Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2016 [4]

 

 

 


Zrób sobie prezent na DZIEŃ DZIECKA – przyjdź do KINA!

Profesjonalne Kino Objazdowe Outdoor Cinema
w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim!

31 maja 2016 r. (wtorek)!„Były sobie człowieki”
godz. 9:00, 11:45 (seanse dla szkół), 15.30 (ograniczenia wiekowe: b.o), czas trwania: 95 minut.
Dwa miliony lat temu, tuż po obiedzie, młody małpolud o imieniu Edward spadł z drzewa, na którym od zawsze mieszkali wszyscy przedstawiciele jego gatunku. Upadając, złamał przednią łapę. Chcąc przeżyć, będzie musiał nauczyć się chodzić na dwóch nogach, wymyślić ogień, narzędzia i...potrawkę z królika. Kiedy spotka Lucy, świat stanie na głowie, a człowieki pospadają z drzew.
zwiastun: https://youtu.be/C83jbsOga0U;  materiały dla szkół można pobrać ze strony www.bylysobieczlowieki.pl


„Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości”
godz. 17:15 (ograniczenia wiekowe: od 12 lat)
Kinowy hit, pojedynek dwóch najlepszych superbohaterów. Wobec konfliktu, który rozgorzał między Batmanem i Supermanem, na horyzoncie szybko pojawia się nowy wróg, stawiając ludzkość w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa, z jakim jeszcze nigdy nie musiała się mierzyć.
zwiastun: https://youtu.be/Lr9xm24fYw4


"#Wszystkogra"

godz. 20:00 (ograniczenia wiekowe: od 12 lat)
Historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości i radości życia. Trzy kobiety spróbują ocalić rodzinny dom. Przeżyją niejedną perypetię, by przekonać się, czego pragną. Czy uda im się to zdobyć? Plejada polskich gwiazd kina ze Stanisławą Celińską i Kingą Preiss na czele,  zwiastun: https://youtu.be/oxupUtekTl0

Bilety w cenach:
16 zł normalny,
14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny),
12 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 10 osób).

Rezerwacja biletów:
seanse szkolne     tel. (52) 3880160 (Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim), godz. 7:00-15.00
bilety indywidualne    tel. (22) 3577800, godz. 10:00-15:00

Zakup biletów online! (http://kinoletnie.pl/repertuar.php?id=97)

Przedsprzedaż on line oraz rezerwacje telefoniczne kończą się na 24h przed startem seansu.

Rezerwacji biletów (do późniejszego zakupu w kasie kina) można dokonywać telefonicznie, pod nr tel. (22) 357 78 00, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-15:00.

Wszystkie zarezerwowane bilety należy odebrać co najmniej pół godziny przed startem seansu.

Kasa kina czynna w dniu przyjazdu od pół godziny przed pierwszym seansem.


ZAPRASZAMY!!!


WSPÓLNOTA + UŚMIECH -+ ENERGIA = KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY


W Centrum Kultury i Sztuki miał miejsce Ogólnopolski Dzień Tańca z Klanzą.
W myśl idei tego wydarzenia uczestnicy spotkali się, aby wspólnie zatańczyć proste tańce integracyjne. To wspaniała okazja do tego, żeby podkreślić jak ważna jest współpraca, jedność i radość płynąca z bycia razem. Dzieciom biorącym udział w akcji dobrego nastroju nie brakowało. Było dużo uśmiechu i energii. Radość z tańca naładowała akumulatory do dalszej nauki i pracy. Już dziś planujemy spotkać się za rok w dużo szerszym gronie, nikogo nie może zabraknąć.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Katarzyna Śmigiel
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Maleo ciągle Rockers!


11 maja bieżącego roku przypadała 35 rocznica śmierci Boba Marleya, ikony muzyki reggae, z którą utożsamiany jest cały ten muzyczny gatunek. Właśnie tego dnia w ramach kolejnego spotkania Sępoleńskiej Akademii Sukcesu gościliśmy Dariusza Malejonka, legendarnego już polskiego muzyka, któremu twórczość Marleya jest szczególnie bliska.

Maleo ma na swoim koncie niezliczoną ilość muzycznych projektów, które stale się mnożą. Jest to człowiek niesamowicie zapracowany, czy też raczej należałoby powiedzieć zaangażowany, gdyż praca ta, jaką jest nieustanne tworzenie i granie muzyki jest jego pasją już od ponad 30 lat i nadal sprawia mu wielką radość.
    Dariusz Malejonek zaczynał jako muzyk w zespole Kultura, później zasilił szeregi takich zespołów jak Moskwa czy Izrael, wszystkie one wykonywały muzykę inspirowaną rdzennym, jamajskim reggae i były jednymi z pierwszych formacji grających tę muzykę w naszym kraju. Jak sam twierdzi "reggae było formą buntu w szarej komunistycznej rzeczywistości, tak jak punk rock, tyle że reggae jest bardziej uduchowione, kolorowe". Największy sukces i dynamiczny rozwój muzycznej kariery przyszedł wraz z zawiązaniem zespołu Houk i to właśnie jemu poświęcona była spora część rozmowy. Houk grający gitarową muzykę rockową inspirowaną klasycznym rockiem przełomu lat 60/70 w naszym kraju swego czasu był prawdziwym objawieniem, a doceniony został również za granicą – wystąpił m.in. na festiwalu Midem w roku '93 (Cannes we Francji) zajmując tam drugie miejsce, a koncert transmitowany był kilkukrotnie za pośrednictwem MTV. Houk koncertował z powodzeniem po całej Europie mając nawet zakontraktowany koncert na dużym amerykański festiwalu u boku takich wykonawców jak Ice-T, Hole czy Biohazard, niestety do występu nie doszło, muzykom cofnięto wizy w dzień wyjazdu.
    Dzisiaj Maleo to przede wszystkim lider Maleo Reggae Rockers, zespołu który jest wypadkową muzycznych fascynacji Malejonka. Reggae miesza się tam z muzyką afrykańską, rytmami latynoskimi a także rockiem, który ciągle gra mu w duszy. Oprócz tego Dariusz zaangażowany jest w muzyczne projekty patriotyczne – Morowe Panny, Panny Wygnane oraz Panny Wyklęte. Zdradził nam, że obecnie pracuje nad kolejnym tego typu przedsięwzięciem poświęconym Holocaustowi.
    W tak symboliczny dzień dla miłośników reggae nie mogło obyć się bez złożenia muzycznego hołdu. Maleo wykonał utwór "Redemption Song" z repertuaru Boba Marleya oraz dwa utwory Maleo Reggae Rockers. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że był on już w Sępólnie na obozie letnim będąc nastolatkiem i jest kolejnym z gości, który zachwala malownicze piękno naszego miasta – proszę bardzo, nasze Sępólno przyciąga gwiazdy bardziej niż Międzyzdroje!


   Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


SYMBOLE SĄ WAŻNE


   Lekcja patriotyzmu jak się okazuje nie musi być nudna.Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej - polskie święto, którego przesłaniem jest oddanie szacunku dla symbolu Polski, w Sępólnie jak i w wielu miastach całego kraju stał się pretekstem wspomnień, długiej historii biało - czerwonych barw narodowych
Uroczystość w rytmie poloneza - polskiego tańca narodowego, zainaugurował Dziecięco - Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny KASZEBE pod kierownictwem Marii Renaty Wróblewskiej w choreografiach Wojciecha Chylewskiego.
W repertuarze pieśni patriotycznych oraz całej palety polskich tańców narodowych; kujawiaka, oberka, mazura, poloneza i krakowiaka mieszkańcy Sępólna podziwiać mogli artystów tego wielopokoleniowego, niezwykle widowiskowego zespołu.
Ponadto w kolorach bieli i czerwieni zagościły zespoły taneczne Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie.
Artystycznemu aspektowi wydarzenia towarzyszyła edukacyjna akcja patriotyczna SYMBOLE SĄ WAŻNE adresowana do uczniów klas gimnazjalnych. Dzięki wyśmienitej współpracy z dyrektorami sępoleńskich szkół, animatorom Centrum Kultury i Sztuki udało się przeprowadzić niezwykle przystępną i oryginalną w formie lekcję patriotyzmu.Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Ewa Quiring- Korczak
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Majówka z zabytkami po raz drugi


    Za nami II Zlot Pojazdów Zabytkowych – Hity PRL'u będący główną atrakcją tegorocznej majówki organizowanej przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Zabytkowe pojazdy z minionej epoki wypełniły miejsca parkingowe na Targowisku Miejskim, o tamtejszej motoryzacji opowiedział Jerzy Iwaszkiewicz, a w muzyczny klimat PRL'u przeniósł wszystkich zespół No To Co.

    Zlot Pojazdów Zabytkowych w Sępólnie Krajeńskim został zainicjowany w ubiegłym roku. Wówczas przekonaliśmy się, że w samym mieście jak i jego okolicach jest całe mnóstwo pasjonatów motoryzacji i pojazdów uznawanych za "klasyki". Dlatego też pełni entuzjazmu postanowiliśmy kontynuować tę imprezę, ku uciesze ubiegłorocznych uczestników, którzy tym razem przybyli do nas w jeszcze liczniejszym gronie.
    Pojawili się motomaniacy z Chojnic, Tucholi (Tucholskie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych), członkowie Wirtualnego Muzeum PRL, a nawet goście z Inowrocławia. Dzięki temu mogliśmy podziwiać wyjątkowe, pięknie zachowane pojazdy, wśród których co prawda królowały poczciwe "Maluszki", ale nie zabrakło perełek, będacych już dzisiaj prawdziwą rzadkością – tzw. "beczki" Mercedesa W123, Opla GT Coupe, Volkswagena 1200 z namiotem przyczepianym do dachu oraz urokliwego Mikrusa, który został zresztą wyróżniony przez p. Jerzego Iwaszkiewicza ("doprawdy nikt nie wie dlaczego ten samochód jedzie"), a jego właściciel dostał najnowszy katalog zawierający specyfikację wszystkich obecnie produkowanych samochodów.
    Zaczęliśmy muzycznym nawiązaniem do minionych lat w wykonaniu Sylwii Synak, instruktor śpiewu w Centrum Kultury i Sztuki. Później uczestniczyliśmy w pokazie mody inspirowanej latami PRL'u przechadzając się między stoiskami wyjętymi żywcem z epoki Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Był więc (co prawda niewiarygodnie bogato jak na tamte czasy wyposażony) sklep, w którym mogliśmy znaleźć wszystkie najpopularniejsze produkty z tamtych lat, salony – fryzjerski oraz krawiecki i obowiązkowy sekretariat z Panią sekretarką, która odsyłała wszystkich petentów z kwitkiem.
    Później przyszedł już czas na główne atrakcje tegorocznego Zlotu. Wywiad z Panem Jerzym Iwaszkiewiczem, który w charakterystyczny dla siebie, dowcipny sposób opowiadał o prl'owskiej, ale i tej współczesnej motoryzacji przy okazji przytaczając kilka anegdot ze swojego życia. Człowiek o tak bogatym doświadczeniu życiowym mógłby opowiadać godzinami, a zgromadzony w tym czasie pod sceną tłum słuchał w pełnym skupieniu. Jeszcze długo po zakończeniu wywiadu dyskutował z przybyłymi do Sępólna kolekcjonerami o motoryzacji. Zlot zakończył występ łódzkiego zespołu No To Co, który wykonał swoje największe przeboje, podchwycone przez publiczność wspólnie śpiewającą dobrzez znane teksty.
    Na kolejny Zlot Pojazdów Zabytkowych zapraszamy już za rok. Imprezy tego typu odbywają się co roku w wielu miastach Polski, tym bardziej cieszy nas, że kolekcjonerzy zabytkowych pojazdów mając tak duży wybór decydują się przyjechać właśnie do Sępólna Krajeńskiego.Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania, Marcin Jarski

Więcej zdjęć  na


Super-Babcia Wika!

    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zainaugurowało nowy, autorski projekt – Akademię Super-Babci i Super-Dziadka. Gościem pierwszego spotkania była DJ Wika – 77 letnia, najstarsza w Polsce DJ'ka, która z powodzeniem występuje w klubach w całej Polsce.

     Projekt ten skierowany  jest do aktywnych osób, które chcą połączyć rozwijanie własnych pasji i zainteresowań z działaniem na rzecz innych. Pragniemy wykorzystać potencjał wolnego czasu, wiedzy i życiowego doświadczenia jakim dysponują osoby starsze, a jednocześnie zaangażować ich do działania promującego współpracę międzypokoleniową. Akademia Super-Babci i Super-Dziadka łamie krzywdzące stereotypy dotyczące starszych osób.
    Chyba najlepszym przykładem absolutnie "nietypowej" babci jest właśnie 77 letnia Wirginia Szmit, znana bardziej jako DJ Wika. Od 16 lat rozwija ona swoją muzyczną pasję i zadziwia wszystkich – zarówno starszych, jak i młodych, swoją pozytywną energią, podejściem do życia i płynącą z niego życiową mądrością. Pani Wirginia przez wiele lat pracowała w ośrodku resocjalizacyjnym o zaostrzonym rygorze dla młodzieży, a po przejściu na emeryturę tak bardzo się nudziła, że już po dwóch latach szukała sobie kolejnego stałego zajęcia, które pozwoliłoby jej zagospodarować wolny czas, znalazła je w dj'owaniu. Jest to chyba ostatnia z możliwych form aktywności, o którą moglibyśmy posądzić "statystycznego emeryta", Wika, bo woli by tak się do niej zwracać, nie jest jednak taką statystyczną emerytką i pasja ta pochłonęła ją w całości. Z jej wypowiedzi płynie prosta filozofia życiowa – rób to co kochasz i kochaj to co robisz, bez względu na wiek.
    DJ Wice udało się zaprosić do wspólnej zabawy i tańca niemal wszystkich przybyłych na spotkanie, czym tylko potwierdziła swoją skuteczność w tym, co robi. Bo niewątpliwie jeśli prawdziwie kochasz to co robisz, potrafisz swoją pasją zarażać innych, Wika jest najlepszym tego przykładem.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


 

 


 

    Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie serdecznie zaprasza do uczestnictwa w obchodach 1050-lecia Chrztu Polski. Temu historycznemu wydarzeniu poświęcono szreg imprez okolicznościowych w całej Polsce, my również przyłączamy się do nich proponując mieszkańcom sentymentalną podróż w czasie pod hasłem "Mój Chrzest – Moja Pamiątka", sięgając do momentu ich chrztu. Tym samym zachęcamy wszystkich zainteresowanych aby wspólnie z nami powspominali, podzielili się pamiątkami, zdjęciami i opowieściami dotyczącymi tego symbolicznego sakramentu – już 29 kwietnia o godzinie 15:00. Jednocześnie na godzinę 16:00 pragniemy zaprosić na spotkanie z instruktorem Tańców Narodowych i Ludowych Wojtkiem z sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki, w którym postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie – "Taniec – pasja czy tradycja?". 29 kwietnia bowiem obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Tańca, co jest doskonałą okazją aby połączyć obydwa wydarzenia spoglądając na kulturę i tradycję przez pryzmat historii i współczesności. ZAPRASZAMY!

 

 


Wieczór z Mariolką


    Kabaret Paranienormalni odwiedził Sępólno Krajeńskie. Była to już druga wizyta jeleniogórskiej grupy w naszym mieście. Dwugodzinny program "Pierwiastek z trzech" obfitował przede wszystkim w dobrze znane skecze, które do łez rozbawiły sępoleńską publiczność.

    Po raz pierwszy Paranienormalni wystąpili u nas w roku 2011, od tamtej wizyty kabaret zyskał ogromną popularność w kraju, doczekał się nawet własnego telewizyjnego show – "Paranienormalni Tonight". Elementy dekoracyjne kojarzone właśnie z owego programu pojawiły się zresztą na scenie Centrum Kultury i Sztuki, toteż w dobrze znanej scenerii w repertuarze równie dobrze znanych skeczy Panowie "przystąpili do działania".
    Kolejny raz podczas kabaretowych wieczorów w Centrum Kultury i Sztuki sala widowiskowa wypełniła się po brzegi, co pozwala twierdzić że mieszkańcy Sępólna (ale i okolic, bo wśród publiczności nie brakowało przyjezdnych) cenią sobie dobry humor i dowcip. O ten zadbali Panowie – Kwiatkowski, Motyka i Paszczyk. W swoje skecze umiejętnie wplatali odwołania do naszej – sępoleńskiej codzienności, do końca podtrzymując świetny kontakt z publicznością. Byliśmy świadkami dramatycznego joggingu, będącego iście heroicznym zmaganiem z własną silną/słabą wolą, uczestniczyliśmy w lirycznym recitalu uznanego pisarza, na moment przenieśliśmy się nawet do studia Dzień Dobry TVN na spotkatnie z gwiazdą – Pascalem Brodnickim. Prawdziwą gwiazdą była jednak, rzecz jasna, Mariolka. Szalona "krejzolka" znalazła idealną pracę... królika doświadczalnego. Zabrakło co prawda jej kolegi, Kryspina, ale nieobecność tą wynagrodził publiczności błyskotliwy bokser – Jacek Balcerzak.
    Była to kolejna wizyta czołowej, polskiej grupy kabaretowej w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, odwiedzili nas już prawie wszyscy najważniejsi przedstawiciele krajowej sceny kabaretowej, satyrycy i komicy, którzy na co dzień zajmują się niemal "misyjną działalnością", jaką jest wprowadzanie w dobry nastrój publiczności, która niejednokrotnie właśnie takiej, solidnej dawki śmiechu potrzebuje. Tych wszystkich, którzy nie nasycili się podczas piątkowego występu zapraszamy już teraz na "dokładkę" – 17 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki gościć będziemy kabaret Hrabi! Więcej informacji już wkrótce.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na  Dzień Dziecka

ZOSTAŃ BOHATEREM PIRACKIEJ PRZYGODY - KONKURS
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim jak co roku w trosce o najmłodszych mieszkańców miasta staje się organizatorem uroczystości związanych z Międzynarodowym Dniem Dziecka.
Tegoroczne świętowanie 29 maja o godz. 15:00 rozpocznie się barwną paradą w asyście pirackiej załogi.
Jeśli masz ochotę wziąć udział w wydarzeniu i wygrać pełen niespodzianek i atrakcji rodzinny rejs po Jeziorze Sępoleńskim weź udział w konkursie na arcyciekawy strój piracki. Warunkiem udziału jest przebranie oraz dołączenie do wspomnianego korowodu.
Ponadto do udziału w poszukiwaniu pirackiego skarbu zapraszamy tego dnia klasy, które zawalczą o udział w artystycznym wydarzeniu Filharmonii Pomorskiej AKADEMIA WIOLIMISIA ufundowanym całej szkole.
NIE ZWLEKAJ Z DECYZJĄ! PODEJMIJ WYZWANIE PIRACKIEJ PRZYGODY!
ZBIÓRKA na paradę 29.05.2016 godz. 14:30 - CENTRUM KULTURY I SZTUKI w Sępólnie Krajeńskim

 


Skaldowie akustycznie

     Z okazji zbliżającego się Dnia Matki pragniemy zaprosić państwa na wyjątkowy, akustyczny koncert zespołu Skaldowie. 25 maja o godzinie  19:00 w Centrum Kultury i Sztuki w nowych, akustyczny aranżacjach zabrzmią wszystkie największe przeboje braci Zielińskich. Nie zwlekaj, zrób prezent mamie, sobie i nie tylko, wszak ponadczasowa muzyka Skaldów adresowana jest do wszystkich! Bilety w cenie 30 zł już do nabycia w sekretariacie CKiS. Zapraszamy!


Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza wszystkich, którzy odnajdują w sobie pierwiastek artystycznej duszy, na akcję DOŁÓŻ DO PIECA-czyli ceramiczne zmagania w plenerze. W programie: budowa pieca ze szklanych butelek,wypał gliny,warsztaty rzeźbiarskie, ognisko i dawka pozytywnej energii. Działamy przez dwa dni!! Start: 21.05. godz.15.00, Pracownia ceramiczna. Więcej informacji pod nr tel. 515208843 lub w sekretariacie CKiS. Bądź z Nami - serdecznie zapraszamy!!

 


 


ODDAJ GŁOS NA MOBILNĄ PLATFORMĘ ARTYSTYCZNĄ!


Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim przystąpiło do udziału w 4 edycji programu Fundacji AVIVA - To dla mnie ważne!
 
Pragniemy stworzyć MOBILNĄ PLATFORMĘ ARTYSTYCZNĄ - czyli wyposażenie powstającego przy CKiS ogrodu artystycznego.
Dzięki przenośnej formie wyposażenia moglibyśmy uatrakcyjniać animacje dla najmłodszych, integrować lokalną społeczność, wspierać zainteresowania i pasje, prowadzić innowacyjne warsztaty rozwoju osobistego i artystycznego.A co najważniejsze działać na terenie Sępólna Krajeńskiego oraz 18 świetlic wiejskich i 2 Wiejskich Ośrodków Kultury, które tworzą integralną całość z Centrum Kultury i Sztuki.


Aby wesprzeć naszą inicjatywę należy wejść na stronę:
http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,930,mobilna-platforma-artystyczna.html
i oddać głos - pamiętajmy, że będzie on ważny dopiero w momencie akceptacji linku na poczcie e-mail.

Jeden e@mail upoważnia do oddania tylko jednego głosu, poinformuj o tym znajomych - zróbmy to razem! To dla nas ważne!

 


Sępoleńska Akademia Sukcesu

    Serdecznie zapraszamy na ostatnie spotkanie w sezonie letnim Sępoleńskiej Akademii Sukcesu, którego gościem będzie Dariusz Malejonek! Polski muzyk, kompozytor obecnie kojarzony głównie z działalności w zespole Maleo Reggae Rockers, na swoim koncie ma jednak współpracę w wielu innych, ważnych rodzimych zespołach, jak choćby Izrael, Armia czy Houk. Muzyczna podpora projektów Morowe Panny i Panny Wyklęte. Na spotkanie zapraszamy 11 maja o godzinie 12:00 do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Tego dnia przypada także 35 rocznica śmierci Boba Marleya, ikony muzyki reggae, której Pan Dariusz złoży szczególny, muzyczny hołd – nie przegapcie tej okazji! 


Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej

Wystąpi:
Dziecięco - Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny „Kaszebe”

Wydarzeniu towarzyszyć będzie edukacyjna akcja patriotyczna dla dzieci i młodzieży „Symbole są ważne”, oraz zespół „Promyki” z WOK w Wałdowie.

Targowisko Miejskie „Mój Rynek” w Sępólnie Krajeńskim
2 maja 2016 r.
godz. 15:00


Wystawa "Kronikarze piszą... Chrzest Polski"

    W tym roku obchodzimy 1050 rocznicę Chrztu Polski, temu szczególnemu, historycznemu wydarzeniu poświęcona została specjalna wystawa pt. "Kronikarze piszą... Chrzest Polski", która wyeksponowana zostanie 4 maja o godzinie 11:00 przed Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Podejmuje ona temat wydarzeń z 966 roku przez pryzmat dzieł kronikarzy - Galla Anonima, Jana Długosza, Wincentego Kadłubka oraz Thietmara z Merseburga. Ich teksty omawiają okoliczności, przebieg chrztu Mieszka I oraz zabiegi mające na celu szerzenie tradycji chrześcijańskiej na ziemiach polskich. Szczególną uwagę odbiorców wystawy zwróci forma omówienia wydarzeń z 966 roku. Prace kronikarzy – ich język, sposób przedstawiania postaci, stanowią przyczynek do poznania kultury Polski minionych wieków. Serdecznie zapraszamy do zwiedzania i podziwiania tych wyjątkowych ekspozycji! Wystawie towarzyszyć będzie niecodzienne wydarzenie, nastrojowy koncert muzyki dawnej zagranej na harfie.


Akademia Super Babci i Super Dziadka

    Kolejny autorski projekt w Centrum Kultury i Sztuki - Akademia Super Babci i Super Dziadka przed nami! Szukamy aktywnych osób, które chcą połączyć rozwijanie własnych pasji i zainteresowań z działaniem na rzecz innych. Pragniemy wykorzystać potencjał wolnego czasu, wiedzy i życiowego doświadczenia jakim dysponują osoby starsze, a jednocześnie zaangażować ich do działania promującego współpracę międzypokoleniową. Łamiemy krzywdzące stereotypy dotyczące starszych osób! W tym celu startujemy z Akademią Super Babci i Super Dziadka. Gościem inaugurującego spotkania, które odbędzie się już 30 kwietnia o godzinie 16:00 w Centrum Kultury i Sztuki, będzie postać absolutnie wyjątkowa – najstarsza dj'ka w Polsce, żywiołowa, szalona Dj Wika! 77-letnia pasjonatka dobrej zabawy przy muzyce. ZAPRASZAMY!


II Zlot Pojazdów Zabytkowych

    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim pragnie zaprosić wszystkich mieszkańców na II Zlot Pojazdów Zabytkowych, który odbędzie się już 1 maja o godz. 15:00 na Targowisku Miejskim "Mój Rynek". Szczególną niespodzianką będzie występ grupy skifflowej No To Co, usłyszymy również największe przeboje Anny Jantar w wykonaniu Sylwii Synak. Na tym nie koniec! Zamierzamy przygotować także specjalną wystawę poświęconą czasom PRL'u, której celem będzie symboliczne nawiązanie do minionych lat, kiedy to produkowane były pojazdy, będące główną atrakcją Zlotu. Aby nasz pomysł mógł zostać zrealizowany zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc  - jeśli posiadacie Państwo w swoich domach wszelakie "relikty PRL'u" (radia, telefony, elementy wyposażenia, zabawki, odzież) to prosimy o wzbogacenie naszych zbiorów, które wspólnie zostaną wyeksponowane na wystawie towarzyszącej Zlotowi. Zgłoszenia prosim kierować pod numer telefonu Centrum Kultury i Sztuki – (0-52) 388 01-60 Jednocześnie przypominamy wszystkim zainteresowanym pragnącym wystawić swoje pojazdy o konieczności wcześniejszego ich zgłoszenia, w tym celu odsyłamy na naszą stronę internetową – www.ckissepolno.com.pl gdzie zamieściliśmy gotowy formularz zgłoszeniowy.

Zgłoszenia przyjmujemy do 20.04.2016 r. Z góry dziękujemy!

Do pobrania:

- Regulamin zlotu - PDF

- Karta zgłoszenia - PDF

 

Prosimy o przesyłanie tylko podpisanych kart zgłoszeń!


Jerzy Iwaszkiewicz gościem specjalnym na II Zlocie Pojazdów Zabytkowych

 

 

 

    Szczególnym gościem II Zlotu Pojazdów Zabytkowych, który będzie miał miejsce już 1 maja b.r. na Targowisku Miejskim "Mój Rynek", będzie Pan Jerzy Iwaszkiewicz. Autorytet w dziedzinie motoryzacji, znakomity dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem. Pomysłodawca "Motoexpressu", przez wiele lat prowadzący radiową audycję "Wrzuć Trójkę" w Programie III Polskiego Radia, odznaczony prestiżową nagrodą "Złoty Mikrofon" przyznawaną przez Prezesa Radiokomitetu Polskiego Radia. Pan Jerzy poza szeroką wiedzą motoryzacyjną jest też "mistrzem słowa", znanym jako świetny felietonista i wnikliwy komentator. Co ma do powiedzenia na temat minionych lat, tamtejszej motoryzacji i nie tylko? Przekonajcie się sami! Zapraszamy – 1 maja, godzina 15:00, Targowisko Miejskie "Mój Rynek".

Fot. Archiwum Jerzego Iwaszkiewicza

 

 

 

 

 

 

 


Filmy dla każdego

 


    Profesjonalne Kino Objazdowe Outdoor Cinema rozpieszcza Sępolan systematycznie odwiedzając Centrum Kultury i Sztuki ze stale aktualizowanym repertuarem filmowym. Co ważne seanse podzielone tematycznie adresowane są do wszystkich – począwszy od najmłodszy, przez młodzież (ekranizacje lektur szkolnych), aż do widzów starszych.

    Jak zwykle zaczęliśmy propozycją dla dzieci. Tym razem mali poszukiwacze przygód towarzyszli dzielnemu rozbitkowi, Robinsonowi Crusoe. Dobrze znana historia zyskała inny wymiar dzięki ukazaniu jej z punktu widzenia zwierząt zamieszkujących wyspę. Wszak jak głosi hasło z plakatu reklamowego – "nawet najsprytniejszy rozbitek nie poradzi sobie sam!"
    Kolejnym filmem traktującym o żołnierzach wyklętych – temat ostatnimi czasy bardzo popularny i ochoczo podejmowany przez coraz to nowych twórców filmowych – który niedawno trafił na ekrany polskich kin jest "Historia Roja". Jak zwykle bywa w przypadku filmów podejmujących trudną historycznie tematykę, tak i w tym przypadku film wzbudzał wiele skrajnych opinii i kontrowersji na długo przed jego premierą, była ona zresztą wielokrotnie przesuwana i istniało prawdopodobieństwo, że nigdy do niej nie dojdzie. Ostatecznie jednak możemy poznać historię 20-letniego Mieczysława Dziemieszkiewicza, tytułowego Roja (w tej roli znany dotąd głównie jako muzyk-kompozytor, Krzysztof Zalewski) i sami podjąć krytyczną ocenę.
    Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak seanse wieczorne. Sala zaczęła wypełniać się podczas pierwszego z nich, komedio-dramatu "Moje Córki Krowy" (intrygujący tytuł, ale i treść nie bylejaka, gdyż jest to laureat licznych nagród, w tym m.in. - Nagrody Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Nagrody Publiczności 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni), a dopełniła się na ostatnim z nich, "Planecie Singli" – romantycznej komedii, w której główne role odgrywają Maciej Stuhr i Agnieszka Więdłocha.
    Wizyty kina objazdowego w Centrum Kultury i Sztuki są już naszą "kinową tradycją". Dzięki nim nasi lokalni pasjonaci kinematografii mają okazję obejrzeć najciekawsze filmowe premiery nie przepłacając za bilety, bez konieczności odwiedzania kinowych multipleksów. Oczekujcie więc na kolejne premiery od Profesjonalnego Kina Objazdowego Outdoor Cinema!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick

Fot: Jacek Wojtania


 

 

    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim pragnie zaprosić wszystkich mieszkańców na II Zlot Pojazdów Zabytkowych, który odbędzie się już 1 maja na Targowisku Miejskim "Mój Rynek". Z tej okazji zamierzamy przygotować także specjalną wystawę poświęconą czasom PRL'u, której celem będzie symboliczne nawiązanie do minionych lat, kiedy to produkowane były pojazdy, będące główną atrakcją Zlotu. Aby nasz pomysł mógł zostać zrealizowany zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc  - jeśli posiadacie Państwo w swoich domach wszelakie "relikty PRL'u" (radia, telefony, elementy wyposażenia, zabawki, odzież) to prosimy o wzbogacenie naszych zbiorów, które wspólnie zostaną wyeksponowane na wystawie towarzyszącej Zlotowi. Zgłoszenia prosim kierować pod numer telefonu Centrum Kultury i Sztuki – (0-52) 388 01-60 Jednocześnie przypominamy wszystkim zainteresowanym pragnącym wystawić swoje pojazdy o konieczności wcześniejszego ich zgłoszenia, w tym celu odsyłamy na naszą stronę internetową – www.ckissepolno.com.pl gdzie zamieściliśmy gotowy formularz zgłoszeniowy. Z góry dziękujemy!

 

 


XI rocznica śmierci św. Jana Pawła II


   3 kwietnia 2016 mieszkańcy Wałdowa nie zapomnieli o kolejnej  już XI rocznicy śmierci największego z Polaków. W niedzielne popołudnie w Kościele Parafialnym pw. św. Mateusza w Wałdowie oddali hołd  Ojcu Świętemu. Spotkanie wypełnione było pieśnią religijną w wykonaniu zespołu „Krajanie„ z Wiejskiego Ośrodka Kultury. W atmosferze skupienia i zadumy widownia chłonęła treści przepięknych pieśni religijnych  i wspomnień o Janie Pawle II. Podczas koncertu odśpiewano ulubione pieśni Papieża – pielgrzyma „ Barka”, „Abba Ojcze”.
2 kwietnia 2005  odszedł do Domu Ojca nasz ukochany Ojciec Św. Jan Paweł II. Wielu z nas jeszcze pamięta Jego pontyfikat, najmłodsi tylko z opowiadań . Odszedł Ten który uczył nas miłości, pozostawił nam testament, który powinniśmy nieustannie wypełniać. Realizujmy go zatem i wcielajmy w Życie, przekazujmy następnym pokoleniom. Spotkania podobne do tego mają sprawić, abyśmy nigdy nie zapomnieli.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst :Bożena Mania
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Hosanna!


    Licznie zgromadzeni mieszkańcy wzięli udział w pierwszym, historycznym, Misterium Niedzieli Palmowej, które zorganizowane zostało przez Parafię pw. Św. Bartłomieja oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Wydarzenie przygotowane na wzór Misteriów odbywających się na całym świecie w symboliczny sposób nawiązywało do triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.
    Barwny korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą i szczudlarzy z chojnickiego Teatru Ulicznego "Niepokorny" wyruszył z targowiska miejskiego z daleka dając się poznać za sprawą kolorowych strojów i pięknych, bogato zdobionych palm. Na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy tamtejszy lud w geście serdecznego przywitania rzucał mu pod nogi właśnie palmowe gałązki. Dziś przybierają one bardziej artystyczną formę nadal będąc jednak symbolem radości i zwiastunem zbliżających się świąt Wielkanocnych.
    Spore zainteresowanie ze strony mieszkańców pozwala twierdzić, że Misterium Niedzieli Palmowej stanie się wydarzeniem cyklicznym opartym na inscenizacji, do której miejmy nadzieję z roku na rok będzie dołączać się coraz więcej chętnych.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl