Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

 Archiwum aktualności 2018 [5]

 

 

 

 


Grażyna Łobaszewska & Ajagore – „Idźcie z tym co macie”


    Szanowni Państwo, wciąż pozostało kilka biletów na koncert Grażyny Łobaszewskiej i zespołu Ajagore. Nadchodzący koncert w Sępólnie Krajeńskim będzie swoistą wycieczką po wszystkich płytach artystki. Z racji jego charakteru w repertuarze największe hity takie jak: „Czas nas uczy pogody”, „Brzydcy”, „Gdybyś” etc. Zabrzmią także piosenki z płyty „Przepływamy”. Nie zabraknie również sztandarowych piosenek Czesława Niemena, które znalazły się na płycie „Dziwny jest...” poświęconej pamięci Mistrza oraz zupełnie nowych kompozycji, które pojawiły się na najnowszym, jubileuszowym albumie – „Sklejam Się”. Przedświąteczny czas to również przepiękne polskie kolędy i pastorałki. Grażyna Łobaszewska jak mało kto potrafi łączyć pokolenia słuchaczy. A przecież jedność oraz poczucie wspólnoty stanowią istotę świątecznej atmosfery. Zapraszamy na „maraton” z wyjątkowymi piosenkami. Wszystko to w arcyciekawych aranżacjach energetycznego zespołu w składzie:
Grażyna Łobaszewska – śpiew
Sławomir Kornas – bas, śpiew
Maciej Kortas – gitary
Michał Szczeblewski – perkusja


ZAPRASZAMY!
09.12.2018 r.
godz. 18:00
sala widowiskowa
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
bilety w cenie 40 zł. do nabycia w sekretariacie CkiS, na stronie www.ckissepolno.com.pl, lub na www.biletyna.pl


Karolewo 1939 premiera w Sępólnie Krajeńskim


    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza na długo wyczekiwaną sępoleńską premierę filmu „Karolewo 1939”. Film ten, za którego reżyserie odpowiada Sebastian Bartkowski, opowiada historię zbrodni pomorskiej, prezentując losy ludności cywilnej, 
która trafiła do obozu dla internowanych w Karolewie. Obóz ten służył eksterminacji ludności polskiej i żydowskiej. Zbrodnia, która wydarzała się w Karolewie wciąż domaga się rzetelnego udokumentowania. W tym celu powstał film „Karolewo 1939”. Na jego projekcję zapraszamy 28 listopada o godzinie 14:00 i 17:00 do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeński. Wstęp wolny za okazaniem wejściówki! Wejściówki do odebrania w sekretariacie CKiS lub za pośrednictwem strony www.biletyna.pl Zapraszamy!


Kolejne kinowe nowości


    Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejną porcję kinowych nowości! 4 grudnia plenerowe kino Zakrzywienie Czasoprzestrzeni zawita do nas po raz kolejny i jak zwykle zaprezentuje specjalnie dla sępoleńskich kinomaniaków najnowsze kinowe hity. Bilety są już w sprzedaży za pośrednictwem portalu biletyna.pl (http://zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl/bilety/), oprócz rezerwacji online możliwe będzie również zakupienie biletów bezpośrednio przed seansem. Oto jak prezentuje się repertuar:

 

„Kopciuszek. Historia prawdziwa”

godz. 14:30
18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy - emeryci, studenci, uczniowie), 14 zł (dla szkół - grupy zorganizowane)

 

Opis:
„Kopciuszek. Historia prawdziwa” to wspaniałe, animowane widowisko, przygotowane przez twórców ponadczasowych hitów: „Król Lew”, „Alladyn”, „Pocahontas”, „Herkules” i „Mulan 2”. Humor, magia, wartka akcja i przesympatyczna bohaterka, gotowa stawić czoła wszelkim przeciwnościom. Oto historia, którą pokochają wszyscy widzowie, niezależnie od wieku i płci!

 

 

 

 

 

 

 

 

„Miłość jest wszystkim”

godz. 16:15
18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy - emeryci, studenci, uczniowie), 14 zł (dla szkół - grupy zorganizowane)

 


Opis:
Święta to czas radości i spokoju, ale przygotowania do nich to prawdziwy chaos… Chaos, który może zburzyć doskonałe plany oraz uruchomić lawinę wyjątkowych zdarzeń. W najnowszej komedii „Miłość jest wszystkim” czas przedświątecznej gorączki rozpocznie się wraz z przypłynięciem do miasta niezwykłego Świętego Mikołaja. Dalej będzie już tylko ciekawiej. Romans z najpopularniejszym polskim piłkarzem spotka tę, której nikt nie nazwałby fanką futbolu, sekrety zamieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie mieć zaskakujący finał.

 

 

 

 

„Narodziny gwiazdy”

godz. 18:30
18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy - emeryci, studenci, uczniowie), 14 zł (dla szkół - grupy zorganizowane)

 


Opis:
Cooper wciela się w rolę Jacksona Maine’a, gwiazdora muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, kiedy odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally (w tej roli Lady Gaga). Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą.

 

 

 

 

 

 

„Bohemian Rhapsody”

godz. 21:00
18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy - emeryci, studenci, uczniowie), 14 zł (dla szkół - grupy zorganizowane)

 


Opis:
Porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddie’em Mercurym (Rami Malek – serial TV ”Mr. Robot”), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania.

 

 

 

 ZAPRASZAMY!
04.12.2018 r.
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim
Bilety onlina na biletyna.pl (http://zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl/bilety/)

 


Uwaga - zmiana terminu!

Szanowni Państwo, informujemy, że spektakl Kabaretu Skeczów Męczących, który miał odbyć się 30.11. 2018 w  Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, z powodu bardzo ważnej przyczyny osobistej, niezależnej od Organizatora oraz Kabaretu, zostaje przeniesiony na 3 grudnia godzina 17:00. Bilety zakupione na termin listopadowy zachowują ważność. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i zapraszamy na Kabaret Skeczów Męczących już w najbliższy poniedziałek.

Nowy termin – 03.12.2018 r. godz. 17:00Przez 15 lat na scenie Kabaret Skeczów Męczących zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. To właśnie KSM wprowadził na scenę, a potem w codzienne anegdoty całą masę charakterystycznych postaci, powiedzeń i żartów. I właśnie niepowtarzalni bohaterowie ich skeczów będą motywem przewodnim spektaklu z okazji 15-lecia zespołu. Zupełnie nowe perypetie tych, dzięki którym pokochaliście Kabaret Skeczów Męczących. Najbardziej lubiane postaci w niespotykanych dotąd odsłonach. Premierowy program, pełen nowych skeczy, które już zaraz staną się absolutnymi hitami.

Pamiętasz jak to było mieć 15 lat? – taki właśnie jest program Kabaretu Skeczów Męczących – pełen entuzjazmu, lekkości i niepohamowanej radości. W połączeniu ze scenicznym doświadczeniem i niepowtarzalnym stylem KSM powstał legendarny spektakl, którego nie możesz przegapić.Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

3 grudnia godz. 17:00
cena biletu – 60 zł, 70 zł
Bilety można nabyć w internecie pod adresami: www.kabaretowebilety.pl,
www.biletyna.pl, www.kupbilecik.pl

lub w sekretariacie CKiS w Sępólnie Krajeńskim w godz. 7:00 - 15:00 od poniedziałku do piątku
    Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprasza na spektakl w wykonaniu teatru „Czas Wyobraźni”. "100 lat Niepodległej" to poetycka podróż przez ostatni wiek naszej Ojczyzny. Spektakl pokazuje chronologicznie ważniejsze wydarzenia od okresu tuż przed Pierwszą Wojną Światową po wybory w czerwcu 1989. Nie nazywa ich wprost, operuje obrazami scenicznymi używając przepięknych wierszy poetów polskich, właściwych dla danego okresu. Ciekawe czy Widzowie naszego spektaklu rozpoznają teksty, wśród których są zarówno te powszechnie znane jak i te mniej popularne. Przedstawienie jest jednym wielkim hołdem dla naszych przodków i obecnie żyjących Polaków, a także dla poetów tworzących naszą kulturę i komentujących to, co działo się lub dzieje w naszej historii. To również piękne zwieńczenie tegorocznych obchodów jubileuszu odzyskania niepodległości. Serdecznie zapraszamy!Laboratorium Otwartego Umysłu   Przyjdź i Zagraj z nami w gry planszowe ! To czas spędzony na fajnej zabawie, emocjonujących rozgrywkach , budzeniu wyobraźni :-).

   W każdy wtorek od godz. 16.30 do 18.00  zajęcia Laboratorium Otwartego Umysłu – kreatywna strefa gier w Centrum Kultury i Sztuki.
Koszt zajęć – 20,00 zł /miesiąc 


Warsztaty dramowe - „Z dramą poznaję świat”


    Warsztaty dramowe „Z dramą poznaję świat” są przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, polegają one na rozwijaniu dziecięcej kreatywności.  Podczas zajęć uczestnicy zaproszeni zostaną do szeregu aktywności, będą mogli wykazać się fantazją i twórczym myśleniem. W trakcie zajęć wykorzystujemy ćwiczenia dramowe, polegające na rozmowie, wywiadzie, ćwiczeniach pantomimicznych, improwizacji czy rysunku. Swoboda w wykorzystaniu metod na pewno zaowocuje wieloma satysfakcjonującymi pomysłami uczestników. Głównym zadaniem warsztatów dramowych „Z dramą poznaję świat” jest otwarcie na inne sposoby patrzenia na świat, kształtowanie wrażliwości oraz nauka panowania nad emocjami.

 

Warsztaty aktorskie dla dzieci od 7-12 lat w CKiS
W każdy poniedziałek od godz. 16-17
Zajęcia są darmowe
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim


Manufaktura pomysłów


-zajęcia plastyczne dla dzieci szkolnych w wieku od 7-12 lat
*florystyka artystyczna
*mała dekoratornia
*szycie gałganekk
W każdy czwartek od godz. 16:00-17:30
Koszt zajęć - 40 zł/ miesiąc


- zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym
W każdy poniedziałek od godz. 16:00-16:45
Koszt zajęć - 40 zł/miesiąc
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim


III MIEJSKI DZIEŃ TAŃCA LUDOWEGO- CHOJNICE 2018


    17 września 2018 roku ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO PLUS Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zaprezentował się podczas chojnickiej uroczystości, związanej z miejskimi obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Inscenizacja SOBÓTKOWE WOŁANIE, odwołująca się do prastarej słowiańskiej  tradycji, wpisując się w konwencję festiwalu, została ciepło przyjęta zarówno przez mieszkańców Chojnic jak i turystów zgromadzonych na chojnickim Starym Rynku.
Festiwal będący cyklicznym wydarzeniem w kalendarzu artystycznych projektów miasta Chojnice, miał na celu popularyzację Polskich Tańców Narodowych, tańców ludowych z różnych regionów Polski oraz szeroko pojętej tradycji tanecznej.Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Europejskie Dni Dziedzictwa – podsumujmy


    Za nami XXV edycja Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywały się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”. Hasło to odsyła nas rzecz jasna do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Niepodległości, której hołdowaliśmy podczas tygodnia obfitującego w wydarzenia kulturalno-artystyczne odbywające się na terenach całej gminy. W tym roku inauguracja została pomyślana jako malowniczy plener tematem nawiązujący do naszych wspólnych korzeni, fotoplenery, wystawy pamiątek i spotkania międzypokoleniowe były udziałem Satelit Kultury między innymi w Radońsku, Skarpie, Wilkowie czy Wałdówku.
    Niewątpliwie kulminacją wydarzeń tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa były dożynki Powiatowo-Gminne, podczas których podziwiać mogliśmy widowiskowy korowód dożynkowy i przygotowane specjalnie na tę okazję imponujących rozmiarów wieńce. Przy dźwiękach muzyki, w tanecznych pląsach bawiliśmy się na Biesiadzie Lutowskiej, której towarzyszyły poszukiwania kulinarnych inspiracji, a także podczas jubileuszowego X Jarmarku św. Mateusza w Wałdowie, któremu przyświecało hasło „Polska z przytupem”. Moda w stylu retro była głównym tematem spotkania w Kawlach, gdzie odbył się oryginalny pokaz kreacji rodem z XX. wieku. W Świdwiu udaliśmy się w sentymentalną podróż przez 100 lat Niepodległości, do której nawiązywaliśmy także w „Legendzie o Dębie Bartku” przytoczonej podczas spotkania w Lutówku.
    Centrum Kultury i Sztuki za zaangażowanie w organizację ubiegłorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa zostało odznaczone Laurem Krajeńskim, nagrodą przyznaną przez Senatora Mieczysława Augustyna we współpracy z Lokalnymi Grupami Działania. Organizatorzy docenili nasze wieloletnie starania w organizację Europejskich Dni Dziedzictwa, które co roku odbywają się na terenie naszej gminy, a które jako Centrum Kultury i Sztuki organizujemy i koordynujemy. Z dowodem takiego uznania przystąpiliśmy do pracy nad tegorocznymi EDD z dodatkową dawką kreatywnej energii.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick

Więcej zdjęć  na


Blues na trasie Brazylia-Sępólno Krajeńskie


    Sępólno Krajeńskie „czuje bluesa”, potwierdziła to publiczność zgromadzona na koncercie Big Gilsona, brazylijskiego bluesmana, który przyjechał do nas na koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Bluesa. Big Gilson to gitarzysta, który z powodzeniem gra, nagrywa i koncertuje nieprzerwanie od ponad 15 lat. Otwierał koncerty takich tuzów jak B.B. King, Johny Winter czy Buddy Guy. W Sępólnie Krajeńskim pojawił się w towarzystwie dobrze znanych sępoleńskiej publiczności Łukasza Gorczycy i Tomasza Dominika.
    Słoneczny wieczór u progu jesieni upłynął nam na rytmicznym poklaskiwaniu do żywiołowego bluesa, w którym słychać było echa tradycji i stylu przywołanych nieco wcześniej bluesmanów. Nie od dziś wiadomo, że muzyka łączy pokolenia, muzyka bluesowa tego wieczoru przyciągnęła na sępoleńskie molo całe rodziny – rodziców z dziećmi, a nawet dziadków z wnukami. Gitarowe improwizacje przy tak zgranej sekcji rytmicznej to dla solisty prawdziwa przyjemność, niewątpliwą przyjemnością dla słuchaczy było podziwianie tych instrumentalnych popisów, które potrafiły trwać dobre kilkanaście minut. Big Gilson starał się nawiązać kontakt z publicznością zaznaczając przy tym, że swojego angielskiego czasami sam nie rozumie, po raz kolejny jednak okazało się, że muzyka jest prawdziwie uniwersalnym językiem i stoi ponad wszelkimi barierami. Rozochocony wzmagającymi się oklaskami Big Gilson wypuszczał się między rzędy ustawionych ławeczek dając poczuć publiczności, że są integralną częścią występu, a wymiana emocji pomiędzy muzykiem i widownią jest tym, co pobudza kreatywność artysty.
    Koncerty bluesowe w naszym mieście zyskują na popularności, co nas niezmiernie cieszy. Nasi goście doceniają sympatię polskiej publiczności, która – co sami podkreślają – czuje bluesa. Big Gilson zwrócił nam również uwagę na inną rzecz, mianowicie punktualność polskiej publiczności. W jego kraju koncerty planowane na godzinę 18:00 niejednokrotnie zaczynają się o godzinie 20:00 ze względu na niską frekwencję i spóźnialskich słuchaczy. Jaką miłą odmianą jest, gdy publiczność czeka na artystę, a nie odwrotnie!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick
Fot. - Jacek Wojtania, Michał Pick

Więcej zdjęć  na


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl