Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2017 [4]

 

 


    Cały czas trwają prace nad usuwaniem skutków nawałnicy z 11 sierpnia, która dotknęła także naszą gminę. Ucierpiały setki domostw, niezbędna jest, rzecz jasna, pomoc finansowa i materialna, ale nie możemy zapominać, że w tym czasie ucierpiały również dzieci, które przeżyły wielką traumę. Właśnie z myślą o nich wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim oraz Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Wałdowie wychodzimy z inicjatywą ARTEterapii czyli terapii przez sztukę dla dzieci z Wałdowa, które jest jednym z najbardziej dotkniętych nawałnicą sołectw w naszej gminie. Na zajęcia grupowe zapraszamy od 23 do 25 sierpnia w godzinach 11:00 – 13:00 do Wiejskiego Ośrodka Kultury w  Wałdowie. Przywołajmy uśmiech na twarzach dzieci!


Dni Sępólna Krajeńskiego 2017 – Sępólno, pozytywnie

    Wielkimi krokami zbliżają się Dni Sępólna Krajeńskiego. Tydzień pełen atrakcji, imprez plenerowych, turniejów, zawodów, koncertów i nade wszystko, dobrej zabawy. W tym roku oferta na dni miasta prezentuje się szczególnie interesująco, stawiamy na całkowitą różnorodność, jeszcze bardziej poszerzając ofertę, w której każdy znajdzie coś dla siebie.
    Zaczynamy 05.08.2017 r. na targowisku miejskim „Mój Rynek”, gdzie odbędzie się II Festiwal Dziecięcej Sztuki Cyrkowej „Mali Sztukmistrze” organizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Dzień później, pierwsze w historii Dni Sępólna Krajeńskiego zawody konne w skokach przez przeszkody, które odbędą się na placu przemysłowym w Sikorzu. Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza przygotowała wystawę „Gdyby... - czyli przeszłość wkomponowana w teraźniejszość”, którą podziwiać będzie można w Starej Wozowni od 07.08.2017 r. Tego dnia będą mogli Państwo również przetestować swoją wiedzę o Sępólnie, biorąc udział w Wielkim Teście z historii Sępólna Krajeńskiego zorganizowanym również przez bibliotekę. 08.08.2017 r. w samo południe wyruszymy w miasto by częstować Państwa pysznościami w ramach akcji sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki „Kultura-Smacznego!”. Kalorie będzie można spalić jeszcze tego samego dnia udając się na bajkowy „Spacer z Misią”, bohaterką książki o naszym mieście autorstwa Mariusza Niemyckiego. Wśród mieszkańców Sępólna jest wielu utalentowanych malarzy i właśnie ich twórczości poświęcona będzie wystawa, której otwarcie zaplanowane jest na 08.08.2017 r. w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza.  09.08.2017 r., zapraszamy na kolejne „Śniadanie na trawie”, tradycyjnie już na placu przed Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Tym razem będziemy się bawić na góralską nutę! Niezwykle popularna ostatnimi czasy gra typu escape room zawita w tym roku również do Sępólna Krajeńskiego, wszystkich chętnych do skorzystania z tej okazji zapraszamy 09.08.2017 r. do biblioteki, która na ten dzień zamieni się w prawdziwy labirynt zagadek. Kolejna zagadka zostanie rozwiązana następnego dnia podczas Uroczystej Sesji Rady Miejskiej, na której dowiemy się, kto zostanie laureatem nagrody św. Wawrzyńca. 11.08.2017 r. z kolei będziemy przeżywać sportowe emocje na amfiteatrze przy sępoleńskim molo, który zamieni się w bokserski ring, wszystko to w ramach kolejnej już edycji Sępoleńskiej Gali Boxing Show. Na plaży miejskiej 12.08.2017 r. również zapanuje sporotowa rywalizacja, a to przy okazji turnieju siatkówki plażowej koordynowanego przez Centrum Sportu i Rekreacji. Kulminacją Dni Sępólna Krajeńskiego będzie bez wątpienia XIII Jarmark św. Wawrzyńca (12.08.2017 r.), zainaugurowany widowiskowym korowodem zorganizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki. Podczas tegorocznego Jarmarku wystąpią dla Państwa: zespół Replay, finaliści programu The Voice of Poland oraz Ania Wyszkoni. Muzyczna zabawa kontynuowana będzie dnia następnego na plaży miejskiej, gdzie odbędzie się Bitwy DJ-ów, a symbolicznym zakończeniem tegorocznych Dni Sępólna Krajeńskiego nastąpi podczas turnieju strzeleckiego organizowanego tradycyjnie przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie.
    Nie czekajcie, już teraz rezerwujcie sobie wolny czas i wpisujcie w kalendarz wydarzenia, na których nie może Was zabraknąć! Dni Sępólna Krajeńskiego, 05-13.08.2017 r. - baw się razem z nami!

Szczegółowe informacje dotyczące wyżej wymienionych wydarzeń na stronach internetowych organizatorów (www.ckissepolno.com.pl, www.gmina-sepolno.pl, www.biblioteka-sepolno.pl, www.csir-sepolno.pl)
)

 

Festiwalu Sztuki Cyrkowej „Mali Sztukmistrze”

    Po raz drugi targowisko miejskie „Mój Rynek” zamieni się w prawdziwą cyrkową arenę! A to za sprawą drugiej edycji Festiwalu Sztuki Cyrkowej „Mali Sztukmistrze”, na który zapraszamy Państwa 05.08.2017 r. o godzinie 15:00. Magiczne sztuczki, pokazy zręcznościowe i przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy, w doborowym towarzystwie – to wszystko czeka na właśnie na Was. Przyjdź i zdobądź tytuł Sztukmistrza! 05.08.2017 r., godz. 15:00, targowisko miejskie „Mój Rynek”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kultura – Smacznego!

    8 sierpnia w samo południe warto być w Sępólnie, warto być w mieście. Tego dnia  uzbrojeni w pełne kosze smakołyków wyruszamy z misją osładzania Państwu kultury. Nasze „kulturalne oddziały” wyjdą Wam naprzeciw i smaczną przekąskę wzbogaconą oryginalnym cytatem wręczą każdemu kto się do nich uśmiechnie. Nic więcej nie potrzeba. Już teraz życzymy Państwu smacznego! 08.08.2017 r., godz. 12:00, ulice miasta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Śniadanie na trawie”

    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza na kolejne „Śniadanie na trawie”. Zdrowe i smaczne jedzenie na świeżym powietrzu i wielka porcja dobrej zabawy czeka właśnie na Was! W tym roku wspólne śniadanie zjemy w prawdziwie góralskiej łące. Heeeeeeeeej! 09.08.2017 godz. 10:00, plac przed CKiS. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XIII JARMARK ŚWIĘTEGO WAWRZYŃCA

 

                      BARWNY KOROWÓD ULICAMI MIASTA
godz. 14.00 – Zbiórka na Targowisku Miejskim ,,Mój Rynek”
godz. 14.30 – Przemarsz ulicami miasta

                         STREFA FOLKLORU I TRADYCJI
godz. 15.00 –  Ceremonia otwarcia jarmarku
godz. 15.15 - ,,Na ludową nutę” - muzyczno-taneczne prezentacje Studia Tańca Styl, Zespołu Tanecznego Modraki, Zespołu Tanecznego Promyki, Zespołu Folklorystycznego Lutowianie, Młodzieżowej Orkiestry Dętej
godz. 17.30  -  Wręczenie nagród w konkursie kulinarnym ,,Sępoleńskie smaki”
godz. 18.00  -  Wręczenie statuetek ,,Złote maski”

                               STREFA KONCERÓW
godz. 18.18 – Koncert zespołu REPLAY
godz. 19.00 – Finaliści The Voice of Poland (Małgorzata Nakonieczna, Jagoda Kret, Arkadiusz Kłusowski, Ernest Staniaszek
godz. 21.00 – Koncert Gwiazdy : Anna Wyszkoni (jubileusz 20-lecia działalności artystycznej)

  

Koncert zespołu Replay

    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza na jedyny taki koncert wschodzącej gwiazdy funky prosto z Włoch, zespołu Replay. Wybuchowa mieszanka funky, soulu i jazzu w wykonaniu doświadczonych muzyków ze słonecznej Italii na XIII Jarmarku św. Wawrzyńca. 12 sierpnia to także Międzynarodowy Dzień Młodzieży – energetyczna muzyka w wykonaniu zespołu Replay doskonale sprawdza się na festiwalowych scenach, przyjdźcie i sprawdźcie! Już wkrótce będziesz wciskał „replay” raz za razem. 12.08.2017 r., godzina 18:18, stadion miejski.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncert finalistów „The Voice of Poland”

    „The Voice of Poland” to najpopularniejszy program typu talent show promujący wokalistów i wokalistki, wśród których w każdej edycji wyłoniony zostaje jeden z uczestników zyskujący symboliczne miano „Głosu Polski”. W dotychczasowych 7. edycjach zaprezentowały się tysiące utalentowanych wokalistów i wokalistek, a my mamy przyjemność zaprosić Państwa na koncert najlepszych z najlepszych, finalistów programów, którzy w zgodnej opinii słuchaczy i jurorów zasługują na miano „The Voice of Poland”, są to Jagoda Kret, Małgorzata Nakonieczna, Arkadiusz Kłusowski oraz Ernest Staniaszek. Muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Łukasza Gorczycy. Zapraszamy – 12.08.2017 r., godz. 19:00, stadion miejski w Sępólnie Krajeńskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncert Ani Wyszkoni

    Główną atrakcją tegorocznego, XIII Jarmarku św. Wawrzyńca, będzie koncert Ani Wyszkoni. Laureatka wielu prestiżowych nagród muzycznych – nagroda dziennikarzy i fotoreporterów na 46. KFPP w Opolu, wokalistka roku 2009, laureatka SuperJedynki w kategorii przebój roku z utworem „Wiem, że jesteś tam”, zdobywczyni SuperNagrody na 50. KFPP w Opolu, wyróżniona również w plebiscycie Lata Zet i Dwójki za najlepszą piosenkę („Na cześć wariata”), a ostatnio uhonorowana Kryształowym Sercem dla Muzyki oraz nagrodą specjalną radia RMF FM podczas Polsat SuperHit Festiwal 2016.  To kolejna z najpopularniejszych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, która pojawi się w Sępólnie Krajeńskim na estradowej scenie z wyjątkowym, okolicznościowym koncertem. Okolicznościowym dlatego, że artystka świętuje 20-lecie działalności muzycznej i to właśnie na wizytę w naszym mieście przypada jeden z tych szczególnych koncertów. Zgotujcie Ani wyjątkowe przyjęcie! Zapraszamy – 12.08.2017 r., godz. 21:00, stadion miejski w Sępólnie Krajeńskim.
 

 

 

 

 

 


Sępoleńskie smaki!!!

UWAGA - Ze względu na ciągłe zainteresowanie uczestnictwem  w konkursie przedłużamy termin zgłoszeń do 08.08.2017 r.

 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim ogłasza konkurs kulinarny na produkt regionalny: Sępoleńskie smaki!!!
w następujących kategoriach: I. Przetwory mięsne,  II. Produkty cukiernicze; III. Przetwory warzywne i owocowe, IV. Nalewki, V Inne
Deklaracje udziału w konkursie przyjmujemy do 8 sierpnia 2017 r. w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim (tel. 523880160; email: ckissepolno@op.pl).
Rozstrzygnięcie konkursu wraz z degustacją nastąpi 12 sierpnia 2017 r. podczas XIII JARMARKU ŚW. WAWRZYŃCA.

 

Pliki do pobrania:

- Regulamin konkursu Sępoleńskie Smaki

- Karta zgłoszenia


Kochani Mieszkańcy!


   Zapraszamy do wspólnego celebrowania Dni Sępólna Krajeńskiego. 12 sierpnia 2017 roku o godzinie 14:00 spotkajmy się na targowisku miejskim „Mój Rynek” aby razem przejść ulicami naszego miasta w barwnym korowodzie inaugurującym tegoroczny XIII Jarmark św. Wawrzyńca. Wśród kupców, dworzan i przedstawicieli dawnych zawodów potrzebna jest nam wszak również liczna reprezentacja naszych rodzimych Krajan.


Czekamy na Was!
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim

 


Syn Gary'ego Moore'a w Sępólnie!


    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim serdecznie zaprasza na koncert znanego doskonale sępoleńskiej publiczności Łukasza Gorczycy i jego zespołu. Gorczyca i Przyjaciele gościli u nas już przy okazji koncertów z Jennifer Batten, Wolfem Mailem, Vincem Agwadą oraz Eddiem Martinem, na tegorocznej trasie muzykom towarzyszy Jack Moore, syn legendarnego Gary'ego Moore'a – gitarzysty, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Gary Moore to absolutna legenda gitarowej muzyki blues-rockowej, jak widać jego syn postanowił pójść w ślady ojca. Mamy nadzieję, że sępoleńska publiczność sprawi, iż to właśnie ten koncert szczególnie zapadnie muzykom w pamięci. Zapraszamy – 23.07.2017 r., godzina 19:00, muszla koncertowa przy plaży miejskiej, wstęp wolny!


Przejedź się drezyną za piątaka!


22 lipca przez stację kolejową w Sępólnie Krajeńskim przejedzie absolutnie wyjątkowy pojazd, drezyna Chojnickiego Stowarzyszenia Miłośników kolei, która pojedzie z Chojnic, aż do Więcborka, zahaczając przy okazji o Sępólno Krajeńskie, gdzie powinna pojawić się o godzinie 9:00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tego dnia na stację PKP w Sępólnie Krajeńskim, którą jeszcze niedawno okupowali jaskiniowcy. Za symboliczną opłatą 5 zł będzie można przejechać się drezyną na krótkich odcinkach po stacji. To niecodzienna atrakcja dla dzieci, ale i dorosłych. 22.07.2017 r., godzina 9:00, stacja PKP w Sępólnie Krajeńskim, teraz Twoja kolej!


Historyczna wyprzedaż!


    Sale kinowe to często miejsca, w których zaklęte jest całe mnóstwo emocji. Pierwsze miłości, spotkania na romantycznych seansach, niezapomniane chwile spędzone podczas ulubionych filmów, łzy wzruszenia i łzy radości. Tylko teraz macie Państwo niepowtarzalną okazję zabrać cząstkę swoich wspomnień na zawsze ze sobą, do swoich domów. Wielu z Was zapewne przeżywało podobne uniesienia podczas wydarzeń organizowanych na naszej sali kinowo-widowiskowej w Centrum Kultury i Sztuki. Teraz, w przededniu planowanego remontu oferujemy Państwu możliwość nabycia charakterystycznych, kultowych foteli z tej właśnie sali. Przypomnij sobie czy aby przypadkiem z tym miejscem nie wiążą się jakieś wyjątkowe dla Ciebie wspomnienia. Może to właśnie tutaj po raz pierwszy się zakochałeś? Poznałeś wybrankę bądź wybranka swojego życia? To tutaj oglądałeś występy swoich debiutujących pociech? A może po prostu chcesz w oryginalny sposób wzbogacić wystrój swojego mieszkania? Już teraz możesz przenieść atmosferę kina bądź koncertu do swojego domu. Fotele te przeszły do historii, chcesz stać się szczęśliwym posiadaczem jednego z nich? Skontaktuj się z nami osobiście pod numerem telefonu 52 388 01 60, informacji udzielamy również w sekretariacie CKiS w godzinach 7:00-15:00. Zapraszamy!


 Muzyczne Podróże po Świecie – Brazylia
Samba Show!


    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim ma przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie nowej odsłony cyklu Muzycznych Podróży po Świecie, którego bohaterami będą artystki ze słonecznej Brazylii. Niesamowity klimat rodem z karnawału w Rio de Janeiro zawita do naszego miasta już 15 lipca. Bez względu na warunki atmosferyczne gwarantujemy, że będzie gorąco i kolorowo. Zapraszamy serdecznie – 15 lipca, godzina 17:00, sępoleńskie molo. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Ryszarda Sobolewskiego, nad którą patronat objęła Ambasada Federacyjnej Republiki Brazylii.
 


Letnie wyjazdy z Centrum Kultury

Ustka
22 lipca 2017 r.
wyjazd z parkingu przy CKiS o godz. 6:00
powrót z Ustki o godz. 17:30
Koszt – 40 zł od jednej osoby (kwota zawiera koszty przejazdu i ubezpieczenia)
Liczba miejsc ograniczona!

Gdańsk – rozpoczęcie Jarmarku Dominikańskiego

29 lipca 2017 r.
wyjazd z parkingu przy CKiS o godz. 7:00
powrót z Ustki o godz. 18:00
Koszt – 40 zł od jednej osoby (kwota zawiera koszty przejazdu i ubezpieczenia)
Liczba miejsc ograniczona!


Zapisy w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim w godz. od 7:00 do 15:00 lub telefonicznie - 523880160 


 


Podróż za jeden uśmiech!
Przedwakacyjna przygoda dla najmłodszych
26.06-30.06.2017 r.
godz. 10:00-13:00
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim


    Poznaj z nami tradycję i obyczajowość wielu kultur. Skosztuj niezwykłego smaku egzotyki i zatańcz w rytmie nieznanej dotąd melodii. Projekt adresowany do wszystkich dzieci spragnionych dalekich, fascynujących podróży. Ilość miejsc ograniczona! Czekamy na zgłoszenia osobiście lub telefonicznie 52 388 01 60. Tygodniowy koszt pobytu dziecka – 30 zł.


Ave Maria – 100 lat Objawień Fatimskich


    W tym roku przypada 100 rocznica Objawień Fatimskich. Z okazji tego wydarzenia, będącego dla wielu wiernych świadectwem cudu, ksiądz prałat, Henryk Lesner oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zorganizowali wyjątkowy, okazjonalny koncert.
    W kościelnej zabudowie, nadającej wydarzeniu aury podniosłości, wybrzmiały najpiękniejsze piśnie maryjne. Na repertuar składał się cykl melodyjnych i pełnych zadumy utworów, przeplatanych tekstami literackimi ku czci Najświętszej Maryi Panny. W programie koncertu znalazły się m.in. utwory Schuberta, Caccini'ego, J. S. Bacha czy Michaela Lorenca oraz wiersze Franciszka Karpińskiego, Kazimierza Węgrzyna, Wincentego Pola czy Władysława Bełzy. O oprawę muzyczną zadbali Dorota Kuczyńska oraz Grażyna Nita, modlitewny charakter pieśni dopełniany był recytacjami w wykonaniu Krystyny Wulert.
    „Śpiewając modlisz się dwa razy”, jak powiedział Św. Augustyn. W myśl tej maksymy uczestniczy niedzielnego koncertu w kościele parafialnym pw. Św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim przeżyli prawdziwe duchowe katharsis. Refleksje towarzyszące pieśniom oraz tekstom wierszy wzbogaciły te, niewątpliwie duchowe, przeżycia.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick
Fot. - Jacek Wojtania

 

Więcej zdjęć  na lub w naszej galerii 2017r.


Odlotowy Dzień Dziecka w Sępólnie Krajeńskim


    Burmistrz Sępólna Krajeńskiego oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim pragną zaprosić wszystkie dzieci na Odlotowy Dzień Dziecka w Afrykańskiej Dżungli, w którą już wkrótce – 28 maja, zamieni się Plac Przyjaźni. Harce i zabawy przy muzyce z czynnym udziałem zespołu Jambo Africa w pełnej przygód, tajemniczej dżungli czekają na śmiałków, którzy w ubiegłym roku opuścili Piracką Wyspę. Czy słyszycie jak wzywa Was zew dzikiej natury? Odkryjcie z nami tajemnice afrykańskiej dżungli! 28.05.2017 r., godzina 14:00, Plac Przyjaźni w Sępólnie Krajeńskim.

W PROGRAMIE :
„AFRYKA DZIKA”- Dmuchane SAFARI dla najmłodszych
SŁOŃ „KING”, KTÓREGO NEL SIĘ NIE BAŁA
TAJEMNA SZTUKA TWORZENIA MASEK ORAZ NASZYJNIKÓW ETNICZNYCH
AFRYKAŃSKA TRADYCJA W KOLORZE- malowanie twarzy, zaplatanie włosów
MALI PRZYJACIELE DŻUNGLI W TANECZNO-CYRKOWEJ ODSŁONIE
FASCYNUJĄCA KRAINA DZIKICH ZWIERZĄT-zabawy animacyjne dla najmłodszych

Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka starych telefonów komórkowych na rzecz misji organizowanej przez Pallotyńską Fundacje Misyjną. Sprawne aparaty znajdują kupców na rynku wtórnym, a z tych, które nie nadają się do użycia odzyskiwane są cenne surowce. Fundusze uzyskane w ten sposób przeznaczone zostaną na pomoc ludziom potrzebujących w krajach misyjnych: w Afryce Pallotyńska Fundacja Misyjna uczy dzieci pisać i czytać, w Ameryce Południowej wspiera dom dla dzieci ulicy, a na Ukrainie wspomaga rodzinny dom dziecka. Wielu z nas zapewne ma w domu stare, nieużywane telefony komórkowe, przynieście je Państwo ze sobą w tym szczytnym celu. Aparaty mogą być uszkodzone. Więcej o zbiórce na stronie – www.salvatti.pl

SPONSORZY: Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim, Centrum Sportu i Rekreacji, Ośrodek Pomocy Społecznej, Bank Spółdzielczy w Więcborku, Zakład Gospodarki Komunalnej, Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 1 oraz nr 2


Zbiórka starych telefonów komórkowych
na rzecz Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej


    Tegoroczny Dzień Dziecka może być naprawdę wyjątkowy. W szczególności dla najbardziej potrzebujących dzieci z Afryki oraz Ameryki Południowej. Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim organizuje zbiórkę telefonów komórkowych na rzecz Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej. Sprawne aparaty znajdują kupców na rynku wtórnym, a z tych, które nie nadają się do użycia odzyskiwane są cenne surowce. Fundusze uzyskane w ten sposób przeznaczone zostaną na pomoc ludziom potrzebujących w krajach misyjnych: w Afryce Pallotyńska Fundacja Misyjna uczy dzieci pisać i czytać, w Ameryce Południowej wspiera dom dla dzieci ulicy, a na Ukrainie wspomaga rodzinny dom dziecka. Wielu z nas zapewne ma w domu stare, nieużywane telefony komórkowe, przynieście je Państwo ze sobą w tym szczytnym celu. Aparaty mogą być uszkodzone. Zbiórka towarzyszyć będzie obchodom Międzynarodowego Dnia Dziecka, który w tym roku świętujemy 28.05.2017 r. na Placu Przyjaźni. Jeśli ktoś z Państwa nie będzie mógł uczestniczyć z nami w tym wydarzeniu, nic straconego, telefony można również wysyłać na adres Fundacji. Wszystkie niezbędne informacje na stronie – www.salvatti.pl


 „SŁOWO ŹRÓDŁEM INSPIRACJI”            10 maja w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim odbyła się kolejna edycja Turnieju Recytatorskiego „Słowo Źródłem Inspiracji”. Łącznie do konkursu zgłosiło się osiemdziesięciu pięciu wykonawców reprezentujących szkoły podstawowe powiatu sępoleńskiego.
Jury w składzie: Barbara Sobotka główny instruktor ds. teatru Kujawsko- Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy,
Marzanna Wiśniewska reprezentująca Zespoł Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeńskim
oraz Lucyna Ceitel z Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
po obejrzeniu prezentacji przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria wiekowa: KLASY I-III
I nagroda:
- Mieszko Stypa, Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Więcborku.
II nagroda:
- Mateusz Oleksiński, Szkoła Podstawowa im. Elżbiety i Jana Orzelskich w Runowie Krajeńskim.
- Maksymilian Solarek, Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Więcborku.
III nagroda:
-  Agata Bamberska, Szkoła Podstawowa w Zbożu

Wyróżnienia:
- Wiktor Bala, Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego Jastrzębiec
- Wiktoria Dubiel, Szkoła Podstawowa nr3 Sępólno Krajeńskie
- Julita Krawczyk, Szkoła Podstawowa Sypniewo
- Julia Musiela, Szkoła Podstawowa nr3 Sępólno Krajeńskie
- Karolina Buława, Szkoła Podstawowa Więcbork

Kategoria wiekowa: KLASY IV-VI
II nagroda:
- Jakub Kądziela, Zespół Szkół w Sypniewie
- Amelia Borkwska, Zespoł Szkół nr3 Sępólno Krajeńskie

III nagroda:
- Marita Grabiec, Zespół Szkół w Sypniewie
- Katarzyna Bodzińska, Zespół Szkół nr1 Sępólno Krajeńskie

Wyróżnienie:
- Martyna Heyser, Zespół Szkół nr3 Sępólno Krajeńskie
- Kamil Łaznowski, Szkoła Podstawowa Więcbork

Laureatom serdecznie gratulujemy !!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Ewa Quiring – Korczak
Fot. Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na lub w naszej galerii 2017r.


Wielka Gra o Tron Rzeczpospolitej


         Gra planszowa Liberum Veto pozwoliła się graczom przenieść w czasy Złotej Wolności Szlacheckiej i uczestniczyć w Wielkiej Grze o Tron Rzeczpospolitej. Kanclerzem gry został Jan Kowalczyk (były sołtys Komierowa), który wyjaśnił zasady gry i nadzorował jej przebieg. W role poszczególnych koterii i stronnictw wcieliła się młodzież z Liceum im. T. Kotarbińskiego (Julia Leśniewska, Sebastian Ziemski, Igor Półgęsek, Szymon Żmich) i członkowie Grupy Teatralnej Bakro (Joachim Neumann, Stanisław Klajnbauer, Edward Antoszczak). Grze przyglądała się młodzież szlachecka z okolicznych wsi. Po zaciętej i emocjonującej rozgrywce dokonano wyboru nowego króla, którym został Stanisław III Mały. Młodzież z Wiejskich Ośrodków Kultury z Wałdowa i Lutowa zatańczyła Poloneza, którego przygotowała pod czujnym okiem instruktora tańca - Wojciecha Chmielewskiego, byłego tancerza zespołu Mazowsze.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
fot. Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na lub w naszej galerii 2017r.


ŚLADAMI POLSKICH WARTOŚCI


   Wydarzenie upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 maja rozbrzmiewało w Sępólnie Krajeńskim wśród dźwięków mazurka przywołującego pamięć Ustawy Rządowej z roku 1791.
Odczytanie tekstu preambuły – uroczystego wstępu do Konstytucji, koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru CECYLIA oraz towarzyszące wydarzeniu atrybuty nawiązujące do fundamentalnych wartości narodowych, pozwoliły po raz kolejny mieszkańcom Sępólna poczuć znajomą atmosferę patriotycznych uniesień.
Stojąc na straży dziedzictwa narodowego a także pielęgnując z wysoką dbałością wartości wyróżniające polski naród spośród innych społeczeństw świata, Centrum Kultury i Sztuki ze szczególnym zaangażowaniem dba o kształtowanie tożsamości narodowej także pokolenia młodych Polaków.
W uroczystości nawiązującej do jednego z największych Świąt Narodowych nie mogło zatem zabraknąć złożenia kwiatów pod Pomnikiem Wdzięczności ku czci Chrystusa Króla, wystąpienia Burmistrza Sępólna Krajeńskiego Waldemara Stupałkowskiego, Mszy Świętej w intencji Ojczyzny oraz wielopokoleniowej grupy sympatyków CKiS, dzięki której wydarzenie „ŚLADAMI POLSKICH WARTOŚCI” nabrało szczególnie uroczystego charakteru.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Ewa Quiring – Korczak
Fot.: Marcin Jarski, Jacek Wojtania

 

Więcej zdjęć  na lub w naszej galerii 2017r.


Odjazdowa Majówka po raz trzeci


    Zlot Pojazdów Zabytkowych to już majówkowa tradycja w Sępólnie. W tym roku obyła się dopiero trzecia edycja, ale z roku na rok wydarzenie to cieszy się coraz większą popularnością i przyciąga więcej pasjonatów zabytkowej motoryzacji. W tym roku gościliśmy moto-fanów zrzeszonych w klubach z Chojnic, Nakła czy Inowrocławia oraz mnóstwo indywidualnych miłośników klasycznych pojazdów z całej Polski. Wraz ze swoimi samochodami bądź motocyklami, rzecz jasna.
    Piękne, zadbane pojazdy przyciągnęły prawdziwe tłumy. Nic dziwnego, klimat jaki tworzy ta wyjątkowa impreza oraz niewątpliwe walory estetyczne samochodów, motocykli czy rowerów z minionej epoki sprawiają, że jest to szczególne święto nie tylko ich posiadaczy, ale i wszystkich tych, którzy wzdychają do tych prezentowanych modeli z zazdrością. Mogliśmy podziwiać prawdziwe perełki - Ford Popular z roku 1948, Skoda z przyczepą kempingową, Mikrus, Opel Commodore, Złota Syrenka, Wołga (biała, bez obaw!), nieśmiertelne „maluchy” oraz mnóstwo ekskluzywnych jak na tamte czasy samochodów, których - co ważne - wartość ciągle rośnie, a one same nadal są „na chodzie”. Bo właśnie chyba to jest szczególnie istotne, to nie są muzealne eksponaty, tylko szczególnie zadbane, sprawne pojazdy, które mimo roku produkcji potrafią sprawować się lepiej niż ich młodsze „siostry” i „bracia”.
Zlot Pojazdów Zabytkowych to jednak nie tylko samochody i motocykle. To również wyjątkowa dbałość o szczegóły, inscenizacje, wystawy i pokazy, które mają nas dosłownie „przenieść w czasie”. W tej retro-atmosferze wystąpili nasi Krajanie - Halina i Jan z kapelą, którzy tego dnia swoją muzyką uświetniali huczne wesele - po tradycyjnym przywitaniu chlebem i solą przez rodziców Panny Młodej był pierwszy taniec nowożeńców, później gry i zabawy, no i oczywiście oczepiny! W trakcie wesela szczególnie zapracowane były Panie kucharki, gdy ktoś przejadł się pysznym plackiem, mógł skorzystać z fachowej pomocy medycznej - mimo, że strzykawki, opatrunki i inne rekwizyty straszyły datą produkcji, wszystko było sterylne i - w co trudno uwierzyć - nowe!
    Muzyczną oprawę towarzyszącą podziwianiu pojazdów, robieniu sobie zdjęć i rozmową z dumnymi właścicielami, kontynuowali Janek Zieliński z zespołu Bolter oraz Mr Sebii. Gościem specjalnym tegorocznej edycji Zlotu Pojazdów Zabytkowych był natomiast Pan Ireneusz Korycki. Fachowiec w dziedzinie motoryzacji, dyrektor klubu Moto RallyLand, organizator rajdów RallyLand Cup odbywających się na lotnisku w Debrznie, inicjator imprezy pod nazwą Kaszuby Nocą, przeniesionej później na jedną edycję do Chojnic oraz pomysłodawca Rajdu Ulicami Chojnic, wydarzenia w którym udział biorą profesjonalni kierowcy rajdowi. Pan Ireneusz również był zachwycony pojazdami, które mogliśmy podziwiać w Sępólnie i postanowił wyróżnić dwa z nich. Nie on jedyny zresztą. Nagrodę dla posiadacza wybranego przez siebie pojazdu - zabytkowej Skody Spartak - ufundowała również p. Daria Kwiatkowska, menadżer chojnickiej Bramy Pomorza oraz dyrektor Pomorskiego Okręgowego Muzeum, Marcin Gulka.
    Właściciele wyróżnionych pojazdów nie szczędzili ciepłych słów i gwarantowali, że pojawią się za rok na kolejnym zlocie. Trzymamy za słowo! Tymczasem, pojazdy odjechały, w powietrzu unosi się jeszcze zapach spalonej benzyny, a my długo będziemy żyli wspomnieniami i już z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z tymi pięknymi samochodami, motocyklami, rowerami i z ich właścicielami - pełnymi pasji i miłości do zabytkowej motoryzacji. Imprezy takie jak ta, udowadniają, że czasami czas potrafi się zatrzymać, bo te pojazdy w rzeczy samej wciąż są „na czasie”. Do zobaczenia za rok!

Tekst: Michał Pick
Fot. Marcin Jarski

Więcej zdjęć  na lub w naszej galerii 2017r.


Mały Książę


„Mały Książę” Antoine de Saint-Exuperego od ponad 70 lat wzrusza, prowokuje do myślenia i inspiruje. Wielu twórców filmowych i teatralnych podejmuje ten temat od lat. Historia małego chłopca z gwiazd, który na Ziemi próbuje odnaleźć sens życia oraz uniwersalne prawdy o przyjaźni, miłości i odpowiedzialności za drugą osobę została zaprezentowana sępoleńskiej publiczności w niedzielę 30 kwietnia. To piękne widowisko przygotowały po raz pierwszy wspólnie działające w CKiS artystyczne grupy – Studio Tańca „Styl” pod kierunkiem Ewey Quiring-Korczak i Grupa Teatralna „Czas Wyobraźni”, której animatorem jest Kacper Gładych. Zaczęło się jak w książce – prośbą Małego Księcia o narysowanie baranka przez Pilota, który awaryjnie wylądował na środku pustyni. Wkrótce widz został zapoznany z historią nieudanej miłości do Róży, próbą nawiązania przyjaźni z Lisem i podstępnym planem Żmiji. Sceny, bogato ilustrowane animacjami multimedialnymi, przeplatane były przepięknymi układami tanecznymi, którym towarzyszyła budująca nastrój muzyka. Taniec wspaniale nawiązywał do akcji scenicznej, a zawarte w nim metafory wzbogaciły głębokie przesłanie znanej baśni – powiastki filozoficznej.  Przedstawienie spotkało się z bardzo życzliwą reakcją publiczności, oklaskującą równie gorąco taniec jak i grę aktorską, w której szczególne miejsce miały monologi głównego bohatera.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Kacper Gładych
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na lub w naszej galerii 2017r.


Konkurs na Pisankę Wielkanocną rozstrzygnięty!


   12 kwietnia 2017 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim odbyło się wręczenie nagród laureatom oraz wystawa prac biorących udział w konkursie plastycznym „PISANKA WIELKANOCNA 2017”. Na konkurs wpłynęły zachwycające prace wykonane przeróżnymi technikami. Jury po długich naradach postawiło nagrodzić następujące osoby:
Kategoria do 5 lat
I miejsce ex aequo: Mikołaj Bury, Mikołaj Jakubowski
Kategoria 6-9 lat
I miejsce: Dagmara Żywicka
Kategoria 10-13 lat
I miejsce: Kinga Ludtke
Kategoria 14-16 lat
I miejsce: Roksana Olszowa
Kategoria od 17 lat
I miejsce: Monika Szmańda
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! A uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do uczestnictwa w działaniach organizowanych przez CKiS.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Katarzyna Śmigiel – Wilkowska
Fot.: Martyna Skuza, Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Ale  jaja!


    Wielkanoc za pasem! Zające powystawiały uszy z kołyszących się na wietrze, bujnych traw, jajka czekają na pomalowanie, a my już nie mogąc się doczekać, ruszyliśmy w miasto dzieląc się z mieszkańcami towarzyszącym nam z tego powodu entuzjazmem oraz przygotowanymi specjalnie z myślą o nich pisankami.
    Naszej „świątecznej ekipie” przewodził roztańczony, rozbrykany zając. Nieoceniona była jednak pomoc małych artystów, którzy po wspólnie przeprowadzonej rozgrzewce przyozdobili pisanki, wręczone później spotkanym na wielkanocnym spacerze mieszkańcom. Teren wokół Centrum Kultury i Sztuki zamienił się w najprawdziwszą zajęczą łąkę, a radosna atmosfera twórczej pracy, potęgowana przez przyjazne słoneczne promyki udzieliła się nam wszystkim. Wielkanoc nierozerwalnie łączy się ze zwyczajem malowania jajek oraz składania sobie życzeń, toteż wraz z naszą „kicającą” załogą wyszliśmy naprzeciw mieszkańcom Sępólna wręczając im przygotowane przez dzieci pisanki i życzenia, w zamian prosząc jedynie o przyozdobienie naszego wspólnego „Wielkanocnego Jaja”. Tym samym, oprócz uśmiechów na twarzach napotkanych, udało nam się „zmalować” niezłe dzieło sztuki.
    Wszystkim Państwu, z którymi nie spotkaliśmy się podczas naszego spaceru, chcielibyśmy życzyć zdrowych, wesołych świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze. Niech będą one okazją do powstrzymania niezdrowego pośpiechu, zaznania spokoju i tak bardzo pożądanego relaksu w gronie najbliższych. Wyglądajcie za okno, może gdzieś jeszcze krąży nasz wielkanocny zając. Ostrzegamy jednak, trudno go okiełznać!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Błogosławiony, który przyszedł


    Centrum Kultury i Sztuki wraz z księdzem prałatem Henrykiem Lesnerem po raz drugi zorganizowało Misterium Niedzieli Palmowej. W tym roku pojawił się nawet prawdziwy osiołek. Nie zabrakło oczywiście „ludu Izraela”, który z bogato zdobionymi, ręcznie wykonani palmami witał Jezusa.
    Święta Zmartwychwstania Pańskiego zajmują szczególną pozycję w kalendarzu świąt chrześcijańskich. Są one bowiem symbolem triumfalnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Początkiem Wielkiego Tygodnia, okresu poprzedzającego Wielką Noc, jest Niedziela Palmowa. Radosne święto upamiętniające wjazd Jezusa do Jerozolimy. Misteria Niedzieli Palmowej odbywają się na całym świecie. Od dwóch lat organizujemy je również w Sępólnie. Dzięki wsparciu mieszkańców oraz statystów wcielających się w rozmaite rolę staramy się odtworzyć klimat oczekiwania na przybycie Mesjasza, który w barwnym korowodzie witany jest przez wiwatujący tłum. Udział w tym wydarzeniu może spełniać rolę duchowego przygotowania do zbliżających się świąt, artystycznej i symbolicznej inscenizacji, a także doskonałej formy rozrywki dla całej rodziny.
    Sam termin „misterium” nakreśla dydaktyczno-religijny charakter tego wydarzenia. Jest to połączenie religijnego dramatu i realistyczno-obyczajowego widowiska, które angażuje wiernych z nadzieją oczekujących zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Każdy z uczestników poprzez udział w tak pomyślanym przedsięwzięciu realizuje własne cele i bez wątpienia ma ono dla każdego z nich indywidualny charakter. Sam fakt, że Misterium Niedzieli Palmowej budzi jednak tak spore zainteresowanie świadczy o tym, że jest ono przez mieszkańców atrakcyjną formą rozpoczęcia Wielkiego Tygodnia.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


TANECZNE PODIUM


          31 marca w Śliwicach o taneczne podium postanowiły zawalczyć Martyna Skuza, Julia Smuniewska, Agata Zabrocka oraz Marika Mordel, – tancerki od lat związane ze Studiem Tańca STYL Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.
    Konfrontacje 170 tancerzy dotyczyły zarówno formacji, solistów jak i duetów w kategoriach:
taniec towarzyski, współczesny, jazz, hip-hop, breack dance, house oraz inne formy.
Tegoroczne prezentacje będące drugą edycją konkursu oceniane były przez Agnieszkę Doberską - tancerkę, trenera, absolwentkę studiów choreograficznych na Anton Bruckner Privatuniversität
w Linzu (Austria), Dominikę Kołodziej- utytułowaną tancerkę, choreografa jak i Andrzeja Urbańskiego- Dyrektora Ośrodka Kultury w Śliwicach.
Spośród trzech  choreografii konkursowych Zespołu Tańca Współczesnego PLUS, jedna w wykonaniu Martyny Skuzy została nagrodzona najwyższym trofeum- statuetką zwycięzcy w kategorii soliści powyżej 15 lat.
Martyna od lat związana ze Studiem Tańca STYL CKiS, poruszająca się w technice jazzowej zaprezentowała układ lirycal jazz do muzyki Jams'a Vincenta McMorrow- Wicked Game.
Pomimo wielu doświadczeń scenicznych konfrontacje w Śliwicach były dla Niej konkursowym debiutem, a uwieńczone sukcesem niewątpliwie dowodzą, że poza talentem i siłą charakteru Martyna poświęca swojej pasji nie tylko czas ale także ogromne zaangażowanie.
Dumni z Martyny serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Ewusia :)

Więcej zdjęć  na


Teresa Werner ponownie w Sępólnie


    Na Dzień Kobiet Panie uraczone zostały koncertem Damiana Holeckiego. Panowie postanowili jednak domagać się sprawiedliwej równowagi i tym samym dwa tygodnie później wystąpiła u nas Teresa Werner.
    To bodaj najpopularniejsza śląska piosenkarka. Nieprzerwanie okupuje pierwsze miejsca list przebojów Radia Silesia i króluje w ramówce programu TV Silesia. Jej popularność odzwierciedla też fakt, że Pani Teresa pojawiała się u nas z koncertem już kilkakrotnie, a mimo to nadal jej występy potrafią wypełnić salę widowiskową Centrum Kultury i Sztuki. Fenomen folkloru towarzyszącego śląskiej muzyce rozrywkowej zdaje się konkurować z popularnością jaką niegdyś cieszyło się disco-polo. Nie dziwi więc, że wśród najwierniejszych fanów Pani Teresa nazywana jest „królową”. Tak też jest przyjmowana na koncertach, a tłumy fanów ustawiających się po wspólne zdjęcia i autografy są chyba tego najlepszym potwierdzeniem.
    Sobotni koncert w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim był kolejnym przystankiem na trasie koncertowej Teresy Werner. Wokalistka bardzo często pojawia się w naszych okolicach. Czyżby więc mimo dzielącej nas sporej odległości, do śląska było nam bliżej, niż nam się wydaje?

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot. Jacek Wojtania


Wielkanoc z Wyobraźnią


    Wielkanoc zbliża się do nas wielkimi krokami. Te wyjątkowo radosne święta, którym towarzyszy nadejście długo oczekiwanej wiosny, kojarzą się z barwnymi pisankami, rozmaitymi zajączkami i wielokolorowymi ozdobami. Wszystko to można podziwiać w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.
    Z okazji nadchodzących świąt Centrum Kultury i Sztuki zorganizowało wystawę regionalnych wyrobów rękodzielniczych, wśród których, rzecz jasna, przeważają zające, owieczki i kolorowe jajka. Przy akompaniamencie śpiewających ptaków i pięknej, wiosennej pogody za oknem, wśród ręcznie i samodzielnie wykonanych ozdób, Panie ze świetlic wiejskich i Wiejskich Ośrodków Kultury uczestniczyły w warsztatach zdobienia pisanek. Wszystko po to aby ich wyroby rękodzielnicze stały się jeszcze bardziej oryginalne i profesjonalne, choć już teraz robią wrażenie i budzą podziw precyzją wykonania i pomysłowością.
    Jeszcze przez cały tydzień macie Państwo podziwiać te wyjątkowej urody artystyczne dzieła, których wystawa mieści się w holu Centrum Kultury i Sztuki. Jeśli ktoś z Państwa potrzebuje inspiracji do wykonania oryginalnych ozdób, gwarantujemy, że tutaj ją znajdziecie!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

 

Więcej zdjęć  na


Wokalny sukces Laury Dobek


    Laura Dobek, uczennica 6 klasy szkoły podstawowej Zespołu Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeńskim została wyróżniona za występ w ogólnopolskim programie estradowym „Wygraj Szansę”. Część konkursowa programu organizowanego przez łódzką agencję telewizyjno-estradową „TV Media” miała miejsce w bydgoskim Kino-Teatrze Adria.
    Laura na co dzień uczy się śpiewać w zespole wokalnym przynależącym do sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki. Na konkursie dzielnie reprezentowała Sępólno Krajeńskie, a otuchy dodawało jej wyjątkowe wsparcie kolegów i koleżanek z klasy. Wystarczył rzut oka na publiczność aby przekonać się, kto z uczestników jest najbardziej dopingowany. Gdyby przyznawana była nagroda publiczności bez wątpienia zdobyłaby ją właśnie Laura. Jej talent doceniło także jury, które przyznało jej wyróżnienie za wykonanie utworu „Zakochani” pochodzącego z repertuaru Natalii Kukulskiej. Tym samym Laura znalazła się w ścisłym gronie zaledwie kilku osób, które oprócz nagród pocieszenia i dyplomów uczestnictwa, otrzymały nagrody rzeczowe – wysokiej jakości radia, które na pewno służyć będą między innymi jako pomoc w wokalnych ćwiczeniach.
    Wiemy, że to nie pierwszy sukces Laury, a jej ambicja pozwala nam twierdzić, że będzie ich jeszcze więcej, a tym samym jeszcze nie raz będziemy mogli pochwalić się jej osiągnięciami. Tym samym życzymy wielu sukcesów i spełnienia marzeń – trzymamy kciuki!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Foto: Martyna Skuza


Wiosna! Uśmiechnij się!


    Zbliżająca się wiosna to wyśmienity pretekst do spontanicznych, pełnych dobrej energii działań serwujących sporą dawkę serotoniny. To między innymi wydarzenie takie jak to, zorganizowane 17 marca w okolicy Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie prowokuje uśmiech i pozytywnie nastraja długie godziny przemijającego dnia.
    Jak się okazało energetyczna lekcja tańca, z założenia mająca przyspieszyć nadejście niecierpliwie oczekiwanej wiosny, była strzałem w dziesiątkę. Co prawda nie przyniosła ona słońca, ale tuż po jej zakończeniu spadł deszcz. A skoro najważniejsze to myśleć pozytywnie, wszyscy pomysłodawcy wiosennego zamieszania jednogłośnie orzekli – deszcz to nieodłączny element wiosny, zwiastujący wszechobecną zieleń!
    Podążając więc za tym, jakże optymistycznym punktem odniesienia, pozdrawiamy wszystkie fantastyczne dzieci, bez których wiosenna akcja z CKiS nie byłaby możliwa.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Ewa Quiring – Korczak
Fot.: Jacek Wojtania

 

Więcej zdjęć  na


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl