Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2017 [1]

 

 

 


Kobieta Wobec Wyzwań Współczesnego Świata
spotkanie z Krystyną Mazurówną

fot. archiwum Krystyny Mazurówny


    Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Kobieta Wobec Wyzwań Współczesnego Świata. Tym razem naszym gościem będzie Krystyna Mazurówna – polska tancerka, choreografka i dziennikarka. Występowała na deskach teatrów całego świata, w 2012 roku uzyskała nominację do nagrody Wiktory w kategorii „Osobowość Roku”, a w roku 2017 otrzymała we Wiedniu „Złotą Sowę Polonii” za twórczość teatralną. Znana jako jurorka programu „Got to dance”, pracowała także jako choreograf w „You can dance”. Była również choreografem w paryskim teatrze „Élysées Montmartre”. Założycielka zespołu tanecznego „Ballet Mazurowna”, z którym występowała we Francji. Od lat 90. jest felietonistką w nowojorskim tygodniku „Kurier Plus”. Na spotkanie z tą niezwykle barwną, oryginalną i charyzmatyczną kobietą zapraszamy 6 lipca o godzinie 17:00 do Herbaciarni Tea Lady!


Wakacje w Stylu Retro w CKiS


    Zapraszamy na Retro Wakacje do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim! Poznaj zabawy, które jeszcze przed epoką Internetu królowały na podwórkach. Przekonaj się, że świetnie można się bawić nie tylko w świecie wirtualnym. Nieśmiertelne gry i zabawy, które znają całe pokolenia. Czy znasz je i Ty? Przyjdź, przekonaj się! Gwarantujemy, że nie będziesz się nudzić. Co wymyśli Ojciec Wirgiliusz? Kto okaże się najlepszy w kapsle albo wykaże się największym refleksem podczas gry w kolory? Kto wygra w monety, a kto zostanie najlepszym Wartownikiem? Ile szczęścia i sprytu będziesz miał grając w klasyczne gry planszowe? Baw się razem z nami. Zapisz się już dziś! Zapraszamy dzieci od 7 roku życia. Zgłoszenia przyjmujemy w sekretariacie CKiS, a szczegółowych informacji udzielimy pod numerem telefonu 52 388 01-60.


Wakacje w Stylu Retro
02-06.07.2018 r.
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim
godziny zajęć – 10:00-14:00
całkowity koszt uczestnictwa w zajęciach – 100 zł. (w cenę wliczony catering)


 

  

  Przed nami I Regionalny Festiwal Orkiestr Dętych. Na ten zapraszamy już 16 czerwca na targowisko miejskie „Mój Rynek”. Jednocześnie informujemy, że Festiwal zainauguruje widowiskowy Przemarsz Orkiestr Dętych, który wystartuje o godzinie 11:45 sprzed Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim i przejdzie trasą Baczyńskiego-Młyńska na targowisko miejskie. Nie przegapcie tej barwnej i głośnej parady!


ZAPRASZAMY!
16.06.2018 r.
START PRZEMARSZU – 11:45
SPRZED CENTRUM KULTURY I SZTUKI
W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

 

    W związku z odbywającym się dnia 16.06.2018 r. na targowisku miejskim „Mój Rynek” w Sępólnie Krajeńskim I Regionalnym Festiwalem Orkiestr Dętych informujemy, że parking przylegający do targowiska będzie zamknięty od godziny 10:00 do zakończenia Festiwalu. Przepraszamy za utrudnienia.


Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim


I Regionalny Festiwal Orkiestr Dętych

    Burmistrz Sępólna Krajeńskiego oraz Centrum Kultury i Sztuki zapraszają na I Regionalny Festiwal Orkiestr Dętych, który odbędzie się 16.06.2018 na targowisku miejskim „Mój Rynek”. Festiwalowi przyświeca idea propagowania twórczości artystycznej i integracji środowiska muzyków orkiestr dętych wraz z zespołami tanecznymi. Organizatorzy mają nadzieję stworzyć tradycję cyklicznych spotkań orkiestr dętych z naszego regionu.

Festiwal zainauguruje widowiskowy Przemarsz Orkiestr Dętych, który wystartuje o godzinie 11:45 sprzed Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim i przejdzie trasą Baczyńskiego-Młyńska na targowisko miejskie. Nie przegapcie tej barwnej i głośnej parady!


ZAPRASZAMY!
16.06.2018 r.
FESTIWAL ROZPOCZNIE SIĘ PRZEMARSZEM ORKIESTR
SPRZED CENTRUM KULTURY I SZTUKI
START przemarszu godz. 11:45
START FESTIWALU godz. 12:00
targowisko miejskie
„Mój Rynek”


„Jesteśmy Polką i Polakiem”

30.05.2018 r.
godz. 11:00
stadion miejski, Sępólno Krajeńskie    Niepowtarzalna okazja do edukacyjnego świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka. Podczas plenerowego pikniku wpisującego się w program obchodów 100-lecia Niepodległości w gminie Sępólno Krajeńskie dzieci będą miały jedyny w swoim rodzaju przywilej uczestniczenia w pokazach i zabawach historycznych oraz tych prezentowanych przez współczesne służby mundurowe.
    Atrakcyjna forma wydarzenia pozwoli najmłodszym uczestnikom  zapoznać się z dziejami Polski, a także w atmosferze patriotyzmu bez patosu przybliżyć wiedzę na temat polskich symboli narodowych – godła, flagi oraz hymnu.
    Pośród licznych widowisk i walk rycerskich kmicicowej kompaniji pojawią się między innymi mundury Regimentu Buławy Wielkiej Koronnej, mundury Regimentu Działyńskiego z okresu Sejmu Wielkiego, umundurowana polska kawaleria, Pułk Ułanów Wielkopolskich czy żołnierze Pierwszej Dywizji im. Tadeusza Kościuszki.
    „Jesteśmy Polką i Polakiem” to projekt adresowany do najmłodszych, kształtujący postawę szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie.
    Serdecznie zapraszamy już dziś na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie z dziejów historii Rzeczpospolitej, fascynujące szeroką gamą atrakcji od czasów średniowiecza począwszy.


Turniej Słowa

 

 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim informuje, że eliminacje powiatowe Turnieju Słowa odbędą się 22.05.2018 roku o godzinie 10.00 w sali kolumnowej CKiS.
    Zgłoszenia należy przesłać na adres organizatora w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12.05.2018 r. W załączniku udostępniamy regulamin turnieju oraz wzory kart zgłoszeń. Koordynatorem turnieju jest specjalista do spraw edukacji artystycznej i organizacji imprez Ewa Quiring- Korczak (tel. 52 388 01 60 codziennie w godz. 10:00 – 15:00).

 

 

Pliki do pobrania:

 

- Turniej Słowa Regulamin i zgłoszenie

 

- Zgoda CKiS Turniej Słowa


Kto zastąpi Jaskiniowców?


    1.10.1894 roku Sępólno Krajeńskie otrzymało linię kolejową na trasie Nakło-Chojnice. Przy stacji kolejowej znajdowały się dwa tartaki parowe, z których wysyłane były deski. Do stacji, oddalonej od miasta o około 1,5 kilometra, poprowadzony został chodnik, który wiódł od Hotelu Kowalewskiego przez rzekę Sępolenkę. Obecnie stacja jest już od wielu lat nieczynna, ale za sprawą Centrum Kultury i Sztuki co roku przynajmniej na jeden dzień ponownie „ożywa”. W ciągu ostatnich lat pojawili się na niej Kowboje, Hipisi, a nawet Jaskiniowcy! Co wymyślimy tym razem? Przekonacie się państwo 16 kwietnia o godzinie 12:00. Tym samym zapraszamy Państwa na kolejną spontaniczną akcję na dworcu! Pod adresem - http://turkol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=213 możecie Państwo dowiedzieć się szczegółów na temat tegorocznej trasy, a także zarezerwować bilety na przejazd. Jak podaje informacja zamieszczona na stronie, pociąg powinien pojawić się na stacji Sępólno Krajeńskie 16 kwietnia o godzinie 12:05. Zapraszamy!


Moc planszówek
w Centrum Kultury i Sztuki
8 maja, 16.00-19.00


   Serdecznie zapraszamy na spotkanie z grami planszowymi prowadzone przez animatorów z bydgoskiego Centrum Gier Pegaz. Będzie to prezentacja najciekawszych współczesnych gier planszowych i zaproszenie do inteligentnej rozrywki w gronie rodzinnym, gronie znajomych lub... nieznajomych. Wydarzenie adresowane zarówno do miłośników planszówek, jak i do osób, które chcą dopiero zapoznać się z tematem. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów.


Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: e-mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl lub telefonicznie (52) 388 01-60

Nie zwlekajcie! Niech wygrają najlepsi!


UWAGA KIEROWCO!
W związku z organizacją 3 maja 2018 r. koncertu religijno-patriotycznego - Macieja Wróblewskiego w Sępólnie Krajeńskim prosimy mieszkańców o nieparkowanie w obrębie amfiteatru przy sępoleńskim molo w godz. 11:00-18:00. Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.


 

Szacunek dla flagi i hymnu RP

    Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opracowało mini przewodnik promujący szacunek do flagi i hymnu RP. Jest to niezbędne kompendium wiedzy dla kibiców, organizatorów wydarzeń o charakterze patriotycznym, liderów i osób odpowiedzialnych za sposób organizacji kolumn marszowych, a także uczniów, nauczycieli i wszystkich pozostałych Polaków. Jest to doskonała okazja aby w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości poczytać o najczęściej popełnianych błędach, poznać podstawowe różnice pomiędzy barwami narodowymi i flagą narodową oraz raz na zawsze rozwiać wątpliwości dotyczące słów hymnu państwowego. Zamieszczamy link do strony MSWiA, gdzie możecie Państwo zapoznać się z przewodnikiem w formie elektronicznej.

https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/16701,MINIPRZEWODNIK-promujacy-szacunek-dla-FLAGI-RP-i-HYMNU-RP.html


Burmistrz Sępólna Krajeńskiego
oraz
Centrum Kultury i Sztuki
zapraszają:
„Z szacunkiem do biało-czerwonej”


    Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej inicjatywie „Pogotowie Flagowe” nawiązującej do symboli państwowych, której celem jest popularyzacja flagi w społeczeństwie oraz właściwe jej eksponowanie. Projekt „Z szacunkiem do biało-czerwonej” wpisuje się w program obchodów 100-lecia Niepodległości w gminie Sępólno Krajeńskie, a podczas jego realizacji wśród mieszkańców Sępólna Krajeńskiego rozdanych zostanie 100 flag. Zapraszamy!


30.04.2018 r.
godz. 11:00
Plac Wolności


 

 

Zgłoszenia do IV edycji Zlotu Pojazdów Zabytkowych

 

Już 1 maja 2018 roku zapraszamy na IV edycję Zlotu Pojazdów Zabytkowych, która podobnie jak w latach ubiegłych, odbędzie się na Targowisku Miejskim "Mój Rynek". Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w tej, organizowanej przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim imprezie zapraszamy do zgłaszania swoich pojazdów! Wzór zgłoszeń wraz z regulaminem do pobrania na stronie internetowej www.ckissepolno.com.pl, w zakładce - Kalendarz imprez CKiS. Wypełnione i podpisane formularze prosimy przesyłać na adres mailowy k_falkowska@ckissepolno.com.pl (tylko podpisane skany dokumentu), bądź dostarczać osobiście do sekretariatu CKiS (ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie) w terminie do 20.04.2018 r.. Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów motoryzacji!

Pliki do pobrania:

- Regulamin III Zlotu Pojazdów Zabytkowych (PDF)

- Karta zgłoszenia (PDF)

- Mapka dojazdu


Burmistrz Sępólna Krajeńskiego, Waldemar Stupałkowski
oraz
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
zapraszają na    Koncert religijno-patriotyczny Macieja Wróblewskiego „Zaszum nam Polsko”, wpisujący się w program Obchodów 100-lecia Niepodległości w gminie Sępólno Krajeńskie.
    Nie zapominajmy o najistotniejszych kartach w historii naszego kraju. Złóżmy pokłon przeszłości budując własną rzeczywistość i tożsamość. Wracając pamięcią do wielkich dokonań i tragicznych doświadczeń jakich nie szczędziła historia, uczmy odpowiedzialności za losy kraju i gotowości działania dla jego dobra. Bądźcie Państwo z nami.

Sępólno Krajeńskie
3 maja godz. 15:00,
amfiteatr przy sępoleńskim molo.

UWAGA KIEROWCO!
W związku z organizacją 3 maja 2018 r. koncertu religijno-patriotycznego - Macieja Wróblewskiego w Sępólnie Krajeńskim prosimy mieszkańców o nieparkowanie w obrębie amfiteatru przy sępoleńskim molo w godz. 11:00-18:00. Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.


Dzień flagi w Wałdowie    Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie zaprasza na artystyczne obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Biało-Czerwonej”. W programie:

historia flagi Rzeczypospolitej Polskiej
kampania informacyjna „Dumni z Polski”
najpiękniejsze miejsca w Polsce
Wielkie Polki
polscy artyści, którzy zachwycili świat
najwięksi polscy pisarze

    i wiele innych atrakcji, po które zapraszamy 2 maja 2018 r. o godzinie 15:00 do Wałdowa. Dzień flagi w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę  Niepodległości zyskuje wyjątkowy, symboliczny wymiar.Przyjdź i zobacz – polskie banknoty w CKiS


    Już od 9 kwietnia w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim będziecie mogli Państwo podziwiać unikatową wystawę polskich banknotów. 100 lat niepodległości to także różne oblicza polskich pieniędzy. Jak zmieniały się wizualnie, jakie były nominały, co za informacje były zamieszczane  bezpośrednio na banknotach? Tego wszystkiego dowiecie się Państwo ze specjalnie przygotowanych plansz wystawowych, które objaśnią historyczne okoliczności wprowadzania kolejnych banknotów. Wystawa będzie wyeksponowana w dniach 9-20 kwietnia (godz. 9:00-17:00) w holu Centrum Kultury i Sztuki. Zapraszamy!


Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej


    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza na program artystyczny pt. „Katyń – listy z...”. Przygotowany specjalnie dla upamiętnienia Ofiar Zbrodni Katyńskiej w jej 78. rocznicę. To wzruszające świadectwo miłości i grozy. W programie wykorzystano listy majora Stanisława Marii Nałęcz-Komornickiego z Dywizji Artylerii Konnej do żony Izabeli, wiersze Czesława Miłosza, Jana Twardowskiego, Stefana Gołębiewskiego, Jana Góreca-Rosińskiego, Zbigniewa Herberta oraz modlitwę ocalonego z Kozielska Ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. Wystąpią dla Państwa – Mieczysław Franaszek oraz Jakub Ulewicz.


Zapraszamy!
13.04.2018 r.
godz. 11:00
sala kolumnowa
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim


Co to znaczy być Królem?    Młody i niedoświadczony król Oliwier nie interesuje się władzą. Jego marzeniem jest wieść zwykłe życie przeciętnego obywatela. Ucieka do Wenecji i przystaje do grupy "niebieskich ptaków". Tam poznaje samego siebie i prawdziwe znaczenie słowa KRÓL. Tymczasem nieoczekiwany splot wydarzeń wiedzie do zaskakującego finału. Komedia dla widza w każdym wieku.  07.04.2018 r. godz. 18:00, sala konferencyjna Centrum Aktywności Społecznej ulica Jeziorna 6.Oferta dla „kulturalnych” kierowców

 

    Kultowe w sępoleńskich kręgach Pogotowie Kulturalne przechodzi na zasłużoną emeryturę. Z wielkim sentymentem pozbywamy się naszego „kulturalnego” Poloneza, jednocześnie licząc, że trafi on w dobre ręce i będzie służył przez kolejne lata nowemu właścicielowi. To pojazd, który uczestniczył w niezliczonej ilości wydarzeń organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, a jego pojawienie się na ulicach miasta zawsze zwiastowało nadchodzące atrakcje. Teraz Państwo macie okazję przyjąć tego poczciwego „Poldka” by przyprawić o zazdrość znajomych, których uprzedzicie w wyścigu o jego zakup. Nie zwlekajcie, mamy tylko jedną sztukę!

Polonez ATU - karetka
rok - 1998
silnik – 1600,00 cm3 57,00 kW - sprawny
instalacja gazowa ważna (nowy zbiornik niedawno zakładany)
cena – 1500 zł – do negocjacji!

Dane kontaktowe:
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
ul. T. Kościuszki 4
89-400 Sępólno Krajeńskie
Telefon kontaktowy: sekretariat CKiS w Sępólnie Krajeńskim: 523880160 (dzwonić między 7:00 a 15:00 od poniedziałku do piątku)

Więcej zdjęć na:
www.olx.pl/oferta/polonez-atu-karetka-CID5-IDsqZbd.html#b2be9d7e3d

 


Twórcze łapki znowu w akcji!


   Tym razem dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością tworzyły miniaturki Minionków. Autorzy prac wiernie odtworzyli swoich filmowe postacie, wykorzystując materiały recyklingowe.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot.: Paulina Brewka


Manufaktura z pomysłem


W Manufakturze pomysłów stawiamy na POMYSŁY. Uczestnicy zajęć mieli szansę wykazać się inicjatywą i wykreować swoją sztukę teatralną od podstaw. Stworzenie wyjątkowych postaci i ucharakteryzowanie teatru było pracochłonne, lecz i pełne inspiracji i dobrej zabawy.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot.: Paulina Brewka


„Cicha Noc” w Centrum Kultury i Sztuki


    Okazuje się, że tymczasowa niedostępność sali widowiskowo-kinowej nie wyklucza organizacji koncertów, spotkań, a nawet pokazów filmowych, o czym mieli okazję przekonać się uczestnicy niedzielnego seansu z naszymi gośćmi z projektu „Polska Światłoczuła”.
    „Polska Światłoczuła” to działający nieprzerwanie od sześciu lat projekt reżyser Doroty Kędzierzawskiej i operatora Artura Reinharta, mający na celu promocję polskiego kina poprzez prezentację ambitnych polskich filmów oraz spotkania z ich twórcami w miejscowościach pozbawionych kin. W ramach tegorocznej trasy projektu dotarł on do nas z filmem „Cicha Noc”. Doceniony wśród krytyki filmowej oraz jury konkursów, między innymi Festiwalu Polskich Fabularnych w Gdyni, podczas którego otrzymał główną nagrodę, zdobywca „Złotych Lwów”, nagrody za główną rolę męską (dla Dawida Ogrodnika) oraz Nagrody Dziennikarzy. Znakomita obsada (m.in. Arkadiusz Jakubik, Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek czy Tomasz Schuchardt) oraz zdobyte przez film nagrody służą jako jego najlepsza wizytówka. Główną atrakcją nie był sam pokaz filmu, ale również możliwość spotkania z Tomaszem Ziętkiem, wcielającym się w filmie „Cicha Noc” w postać Pawła. Tomek opowiedział o pracy na planie, o tym jak nie został piosenkarzem oraz zdradził swoje plany na przyszłość przy okazji odpowiadając na wszystkie pytania nurtujące publiczność.
    Polska Światłoczuła to projekt, który zdecydowanie zasługuje na słowa uznania i wszelką rekomendację, dlatego zachęcamy do śledzenia poczynań tych niezwykle zaangażowanych pasjonatów na ich stronie -  http://www.polskaswiatloczula.pl. Idea promowania ambitnego polskiego kina wymaga poparcia, bo wciąż za mało wiemy i mówimy o dobrych polskich filmach, których z roku na rok powstaje coraz więcej.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Ciao Amore dla Babci i Dziadka


    W powszechnym wyobrażeniu o babciach i dziadkach kryje się wiele stereotypowego myślenia. Jest w nim rzecz jasna sporo prawdy, jak choćby to, że babcia i dziadek to osoby, które pragną rozpieszczać swoje wnuki, każde na swój sposób. Doskonale znamy anegdoty o babci, która z miłości do wnuczka serwuje mu kolejną dokładkę obiadu oraz o dziadku, który w tajemnicy przed babcią uzupełnia kieszonkowe swojego wnuka bądź wnuczki.
    Jednak nie wszystkie stereotypy muszą mieć swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, czego doskonałym przykładem był tegoroczny koncert w Centrum Kultury i Sztuki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nie był to wieczór poetycki przy filiżance herbaty, a prawdziwie energiczny występ, który porwał do tańca i śpiewów sępoleńskie babcie i dziadków. Śpiewającym „wodzirejem” wieczoru był włoski wokalista, Andrea Lattari, który zaprezentował prawdziwie włoski temperament dbając o to by publiczność aktywnie uczestniczyła w jego występie. Zadanie wykonał w 100%. Sala wybuchała śmiechem w reakcji na rzucane jak z rękawa dowcipy, a po chwili pomiędzy rozstawionymi krzesłami pędził taneczny korowód babć i dziadków. Zapewne wiele wnucząt zdziwiłoby się ile wigoru mają ich dziadkowie!
    Andrea Lattari zaprezentował się w skrojonym na takie okazje programie „Ciao Amore” obejmującym najpopularniejsze włoskie przeboje. Okazuje się, że wszyscy doskonale znamy język włoski, a przynajmniej ów włoskie przeboje, których słowa potrafimy powtórzyć z imponującą dokładnością. Roztańczone i rozśpiewanie babcie oraz dziadkowie zapewne jeszcze świętują i mają ku temu prawo, wszak to ich święto!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

 


 

 

Dni Sępólna Krajeńskiego z zespołem PERFECT!

 

    Tegoroczne Dni Sępólna Krajeńskiego zapowiadają się Perfekcyjnie! Jak zapewne część z Państwa już wie, główną gwiazdą podczas obchodów Dni Sępólna Krajeńskiego, będzie zespół Perfect. Grupa, której przeboje śpiewała i nadal śpiewa cała Polska. Kto nie zna takich utworów jak „Autobiografia” czy „Nie Płacz Ewka”? Żywa legenda polskiej muzyki rockowej, która wychowała kolejne pokolenia słuchaczy stale gromadzi na koncertach prawdziwe tłumy. Bez wątpienia tak będzie również 4 sierpnia w Sępólnie Krajeńskim. Ich muzyka nie traci na świeżości, a teksty utworów znają zarówno słuchacze, którzy wychowali się na ich piosenkach, jak i ci, którzy urodzili się gdy zespół Perfect był już zespołem kultowym. Już teraz zachęcamy Państwa do rezerwowania sobie terminu i oszczędzania gardeł na wspólne, stadionowe śpiewanie. Przed nami wyjątkowy wieczór przy akompaniamencie wyjątkowej muzyki. Przygotujcie się na prawdziwą podróż w czasie!


04.08.2018 r.
godz. 21:00
stadion miejski
Sępólno Krajeńskiego
WSTĘP WOLNY


Twórcze łapki dla Dziadka i Babci


   Manufaktura pomysłów i Twórcze łapki dla Dziadka i Babci. W związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka nasi młodzi artyści postanowili sprawić radość swoim bliskim i z wielką pasją przygotowali dla nich piękne kartki okolicznościowe.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot.: Paulina Brewka


Kolejny rekord dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

    Za nami 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał, który już teraz przeszedł do historii jako rekordowy. Nie tylko w Sępólnie Krajeńskim – zebraliśmy 18,399,98 zł., to ponad 3000 więcej niż w roku ubiegłym, ale w skali całego kraju. Trwają jeszcze aukcje, z których dochód również zasili konto fundacji, jednakże już teraz wiemy, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad 80 milionów złotych!
    Ponad 80 milionów złotych dla oddziałów neonatologicznych, które pomóc mają wyrównać szansę w leczeniu noworodków. Cieszymy się, że możemy być częścią tego wielkiego przedsięwzięcia. Na ulicach Sępólna Krajeńskiego kwestowało wczoraj 32 wolontariuszy. Najmłodszy z nich, Wincenty, miał zaledwie 4 lata! Najstarszy niemal 90. To tylko kolejny dowód na to, że Orkiestra łączy całe pokolenia, że idea bezinteresownej pomocy, na szczęście, nadal znajduje swoich odbiorców. 26. finał odbył się bez komplikacji, dzięki czemu mogliśmy skupić się na artystycznych rozmaitościach, które czekały tego dnia na odznaczonych charakterystycznym, czerwonym serduszkiem mieszkańców Sępólna w Centrum Kultury i Sztuki. Były występy wokalne, taneczne, pokazy, wystawy, licytacje – wszystko to dla najgłośniejszej Orkiestry na świecie. Orkiestry pod batutą Jurka Owsiaka, która będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej.
    Chcielibyśmy serdecznie podziękować osobom zaangażowanym we współorganizację 26. finału WOŚP, wszystkim wykonawcom, wolontariuszom którzy zechcieli poświęcić swój czas dla tej szczytnej idei oraz wszystkim z Państwa, którzy uczestniczyli wraz z nami we wczorajszym finale. To właśnie Wy tworzycie tę wspaniałą Orkiestrę, dziękujemy!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Angela Górska, Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


W nowy rok z CKiS

 

 

 

 

    Pełen emocji i wyjątkowo trudny rok 2017 za nami. Chcielibyśmy podziękować wszystkim Państwu za obecność podczas wydarzeń organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki, za wsparcie, życzliwość i nieustanną motywację do dalszej pracy. To właśnie dzięki Państwa uwagom stale się zmieniamy, staramy się wciąż zaskakiwać i rozwijać.
    Wkroczyliśmy z wielkimi nadziejami w rok 2018. Już teraz zapewniamy, że będzie on obfitował w nowe, ekscytujące wydarzenia kulturalno-artystyczne. Jest to przede wszystkim rok, w którym obchodzimy jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym znaczna część przedsięwzięć będzie tematycznie nawiązywać do tej wyjątkowej okoliczności. Jednocześnie chcielibyśmy poinformować Państwa, że Centrum Kultury i Sztuki pełni reprezentatywną rolę Centrum Informacyjne Sępoleńskich Obchodów Niepodległości. O szczegółach będziemy informować Państwa na bieżąco.
    Rok 2018 ustanowiony został także Rokiem Praw Kobiet. Centrum Kultury i Sztuki jako placówka odznaczona certyfikatem firmy Równo-Ważnej, promującej idee równych praw kobiet i mężczyzn na rynku pracy przywiązuje wielką wagę do tego aby organizowane przez nas wydarzenia   trafiały do jak najszerszego grona odbiorców. W tym roku bez wątpienia część spotkań i imprez zaadresujemy w szczególności do pań i poświęcimy je między innymi tematyce praw kobiet.
    O wszystkich szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco. Abyście zawsze byli z nami w kontakcie i nie przegapili żadnego z zapowiadanych wydarzeń, zachęcamy do uważnego śledzenia naszej strony internetowej – www.ckissepolno.com.pl oraz profilu facebook – Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Chcielibyśmy życzyć Państwu szczęśliwego nowego roku licząc na systematyczne spotkania podczas wydarzeń organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki. Do zobaczenia!


W drodze do Betlejem


        Po raz kolejny ulicami Sępólna Krajeńskiego przeszedł barwny orszak Trzech Króli. To tradycja, która przywędrowała do nas z Hiszpanii i Meksyku, jednak to polskie orszaki zyskały miano największych i najpopularniejszych. Co roku ulicami miast w całej Polsce maszerują Trzej Królowie, niosący cenne dary dla nowonarodzonego Dzieciątka Jezus. W tym roku pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich” Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami.
    Orszaki Trzech Króli uznawane są za największe jasełka na świecie. Stały się już także tradycją w naszym mieście. Od 2015 roku Kacper, Melchior i Baltazar regularnie na drodze do Betlejem przechodzą przez Sępólno Krajeńskie. Z roku na rok frekwencja i tym samym zainteresowanie wokół tego wydarzenia wzrasta. Orszak przyciąga całe rodziny, jest bowiem niewątpliwą atrakcją dla dzieci, które w tym roku same mogły poczuć się jak „królowie” dzięki przygotowanym specjalnie na tę okazję papierowym koronom. Dzięki temu korowód wyglądał naprawdę „królewsko”.
    W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Panom Marianowi Herderowi, Joachimowi Neumannowi oraz Stanisławowi Klajnbauerowi, którzy wcieli się w postaci Trzech Króli. Panowi Edwardowi Antoszczakowi i aktorom chojnickiego Teatru Ulicznego „Niepokorni”, wszystkim pozostałym statystom oraz przede wszystkim Państwu, którzy przybyli aby wraz z nami udać się w tą symboliczną podróż. Dziękujemy!


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na Zimowe ferie z kulturą i sztuką


    Zimowe ferie dla dzieci już za nami, ale nadal w głowach szumią nam radosne okrzyki i symfonia dźwięków tworzonych przy pomocy bum-bum rurek i bębnów djembe. Zimowa Warsztatomania z Centrum Kultury i Sztuki obfitowała w rozmaite warsztaty, których ukończenie wieńczył pamiątkowy certyfikat „Rzemieślnika Kultury” dla każdego z uczestników.
    Tydzień tematycznie przygotowanych zajęć rozpoczął się od zabaw i gier integracyjnych oraz przypomnienia o obchodzonym w tym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Okazało się, że dzieci doskonale znają podstawowe informacje dotyczące historii naszego kraju, a niektóre z nich zaskoczyły nas znajomością przygotowanej do nauki piosenki „Jestem Polką i Polakiem”. Trzymając się ściśle przygotowanego wspólnymi siłami kontraktu grupy przystąpiliśmy do zabawy. Był czas na muzyczne zabawy i improwizacje przy pomocy kolorowych, plastikowych tub zwanych bum-bum rurkami. W wielkim skupieniu testowaliśmy swoje zdolności manualne i precyzje w posługiwaniu się igłą i nitką podczas artystycznych warsztatów szycia lalek. O historii i ewolucji ceramiki oraz tworzenia artystycznych form z gliny opowiedziała dzieciom Pani Anna Narloch. Chwilę później nasi młodzi sztukmistrze sami spróbowali swoich sił w starciu z tą lepką substancją. Rozładować nagromadzone w nas pokłady pozytywnej energii pozwoliło spotkanie z Panem Marianem Kukowskim i Młodzieżową Orkiestrą Dętą, podczas którego ochotnicy dęli ile sił w płucach w trąbkę, puzon bądź saksofon albo próbowali wystukiwać podstawowe rytmy na wielkim, orkiestrowym bębnie. Nieco inne bębny, bo takie typowo afrykańskie, były główną atrakcją piątkowych warsztatów  Nie zabrakło także warsztatów z wykorzystaniem edukacyjnych gier planszowych, bo przecież każdą zabawę można połączyć z pożyteczną nauką.
    To był bardzo intensywny tydzień, ale jesteśmy przekonani, że wspomnienia wspólnie spędzonych chwil zostaną z dziećmi na długo, a możliwość obcowania z różnymi formami sztuki zaowocuje w przyszłości. Już teraz mogliśmy obserwować kiełkujące talenty. Kto wie, może wśród nich są i tacy, którzy postanowią zostać właśnie artystami?


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Michał Pick, Katarzyna Falkowska, Martyna Cieślik

Więcej zdjęć  na


Niepodległa w sieci


    Zachęcamy do odwiedzania oficjalnej strony poświęconej stuleciu odzyskania niepodległości - https://niepodlegla.gov.pl. Znajdziecie na niej Państwo rzetelnie przygotowane kalendarium niepodległościowe, notki biograficzne ojców niepodległej Polski, harmonogram wydarzeń okolicznościowych z całej Polski oraz mnóstwo innych, istotnych informacji dotyczących tego wyjątkowego jubileuszu. Każda zakładka kryje w sobie wiele cennych informacji, a sama strona przygotowana została jako doskonałe kompendium wiedzy o historii Polski Niepodległej. Zapraszamy!


Romeo... bez Julii?


    Dramat Williama Szekspira „Romeo i Julia” został przerobiony na tysiące możliwych sposobów. Doczekaliśmy się rozmaitych interpretacji i parafraz, które same w sobie były lepsze i gorsze. Fenomen szekspirowskiego dzieła, jego nieśmiertelność zdaje się utwierdzać nas w przekonaniu, że sztuk inspirowanych tragiczną historią dwojga kochanków powstanie jeszcze wiele.
    Jedną z takich sztuk jest spektakl „Romeo i...” w wykonaniu aktorów Chojnickiego Studia Rapsodycznego, Dominika Gostomskiego i Grzegorza Szlangi, który czerpie z dramatu Szekspira, jednakże dla którego bezpośrednim punktem wyjścia była sztuka „... i Julia” autorstwa Idy Bocian. Z okazji obchodzonych niedawno Walentynek Panowie dotarli ze swoją sztuką do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. „Romeo i...” podejmuje próbę polemiki z feministycznym punktem widzenia przedstawionym w spektaklu Idy Bocian, w odpowiedzi prezentując świat nieszczęśliwie zakochanego Romeo. Czy istnieje prawdziwa miłość? Czy jest ona w stanie przezwyciężyć przeciwności losu? Czy Romeo to stereotypowy męski szowinista czy też wrażliwy, acz nieco pogubiony, romantyk? Szukając odpowiedzi na te i wiele innych pytań widzowie stają się częścią spektaklu, w szczególności kobieca część widowni, wśród której być może znajduje się ów szekspirowska Julia.
    Spektakl ten zdobył Grand Prix na 6. Międzynarodowym Festiwalu "TEK" w Policy, a Dominik Gostomski został wyróżniony nagrodą dla najlepszego aktora podczas 3. Ogólnopolskiego Festiwalu  „Blackout” w Wołominie. Panowie ze swoją sztuką uzyskali także kwalifikację na X. Międzynarodowy Festiwal Teatrów w Niemczech, który odbędzie się w tym roku. Zdaje się, że to dopiero początek ścieżki sukcesów, które czekają na chojnickich artystów.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst i fot. Michał Pick

Więcej zdjęć  na


ZAJĘCIA  CERAMICZNE  DLA  DOROSŁYCH

Pracownia Ceramiki i Sztuki Użytkowej w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Kraj. informuje, że zajęcia ceramiczne dla osób dorosłych odbywać się będą regularnie w każdy czwartek o godz. 17.00, począwszy od dnia 1 marca 2018 r.
Zajęcia prowadzone będą przez instruktor Annę Narloch.

 

ZAJĘCIA CERAMICZNE  DLA  DZIECI


W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami ceramicznymi dla dzieci, Pracownia Ceramiki i Sztuki Użytkowej w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Kraj.

OGŁASZA  NABÓR  DZIECI  DO  KOLEJNEJ  GRUPY CERAMICZNEJ.

Zajęcia odbywać się będą w czwartki w godz. od 14.00 do 15.00, począwszy od dnia 1 marca 2018 r.
Zajęcia prowadzone będa przez instruktor Annę Narloch.
Zapisy i szczegółowe informacje dostępne są pod nr tel. 52 3880160 lub osobiście w Pracowni Ceramicznej.
Liczba miejsc jest ograniczona.


Taniec przez duże „T”


    Poniedziałek przywitał nas sporą dawką pozytywnej energii i tańca w niezwykle emocjonalnych technikach lirycal jazz, contemporary.
    Warsztaty adresowane do tancerek Studia Tańca „Styl” Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim prowadził niezwykle utalentowany tancerz, laureat Got to Dance, Supertalent, You Can Dance, Filip Drogoś, którego niejednokrotnie mieliśmy przyjemność gościć na deskach sępoleńskiej sceny. Choreografia warsztatowa była jedną z tych pobudzających zmysły a także tą, o której nie sposób zapomnieć.
    Dzisiaj wiemy z całą pewnością, że jej charakter i energia na długo pozostaną w zespole ciesząc tym samym zarówno pasjonatów, jak i życzliwych odbiorców pracy artystycznej Studia Tańca „Styl”.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Ewa Quiring-Korczak
Fot. Jacek Wojtania


100 lat Niepodległej Polski
    Na rok 2018 przypada wyjątkowa, 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po 123 latach niewoli w roku 1918 Polska ponownie stała się wolnym krajem i dziś z wielką radością oraz dumą celebrujemy setne urodziny Niepodległej Polski. Rok 2018 jest więc rokiem szczególnym w kalendarzu wszystkich Polaków. Dość powiedzieć, że kolejny tak wielki jubileusz powtórzy się dopiero za sto lat.
    Mamy przyjemność poinformować Państwa, że Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim pełni reprezentatywną rolę Centrum Informacyjnego Sępoleńskich Obchodów Niepodległości. Będziemy Państwa informować o wszelkich planowanych przedsięwzięciach poświęconych jubileuszowi 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych wydarzeń będą pojawiały się na naszej stronie w specjalnej, okolicznościowej zakładce oraz na profilu facebook – Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Wszelkich informacji możecie Państwo zaczerpnąć także bezpośrednio w siedzibie Centrum Informacyjnego Sępoleńskich Obchodów Niepodległości, które mieści się w budynku Centrum Kultury i Sztuki przy ulicy Tadeusza Kościuszki 4.
    Mamy nadzieję, że będziecie Państwo z nami podczas wydarzeń, które oscylować będą wokół przewodniego tematu niepodległości oraz związanej z nią wolności, radości i nadziei. Pragniemy zauważyć, że wśród nas są Jubilaci, którzy wraz z Niepodległą Polską świętują w tym roku setne urodziny, w tak pięknych okolicznościach będąc dla nas żywą skarbnicą historycznej wiedzy, którą mamy w obowiązku pielęgnować.


 

 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl