Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2017 [3]

 

 

 


Muzyczne Podróże po Świecie powracają!
UWAGA ZMIANA MIEJSCA!


    W związku z niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi przenosimy jutrzejsze spotkanie w ramach Muzycznych Podróży po Świecie do Centrum Aktywności Społecznej znajdującego się przy ulicy Jeziornej. Cała reszta pozostaje bez zmian. Deszcz nie przeszkodzi nam w zabraniu Państwa w podróż do Ameryki Południowej.  Zapraszamy serdecznie – 01.07.2017 r., godz. 17:00, CENTRUM AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ (ulica Jeziorna). Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Ryszarda Sobolewskiego, nad którą patronat objął Ambasador Nadzwyczajny Republiki Boliwariańskiej, J.E. Luis Gomez Urdaneta.


Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
zaprasza na:
„Słowiańsko-cygański wieczór pod gwiazdami”
23.06.2017 r.
godz. 18:00


UWAGA!
ZMIANA MIEJSCA „SŁOWIAŃSKO-CYGAŃSKIEJ NOCY POD GWIAZDAMI”

    Ze względu na złe warunki atmosferyczne i zapowiadane intensywne opady deszczu organizowana przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim „Słowiańsko-Cygańska Noc pod Gwiazdami” zostaje przeniesiona z sępoleńskiego molo na targowisko miejskie „Mój Rynek”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy więc o godzinie 18:00 na targowisko miejskie. Przypominamy, że wystąpią dla Państwa: Patrycja & Gipsy Stars, dzieci i młodzież z Wiejskich Ośrodków z Lutowa oraz Wałdowa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKiS oraz Studio Tańca „Styl”. Zapraszamy! Przywołajmy wspólnie lato!


    Zapraszamy wszystkich Państwa na wyjątkowy, słowiańsko-cygański wieczór pod gwiazdami. Spędźcie z nami najdłuższą noc w roku!  Główną atrakcją wieczoru będzie koncert Patrycji & Gipsy Stars, która wystąpi w repertuarze największych romskich i polskich przebojów. Ponadto zaprezentują się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Studio Tańca „Styl” oraz zespół Lutowianie. Wyjątkowe połączenie folklorystycznej obrzędowości z tańcem i muzyką. Przywitaj lato razem z nami, startujemy o godzinie 18:00, o godzinie 22:00 zaś uruchamiamy specjalne „Kino pod Gwiazdami” - wyświetlimy klasykę polskiej komedii. Jaką? Nie zgaduj, przyjdź i zobacz!


Jedzie pociąg z daleka!


        Dwa lata temu zapoczątkowaliśmy cykl tematycznych inscenizacji towarzyszących przejazdowi pociągu przez nieczynną stację kolejową w Sępólnie Krajeńskim. Napadaliśmy na pociąg w przebraniu kowboi, zorganizowaliśmy pokojową, hippisowską wioskę, co wymyśliliśmy tym razem? Musicie Państwo przyjść 17 czerwca na stację PKP aby się o tym przekonać! Planowy przyjazd pociągu przewidywany jest na godzinę 9:34, zapraszamy całe rodziny – gwarantujemy, że będzie wesoło i z przytupem. Jabadabadu!


 

    Żegnamy Zbigniewa Wodeckiego. Artystę, który od zawsze i na zawsze kojarzony będzie z wielką klasą, elegancją, poczuciem humoru i wielkim talentem, dzięki którym zdobył nasz szacunek i sympatię. Zawsze pogodny, uśmiechnięty, pełen profesjonalizmu. Człowiek, z którym każdy chciałby się zaprzyjaźnić. Wspaniały muzyk, a nade wszystko, wspaniały człowiek. Jesteśmy dumni, że mogliśmy poznać się osobiście i gościć artystę tej klasy w naszym Centrum Kultury i Sztuki. Nie mówimy „żegnaj”, mówimy „do zobaczenia”.

 


Koncert Anny Jurksztowicz z okazji Dnia Matki


   
    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza na koncert Anny Jurksztowicz, polskiej piosenkarki jazzowej i producentki muzycznej. Koncert ten jest wyjątkowy z wielu powodów. Wyjątkowa jest przede wszystkim okazja – Dzień Matki. Wstęp na występ jest bezpłatny, a symboliczne, numerowane zaproszenia, które zapewne będą pięknym prezentem dla wszystkich mam, można odbierać w sekretariacie CKiS. A sam występ odbędzie się 25.05.2017 r. o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy!


Muzyczne Podróże po Świecie powracają!


    Część z Państwa na pewno pamięta jeszcze barwne, muzyczne wizyty zespołów i artystów niejednokrotnie z odległych, egzotycznych krajów.  Muzyczne Podróże po Świecie to autorski projekt sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki, w ramach którego nasze miasto odwiedzają artyści, ambasadorowie, konsulowie czy pracownicy placówek dyplomatycznych z całego świata. Projekt ten ma przełamywać międzykulturowe bariery, promować otwartość i wzajemną tolerancję, a przede wszystkim budować chęć współtworzenia nowoczesnej kultury. Do tej pory Sępólno odwiedzili reprezentanci 16 krajów z 5 kontynentów.
    Pierwszy etap Muzycznych Podróży po Świecie zakończył się w roku 2015 występem pochodzącego z Wybrzeża Kości Słoniowej zespołu Claret Gospel. Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w tym roku wznawiamy cykl spotkań z kulturą, tradycjami, obyczajami oraz muzyką z najbardziej odległych zakątków świata. Jako zapowiedź wznowienia cyklu Muzycznych Podróży po Świecie wystąpił u nas zespół tańca Shogher pochodzący z Armenii. Jego repertuar obejmuje ormiańskie tańce narodowe i ludowe, połączone z brawurowymi akrobacjami i tradycyjną, ormiańską muzyką. Niezwykle dynamiczny, wyczerpujący taniec przykuwa uwagę i zachwyca swoim dostojeństwem, w połączeniu ze szczególnie perkusyjną muzyką robi piorunujące wrażenie.
    Wizytą zespołu Shogher nieoficjalnie zainaugurowaliśmy cykl Muzycznych Podroży po Świecie A.D. 2017, przed nami kolejne artystyczne emocje związane z odwiedzinami tancerzy, muzyków, artystów i osobistości z całego świata. To wyjątkowa okazja aby bez konieczności podróżowania przekonać się o różnorodności i oryginalności innych społeczeństw, obcych nam tradycjach i obyczajach i tym samym stać się prawdziwym „Obywatelem Świata”.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Laryngologiczny fenomen


    Gościem pierwszego w tym sezonie spotkania w ramach Sępoleńskiej Akademii Sukcesu był Król Julian, Kaczor Donald, Serce z reklamy Telekomunikacji Polskiej, Posterunkowy z „Rodziny Zastępczej” i... jeszcze długo by wymieniać. Nie, to nie pomyłka, nadal mówimy o jednej osobie, bowiem gościliśmy Pana Jarosława Boberka.
    „Król polskiego dubbing” jak można przeczytać, chociaż „koronowany wbrew własnej woli”, mimo iż tytuł ten jest w pełni uzasadniony. Liczba postaci, którym Pan Jarosław użyczył głosu jest więcej niż imponująca. Polecam zajrzeć na stronę dubbingopedia.pl, gdzie dostępny jest spis bodaj wszystkich postaci, w które wcielił się nasz gość. W toku rozmowy zgodnie uznaliśmy, że być może bardziej odpowiednim, mniej szumnym, a przy tym równie intrygującym określeniem jego osoby byłby - „laryngologiczny fenomen”. Wszak cała sztuka imitowania rozmaitych głosów opiera się właśnie na umiejętnej modulacji głosu, w czym główną rolę odgrywają struny głosowe i krtań. Pan Jarosław przy całym swoim profesjonalizmie jest osobą niezwykle skromną, choć nie ukrywa, że przez wiele lat walczył z blokującym wiele możliwości perfekcjonizmem. Nie wierzy w przypadki, a fakt nader częstego obsadzania go w rolach policjantów tłumaczy charakternością i specyficzną fizjonomią. W teatrze przebiera się za kobietę i przez to doświadczenie współczuje kobietom, a jednocześnie nie rozumie, po co tak bardzo codziennie się męczą. Jest człowiekiem bardzo zapracowanym, ale kocha to co robi, więc nie czuje zmęczenia. Choć zmęczony czuł się popularnością hitu „Wyginam śmiało ciało”, a w konsternację wprowadziła go propozycja nagrania całej płyty jako Król Julian. Mimo wcielania się w setki postaci, nieustanne zmienianie głosu, nie zapomina jak brzmi jego własny głos, ten wewnętrzny również, bo jak mówi - póki z głową wszystko ok, mam to pod kontrolą.
    Sępoleńska Akademia Sukcesu wkracza w kolejny sezon, przed nami ponownie spotkania z popularnymi artystami, aktorami, muzykami, sportowcami itd. Kto będzie kolejnym gościem? Jeszcze nie wiemy, ale śledząc naszą stronę internetową – www.ckissepolno.com.pl oraz profil na Facebooku na pewno się o tym dowiecie!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania


SŁOWA, SŁOWA, SŁOWA


   Wybrali tekst, dokonali wnikliwej analizy treści i formy, odnaleźli swój własny pomysł na interpretację. Osiecka, Pawlikowska- Jasnorzewska, Leśmian, Staff, Stachura to zaledwie namiastka tego co usłyszeć można było podczas rozstrzygniętego w miniony wtorek Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz Turnieju Słowa „Słowne inspiracje- artystyczne kreacje”.
   Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim współpracując z Kujawsko- Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy od lat jest organizatorem turniejów recytatorskich, które niezmiennie cieszą się rosnącym zainteresowaniem.
Formuła turniejów poszerzona o turniej poezji śpiewanej oraz turniej ilustratorski, dowodzi o niesłabnącej potrzebie kontaktu młodych ludzi z literaturą oraz szczególnej dbałości o piękno języka ojczystego.
W tegorocznych powiatowych eliminacjach wzięło udział łącznie dwudziestu pięciu wykonawców, wyłonionych podczas wstępnych przesłuchań odbywających się na szczeblu szkolnym.
Jury tegorocznego konkursu w składzie:  
Barbara Sobotka-  Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy,
Bogna Blachowska- Kujawsko Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy,
Julita Roztalska – Zespół Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeńskim
Danuta Springer- Sucharska -Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
po dokonanych prezentacjach przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

TURNIEJ SŁOWA:
I NAGRODA: Julia Grunwald- Zespół Szkół im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie
II NAGRODA: Natalia Gackowska- Zespół Szkół w Sośnie
III NAGRODA: Karolina Łaznowska- Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Więcborku
WYRÓŻNIENIA: Tatiana Gackowska- Zespół Szkół w Sośnie,
Paulina Kryger- Zespół Szkół w Sośnie
WYRÓŻNIENIE W KATEGORII POEZJA ŚPIEWANA: Kornelia Pulchna-
Zespół Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim

OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI:
I NAGRODA: Magdalena Skiba- Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Więcborku, Krzysztof Golec- Liceum Ogólnokształcące w Więcborku
II NAGRODA: Tobiasz Nawrocki- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku
III NAGRODA: Agata Zabrocka-
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim
WYRÓŻNIENIA: Oliwia Kozłowska-
Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim

Wszyscy laureaci konkursów zakwalifikowani zostaną do kolejnego etapu przesłuchań oraz zajęć warsztatowych pilotowanych przez Kujawsko- Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.
Serdecznie gratulujemy !

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Ewa Quiring- Korczak
Fot. Martyna Skuza, Jacek Wojtania


TURNIEJ SŁOWA – SŁOWO ŹRÓDŁEM INSPIRACJI 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI


 Zainteresowanych informujemy, że eliminacje powiatowe

62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego (adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych) odbędą się 14.03.2017 o godz. 10:00, a tegoroczny Turniej Słowa zgromadzi trzy grupy wiekowe:
1. uczniów klas gimnazjalnych : 14.03.2017r. godz. 10:00
2. uczniów klas I-III oraz IV-VI szkół podstawowych: 10.05.2017 r. godz 10:00
Oczywiście wzorem lat ubiegłych prezentacje każdej z grupy podlegać będą osobnej ocenie oraz odrębnej puli nagród i wyróżnień.


Karty zgłoszenia oraz prace prosimy przesłać do dnia:
1. 3.03.2017r. - dotyczy gimnazjalistów oraz uczestników OKR
2. 28.04.2017r.- dotyczy uczniów szkół podstawowych
Na adres: Centrum Kultury i Sztuki, ul. Tadeusza Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie z dopiskiem Turniej Słowa lub Ogólnopolski Konkurs Recytatorki.
Koordynatorem konkursu jest specjalista do spraw edukacji artystycznej i organizacji imprez: Ewa Quiring-Korczak

(tel. 52 3880160, od poniedziałku do piątku, godz.10:00-15:00).

 

Do pobrania:

- OKR (regulamin - pełna wersja)

- OKR (zasady udziału)

- Turniej Słowa (regulamin)

- OKR (karta uczestnika - recytacja)

- OKR (karta uczestnika - poezja śpiewana)

- Turniej Słowa (karta zgłoszenia)


Koncertowy Dzień Kobiet


    Dzień Kobiet to święto szczególnie ważne nie tylko w kalendarzu samych kobiet, ale również, a może przede wszystkim – ich mężczyzn. Kwiaty, słodkości, życzenia to wszystko oczywiście bardzo istotne i pożądane elementy, warto jednak wyłamać się ze schematu i zabrać swoją ukochaną dajmy na to na koncert!
    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim przygotowało okolicznościowy koncert Damiana Holeckiego właśnie z myślą o świętujących tego dnia kobietach. Dobrze znany publiczności repertuar piosenkarza był dodatkowym atutem występu, który sam w sobie pomyślany został jako „laurka dla wszystkich kobiet”. Niespełna dwie godziny największych przebojów w wykonaniu wokalisty to dla wielu Pań idealny prezent na Dzień Kobiet, tym bardziej, że Pan Damian zadbał aby usatysfakcjonowane były wszystkie Panie i każda z osobna, dzięki czemu był to dla nich zapewne niezapomniany wieczór.
    Raz jeszcze chcielibyśmy wszystkim Paniom życzyć wszystkiego najlepszego, wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych marzeń, nieustannej samorealizacji, zadowolenia z życia i jak najwięcej takich radosnych chwil jak wspominany właśnie koncert.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Maj zaczął się w niedzielę


    Kabaret Moralnego Niepokoju po raz pierwszy odwiedził Sępólno Krajeńskie. Był to do tej pory jeden z nielicznych kabaretów, które jeszcze nie wystąpiły na deskach sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki. To bez wątpienia jedna z najlepszych i absolutnie najpopularniejszych grup kabaretowych w naszym kraju. Obecnie promują swój najnowszy program „Maj zaczyna się we wtorek”, złożony w całości z premierowych skeczy.
    Takich duetów jak Górski-Cieślak ze świecą szukać. Śmieszą nie tylko sytuacyjne żarty, gry słowne i kreowany przez nich absurdalny humor, ale także to w jaki sposób to wszystko ogrywają. Chociaż z drugiej strony czy aby na pewno humor ten jest tak bardzo odrealniony i bawi dlatego, że jest projekcją groteskowej fantazji kabareciarzy, czy dlatego że jest nam tak bardzo bliski, że widzimy w nim wierne odbicie naszej rzeczywistości? Tak czy inaczej trafia do nas i bawi, a to najważniejsze. W końcu lepiej bronić się śmiechem, wykpić problemy i bolączki, niż psuć sobie nerwy i bezcelowo się złościć. Sępoleńska publiczność, ponownie w komplecie, na bis uraczona została dwoma nieco starszymi skeczami - „Biathlonista” i „Jerzyk dzisiaj nie piję”, a później standardowo - pamiątkowe zdjęcia, autografy na najnowszym wydawnictwie DVD, uprzejmości i zakulisowe żarty.
    Nie ma powodów do moralnego niepokoju, zdrowa porcja śmiechu zalecana jest na wszelkiego rodzaju dolegliwości. A zapotrzebowanie, co udowodniła frekwencja na niedzielnym występie, nadal jest spore. Ciężko jednak wybierać spośród aktywnych grup kabaretowych kolejnych gości, gdyż pojawili się już u nas wszyscy najpopularniejsi artyści, ale właściwie czemu któraś z nich nie miałaby przyjechać do nas raz jeszcze? Dobrych występów nigdy za wiele!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Uśmiech proszę!


    Lubelski kabaret Smile odwiedził Centrum Kultury i Sztuki po raz drugi. Nowy program (zatytułowany „To Ci tłumaczę!”), nowe skecze, ale pozytywne emocje niezmiennie te same. Smile to stosunkowo młody kabaret, powstał bowiem w roku 2003, ale bardzo szybko zyskał popularność dzięki swoim skeczom i muzycznym parodiom.
    Wszystkich tych elementów, dzięki którym grupa wyprzedaje kolejne występy na trasie nie zabrakło również w Sępólnie. Publiczność uraczona została zupełnie nowymi skeczami, których wyjątkowo entuzjastyczne przyjęcie zdaje się zwiastować kolejny sukces. Ponadto widzowie na moment stali się aktywną częścią przedstawienia, kilkoro wybrańców odpowiedzialnych było za podkład muzyczny do nieśmiertelnego klasyka „Stand by Me”, który został wygrany na rurach PCV! Mieliśmy również okazję posłuchać na żywo rozmowy z nieco zdezorientowaną i zapewne zaskoczoną teściową jednego z widzów, a gromkie owacje na stojąco zostały wynagrodzone bisem w postaci bodaj najpopularniejszego skeczu grupy - „Czy jest w domu kakao?”
    Gdy przytłacza nas „szara rzeczywistość”, problemy się nawarstwiają, a żyjąc w ciągłym biegu nie mamy czasu na jakąkolwiek formę rozrywki, uczestnictwo w takim wydarzeniu powinno być obowiązkowe. „Śmiech to zdrowie” i wiele jest prawdy w tym porzekadle, dlatego już teraz zapraszamy na spotkanie z kolejną grupą kabaretową – Kabaret Moralnego Niepokoju wystąpi u nas po raz pierwszy, a będzie to miało miejsce już w najbliższą niedzielę, 5 marca o godzinie 15:00. Zapraszamy!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na  


Jak Gerda Kaja uratowała


    „Królowa Śniegu” to jedna z najpopularniejszych baśni Hansa Christiana Andersena, dobrze znana tak dzieciom i dorosłym, wszak jest to jedna z tych baśni, które są z nami od wielu pokoleń, nadal nas zachwycają i w symboliczny sposób przekazują młodym odbiorcom uniwersalne wartości.
    Działający w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim teatr „Czas Wyobraźni”, pod kierownictwem Kacpra Gładycha, postanowił zmierzyć się z historią Gerdy i Kaja przedstawiając ją we własnym, oryginalnym spektaklu. Aktorzy wraz z reżyserem przygotowali wszystko od podstaw, począwszy od własnej adaptacji tekstu, po rekwizyty, scenografię na pomysłach wizualnych skończywszy. Tygodnie ciężkiej pracy okupione zostały trzema występami, w których udział wzięło łącznie ponad 500 osób! Taki sukces jest bez wątpienia wynagrodzeniem długich i ciężkich prób nad znajomością tekstu, jego interpretacji i całego warsztatu aktorskiego. Dodatkowo pozytywne recenzje odpowiednio nastrajają przed kolejnymi występami, nowymi sztukami i tym samym nowymi wyzwaniami.
    Gdy treści znane nam z książkowych stronic nagle „ożywają” na scenie, postaci zyskują realny kształt, możemy je zobaczyć i usłyszeć nawet dobrze znana nam opowieść zyskuje inny wymiar, a my przeżywamy ją jeszcze raz, na nowo, zdecydowanie inaczej. To właśnie siła teatru, którą zaprezentowała nam grupa „Czas Wyobraźni”.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania


 

    Ksiądz Prałat Henryk Lesner oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zapraszają Państwa na wyjątkowy, okazjonalny koncert, na którego repertuar składa się cykl melodyjnych i pełnych zadumy utworów, przeplatanych tekstami literackimi ku czci Najświętszej Maryi Panny. W programie koncertu utwory m.in. Schuberta, Caccini'ego, J. S. Bacha oraz Michaela Lorenca, Pieśń “Czarna Madonno” i wiele innych pięknych utworów Maryjnych. Koncert odbędzie się z okazji 100 rocznicy objawień fatimskich, w kościele parafialnym pw. Św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim, 14 maja po wieczornej Mszy Świętej. Wystąpią – Grażyna Nita (śpiew), Adam Pilarski (fortepian) oraz Krystyna Wulert (recytacja). Zapraszamy!


Obcy jak żywy!

Projekcji  filmu "Obcy - Przymierze" w Centrum Kultury i Sztuki  będzie towarzyszyła imponująca wystawa figur i modeli postaci należących do Łukasza Wójcickiego, fana gatunku filmowego Sci-Fi, który nierozerwalnie kojarzy się z serią filmów poświęconych niezbyt urodziwemu Obcemu. Obcy we wszystkich możliwych formach oraz jego równie sławny przeciwnik, Predator sprawią, że będzie to prawdziwie widowiskowa premiera.


"Obcy - Przymierze" - PREMIERA


    12 maja, a więc w najbliższy piątek, po raz kolejny zawita do nas Profesjonalne Kino Objazdowe Outdoor Cinema. Jak zawsze jest to zwiastun filmowych emocji i najnowszych kinowych hitów. Tym razem wizyta ta będzie jednak wyjątkowa z jeszcze jednego powodu. 12 maja to polska premiera najnowszej części kultowego Obcego. Obcy: Przymierze to kolejna część sagi, która przyprawia o dreszcze widzów na całym świecie. Prawdziwych fanów tej serii nie brakuje również w Sępólnie Krajeńskim.

Przypominamy – 12.05.2017 r., godzina 20:40,
Cena biletu:
16 zł (normalny)
8 zł (przy płatności kartą Visa)
14 zł (ulgowy)

Tego dnia zapraszamy również na inne filmy:

9:00 – Dzieciak Rządzi (2D, dubbing)
11:00 – Azyl
14:00 – Zerwany Kłos
16:00 – Porady na Zdrady
18:00 – Szybcy i Wściekli 8

Bilety jak wyżej, w cenach
16 zł (normalny), 8 zł (przy płatności kartą Visa), 14 zł (ulgowy), 12 zł (grupowy - seanse przedpołudniowe - grupy zorganizowane, minimum 10 osób)

Bilety w przedsprzedaży sprzedawane są jedynie na seanse popołudniowe lub weekendowe w cenie biletów normalnych, czyli 18 zł (9 zł przy płatności kartą Visa) za film 3D lub 16 zł (8 zł przy płatności kartą Visa) za film 2D.

Zakupu biletów ulgowych oraz grupowych można dokonać jedynie w kasie kina w dniu wizyty w danej miejscowości.
Rezerwacji biletów (do późniejszego zakupu w kasie kina) można dokonywać telefonicznie, pod nr tel. (22) 357 78 00, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-15:00.

Wszystkie zarezerwowane bilety należy odebrać co najmniej pół godziny przed seansem.

Kasa kina czynna w dniu przyjazdu od pierwszego do ostatniego seansu.

Więcej informacji, przedsprzedaż online oraz promocje na: www.kino.visa.pl

Na filmowe seanse zaprasza VISA


PROFESJONALNE KINO OBJAZDOWE OUTDOOR CINEMA
12.05.2017 R.    Zapraszamy na kolejne filmowe emocje z Profesjonalnym Kinem Objazdowym Outdoor Cinema, które zawita do nas 12 maja. W repertuarze oczywiście najnowsze kinowe hity, poniżej zamieszczamy szczegółowy harmonogram projekcji:

9:00 – Dzieciak Rządzi (2D dubbing) -  przezabawna komedia o tym, jak pojawienie się nowego dziecka wpływa na rodzinę. Poznajemy historię z perspektywy 7-letniego Tima, któremu nie brakuje wyobraźni. Niezwykły Szef Bobas przyjeżdża do domu taksówką – ma garnitur, elegancką aktówkę i przemawia dojrzałym głosem. Typowa rywalizacja między braćmi schodzi na dalszy plan, gdy Tim odkrywa, że dzieciak jest tak naprawdę szpiegiem, odbywającym tajną misję, której celem jest wygranie starcia między małymi dziećmi a szczeniakami.

Godz. 9:00
Cena biletu:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)
12 zł (grupowy)
- grupy zorganizowane, minimum 10 osób

11:00 – Azyl - rzecz dzieje się w Polsce, w chwili wybuchu II wojny światowej. Antonina (Jessica Chastain) i jej mąż, dr Jan Żabiński (laureat Europejskiej Nagrody Filmowej Johan Heldenbergh), opiekują się warszawskim Ogrodem Zoologicznym, którego on jest dyrektorem. Stanowią oddane sobie, kochające się małżeństwo. Antonina każdego dnia otwiera bramy ogrodu, serdecznie witając gości... aż nadchodzi dramatyczny czas wojny. Od jej wybuchu Żabińscy muszą konsultować wszystkie decyzje dotyczące zoo z Lutzem Heckiem, niemieckim zoologiem, autorem selektywnego program hodowlanego, w czasie wojny – żołnierzem

Godz. 11:00
Cena biletu:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)
12 zł (grupowy)
- grupy zorganizowane, minimum 10 osób

14:00 – Zerwany Kłos - trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki? Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.

Godz. 14:00
Cena biletu:
16 zł (normalny)
8 zł (przy płatności kartą Visa
14 zł (ulgowy)
12 zł (grupowy) -
grupy zorganizowane, minimum 10 osób

16:00 – Porady na zdrady - nowy film Ryszarda Zatorskiego twórcy komediowych hitów: „Tylko mnie kochaj”, „Dlaczego nie!”, „Nigdy w życiu!” oraz „Dzień dobry, kocham cię!”, które łącznie zgromadziły w polskich kinach ponad 5 milionów widzów! W rolach głównych występują Magdalena Lamparska i Anna Dereszowska. Aktorkom partneruje duet równie dobrany: Mikołaj Roznerski i Krzysztof Czeczot. W pozostałych rolach zobaczymy Weronikę Rosati jako amatorkę seksownych Latynosów oraz Tomasza Karolaka jako króla poczytnych poradników na temat związków, rozwiązków i … wszystkiego innego.

Godz. 16:00
Cena biletu:
16 zł (normalny)
8 zł (przy płatności kartą Visa)
14 zł (ulgowy)


18:00 – Szybcy i Wściekli 8 - Szybcy i wściekli nie mają dość niezwykłych pościgów, adrenaliny i fenomenalnych zwrotów akcji. Wydaje się również, że nie wszystkie porachunki zostały wyrównane… Po gigantycznym sukcesie siódmej części, twórcy serii zdecydowali, że znów spotkamy się z naszymi ulubieńcami – rodziną Toretto i jej antagonistami. Siódma część od początku planowana była jako początek nowej trylogii. Rzecz dziać się będzie w Nowym Jorku. W obsadzie, oprócz „starej gwardii”, zobaczymy ponownie Kurta Russella.

Godz. 18:00
Cena biletu:
16 zł (normalny)
8 zł (przy płatności kartą Visa)
14 zł (ulgowy)


20:40 – Obcy: Przymierze - legendarny reżyser Ridley Scott, twórca ”Łowcy androidów” i ”Marsjanina”, powraca do świata, który stworzył w filmie ”Obcy – 8 pasażer Nostromo”, zaliczanym do klasyki kina science fiction. "Obcy: Przymierze" to drugi rozdział nowej trylogii, którą zapoczątkował film "Prometeusz". Statek osadniczy ”Przymierze” dociera na nieznaną planetę, która wydaje się być prawdziwym rajem dla człowieka. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i zagadek świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David (nominowany do Oscara Michael Fassbender), ocalały z katastrofy ”Prometeusza”. Gdy odkrywają, że świat ten kryje w sobie niewyobrażalne zagrożenie, muszą podjąć przerażającą próbę ucieczki.

Godz. 20:40
Cena biletu:
16 zł (normalny)
8 zł (przy płatności kartą Visa)
14 zł (ulgowy)


Przedsprzedaż online: https://kino.visa.pl/trasa_kina/szczegoly/73

Bilety w przedsprzedaży sprzedawane są jedynie na seanse popołudniowe lub weekendowe w cenie biletów normalnych, czyli 18 zł (9 zł przy płatności kartą Visa) za film 3D lub 16 zł (8 zł przy płatności kartą Visa) za film 2D.

Zakupu biletów ulgowych oraz grupowych można dokonać jedynie w kasie kina w dniu wizyty w danej miejscowości.
Rezerwacji biletów (do późniejszego zakupu w kasie kina) można dokonywać telefonicznie, pod nr tel. (22) 357 78 00, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-15:00.

Wszystkie zarezerwowane bilety należy odebrać co najmniej pół godziny przed seansem.

Kasa kina czynna w dniu przyjazdu od pierwszego do ostatniego seansu.

Więcej informacji, przedsprzedaż online oraz promocje na: www.kino.visa.plNa filmowe seanse zaprasza VISA


Imprezowa majówka w Sępólnie    Zbliża się weekend majowy, a wraz z nim moc atrakcji, imprez i wydarzeń kulturalno-artystycznych w naszym mieście. Bogata i różnorodna oferta pozwala nam twierdzić, że każdy z Państwa znajdzie w niej coś dla siebie.
    Zaczynamy w sobotę, 29 kwietnia, muzyczną imprezą na dużą skalę wraz z klubem Carbon. History of Sunrise Festival czyli gratka dla fanów jednej z największych imprez z muzyką elektroniczną, którą poprowadzą DJ Diabllo oraz DJ KC.
    Dzień później, 30 kwietnia, o godzinie 17:00, zapraszamy do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim wszystkim sympatyków teatru i tańca, na widowiskową i pełną wzruszeń impresję na temat „Małego Księcia” pt. „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. O artystyczną stronę wydarzenia zadbają grupa teatralna „Czas Wyobraźni” oraz taneczne Studio Tańca „Styl”. Jest to nowa forma będąca połączeniem teatru i tańca.
    1 maja, to III edycja Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Wydarzenie zrzeszające sympatyków klasycznej motoryzacji z całej Polski cieszy się wielką popularnością. Nic dziwnego, wszak tego dnia w jednym miejscu spotykają się prawdziwi pasjonaci zabytkowych pojazdów wraz ze swoimi pięknymi samochodami i motocyklami. Żywe dyskusje na temat motoryzacji i nie tylko, pośród artystycznych występów (Halina i Janek z kapelą, Janek Zieliński z zespołu Bolter oraz Mr Sebii), w prawdziwie „zabytkowej” scenerii – nie może Państwa zabraknąć!
1 maja, godzina 15:00, Targowisko Miejskie „Mój Rynek”.
    2 maja będziecie mieli Państwo okazję zagrać o tron Rzeczypospolitej. Zapraszamy na rozgrywkę w grę historyczno-edukacyjną Liberum Veto do Centrum Kultury i Sztuki na godzinę 12:00. Liberum Veto przenosi nas w czasie do Złotej Wolności Szlacheckiej, odpowiednio ucharakteryzowane drużyny wybranym przez siebie bohaterem będą grały o tron Rzeczypospolitej, emocje gwarantowane!
    3 maja zaś Burmistrz Sępólna Krajeńskiego oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zapraszają do uczestnictwa w patriotycznej akcji „Śladami Polskich Wartości”, którą o godzinie 10:00 poprzedzi uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Wdzięczności ku Czci Chrystusa Króla. Zwieńczeniem tegorocznego Święta Konstytucji 3 maja będzie Msza Święta w intencji ojczyzny (godzina 11:00).
    W dniach 1 i 3 maja Centrum Sportu i Rekreacji organizuje Błyskawiczny Turniej Szachowy oraz Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. To propozycja dla tych, którzy szczególnie cenią sobie sportowe emocje, rywalizacje i intelektualne zmagania nad szachownicą.
    Jeśli jeszcze nie macie Państwo planów na nadchodząca majówkę, to najwyższy czas by wpisać w kalendarz zaproponowane przez nas wydarzenia. Jeśli macie już plany, być może nasze propozycje sprawią, że ulegną one zmianom. W obu przypadkach serdecznie zapraszamy!


Zagraj o tron Rzeczypospolitej!


    2 maja zapraszamy Państwa na emocjonujące potyczki o tron Rzeczypospolitej. W samo południe, o godzinie 12:00 w Centrum Kultury i Sztuki rozegra się pojedynek w historyczno-edukacyjną grę Liberum Veto. Odpowiednio ucharakteryzowani gracze zagrają o królewski tron. Liberum Veto to gra, która przenosi nas w czasy Złotej Wolności Szlacheckiej. Gracz wciela się w przywódcę jednej z czterech frakcji próbujących osadzić na tronie swojego kandydata na króla. Emocje gwarantowane, przyjdźcie dopingować swoich faworytów!


III Zlot Pojazdów Zabytkowych – „odjechana” Majówka


    Przed nami kolejny, III już Zlot Pojazdów Zabytkowych. Pierwszy maja stał się w Sępólnie Krajeńskim świętem miłośników klasycznej motoryzacji. Tego dnia w jednym miejscu skupiają się prawdziwi fachowcy i przede wszystkim, oddani pasjonaci wraz ze swoimi pięknie zachowanymi, unikatowymi samochodami i motocyklami aby celebrować, rozmawiać i dzielić się doświadczeniem z innymi moto-fanami.
    Zlot Pojazdów Zabytkowych to jednak nie tylko okazja do podziwiania zabytkowych aut i jednośladów, ale również wystawy, koncerty oraz pokazy. Tym razem w tej wyjątkowej scenerii wystąpią dla Państwa – Halina i Janek z kapelą w repertuarze najpopularniejszych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej, znany z zespołu Bolter, Janek Zieliński z energetyczną dawką muzyki disco oraz Mr Sebii gwarantujący dyskotekową zabawę.
    O motoryzacji kiedyś i dziś porozmawiamy z fachowcem w tej dziedzinie, Ireneuszem Koryckim. Pomysłodawcą Rajdu Ulicami Chojnic, związanym z Automobil Klubem RallyLand. Majówka w Sępólnie zaczyna się z piskiem opon i zapachem spalonej benzyny! Nie może Was zabraknąć! 1 maja, godzina 15:00, Targowisko Miejskie „Mój Rynek”, po raz trzeci ruszamy w prawdziwą „podróż w czasie”.


III Zlot Pojazdów Zabytkowych 2017r.


 Już 1 maja 2017 roku zapraszamy na III edycję Zlotu Pojazdów Zabytkowych, która podobnie jak w latach ubiegłych, odbędzie się na Targowisku Miejskim "Mój Rynek". Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w tej, organizowanej przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim imprezie zapraszamy do zgłaszania swoich pojazdów! Wzór zgłoszeń wraz z regulaminem do pobrania na stronie internetowej www.ckissepolno.com.pl. Wypełnione i podpisane formularze prosimy przesyłać na adres mailowy ckissepolno@op.pl (tylko podpisane skany dokumentu), bądź dostarczać osobiście do sekretariatu CKiS (ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie). Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów motoryzacji!

 

Pliki do pobrania:

- Regulamin III Zlotu Pojazdów Zabytkowych (PDF)

 

- Karta zgłoszenia (PDF)

 

- Mapka dojazdu


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl