Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2016 [1]

 

 
 


Niech zabawa trwa!


    Ostatni dzień ferii zimowych dla dzieci w Centrum Kultury i Sztuki upłynął pod znakiem beztroskiej zabawy. Czas upłynął nam wyjątkowo szybko. Tydzień okazał się być zdecydowanie za krótki, ale jego wesołe zakończenie dało nam dawkę pozytywnej energii niezbędną do powrotu z dobrym humorem do szkoły. Od kalamburów, poprzez zabawy z chustą animacyjną, na cyrkowych sztuczkach skończywszy – piątkowe przedpołudnie było prawdziwą wizytówką całego tygodnia ferii, podczas których dzieci miały możliwość wykazać się w różnych dziedzinach twórczej aktywności. Ucząc się poprzez zabawę, bo w końcu ferie to czas na rekreację i dobrą zabawę właśnie!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot.: Michał Pick


Z aparatem i w glinie


    Podbudowani pierwszym sukcesem, jakim niewątpliwie jest ukończenie etiud filmowych, nasi najmłodsi artyści popracowali trochę z fotografią. Praca aktora okazała się być fascynująca, ale trudna i wymagająca, Szymon Szwochert ze studia fotograficznego GreenStudio pokazał dzieciom, że zawód fotografa to również świetna zabawa, która również wiąże się z umiejętnościami doskonalonymi latami. Rola modela/modelki podobna jest w swej naturze do wcielania się w postaci filmowe, ale zadaniem dobrego fotografa jest uchwycenie takiego ujęcia, w którym wypadniemy zjawiskowo. Po tak miło spędzonych chwilach przyszedł czas na kreatywne prace manualne. Z pomocą instruktora Jarka w Pracowni Ceramicznej Centrum Kultury i Sztuki uczestnicy ferii tworzyli z gliny unikatowe dzieła sztuki. Wykorzystując potęgę wyobraźni dzieci tworzyły rozmaite, czasami abstrakcyjne formy, które w ostatecznej wersji są namacalnym dowodem ich twórczej pracy.Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot.: Katarzyna Śmigiel, Michał Pick, Szymon Szwochert


Kamera! Akcja!


    Po tych słowach na planie następuje pełne skupienie, a wówczas fachowo przygotowani aktorzy odgrywają swoje role, podziwiane później przez widzów na całym świecie. Nasi najmłodsi aktorzy również stanęli przed zadaniem stworzenia własnej etiudy filmowej i dzięki uważnej pracy podczas zorganizowanych specjalnie dla nich warsztatów filmowych uwiecznili swoje scenki w formie wideo. Podzieleni na dwie grupy pracowali nad każdym aspektem późniejszego nagrania, ćwicząc gestykulację, mimikę i rozmaite formy wyrażania emocji zawartych w ich historyjkach. Pierwsza grupa stworzyła humorystyczną etiudę zatytułowaną "Spotkanie rodzinne", podczas gdy aktorzy drugiej grupy w nagraniu zatytułowanym "Talent" wcielili się odpowiednio w jury i uczestników programu "Mam Talent". To nie koniec prac z obiektywem! Teraz na naszych artystów czeka twórcza zabawa z aparatem fotograficznym. Efekty już wkrótce!

 


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania, Wojciech Tomczak

 

 

Więcej zdjęć  na


Profesjonalne Kino Objazdowe Outdoor Cinema    Już 14 lutego, czyli w Walentynki z kolejną wizytą zawita do nas Profesjonalne Kino Objazdowe Outdoor Cinema. Zapewniamy najświeższe premiery i długo wyczekiwane kinowe hity. Święto zakochanych to szczególna okazja żeby zabrać swoją ukochaną/ukochanego do kina, jeśli więc jeszcze nie masz planów – zapraszamy! 14.02.2016 Centrum Kultury i Sztuki, więcej szczegółowych informacji dotyczących repertuaru, ceny i dostępności biletów wkrótce.
 

 


Się kręci!


    Drugi dzień zimowych feri dla dzieci w Centrum Kultury i Sztuki, to jednocześnie pierwszy dzień warsztatów filmowych. Zmagania ze sztuką aktorską nie należą do łatwych, ale pozwalają nam wyrazić "własne ja" na tysiące różnych sposóbów, ograniczonych jedynie naszą wyobraźnią, a że ta u dzieci bywa szczególnie bujna na zajęciach nie ma miejsca na nudę. Uczestnicy warsztatów wcielali się w rozmaite role, odgrywali pantomimiczne scenki, ćwiczyli różne formy ekspresji wyśmienicie się przy tym bawiąc. Ciekawi jesteśmy efektów tak twórczej pracy, w końcu to dopiero początek!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot.: Michał Pick


Ferie – czas start!


    Rozpoczęliśmy w Centrum Kultury i Sztuki zajęcia dla dzieci z okazji ferii zimowych. Pierwszy dzień upłynął nam na integracji połączonej z twórczą zabawą. Podzieleni na cztery grupy uczestnicy wykazali się bujną wyobraźnią wykorzustując kolorowe krepy do stworzenia wyjątkowych kreacji. Następnie wraz z instruktorem tańców ludowych, Wojtkiem uczyli się krakowiaka i kaszubskiego tańca ludowego, jakim jest klepocz. Zmęczeni ale bogatsi o nowe doświadczenia możemy przystąpić do warsztatów filmowych będących szczególną atrakcją tegorocznych ferii zimowych. Zabawa dopiero się zaczyna!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot.: Michał Pick

 

Więcej zdjęć  na


 Wernermania


    Po koncercie Jacka Silskiego przyszedł czas na Teresę Werner, niekwestionowaną królowę śląskiej muzyki tanecznej. To kolejna wizyta piosenkarki w Sępólnie. Jej wierni fani oczekują szybkiego powrotu do naszego miasta.

    Bilety na koncert zostały wyprzedane w ciągu jednego dnia, a chętnych którzy niestety spóźnili się z zakupem było równie wielu, co podczas koncertu na sali kinowej Centrum Kultury i Sztuki.
    Podobnie jak przy okazji koncertu Jacka Silskiego sala pękała w szwach. Występ ten zorganizowany specjalnie z okazji Dnia Babci i Dziadka był, jak się okazało, dla wszystkich przybyłych najlepszym prezentem. Całośc rozpoczęła się wzruszającą prezentacją multimedialną wypełnioną pamiątkowymi zdjęciami dziadków i babć, a potem już gorące powitanie i niespełna dwugodzinny koncert przeplatany wypowiedziami piosenkarki i jej menadżera. Największe hity Teresy Werner są dobrze znane jej sępoleńskim fanom toteż nie zabrakło wspólnie odśpiewanych refrenów, a miłym gestem było wreczenie kwiatów i podziękowań od męskiej części publiczności, dumnie reprezentującej Dziadków powiatu sępoleńskiego.
    Tak jak niegdyś w przypadku disco-polo, tak obecnie o muzyce śląskiej możemy mówić w kategoriach swego rodzaju socjologicznego fenomenu, który potwierdza niesamowite zainteresowanie artystami tamtejszej sceny i niezmiennie pełne sale na ich koncertach.Tekst: Michał Pick
Fot.: Archiwum prywatne Teresy Werner


Aktywne i kreatywne ferie zimowe w świetlicach wiejskich gminy Sępólno Krajeńskie!

 

 

Proponujemy ciekawe zajęcia, konkursy, rebusowy zawrót głowy oraz świetną zabawę. Moc atrakcji czeka na wszystkie dzieci, od poniedziałku do piątku, od 18 do 28 stycznia 2016 r.!
Szczegółowe programy zajęć dostępne w poszczególnych placówkach! Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Cała sala śpiewa z Jackiem!


    Sępólno Krajeńskie po raz kolejny odwiedził niezwykle popularny nie tylko na Śląsku, ale i u nas jak się okazuje, solista Królewskiej Opery Symfonicznej – Jacek Silski. Jego koncertu ponownie wysłuchała pełna sala, a wraz z piosenkarzem publiczności zaprezentowało się Dzięcięce Studio Piosenki Centrum Kultury i Sztuki.

    Jacek Silski nie po raz pierwszy i zapewne nie po raz ostatni pojawił się na sępoleńskiej scenie, można zaryzykować więc, że czuje się on u nas po części jak u siebie. Natomiast występ ten był debiutem przed licznie zgromadzoną publicznością dla najmłodszych wokalistów Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki, prowadzonego w Centrum Kultury i Sztuki przez Sylwię Synak.
    Wspólny występ Jacka Silskiego i naszych rozśpiewanych debiutantów oklaskiwało ponad 300 osób zgromadzonych tego dnia wśród publiczności. Debiut ten można więc zaliczyć do udanych – kto wie może za kilka lat tłumy będą zbierały się na występ któregoś z młodych talentów naszego Studia Piosenki? Sam Jacek Silski natomiast ponownie porwał publiczność. Sprawdzony repertuar największych przebojów nie zawiódł oczekiwań wiernych fanów, którzy wykupili komplet biletów w ciągu zaledwie kilku dni od udostępnienia ich do sprzedaży. W przypadku wokalistów takich jak Jacek Silski czy Teresa Werner, która również wystąpi w Sępólnie – 21 stycznia o godzinie 18:00 na sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki – wszystkie bilety w błyskawicznym tempie zostały wyprzedane!, możemy mówić o swoistym fenomenie. Mają oni swoją wierną od lat publiczność, która każdy ich występ traktuje jako sprawę absolutnie priorytetową.    
    Dzięki temu zarówno Jacek Silski, jak i Teresa Werner nie muszą martwić się o frekwencje oraz swoją artystyczną przyszłość, ta wydaje się być nie zagrożona, dopóki dopóty sami nie zdecydują się przerwać kariery, a to na pewno byłoby ogromne rozczarowanie dla rzeszy fanów rozsianych po całej Polsce. Póki co oboje czynnie koncertują i co pokazał Jacek Silski, są w dobrej formie, dlatego też sympatycy ślaskiej muzyki spod znaku p. Teresy oraz p. Jacka mogą ustawiać się w kolejce po bilety.


   
Materiały Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Koncert Teresy Werner w prezencie dla Babci i Dziadka!


Czekoladki? Dobra książka? Laurka? Wszystkie te rzeczy na pewno ucieszą babcie i dziadków, ale jeśli to wszystko już było? Co dać w prezencie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka? Dlatego specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy niezwykłą niespodziankę - koncert Teresy Werner! Koncert odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim dnia 21 stycznia 2016 r. o godz. 18.00 (bilet wstępu w wyjątkowej cenie 15 zł)!
Teresa Werner jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Zaistniała dzięki takim przebojom jak "Miłość jest piękna", "Kocham swoje morze"!
Wszystkim babciom i wszystkim dziadkom życzymy całej góry prezentów od pamiętających wnuków!!!

 


OD POMYSŁU DO PIERWSZEGO UJĘCIA - FILMOWE FERIE Z CENTRUM KULTURY I SZTUKI W SĘPÓLNIE   Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych na warsztatowe spotkania z filmem trwające od 25 do 29 stycznia 2016 roku w godzinach 10.00- 14.00
Poza szeroką ofertą zajęć w grupach artystycznych (Muzyczne ABC, Spotkanie z Fotografią, Studio Rzeźby, Tanecznie z Przytupem), celem spotkań jest zapoznanie dzieci z podstawami poszczególnych etapów produkcji filmowej oraz realizacja tematów dotyczących historii kina, pracy na planie filmowym, charakteryzacji jak i gry aktorskiej.


Zainteresowane dzieci oraz rodziców informujemy, że propozycja dotyczy ograniczonej liczby uczestników w wieku od 7 do 13 lat.
W związku z powyższym oczekujemy na państwa zgłoszenia telefonicznie ( 52 388 01 60 ) lub osobiście, codziennie w godzinach 7.00- 15.00
ZAPRASZAMY!


24 Finał WOŚP w Sępólnie Krajeńskim


   Mierzymy wysoko! Na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów – pod takim hasłem odbył się kolejny finał WOŚP. Mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego odpowiedzieli na apel wsparcia opieki medycznej najmłodszych i seniorów. 53 wolontariuszy od wczesnych godzin porannych kwestowało na ulicach naszego miasta. Licznie zgromadzona w Centrum Kultury i Sztuki publiczność obejrzała uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dorośli Dzieciom, dzieci i młodzież ze Studia Piosenki, Studia Tańca Styl oraz Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie, Młodzieżową Orkiestrę Dętą, Zespół taneczno-gimnastyczny z Centrum Sportu i Rekreacji oraz zespół Castle Dreams i Electric Noise. Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim podsumował orkiestrowe granie kwotą 15.694,09 złMateriały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Julita Maciaszek
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Orszak Trzech Króli po raz drugi w Sępólnie Krajeńskim


   W święto Objawienia Pańskiego ulicami naszego miasta przeszedł orszak Trzech Króli. Sępoleński orszak wyruszył z placu targowego w kierunku kościoła. Na jego czele szli królowie i proboszcz miejscowej parafii ks. Henryk Lesner. Za nimi dumnie kroczyły dzieci w różnobarwnych strojach: dam dworu, rycerzy, królów. Obchodom święta towarzyszył koncert kolęd sekcji wokalnych działających przy Centrum Kultury i Sztuki. Mamy nadzieję, ze będzie to początek wieloletniej sępoleńskiej tradycji.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Julita Maciaszek
Fot.: Andrzej Zgrzeba, Marcin Jarski, Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Wielka gala noworoczna


   Tradycyjnie już w pierwszą sobotę nowego roku Centrum Kultury i Sztuki zorganizowało koncert noworoczny. Poprzedza go zazwyczaj emisja filmu obrazującego wydarzenia kulturalne minionego roku, tak też było tym razem. Na sępoleńskiej scenie wystąpili artyści Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Balety im. S. Kruszelnickiej. W barwnych solowych popisach mogliśmy podziwiać Świetlanę Kaliniczenko i Oleha Łanowyja. Koncert tradycyjnie rozpoczął utwór ,,Nad pięknym modrym Dunajem” Straussa a zakończył ,,Marsz Radetzkego”. Publiczność zachwycił ukraiński wirtuoz skrzypiec Marjan Lomaha. Artystów żegnano owacjami na stojąco. Gala noworoczna przeszła już do historii i bez wątpienia trudno będzie organizatorom zorganizować koncert na równie wysokim poziomie artystycznym.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Julita Maciaszek
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć w galerii "MUZYKA KLASYCZNA" i  na         


24 FINAŁ WOŚP
Sępólno Krajeńskie


Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie KrajeńskimZACZYNAMY O 16:00!!!

W Programie:
Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dorośli Dzieciom
Studio Piosenki SING-SONG oraz PIANO FORTE
- Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Studio Tańca STYL - Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Zespół taneczno – gimnastyczny - Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim
Dzieci i Młodzież z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie
Młodzieżowa Orkiestra Dęta - Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

18:30 – Zaskakujące aranżacje standardów rockowych i nie tylko w wykonaniu uczestników 4 edycji programu
Must Be The Music  - CASTLE DREAMS

19:30 – ELECTRIC NOISE – Stoner-psycho-noisy rock
koncert rodzimej kapeli!

W trakcie trwania imprezy - licytacje gadżetów WOŚP


Orszak Trzech Króli po raz drugi w Sępólnie Krajeńskim.


Wymarsz orszaku o godzinie 11:00 z placu targowego "Mój Rynek"
 


„Śląski Słowik” ponownie w Sępólnie!


Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert Jacka Silskiego, śląskiego solisty Królewskiej Orkiestry Symfonicznej, który zaśpiewa dla Państwa 15 stycznia 2016 roku o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.
 To nie pierwsza wizyta wokalisty w naszym mieście, mając na uwadze fakt, że posiada on grono swoich fanów wśród Sępolan i mieszkańców pobliskich miejscowości, zapraszamy już teraz do zakupu biletów, które w cenie 20 zł można nabyć od 21 grudnia 2015 r. w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki. ZAPRASZAMY!


Wielka Gala - Johann Strauss

Malownicze widowisko muzyczne ubarwione popisami solistów Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. S. Kruszelnickiej.  Wokalne popisy w największych ariach operowych i operetkowych świata w znakomitym wykonaniu Gwiazd.  Wirtuozerska gra skrzypka solisty – Maestro Artura Banaszkiewicza, który z wielką finezją gra utwory dynastii Straussów. Niezwykle piękna i zdolna  – sopran liryczny koloraturowy – wykona dla Państwa najpiękniejsze arie operowe i operetkowe.


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl