Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2016 [6]

 

 


 


"Horyzonty Kultury"


    …to cykl imprez plenerowych, które w okresie letnim odbędą się w Sępólnie Krajeńskim. Za nami już świetna zabawa w  gorących rytmach zespołu Jambo Africa, pełen magii koncert Katarzyny Lipert, laserowy pokaz Robot Show, dyskoteka z Radiem Weekend i koncert zespołu disco-polo Zajefajni. Przeżyliśmy moc atrakcji na najwyższym poziomie artystycznym. W Sępólnie wystąpił blues-rockowy wirtuoz gitary z Kanady Wolf Mail, Jakub Słubik z projektem Mr. Nau. Niebawem wystąpi włoski wokalista Roberto Zucaro i Maryla Rodowicz. Przed nami wiele wydarzeń w strefie dobrych myśli, w strefie dla kreatywnych czy strefie światowego malarstwa, piąta już edycja Festiwalu Kreatywnej Młodej Mamy, której gościem będzie tym razem Monika Mrozowska. Po raz pierwszy w naszym mieście zaprezentują się mali sztukmistrze, których podziwiać będziemy na I Festiwalu Sztuki Cyrkowej. Nie zabraknie również muzycznych niespodzianek na molo, gdzie usłyszymy muzykę z różnych stron świata, kina pod gwiazdami, kina 7D, wystaw 3D i niecodziennych akcji. Będziemy osładzać kulturę, budzić miasto nocą i jeść śniadanie na trawie. Sezon zakończą koncerty takich gwiazd jak Cristian Inostroz czy Vince Agwada. Nie przegapcie żadnej z imprez! Zapraszamy do śledzenia strony www oraz profilu na facebook'u!„Przestrzenie Kujawsko-Pomorskie 3D”


   Fotografie Marka Czarneckiego „Przestrzenie Kujawsko-Pomorskie 3D”  wykonane w unikalnej technice panoram stereoskopowych zdobywają nagrody na międzynarodowych konkursach fotograficznych.  Wystawa przygotowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego prezentowana była między innymi podczas Święta Województwa, na Światowej Wystawie EXPO w Mediolanie oraz podczas Bella Syway 2015.
   Wystawa i album „Przestrzenie Kujawsko-Pomorskie 3D”, czyli fotograficzny zapis obszarów będących ikoną miast i gmin Kujaw i Pomorza, prezentują obrazy w unikalnej technice panoram stereoskopowych 3D, wykorzystywanej przez nielicznych fotografów na świecie. Tworzenie panoram stereoskopowych do powiększeń w dużych formatach dla celów wystawienniczych i albumowych jest skomplikowanym wyzwaniem, wymagającym odpowiedniego sprzętu oraz olbrzymiej wiedzy i precyzji w pracy nad zdjęciami. Nakład pracy w stosunku do tradycyjnej fotografii panoramicznej jest 10-ciokrotnie większy. Autor przy realizacji projektu wykonał około 30 tysięcy zdjęć składowych.
   Marek Czarnecki, laureat Nagrody Marszałka 2014, jest laureatem wielu prestiżowych nagród krajowych i międzynarodowych w dziedzinie fotografii artystycznej i ilustracyjnej. Artysta ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Poprzez swoją przynależność do elitarnych międzynarodowych organizacji fotograficznych, skupiających wybitnych twórców obrazu propaguje aktywnie Kujawy i Pomorze.


Źródło tekstu: www.kujawsko-pomorskie.pl

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
6 - 11 sierpnia 2016 r.
godz. 10:00 - 18:00


BURMISTRZ SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO
zaprasza na
DNI SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO 2016 R.
,,Horyzonty kultury”
6 – 15 sierpnia 2016 r.
Dziesięć dni kultury non stop   Program, oprócz festiwali, koncertów, happeningów, performance, projekcji filmowych, wystawy 3D, eventów, akcji specjalnych, kina 7 D zawiera szereg wydarzeń przekraczających granice jednej dziedziny. Proponujemy program, w którym różne dziedziny sztuki współistnieją, wzajemnie na siebie oddziałują i przekraczają własne bariery, by stworzyć nową jakość i nowe zjawiska. Będziemy osładzać kulturę, budzić miasto nocą i jeść śniadanie na trawie.


 

Koncert przez duże R – zderzenie rocka i reggae.

 

 

Zagrają zespoły: Minnesota (sępoleńska grupa grająca energetyczny grunge z elementami nosie rock, inspirująca się brzmieniem Seattle lat 90-tych) i Jafia (zespół o statusie legendy polskiej sceny reggae, płyta zespołu KA RA VA NA zdobyła nominację do Fryderyków 2016 w kategorii Album Roku Muzyka Korzeni) (Muszla koncertowa przy Plaży Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim)

 


6 sierpnia 2016 r.
godz. 19.00
Muszla koncertowa przy Plaży Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim

 


 

I Festiwal Sztuki Cyrkowej „Mali Sztukmistrze”

 

 

Serdecznie zapraszamy na energiczne spotkanie ze sztuką cyrkową dla najmłodszych! O uśmiech na dziecięcych twarzach zadbają Klauni Rupert i Rico. Przeniesiemy się w kolorowy świat kuglarstwa i wirujących talerzyków, a towarzyszyć nam będą szczudlarze i wielkie bańki mydlane. Każdy będzie miał okazję spróbować swoich sił w kręceniu poi i chodzeniu po linie. Wierzymy, że dzięki Państwa obecności 7 sierpnia ma szansę stać się najbarwniejszym dniem w roku. Czekamy na Was 7 sierpnia o godz. 15.00 na Targowisku Miejskim „Mój Rynek”!!!

 

 Targowisko Miejskie "Mój Rynek"

 7 sierpnia 2016r.

 godz.: 15:00

 


 

Monika Mrozowska gościem kolejnego Festiwalu Młodej Mamy

 

    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim serdecznie zaprasza na piątą edycję festiwalu Kreatywnej Młodej Mamy "Karmazynowy Zachwyt". Tegorocznym gościem specjalnym będzie Monika Mrozowska – szczęśliwa mama trójki dzieci, aktorka która prowadzi własny blog kulinarny. Serdecznie zapraszamy wszystkie mamy, zarówno te, które już doczekały się swoich pociech, jak i te które dopiero się ich spodziewają lub planują. 8 sierpnia, godzina 15:00, Ogród Artystyczny mieszczący się przy Centrum Kultury i Sztuki.

Ponadto w festiwalu
DLA ZDROWEGO BRZUSZKA NASZEGO MALUSZKA- Żywienie dzieci do trzeciego roku życia. Wykład dietetyczki  Karoliny Góreckiej

Tematyczne aranżacje stołów na różne okazje w wykonaniu
STUDIA DEKORACYJNEGO  D E C O G R A C J A

Z A P R A S Z A M Y !!!

 

 Ogród Artystyczny przy Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

 8 sierpnia 2016r.

 godz.: 15:00


 

Sniadanie na trawie "Papuzi Gaj"

 

    Zapraszamy wszystkie dzieci do kolorowego, papuziego gaju! Wprost z królewskiego dworu Króla Artusa przenosimy się do bajecznego gaju, w którym radośnie śpiewają papugi. Zdrowe i smaczne śniadanie na trawie odbędzie się 9 sierpnia o godzinie 10:00 przy Centrum Kultury i Sztuki. Życzymy smacznego!

 

 

 

 Papuzi Gaj przy Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

 9 sierpnia 2016r.

 godz.: 10:00


  


 

"Osłodźmy mieszkańcom Sępólna kulturę"

 

    "Osłodźmy mieszkańcom Sępólna kulturę" to akcja, która za sprawą Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim odbywa się cyklicznie od kilku lat. Wychodzimy "z kulturą do ludzi" symbolicznie "osładzając" im jej wizerunek drobnym poczęstunkiem wzbogaconym oryginalną sentencją bądź aforyzmem. W tym roku "osłodzimy" naszym mieszkańcom kulturę 10 sierpnia w samo południe. Wszystkich "głodnych kultury" postaramy się tego dnia nasycić.


 Ulice Sępólna Krajeńskiego

 10 sierpnia 2016r.

 godz.: 12:00

  


Olo na Atlantyku i w Sępólnie!

 Aleksander Doba  jako pierwszy człowiek  samotnie przepłynął kajakiem Atlantyk, wykorzystując tylko siłę własnych mięśni.  Jest zdobywcą wielu nagród m.in.: tytułu „ Podróżnik Roku 2015” National Geographic.  11 sierpnia o godz. 18.00 przypłynie na sępoleńskie molo i opowie o swoich zrealizowanych wyprawach i planach na przyszłość!
Po barwnych opowieściach o zmaganiach z rekinami zapraszamy o godz. 21.30 na Old School'owe Kino Pod Gwiazdami  i jedną z największych legend kina z rekinami w roli głównej!


 Amfiteatr przy Molo

 11 sierpnia 2016r.

 godz.: 18:00

 

 


Plenerowe Kino pod Gwiazdami

 

    Serdecznie zapraszamy na Plenerowe Kino pod Gwiazdami 11 sierpnia o godzinie 21:30 na amfiteatr mieszczący się przy sępoleńskim Molo. Zamawiamy gwieździste niebo i gwarantujemy dobrze spędzony czas przy kolejnym starym, dobrym kinematograficznym klasyku z rekinami w roli głównej!

 Amfiteatr przy Molo

 11 sierpnia 2016r.

 godz.: 21:30


 

 

XII Jarmark Św. Wawrzyńca

 

    Przed nami XII już Jarmark Św. Wawrzyńca, na który zapraszają Burmistrz Sępólna Krajeńskiego, Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Jest to tradycja, która z roku na rok się rozrasta i przyciąga do naszego miasta odbiorców z zewnątrz. Jarmark Św. Wawrzyńca jest formą kultywowania historii i obyczajów naszego regionu, a także jedyną taką imprezą, która łączy w sobie tradycję z nowoczesnością zawartą w bogatej ofercie programowej. Zapraszamy 13 sierpnia na Stadion Miejski w Sępólnie Krajeńskim, start – godzina 14:00.

Stadion Miejski w Sępólnie Krajeńskim

13 sierpnia 2016r.

godz.: 14:00

 


Koncert Roberto Zucaro

 

    Występ głównej gwiazdy tegorocznych obchodów Dni Sępólna Krajeńskiego poprzedzi koncert włoskiego wokalisty, Roberto Zucaro. Wokalista wprowadzi nas w świat włoskiej muzyki rozrywkowej, dzięki której zyskał sobie uznanie wśród odbiorców na całym świecie. 13 sierpnia, Stadion Miejski w Sępólnie Krajeńskim, planowany start koncertu godzina 19:30. Zapraszają – Burmistrz Sępólna Krajeńskiego oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.


 Stadion Miejski w Sępólnie Krajeńskim

13 sierpnia 2016r.

godz.: 19:30

 


Koncert Maryli Rodowicz

 

    Burmistrz Sępólna Krajeńskiego oraz Centrum Kultury i Sztuki mają przyjemność zaprosić na wyjątkowy koncert Maryli Rodowicz wieńczący obchody Dni Sępólna Krajeńskiego. Królowa polskiej piosenki wystąpi 13 sierpnia o godzinie 21:00 na Stadionie Miejskim w Sępólnie. Gwarantujemy dobrą zabawę przy nieśmiertelnych szlagierach, których teksty znają całe pokolenia. Serdecznie zapraszamy! Przyjdź i zaśpiewaj razem z Marylą!

 

 Stadion Miejski w Sępólnie Krajeńskim

13 sierpnia 2016r.

godz.: 21:00

 


 

Wielka dyskoteka pod gwiazdami!

 

   Już dziś zapraszamy na niesamowitą imprezę. Pierwszy raz dojdzie do pojedynku djów. 14 sierpnia 2016r., godz. 20.00 na Plaży Miejskiej w ramach WIELKIEJ DYSKOTEKI POD GWIAZDAMI dojdzie do OTWARTEJ BITWY DJ-ów. Zapraszamy wszystkich śmiałków. Roztańczyć sępoleńską publikę to sztuka. Może i Tobie się ta sztuka uda !!

 

Muszla koncertowa przy Plaży Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim

14sierpnia 2016 r.
godz. 20:00

 


"Szczypta kultury w kręgu natury"


Zapraszamy na artystyczny kolaż wydarzeń kulturalnych. W każdej wsi proponujemy działania integracyjno - aktywizacyjne, które poprzez szczyptę humoru pozwolą na wspólne spędzenie czasu w kręgu kultury.
Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.ckissepolno.com.pl lub profilu na facebook'u, gdzie znajdziecie więcej propozycji na tegoroczny sezon letni!


JESTEŚ PIĘKNA !


   Sępólno, serce miasta, godzina szczytu i niespotykana jak dotąd strefa przepełniona pozytywną energią sentencji działających niczym mała czarna w deszczowe przedpołudnie.
Nie sztuką lubić wygrane, sztuką jest zrozumieć i przyjąć życie takim jakie jest.
Polubić siebie i otaczającą nas przestrzeń, uśmiechnąć się do życia choć nie zawsze nam z nim po drodze.
To nadrzędna myśl przyświecająca pomysłodawcom i twórcom STREFY DOBRYCH MYŚLI , animatorom Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.
I choć uliczny gwar z reguły nie sprzyja kontemplacjom nam udało się dowieść, że od każdej reguły istnieją odstępstwa.
Kojąca zieleń i wszechobecna pozytywna energia przechodniów pozwoliły udowodnić, że wystarczy chcieć a niemożliwe się spełnia.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Ewa Quiring-Korczak
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


STREFA ŚWIATOWEGO MALARSTWA


    26 lipca w samo południe przed Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zinaugurowaliśmy trzydniową akcję „STRATOSFERA”- która co roku organizowana jest dla mieszkańców miasta. STREFA ŚWIATOWEGO MALARSTWA, pod takim tytułem upłynął pierwszy dzień obcowania ze sztuką. Była to propozycja dla wszystkich, którzy mieli ochotę stanąć przy sztaludze i spróbować swoich sił w malarstwie. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa obrazów z zasobów CKiS oraz autorstwa Mileny Spychały. Zainteresowani mieli możliwość zapoznania się z najistotniejszymi informacjami z życia takich twórców jak: Leonardo da Vinci, Edvard Munch,  Gustav Klimt, Andy Warhol, Pablo Picasso, Johannes Vermeer. Dzięki zaangażowaniu wszystkich przybyłych było niezwykle barwnie i twórczo!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Katarzyna Śmigiel
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


FINAŁ PROJEKTU FUNDACJI BGK "NA DOBRY POCZĄTEK!"

 

Pod koniec czerwca miało miejsce ostatnie spotkanie odbywające się w ramach projektu dofinansowanego przez FUNDACJĘ BGK im. J.K. Steczkowskiego "NA DOBRY POCZĄTEK!".
Przez blisko pół roku uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Nr 3 byli uczestnikami projektu "Cyrkowe Fantazje" realizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Ponad 120 dzieci wraz z wychowawcami i opiekunami spotykało się w gmachu CKiS, aby zgłębiać tajniki dziecięcej sztuki cyrkowej. Bezpłatne cotygodniowe zmagania małych kuglarzy były możliwe dzięki dofinansowaniu w ramach konkursu grantowego Fundacji BGK "Na dobry początek!". Cyrkowe Fantazje odbywały się w formie warsztatów cyrkowych, zajęć wieloaspektowych, które są oryginalną formą twórczej aktywności. Pedagogika cyrku to rozwój umiejętności interpersonalnych, integracja, podejmowanie wyzwań, forma relaksacji i odstresowania, równowaga umysł - ciało, koordynacja wzrokowo-ruchowa oraz rozwój innych aspektów związanych ze strefą poznawczą, kształtowaniem postaw i systemu wartości, umiejętnościami społecznymi i rozwojem fizycznym. Podczas spotkań dzieci uczestniczyły w takich aktywnościach jak: zabawy integracyjne i cyrkowe; plastyka ciała; żonglowanie piłkami, chustkami, obręczami; hula hop, diabolo, poi; środki wyrazu aktora mima; chusta animacyjna.
   Finał półrocznego projektu odbył się z rozmachem w sali gimnastycznej ZS Nr 3 w Sępólnie Krajeńskim tuż przed wakacjami. Dwie, ponad pięćdziesięcioosobowe grupy małych cyrkowców z ogromną energią rzuciły się w wir wspólnej zabawy. Były tańce i mnóstwo radości. Nie zabrakło też zmagań ze wszystkimi wcześniej poznanymi cyrkowymi artybutami. Było kolorowo, głośno i bardzo aktywnie. Połączenie aktywności fizycznej z ćwiczeniem cierpliwości obudziło w dzieciach ogromny potencjał i zaangażowanie. Z pełnym przekonaniem należy przyznać, iż każde z dzieci to prawdziwy mały sztukmistrz!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
tekst: Katarzyna Śmigiel
fot.: M.Jarski, M.Pick

 

Więcej zdjęć  na


"Wilczy" apetyt na bluesa


    Kanadyjski gitarzysta blues-rockowy, Wolf Mail, przez wielu zaliczany do ścisłej dziesiątki najlepszych gitarzystów na świecie, zagrał w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Przed gwiazdą wieczoru zaprezentował się Mr. Nau, muzyczny projekt pochodzącego z Radawnicy, Jakuba Słubika. Po zakrzewskim "Blues Expressie" było to kolejne "święto bluesa" w naszych okolicach.
    Mimo fatalnej pogody i konieczności przeniesienia koncertu do sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki najwytrwalsi pasjonaci bluesa zjawili się punktualnie i dzięki żywiołowemu występowi Wolfa i towarzyszącego mu zespołu (w składzie Łukasz Gorczyca – bas, Tomasz Dominik – perkusja) ten dzień zapamiętają nie ze względu na panującą na zewnątrz nawałnicę, lecz ze względu na to, co działo się na scenie. A działo się, oj działo!
    Zanim jednak na scenie pojawił się Wolf, zaprezentował się support. W tej roli wystąpił Mr. Nau, dowodzony przez śpiewającego perkusistę, autora wszystkich kompozycji, Jakuba Słubika. Proponowana przez nich mieszanka soft-rocka z wyraźnymi wpływami takich grup jak Radiohead czy The Black Keys przypadła do gustu publiczności, która nagrodziła ich występ gromkimi brawami. Takimi też brawami przywitany został Wolf Mail, który pojawił się na scenie chwilę później, bo tym  zebranym na koniec zdawało się nie być końca. To wszystko za sprawą niezwykle sprawnego technicznie blues-rocka, którym uraczył nas tego wieczoru Mail i towarzyszący mu muzycy. Nieco ponad godzina wypełniona bluesowymi standardami i oryginalymi kompozycjami gitarzysty, czerpiącego garściami z dokonań Hendrixa, Stevie Ray Vaughan'a czy Freddie'go Kinga minęła zdecydowanie za szybko i chyba wszyscy chcielibyśmy usłyszeć jeszcze jedno gitarowe solo, które Wolf Mail wykonuje zdecydowanie "czując" dźwięki wychodzące spod jego palców.
    Prawdziwym miłośnikom dobrej, gitarowej muzyki nie straszna ulewa i potężny wiatr. Dla uczestnictwa w koncercie są w stanie zmierzyć się z niepogodą i przyjść w nadziei na dobre show. Jesteśmy przekonani, że trud ten się opłacił, a sam Wolf Mail był pod wielkim wrażeniem życzliwości i entuzjastycznego przyjęcia ze strony sępoleńskiej publiczności, wśród której znaleźli się i tacy, którzy budynek Centrum Kultury i Sztuki opuszczali wyposażeni w ręcznie podpisany egzemplarz najnowszego wydawnictwa gitarzysty.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Michał Pick, Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Powitanie lata


   Prawdziwie letnia, choć niestety tylko z nazwy, dyskoteka z okazji powitania najbardziej oczekiwanej pory roku, jaką jest LATO, odbyła się 02 lipca 2016r.na Plaży Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim.
To pierwszy wakacyjny koncert, na który zaprosił wszystkich mieszkańców oraz przebywających u nas urlopowiczów, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski.
Pomimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody, przy amfiteatrze zjawiły się tłumy spragnionych dobrej zabawy.
Wystąpił zespół "Zajefajni". Zespół tworzy czterech młodych, szalonych i energicznych chłopaków. Członkowie zespołu na razie nie chcą zdradzać swoich imion, nazwisk, a także pokazywać twarzy. Obiecują jednak, że wszystkie karty odsłonią już niebawem.   
Rekompensatą za burzę z ulewnym deszczem, która przeszła podczas trawania imprezy, była dobra muzyka, dobra zabawa, ale i też możliwość skosztowania pysznego poczęstunku przygotowanego w postaci chleba ze smalcem i ogórkiem oraz kiełbasek z grilla.
Organizatorami koncertu byli: Gmina Sępólno Krajeńskie, Centrum Sportu i Rekreacji, Carbon Club, Radio Weekend oraz Centrum Kultury i Sztuki.
Sponsorem poczęstunku była Spółdzielnia Rolników Indywidualnych "Rolnik" Masarnia Płocicz.
W organizację imprezy włączyła się też czynnie Ochotnicza Straż Pożarna z Sępólna Krajeńskiego. Dziękujemy!
Wszystkim życzymy udanych, radosnych i bezpiecznych wakacji!!!
 
Już dziś zapraszamy Państwa na kolejną zabawę. 16 lipca 2016 na Plaży Miejskiej odbędzie się kolejna dyskoteka.


Tekst: CSiR w Sępólnie Krajeńskim
fot.: Żródło FACEBOOK CARBON CLUB


Nie ma jak u mamy i taty!


   Dnia 18 czerwca 2016 na placu przy świetlicy wiejskiej w Wysokiej Krajeńskiej odbył się festyn pt. ,,Nie ma jak u mamy i taty'' połączony z ,,Dniem Książki". Impreza składała się z trzech części. Pierwszą z nich było uroczyste otwarcie odnowionej świetlicy. Pani sołtys Elżbieta Basińska-Czachor wraz z dziećmi przecięła wstęgę, po czym Martyna Blejder i Weronika Krzyżanowska odczytały podziękowanie od mieszkańców wsi oraz wręczyły kosz z kwiatami. Następnie mieszkańcy z dużym zaciekawieniem podziwiali wyremontowaną świetlicę. Pani sołtys zabrała głos dziękując mieszkańcom za zaangażowanie we wszelkie prace remontowe, oraz przedstawiła program projektu - zgłoś swój pomysł ,,Kulturalny świetlik", który finansowany jest przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Tytuł naszego projektu brzmi ,,Poznaj i uwierz - z historią i kulturą za Pan brat". Wszystkie mamusie i tatusiowie usłyszeli z ust pani Elżbiety serdeczne życzenia z okazji ich święta.
   Kolejną częścią festynu były występy naszych małych i dużych artystów przygotowanych przez instruktora animacji społecznej  panią Barbarę Blejder. A zaczęliśmy tak „Witamy dziś w naszych progach, naszych miłych gości, chcemy pracą się  pochwalić, dać trochę radości. A gdy nam się nie powiedzie to się z nas nie śmiejcie, bośmy przecież nie artyści tylko wasze dzieci...". Wiersze przeplatane były piosenkami. Podsumowaniem występów artystycznych była niespodzianka dla rodziców w postaci układu tanecznego ZUMBA. Dzieci i dorośli kilka tygodni bardzo sumiennie przychodząc do świetlicy przygotowywały część artystyczną, oraz ćwiczyły układ taneczny dla swoich rodziców. Na ich twarzach było widać wielkie wzruszenie. Kolejną miłą niespodzianką były wspólne zabawy z Klanzy i chustą animacyjną. Mimo niepewnej aury wszystkim dopisywały świetne humory.
Najważniejszym a zarazem ostatnim elementem naszej imprezy było spotkanie z ,,Dniem książki". Na początku podsumowaliśmy sondaż dotyczący poziomu czytelnictwa, przeprowadzonego wcześniej przez nasze wspaniałe dzieciaki. Wnioski okazały się zadawalające, ponieważ zainteresowanie czytelnictwem jest bardzo spore wśród dzieci jak i dorosłych. Natomiast chętne osoby czytały wiersze, bajki, ulubione pozycje literackie dzieci  ,,Czerwony Kapturek", ,,Murzynek Bambo", ,,Słowik", ,,Rzepka". Dzieci polegując na wygodnych poduchach z wielkim zaciekawieniem wsłuchiwały się w czytane opowieści.
Na podsumowanie tego wyjątkowo dnia zorganizowaliśmy bajkowo- filmowy pokaz mody. Dzieci przebrane za ulubioną postać ze świata literatury, filmu i bajki. Nasze pociechy w sposób twórczy i kreatywny zaprezentowały się w popisowym pokazie mody. Wywarło, to ogromne wrażenie wśród mieszkańców, ponieważ zrobiły to profesjonalnie wykorzystując swój talent aktorski. W zamian otrzymali wiele wyrazów uznania i sympatii. Jury w składzie: Bernadeta Kuchna- przewodnicząca, Jerzy Kuchna, oraz Emilia Ruc postanowiło przyznać trzy nagrody główne za najfajniejsze przebranie. I- Laura Kuciapska, II- Lena Baranowicz, III- Bracia Mikołaj i Olivier Schauer. Dla wszystkich uczestników tego rewelacyjnego pokazu mody zostały przygotowane drobne nagrody rzeczowe.
   Podsumowując naszą imprezę stwierdzam, że zaplanowany harmonogram festynu został w pełni zrealizowany. Największą nagrodą za cały trud włożony w organizację tej uroczystości była radość na twarzach naszych gości. Mam nadzieję, że impreza pozwoliła mieszkańcom oderwać na chwilę od prozy dnia codziennego. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców na kolejne wspólne spotkanie. Serdeczne podziękowanie kieruję dla pani sołtys Elżbiety Basińskiej-Czachor, CkiS, Stowarzyszenia Odnowy Wsi, wszystkich mieszkańców za efektywną współpracę oraz wspieranie działań na rzecz naszej wsi.Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst. Barbara Blejder, Maria Sikora, Kamila Krzyżanowska
Fot. Maria Sikora

Więcej zdjęć  na


Z pamiętnika dzielnego Pirata. Dzień 10 – FINAŁ!


    Nasze pirackie wakacje dobiegły końca. Dwa tygodnie wspólnej pracy i zabawy zostały zwieńczone inscenizacją opowiadania o napadzie Piratów na spokojną wyspę Tiratum, zamieszkiwaną przez łagodnie usposobionych Tubylców. Oczywiście historia ta, jak i nasze wakcje, kończy się happy endem.
    To był twórczo i radośnie spędzony czas z grupą dzieci, które całkowicie zaangażowały się w naszą piracką przygodę. Począwszy od napisania oryginalnego hymnu, poprzez ułożenie do niego tanecznej choreografii, stworzenie strojów i rekwizytów oraz makiet wysp, a także zaaranżowanie prawdziwej wyspy na sali kinowej Centrum Kultury i Sztuki, aż po wystawienie przedstawienia, które obejrzeli dumni rodzice. Każdy z uczestników otrzymał Certyfikat Dzielnego Pirata, który po uprzednim przeszkoleniu, w ciągu dwóch tygodni naszych zajęć, uprawnia go do tytułowania się mianem Pirata.
    Czas dobrze spędzony niestety mija niesprawiedliwie szybko i tak było w przypadku naszych spotkań. Te wspólne dwa tygodnie minęły w mgnieniu oka, mamy nadzieję jednak, że był to czas spędzony tak miło, że już nie możecie doczekać się ponownego spotkania!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick


Z pamiętnika dzielnego Pirata. Dzień 9


    Dzisiaj przenieśliśmy się z próbą na salę kinową i odegraliśmy naszą inscenizację na scenie. Ponadto dopracowaliśmy nasze stroje, rekwizyty i zaarażowaliśmy naszą wyspę, która pięknie prezentuje się jeszcze przed napadem Piratów. Zarówno Tubylcy, jak i Piraci to grupy o wielkim temperamencie, ich starcie będzie prawdziwie widowiskowe. Jutro przed nami wielki dzień, rodzice zobaczą "w akcji" swoje pociechy i ciekawe czy uda im się je rozpoznać w tak wspaniałych strojach?

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick


Z pamiętnika dzielnego Pirata. Dzień 8


    Podzielenie na Tubylców i Piratów przystąpiliśmy do prac nad inscenizacją opartą na scenariuszu przygotowanego wcześniej opowiadania, w którym to zbłąkani i wygłodniali Piraci napadają na wyspę Tiratum. Na wyspie tej od zawsze panuje spokój, ład i harmonia, a przewodzi jej wódz Nieustraszony Pazur, Piraci pod wodzą Kapitana Jacka Groźnego chcą jednak zawładnąć wyspą i wziąć Tubylców w niewolę. Jak potoczą się losy naszych bohaterów? Okaże się już w piątek! My tymczasem bierzemy się do pracy.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick


Warsztaty animacji poklatkowej pt. „Akcja!-Animacja”


   W niedzielę, 3 lipca, pokazem filmu w sali kinowej CKiS w Sępólnie Krajeńskim zakończyły się trzydniowe warsztaty animacji poklatkowej pt. „Akcja!-Animacja” odbywające się w Świetlicy Wiejskiej w Kawlach, zorganizowane z programu Zgłoś swój pomysł „Kulturalny Świetlik” z CKiS w Sępólnie Krajeńskim. Mali autorzy filmu, którzy przybyli na pokaz wraz z rodzinami, najpierw mogli pochwalić się wykonaną scenografią, którą można było obejrzeć przed wejściem do kina. Rodzice, dziadkowie i przybyli goście nie kryli zachwytu nad pracą dzieci. Przed wyświetleniem filmu przygotowanego przez dzieci, widzowie mogli poznać bliżej prowadzącą warsztaty, Monikę Kuczyniecką.
„Wisienką na torcie” był film warsztatowy pt.:” Różne światy”. Na małych autorach zrobił ogromne wrażenie. Podkład muzyczny, narracja dzieci i postacie z plasteliny, które zostały wprawione w ruch, wszystko to sprawiło, że film został przyjęty gorącymi brawami, a jego pokaz na wielkim ekranie dał dzieciom wiele pozytywnych emocji i radości. Na koniec wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowy dyplom.
Wykonanie postaci, scenografii, zdjęć, zajęło nam trzy dni, nauczyło cierpliwości, ale także było wspaniałą zabawą i nauką. Teraz już wszyscy wiemy, że zrobienie filmu animowanego to wiele pracy i mnóstwo czasu.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot.: Barbara Pankau

 

Więcej zdjęć  na


Z pamiętnika dzielnego Pirata. Dzień 7


    Nasze totemy są już gotowe. Dołączyliśmy je do makiet, które robiliśmy wcześniej i obecnie można je podziwiać w Centrum Kultury i Sztuki. W ich powstanie włożyliśmy sporo pracy, pozwoliliśmy sobie puścić wodze fantazji, dzięki czemu powstały fantastyczne posągi, pełne ukrytej symboliki, która czeka na odkrycie przez odbiorców naszych małych dzieł sztuki. Po intensywnej pracy manualnej przyszedł czas na odrobinę zajęć ruchowych i wcielania się w postacie z odległych krain, ukrytych na wyspach zewsząd otoczonych wodą – będzie się działo!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick


Z pamiętnika dzielnego Pirata. Dzień 6


    Drugi tydzień naszych pirackich wakacji zaczęliśmy od kolejnej wędrówki. Tym razem udaliśmy się do przystani żeglarskiej, gdzie mieliśmy okazję zgłębić tajniki żeglarstwa przydatne każdemu Piratowi. Jako prawdziwe Wilki Morskie słuchaliśmy z zaciekawieniem, tym bardziej że w naszych szeregach są dwie osoby, które należą do sępoleńskiego klubu żeglarskiego - Jakub Hippler oraz Inga Kotowska. Nauczyliśmy się jak ustawiać łódź w zależności od kierunku, w którym wieje wiatr, jak wiązać węzły, które sprawią, że nasza łódź będzie bezpiecznie przycumowana do brzegu oraz z jakich elementów składa się żaglówka. Kto wie, może dzięki temu spotkaniu szeregi naszego lokalnego klubu żeglarskiego się powiększą? Na pewno my, dzielni Piraci zyskaliśmy wiedzę, która pozwoli nam na podbój mórz i oceanów!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick


GDAŃSK - JARMARK DOMINIKAŃSKI! OSTATNIE WOLNE MIEJSCA!


Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim organizuje jednodniowy wyjazd 30 lipca 2016 r. (sobota) do Gdańska na Jarmark Dominikański. Koszt wyjazdu 40 zł (transport, ubezpieczenie). Wyjazd godz. 6:00 (parking CKiS). Szczegółowe informacje, wpłaty w sekretariacie CKiS tel. 52 388 01 60. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!Z pamiętnika dzielnego Pirata. Dzień 5


    Pierwszy tydzień naszych pirackich wakacji zakończyliśmy wycieczką rozpoznawczą na teren Starej Plaży, gdzie zamierzamy zorganizować naszą wyspę. Po drodze odwiedziliśmy Pana Ratownika, który przypomniał nam o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas kąpieli na plaży, a wracając do Centrum Kultury i Sztuki zasmakowaliśmy pyszych lodów. Na miejscu czekały na nas, rzecz jasna, nasze totemy, które wciąż jeszcze nie są gotowe do prezentacji, ale nic dziwnego, skoro w naszych głowach ciągle powstają nowe pomysły na dodatkowe dekoracje. W końcu efekt ma być prawdziwie piorunujący!Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick


" AKCJA!-ANIMACJA" - Świetlica Wiejska w Kawlach

   Dnia 29.06.2016 w Świetlicy Wiejskiej w Kawlach rozpoczęły się trzydniowe warsztaty animacji poklatkowej z wykorzystanie plasteliny pt." AKCJA!-ANIMACJA". Zajęcia zorganizowane dzięki programowi Zgłoś swój pomysł- "Kulturalny Świetlik" z Centrum Kultury I Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Uczestnikami warsztatów są dzieci z sołectw Kawle i Wiśniewa. Liczna grupa dzieci z ciekawością, zapałem i wielką wyobraźnią zabrała się do pracy przy tworzeniu kolorowych postaci z plasteliny, postaci, które będą bohaterami wspólnie tworzonego filmu, ze scenariuszem, dźwiękiem i scenografią. Przed nami jeszcze dwa dni pracy z plasteliną, aparatem fotograficznym i komputerem. Zwieńczeniem naszych warsztatów będzie projekcja naszego dzieła w sali kinowej CKiS w niedzielę (03.07.2016) o godzinie 14.00. Zapraszamy mieszkańców Sępólna Krajeńskiego do wspólnego oglądania!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Więcej zdjęć  na


Z pamiętnika dzielnego Pirata. Dzień 4


    Po tak intensywnym dniu przyszła pora na pełne skupienie i projektowanie totemów. Praca wre, a symboliczne posągi na wzór pradawnych totemów powoli powstają. Do ich ukończenia jeszcze długa droga, ale piracka fantazja nas nie zawodzi i już teraz możemy powiedzieć, że będą to na pewno prawdziwe dzieła sztuki. Oczywiście nie zabrakło czasu na beztroską zabawę! Niemniej jednak przez najbliższe dni koncentrujemy się głównie na dopracowaniu naszych totemów. Oczekujcie rezultatów, my już nie możemy się doczekać.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick


Z pamiętnika dzielnego Pirata. Dzień 3


   Trzeci dzień naszych pirackich spotkań przyniósł prawdziwą przygodę. Podzieleni na dwie grupy udaliśmy się w podróż w nieznane, kierując się jedynie wskazówkami zostawionymi przez pierwszą grupę, która na trasie naszej wędrówki przygotowała dla nas wiele wymagających zadań, z których zostaliśmy później rozliczeni. Jako prawdziwi Piraci musieliśmy wykazać się nienaganną orientacją w terenie, umiejętnością pracy w grupie, a przede wszystkim hartem ducha i wytrwałością, gdyż pogoda wyjątkowo nam nie dopisywała. Ze wszystkich zadań wywiązaliśmy się wzorowo, a uwieńczeniem naszej przygody była przepyszna pizza, za którą musieliśmy zapłacić co prawda znalezionym nieco wcześniej diamentem, ale zgodnie uznaliśmy, że ostatecznie warto było.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick


Z pamiętnika dzielnego Pirata. Dzień 2


    Drugiego dnia dołączyło do nas nowe osoby, które przeszły pasowanie na Pirata. Wspólnie odśpiewaliśmy nasz hymn, także z podziałem na rolę i jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani wynikami naszej pracy. Próbowaliśmy także ułożyć do niego choreografię taneczną, ale to zadanie wymaga od nas nieco więcej pracy. Dokończyliśmy jednak nasze pirackie wyspy, powstały trzy, wspaniałe i jakże różnorodne archipelagi – Piracki Raj autorstwa Katarzyny Bzdawki, Niny Grzegrzółki, Michała Telickiego, Korneli Nowarkiewicz oraz Jakuba Hipplera, wyspa Zwierzęta z Karaibów, która wspólnie wykonali: Michał Stupałkowski, Klaudia Mierzyńska, Lena Pick, Daria Mania i Kacper Żuranków, a także Wyspa Lian, nad którą pracowali: Bartłomiej Pieczywek, Kamil Pukownik, Inga Kotowska, Julia Pick i Kacper Skiba. Wyspy te można będzie podziwać w holu Centrum Kultury i Sztuki, a my tymczasem ruszamy w dalszą przygodę!


                Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick


Z pamiętnika dzielnego Pirata. Dzień 1


    Rozpoczęliśmy nasze Pirackie Wakacje w Centrum Kultury i Sztuki! Dzielni kandydaci na przyszłych Piratów spędzili ten dzień na wspólnej integracji i zabawach sprzyjających lepszemu poznaniu siebie nawzajem. Już pierwszego dnia udało nam się napisać nasz "Piracki Hymn", który zaśpiewamy podczas finałowego spotkania – będzie głośno i radośnie! Zaczęliśmy także pracę nad iście pirackimi makietami wysp, które już niedługo będą do podziwiania w holu Centrum Kultury i Sztuki. Nasza przygoda dopiero się zaczyna. Ahoj!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst:Michał Pick


Sępoleńskie smaki!!!

Możesz jeszcze się zgłosić!

 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim ogłasza konkurs kulinarny na produkt regionalny: Sępoleńskie smaki!!!
w następujących kategoriach: I. Przetwory mięsne i wędliny, II. Produkty piekarskie, III. Produkty cukiernicze; IV. Przetwory warzywne i owocowe, V. Przetwory mleczne, VI. Nalewki, VII. Miód, VIII. Inne
Deklaracje udziału w konkursie przyjmujemy do 9 sierpnia 2016 r. w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim (tel. 523880160; email: ckissepolno@op.pl).
Rozstrzygnięcie konkursu wraz z degustacją nastąpi 13 sierpnia 2016 r. podczas XII JARMARKU ŚW. WAWRZYŃCA. Nagrody przewidziano w każdej z kategorii oraz nagrodę główną GRAND PRIX JARMARKU za najlepszy produkt regionalny.

 

Pliki do pobrania:

- Regulamin konkursu Sępoleńskie Smaki

- Karta zgłoszenia
 


 

 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl