Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2018 [1]

 

 

 

 


Misterium Niedzieli Palmowej

 

     Zapraszamy wszystkich Państwa do uczestnictwa w Misterium Niedzieli Palmowej. Już po raz trzeci Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim organizują wydarzenie o dydaktyczno-religijnym charakterze, które jest formą uczczenia symbolicznego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Misteria Niedzieli Palmowej odbywają się na całym świecie będąc wyjątkową formą rozpoczęcia Wielkiego Tygodnia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w niedzielę 25 marca o godzinie 9:30 na targowisko miejskie „Mój Rynek”, skąd rozpocznie się przemarsz.

  Męski Punkt Widzenia


    Rok Praw Kobiet to czas, w którym podejmujemy niejednokrotnie trudne tematy, przyglądamy się aktualnym sprawom i otwarcie dyskutujemy nie tylko z samymi kobietami. Z Męskiego Punktu Widzenia tym właśnie sprawom przyjrzymy się wraz z dziennikarzem, Tomaszem Sekielskim. Co mężczyźni wiedzą o kobietach? Jak wiele im zawdzięczają? Jak dokonywała się ewolucja roli kobiety w jednoznacznie patriarchalnej kulturze? Podczas cyklu spotkań zatytułowanego „Męski Punkt Widzenia” postaramy się znaleźć odpowiedź na te i inne pytania.


Zapraszamy!
16.03.2018 r.
godz. 17:00
sala kolumnowa
wstęp wolny


 

    O istocie i wyjątkowości święta jakim jest Dzień Kobiet nie musimy nikomu przypominać, jednakże tegoroczny Dzień Kobiet jest szczególny z jednego, ważnego powodu. Rok 2018 został ogłoszony Rokiem Praw Kobiet, to też Paniom przy takich okazjach jak ta poświęcamy jeszcze więcej uwagi i troski. Cóż my, mężczyźni znaczylibyśmy bez naszych wspaniałych kobiet? To właśnie z miłości do nich narodziły się wielkie idee, a wraz z nimi wielka sztuka. Wybitnych i godnych podziwu kobiet jest całe mnóstwo, jesteśmy przekonani że i Wy, drogie Panie, jesteście wyjątkowe dla swoich mężów czy narzeczonych. Z myślą o Was i  zbliżającym się Dniu Kobiet oraz jednocześnie w nawiązaniu do inauguracji Roku Praw Kobiet chcielibyśmy zaprosić wszystkich Państwa na koncert Solisty Królewskiej Orkiestry Symfonicznej, Pana Jacka Silskiego. Odbędzie się on 09.03.2018 r. o godzinie 18:00 na sali kolumnowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Bilety w cenie 25 zł. do nabycia w sekretariacie CKiS. Ilość miejsc ograniczona – nie zwlekajcie z zakupem!


Kinowe seanse wracają do CKiS!

05.03.2018 r.


    Zaczynający się lada dzień remont sali kinowo-widowiskowej w Centrum Kultury i Sztuki wyłącza ją na jakiś czas z użytku, my jednak nie mogąc oprzeć się przed napływem kinowych nowości postanowiliśmy pójść na kompromis i zaprosić Objazdowe Kino Visa z premierowymi seansami, wśród których znajdują się filmy nominowane w tym roku do Oscara, na kameralne projekcje w sali kolumnowej. Oto jak prezentuje się obecna oferta kinowa:

 

"Fernando" jest młodym byczkiem niepodobnym do innych – zamiast walczyć, woli bowiem leżeć pod drzewem i wąchać kwiatki. Pewnego dnia pięciu mężczyzn poszukuje najwaleczniejszego i najodważniejszego byka, który weźmie udział w walkach w Madrycie. Za sprawą pomyłki ich wybór pada na Fernanda, który musi stawić czoła losowi…
Godziny: 10:00
Cena biletu:
18 zł (normalny)
16 zł (ulgowy)
14 zł (grupowy)

 

„Cudowny chłopak” - Familijny, dramat 2D DUBBING PL/2D NAPISY PL, ograniczenia wiekowe: od 7 lat. Nominacja do Oscara® w kategorii „Najlepsza charakteryzacja i fryzury”. Julia Roberts, Owen Wilson i Jacob Tremblay, młody gwiazdor znakomitego „Pokoju” w porywającej opowieści o tym, że niełatwo być innym.
Godziny: 12:00
Cena biletu:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)
12 zł (grupowy)

 

„Podatek od miłości” - Komedia romantyczna PL, ograniczenia wiekowe: od 12 lat. Nowa produkcja kinowa TVN w kinach od 26 stycznia 2018 roku.
Godziny: 16:00
Cena biletu:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy).

 

„Kobiety mafii” - Dramat, ograniczenia wiekowe: od 15 lat. Nowe dzieło jednego z najpopularniejszych współczesnych polskich reżyserów, to wnikliwe spojrzenie w głąb Grupy Mokotowskiej, która była jedną z największych organizacji przestępczych w Polsce.
Godziny: 18:00
Cena biletu:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)

 

„Nowe oblicze Greya” - Dramat/ Romans, ograniczenia wiekowe: od 15 lat. Globalny fenomen powraca! Anastasia Steele i Christian Grey to dziś państwo Grey, ale nie spodziewajcie się sielanki… Pan Grey ma wielu wrogów.
Godziny: 20:30
Cena biletu:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)

Na filmy zapraszamy wraz z Objazdowym Kinem Visa 05.03.2018 r. do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Informujemy jednocześnie, że w związku z tymczasowym przeniesieniem seansów na salę kolumnową ilość miejsc będzie ograniczona.

Bilety online: https://kino.visa.pl/trasa_kina/szczegoly/227


ZAPRASZAMY!

 


 

    1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, z tej okazji chcielibyśmy zaprosić wszystkich Państwa do wspólnego uczczenia pamięci poległych podczas zmagań wojennych żołnierzy niezłomnych. Od trzech lat w obchody tego święta zaangażowana jest młodzież z sępoleńskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego,  w tym roku również oprócz uroczystego złożenia kwiatów dokonają oni krótkiej prezentacji  pod pomnikiem Wdzięczności ku czci Chrystusa Króla, na którą zapraszamy o godzinie 12:00. Po uroczystości zapraszamy do liceum, gdzie będą miały miejsce projekcje filmów dokumentalnych poświęconych Żołnierzom Wyklętym oraz wystawa książek i plakatów ze zbiorów biblioteki szkolnej.


Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
zaprasza na:
„Zimową warsztatomanię”
ferie zimowe dla dzieci
19-23.02.2018 r.
godz. 10:00-14:00


    Nadeszła zima, a wraz z nią wyczekiwane ferie zimowe. Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat do zapisów na „Zimową warsztatomanię” w Centrum Kultury i Sztuki. Czeka na Was moc artystycznych atrakcji i mnóstwo kreatywnej zabawy!

Warsztaty Bum-Bum Rurki – zabawy rytmiczno-ruchowe, tworzenie scenek muzyczno-integracyjnych, nauka popularnych melodii z wykorzystaniem kolorowych tub z plastiku
Warsztaty bębnowe – gra na bębnach djembe i innych współpracujących instrumentach afrykańskich
„Uszylandia” - artystyczne warsztaty szycia lalek
„Pastelowe szaleństwo” - malowanie na sztalugach
„Ulep sztukę” - warsztaty lepienia z gliny
„W to mi graj!” - gry planszowe, zespołowe gry edukacyjne
„Taneczne wariacje”- zabawy ruchowe z tańcem
„Tajemniczy świat dźwięków” - stymulujące wyobraźnie zabawy muzyczne

    Już dziś zachęcamy Państwa do dokonania zgłoszenia. Informujemy, że liczba dzieci biorących udział w projekcie jest ograniczona. Deklaracje udziału dziecka przyjmujemy codziennie w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki w godz. 7:00-15:00 do dnia 09.02.2018 r. Całkowity koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 50 zł.


Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
zaprasza na walentynkowy spektakl
„Romeo i...”


18.02.2018 r.
godz. 17:00
sala kolumnowa


    Przedstawienie teatralne w wykonaniu Chojnickiego Studia Rapsodycznego inspirowane szekspirowską tragedią „Romeo i Julia” oraz spektaklem „... i Julia” Idy Bocian. Nietypowy monodram postrzegany z męskiego punktu widzenia, w którym bohater przyjmuje wielorakie twarze. Ostatecznie jednak wpada we własną pułapkę. Czy prawdziwa miłość może go zmienić? Zdobywca Grand Prix na 6 Międzynarodowym Festiwalu "TEK" w Policy oraz nagrody dla Najlepszego Aktora Festiwalu na 3. Ogólnopolskim Festiwalu "Blackout" w Wołominie 2017. Spektakl zakwalifikował się także na X. Międzynarodowy Festiwal Teatrów w Niemczech 2018. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.


Makijaż graficzny- teatralnie.

 

 

   Tym razem ciekawa forma malowania twarzy. Biel i czerń zdominowały pozostałe barwy, a efekt końcowy widoczny na twarzy Mima.

 

 


Materiały CKiS w Sępólnie  Krajeńskim
Tekst/Fot.: Paulina  Brewka

 

 

 

 

 


Polska Światłoczuła w Sępólnie Krajeńskim

   Polska Światłoczuła w Sępólnie Krajeńskim: projekcja filmu „Cicha noc” i spotkanie z aktorem Tomaszem Ziętkiem
Triumfator 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, zdobywca „Złotych Lwów”, nagrody za główną rolę męską (dla Dawida Ogrodnika) oraz Nagrody Dziennikarzy – film Piotra Domalewskiego „Cicha noc” wyrusza w filmową trasę po Polsce z projektem Polska Światłoczuła. Bezpłatna projekcja i spotkanie z reżyserem odbędzie się w niedzielę 28 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.
Na ekranie zobaczymy gwiazdy polskiego kina, m.in. Dawida Ogrodnika („Chce się żyć”, „Ostatnia rodzina”), Tomasza Ziętka („Kamienie na szaniec”, „Konwój”) oraz Arkadiusza Jakubika („Wesele”, „Wołyń”). Polska prowincja, wigilijna noc, nieoczekiwany powrót zza granicy głównego bohatera – tak zawiązuje się akcja „Cichej nocy”. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.
Domalewski, w swoim filmie stworzył wyrazisty obraz polskiej rodziny i tą drogą nakreślił szerszą wizję naszej pełnej napięć współczesności. Publiczność będzie miała okazję skonfrontować się z filmem w niedzielę 28 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Projekcja filmu o godzinie 17:00. Wstęp na pokaz jest bezpłatny, wystarczy odebrać wejściówkę w sekretariacie CKiS. Po filmie niepowtarzalna okazja do spotkania i rozmowy z aktorem Tomaszem Ziętkiem. Widzowie będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami, zadać pytania oraz poznać ciekawostki z realizacji filmu. Rozmowa będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem strony internetowej projektu Polska Światłoczuła.
Polska Światłoczuła to działający nieprzerwanie od sześciu lat projekt reżyser Doroty Kędzierzawskiej i operatora Artura Reinharta. Ma on na celu promocję polskiego kina poprzez prezentację ambitnych polskich filmów oraz spotkania z ich twórcami w miejscowościach pozbawionych kin. O szczegółach projektu można dowiedzieć się więcej na stronie internetowej:
http://polskaswiatloczula.pl/

Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim. Ilość miejsc ograniczona!:


 Brak wolnych miejsc!!!

Informujemy, że wszystkie zaproszenia na koncert Andrea Lattari zostały już rozdane!

Wstęp na salę będzie możliwy tylko z odebranym wcześniej ważnym zaproszeniem!26. finał WOŚP z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim


    Po raz kolejny sępoleńskie Centrum Kultury i Sztuki dołącza do składu najgłośniejszej orkiestry na świecie, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 26. finał odbędzie się 14 stycznia 2018 roku i tym razem kwestowali będziemy dla wyrównania szans w leczeniu noworodków oraz dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Centrum Kultury i Sztuki za wieloletnie wspieranie idei Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało odznaczone medalem i stosownym certyfikatem, mieliśmy również okazję gościć osobiście w siedzibie WOŚP, dzięki czemu mogliśmy być tak blisko jak to tylko możliwe, bijącego serca fundacji. Dlatego tegoroczny finał jest dla nas ze wszech miar wyjątkowy. Startujemy punktualnie o godzinie 15:00, pomiędzy występami przewidziane są licytacje zgłoszonych przedmiotów. Poniżej prezentujemy Państwu program tegorocznego finału:

W PROGRAMIE POKAZY, WYSTAWY,
KONSULTACJE, KONCERTY, ATRAKCJE, AKCJE SPECJALNE

- Dzieci z Gminnego Przedszkola nr 2 „Bajka”
- Julia Glazik - Szkoła Tańca „Top Toys” Złotów, POKAZ FITNESS - nominowana do plebiscytu na sportowca roku województwa kujawsko-pomorskiego za 2017 rok, uczestniczka Mistrzostw Polski w Fitnessie Gimnastycznym z elementami kulturystyki w Mińsku Mazowieckim oraz Mistrzostw Europy w Budapeszcie
- Studio Tańca „Dance Academy” Bydgoszcz - pokaz tańców towarzyskich
- Sępoleński Klub Karate „Okinawa Goju-Ryu Karate Do” - pokaz karate
- Zumba Gold - Monika Kowalewska
- Szpital Powiatowy im. dr. Adama Gacy (porady w zakresie samokontroli cukrzycy, pomiar glukozy, ciśnienia, porady laktacyjne oraz opieka nad noworodkiem i małym dzieckiem, porady dla kobiet w ciąży i planującym ciążę)
- Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej DOKTÓR w Sępólnie Krajeńskim (pomiar ciśnienia oraz glukozy, profilaktyka cukrzycy).

- Koncert chóru „Cecylia” pod dyrekcją Pana Grzegorza Sobiechowskiego
- Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w miniaturze bajkowej „Prezent”
- Młodzież z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie
- Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1
- Młodzieżowa Orkiestra Dęta CKiS pod batutą Pana Mariana Kukowskiego z towarzyszeniem sekcji chearleaderek CKiS
- Martyna Cieślik w repertuarze rockowych klasyków
- godzina 18:00, gość specjalny - Dariusz Bernatek - wiodący wykonawca repertuaru Czesława Niemena, laureat wielu nagród i wyróżnień w ponadczasowym repertuarze obejmującym największe przeboje Czesława Niemena- wystawa grafiki i malarstwa Mileny Spychały (studentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu)
- wystawa rzeźby Jarosława Urbańskiego (absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu)
- przejażdżki zabytkowym autem po Sępólnie (Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL)


Serdecznie zapraszamy!
14.01.2018 r.
startujemy o godz. 15:00
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim


Orszak Trzech Króli
ponownie przejdzie ulicami Sępólna Krajeńskiego


    Zaliczany do największych jasełek na świecie Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie ulicami naszego miasta. Nowa tradycja, która w Sępólnie Krajeńskim zapoczątkowana została w roku 2015, przybyła do Polski z Hiszpanii i Meksyku, jednak to polskie orszaki zyskały miano największych i najpopularniejszych. Co roku ulicami miast w całej Polsce maszerują Trzej Królowie, niosący cenne dary dla nowonarodzonego Dzieciątka Jezus. W tym roku pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Bartłomieja oraz Centrum Kultury i Sztuki serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w tym widowiskowym przemarszu, licząc że wzrastająca z roku na rok frekwencja zostanie utrzymana.


6 stycznia 2018 r.
zbiórka godz. 11:00
targowisko miejskie „Mój Rynek”


 


 Zabawa makijażem graficznym wciąż trwa. Kolejne spotkanie odbędzie się 5 stycznia o godzinie 15.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Jeśli i Ty  zamierzasz spróbować swoich sił w niezwykle inspirującym i odkrywczym świecie grafiki- zapraszamy! Szczegółowe informacje znajdziesz pod numerem 661341677.

 

 

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

 


 

 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl