Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

 Archiwum aktualności 2018 [6]

 

 

  


Sępólno Krajeńskie ogłasza: święta tuż, tuż!


    Już 13 lat trwa tradycja Dni Adwentowych w Sępólnie Krajeńskim, którym towarzyszy okolicznościowy Jarmark Bożonarodzeniowy. Wystawcy z całej Polski przyjeżdżają do nas ze świątecznymi wyrobami rękodzielniczymi, gadżetami i upominkami, a także tradycyjnymi, świątecznymi pysznościami.
    XIII Dzień Adwentowy nie mógł odbyć się bez wizyty najważniejszej postaci – Świętego Mikołaja. Przybył on do nas wraz z Panią Mikołajową i grupą elfów-pomocników. Mimo, iż zmęczony podróżą przysnął, to jednak już pierwsze dźwięki dobiegającej ze sceny muzyki postawiły go na równe nogi. Praca ruszyła z kopyta, dosłownie, wszak do pomocy chętne były nawet mikołajowe renifery, które z emocji szybko przebierały nogami. Stosy upominków pakowane były na naszych oczach, a w tym czasie na scenie prezentowali się kolejni artyści – podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej, dzieci i młodzież ze szkoły podstawowej w Wiśniewie oraz szkoły podstawowej nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, chór Cecylia, Uniwersytet Trzeciego Wieku przy stowarzyszeniu Duże Różowe Słońce, zwarta i gotowa grupa utalentowanej młodzieży z Wiejskich Ośrodków Kultury w Lutowie i Wałdowie, działający przy Centrum Kultury i Sztuki Młodzieżowa Orkiestra Dęta w towarzystwie grupy cheerleaderek, a także schola Magnificat i chór z Wałdowa pod dyrekcją Pana Stanisława Guguły. Usłyszeliśmy najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe, podziwialiśmy oryginalne choreografie taneczne i humorystyczne przedstawienie, wszystko to w jednoznacznie świątecznej atmosferze, dopomógł nam w tym prószący śnieg oraz przepiękne dekoracje i stroje wykonawców, którzy w pełnej krasie zaprezentowali się podczas uroczystego korowodu.
    Coroczny Dzień Adwentowy jest w naszym mieście pierwszym i bodaj najbardziej wyczekiwanym zwiastunem nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Klimat tych spotkań sprawia, że mimo niejednokrotnie mroźnej pogody, atmosfera wśród publiczności, wystawców i wykonawców jest wyjątkowo gorąca. Dziękujemy Państwu, że jesteście w tym wyjątkowym okresie razem z nami i raz jeszcze życzymy Państwu spokojnych, radosnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności na nadchodzący rok 2019.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick
Fot. - Anna Ramczykowska

Więcej zdjęć  na


XIII Dzień Adwentowy


   Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejny, długo wyczekiwany DZIEŃ ADWENTOWY, wpisujący się swoją tradycją w kalendarz przedświątecznych wydarzeń Sępólna Krajeńskiego. Tegoroczna uroczystość przebiegać będzie pod hasłem „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”, w związku z czym gorąco zachęcamy wszystkich uczestników, a także odwiedzających tego dnia nasze miasto gości, do symbolicznego założenia na czas wydarzenia czapki świętego mikołaja.
   Niech 15-tego grudnia będzie dniem przywołującym dziecięcy uśmiech i radość, a niepowtarzalna atmosfera jarmarku przywoła w nas jedyną w swoim rodzaju magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Raz jeszcze serdecznie zapraszając, zachęcamy Państwa do wspólnego, radosnego celebrowania XIII DNIA ADWENTOWEGO w Sępólnie Krajeńskim.


15 grudnia
godz. 15:00
Targowisko Miejskie „Mój Rynek”


SZTAB WOŚP
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
POSZUKUJE   WOLONTARIUSZY
27. FINAŁ WOŚP 13 STYCZNIA 2019 r.Zapoznaj się z informacjami!

1. Wolontariuszem może zostać każdy!

2. Jeśli nie masz ukończonego 16 roku życia – odpowiedzialność za Ciebie musi wziąć opiekun prawny (rodzic).

3. Złóż do nas zgłoszenie do dnia 30.11.2018 r wraz ze zdjęciem "legitymacyjnym" – formularz zgłoszenia dostępny w CKiS.

4. Twoje zgłoszenie zostanie poddane analizie (sprawdzimy poprawność danych i zdjęcia).

5. Poinformujemy Cię o przyjęciu zgłoszenia (zastrzegamy sobie prawo do odmowy bez podania przyczyny).

6. Będziesz musiał odebrać od nas zobowiązanie i podpisać je ( w przypadku osoby poniżej 16 roku życia, podpis składa również opiekun prawny).

7. Wypełnione i podpisane zobowiązanie należy dostarczyć do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim do 7.12.2018 r.


Jarmark Bożonarodzeniowy
XIII Dzień Adwentowy w Sępólnie Krajeńskim

    Już dziś z radością informujemy mieszkańców Sępólna oraz wszystkich zainteresowanych zwyczajem wpisanym w tradycję naszego miasta związanym z powitaniem Świąt Bożego Narodzenia, że XIII Dzień Adwentowy odbędzie się 15 grudnia 2018 roku na Targowisku Miejskim "Mój Rynek".
    Zainteresowanych wystawców prosimy o zgłoszenie swojego udziału w Jarmarku w terminie do 7 grudnia 2018 roku. Karta wystawców oraz regulamin już dostępna na stronie www.ckissepolno.com.pl. Szczegóły pod numerem telefonu –  52 388 01 60

Do pobrania:

- Regulamin Jarmarku

- Karta zgłoszenia wystawcy


Profesjonalne Kino Objazdowe Outdoor Cinema
12.12.2018 r.    Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić na kolejne kinowe seanse z Profesjonalnym Kinem Objazdowym Outdoor Cinema.  Wielka dawka filmowych nowości już w środę, 12 grudnia, jak zwykle z uwzględnieniem różnorodnych grup docelowych – mamy więc wspaniała bajkę, będącą na ustach wszystkich komedię romantyczną i głośny dramat. Oto jak prezentuje się repertuar:

„Miśków 2-óch w Nowym Jorku” 2D
godz. 10:00, 12:00, 16:00
Animacja, familijny, 2D DUBBING PL, ograniczenia wiekowe: BO, cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), 12 zł grupowy (grupy powyżej 15 osób, bilety dostępne jedynie na seanse do 13:00 od poniedziałku do piątku), czas trwania: 90 minut TBC,
Opis:
Mianowany na króla Arktyki, sympatyczny Misiek powraca do Ameryki. W Nowym Jorku, z rąk burmistrza, ma odebrać największe z możliwych odznaczeń – Wielki Klucz do Miasta. Na uroczystą galę Misiek stawia się w towarzystwie syna – Juniora, trójki rozbrykanych lemingów oraz dawno niewidzianych przyjaciółek – Olimpii i Very. Niestety w trakcie imprezy ktoś kradnie Wielki Klucz, a wkrótce po tym do telewizji trafia nagranie, na którym widać naszego bohatera… rabującego nowojorskie banki. W jednej chwili, z ulubieńca Ameryki, Misiek staje się najbardziej poszukiwanym zwierzakiem w kraju.

„Miłość jest wszystkim”
godz. 18:00
Komedia romantyczna, ograniczenia wiekowe: od 12 lat, cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), czas trwania: 130 minut, zwiastun:
Opis:
„Miłość jest wszystkim” – wspólny filmowy projekt TVN i Akson Studio to komedia, której akcja dzieje się w Gdańsku w czasie grudniowych przygotowań do świąt. Reżyserem filmu jest Michał Kwieciński, a w rolach głównych występują: Olaf Lubaszenko, Agnieszka Grochowska, Jan Englert, Eryk Lubos, Joanna Kulig, Mateusz Damięcki, Maciej Musiał, Leszek Lichota, Aleksandra Adamska, Julia Wyszyńska, Marcin Korcz i Joanna Balasz. Oto historia ku pokrzepieniu serc. Miłość jest wszystkim – wystarczy tylko w nią uwierzyć.

 

„Fuga”
godz. 20:30
Thriller, psychologiczny, 2D DUBBING PL, ograniczenia wiekowe: od 13 lat, cena biletu: 16 zł normalny, 14 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny), czas trwania: 100 minut,
Opis:
Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?ZAPRASZAMY!
12.12.2018 r.
bilety do zakupienia online na stronie - https://ekobilet.pl/profesjonalnekinoobjazdowe/w-dniu/2018-12-12
bądź bezpośrednio przed seansem


BUDZIMY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA!DROGI ŚWIĘTY MIKOŁAJU...


... W ten lub inny sposób niemal każde dziecko
rozpoczyna swój pełen dziecięcych marzeń
list do świętego Mikołaja.
Podążając za magią Świąt Bożego Narodzenia,
w trosce o najmłodszych mieszkańców naszego miasta,
postanowiliśmy w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie
ugościć strudzonego przedświątecznym zamieszaniem wędrowca.
Z naszych ustaleń wynika, że nasz gość z radością
przyjmie listy od wszystkich dzieci,
dlatego już dziś gorąco nakłaniamy do ich napisania.
Uprzedzamy jednocześnie, że święty Mikołaj z racji
wielu obowiązków odwiedzi nas przed świętami
tylko ten jeden, jedyny raz. Kiedy, jeśli nie teraz!
Zadbajmy o pełne beztroski, dziecięce marzenia!

6 grudnia 2018 r.
godz. 10:00 – 12:00
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl