Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2017 [2]

 

 

 Konkurs na pisankę wielkanocną

 

Pliki do pobrania:

- Regulamin konkursu (PDF)

 

- Karta zgłoszenia (PDF)


Misterium Niedzieli Palmowej


    Po raz drugi w Sępólnie Krajeńskim zorganizowane zostanie Misterium Niedzieli Palmowej. Wyjątkowe, barwne wydarzenie mające na celu wierne odwzorowanie historycznego przybycia Jezusa do Jerozolimy. Tłumy zgromadzone zeszłego roku i radosna atmosfera towarzysząca przemarszowi spowodowały, że wraz z księdzem prałatem, Henrykiem Lesnerem postanowiliśmy kontynuować owo wydarzenie w nadziei, że spotka się ono z podobnym zainteresowaniem i stanie się naszą tradycją. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich mieszkańców – 9 kwietnia, godzina 9:30, Targowisko Miejskie „Mój Rynek”, skąd rozpocznie się przemarsz.


Rekolekcje filmowe z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
„Ślady stóp”


Poszukuję 10 dzielnych podróżników chętnych przejść 1000 kilometrów w 40 dni. Dotarcie do celu nie jest zapewnione. Obiecuję cierpienie i na przemian przejmujące zimno i nieznośny upał. Najprawdopodobniej nabawisz się kontuzji, obolałych mięśni i pęcherzy na stopach. Zniechęcenie i pokusa zrezygnowania zapewnione codziennie. Snu – niewiele, czasem na zimnej ziemi.
Nieuniknione przypadki zabłądzenia, jednak… Nagrodą może być odnalezienie siebie

Tak zaczyna się ta opowieść o drodze i poszukiwaniu.
Film drogi, inny niż wszystkie do tej pory – elektryzujący, klimatyczny, wciągający widzów w fizyczną i duchową przygodę. Każda z postaci przechodzi na szlaku swój własny proces duchowej przemiany. Nasi bohaterowie staną twarzą w twarz z własnymi ograniczeniami doświadczając duchowego i fizycznego cierpienia w postaci wyczerpania, wątpliwości i… pęcherzy! „Użalanie się nad sobą” jest wiodącym antagonistą, który na każdym kroku próbuje doprowadzić do konfrontacji z naszymi bohaterami.
„Ślady stóp” to film, w którym widz staje się pielgrzymem i wraz z bohaterami dostaje szansę na odkrycie swojej drogi życia, swojego Camino.
Więcej o filmie na: www.sladystop.pl/

„Ślady stóp”
Sala kinowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
6 kwietnia 2017 r.
godz. 18:00
Wstęp bezpłatny


Międzynarodowy Festiwal Filmowy - Tofifest.


    6 kwietnia będzie miało u nas miejsce kinowe wydarzenie bez precedensu – Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza wszystkich Państwa do uczestnictwa w Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Tofifest. Jest to druga edycja projektu „Filmy z Serca Polski” poświęcona krótkometrażowym filmom, dokumentom i klipom stworzonym przez filmowców związanych z Bydgoszczą i Toruniem. Tofifest jako jeden z nielicznych festiwali w Polsce, bardzo poważnie i kompleksowo traktuje promocje kina ze swojej rodzimej ziemi. Podczas tegorocznej trasy zaprezentowane zostanie 5 krótkometrażoych fabuły - „Supernova” Andrzeja Cichockiego (wyróżniona na festiwalu Sci-On! Film Festiwal w Nevadzie, USA), „Kojot” Jędrzeja Bączyka (zdobywca III nagrody na festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym), „Niewiarygodnie Elastyczny Człowiek” - animacja Karoliny Specht, „Rodnik” świetnego dokumentalisty Marcina Sautera oraz „Portrety wojenne: Bronisław Helwig” w reżyserii Tomasza Matuszczaka. Zapraszamy, 06.04.2017 r., godzina 8:15, sala kinowa Centrum Kultury i Sztuki, wstęp wolny. Będzie się działo!Program

"Supernova"
Andrzej Cichocki, 2015, 29'00, fabularny; produkcja Uniwersytet Śląski (Katowice) - Wydział Radia i Telewizji   
Nagrody: LLF 2015 - Brązowe Grono; nagroda publiczności Sci-On! Film Festival Reno (USA); konkurs NH i Gdynia / pokaz Lokalizacje Tofifest 2015   

Film jest historią o szukaniu tajemnicy. Tego co powoduje, że chcemy żyć i działać. Światowej sławy profesor astronomii od wielu lat żyje w odosobnieniu. Odwiedza go jego były student, Marcin. Chłopak próbuje ponownie odkryć geniusz naukowca, zniechęconego do nauki i życia. Okazuje się jednak, że tajemnice ludzkiego życia są tak niezgłębione jak przestrzeń kosmosu.

Synopsis: Historia młodego człowieka, który spotyka swego dawnego profesora, astronoma. Razem szukają prawdy o życiu.   

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=S1eU9yHLnLE
linki: http://festiwaltofifest.blogspot.com/2016/06/gwiezdny-film-cichockiego-gwiazda-w-usa.html"Portrety wojenne: Bruno Hellwig"   
Tomasz Matuszczak, 2015, 25'00, fab/doc,     Produkcja: Shipsboy
Nagrody: New York Festival - Srebrny Medal w kategorii: Historia i Społeczeństwo / pokaz Lokalizacje Tofifest 2015"; seria została zakupiona przez kanał NETFLIX   

Portrety Wojenne to dedykowana młodej widowni seria dokumentalna poruszająca losy bohaterów okresu II Wojny Światowej. Opowiadane z perspektywy postaci, pełne emocji i napięcia historie. Od strony wizualnej seria składa się z materiałów archiwalnych, wywiadów z ekspertami oraz sekwencji fabularyzowanych: ujęć stylizowanych na kadry komiksowe, gdzie żywy aktor połączony jest z ręcznie rysowaną scenografią przez twórców komiksowych. Serię wyprodukowała warszawska firma Shipsboy, prowadzona przez dwójkę Torunian – Dawida Janickiego i Jędrzeja Bączyka.

Bronisław Bruno Hellwig był jednym z najlepszych kierowców bojowych,. Brał udział w wielu spektakularnych akcjach na terenie okupowanej Warszawy. Momenty, w których ocierał się o śmierć wpłynęły na całe jego życie. Człowiek, który może nosić miano Bohatera jest też mężem i ojcem - jego poświęcenie dla Sprawy dotyka bezpośrednio ludzi mu najbliższych. W filmie o Ojcu opowiada córka Bruna - Hanna Hellwig-Stańczuk.

Tomasz Matuszczak: ur. 1979 w Bydgoszczy. Reżyser i scenarzysta. Absolwent PWSFTviT w Łodzi. Współpracował z Janem Jakubem Kolskim. Nagradzany m.in. na Locarno Film Festival. Wielokrotnie nagradzany za krótki metraż „Serce do walki” (prod. Studio Munka) Ma na koncie wiele dokumentów, etiud fabularnych oraz szereg reklam telewizyjnych. W 2015 roku brał udział w projekcie „Portrety wojenne”, produkowanym przez ShipsBoy. Obejmował on serię filmów dokumentalno – fabularyzowanych zrealizowanych w konwencji animadoc. Pracuje nad debiutem pełnometrażowym pt. „Czarne ptaki”.


"Kojot"
Jędrzej Bączyk, 2012, 30'00, fabularny, Produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna (Łódź)
Nagrody: Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi" 2012 - III nagroda w Konkursie Krótkometrażowym; Przegląd Studenckich Etiud "Klaps" w Turku 2013 - Grand Prix i Nagroda Publiczności; Krakowski Festiwal Filmowy 2013 - Konkurs Polski: Nagroda Główna "Srebrny Lajkonik" najlepszy krótkometrażowy film fabularny; Festiwal Kina Niezależnego CK OFF 2013 Przemyśl - Wyróżnienie w kategorii kino studenckie + Nagroda Jury Uczniowskiego + Nagroda Publiczności; Festival Tous Courts 2014 Aix-en-Provence - Grand Prix / pokaz w konkursie SHORTCUT Tofifest 2013   

"Kojot" to ciepła, nieco kpiarska historia o miłości. A właściwie o jej poszukiwaniu w wykonaniu zupełnie przypadkiem zbuntowanego nastolatka. Głównym bohaterem jest życiowy romantyk – Adaś. Podejmuje on zobowiązanie, że straci dziewictwo tylko z kobietą, w której się zakocha. No i zakochuje się szybko w pięknej Marysi. Niestety - musi jej zaimponować by skonsumować miłość. Zakłada więc zespół. Nieco przypadkiem jest to grupa punkrockowa. A życie punka jest dla romantyka trudne do zaakceptowania

W filmie Jędrzeja znajdziemy muzykę punkrockową przynoszącą echa "Wszystko co kocham" Jacka Borcucha, nastoletnią miłość i zabawnie opowiedzianą przypowieść o ideałach młodości oraz ich zderzeniu z realiami. Warto to zobaczyć.   

Jędrzej Bączyk urodził się w 1983 r. w Toruniu. Jest reżyserem, scenarzystą, grafikiem i muzykiem. W 2005 ukończył grafikę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, w 2011 reżyserię na PWSFTviT w Łodzi. Jest autorem wielokrotnie nagradzanych krótkich fabuł i dokumentów. Przez długi czas grał w zespole reggae z Torunia – Paraliż Band. Niedawno powołał do życia solowy projekt muzyczny „Pan Jędras”, który wydał już dwa albumy."Niewiarygodnie elastyczny człowiek"
Karolina Specht, 2014, 4'00, animacja
Nagrody: Międzynarodowego Festiwalu Animacji "Fest Anca" na Słowacji (Nagroda dla najlepszego filmu szkolnego), Festiwalu Filmów Szkoły Filmowej w Łodzi "Łodzią po Wiśle" (Nagroda dla najlepszej etiudy animowanej) i OFAFA w Krakowie (Nagroda Specjalna w kategorii filmu studenckiego za szczególne walory artystyczne), konkurs Shortcut Tofifest 2014   

Historia człowieka, który urodził się bez własnego kształtu. Poddawany ciągłym deformacjom i wtłaczaniu w cudze formy zaczyna się buntować. Czy można żyć zupełnie niezależnie od innych i w oderwaniu od rzeczywistości? Kto i co decyduje o tym, jacy ostatecznie jesteśmy?
 
Karolina Specht urodziła się w Bydgoszczy. Aktualnie jest studentką trzeciego roku PWSFTviT w Łodzi na kierunku Film Animowany i Efekty Specjalne. Autorka dwóch produkcji: Historia o miłości i Nieprawdopodobnie elastyczny człowiek."Rodnik"   
Marcin Sauter, 2014, 5'00, dokument artystyczny – impresja filmowa   
Nagrody: Wyróżnienie Specjalne Jury na MFF Tofifest 2014   

Mistrzowska krótka forma znanego dokumentalisty. „Napisana” emocjami i artystycznymi kadrami opowieść o starszej kobiecie i jej synu, mieszkających w wyludnionej i zniszczonej wojną wsi na południu Górskiego Karabachu. Jedynym ich zajęciem jest suszenie ogromnych ilości orzechów w zrujnowanym domu. Wszystko wydaje się tu rozgrywać na granicy jawy i snu. Nie dziwi więc oniryczny klimat i opowieść kobiety o zmarłych, którzy nawiedzają ją pod wielkim orzechem przy źródle.   

Marcin Sauter: Ur. 1971 roku w Bydgoszczy. Jeden z najlepszych, polskich dokumentalistów młodego pokolenia. Laureat nagrody specjalnej Flisak Tofifest. Przygodę z obrazem zaczynał jako fotografik i filmowiec niezależny. Nakręcił kilkanaście nagradzanych na świecie filmów dokumentalnych. Pełnometrażowo debiutował filmem „Na północ od Kalabrii”. Współtwórca Zespołu Filmowego Paladino i nieformalnej szkoły filmowej Bydgoska Kronika Filmowa. Wraz z Maciejem Cuske debiutował niezależnym „I co wy na to Gałuszko?” (2000). Jego najważniejsze filmy to „Za płotem”, „Hakawati”, „Pierwszy dzień” (projekt Polska-Rosja, pierwsze spojrzenie)


Wielkanoz z Wyobraźnią 


„Życie jest piękne” - w Lutowie!    Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie pragnie zaprosić Państwa na artystyczne spotkanie z piosenką i tańcem pt. „Życie jest piękne”. Wydarzenie organizowane z okazji Światowego Święta Życia oraz symbolicznego Święta Wody, będącej „źródłem życia”. Chwilę radosnej refleksji umilą Państwu utalentowane dzieci i młodzież z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Lutowie oraz zespół „Lutowianie”. Serdecznie zapraszamy – 25.03.2017 r., godzina 15:00, WOK Lutowo.


KINO

 

 

Kino - Zakrzywienie Czasoprzestrzeni 20.03.2017 r.

 

10:00 – Lego Batman (seans dla szkół)
15:45 – Lego Batman
17:45 – Pokot
20:15 – La La Land

Sala Widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

20 marca 2017r.

Bilety w cenach 18 zł normalny, 16 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 14 zł grupowy (grupy zorganizowane, minimum 20 osób).

 

 


Profesjonalne Kino Objazdowe Outdoor Cinema
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
zaprasza na seanse filmowe.


17 marca 2017


Godziny seansów:

10:00 – Trolle
Ceny biletów: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny),
12 zł grupowy (co najmniej 10 osób, seanse przedpołudniowe od poniedziałku do piątku)
czas trwania: 93 minuty
wiek: bez ograniczeń
„Trolle” to animowany film przygodowy twórców „Shreka”. Tytułowe Trolle to wesołe, rozśpiewane i bajecznie kolorowe stworki. Żyją w równie kolorowym lesie, niewiele wiedzą o otaczającym ich świecie i cieszą się każdą chwilą. Szczególnym entuzjazmem wyróżnia się Poppy, której beztroska i radość udziela się wszystkim dookoła. Wyjątkiem jest Mruk, odludek, który uważa, że wszystkim Trollom grozi wielkie niebezpieczeństwo. Jego przepowiednie sprawdzają się, gdy drogę do wioski odnajdują Bergeni, odwieczni wrogowie Trolli, którzy porywają najlepszych przyjaciół Poppy. Poppy postanawia ich ratować. Z trudem namawia Mruka, by jej pomógł i oboje wyruszają do miasta Bergenów, by uratować porwanych przyjaciół. Znajdź swoje szczęśliwe miejsce z Trollami!

12:00 – Maria Skłodowska-Curie
Ceny biletów: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny),
12 zł grupowy (co najmniej 10 osób, seanse przedpołudniowe od poniedziałku do piątku)

czas trwania: 100 minut
wiek: od 12 lat

Wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki – Marii Skłodowskiej-Curie. Historia niezwykłej kobiety, która opuszcza ojczyznę i wyjeżdża do Francji, by rozpocząć karierę naukową A przy tym niepowtarzalna podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków – miasta intryg, romansów, sztuki i odkryć, które zmieniały świat. W roli tytułowej Karolina Gruszka. Partnerują jej m.in. Izabela Kuna w roli Bronisławy Skłodowskiej – siostry noblistki, Piotr Głowacki jako Albert Einstein i Daniel Olbrychski jako Emile Amagat – zagorzały przeciwnik Marii.

 

16:00 – Bodo
Ceny biletów: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny)
8 zł przy płatności kartą Visa
czas trwania     110 minut
wiek: od 12 lat
Efektowny, iskrzący dowcipem i zrealizowany z oszałamiającym rozmachem film, inspirowany życiem jednego z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów przedwojennego polskiego kina. Wciągająca historia pierwszego kinowego gwiazdora, bohatera plotek i skandali, obiektu westchnień kobiet i idola mężczyzn.
Jest rok 1916. Młody chłopak, Bodzio, ucieka z domu gdyż zamiast zostać lekarzem, jak chciałaby rodzina, marzy o karierze scenicznej. Jeszcze jednak nie wie, że mu się to uda i wkrótce stanie się gwiazdą. Kilka lat później Eugeniusz Bodo jest u szczytu sławy. Właśnie podpisał kontrakt z wytwórnią w Hollywood, dokąd chce wyjechać wraz z miłością swojego życia. Jego plany krzyżuje wybuch okrutnej wojny.

18:15 – Kong: Wyspa czaszki (3D)
Ceny biletów: 18 zł normalny, 16 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny)
9 zł przy płatności kartą Visa
czas trwania: 110 minut
wiek: od 13 lat
Film śledzi losy zespołu badaczy, którzy zapuszczają się w głąb niezbadanej wyspy położonej na Pacyfiku — tak samo pięknej, jak i zdradliwej — nie wiedząc, że wchodzą na teren należący do mitycznego King Konga.


20:30 – Maria Skłodowska-Curie
Ceny biletów: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny)
8 zł przy płatności kartą Visa
czas trwania: 100 minut
wiek: od 12 lat
Wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki – Marii Skłodowskiej-Curie. Historia niezwykłej kobiety, która opuszcza ojczyznę i wyjeżdża do Francji, by rozpocząć karierę naukową A przy tym niepowtarzalna podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków – miasta intryg, romansów, sztuki i odkryć, które zmieniały świat. W roli tytułowej Karolina Gruszka. Partnerują jej m.in. Izabela Kuna w roli Bronisławy Skłodowskiej – siostry noblistki, Piotr Głowacki jako Albert Einstein i Daniel Olbrychski jako Emile Amagat – zagorzały przeciwnik Marii.

Seanse w:
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
Ul. Kościuszki 4

Rezerwacje telefoniczne (przyjmowane od pon do pt, w godzinach 10:00 – 15:00):
(22) 357 78 00
Więcej informacji, przedsprzedaż oraz promocje na:
Kino.Visa.pl

Na filmowe seanse zaprasza VISA

Objazdowe Kino Visa odwiedzi ponad 100 miejscowości, w których nie ma kin.
Dzięki profesjonalnemu kinu objazdowemu, którego partnerem jest Visa, mieszkańcy miejscowości, w których nie ma kin, będą mogli oglądać najnowsze produkcje i premiery filmowe na wielkim ekranie.
W trasę po Polsce wyruszyło największe kino objazdowe pełne filmowych emocji, które odwiedzi
aż 100 miejscowości we wszystkich 16 województwach. Na filmowej trasie kina znalazły się między innymi: Szczytno, Bartoszyce, Kłodawa, Brodnica, Lubsko, Węgorzewo, Syców, Kalety, Lelów i wiele innych. W repertuarze znajdą się najważniejsze polskie i zagraniczne premiery filmowe, tematyczne maratony oraz propozycje dla całych rodzin. Nie zabraknie tytułów dla dzieci, również w wersji 3D.
50% zniżki przy płatności kartą Visa. Organizator profesjonalnego kina objazdowego, firma Outdoor Cinema - we współpracy z Visa - przygotowała wyjątkowe promocje dostępne każdego dnia.
Na miłośników filmu, którzy zapłacą kartą Visa, czeka specjalna 50% zniżka na bilety i zestawy w barku kinowym. Dodatkowo użytkownicy kart Visa będą mogli szybciej wejść do kina i zarezerwować miejsca w najlepszych rzędach usytuowanych na środku sali kinowej. Promocja startuje już 24 lutego, z okazji weekendu Oscarowego.
W repertuarze wciąż króluje bijąca rekordy popularności „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” - opowieść o niezwykłej kobiecie, która zmieniła miłosne obyczaje Polaków. Film w polskich kinach obejrzało już ponad 1,5 miliona widzów.
A już od 3 marca wyświetlany będzie premierowo film pt. „Maria Skłodowska - Curie”
- międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki, z Karoliną Gruszką w roli tytułowej oraz Piotrem Głowackim jako Albertem Einsteinem. W repertuarze nie zabraknie również propozycji dla najmłodszych - nominowanej do Oscara w kategorii najlepsza piosenka animacji „Trolle” oraz „Lego® Batman: Film” w wersji 3D z polskim dubbingiem.
Na mieszkańców kolejnych miejscowości czekają emocjonujące filmy oraz wyjątkowe atrakcje.
Bilety dostępne są w kasie kina oraz w internetowej przedsprzedaży. Wszystkie szczegóły dotyczące promocji, repertuaru i lista odwiedzanych miejscowości znajdują się na stronie: http://Kino.Visa.pl/
Zaproś rodzinę i przyjaciół na seans filmowy i poczuj prawdziwą magię kina.
Na filmowe emocje zaprasza Visa!
Kabaret Moralnego Niepokoju - Maj zaczyna się we wtorek

"Maj zaczyna się we wtorek".
Taki tytuł nosi najnowszy program Kabaretu Moralnego Niepokoju. Nie ma w nim polityki, jest za
to dużo humoru i Magda Stużyńska. Stawiamy pytania, bo to jest istotą sztuki i odpowiadamy na
nie, bo głupio tak o coś spytać i cisza. Jak zaplanować wakacje i nie zwariować? Jak rozmawiać z
teściem, żeby go nie zabić? Jak być nauczycielem i przetrwać szkolne zebranie? Wiemy, że nie
tylko my mamy podobne problemy. Mają je też ludzie na Pomorzu, na Bahamach, w Nowym Jorku
i w Czelabińsku. Dlatego nasz program jest na światowym poziomie. Dlatego zapraszamy na nasz
"Maj" ludzi z całego świata (dobrze by było gdyby rozumieli po polsku).

 

Sala Widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

5 marca 2017 r

godz. 15:00

Cena biletu: 65 zł
Bilety: sekretariat CKiS 7:00-15:00 od poniedziałku do piątku (523880160), biletynakabarety.pl, biletyna.pl, kupbilecik.pl, tel. 605 555 676 adria-art.pl


Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych


    Gmina Sępólno Krajeńskie oraz Centrum Kultury i Sztuki po raz kolejny przyłączają się do akcji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada 1 marca. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich mieszkańców Sępólna do wspólnego uczczenia pamięci Niezłomnych, bohaterów historii, która dzięki temu świętu zostaje przypominana. Uroczystość rozpoczyna się o godzinie 12:00 pod pomnikiem Wdzięczności Ku Czci Chrystusa Króla wraz z odśpiewaniem hymnu państwowego i okolicznościową prezentacją przygotowaną przez młodzież z sępoleńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kotarbińskiego. Zapraszamy!


"Sztuka Kulinarna Kultura Ludowa Gmin Woj Kujawsko- Pomorskiego Lutowo 2017"


   11 lutego 2017r w Wiejskim Ośrodku Kultury w Lutowie odbyło się już po raz jedenasty Spotkanie Integracyjne "Sztuka Kulinarna Kultura Ludowa Gmin Woj Kujawsko- Pomorskiego Lutowo 2017".
Organizatorami spotkania byli:
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi KGW i KR Gminy Sępólno Krajeńskie,
- Gmina Sępólno Krajeńskie,
- Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie,
- Koło Gospodyń Wiejskich w Lutowie,
- Sołectwo Lutowo.
Jak co roku spotkanie ma to same zadanie, polegające na integracji i prezentacji poszczególnych gmin z naszego województwa. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć w Lutowie przedstawicieli z Gminy Gniewkowo i Lubiewa. W uroczystości udział wzięły władze samorządowe poszczególnych gmin oraz członkowie w.w. Stowarzyszeń. Tym razem zaproszenie przyjęły zespoły:
"Gniewkowianie" z Gniewkowa, "Stokrotki" z Lubiewa oraz gospodarze " Lutowianie".
Potrawy regionalne przygotowały: KGW z: Lubiewic, Godzięby oraz Lutowa.
Uwieńczeniem spotkania było wręczenie upominków dla przybyłych gości przez Burmistrza Sępólna Krajeńskiego Waldemara Stupałkowskiego oraz Prezesa Stowarzyszenia Zdzisława Grzecę.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Małgorzata Senska
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Walentynkowe kino w Centrum Kultury i Sztuki


    Świętu Zakochanych towarzyszy charakterystyczna aura. Wszechobecne serduszka, amorki, kwiaty i romantyczna atmosfera. O taką oprawę zadbaliśmy podczas walentynkowej wizyty Profesjonalnego Kina Objazdowego Outdoor Cinema.
    Sceneria holu Centrum Kultury i Sztuki nie zostawiała wątpliwości jakie święto obchodzimy. O profesjonalną oprawę zadbało – profesjonalna w rzeczy samej – załoga kina objazdowego, które powróciło do nas z kolejnymi filmowymi propozycjami. W tym dniu nie mogliśmy jednak zapomnieć o najmłodszych, którzy jeszcze świadomie nie uczestniczą w „walentynkowym szaleństwie” i specjalnie dla nich wyświetliliśmy przygody „Lego Batmana”. Podobno z klocków lego się nie wyrasta i często bywa tak, że tatusiowie spełniają swoje dziecięce fantazje kupując dla swoich pociech zestawy, którymi później sami się bawią, toteż być może w niektórych przypadkach to nie dzieci namawiały swoich tatusiów na wizytę w kinie, a odwrotnie! Tym bardziej, że film wyświetlany był w technologii 3 D.
    Po bohaterskich przygodach walecznego strażnika miasta Gotham przyszedł czas na dwa, pachnące nowością, kinowe hity, sprofilowane dla tych, którzy nie wyobrażają sobie Walentynek bez wizyty w kinie. Ze względu na spore zainteresowanie postanowiliśmy powtórzyć seans „Sztuki Kochania” - historii Michaliny Wisłockiej uznanej lekarki oraz autorki najpopularniejszego w Polsce poradnika o miłości. Na wieczór zaś zaprosiliśmy na drugą część ekranizacji bestsellera „Ciemniejsza strona Greya”. Wybór ten okazał się być strzałem w dziesiątkę, po raz kolejny sala kinowa wypełniła się niemal do ostatniego miejsca.
    Wszystkim zakochanym życzymy przede wszystkim nieustającej miłości i wielu wspaniałych chwil spędzonych razem. Niech każdy dzień będzie dla Was osobistym świętem, bez względu na datę i stosowną ku temu okazję. A wszystkich kinomaniaków tradycyjnie zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej – www.ckissepolno.com.pl oraz profilu Facebook, wracam wkrótce z kolejnymi filmowymi nowościami!Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot.: Michał Pick


 Inauguracja roku Tadeusza Kościuszki w Sępólnie Krajeńskim.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Fot. Jacek Wojtania

Ferii ciąg dalszy!


Trzeci dzień słodkich zmagań obfitował w działania plastyczne. Pralinowe drzewo wręcz ugina się od kolorowych łakoci. Zawisły na nim lizaki,ciasteczka i cukierki.Nie mogło się obejść bez finezyjnych lodów i truskawkowego kremu. Po prostu do schrupania!


Kolejny dzień ferii to odkrywanie słodkiej tajemnicy..tworzone z niezwykłą fantazją i skrupulatnością szkatuły, z całą pewnością pomieszczą wiele dziecięcych sekretów.

 

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Katarzyna Śmigiel
Fot: Katarzyna Falkowska, Jacek Wojtania


FERIE PACHNĄCE CZEKOLADĄ


Dzień pierwszy

   Pierwszego dnia ferii zaprosiliśmy najmłodszych na lizakowe warsztaty. Uczestnicy mieli szansę przeniesienia się do krainy dziecięcych marzeń i wykonania słodkości uwielbianych przez wszystkich. Można było samodzielnie dobrać kształt lizaka, kolor mozaiki i metodą ,,na kręcioła'' wykonać samodzielnie słodkie cudo. W trakcie warsztatów uczestnicy poznali również interesującą historię lizaka. Autorska receptura słodkich lizaków została przejęta przez dzieci.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Julita Maciaszek
Fot: Michał Pick

Dzień drugi

    Wtorek upłynął nam pod znakiem kreatywnej zabawy słodką czekoladą. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się jak i z czego powstaje czekolada i jakie tajemnice skrywa. Przeżyli niezwykle słodką przygodę, podczas której poznali praktyczne zastosowanie czekoladowych technik. Samodzielne tworzenie czekolady okazało się prawdziwa frajdą nie tylko dla najmłodszych dzieci. Również tym nieco starszym zagwarantowaliśmy niezapomniane wrażenia i mnóstwo słodkości. Z niecierpliwością czekamy na jutrzejszy dzień.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Julita Maciaszek
Fot: Jacek Wojtania

 

Więcej zdjęć  na


Brytyjski Ambasador Bluesa w Sępólnie


    Taki przydomek na wyspach zyskał sobie Eddie Martin – gitarzysta, wokalista i kompozytor, który wystąpił w sobotę w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.  Wielokrotnie nominowany i uhonorowany nagrodami w kategorii najlepszy gitarzysta, zespół bluesowy, artysta akustyczny Brytyjskich Nagród Bluesowych.
    Koncert w Sępólnie był jednocześnie inauguracją polskiej części trasy artysty, podczas której gitarzyście towarzyszą dobrze znani w naszym mieście muzycy – Łukasz Gorczyca i Tomasz Dominik. Grono zagranicznych artystów wpisujących w harmonogram swoich tras koncertowych nasze Centrum Kultury i Sztuki stale się powiększa, a muzyka blues-rockowa w jej rozmaitych odsłonach na dobre zadomowiła się na tutejszej scenie. Eddie Martin to kolejny gitarzysta po Vince'ie Agwadzie i Wolfie Mailu, który uraczył sępoleńską publiczność bluesowymi standardami i autorskimi kompozycjami bogatymi w długie, improwizowane partie solowe, podczas których często wykorzystywał technikę slide dając dzięki temu wyraz swoim muzycznym inspiracjom. W pamięci publiczności szczególnie zapadł solowy popis, który gitarzysta wywołany aplauzem widowni dał na zwieńczenie koncertu.
    Być może bariery językowe utrudniają zrozumienie słów utworów, zapowiedzi czy komentarzy samego artysty, to jednak muzyka jest na tyle uniwersalnym językiem, że dociera do każdego, bez względu na jego lingwistyczne zdolności i sprawia, że na moment koncertu wznosimy się ponad te wszystkie trudności odbierając jeden i ten sam komunikat. Dźwięki pełnią rolę słów i tak budowane „zdania” jesteśmy w stanie zrozumieć wszyscy. Prawdziwa magia.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


 Damian Holecki na Dzień Kobiet


    Serdecznie zapraszamy na okolicznościowy koncert Damiana Holeckiego. Śląski wokalista, kompozytor i autor tekstów mający na koncie 2 złote płyty, wystąpi w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim z okazji Dnia Kobiet. To wyjątkowe święto zbliża się wielkimi krokami, spraw swojej ukochanej prezent! 08.03.2017 r., godzina 18:00, sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki - bilety w cenie 25 zł do nabycia w sekretariacie CKiS.


KABARET SMILE
w najnowszym programie: TO CI TŁUMACZĘ


Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
26.02.2017r.   godz. 16:00
bilety: 60 zł
Bilety do nabycia w sekretariacie CKiS w godz. 7:00 - 15:00
Rezerwacja tel. pod nr: 41 3618047 w godz. 8:00 - 16:00
www.biletynakabarety.pl

    Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na występ kabaretu Smile, który pojawi się u nas z nowym, autorskim programem „To Ci tłumaczę”. Po sukcesie ostatniej trasy „Czy jest w domu kakao?” przyszedł czas na kontynuację, a zarazem odświeżenie repertuaru skeczy, które ponownie zapewnią Państwu niezbędną dawkę dobrego humoru. Jest nam niezmiernie miło, że Sępólno Krajeńskie raz jeszcze znalazło się wśród miast odwiedzanych przez lubelski kabaret i tym samym już dziś zapraszamy wszystkich Państwa na humorystyczne „tłumaczenie spraw wymagających tłumaczenia”  -26.02.2017, godzina 16:00. Bilety w cenie 60 zł do nabycia w sekretariacie CKiS 7:00 - 15:00 (tel. 52 388 01 60), rezerwacja tel. pod nr: 41 3618047 w godz. 8:00 – 16:00 lub poprzez stronę - www.biletynakabarety.pl

 


 TANGO MILONGA- TANECZNY KLUB SENIORA


   W miesiącu styczniu rozpoczęliśmy spotkania w ramach tanecznego projektu dla seniorów.
Wbrew ogólnie panującej opinii, że taniec jest formą aktywności tylko dla osób w młodym wieku, frekwencja zaskoczyła nas samych. Podczas zorganizowanych przez Studio Tańca Styl CKiS spotkań warsztatowych tańczyć może każdy, bez względu na wiek i stopień sprawności. Taniec z założenia pomysłodawców ma być sposobem na uwolnienie się od codziennych napięć, pretekstem do nawiązywania kontaktów towarzyskich oraz niezawodnym lekiem poprawiającym samopoczucie.
Oferta TANGO MILONGA to alternatywa dla panującego stereotypu, propagująca aktywny i twórczy styl życia w każdym wieku.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Ewusia :)
Fot.: Jacek Wojtania


KONTAKT
Warsztaty Tańca Współczesnego


Inaugurujące tegoroczny warsztatowy cykl taneczny spotkania dla zaangażowanych w pracę Studia Tańca Styl Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie już za nami.
Podnoszenie umiejętności i twórcze poszukiwania w świecie tańca to jeden z filarów działalności zespołu Tańca Współczesnego Plus, w którym spełniają się; Martyna Skuza, Julia Smuniewska, Agata Zabrocka oraz Marika Mordel.
Styczniowe warsztaty pod okiem Anny Ludwickiej zaowocowały choreografią, którą tancerki mają nadzieję zaprezentować szerszemu gronu publiczności podczas kolejnego projektu tanecznego. Tymczasem ostatnie debiuty solowe dziewczyn mieliśmy okazję oglądać podczas koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w który corocznie angażują się sekcje artystyczne CKiS.
Z tanecznym pozdrowieniem już dziś zapraszamy wszystkich sympatyków na kolejny koncert. 

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Ewa Quiring - Korczak
Fot.: Jacek Wojtania


Czas relaksu, relaksu to czas


    Roli babci i dziadka w życiu wnuków nie sposób przecenić. Powszechnie znane są nam anegdoty o rozpieszczającej i opiekuńczej babci czy jawiącym się niczym prawdziwa kopalnia wiedzy dziadku. Święto babci i dziadka jest więc dla każdego kochanego wnuka szczególną okazją aby powiedzieć – dziękuję i sprawić by tego dnia rolę się odwróciły. To dziadkowie są w centrum uwagi, wszak to ich święto.
    Na tegoroczny dzień babci i dziadka Centrum Kultury i Sztuki zaproponowało koncert Andrzeja Rybińskiego. Zdaje się, że sporo wnucząt „podchwyciło” propozycję, gdyż sala widowiskowa wypełniła się niemal do ostatniego miejsca. Śmiało możemy również powiedzieć, że był to prezent wyjątkowo udany, co potwierdzały entuzjastyczne reakcje na dobrze znane muzyczne przeboje. Co ciekawe, to kolejny artysta (po Skaldach), który pochwalić się może wykształceniem nowego muzycznego pokolenia w rodzinie, gdyż na scenie wspierał go, grający na pianinie, syn Kacper. Taki rodzinny duet zaprezentował się sępoleńskiej publiczności w repertuarze największych przebojów. Usłyszeliśmy więc m.in. „Pocieszankę”, „”Znajdę Cię” oraz nieśmiertelne „Nie liczę godzin i lat”.
    Sekret długowieczności, nieustającej witalności i radości z życia kryje się chyba właśnie w tytule największego hitu Pana Andrzeja, nagranego jeszcze w duecie z Elizą Grochowiecką – nie liczyć godzin i lat. Carpe diem chciałoby się rzec, ale czy nie o to chodzi by swoje troski i zmartwienia umieć po prostu zostawić za sobą i korzystać z życia na całego nie tylko wtedy kiedy jest się młodym, ale również wtedy, a może szczególnie wtedy, gdy tytułują nas już dziadkiem bądź babcią? W końcu to też niewątpliwy powód do radości, o czym zapewne przypominają nam właśnie te pocieszne, niejednokrotnie długo wyczekiwane, wnuki.

P.S. Przy okazji pocieszeniem jest fakt, że nie tylko ja swego czasu zastanawiałem się „co autor ma na myśli” śpiewając - „surela, surela, sutoczaaaaas”


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


 25 lat Najgłośniejszej Orkiestry Świata


    Za nami 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, sztab w Sępólnie Krajeńskim wspomagany przez 35 wolontariuszy zebrał 15,173,22 zł, które wesprą oddziały pediatryczne oraz specjalistyczną opiekę medyczną osób starszych.
    Pomiędzy występami, które zapoczątkowała inscenizacja świąteczna w wykonaniu podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dorośli Dzieciom, trwały licytacje, podczas których szczególnym zainteresowaniem cieszyły się gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jak widać nie brakuje osób, które z nieskrywaną dumą chcą reprezentować WOŚP przez cały rok. Wśród artystycznych prezentacji rządziła muzyka, swoje koncerty przygotowały – chór Cecylia, orkiestra dęta Centrum Kultury i Sztuki, Dziecięce i Młodzieżowe Studio Piosenki „Sing-Song” oraz „Piano Forte”, młodzież z Zespołu Szkół nr 1 oraz dziewczęta uczące się gry na gitarze w CKiS. Nie zabrakło jednak akcentu tanecznego, który przygotowało Studio Tańca „Styl” i jego taneczne zespołu – Plus, Plusik oraz Plus Mini. Jak co roku, wsparła nas również młodzież z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie, która przygotowała specjalną taneczno-muzyczną inscenizację. Tegoroczny finał z hukiem zwieńczył rockowy koncert w wykonaniu zespołu Electric Noise.
    Na całym świecie istnieją orkiestry, które wprawiają w zachwyt wykonawczą maestrią, które skupiają najlepszych z najlepszych i którym przewodzą najwybitniejsi dyrygenci, wśród nich jest miejsce także dla naszej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zawdzięczającej swoją wyjątkowość wszystkim tym, którzy chociaż ten jeden dzień w roku wstępują w jej szeregi i „grają” w największym i najbardziej przyjaznym zespole na świecie. My ze swojej strony chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim osobom zaangażowanym we współorganizację tegorocznego finału, wolontariuszom, osobom i zespołom występującym na scenie, prowadzącym – Natalii Spicy oraz Arturowi Kalę oraz tym, którzy choć symbolicznie wsparli szczytną ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – DZIĘKUJEMY!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot: Jacek Wojtania


Trzech Króli po raz trzeci!


    Po raz trzeci do Sępólna Krajeńskiego zawitali mędrcy świata, monarchowie którzy niosąc cenne dary podążali prowadzeni Gwiazdą Betlejemską na przywitanie nowonarodzonego Chrystusa. Jak podaje strona www.orszak.org, w tym roku barwne orszaki Trzech Króli przemaszerowały ulicami ponad 500 polskich miast! Wśród nich znalazło się także Sępólno Krajeńskie. Obok Kacpra, Melchiora i Baltazara kroczyli również Aniołowie, kolędnicy i licznie zgromadzeni mieszkańcy. Orszaki Trzech Króli stały się już tradycją i cieszą się sporym zainteresowaniem. Jest to bowiem niewątpliwa atrakcja tak dla dzieci, jak i dorosłych oraz całych rodzin, co udowodnił zresztą tegoroczny, trzeci sępoleński orszak, zorganizowany przez parafię pw. św. Bartłomieja oraz Centrum Kultury i Sztuki. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa do przyłączenia się do nas z rok, miejmy nadzieję w jeszcze liczniejszym gronie.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

 

Więcej zdjęć  na


Ah, co to był za bal!

    Wielka Gala Noworoczna w wykonaniu solistów lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej zainaugurowała kulturalno-artystyczny rok 2017. Tym razem ogromne zainteresowanie wydarzeniem zmusiło organizatorów do zorganizowania, aż dwóch koncertów, jednak trud i wysiłek włożony w ich przygotowanie całkowicie się opłacił.
    Publiczność wypełniająca salę widowiskową Centrum Kultury i Sztuki podczas obu koncertów przeniosła się pod gwieździste niebo Wiednia i Budapesztu, uraczona została solowymi popisami w najpiękniejszych operowych ariach oraz zaczarowana zjawiskowymi choreografiami baletowymi. To malownicze widowisko, które od kilku lat jest już tradycją w naszym mieście, jest zarazem symbolicznym rozpoczęciem roku, który ponownie obfitował będzie w szereg wydarzeń z dziedziny kultury i sztuki. Z roku na rok wzrasta również ranga i zainteresowanie kolejnymi galami noworocznymi, toteż nie dziwi fakt, że bilety rozeszły się w błyskawicznym tempie, a sala widowiskowa pękała w szwach podczas obu koncertów. Podczas tych właśnie koncertów mieszkańcy małego Sępólna mają okazję zasmakować „Wielkiego Świata”, którym rządzą wysublimowane dźwięki, gracja i dostojność tancerzy występujących na deskach największych teatr ów na całym świecie.
    Podniosła, uroczysta atmosfera dopełniona została złożonymi ze sceny życzeniami wprost od włodarzy naszego miasta i symbolicznym toastem za pomyślność w nowym roku. Oby był tak piękny jak jego początek, pełen estetycznych wrażeń i emocji na najwyższym poziomie – tego sobie i Państwu życzymy!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl