Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2016 [2]

 

 


MISTERIUM NIEDZIELI PALMOWEJ


   Wyjątkowe wydarzenie zorganizowane przez Parafię pw. św. Bartłomieja Apostoła oraz  Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim poprzedzi w tym roku uroczystość świąt Wielkiejnocy. Oto bowiem po raz pierwszy w naszym mieście zostanie zorganizowane Misterium Niedzieli Palmowej, nad którym patronat objął ks. prałat Henryk Lesner. To szczególnie radosne i widowiskowe wydarzenie przygotowane zostało na wzór Misteriów odbywających się na całym świecie. Święto zostało ustanowione na znak pamiątki przybycia Chrystusa do Jerozolimy, tamtejszy lud witał go gałązkami palm rzucanymi pod nogi, skąd wzięła się jego nazwa. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich mieszkańców w Niedzielę Palmową, 20 marca 2016 r. o godzinie 9:20 na Targowisko Miejskie "Mój Rynek", skąd rozpocznie się wymarsz.


Sępoleńska Akademia Sukcesu

    Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Sępoleńskiej Akademii Sukcesu! Tym razem naszym gościem będzie aktor młodego pokolenia, znany m.in. z takich filmów i seriali jak "Miasto 44", "Dom nad rozlewiskiem" czy "Karbala" – Antoni Królikowski. Ostatnio wcielający się w rolę Eugeniusza Bodo w emitowanym na antenie TVP1 serialu "Bodo". Na spotkanie zapraszamy już w środę, 16 marca o godzinie 9:00 do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim!


OBRAZY ŚWIATOWEJ KLASY W SĘPÓLNIE!


    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim serdecznie zaprasza na wystawę obrazów  światowej klasy malarza, pochodzącego z Sępólna – Edmunda Gunscha. Urodził się  3 lutego 1941 roku w naszym mieście. Studiował malarstwo na PWSSP w Gdańsku, a w roku 1981 wyemigrował do Niemiec, gdzie żył i tworzył do śmierci. Swoje prace artysta prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Niemczech, na Węgrzech, w Bułgarii, na Litwie czy we Francji. Jego obrazy znajdują się w galeriach zbiorowych i prywatnych na całym świecie, a sam malarz cieszył się wielkim szacunkiem w kręgach Polonii oraz innych artystów, którzy doceniali jego kunszt i charakterystyczny styl tworzonych obrazów. Na wystawę zapraszamy już 12 marca o godzinie 16:00 do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim!

 Babski Zlot


   Trudno uwierzyć , że minął już pierwszy miesiąc nowego roku.A jednak...czas biegnie, a my razem z nim. Często za szybko, szybciej niż byśmy chcieli.Czasem warto zwolnić tempo, złapać oddech i wyrównać krok. Propozycja BABSKI ZLOT będąca energetyczną lekcją tańca, adresowana jest do tych kobiet , które szukają alternatywy na długie popołudnie 8 marca.Gorące, latynoskie rytmy oraz pozytywna energia z pewnością pozwolą każdej obecnej na spotkaniu pani zapomnieć o szarości dnia codziennego , poczuć się odprężoną i piękną.Już dziś zapraszamy. 8 marca 2016 roku o godzinie 16.30. Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie ( 52 388 01 60 ) bądź bezpośrednio w biurze Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA...NIE ZWLEKAJ!
Lekcje w dwóch stylach tanecznych poprowadzą – Ewa Quiring-Korczak, instruktor tańca CKiS Lady Style oraz Łukasz Chojak – instruktor tańca, wicemistrz Polski w tańcach latino solo.


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych


    1 marca przypada szczególne święto, jakim jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Bohaterowie, którzy oddali swe życie za ojczyznę doczekali się upamiętnienia ich herroicznego poświęcenia. Z tej okazji Centrum Kultury i Sztuki przyłącza się do ogólnopolskich akcji mających na celu przypomnienie tej okupionej krwią historii. O godzinie 11:00 zapraszamy na wyjątkowe Spotkanie z Historią, którego gościem będzie Jan Kuma – urodzony 29 listopada 1921 roku jeden z ocalałych żołnierzy Armii Krajowej. Brał m.in. Udział w akcji Most III polegającej na przerzucie fragmentów rakiety V-2 do Wielkiej Brytanii. Pan Jan obecnie mieszka we wsi Olszewka niedaleko Sępólna Krajeńskiego i jest jednym z ostatnich żołnierzy Armi Krajowej na naszych terenach biorący czynny udział w akcjach militarnych mających miejsce podczas II wojny światowej.
    Po spotkaniu z Panem Janem Kumą będzie miał miejsce wykład Pani Doktor Katarzyny Maniewskiej pt. "Żołnierze Naszej Niepodległości. Polskie podziemie niepodległościowe po 1944 roku".
    O godzinie 17:00 zapraszamy natomiast na film "Pilecki". Historia Rotmistrza Witolda Pileckiego (w tej roli Marcin Kwaśny), bohatera wojennego który dobrowolnie zgłosił się do oddziału koncentracyjnego w Auschwitz.


1 marca – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – pamiętajmy!


Ryszard Rynkowski 

  Serdecznie zapraszamy na koncert Ryszarda Rynkowskiego. Piosenkarz znany z takich przebojów jak "Dziewczyny lubią brąz", "Wypijmy za błędy" czy "Za młodzi za starzy" wystąpi w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim 5 marca o godzinie 18:00. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w sekretariacie CKiS. To wspaniała okazja by kilka dni przed Dniem Kobiet wybrać się ze swoją partnerką na wyjątkowy koncert.

Zapraszamy!


 


Elektryczni proszą o głosy!

    Sępoleński Electric Noise bierze udział w Konfrontacjach Amatorskiej Twórczości Artystycznej Regionu – KATAR 2016. Jest to jubileuszowa, 25 edycja tej, cieszącej się sporą popularnością imprezy i dziękim głosom oddanym pod zamieszczonym poniżej linkiem możecie sprawić, że zagrają oni podczas koncertu finałowego. Jedyne, co trzeba zrobić to wejśc na stronę, odszukać utwór "Elektryczna", zaznaczyć i kliknąć "GŁOSUJ". Głosować można raz na dobę – z komputerów, telefonów, tabletów – a samo głosowanie trwa do 6 marca. Z góry dziękujemy za oddane głosy, szczególnie tym którzy zagłosują więcej niż jeden raz!
 

 

 

 

 


Link do strony głosowania!

 


Electric Noise promuje demo "Eclectic Electric"


    Zapraszamy na specjalny promocyjny koncert sępoleńskiego zespołu Electric Noise. 19 lutego o godzinie 19:00 na sali kinowej Centrum Kultury i Sztuki zagrają oni w całości niedawno nagrane demo "Eclectic Electric". Wraz z Electric Noise wystąpią hard-rockowcy z bydgoskiego Steel Drunk - młody zespół, założony pod koniec 2012 roku w Bydgoszczy przez braci Czyżewskich - gitarzystę i późniejszego wokalistę Tomka, oraz perkusistę - Damiana. Muzycznie Steel Drunk, to po prostu stary, ostry, energetyczny i bezkompromisowy Hard Rock, a ich koncerty to zawsze mega show w wykonaniu braci założycieli. Zespół kończy właśnie pierwszy sezon aktywnego koncertowania, promujący ich debiutanckie, nagrane, wyprodukowane, zrealizowane i wydane w całości własnymi siłami EP "Vendetta". Zapraszamy wszystkich miłośników rockowego grania z Sępólna i okolic!

WSTĘP WOLNY!


Ryszard Leoszewski w CKiS w Sępólnie Krajeńskim!

    Serdecznie zapraszamy na koncert Ryszarda Leoszewskiego z zespołem Sklep z Ptasimi Piórami. Już 20 lutego o godzinie 17:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Artysta zaprezentuje sie w nowym, akustycznym programie "Pytasz, jak żyję?". Działający od 1978 roku Sklep z Ptasimi Piórami i jego lider Ryszard Leoszewski mają na koncie już ponad 40 płyt, głęboce refleksyjne lecz niezmiennie pozytywne utwory wybrzmią przed państwem w szczególnych, nastrojowych aranżacjach. ZAPRASZAMY! 20.02.2016, godz. 17:00 CKiS Sępólno Krajeńskie, bilety w cenie 10 zł (przedsprzedaż) oraz 20 zł w dniu koncertu do nabycia w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki.


W błysku "fleszy"


    Kolejnym gościem Sępoleńskiej Akademii Sukcesu był Gabriel Fleszar. Wokalista, kompozytor, który zasłynął dzięki nagranej w latach 90-tych piosence "Kroplą Deszczu". Gabriel nadal jest aktywny muzycznie, koncertuje i nagrywa. O swoich pasjach, ciemnych i jasnych stronach muzycznego show-businessu poopowiadał przed sępoleńską młodzieżą.

    A opowiadać lubi, nawet bardzo, toteż spotkanie to upłynęło na rozmowie bogatej w historie, o których nie dowiemy się z pierwszych stron tabloidów. Gabriel bardzo szybko odniósł ów upragniony sukces, choć jak sam przynaje "szczęście się do niego uśmiechnęło" on temu szczęściu jedynie dopomógł i sam niedowierzał, że mu się udało. Wyłoniony z castingu prowadzonego przez wytwórnię muzyczną Universal jako alternatywa dla śpiewających kobiet podbijających wówczas radiowe listy przebojów, wkrótce sam zawojował stacje radiowe ze swoją najpopularniejszą piosenką "Kroplą Deszczu".
    Jak przyznaje "nie męczy go granie tego utworu po raz setny z kolei", gdyż za każdym razem stara się grać go inaczej, bawić muzyką, improwizować, nieustannie się rozwijać. Mimo iż po wydaniu trzeciej płyty w roku 2003 słuch o nim zaginął – co było konsekwencją nijakiej promocji ze strony wytwórni muzycznej, Gabriel nadal udzielał się muzycznie, co też zresztą czyni do dziś. Jawi się on jako osoba o bardzo otwartym umyśle i to nie tylko w kwestiach muzyki – tutaj bowiem jego inspiracje są rozmaite, ostatnio zaangażował się w elektroniczny projekt Qlhead, z którym 14 lutego wypuścił wspólnie nagrany utwór "Kill Your Love" (prawda, że piękny tytuł jak na Walentynki?). Oprócz muzyki od zawsze jego wielką pasją był i jest teatr. Już jako nastolatek założył wspólnie ze znajomymi grupę teatralną 300 Chwil Do Deja Vu, z którą odnosił lokalne sukcesu, a nieco później u boku Anny Przybylskiej zagrał jedną z głównych ról w filmie Bogusława Lindy "Sezon na Leszcza". Obecnie stara się powrócić do aktorstwa, więc niewykluczone, iż jeszcze kiedyś ujrzymy Gabriela na deskach teatru lub też w jakimś filmie. Mimo tego, że żyje z koncertowania, a jego piosenka stale grana jest przez najpopularniejsze stacje radiowe, on sam wraca do muzykowania na ulicy – "to coś niesamowitego, gdy uda ci się zatrzymać kilka osób, które staną żeby Cię posłuchać i tak jak ty zatracają się w tej muzyce" – mówi. Z młodzieżą mu po drodze, od pewnego czasu prowadzi tzw. Koncerty Profilaktyczne dla uczniów gimnazjum i liceum, na których opowiada o zagrożeniach związanych z życiem muzyka, uzależnieniach i życiowym wypaleniu.
    Nie obyło się rzecz jasna bez wykonania "Kropli Deszczu", ale oprócz tej piosenki wykonał również "Lazy Song" Bruno Marsa (z którym zaprezentował się także w programie Voice of Poland) oraz "Nie Pytaj o Polskę" z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego i "Plush" Stone Temple Pilots. Sukces często potrafi diametralnie zmienić nasze życie i nas samych zresztą, przykład Gabriela Fleszara pokazuje jednak, że mimo osiągnięcia sukcesu w tak młodym wieku – nawet jeśli trwał on zaledwie kilka lat – można zachować pokorę.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania


Pracownia Ceramiki i Sztuki Użytkowej Centrum Kultury i Sztuki inspiruje nowościami!


   Innowacyjne projekty, niestosowane dotąd techniki i twórcze zaangażowanie uczestników - to wszystko ma miejsce w murach sępoleńskiej instytucji kultury. Pracownia ceramiczna od września 2015r. posiada w ofercie nowość: warsztaty rzeźbiarsko-projektowe, które prowadzone są przez artystę rzeźbiarza Jarosława Urbańskiego. Zajęcia skierowane są do osób dorosłych, spod których dłoni wyłaniają się prawdziwe dzieła sztuki: rzeźby twarzy, postaci. Praca przy projektach wymaga systematyczności i cierpliwości ale efekty po prostu zachwycają . W ramach warsztatów prowadzone są także spotkania z młodzieżą klasy VI Zespołu Szkół Nr 1 w Sępólnie Krajeńskim. Młodzież niezwykle entuzjastycznie realizuje powierzone zadania. Wykonane z gliny  afrykańskie bębny udu, okaryny, czy gitara początkowo wywoływały niedowierzanie, lecz każde kolejne warsztaty i widoczne efekty pracy wyzwalają jeszcze większy zapał i satysfakcję. Wszystkich zainteresowanych sztuką manualną zapraszamy do spróbowania swoich sił w ceramice podczas warsztatów rzeźbiarsko-projektowych dla dorosłych oraz zajęć plastyczno-ceramicznych dla dzieci i młodzieży.


Tekst: K. Śmigiel
Fot.: J. Urbański


"Bułka z masłem" na wesoło


Zabawy kulinarne "Bułka z masłem" to prawdziwe kuchenne rewolucje najmłodszych smakoszy. Podczas ostatnich zajęć opracowana została receptura niezwykłego soku. Okazało się, że świeże owoce i warzywa posiadają niezwykłą moc poprawiania nastroju. Dzieci dzielnie myły, obierały i kroiły niezbędne produkty, aby następnie za sprawą sokowirówki (nazwanej przez dzieci Ferdkiem), tworzyć własne kompozycje smakowe. Nielubiane dotąd przez niektórych marchewki i grejfruty stały się rarytasami. Nasz sok to wspaniały lek na chandrę i smutne minki. Witaminy górą!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot.: Katarzyna Śmigiel


SŁOWO BEZ GRANIC

 

    Zainteresowanych sztuką recytacji informujemy ,że wzorem lat ubiegłych Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie rozpoczyna przygotowania do organizacji kolejnych edycji imprez recytatorskich proponowanych przez Kujawsko Pomorskie Centrum w Bydgoszczy.
W 2016 roku będą to ; 61  OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI - eliminacje powiatowe 29.02.2016 oraz TURNIEJ ,, SŁOWO ŹRÓDŁEM INSPIRACJI" - eliminacje powiatowe 24.05.2016.
Zgłoszenia należy przesyłać na adres organizatora w nieprzekraczalnym terminie OKR - 15.02.2015 , TURNIEJ SŁOWA - 29.04.2016.
Wszystkie regulaminy wraz ze wzorami kart zgłoszeń zamieszczane będą sukcesywnie na stronie internetowej ;
www.kpck.pl - Dział Artystyczny - TEATR oraz dostępne w szkołach jak i bezpośrednio u koordynatora konkursów , specjalisty do spraw edukacji artystycznej i organizacji imprez CKiS w Sępólnie Ewy Quiring -Korczak ( tel.52 388 01 60 )
Serdecznie zapraszamy !

 


Kino - 14 lutego

Outdoor Cinema – nowa oferta kinowa!    

Po raz kolejny zawita do nas Profesjonalne Kino Objazdowe Outdoor Cinema. Już 14 lutego w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprezentujemy specjalnie dla Państwa 6 najnowszych, najbardziej wyczekiwanych kinowych premier, tym razem w ofercie:

 

"Odlotowa Przygoda" – animacja dla dzieci.

To przede wszystkim wzruszająca rodzinna historia o pojednaniu, miłości, zaufaniu i wybaczeniu. Godzina 9:30
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Bella i Sebastian II"

Kontynuacja świetnie przyjętej w całej Europie ekranizacji bestsellerowej powieści dla młodzieży. Historia niezwykłej przyjaźni chłopca i psa wkracza na nowy etap pełen emocjonujących przygód i wzruszających odkryć. Godzina 11:30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy"

„Excentrycy” to niezwykła historia jazzmana (Maciej Stuhr), który u schyłku lat 50-tych XX wieku powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band. Gwiazdą zespołu zostaje Modesta (Natalia Rybicka), wspólnie odnoszą wielki sukces. Godzina 13:30


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Bernadetta"

Poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły duszę 14-letniej dziewczynki i dały początek kultowi Matki Bożej z Lourdes. Nagroda za główną rolę kobiecą dla Katii Miran na Festiwalu Filmów Katolickich w Rzymie. Godzina 15:50 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Słaba Płeć"

Zjawiskowa Olga Bołądź („Służby specjalne”, „Nad życie”) oraz plejada gwiazd polskiego kina w niepoprawnej romantycznie komedii o kobiecie, która dostaje kopa od życia i postanawia grę pozorów zamienić na realizację marzeń. Godzina 18:00
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Pitbull. Nowe porządki"

kontynuacja absolutnego hitu z kultową rolą Marcina Dorocińskiego w roli komisarza Despero. Godzina 20:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilety w cenach 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 12 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 10 osób).

Zapraszamy!


Sępoleńska Akademia Sukcesu

    15 lutego o godzinie 11:00 w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Sępoleńskiej Akademii Sukcesu. Tym razem gościć będziemy Gabriela Fleszara. Wokalistę, kompozytora, znanego głównie z popularnego przeboju "Kroplą deszczu". Gabriel nadal jest aktywnie muzyczny, koncertuje i nagrywa, o swoich pasjach, wzlotach i upadkach opowie już w najbliższy poniedziałek. Zapraszamy!


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl