Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2016 [3]

 

 


PROFESJONALNE KINO OBJAZDOWE OUTDOOR CINEMA
CENTRUM KULTURY I SZTUKI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM
16 KWIETNIA 2016 R. (SOBOTA)
cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny),
12 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 10 osób)

Bilety dostępne na: http://kinoletnie.pl/repertuar.php?id=68

Przedsprzedaż on line oraz rezerwacje telefoniczne kończą się na 24h przed startem seansu.
Rezerwacji biletów (do późniejszego zakupu w kasie kina) można dokonywać telefonicznie, pod nr tel. (22) 357 78 00, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-15:00.
Wszystkie zarezerwowane bilety należy odebrać co najmniej pół godziny przed startem seansu.
Kasa kina czynna w dniu przyjazdu od godziny 11:30.

 

Godz. 12.00 „Robinson Crusoe (2D dubbing)”

 

Animacja, przygodowy, 2D DUBBING PL, ograniczenia wiekowe: b.o., czas trwania: 90 minut.
Opis: Twórcy hitu „ŻÓŁWIK SAMMY” zapraszają na pełną przygód i humoru adaptację ponadczasowego dzieła Daniela Defoe. Jednak tym razem klasyczna opowieść o rozbitku przedstawiona zostanie z punktu widzenia zwierząt, zamieszkujących bezludną wyspę, na którą trafił Robinson. Reżyserem filmu jest nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej za Najlepszą animację Ben Stassen. W polskiej wersji językowej wystąpili m.in.: Kamil Kula, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Magdalena Boczarska i Jerzy Kryszak.

 

 

 

 

 

 

 

Godz. 14.00 „Historia Roja”

 

Wojenny, historyczny, ograniczenia wiekowe: od 15 lat, czas trwania: 150 minut.
Opis: PIERWSZY FILM FABULARNY ZREALIZOWANY W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM.
Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim „Rój”, traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować „wroga władzy ludowej”. „Oni walczyli po wojnie z nowym, sowieckim okupantem, wiedząc, że istnieje polski rząd w Londynie, że kategorie Bóg, Honor, Ojczyzna nie zostały zawieszone. Młodzi, tacy jak "Rój", żyli mitologią wojny starszych braci. Nie byli nią zmęczeni. Weszli w drugą okupację, jakby się bawili w berka. Właśnie ta młodość "Roja" powinna być przekonująca dla dzisiejszego młodego widza. "Rój" to taki Piotruś Pan, ale też tolkienowski Frodo, który wie, że ma nieść pierścień, ale do końca nie wie gdzie, bądź nie ma dokąd. A może ma go zanieść do naszej pamięci?” Jerzy Zalewski, reżyser filmu.

 

 

Godz. 17.00 „Moje córki krowy”

 

Komedia, dramat, ograniczenia wiekowe: od 15 lat, czas trwania: 88 minut.
Opis: Nagroda Publiczności i Nagroda Dziennikarzy w Gdyni; jeden z najpopularniejszych filmów w polskich kinach w 2016 roku!  Film Kingi Dębskiej, laureat Nagrody Dziennikarzy, Nagrody Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Nagrody Publiczności 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni.Genialne kreacje aktorskie Agaty Kuleszy, Gabrieli Muskały, Mariana Dziędziela i Marcina Dorocińskiego. Pełna humoru, ciepła i wzruszeń opowieść o dwóch siostrach, które muszą na nowo odbudować swoje relacje.

 

 

 

 

 

 

Godz. 19.00 „Planeta singli”

 

Komedia romantyczna, ograniczenia wiekowe: od 12 lat, czas trwania: 150 minut. Opis: „Planeta Singli” nie jest kolejną polską komedią romantyczną. Nie wywoła u nikogo depresji, ani napadu wściekłości. To komedia romantyczna, na jaką zasługują widzowie, skrojona według najlepszych światowych wzorców – pełna błyskotliwego humoru i wzruszeń. W „Planecie Singli” w rolach głównych zobaczymy: Macieja Stuhra jako uwielbianego przez miliony telewizyjnego showmana oraz zjawiskowo piękną Agnieszkę Więdłochę w roli ukrywającej swój seksapil nauczycielki muzyki. Tych dwoje zawrze ze sobą nietypową umowę, dzięki której cała Polska dowie się, czy prawdziwa miłość istnieje i gdzie (nie) należy jej szukać. W doborowej obsadzie znaleźli się także Danuta Stenka, Paweł Domagała, Tomasz Karolak, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Głowacki oraz Ewa Błaszczyk. W plejadzie internetowych randkowiczów nazwiska-niespodzianki, wśród nich m.in. lider Afromental Wojtek „Łozo” Łozowski. Ania (Agnieszka Więdłocha) jest uroczą, romantyczną, ale niezbyt pewną siebie nauczycielką, poszukującą idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. Przypadkiem, w walentynkowy wieczór, spotyka showmana Tomka (Maciej Stuhr), który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. Zachwycony niepoprawnym romantyzmem Ani, proponuje jej, żeby została bohaterką jego show – ona będzie umawiać się na randki przez internet, a on w swoim programie pokaże prawdziwą twarz facetów flirtujących w sieci i wyśmieje naiwność kobiet szukających tam ideału. Szalone randkowe przygody Ani szybko stają się wielkim przebojem. Jednak pewnego dnia Ania nieoczekiwanie spotyka… idealnego faceta – Antoniego (Michał Czernecki). Naciskany przez bezwzględną szefową stacji (Ewa Błaszczyk) Tomek musi ratować oglądalność programu. A może i własne uczucie do Ani?


II Zlot Pojazdów Zabytkowych Hity PRL-u 2016r.

    Już 1 maja 2016 roku zapraszamy na II edycję Zlotu Pojazdów Zabytkowych, która podobnie jak w roku ubiegłym, odbędzie się na Targowisku Miejskim "Mój Rynek". Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w tej, organizowanej przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, imprezie zapraszamy do zgłaszania swoich pojazdów! Wzór zgłoszeń wraz z regulaminem do pobrania na stronie internetowej www.ckissepolno.com.pl wypełnione i podpisane formularze prosimy przesyłać na adres mailowy – ckissepolno@o2.pl bądź dostarczać osobiście do sekretariatu CKiS. Serdecznie zapraszamy – 1 maja 2016, godzina 15:00, Targowisko Miejskie "Mój Rynek".

Do pobrania:

- Regulamin zlotu - PDF

- Karta zgłoszenia - PDF

 

Prosimy o przesyłanie tylko podpisanych kart zgłoszeń!


Z WIOSNĄ W TYTULE


   Data 21 marca odwiecznie kojarzona jest z nastaniem kalendarzowej wiosny, a tym samym zakończeniem okresu zimowego oraz pożegnaniem bogini mroźnej zimy - marzanny. I choć meteorolodzy jeszcze nie zapowiadają umiarkowanych temperatur jak i budzącej się do życia fauny i flory, to Sępólno tego dnia promieniało wiosenną energią w kolorze zieleni.
Przygotowane przez animatorów Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie wydarzenie Z WIOSNĄ W TYTULE bezpowrotnie odczarowało szaro- bury , zimowy krajobraz miasta.
Happening adresowany do dzieci, nawiązujący do zjawisk budzącej się do życia przyrody, pozwolił najmłodszym przyswoić podstawową na ten temat wiedzę oraz zawalczyć o obrzędową pannę marzannę.
Na projekcie adresowanym do uczniów szkół podstawowych nie poprzestano, bo też celem nadrzędnym wydarzenia było przekazanie wszystkim mieszkańcom Sępólna pozytywnej energii ze sporą dawką zbawiennych endorfin.
Pani Wiosna wraz z towarzyszącymi dziewczętami odwiedziła tego dnia najskrytsze zaułki naszego miasta, pozdrawiając tym samym ich mieszkańców.
Wśród radosnych pozdrowień były także świąteczne życzenia, których moc z pewnością zaowocuje nadejściem długo oczekiwanej, rozkwitającej kolorami tęczy wiosny.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
tekst: Ewa Quiring- Korczak
fot.: Jacek Wojtania, Michał Pick

Więcej zdjęć  na


Między aktorstwem a reżyserstwem


    Po wizycie Gabriela Fleszara, wokalisty który w bardzo młodym wieku za sprawą jednej piosenki błyskawicznie zdobył ogromną popularność przyszedł czas na aktora młodego pokolenia, który właśnie teraz zdaje się być na fali wznoszącej. Gościem Sępoleńskiej Akademii Sukcesu był znany z takich filmów i seriali jak choćby "Czas Honoru", "Dom nad rozlewiskiem" czy "Miasto 44" – Antoni Królikowski.

    Czy młody Antek pochodząc z rodziny o aktorskich tradycjach mógł zostać kimś innym niż aktorem? Okazuje się, że niewiele brakowało, gdyż w zasadzie aktorem nigdy nie chciał być, mimo iż od najmłodszych lat interesował się kinem pragnął być przede wszystkim reżyserem – w tym kierunku skończył zresztą studia i w przyszłości planuje jeszcze stanąć po drugiej stronie kamery. Tym bardziej, że jego etiuda filmowa "Noc Życia" (występują m.in. Bartłomiej Topa, Wojciech Mecwaldowski czy Paweł Królikowski) zyskała spore uznanie w środowisku krytków filmowych.
    Gdyby nie reżyseria, Antoni mógłby zostać piłkarzem. Do dziś występuje w reprezentacji Artystów Polskich systematycznie dokładając kolejne gole strzelone przeciwko drużynie TVN'u. Ze stacją tą związny jest teraz za sprawą programu Agent – Gwiazdy, w którym bierze udział i mimo iż odpadł w pierwszym odcinku i w niejasnych okolicznościach powrócił do gry odpiera zarzuty jakoby to on miałby być agentem (nie potwierdza acz i nie zaprzecza). W swoim artystycznym dorobku ma kilka ról w filmach wojennych – 1920 Bitwa Warszawska, Czas Honoru, Miasto 44, Karbala, jak sam twierdzi – "polskie kino wojenne to dobre kino, w ogóle polskie kino jest dobre, robimy ambitne filmy". Obecnie podziwiać możemy go w roli młodego Eugeniusza Bodo w serialu emitowanym na antenie programu TVP1 oraz na deskach Teatru Kwadrat w spektaklu "Godzinka Spokoju" – mimo iż do tej pory dość krytycznie wypowiadał się o teatrze polskim zdecydował się wystąpić w sztuce reżyserowanej przez Andrzeja Nejmana tłumacząc, że "teatr nigdy do końca nie był moją bajką, ale to ze względu raczej na mechanizmy którymi rządzi się od środka, polityczne konotacje itd."
    Antoni mimo młodego wieku ma na swoim koncie całkiem sporo ról filmowych i serialowych i jak sam przyznaje jest dość zapracowany. W zaciszu domowym pisze jednak scenariusz z myślą o własnym filmie i nie ukrywa, że bardziej ciągnie go w stronę reżyserstwa, tak więc możliwe że następnym razem powróci do nas już jako reżyser z prawdziwego zdarzenia z premierą własnego, pełnometrażowego filmu – czego oczywiście życzymy!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


    W odpowiedzi na satyryczne aluzje kaberetu Neo-Nówka, które wzbudziły  zainteresowanie u części mieszkańców naszego miasta publikujemy zdjęcia przedstawiające garderoby przeznaczone dla artystów występujących w Centrum Kultury i Sztuki. Mając na uwadzę konieczność gruntownego remontu sali widowiskowej i jej zaplecza pragniemy jednocześnie podkreślić iż dochowujemy wszelkich starań aby pomieszczenia te spełniały wszelkie standardy. Abstrahując od upodobań estetycznych mamy nadzieję zaspokoić tym materiałem ciekawość mieszkańców, którzy zbyt dosłownie reagują na żarty będące integralną częścią występów kabaretowych, których przeznaczeniem jest podszyta humorem rozrywka i dowcip, do którego należy mieć przede wszystkim zdrowy dystans. Śmiech to zdrowie, śmiejmy się więc więcej i częściej szukając raczej powodów do radości nie zaś niepotrzebnych spekulacji.

 


Święto wszystkich Sołtysów


    11 marca świętujemy Dzień Sołtysa, z tej okazji w Centrum Kultury i Sztuki zorganizowano specjalną uroczystość na cześć Sołtysów z powiatu sępoleńskiego. Będąc gośćmi honorowymi zostali oni obdarowani symbolicznymi podarunkami nawiązującymi do zbliżających się świąt Wielkanocnych oraz wysłuchali wokalnego występu instruktor śpiewu Dziecięgo i Młodzieżowego Studia Piosenki CKiS – Sylwi Synak, która zaprezentowała się w repertuarze dobrze znanych, światowych przebojów adresowanych specjalnie do Sołtysów. Serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i okolicznościowe upominki wręczyli również Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski i Przewodniczący Rady Miasta Kazimierz Jagodziński. My również dołączamy się do życzeń – wszystkiego dobrego!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot: Jacek Wojtania


X Spotkanie Integracyjne

 

„Sztuka Kulinarna – Kultura Ludowa Gmin Województwa Kujawsko – Pomorskiego Lutowo 2016 "


Dnia 6 lutego 2016 roku w Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie odbyło się X Spotkanie Integracyjne „Sztuka Kulinarna – Kultura Ludowa Gmin Województwa Kujawsko – Pomorskiego Lutowo 2016".
Formuła corocznych spotkań polega na integracji i prezentacji poszczególnych gmin z naszego województwa. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć w Lutowie przedstawicieli z Gminy Solec Kujawski i Gminy Dobre. W uroczystości udział wzięły władze samorządowe poszczególnych gmin oraz członkowie ww. Stowarzyszenia.
Swoimi występami  imprezę  uświetniły zespoły: Solecczanie, Bronisławianki i Lutowianie.
Panie z Kół Gospodyń Wiejskich  z Solca Kujawskiego, Bronisławia oraz Lutowa przygotowały pyszne potrawy regionalne.
Spotkanie przebiegające w miłej atmosferze zostało uwieńczone wręczeniem przybyłym gościom przez Burmistrza Waldemara Stupałkowskiego i Prezesa Stowarzyszenia Zdzisława Grzecę upominków, a darczyńcy i przyjaciele Stowarzyszenia zostali uhonorowani  figurkami aniołów.

Organizatorami spotkania byli:
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi  KGW i KR Gminy Sępólno Krajeńskie,
Gmina Sępólno Krajeńskie,
Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie,
Koło Gospodyń Wiejskich w Lutowie,
Sołectwo Lutowo.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Małgorzata Senska
Fot: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Pielgrzymka do miejsc śmiesznych


    Kabaretowi "pielgrzymi" z wrocławskiej Neo-Nówki po raz kolejny odwiedzili Sępólno Krajeńskie. W piątkowe popołudnie bawili sępoleńską publiczność w nowym programie obejmującym najpopularniejsze skecze urozmaicone spontanicznymi improwizacjami.

    Neo-Nówka to obecnie jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów. Wystepują na prestiżowych festiwalach i przeglądach twórczości kabaretowej, niejednokrotnie zdobywając wyróżnienia czy główne nagrody, a ich skecze w satyryczny sposób traktujące polską reczywistość, jak i same postaci – przebojowa Wandzia, kościelny czy tytułowi pielgrzymi  - bawią do łez tych, którzy bez trudu odnajdują w nich analogię do codziennych sytuacji każdego z nas.
    Nie inaczej było tym razem. Bilety na to wydarzenie rozeszły się w błyskawicznym tempie, pełna sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki raz po raz ożywała salwami śmiechu i gromkimi brawami, a dobrze znane skecze zaprezentowane zostały z polotem, z którego znana jest Neo-Nówka. Wśród repertuaru nie zabrakło bodaj najpopularniejszego skeczu Niebo, który zawsze przybiera formę luźnej improwizacji. Zobaczyliśmy także również popularne skecze takie jak "Namiot", "Poczta" czy "Chrobry – zjazd w Gnieźnie" – specjaliści podkreślają: ćwiczenia mięśni twarzy dobrze wpływają na elastyczność i kondycję naszej cery! Neo-Nówka zadbała więc o naszą przy okazji o naszą urodę.
    Porcja śmiechu, którą zafundowała nam wizyta Neo-Nówki musi wystarczyć przynajmniej na najbliższy miesiąc, gdyż wówczas – 15 kwietnia, do Centrum Kultury i Sztuki zawita kolejna kabaretowa gwiazda, formacja Paranienormalni w swym najnowszym programie "Pierwiastek z trzech". Czy Mariolka zdentronizuje Wandzię? Poprzeczka została zawieszona wysoko!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Wyspy Szczęśliwe


    Pod takim tytułem 12 marca w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zorganizowana została wystawa prac malarskich Edmunda Gunscha. Ten pochodzący z naszego miasta malarz zdobył uznanie przebywając na stałe w Berlinie. Ukończywszy Wyższą Szkołę Sztuk Pięknych w Gdańsku udał się tam, gdzie wśród niemieckiej polonii z powodzeniem tworzył swoje charakterystyczne obrazy.
    Gunsch zmarł w 2013 roku, miał 72 lata. Pamięć o nim i jego twórczości podtrzymuje jednak Pani Claudia Soboń, córka pochodzącego z Tucholi malarza, Zenona Korytowskiego, która na stałe wraz z mężem mieszka i aktywnie działa na rynku dzieł sztuki właśnie w Berlinie, gdzie miała okazję zetknąć się bezpośrednio z twórczością Gunscha. Pasję do malarstwa zaszczepił w niej ojciec, zaintrygowana twórczością i pochodzeniem urodzonego w Sępólnie malarza postanowiła nabyć w  domu aukcyjnym jego obrazy. Dzięki staraniom Pani Soboń i Pana Korytowskiego mieszkańcy Sępólna i okolic, którym do tej pory obca była postać Edmunda Gunscha, mieli wyjątkową okazję podziwiać jego tworzone charakterystyczną techniką malarską – polegająca na stopniowym rozlewaniu farby olejnej po płótnie – obrazy i poznać życiorys artysty, którego pracę wystawiane były w całej Europie. W nawiązaniu do twórczości Gunscha, w solowym układzie tanecznym przed zgromadzonymi zaprezentowała się także tancerka Studia Tańca Styl – Martyna Skuza, która w zainspirowanej postacią malarza choreografi zatańczyła do utworu "Wyspa" z repertuaru Kuby Badacha.
    Olimpijczycy, naukowcy, profesorowie wyższych uczelni, artyści – jak wielu wybitnych, o których być może jeszcze nie wiemy, mieszka bądź mieszkało w naszym mieście? Dzięki aktywności takich osób jak państwo Soboń i Pan Korytowski mamy okazję poznać kolejnego z nich. Wystawę obrazów Edmunda Gunscha "Wyspy Szczęśliwe" można podziwiać w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim jeszcze przez cały tydzień, wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Katarzyna Falkowska, Jacek Wojtania


BABSKI ZLOT....ciąg dalszy


       Energetyczna lekcja tańca podarowana Paniom w dniu ich święta okazała się niezwykle trafną alternatywą na uczczenie Międzynarodowego Dnia Kobiet z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie.
Gorące rytmy i choreografie wyzwalające sporą dawkę endorfin zadziałały relaksująco i z pewnością pozwoliły każdej z uczestniczek poczuć się atrakcyjną i zadowoloną z siebie.
Taneczne lekcje poprowadzone w dwóch odmiennych stylach odbyły się pod czujnym okiem choreografów : Ewy Quiring- Korczak oraz Łukasza Chojaka.
Dominujące rytmy salsy, mieszany, niezwykle kobiecy styl taneczny na krzesłach oraz cha cha w połączeniu z pozytywną energią spotkania z pewnością zapadną w pamięci zarówno organizatorów, jak i uczestniczek tanecznego wydarzenia.
Już dziś z radością informujemy amatorki babskich, tanecznych zlotów, że ciąg dalszy spotkań wkrótce.


Z A P R A S Z A M Y !

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
tekst: Ewa Quiring- Korczak


Dziewczyny lubią brąz?    Z okazji Dnia Kobiet dla wszystkich Pań zagrał i zaśpiewał Ryszard Rynkowski. Artysta, który pojawił się już w Sępólnie Krajeńskim przy okazji obchodów 650-lecia naszego miasta, wrócił podkreślając że nasze miasto jest coraz piękniejsze, a z tak wyjątkowej okazji jak Dzień Kobiet należą się wyłącznie piękne piosenki.

    Występu przeplatanego opowieściami i anegdotami artysty wysłuchała pełna sala. Nie zabrakło wszystkich największych przebojów, które w tym dniu, ze specjalną dedykacją dla wszystkich Pań, zabrzmiały nad wyraz osobiście.
    Pan Ryszard wspomniał swoją wizytę sprzed 6 lat, kurtuazyjnie zaznaczając że niezmiernie miło jest mu wystąpić przed sępoleńską publicznością ponownie. Zapewne na sali byli i tacy, którzy również pamiętają tamtejszy występ. Dobrze znany repertuar wzbogacony został o historię z życia artysty, które przydarzyły mu się na przestrzeni wielu lat jego owocnej kariery. Wzbudzając niezwykłą sympatię wśród słuchaczy zbierał gromkie brawa po każdym wykonaniu i rzecz jasna nie został puszczony bez bisu. Każda z Pań na pewno ma swój ulubiony utwór Pana Ryszarda, ale śmiem twierdzić, że żadna z nich nie czuła się zawiedziona, gdyż usłyszeliśmy wszystkie najpopularniejsze piosenki z "Dziewczyny lubia brąz", "Wypijmy za błędy" oraz "Jedzie pociąg z daleka" na czele.
    Ryszard Rynkowski jest kolejnym artystą, który po kilku latach wraca do Sępólna i ma przyjemność wystąpić ponownie przed pełną salą, co zarówno dla niego jak i dla organizatorów jest dowodem uznania i jednocześnie potwierdzeniem niesłabnącej popularności oraz sympatii jaką cieszy się wśród mieszkańcow Sępólna i okolic. Przed nami kolejne występy największych polskich gwiazd estradowych, zarówno tych śpiewających, jak i tych którzy bawią do łez w swoich kabaretowych skeczach – śledźcie naszą stronę, bądźcie na bieżąco, nie przegapcie żadnej okazji!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania


SŁOWNE INSPIRACJE


          ,, U podstaw recytacji znajduje się tekst.Musimy go znaleźć, wybrać, opracować, żeby później przekazać w żywej formie słownej.Niestety nie ma uniwersalnej recepty, która wskazywałaby wybory gwarantujące sukces" ( Barbara Sobotka )

                     Turnieje recytatorskie organizowane przez Kujawsko - Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, chociaż mają wieloletnią tradycję, nadal cieszą się znaczącym zainteresowaniem.
Ich rosnąca z roku na rok popularność przerasta najśmielsze oczekiwania organizatora eliminacji powiatowych, jakim jest Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim oraz potwierdza potrzebę organizowania tego typu konkursów.
Kiedy w latach dziewięćdziesiątych powołano do życia dwa adresowane do dzieci szkół podstawowych turnieje ,,O Pióro Jana Brzechwy" oraz ,,Strofkę" zakładano, że z czasem ci młodzi recytatorzy zasilą szeregi przeglądu dla młodzieży i osób dorosłych.Tak też się stało.
Tegoroczne eliminacje powiatowe 61 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego rozstrzygnięte 29 lutego 2016 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie zgromadziły wykonawców w trzech kategoriach ; konkurs recytatorski, wywiedzione ze słowa oraz turnieju poezji śpiewanej.
Jury konkursu w składzie ;
BARBARA SOBOTKA - główny instruktor ds.teatru w Kujawsko -Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy
IWONA JUREK         - polonistka w Zespole Szkół nr 3 w Sępólnie
EWA MINDIKOWSKA - polonistka w Zespole Szkół nr 1 w Sępólnie
wyłoniło trzech równorzędnych laureatów;
MAGDALENĘ SKIBĘ oraz KRZYSZTOFA GOLCA reprezentujących Liceum Ogólnokształcące im.Janusza Korczaka w Więcborku jak i
TOBIASZA NAWROCKIEGO z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku
Wyżej wymienieni laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz zaproszenie do udziału w eliminacjach rejonowych 16 i 17 kwietnia 2016 organizowanych przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy śmiałych oraz trafnych interpretacji warunkujących sukces.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst:Ewa Quiring- Korczak
Fot.: Jacek Wojtania


Blond pozdrowienia

    26 lutego Kalendarz Świąt Nietypowych przewiduje specjalny dzień dla wszystkich blondynek. Oto tego dnia świętujemy Światowy Dzień Pozdrawiania Blondynek. Z tej okazji Centrum Kultury i Sztuki zorganizowało akcję Tytuł Honorowy – Blondynka, z którą udało się do sępoleńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego.

    Wśród licealnej młodzieży blondynek nie brakuje, toteż moc pozdrowień kierowana tego dnia szczególnie do nich płynęła zewsząd. Wydarzenie adresowane głównie do licealistów (czy konkretniej, licealistek) zostało pomyślane wokół muzycznych gwiazd w kolorze blond.
    Nasze świętowanie rozpoczęło się tanecznym występem Martyny Skuzy  - też blondynki! - którą przy tej okazji jeszcze raz pozdrawiamy. Resztę zdomiowała muzyka. Na początek quiz będący sprawdzianem wiedzy dotyczącej blond piosenkarek – Adele, Margaret, a w drugiej części Madonny i Maryli Rodowicz. Później zabawa na wzór teleturnieju "Jaka to melodia?", w której licealiści odgadywali wykonawców prezentowanych piosenek, z czym poradzili sobie zresztą bardzo dobrze – czasami co prawda z pomocą kolegów i koleżanek z zewnątrz, ale niektóre z utworów nie były łatwe do odgadnięcia, a znalazły się wśród nich piosenki m.in. Wioletty Willas, Britney Spears, Shakiry czy Teresy Werner (!). Przy takiej okazji nie mogło obyć się bez wspólnego śpiewania. Karaoke do utworu "Małgośka" Maryli Rodowicz (która będzie główną gwiazdą tegorocznego Jarmarku Św. Wawrzyńca!) początkowo trochę nieśmiałe, udowodniło że szlagier ten znany jest wszystkim, bez względu na wiek. Na koniec pamiątkowe zdjęcie licealnych blondynek i raz jeszcze POZDROWIENIA!
    Ten nietypowy dzień nie jest bynajmniej przejawem dyskryminacji wobec dziewcząt o innym kolorze włosów. Blondynki będące często obiektem żartów wywalczyły sobie jeden dzień, w stworzonym z przymrużeniem oka Kalendarzu Świąt Nietypowych, w którym to przypomina się historię sławnych, wybitnych blondynek z całego świata, śląc im jednocześnie serdeczne pozdrowienia. A że za uczestnictwo w przygotowanym przez Centrum Kultury i Sztuki wydarzeniu nagrodzeni specjalnymi biletami zwalniającymi z odpytywania z dowolnego przedmiotu zostali wszyscy, bez wyjątku na kolor włosów, możemy mówić o obopólnej satysfakcji.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Poetyckie refleksje z muzyką    20 lutego 2016 roku Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim gościło Ryszarda Leoszewskiego wraz z zespołem Sklep z Ptasimi Piórami. Subtelne, akustyczne aranżacje refkleksyjnych, poetyckich utworów zaczarowały sępoleńską publiczność.

    Poezja śpiewana jest gatunkiem trudnym, adresowanym do skonkretnej grupy słuchaczy, szczególnie wrażliwych na słowo i muzykę, które zespolone potrafią stworzyć urzekającą, synestezyjną całość. Ryszard Leoszewski i jego Sklep z Ptasimi Piórami to artyści, którzy z poezją i muzyką są za pan brat, dlatego też ten subtelny miks w ich wykonaniu przygotowany jest zawsze z zachowaniem odpowiednich proporcji.
    Delikatne, momentami minimalistyczne aranżacje i głęboce refleksyjne teksty, a przy tym zawodowe wykonawstwo zapewniło sępoleńskiej publiczności półtoragodzinną muzyczno-słowną ucztę. Oprócz muzyków, z którymi pojawił się w Centrum Kultury i Sztuki Ryszard Leoszewski, z artystą wystąpiła także Grupa MoCarta! Co prawda wirtualnie, z nagranym wcześniej utworem, do którego artysta zaśpiewał, ale było to zarówno widowiskowe jak i po prostu świetnie zaaranżowane.
    Do Sępólna przyjeżdżali już muzycy/zespoły, które na co dzień specjalizują się w tej trudnej sztuce, jaką jest poezja śpiewana. Tym razem przyszedł czas na Ryszarda Leoszewskiego i jego "Sklepikarzy", którzy udowodnili, że poezja i muzyka, czy mowiąc ogólniej – słowo i dźwięk, idą w parze i są sobie szczególnie bliskie.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Nowy cykl zajęć dla dzieci i ich rodziców w CKiS!

„Tańcowała igła z nitką”- szycie tildowych pluszaków.
Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 7 roku życia, mające na celu uszycie przez dzieci własnego misia. Uczestnicy spotkań zaznajomią się z podstawowymi zasadami szycia-tworzeniem prostych wykroi, krojeniem materiału oraz posługiwaniem się igłą i ściegami ręcznymi. Zdobyte przez dzieci umiejętności przydadzą się w codziennym życiu, chociażby przy przyszyciu oderwanego guzika przy bluzce.  Jednak największą uciechą będzie dla dziecka własnoręcznie stworzenie pluszaka.
Poniedziałek  godz. 15.30-17.00
Cena 15 złotych za miesiąc

 


„Spotkajmy się”- spotkania dla dzieci wraz z opiekunami.
Nowy cykl spotkań dla dzieci w wieku od 6 miesiąca życia do 3 lat wraz z opiekunami. Głównym założeniem jest wspieranie rozwoju małego dziecka, poprzez pobudzanie zmysłów  za pomocą łatwo dostępnych przedmiotów. Na zajęciach oseski będą miały możliwość wspólnie pobawić się kartonikami, butelkami, masami plastycznymi domowej roboty, farbami i wieloma produktami spożywczymi słuchając przy tym rozwijającej muzyki dla dzieci. Opiekunowie zaś będą mieli okazję na wymienienie się doświadczeniami z innymi i co najważniejsze spędzą radośnie czas z maluszkami.
Wtorek  godz. 10.00-11.30
Cena 20 złotych miesiąc
Liczba miejsc ograniczona  (10 dzieci + 10 opiekunów)

 


„Coś z niczego” – Eko zajęcia recyklingowe
Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 5 lat. Ideą zajęć będzie wykorzystanie domowych „śmieci” aby stworzyć coś nowego i użytecznego. Z kartonika po mleku zrobimy wspólnie karmik dla ptaszków, zaś z butelki plastikowej piórnik.
Środa 15.30-17.00
Cena 20 złotych miesiąc
 

 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl