest seksowna. Licencjonowana wizażystka Maja Kurlandt-Oświecińska dokonała metamorfozy jednej z ochotniczek zaznaczając, że każda mama jest piękna lecz nie każda wie jak wydobyć z siebie to piękno. Szymon Szwochert z GreenStudio przeprowadził plenerową sesję fotograficzną w stylu pin-up. Ta pochodząca z lat 40-tych moda szczególnie podkreślała seksapil i kobiecy wdzięk. Nie zabrakło oczywiście atrakcji dla dzieci. Te mogły się wyszaleć w specjalnie przygotowanej na tę okazję strefie "Art Attack" oraz udać się do magicznego kącicka Bibliotekii Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza, w którym to czekały na nie rozmaite ksiązki i kolorowanki. Przyszłe mamy mogły z kolei skorzystać z oferty firmy Bobo-Wózki.
    Jak już wspominałem na wstępie, młode mamy to osoby, którym kreatywność nie jest obca. Wspólna wymiana doświadczeń, pomysłów i sposób na radzenie sobie z trudnościami jakie przynosi macierzyństwo jest więc szczególnie cenna, z tą myślą organizowany jest Festiwal Kreatywnej Młodej Mamy, a dowodem na to, że każda mama jest mamą kreatywną niech będzie obserwacja naszych własnych mam, które na co dzień potrafią radzić sobie z kilkunastoma rzeczami na raz.    WYDARZENIE ZOSTAŁO ZORGANIZOWANE PRZEZ CENTRUM KULTURY I SZTUKI W RAMACH COROCZNYCH DNI SĘPÓLNA


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć na


UWAGA KIEROWCO!
W związku z organizacją „IV Festiwalu Kreatywnej Młodej Mamy” na sępoleńskim molo, informujemy kierowców, że dnia 6 sierpnia 2015 r. (tj. czwartek) odcinek drogi przy ulicy Jeziornej (od Centrum Aktywności Społecznej do mola spacerowego) będzie zamknięty w godz. od 13.00 do 23.00.
Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.Zapraszamy do Sępólna !!!

 


XI JARMARK ŚW. WAWRZYŃCA

Do pobrania:

- Regulamin imprezy (PDF)

 

 

UWAGA KIEROWCO!
W związku z organizacją XI Jarmarku św. Wawrzyńca informujemy, że dnia 8 sierpnia 2015 r. będą zamknięte drogi dla ruchu tj: wjazd na osiedle Leśne od ulicy Leśnej (przy Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego) oraz wjazd na osiedle Leśne od strony Piaseczna (tj. przy bramie bocznej Centrum Sportu i Rekreacji), wjazd na osiedle Leśne od Stacji BP do Stadionu.
Zamknięcie dróg obowiązywać będzie dnia 8 sierpnia 2015 r. w godz. 12.00-23.00.

 

 

 

UWAGA KIEROWCO !!! 

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy informują o miejscach parkingowych dostępnych na terenie miasta: ul. Kolejowa, ul. Baczyńskiego, ul. Szkolna (przy Ośrodku Pomocy Społecznej), ul. Kościuszki (przy Urzędzie Miejskim, przy Centrum Kultury i Sztuki), ul. Sportowa, ul. Pokrzywnickiego, ul. Bema, ul. Bergera.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sępoleńskie smaki.

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim ogłasza konkurs kulinarny na produkt regionalny: Sępoleńskie smaki!!!

w następujących kategoriach:

I. Przetwory mięsne i wędliny
II. Produkty piekarskie
III. Produkty cukiernicze
IV. Przetwory warzywne i owocowe
V. Przetwory mleczne
VI. Nalewki
VII. Miód
VIII. InneDeklaracje udziału w konkursie przyjmujemy do 5 sierpnia 2015 r. w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim (tel. 523880160; email: ckissepolno@op.pl).

Rozstrzygnięcie konkursu wraz z degustacją nastąpi 8 sierpnia 2015 r. podczas XI JARMARKU ŚW. WAWRZYŃCA. Nagrody przewidziano w każdej z kategorii oraz nagrodę główną GRAND PRIX JARMARKU za najlepszy produkt regionalny.Single, ale nie w pojedynkę


    Przedostatnia ze stref była skierowana do singli, osób które nie znalazły sobie jeszcze życiowego partnera bądź partnerki, wzajemnej integracji z nowo poznanymi miały sprzyjać chwile spędzone na graniu w rozmaite gry planszowe.

    Wszak nie chodzi tu o rywalizację, a o dobrą zabawę i być może zawiązanie nowych znajomości. Miło spędzony czas w doborowym towarzystwie to nie tylko okazja do poznania ciekawych osób, ale też najzwyczajniej świetny sposób na zabicie nudy.
    Nie dziwi więc, że chętnych do wspólnej gry nie brakowało. A było w czym wybierać, Sępoleński Biznes, chińczyk, bierki, gry pamięciowe i tym podobne, czyli wszystko co najlepsze w temacie gier planszowych. Skupienie, ale i zadowolenie malowało się na twarzy uczestników, zarówno tych małych, jak i nieco starszych. Tego dnia na pewno nikt z przybyłych nie czuł się samotny i znudzony.
    Robimy sobie małą przerwę i zapraszamy ponownie, tym razem wszystkie dzieci na specjalnie przygotowaną dla nich strefę dziecięcych marzeń, która będzie towarzyszyć obchodom Jarmarku Świętego Wawrzyńca, 8 sierpnia na Stadionie Miejskim w Sępólnie. Do zobaczenia!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania


„Laurka dla mieszkańców”!


   Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza w dniach 28 - 31 lipca 2015 r. o godz. 12:00 do OGRODU ARTYSTYCZNEGO przy Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim oraz dnia 8 sierpnia 2015 r. o godz. 15:00 na BOISKO BOCZNE Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim na HAPPENINGI!!!
Każdy człowiek potrzebuje pokarmu dla duszy, a pragnienie to okazuje się być nie mniejsze niż jedzenie chleba. Wiedząc o tym, stworzyliśmy dla Państwa niepowtarzalną okazję do zaspokojenia swoich potrzeb emocjonalnych. Prezentujemy repertuar, w którym każdy znajdzie coś dla siebie!
Zapraszamy do wzięcia udziału w happeningu, który dostarczy Państwu dobrej energii, będzie okazją do ukazania swoich uczuć i emocji, a także zapewni nietuzinkowe wrażenia.
28.07 (wtorek) STREFA DLA SAMOTNYCH; 29.07 (środa) STREFA DLA ZMĘCZONYCH; 30.07 (czwartek) STREFA DLA ZAKRĘCONYCH; 31.07 (piątek) STREFA DLA ZAKOCHANYCH; 08.08 (sobota) STREFA DZIECIĘCYCH MARZEŃ!!!
W programie przewidziane są liczne atrakcje, takie jak: randka w ciemno, zabawy dla młodszych i starszych oraz kącik relaksacyjny. Pozostałe niespodzianki, których niemało w naszym programie, pozwolimy sobie pozostawić w strefie tajemnic. ZAPRASZAMY!


Jak na ślubnym kobiercu


    Kolejna strefa za nami. Tym razem pośród romantycznej scenerii do zdjęć pozowali zakochani. Ci którzy na co dzień żyją miłością tego dnia mieli swoje małe święto, a obecność prawdziwej pary młodej dopełniła miłosny klimat.


    Dzięki uprzejmości Pani Małgorzaty Lange i jej salonu sukien ślubnych "Margaretka" oraz studia fotograficznego GreenStudio byliśmy świadkami wyjątkowej, profesjonalnej sesji zdjęciowej. A to, że zakochani wspaniale wychodzą na zdjęciach nie jest żadną tajemnicą, w końcu miłośc jest prawdziwym afrodyzjakiem, który wydobywa z nas to, co najpiękniejsze.
    Romantyczna sceneria, nastrojowa muzyka i unoszące się w powietrzu feromony. Tego dnia hol Centrum Kultury i Sztuki zamienił się w prawdziwe "centrum dla zakochanych", w którym to do zdjęć pozowała zjawiskowa para młoda i równie piękne panny młode. Mimo deszczowej pogody nie zabrakło chętnych do uczestnictwa we wspólnej zabawie, a romantyczny nastrój sprawił że część z nas na chwilę nawet się rozmarzyła.
    Dzisiaj uhonorowaliśmy tych, którzy znaleźli już swoją drugą połowkę, mając na uwadze to, że nie wszyscy jeszcze znaleźli swoją wybrankę bądź wybranka już jutro organizujemy strefę specjalnie z myślą o nich. Serdecznie zapraszamy!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć na


Siesta przed Centrum Kultury i Sztuki


    Tak jak przed rokiem, stefa dla zmęczonych okazała się być szczególnie przyjemną. Przygotowane na tę okazję leżaki, poduszki, napoje z palemką i przepiękny śpiew ptaków zapewniły błogi wypoczynek, którego nigdy za wiele.

    Relaks w ramach kolejnej ze stref przygotowanych przez Centrum Kultury i Sztuki był zdecydowanie regenerujący. Słoneczna pogoda, pyszne napoje, klimat wakacyjnej beztroski i uśmiechnięte twarze dookoła skutecznie poprawiają humor, a być może nerwowo zaczęty dzień od razu staje się piękniejszy.
    Każdy z nas potrzebuje czasami zatrzymać się na chwilę, usiąść lub położyć się, oddstawić wszystkie inne sprawy na bok i po prostu się zrelaksować. Nie każdy jednak potrafi znaleźć sobie na to czas, dlatego też wychodzimy naprzeciw potrzebom zmęczonych, przepracowanych i zabieganych mieszkańców Sępólna zachęcając ich do zrobienia sobie przerwy, chwilowego odpoczynku, który działa niczym balsam na nasze zszargane nerwy. Piękne dźwieki przyrody i wyśmienite interpretacje bajek dla dzieci w formie audiobook sprzyjają niezbędnej regeneracji.
    Wypoczęci i gotowi do pracy z nowym zapasem sił zabieramy się za kolejną ze stref. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich zakochanych, bujających w obłokach romantyków, bo to właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy na jutro strefę dla zakochanych. Będzie romantycznie i kolorowo, a na przyszłych panów i panie młode czeka wyjątkowa niespodzianka!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć na


Zakręceni i weseli!


    Strefa dla zakręconych była pierwszą z cyklu tegorocznych wakacyjnych happeningów przygotowanych przez Centrum Kultury i Sztuki dla mieszkańców Sępólna. Po ubiegłorocznym sukcesie stref postanowiliśmy kontynuować wspólną, tematyczną zabawę dla wszystkich, bez względu na płeć i wiek.

    Tym razem strefy organizowane są w "Ogrodzie Artystycznym" CKiS, a pierwsza z nich, strefa dla zakręconych wprowadziła prawdziwie "zakręcony" klimat. Wspólne harce i zabawy przy akompaniamencie... bożonarodzeniowych piosenek (zgodnie z hasłem strefy, wszystko ma być prawdziwie zakręcone!) zapewniły wesoły nastrój wśród wszystkich uczestników.
    Kręcenie talerzy, kręcenie hula-hop, żonglowanie i zwariowane tańce z hustą animacyjną to tylko część atrakcji, którym poddali się przede wszystkim najmłodsi "zakręceni". Nawet pogoda postanowiła pozytywnie zakręcić się specjalnie dla nas i ciemne chmury ustąpiły miejsca słonecznej aurze. Czy na co dzień mamy okazję wyszaleć się w równie pięknych okolicznościach przyrody przy zakręconym, muzycznym podkładzie, który rozwesela nas jeszcze bardziej? Zabrakło tylko śniegu, by stwierdzić, że strefa ta nie mogła być już bardziej zakręcona.
    Po tak intensywnej zabawie zakończonej smaczną watą cukrową dla wszystkich uczestników pora na odpoczynek, dlatego już dziś zapraszamy na strefę dla zmęczonych, której głównym celem będzie błogi wypoczynek. Wśród nas nie brakuje przecież zmęczonych ciągłą gonitwą dnia codziennego, serdecznie zapraszamy więc do naszego ogrodu jutro, 29 lipca na godzinę 12:00, odpocznijmy razem, zostawiając w domu wszystkie troski i zmartwienia.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć na


Cyrkowe akrobacje w Kawlach!

Dnia 14 lipca w Swietlicy w Kawlach odbyły się zajęcia dla dzieci pt: "  Od inspiracji do cyrkowych akrobacji- czyli pedagogika fascynacji". Grupa dzieci pod okiem instruktora z radością uczyła się żonglerki, próbowała swoich sił w kręceniu talerzykami. Nie zabrakło zajęć plastycznych i gimnastyki ciała. Dzieci aktywnie i z radością uczestniczyły w zajęciach.


Tekst, Fot.: Świetlica Wiejska w Kawlach


Duża sztuka małych aktorów


    Dwutygodniowy cykl zajęć dla dzieci Interkamp – Twórcze Wakacje w Sępólnie Krajeńskim zakończył się w piątek 10 lipca przedstawieniem humorystycznej adaptacji „Brzydkiego Kaczątka” Hansa Christiana Andersena. Publiczność, wśród której dominowali rodzice i dziadkowie małych aktorów, ujrzała efekt kreatywnej pracy swoich pociech.
    Już po pierwszym dniu wspólnych zajęć wiedzieliśmy, że trafiła nam się wyjątkowo energiczna i sympatyczna grupa, dlatego też wspólna praca, połączona z zabawą upłynęła nam w miłej i twórczej atmosferze. Dziecięca fantazja nie zna granic, co tylko potwierdziło się na naszych zajęciach, utwierdzając nas w przekonaniu, że najlepszą nauką jest ta, z której korzystają obie ze stron.
    Przez dwa tygodnie wcielaliśmy się w rolę starając opanować tekst, interpretując go jak prawdziwi aktorzy. Było przy tym mnóstwo zabawy, wpadek i komicznych przejęzyczeń, dzięki czemu ani przez chwilę się nie nudziliśmy. Jak wiadomo, każdy aktor aby odpowiednio „wejść” w rolę musi dosłownie stać się odgrywaną przez siebie postacią, w tym celu własnoręcznie przygotowaliśmy maski i inne niezbędne rekwizyty oraz starannie dobraliśmy stroje. To właśnie dzięki nim nasze „wiejskie podwórko”, na którym toczyły się losy Brzydkiego Kaczątka i zwierzęcej ferajny dowodzonej przez dwóch Kogutów, było tak kolorowe. Pośród kaczego małżeństwa dumnie przechadzał się piękny paw, w oczku wodnym pływała Gęś wraz ze swoim wybrankiem, Gęgusiem, a dookoła nich latały plotkarskie sroki. Nie zabrakło Indyka i Indyczki, Kury i oczywiście małych Kaczątek wśród, których znajdowało się nasze Brzydkie Kaczątko, które odtrącone i wyśmiane przez zwierzęta opuściło dom by powrócić jako piękny łabędź.
    Brzydkie Kaczątko to baśń, która dzięki swej uniwersalności jest odpowiednia dla dzieci w każdym wieku, a wartości które przekazuje są niezwykle istotnymi wskazówkami moralnymi. Ta wesoła interpretacja, której komizm uwydatniony został dzięki naturalności naszych małych aktorów i aktorek, była rezultatem naszej wspólnej pracy, pracy która dzięki zaangażowaniu całej grupy nie poszła na marne. Jak wiadomo, za dobre wykonanie zadania należy się nagroda, dlatego też nasi bohaterowie zostali uhonorowani „aktorskimi certyfikatami”. Przez te dwa tygodnie przekonaliśmy się, że zawód aktora, to zawód trudny, ale dający wiele swobody i pozwalający na uwolnienie naszych fantazji, tak też się stało w bajecznym klimacie „Bajkolandii”. Była to prawdziwie wielka sztuka w wykonaniu małych aktorów.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania


Wyjątkowe zajęcia!


Po raz pierwszy w naszym regionie mają miejsce niezwykle barwne zajęcia aktywujące małych i dużych entuzjastów czynnego spędzania czasu. W lipcu wszystkie świetlice wiejskie odwiedza instruktor CKiS z zapleczem cyrkowych inspiracji. Każdy kto tylko ma ochotę może spróbować swoich sił w żonglerce, diabolo, POI, czy kręceniu talerzykami. Nie brakuje ćwiczeń z plastyki ciała i zabaw z chustą animacyjną. To innowacyjna oferta stymulująca zmysły, rozwijająca kontrolę ciała, wspierająca kreatywność  i przede wszystkim dająca wiele satysfakcji i radości.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Katarzyna Śmigiel


 

 

LIPIEC

Data

Miejscowość

godzina

13.07.2015 r.

Włościbórz

16.00-19.00

14.07.2015 r.

Kawle

16.00-19.00

15.07.2015 r.

Teklanowo

15.00-18.00

16.07.2015 r.

Piaseczno

15.00-18.00

20.07.2015 r.

Wiśniewa

16.00-19.00

21.07.2015 r.

Wałdowo

11.00-14.00

22.07.2015 r.

Wysoka

12.00-15.00

23.07.2015 r.

Niechorz

17.00-20.00

24.07.2015 r.

Wałdówko

15.00-18.00

27.07.2015 r.

Lutówko

15.00-18.00

28.07.2015 r.

Trzciany

15.00-18.00

29.07.2015 r.

Radońsk

16.00-19.00

30.07.2015 r.

Wilkowo

15.00-18.00

31.07.2015 r.

Zalesie

15.00-18.00


Półkolonie letnie w WOK w Wałdowie i w Lutowie
 

Wakacyjne Fantazje! - Wałdowo

Wiejski Ośrodek Kultury, KGW, Rada Sołecka i OSP w Wałdowie zaprasza dzieci i młodzież na półkolonie letnie od 20 lipca 2015 r. do 31 lipca 2015 r. w godz. 9.00 – 14.00.

1. Zapoznanie się z programem i regulaminem półkolonii.
2. Pogadanka na temat zachowania bezpieczeństwa i higieny.
3. Całodniowa wycieczka edukacyjna – pieczenie chleba dawniej i dziś – degustacja.
4. Prace plastyczne pt. „Wakacje moich marzeń”.
5. Zajęcia z wikliny papierowej i konstruowanie rozgrywek umysłowych w rozwijaniu kreatywności językowej dzieci i młodzieży: zagadki, rebusy, łamigłówki o tematyce wakacyjnej.
6. Zajęcia kulinarne – KGW (babcina drożdżówka).
7. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu (piłka siatkowa), gry i zabawy.
8. Wycieczka piesza „Szlakiem Komierowskich”
9. Wspólne wykonanie pamiątkowej kroniki z wakacji.
10. Karaoke – wspólna zabawa przy muzyce, dyskoteka – grill (pieczenie kiełbasek)

 

 

„Wakacje moich marzeń” - Lutowo

Wiejski Ośrodek Kultury i ARTiK w Lutowie zapraszają na zajęcia wakacyjne, od poniedziałku do piątku, od 29 czerwca do 10 lipca, w godz. od 10.00 do 13.00
W programie: gry i zabawy zręcznościowe, zajęcia plastyczne, manualne, taneczne, muzyczne oraz inne atrakcje!
Wszystkie dzieci i młodzież szkolną zapraszamy do współpracy i udziału!


 

 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl