Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2016 [8]

 

 

 


Święty Czas


    O świetnie spędzonym czasie mogą mówić przybyli na koncert pt. "Święty Czas", który odbył się w minoną sobotę w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Magia zbliżających się świąt Bożego Narodzenia na dobre zagościła już w naszych domach, sklepach oraz na ulicach, postanowiliśmy przenieść ją również na scenę.
    Soliści Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki CKiS "Sing-Song" oraz "Piano-Forte" pod przewodnictwem Pani Sylwii Synak przygotowali koncert w całości wypełniony świątecznymi piosenkami, które wraz z nastaniem grudnia mimowolnie nucimy w domowych zaciszach. Poszczególne utwory, takie jak choćby "Dzień jeden w roku", "Z kopyta kulig rwie" czy "Przekażcie sobie znak pokoju", rozdzielane były świątecznymi wierszami i rymowankami. Całość złożyła się na ujmującą "świąteczną pocztówkę audiowizualną" – zimowa scenografia, adekwatne stroje i jednoznacznie bożonarodzeniowe piosenki sprawiły, że atmosfera oczekiwania na zbliżające się święta unosiła się w powietrzu, a na sali widowiskowej zapanowała radosna aura, która towarzyszy tym wyjątkowym dniom.
    Bałwanki, elfy, pomocnicy Mikołaja – wszyscy są już w gotowości. W gotowści są również wszyscy, którzy przybyli na sobotni koncert, a w szczególności artystycznie zaangażowani wokaliści i wokalistki, którzy w występ włożyli całe swoje serducha. Świąteczny czas, to doprawdy świetny czas!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Coraz bliżej święta


    Za nami jedenasty Dzień Adwentowy. Przez jedenaście lat wspólnie z mieszkańcami udało nam się stworzyć tradycję skupiającą nas wszystkich w tym jednym miejscu, które przez te kilka godzin wypełnia radosna atmosfera świątecznej życzliwości. To bez wątpienia jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu imprez miasta i gminy Sępólno Krajeńskie.
    W ten chłodny, choć jeszcze nie zimowy dzień, mogliśmy poczuć magię zbliżających się wielkimi krokami świąt. Artystyczne wystąpienia rozpoczęli podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej, którzy przygotowali własną, bożonarodzeniową inscenizację. Po nich w tanecznym bloku zaprezentowały się zespoły taneczne z Centrum Kultury i Sztuki. Ćwiczenia ruchowe, które nie pozwoliły nam specjalnie zmarznąć, uzupełnione zostały o szereg ćwiczeń wokalnych. Uniwersytet Trzeciego Wieku, soliści chóru „Cecylia” parafii p.w. św. Bartłomieja, a także uczniowie i uczennice sępoleńskich szkół przygotowały mini-koncerty złożone z kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek. Kulminacyjnym punktem tegorocznego Dnia Adwentowego był barwny korowód, w którym specjalnie na tę okazję zaproszonych Świętych Mikołajów z całego świata, prowadziła orkiestra dęta, ekipa elfów-pomocników i szczudlarzy. Mikołajowie bardzo dobrze orientowali się kto w tym roku zasłużył na prezenty, toteż tych najgrzeczniejszych uraczyli słodkościami, wysłuchali próśb i życzeń obiecując spełnić te, które znajdują się w zasięgu ich możliwości. Dla naszych honorowych gości wystąpili wokaliści i wokalistki Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki „Sing-Song” oraz „Piano-Forte” oraz dzieci i młodzież z Wiejskiego Ośrodka w Wałdowie. Zwieńczeniem jedenastego Dnia Adwentowego były jasełka bożonarodzeniowe „Światło Zbawienia” w reżyserii p. Marii Kryger. Podobnie jak w zeszłym roku, cieszyły się one szczególnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, bo w obsadzie znalazły się najbardziej rozpoznawalne osoby, pełniące na co dzień kierownicze funkcje w szkołach, placówkach publicznych czy Urzędzie Miejskim.
    Nie tylko na scenie, ale i wokół niej panował świąteczny klimat. Zadbali o to wystawcy oferujący ręcznie robione ozdoby, stroiki i figurki. Jedynie nieoczekiwane problemy techniczne zmąciły tę radosną atmosferę, zakłócając wystąpienia Studia Piosenki i młodzieży z Wałdowa, ale za to, że ci, mimo trudności się nie poddali, należą się szczególne słowa uznania. My raz jeszcze chcemy Państwu życzyć wesołych, pogodnych świąt Bożego Narodzenia i mamy nadzieję widzieć się z Wami za rok, na dwunastym Dniu Adwentowym.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Marcin Jarski

Więcej zdjęć  na


Mikołaj na zamówienie


    Harmonogram pracy Świętego Mikołaja wypełnił się już na długo przed świętami, prawdopodobnie gdyby nie jego pomocnicy, których z roku na rok na szczęście przybywa, utonąłby w stercie listów, próśb i podań. Tak się jednak nie stało i jednym z pierwszych przystanków na europejskiej trasie Świętego Mikołaja było nasze miasto.
    Sępoleńskie elfy skrupulatnie segregowaly napływające do tutejszego sztabu zlecenia, dzięki czemu po uprzednim zaparkowaniu swoich sań pod Centrum Kultury i Sztuki, Mikołaj mógł od razu zabrać się do pracy. Zgodnie z życzeniami odwiedził on między innymi włodarzy naszego miasta, szkoły czy strażaków. Wszędzie zagościł tym samym świąteczny klimat, życzliwość i dobry humor, a wszyscy odwiedzeni przez Świętego mogli poczuć się wyróżnieni, wszak chyba każdy z nas marzył, bądź nadal marzy, o odwiedzinach prawdziwego Świętego Mikołaja. Dla wielu było to więc także spełnienie marzeń!
    Zapracowany Święty podziękował dzielnym i pracowitym elfom za pomoc i odfrunął zaprzęgniętymi w renifery saniami. Obiecał wrócić, a kto jak kto, ale Mikołaj na pewno słowa dotrzymuje!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Martyna Skuza, Jacek Wojtania

 

Więcej zdjęć  na


Kossakowski

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał PickFot.: Szymon Szwochert, Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Używki - droga do nikąd


    W ramach realizacji projektu "Przemoc to nie siła" na specjalne zaproszenie sępoleńskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Centrum Kultury i Sztuki ze swoim programem profilaktycznym wystąpił muzyk, kompozytor i autor tekstów – Jacek Dewódzki. Spotkanie adresowane do młodzieży szkolnej było połączeniem wykładu, któremu towarzyszył muzyczny komentarz.

    Jacek Dewódzki. Dziś być może niewiele mówi nam to nazwisko, przynajmniej tym, którzy na co dzień nie specjalnie interesują się muzyką. A już w szczególności biorąc pod uwagę fakt, że publiczność składała się głównie z młodzieży, która w przeważającej większości nie wiedziała o istnieniu zespołu Dżem. Nic jednak straconego, mieli oni okazję poznać zarówno muzykę zespołu, jak i jej byłego wokalistę, a przy okazji wysłuchać co ma do powiedzenia w temacie profilaktyki uzależnień.
    Dewódzki został wokalistą zespołu Dżem tuż po śmierci Ryszarda Riedla, występował z nimi przez 7 lat, nagrał trzy studyjne płyty i ostatecznie został zastąpiony przez Macieja Balcara. Nie przestał jednak komponować, grać i nagrywać. Obecnie jest liderem formacji Kontrabanda, której gitarzysta – Andrzej Paprot, towarzyszył mu podczas spotkania w CKiS. Wcześniej z podobnym programem pojawił się u nas zespół Na Ostatnią Chwilę. Podobnie jak wtedy, tak i teraz spotkanie to miało na celu uświadomić młodzieży jak łatwo popaść w uzależnienie i jakie niesie to ze sobą konsekwencję. Mowa nie tylko o uzależnieniu od alkoholu czy narkotyków, ale o szerzącym się na coraz większą skalę uzależnieniu od Internetu i telefonów komórkowych. Dewódzki bardzo obrazowo i dygresyjnie opowiadał o mechanizmach, które prowadzą nas do uzależnień oraz o nieświadomości, w jakiej żyjemy myśląc, że mamy wszystko pod kontrolą. Wypowiedzi puentowane były muzycznym komentarzem. Dominowały, rzecz jasna, utwory z repertuaru zespołu Dżem, usłyszeliśmy więc: "Naiwne Pytania", "Czerwony jak Cegła", "Whisky", "Harley Mój" czy "Sen o Victori", ale także "Learning to Fly" Toma Petty'ego oraz jako podsumowanie, autorską kompozycję Dewódzkiego "Oczekiwanie".
    "Używki to droga do nikąd. Macie wybór, to od Was zależy jak będzie wyglądało wasze życie i cały świat" – tak podsumował swój wykład wokalista. Spotkania, takie jak to, to ciekawa forma dotarcia do młodzieży z tematami o tyle trudnymi, co istotnymi i jeśli chociaż część z nich wyszła z niego z dającą do myślenia refleksją, to oznacza, że warto takie spotkania organizować.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania


Niech żyje Niepodległa!


    Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Sępólnie Krajeńskim były podróżą do Polski lat 20-tych. Przywołany klimat dopiero odzyskanej niepodległości dzięki postaciom żywcem wyjętych z tamtych lat, rekonstrukcyjnemu podwórku i oprawie wydarzenia, sprawił że nasz Niepodległościowy Raut Listopadowy przeniósł nas w czasie w wyjątkowo piękne miejsce.
    Gazeciarz, pucybut, straganiarka, kwiaciarka, Panowie na bicyklach, najprawdziwsza kapela podwórkowa, charakterystyczne stroje i rekwizyty oraz – oczywiście – postaci historyczne, Ojciec Niepodległej Polski, Marszałek Piłsudski w towarzystwie Oddziału Terenowego Polskiego Klubu Kawaleryjskiego im. XVI Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bydgoszczy, a także oddział piechoty Grupy Rekonstrukcji Historycznych "Brygada Szturmowa" również z Bydgoszczy, dzięki tym wszystkim osobistościom przywołana została moda, wspaniały klimat i radość z tamtych lat. Bo Święto Niepodległości chyba jak żadne inne święto narodowe, jest świętem, które winno nas napawać dumą i radością, jest to świadectwo triumfu i niezłomoności narodu polskiego. Dlatego też w duchu beztroskiej zabawy wspólnie z mieszkańcami radowaliśmy się z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości. Swoją obecnością zaszczyciły nas takie gwiazdy jak – Pola Negri, międzynarodowa gwiazda kina niemego oraz Jan Kiepura, bodaj najpopularniejszy spośród polskich śpiewaków okresu międzywojennego. Były tańce, był śpiew, muzyczne występy i wszechobecna radość. Pieśni patriotyczne w wykonaniu Chóru Cecylia parafii p.w. św. Bartłomieja oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Stowarzyszeniu "Duże Różowe Słońce" niosły w świat wieść o Polsce niepodległej, a przechadzający się wśród zgromadzonych Pola Negri i Jan Kiepura ochoczo pozowali do zdjęć i rodzawali pamiątkowe autografy. Zaś nasza rekonstrukcyjna ulica wraz z przyległym do niej podwórkem ożyła w pełni dzięki statystującym nam aktorom grupy teatralnej "Bakro".
    Doprawdy wyjątkowy klimat towarzyszył tegorocznym obchodom Święta Niepodległości. Szyk i elegancja, szacunek i poszanowanie wartości, umiar stojący w opozycji do przepychu i zagubiona gdzieś oryginalność cechowały te, nie tak odległe, czasy. Miło było móc choć na chwilę przenieść się do Polski lat 20-tych i poczuć "świeży oddech wolności", którym odetchnął wówczas nasz kraj.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Szymon Szwochert, Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Niepodległościowy Polonez


    294 osoby utworzyły w przeddzień tegorocznego Święta Niepodległości imponujący, barwny korowód, który rytm tradycyjnego poloneza kroczył po płycie Stadionu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim.
    Frekwencja wzrosła aż o 100 osób w porównaniu do roku poprzedniego! I mimo iż jeszcze nie udało nam się pobić rekordu Guinessa w ilości par jednocześnie tańczących poloneza, to nie przestajemy próbować, licząc że z roku na rok będzie nas co raz więcej i być może to spontaniczne wydarzenie stanie się naszą kolejną tradycją. Pięknie poprzebierana młodzież i swoista dostojność poloneza prezentują się widowiskowo zarówno na zdjęciach jak i na wideo, w szczególności w ujęciach kręconych "z lotu ptaka" (czy też drona właściwie).
    W tym roku do młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kotarbińskiego dołączyli także uczniowie Zespołu Szkół nr 1 oraz nr 3. Być może w przyszłym roku uda nam się zaangażować również mieszkańców? To wspaniała inicjatywa, która odpowiednio nastraja przed Świętem Niepodległości. Dzisiaj poloneza tańczy się jedynie w wyjątkowych przypadkach, podczas wyjątkowych okazji, ale czy takim wyjątkowym świętem nie jest właśnie Święto Niepodległości?

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

 

Więcej zdjęć  na


Sarsomania

    Marta Markiewicz, znana bardziej jako Sarsa, wystąpiła w ubiegłą sobotę w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Popularna, szczególnie wśród młodzieży, wokalistka jest obecnie w jesiennej trasie koncertowej "Zapomnij Mi". Po raz kolejny nasze miasto znalazło się w harmonogramie koncertowym artystki ze szczytu listy przebojów.

    Po koncercie Urszuli, którego echa jeszcze wybrzmiewały na sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki, nastąpiła prawdziwa wymiana pokoleniowa. Jednak zarówno podczas jednego, jak i drugiego koncertu emocje wśród publiczności sięgały zenitu.
    Debiutancki album Sarsy, "Indiana" pokrył się złotem, singiel z drugiego albumu, będącego w fazie nagrań – "Zapomnij Mi" już uzyskał status płyty platynowej. To wszystko dzięki wiernym i licznym fanom, a w szczególności fankom, bo te zdecydowanie przeważają. Przygotowały one setki serduszek, dzięki którym pod sceną było kolorowo i prawdziwie "serdecznie". Euforia, bo chyba tak należy określić nader entuzjastyczne reakcje, z utworu na utwór przybierała na sile i rzecz jasna apogeum osiągnęła podczas – zagranego tego wieczoru dwukrotnie – mega przeboju "Naucz Mnie". Publiczność wyręczyła wokalistkę i wykazała się nienaganną znajomością tekstów, niejdnokrotnie zresztą skupiony pod sceną tłum słychać było równie głośno, a nawet głośniej niż samą Sarsę.
    Po półtorejgodzinnym koncercie przyszedł czas na zdjęcia i autografy. Wydaje się, że z okazji tej skorzystali dosłownie wszyscy uczestnicy koncertu, gdyż hol Centrum Kultury i Sztuki wypełnił się szczelnie i wśród oczekujących można było wyczuć ekscytację oraz towarzyszącą największym fanom niecierpliwość.  Nikt jednak nie został pokrzywdzony, wszyscy chętni doczekali się zarówno zdjęcia, jak i autografu i choć trasa wokalistki nosi tytuł "Zapomnij Mi", jestem pewien, że tego koncertu fani nigdy nie zapomną.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Sweet Home Sępólno


    Po raz kolejny sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim wybrzmiewała dźwiękami blues-rocka na światowym poziomie. To za sprawą Vince'a Agwady, chicagowskiego gitarzysty specjalizującego się w wyjątkowej fuzji blues-rocka, funku i jazzu. Była to kolejna po Jennifer Batten, Garym Erwinie i Wolfie Mailu, wizyta w naszym mieście zagranicznego gościa z muzycznego świata króla B.B. Kinga.

    Vince Agwada z powdzeniem nagrywa i koncertuje w całej Ameryce, jego wizyta w naszym kraju tym bardziej jest więc wyjątkowym wydarzeniem. A dla koneserów muzyki bluesowej prawdziwą muzyczną ucztą. Agwada współpracował m.in. z legendarnym Buddym Guy'em czy Juniorem Welsem, ciekawostką jest także jego udział w nagraniu utworu "Niczyj" Stana Borysa.
    Mimo tego nie jest on "stałym bywalcem" na polskich scenach, dlatego też mieliśmy niekłamaną przyjemność gościć go w Centrum Kultury i Sztuki na trasie koncertowej obejmującej największe polskie miasta. Połtoragodzinny koncert obfitował w zakorzenione w bluesowej tradycji autorskie utwory gitarzysty rozwijane w kilkunastominutowe jam session, wzbogacane solowymi popisami instrumentalistów. Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się jaka siła drzemie w klasycznym muzycznym trio. Pracująca jak w szwajcarskim zegarku sekcja rytmiczna, która daje podkład pod solowe popisy gitarzysty, sprawia że ten niejednokrotnie rozpędzał się do granic możliwości. Chociaż z drugiej strony swoboda wykonawcza jaką emanował ze sceny pozwala twierdzić, że to zaledwie ułamek jego możliwości.
    Sępólno Krajeńskie co raz częściej znajduje się w harmonogramie tras koncertowych czołowych polskich, ale i zagranicznych wykonawców. Są to artyści ze świata muzyki popularnej, rozrywkowej, ale również rockowej czy bluesowej właśnie. Aby być na bieżąco i nie przegapić kolejnej muzycznej wizyty w tym rodzaju śledźcie naszą stronę www – www.ckissepolno.com.pl oraz profil facebook! Na pewno nie omieszkamy Was powiadomić o planowanych atrakcjach i zachęcać do uczestnictwa, mimo iż jesteśmy przekonani, że obecnych na wczorajszym koncercie nie musimy dodatkowo przekonywać.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na 


ŚWIĄTECZNE CENTRUM DOWODZENIA

17 grudnia 2016r. godz. 15:00Przedświąteczny czas oczekiwania, blask choinki rozświetlający ciemne zaułki  ludzkich słabości, wiara w lepsze jutro i wszechobecne przejawy życzliwości.
Te nieodłączne atrybuty Świąt Bożego Narodzenia  wpisujące się w tradycję i obyczajowość  już niebawem staną się faktem także w niewielkiej przestrzeni naszego miasta.
Corocznie zwiastujący radosną nowinę Dzień Adwentowy już wkrótce rozbłyśnie optymizmem w sercach mieszkańców, a wraz z nim pojawią się od dawien dawna kojarzone ze świętami renifery, elfy, śnieżynki oraz wyczekiwani szczególnie przez dzieci Mikołajowie.
Zgodnie z najświeższymi doniesieniami tegoroczny jarmark będzie o tyle szczególny, że miasto Sępólno znajdując się na szlaku corocznie przemierzanym przez sztab św. Mikołaja stało się w roku 2016 świątecznym  centrum jego dowodzenia.
Co oznacza to dla miasta i jego mieszkańców? … sami państwo zobaczcie.
Zapraszamy już dziś na to jedyne i niepowtarzalne wydarzenie, którego szczególną atrakcją będą  wyreżyserowane przez Panią Marię Kryger jasełka „ŚWIATŁO ZBAWIENIA” w brawurowej obsadzie:


Trzej Królowie:
J. Tadych – Starosta Sępoleński
W. Stupałkowski – Burmistrz Sępólna Krajeńskiego
M. Zieńko – Zastępca Burmistrza Sępólna Krajeńskiego
Maryja - K. Damaszek – Kierownik Klubu Dziecięcego w Centrum Małego Dziecka i Rodziny w Sępólnie Krajeńskim
Józef - M. Chart – Dyrektor CSiR w Sępólnie Krajeńskim
Anioł - M. Grochowska – Prezes Zarządu Zakładu Transportu i Usług Sp.zo.o. w Sępólnie Krajeńskim
Herod - D. Wojtania – Sekretarz Gminy Sępólno Krajeńskie
Gospodarz -  T. Kabat – Komendant Powiatowy PSP w Sępólnie Krajeńskim
Handlarz - D. Krakowiak – Dyrektor ZGK Sp. zo.o.
Babcia - G. Kędzierska – Dyrektor Biblioteki Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim
Narrator, dworzanin, kapłan – M. Pick – Instruktor CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Pasterze:
B. Nowak – Nauczyciel wychowania fizycznego ZS nr1 w Sępólnie Krajeńskim
F. Fröhlke – Radny Rady Powiatu w Sępólnie Krajeńskim
P. Kozłowski – Nauczyciel wychowania fizycznego ZS nr3 w Sępólnie Krajeńskim
Diabeł - K. Kolasa – Dyrektor ZS nr1 w Sępólnie Krajeńskim
Śmierć - I. Jaskulska - Dyrektor ZS nr3 w Sępólnie Krajeńskim
Tancerki:
M. Barabach – Inspektor ds. planowania i zagospodarowania przestrzennego Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim
E. Łucyszyn – Inspektor ds. kadr Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim
L. Kurowska – Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Sępólnie Krajeńskim
Koziołek - P. Łangowski

ZAPRASZAMY


Jarmark Bożonarodzeniowy
XI Dzień Adwentowy w Sępólnie Krajeńskim

    Już dziś z radością informujemy mieszkańców Sępólna oraz wszystkich zainteresowanych zwyczajem wpisanym w tradycję naszego miasta związanym z powitaniem Świąt Bożego Narodzenia, że XI Dzień Adwentowy odbędzie się 17 grudnia 2016 roku na Targowisku Miejskim "Mój Rynek".
    Zainteresowanych wystawców prosimy o zgłoszenie swojego udziału w Jarmarku w terminie do 7 grudnia 2016 roku. Karta wystawców oraz regulamin już wkrótce dostępna będzie na stronie www.ckissepolno.com.pl. Szczegóły pod numerem telefonu –  52 388 01 60

 Pliki do pobrania:

- Regulamin XI Dnia Adwentowego (PDF)

- Karta zgłoszenia wystawcy


Ktoś puka do drzwi...!
Wiejski Ośrodek Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich i Rada Sołecka w Lutowie zapraszają mieszkańców na spotkanie w wyjątkowej scenerii i atmosferze świątecznego nastroju.
Zapraszamy na widowisko o Bożym Narodzeniu Ktoś puka do drzwi, wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek!
WOK w Lutowie wypełni się duchem świąt w niedzielę 18 grudnia o godz. 15.00.
Przyjdź koniecznie i poczuj magię tych wyjątkowych dni!

 

 

 

 

 


Taniec, który słychać


    Sępoleńska Akademia Sukcesu wraca po wakacjach! Nowy sezon przywitaliśmy z przytupem. I to dosłownie. Gościem spotkania był bowiem tancerz, specjalizujący się w tańcu irlandzkim, absolwent Irish World Academy of Music and Dance, uczestnik jednego z największych tanecznych widowisk na świecie, Riverdance - Mateusz Wójcik.
    Od zawsze "niespokojny", niczym Mambo, bohater filmu "Tupot małych stóp". Dzięki swojej determinacji i pasji miał możliwość rozwijania talentu u boku najlepszych tancerzy tej charakterystycznej formy tańca. Sam przyznaje, że stepowanie, będace – jak się okazuje – bardzo ogólnikowym określeniem tańca perkusyjnego, w którym wystukuje sie rytm nogami (dzięki specjalnie przystosowanym do tego butom) w złożonych i wyczerpujących figurach tanecznych, nie jest w Polsce popularne. On jednak upodobał sobie właśnie taki rodzaj tańca i obecnie, dzięki realizacji autorskiego projektu "Usłyszeć Taniec", wraz z najlepszymi kolegami i koleżankami po fachu propaguje go w całej Polsce. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. czym różni się jeden rodzaj stepu od drugiego, co jest szczególnie trudne w nauce stepowania i dlaczego programy takie jak "You Can Dance" czy "Taniec z Gwiazdami" nie są najlepszym źródłem wiedzy o tańcu oraz rzetelnym materiałem instruktażowym. Co prawda młodzież interesowało w szczególności ile taki tancerz zarabia oraz... jak radził sobie w szkole (głównie z matematyki – było to ewidentnie wykalkulowane pytanie), to jednak znaleźli się i tacy, którzy sami stawiają pierwsze kroki w dziedzinie tańca i skorzystali z okazji bliskiego spotkania z Mateuszem prosząc o autograf, tudzież porady.
    Nie obyło się oczywiście bez tanecznego popisu. Mateusz wystukał nam swój talent z większą precyzją niż publiczność próbująca wspólnego, równego klaskania podczas koncertu. To wciąż młody chłopak, który stale się rozwija i z optymizmem patrzy w przyszłość w nadziei na realizacje ambitnych tanecznych przedsięwzięć – czego oczywiście mu życzymy.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Przebojowy wieczór z Urszulą


    Sępólno Krajeńskie co raz częściej znajduje się na mapach tras koncertowych czołowych polskich, ale i zagranicznych artystów. Niedzielny koncert w Centrum Kultury i Sztuki był kolejnym, wyjątkowym muzycznym wydarzeniem, które zapisało się na kartach kulturalno-artystycznej kroniki naszego miasta.
    Urszula Kasprzak ma na koncie współpracę z najlepszymi polskimi kompozytorami, m.in. Romualdem Lipko i Budką Suflera czy Sewerynem Krajewskim, status ikony polskiej sceny estradowej zdobyła jednak za sprawą swojej twórczości solowej i to właśnie w repertuarze własnych, największy przebojów pojawiła się w Centrum Kultury i Sztuki. Koncert ten nie tylko z tego względu był wyjątkowy, w przepięknej scenerii wybrzmiały dobrze znany szlagiery, takie jak – "Na Sen", "Dmuchawce, latawce, wiatr", "Malinowy Król" czy "Konik na Biegunach", jednakże w specjalnie na tę okazję przygotowanych aranżach autorstwa Piotra Steczka, który przewodził Kwartetowi Smyczkowemu Orkiestry AUKSO. Aranżacje te doskonale podkreślały melodyczny charakter utworów, świadczący o ich przebojowości, a momentami nadawały im zupełnie innego wymiaru. Mimo, iż był to koncert akustyczny, to obok subtelnych, balladowych klimatów nie zabrakło rockowego czadu, który apogeum osiągnął podczas wykonania utworu "Skaczę na dach". Dynamiczny mega-przebój - "Konik na Biegunach", poderwał publiczność z miejsc, dzięki czemu wspólnie śpiewany refren szczelnie wypełnił salę widowiskową,  która raz po raz "wybuchała" prawdziwą salwą oklasków. Oklaskom zresztą nie było końca, dlatego też artyści raz jeszcze wyszli na bis, by później długie chwile spędzić z fanami na rozdawaniu autografów, wspólnych zdjęciach i podpisywaniu płyt.
    Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny Sępólno Krajeńskie znajduje się na trasie koncertowej artysty takiego formatu jak Urszula. Koncerty, takie jak ten, na długo zostają w naszej pamięci, ale przede wszystkim w pamięci słuchaczy, którzy bawiąc się tak dobrze jak podczas minionego koncertu Urszuli sprawiają nam podwójną radość. Już teraz chcielibyśmy więc zaprosić wszystkich Państwa, nadal spragnionych dobrej muzyki na żywo, na koncert amerykańskiego bluesmana, Vince'a Agwady. 26 października, sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, godzina 18:00, WSTĘP WOLNY!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


 Mikołaj na zamówienie    Grudniowy czas od dawien dawna sprzyja wszelakim mikołajkowym fantazjom. Każdy wierzy w św. Mikołaja inaczej i każdy celebruje to święto na swój sposób. Animatorzy Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim w zgodzie z tradycją postanowili i tym razem uśmiechnąć się do dnia, zaliczanego niemal przez wszystkich za szczególnie przyjazny w kalendarzu świąt nietypowych.
    Jeśli więc uznacie Państwo, że nasz Mikołaj z jakiegoś istotnego powodu 6 grudnia powinien odwiedzić Waszą koleżankę z pracy, przyjaciela, męża, córkę, bądź szefa, zgłoście się do nas jak najszybciej. Uprzedzamy, że nasz etatowy Mikołaj jest postacią szczególnie tego dnia zapracowaną i nie może czekać zbyt długo na zamówienia.
    Wystarczy, że zadzwonicie do CKiS w Sępólnie Krajeńskim, gdzie mieści się Świąteczny Sztab św. Mikołaja (52 388 01 60, godz. 9:00-15:00) i omówicie z nami niezbędne szczegóły. Informujemy, że działamy tylko na terenie Sępólna Krajeńskiego w ograniczonym przedziale czasowym. Nie zwlekaj! I Ty możesz sprawić zaskakującą niespodziankę swoim bliskim! Z pozdrowieniami od św. Mikołaja


"Święty czas"

    Centrum Kultury i Sztuki pragnie zaprosić wszystkich Państwa na koncert "Święty Czas" w wykonaniu dzieci i młodzieży Studia Piosenki "Sing-Song" oraz "Piano Forte". W repertuarze najpiękniejsze świąteczne piosenki, które wprowadzą Państwa w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy – 10 grudnia o godzinie 15:00, na salę widowiskową Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Wstęp wolny!    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Przemysławem Kossakowskim. Popularność zyskał głównie dzięki programowi "Kossakowski - Szósty Zmysł" poświęcony w szczególności intrygującym zjawiskom z dziedziny medycyny niekonwencjonalnej. Kossakowski to z wykształcenia malarz, plastyk, nazywany jest jednak znawcą jasnowidzów, szamanów i uzdrowicieli. Wszystko to dzięki swoim niecodziennym zainteresowaniom, ciekawości świata i eksplorowania tych rejonów, które pozostają jeszcze nieodkryte, także w sferze ludzkiej psychiki. Na spotkanie z gościem zapraszamy 23 listopada o godzinie 19:00 na salę widowiskową Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Bilety w cenie 15 zł. do nabycia w sekretariacie CKiS. Zapraszamy!


 SZTAB WOŚP
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

 

POSZUKUJE WOLONTARIUSZY!
(LICZBA WOLONTARIUSZY OGRANICZONA!)
25. FINAŁ WOŚP 15 STYCZNIA 2017 r.

 


Zapoznaj się z informacjami!

1. Wolontariuszem może zostać każdy!
2. Jeśli nie masz ukończonego 18 roku życia odpowiedzialność za Ciebie musi wziąć opiekun prawny (rodzic).
3. Złóż do nas zgłoszenie do 18.11.2016 r. (formularz dostępny w CKiS).
4. Twoje zgłoszenie zostanie poddane analizie (sprawdzimy poprawność danych).
5. Poinformujemy Ciebie o przyjęciu zgłoszenia
(zastrzegamy sobie prawo do odmowy bez podania przyczyny).  
6. Będziesz musiał odebrać od nas zobowiązanie i podpisać je (w przypadku osoby poniżej 18 roku życia, podpis składa również rodzic/opiekun prawny).
7. Wypełnione zobowiązanie należy dostarczyć do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim do 25.11.2016 r.


CENTRUM KULTURY I SZTUKI
W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM
UL. TADEUSZA KOŚCIUSZKI 4
89-400 SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE
TEL. 523880160


 Kinowe hity w Sępólnie

 

    Profesjonalne Kino Objazdowe Outdoor Cinema po raz kolejny odwiedziło Centrum Kultury i Sztuki i po raz kolejny spragnieni kinowych nowości widzowie mieli okazję udać się na całodniowe seanse filmowe, wśród których znalazły się najnowsze oraz najbardziej popularne kinematograficzne hity.
    Tradycyjnie zadbaliśmy o to aby każdy znalazł w repertuarze coś dla siebie. Pamiętalismy więc o najmłodszych, którym zaproponowaliśmy tym razem bajkę, która zdradza co robią nasze futrzane pupilki, gdy wychodzimy z domu. "Sekretne Życie Zwierzaków Domowych" nie tylko bawi, ale stymulująco działa na dziecięcą wyobraźnię. W samo południe wyświetlony został nagrodzony statuetką Złotego Lwa film "Ostatnia Rodzina", będący sagą rodziny Beksińskich. Historia dwóch wspaniałych postaci, wrażliwego umysłu Tomka i światowego talentu Zdzisława. Nieco później zaprosiliśmy na trzecią część przygód Bridget Jones. Ikoniczna komedia o miłosnych i zawodowych perypetiach Bridget, autorki najzabawniejszego pamiętnika w historii kina i literatury. Zmiana klimatu nastąpiła wraz z kolejnym filmem. "Smoleńsk", czyli historia katastrofy Smoleńskiej według Antoniego Krauzego, autora m.in. dramatu historycznego "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł". Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc, autor oprawy dźwiękowej takich produkcji, jak: „Poznań 56”, „Historia Roja” czy „Przedwiośnie”. Największym hitem okazała się jednak kolejna część kultowego już "Pit Bulla", bilety wyprzedały się na długo przed seansem, a ponad sto osób oczekiwało mając nadzieję, że być może ktoś swój bilet odstąpi  bądź go nie odbierze.  Nic dziwnego, projekcja najnowszej części filmu Patryka Vegi trafiła do nas w dniu premiery.
    Dla tych wszystkich, którzy nie mogli bądź nie zdążyli z kupnem biletu na dwa z wymienionych wyżej filmów, tj. "Ostatnia Rodzina" i "Pit Bull. Niebezpieczne Kobiety", mamy dobrą wiadomość. Już w najbliższą niedzielę – 20.11.2016 r. zapraszamy Was ponownie do Centrum Kultury i Sztuki.  Postanowiliśmy dać jeszcze jedną okazję tym wszystkim, którzy nie mieli tyle szczęścia lub czasu by wybrać się na filmy w zeszły piątek. O 13:45 zapraszamy maluchy na prześmieszną animację "Zakwakani", tych wszystkich którzy zainteresowani są ekrenizacją losów rodziny Beksińskich zapraszamy na godzinę 15:30, "Pit Bull. Niebezpieczne Kobiety" zostanie zaś wyświetlony w dwóch seansach, o 17:45 oraz 20:00. Bilety wstępu: 18 zł normalny, 16 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 14 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 20 osób) juz do nabycia w sekretariacie CKiS.

Tekst: Michał Pick


Kinowe nowości tydzień po tygodniu!


    Mamy przyjemność zaprosić Państwa raz jeszcze na kinowe bestsellery do Centrum Kultury i Sztuki. Ci wszyscy, którzy w miniony piątek nie mogli bądź nie zdołali udać się na projekcje takich filmów jak "Ostatnia Rodzina" oraz "Pit Bull. Niebezpieczne Kobiety" zapraszamy już w najbliższa niedzielę, 20.11.2016 r. przygotowaliśmy specjalnie dla Was dodatkowe seanse. Wszystkich maluchów zapraszamy z kolei na przygodową bajkę – "Zakwakani". Harmonogram projekcji:

13:45 - "Zakwakani"
15:30 - "Ostatnia rodzina"
17:45, 20:00 - "Pitbull. Niebezpieczne kobiety"

Bilety wstępu: 18 zł normalny, 16 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 14 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 20 osób) już do nabycia w sekretariacie CKiS. Zapraszamy!


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl