Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Archiwum aktualności 2019 [3]

 

 

 


Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim
zaprasza na spektakl taneczny
„Otwarci na Taniec”Wystąpią dla Państwa:

Twerk by danceMC oraz Femmes Fatale
Martyna Skuza
Formacje taneczne: hip-hop, Zespół Tańca Współczesnego „Plus”, „Aplauz” - Cheerleaders Team
Dziecięce oraz Młodzieżowe Fromacje: Wiejskiego Ośrodka Kultury w Lutowie oraz Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie
Szkoła Tańca Towarzyskiego

ZAPRASZAMY!
17.06.2019 r.
godz. 17:00
sala widowiskowa
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim
WSTĘP WOLNY!


Burmistrz Sępólna Krajeńskiego
oraz Centrum Kultury i Sztuki
zapraszają na:
„Przyjęcie w Krainie Baśni”
Dzień Dziecka w Sępólnie KrajeńskimWśród atrakcji między innymi:
Muzyczna opowieść bajkowa dla najmłodszych w koncercie Magdaleny Wasylik
Moc atrakcji z zespołem estradowym „Maskotki”
„Wśród tysiąca bajek” - animacje dla najmłodszych
„Szlakiem zamków i pałaców” - dmuchany plac zabaw
„W pracowni krasnoludków” - kącik twórczy
„Dzielny rycerz smoka się nie boi” - pokazy policyjne i strażackie

    Zachęcamy wszystkie dzieci do przebrania się za swoje ulubione postaci z baśni i bajek! Stwórzmy razem prawdziwie baśniowe przyjęcie – zapraszamy do wspólnej zabawy rycerzy, księżniczki, superbohaterów, wróżki i wszystkie inne, fantastyczne postaci. Czekamy na Was!

ZAPRASZAMY!
02.06.2019 r.
godz. 15:00
Plac Przyjaźni
w Sępólnie Krajeńskim


Teatralne „Czekoladki”


    Teatr „Czas Wyobraźni” serdecznie zaprasza na komedię kryminalną autorstwa Bożeny Kupis-Kucharskiej pt. "Czekoladki". Ustatkowany biznesmen Karol chce przekazać swoim bliskim pewne ważne informacje. Jednak pan domu nie pojawia się na uroczystej kolacji. Atmosfera gęstnieje, gdy przychodzą niespodziewani goście, a pana domu nadal nie ma. Na jaw zaczynają wychodzić tajone rodzinne sekrety. Pięć kobiecych osobowości, bogatych w temperament jak tytułowe czekoladki w smak, z kryminalną intrygą w tle.


ZAPRASZAMY!
31.05.2019 r.
godz. 19:00
sala widowiskowa
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim
WSTĘP WOLNY


Dzień Matki w bałkańskich rytmach    Zapraszamy Państwa na koncert zespołu Bałkan Express, który wystąpi u nas z okazji Dnia Matki, 24.05.2019 r. o godzinie 18:00. Bałkan Express to grupa, której twórczość opiera się głównie na rytmach pochodzących z szeroko pojętych Bałkanów. Inspiracją muzyczną są więc tereny Serbii, Bośni czy Macedonii. Podobnie jak w piosenkach prezentowanych w tamtych rejonach, Balkan Express posiada w swoim repertuarze utwory radosne, niezwykle temperamentne, przy których nie sposób usiedzieć w miejscu, ale też takie, które wypełnione są smutkiem oraz tęsknotą. Bilety w cenie 50 zł do nabycia za pośrednictwem stron www.ckissepolno.com.pl, www.biletyna.pl oraz w sekretariacie CKiS w godzinach 7:00-15:00.ZAPRASZAMY!
24.05.2019 r.
godz. 18:00
sala widowiskowa
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim


Kino z dreszczykiem w maju


    Kino w maju to kolejna porcja filmowych nowości. „Kraina Cudów”, „Praziomek” i „Słodki Koniec Dnia” to najnowsze tytuły, które już 18 maja zawitają do naszego Centrum Kultury i Sztuki. Tym razem mamy dla sępoleńskich kinomaniaków dodatkową atrakcję, wraz z kinem Zakrzywienie Czasoprzestrzeni przygotowaliśmy dla Was „Wieczór Grozy” - wyświetlimy podczas niego dwa, mrożące krew w żyłach horrory, „Impostor” i „Belzebub”, karnet na obydwa filmy kosztuje 25 złotych (bilety na pojedyncze seanse dostępne będą wyłącznie w dniu projekcji). Poniżej zamieszczamy szczegółowy harmonogram wszystkich projekcji. Bilety są już dostępne na stronach www.zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl/bilety/, www.biletyna.pl oraz www.ckissepolno.com.pl.  Jednocześnie informujemy, że Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim NIE DYSTRYBUUJE BILETÓW NA SEANSE KINOWE, prosimy o zakup biletów on-line bądź bezpośrednio w kasie kina. 

"Kraina Cudów"

 

godz. 14:00 i 15:45
Bilety w cenach 18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy - emeryci, studenci, uczniowie)
Opis:
June, urodzona optymistka, dla której każdy nowy dzień jest nową przygodą, niespodziewanie odkrywa nieprawdopodobne, ukryte w lesie wesołe miasteczko – pełne niezwykłych atrakcji i zabawnych mówiących zwierząt. Tyle że coś tam nie gra… June wkrótce odkryje, że park istnieje tylko w jej wyobraźni, jest więc jedyną osobą, która może zaprowadzić tam porządek. Dziewczynka łączy siły z niezwykłymi zwierzakami, by ocalić park i przywrócić

Kup bilet online!

 

 

 

 

 

 

"Praziomek"

 

godz. 17:30
Bilety w cenach 18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy - emeryci, studenci, uczniowie)
Opis:
Na listowne zaproszenie pewnego tajemniczego obywatela sir Lionel Frost wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą.

Kup bilet online!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

"Słodki Koniec Dnia"

 

godz. 19:15
Bilety w cenach 18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy - emeryci, studenci, uczniowie)
Opis:
Miejscem akcji filmu jest etruskie miasto Volterra. Wszyscy się tu znają i szanują. Na niewielkim wzgórzu stoi dom Marii (Krystyna Janda) – polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla, autorytetu moralnego. Jej życie toczy się w rytmie włoskiej prowincji, jednak zostaje wywrócone do góry nogami, gdy otrzymuje szokującą wiadomość o tragicznym wydarzeniu. Pod wpływem emocji, podczas uroczystości nadania tytułu honorowego obywatela miasta, zamiast kurtuazyjnych podziękowań Maria wygłasza szokująco niepoprawną politycznie mowę. Od tego momentu bohaterka będzie doświadczać dotkliwych konsekwencji swojego wystąpienia.

Kup bilet online!

 

 

 WIECZÓR GROZY
"Impostor" + "Belzebub"
godz. 21:15
Karnet w cenie 25 zł (bilety na pojedyczne seanse do kupienia wyłącznie w dniu projekcji)

Kup bilet online!

 

"Impostor"

 

Opis:
Sarah przeprowadza się ze swoim synkiem do domu na wsi. Pewnej nocy Chris znika, a kiedy się odnajduje, Sarah zaczyna podejrzewać że chłopiec, który wrócił, może wcale nie być jej synem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

"Belzebub"

 

Opis:
Agent specjalny Emanuel Ritter (Cosio) prowadzi policyjne śledztwo w sprawie serii tajemniczych zgonów z udziałem małych dzieci. Sprawa przybiera nadprzyrodzony obrót, gdy kapłan (Bell) z Watykanu łączy starożytnego demona Belzebutha z morderstwami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZAPRASZAMY!
18.05.2019 r.
Bilety do kupienia na stronach:
 http://zakrzywienieczasoprzestrzeni.pl/bilety/, www.ckissepolno.com.pl, www.biletyna.pl


Blues w CKiS – zmiana miejsca!


    Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne i prognozowany brak ich poprawy w najbliższych dniach zmieniamy miejsce czwartkowego koncertu i zapraszamy wszystkich Państwa o godzinie 18:00 do Centrum Kultury i Sztuki. Koncert nie jest biletowany, wstęp wolny. Wszystkich miłośników dobrej, gitarowej muzyki niezmiennie zapraszamy!

    Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z muzyką bluesową na żywo. Tym razem będziemy gościć artystę z dalekiej Argentyny. Daniel de Vita to gitarzysta i piosenkarz urodzony w Buenos Aires, który od lat gra na scenie argentyńskiego bluesa. Brał udział w głównych bluesowych festiwalach latynoamerykańskich takich jak Buenos Aires Winter Festival, Buenos Aires Blues Festival, llha Blues Festival (Sao Paulo, Brazylia), a także Mississippi Delta Blues Festival (Rio Grande do Sul, Brazylia), ten ostatni jest najważniejszym festiwalem bluesowym w Ameryce Południowej. Daniel de Vita jest także członkiem zespołu „South American Kings of the Blues”. W Sępólnie Krajeńskim pojawi się w towarzystwie dobrze znanego naszej publiczności Łukasza Gorczycy i jego zespołu.


ZAPRASZAMY!
16.05.2019 r.
godz. 18:00
sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim


Kino 9D w Sępólnie!


    W dniach 13-15 Maja 2019 r. w miejscowości Sępólno Krajeńskie na parking przy Centrum Kultury zawita Kino Mobilne 9D. Zawsze otwarte od 12:00 do 20:00. Jedna z atrakcji największych parków rozrywki na świecie zamontowana na kołach. Niesamowita zabawa dla każdego, pełna specjalnych efektów, takich jak ruchoma platforma, wiatr, woda, magiczne okulary, klakson, dym, smyrające żyłki, wibracje i świetny system audio. Do kina mogą przychodzić dzieci jak i dorośli. Repertuar obejmuje bajki, kolejki górskie, dżungle, wyścigi oraz horrory. Wielka ciężarówka, której ściana sali rozkłada się na bok, ozdobiona jest 60 metrowymi światełkami led, wygląda bardzo efektownie. Największy mobilny ekran w europie zapewnia nieziemskie odczucia. Show zaskoczyło już wiele ludzi w całej Polsce, teraz czas na ciebie!Wystawa – herby województw, powiatów, gmin i miast
na pinach i przypinkach


    Zapraszamy Państwa na spotkanie z wyjątkowym pasjonatem, Piotrem Furtakiem, którego nietypowe hobby będzie tematem wystawy przygotowanej w ramach obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Piotr Furtak, to dziennikarz „Dziennika Bałtyckiego”, który od 8 lat zbiera przypinki z herbami. Jego kolekcja liczy ponad 2500 egzemplarzy, wśród których znajdują się herby i logotypy z całej Polski oraz herby zagraniczne, głównie z Niemiec, Szwecji i Norwegi. Spotkania z Panem Piotrem cieszą się sporym zainteresowaniem, imponująca kolekcja przyciąga nie tylko pasjonatów heraldyki, ale również osoby zwyczajnie ciekawe tak kolorowego i oryginalnego zbioru. Prawdziwi kolekcjonerzy zrozumieją pasję Pana Piotra. Na spotkanie zapraszamy 02.05.2019 r. o godzinie 12:00 do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.


ZAPRASZAMY!
02.05.2019 r.
godz. 12:00
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim


Gala Moniuszkowska w CKiS


    Rok 2019 został ustanowiony rokiem Stanisława Moniuszki, jest to związane z 200 rocznicą urodzin wybitnego polskiego kompozytora. W całej Polsce odbywać się będą artystyczne wydarzenia poświęcone Moniuszce, podobnie w Sępólnie Krajeńskim. Mamy przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkową Galę - „Moniuszko lirycznie, patriotycznie i na wesoło”. To wydarzenie atmosferą bliskie cieszącym się ogromną popularnością Galom Noworocznym. Pieśni, arie, utwory instrumentalne w wykonaniu znakomitych artystów składają się na ofertę, która będąc artystycznym hołdem złożonym Stanisławowi Moniuszce, jest także oryginalną formą upamiętnienia święta Konstytucji 3 maja. Na galę zapraszamy Państwa 3 maja o godzinie 16:00. Darmowe wejściówki dostępne są do odebrania w sekretariacie CKiS w godzinach 7:00-15:00. Ilość miejsc ograniczona!


ZAPRASZAMY!
03.05.2019 r.
godz. 16:00
sala widowiskowa
Centrum Kultury i Sztuki
w Sępólnie Krajeńskim


Królowa Śniegu malowana piaskiem


    Okazuje się, że Królowa Śniegu może być opowiedziana przy użyciu... piasku. Może brzmi to absurdalnie, ale Artystki Teatru Piasku udowodniły, że jest to możliwe. Doskonale znana historia Kaja i Gerdy uległa na naszych oczach widowiskowej reinterpretacji. Dość powiedzieć, że nie tylko dzieci, ale i dorośli przyglądali się temu spektaklowi ze zdumieniem. Kolejnym scenom towarzyszyła nastrojowa muzyka i narracja, która wyjaśniała poszczególne epizody. To doprawdy imponujące, jak bogate w szczegóły obrazy można stworzyć przy pomocy piasku. Oczywiście wymaga to niebywałego talentu, nic więc dziwnego, że Artyści, którzy opanowali tę trudną sztukę zdobywają główne nagrody w rozmaitych programach typu talent show. Jest w tym coś magicznego i gdyby nie fakt, że przyglądaliśmy się uważnie dłoniom naszych gości, moglibyśmy pomyśleć, że to jakaś sprytna manipulacja. Powstałe obrazy były tak dokładne, że aż trudno uwierzyć w to, że powstały z garstki piasku.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick
Fot. - Anna Ramczykowska, Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na oraz w Galerii 2019r.


Zespół tańca współczesnego PLUS


    „Taniec łączy a nie dzieli” - to naczelna zasada towarzysząca zajęciom odbywającym się w sekcjach STUDIA TAŃCA „STYL” w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Kraj.
Cały zespół, nauczyciel oraz uczniowie dbają o przyjazną, pełną radości atmosferę.
Modern jest tańcem nastawionym na ekspresję, pełnym emocji, w dużej mierze wykorzystującym elementy improwizacji. To doskonałe połączenie zarówno rozwoju fizycznego jak i psychicznego. Zajęcia w technice modern przygotowują do prezentacji przed szerszą publicznością podczas organizowanych przez Studio Koncertów, konfrontacji oraz przeglądów.
Ponadto grupa dziewcząt reprezentujących Zespół Tańca Współczesnego PLUS jest także grupą reprezentacyjną cheerleaderek.
    Poprzez pracę z pomponami dziewczęta zdobywają nowe, cenne doświadczenie w innej niż współczesna, technice. Dzięki nabytym umiejętnościom zespół wielokrotnie uczestniczył w wydarzeniach artystycznych organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki  jak i gościnnie, uatrakcyjniając swoją obecnością okoliczne uroczystości.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
fot. - Anna Ramczykowska


Jak brzmi Struś?


    Maciej Balcar, wokalista legendarnego zespołu Dżem, wpisał Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim na swoją trasę promującą, najnowszy, piąty album solowy zatytułowany „Struś”. Na koncert ten przyszli (i przyjechali), nie tylko fani Dżemu, ale także fani solowej twórczości Maćka, który jako solista występuje już od 1998 roku. I właśnie od wspomnienia swoich początków rozpoczął się koncert, który trwał niespełna dwie godziny. Przez ten czas usłyszeliśmy zarówno najnowsze utwory, ze świeżej jeszcze płyty „Struś”, ale także kompozycje z debiutu oraz pozostałych krążków Maćka. Naszemu gościowi towarzyszyła grupa zaprzyjaźnionych muzyków w składzie: Wojciech „Quentin” Wojtanowski (bas), Krzysztof „Flipper” Krupa (instrumenty perkusyjne), Maciej Mąka (gitara) oraz Jan Gałach (skrzypce). Każdy z muzyków miał swoje „pięć minut”, ale ponad wszystko dało się wyczuć ich niesamowite zgranie i radość z gry. Utwory napisane często w formacie 3-4 minutowych piosenek, rozrastały się do rozmiarów 10 minutowego jam session. Publiczność zgotowała muzykom doskonałe przyjęcie, co zresztą Maciej wykorzystał angażując słuchaczy do wspólnego śpiewania. Po koncercie, zwieńczonym obowiązkowym bisem (do którego muzycy zostali zaproszenie poprzez kilkuminutowe owacje na stojąco), Maciej jeszcze długo podpisywał płyty i pozował do pamiątkowych fotografii. Wszystko to z uśmiechem na twarzy i szczerą życzliwością – właśnie dlatego fani z całej Polski gotowi są jechać na jego koncerty nawet setki kilometrów.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick
Fot. - Anna Ramczykowska, Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na oraz w Galerii 2019r.


TANECZNA AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA


    … to przede wszystkim zabawa tańcem i muzyką. Celem spotkań odbywających się w przestronnej sali lustrzanej w każdą środę tygodnia o godz. 16:00 jest rozbudzanie w najmłodszych ciekawości tańca. Dzięki spotkaniom, dziecko z uśmiechem dowiaduje się czym jest rytm, poznaje podstawowe kroki taneczne oraz poprawia własną koordynację ruchową. Wszystko to dzieje się w gronie roześmianych rówieśników pod czujnym okiem instruktora oraz opiekuna, gotowego w każdej chwili zaradzić każdemu problemowi.
Zajęcia dla maluchów ukierunkowane przede wszystkim na zabawę, doskonale rozwijają świadomość ciała w przestrzeni, zachęcają do aktywności poprzez różnego rodzaju rekwizyty (chusty, pompony, dzwoneczki, pluszaki czy chociażby miękkie podusie).
Początkowo w roli obserwatorów w lekcjach mogą uczestniczyć rodzice, jednak z biegiem czasu staramy się usamodzielnić dzieci, co jest kolejną korzyścią. Naszym celem jest przygotowanie najmłodszych do bardziej zaawansowanych lekcji tanecznych pod okiem instruktora z pedagogicznym wykształceniem.
Dzięki naszym lekcjom dziecko z radością i uśmiechem wkroczy w świat tańca co z pewnością ułatwi mu start w dorosłość, ucząc przy okazji wielu funkcji społecznych


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
fot. - Anna Ramczykowska

Więcej zdjęć  na


Zajęcia ceramiczne


  Na zajęciach ceramicznych w CKiS w Sępólnie Kraj. najmłodsi uczestnicy tworzą różnorodne rękodzieła z gliny. Wypalone prace ozdabiają za pomocą kolorowych szkliw. Efektem tych działań są niepowtarzalne dzieła, powstałe z wyobraźni i zdolności manualnych naszych najmłodszych artystów z sekcji ceramicznej .Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst – Katarzyna Falkowska
Fot. - Anna Ramczykowska


Zajęcia Dramowe - „Z dramą poznaję świat”


Poniedziałkowy dzień jak co tydzień przyniósł kolejną dawkę pozytywnej energii dla uczestników zajęć dramowych „z dramą poznaję świat”.
Podczas ich trwania uczestnicy przenoszą się w świat wyobraźni, który rozwija także ich zmysły. Tym razem szczególnie przydatny okazał się słuch i dotyk, ponieważ dzień w pierwszej części trwających aż dwie godziny zajęć miały za zadanie namalować muzykę. To z pozoru proste zadanie wcale takie nie było, gdyż uświadomiło dzieciom, że słyszalne dźwięki muzyki klasycznej nie tak łatwo dają się zobrazować. Oprócz tego zadania, dzieci miały także możliwość stworzenia tzw. słoików marzeń, w których za pomocą dostępnych przedmiotów plastycznych mogły zamknąć w słoiku swoje marzenia. W przerwach między głównymi tematami zajęć zostały wykonane krótkie zabawy dramowe tj. zabawa w marionetki, podczas której jeden z uczestników musiał wcielić się w postać marionetki, a drugi przy pomocy niewidzialnych sznurków kierował jego ruchami, co wymagało dużej wyobraźni i wczucia się w rolę. Oprócz tego urozmaicenia wśród zabaw było także „magiczne pudło”, w którym przy pomocy dotyku uczestnicy musieli zgadnąć wylosowany przez nich przedmiot. Wszystkie te zabawy sprawiły uczestnikom wiele radości, a także wpłynęły pozytywnie na rozwój ich kreatywności, wyobraźni a co najważniejsze w dramie – wczucia się w rolę.
Kolejne niezwykłe spotkania z dramą odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 16:00 – 18:00; oraz w każdy piątek o godz. 14:00 – 15:00 w Bajkolandii w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 20 zł miesięcznie.

Serdecznie zapraszam.Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Fot. - Anna Ramczykowska


Zajęcia dla dzieci „Twórcze łapki” .


    W poniedziałkowe popołudnie zajęcia „twórcze łapki” przeniosły nas, jak cop tydzień w świat dziecięcych marzeń i fantazji. Głównym celem było rozbudzenie i rozwinięcie wrażliwości estetycznej poprzez stworzenie wielkiego dzieła przedstawiającego fantazję za pomocą dostępnych przedmiotów plastycznych. Trwające zajęcia dały dzieciom wiele radości, pobudziły ich wyobraźnię, a przede wszystkim wyraziły swoje uczucia i emocje za pomocą barw przeniesionych na kartkach.
Kolejne pełnych wrażeń spotkania „Twórczych łapek” odbywają się w każdy poniedziałek od godz. 16:00 – 16:45. Koszt zajęć wynosi 40 zł.

Serdecznie zapraszamyMateriały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
fot. - Anna Ramczykowska


Walentynkowa sonda o kulturze


    Korzystając ze sposobności bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami podczas walentynkowej wizyty Kina Visa w naszym Centrum Kultury i Sztuki, postanowiliśmy przeprowadzić sondaż, którego celem było wzbogacenie naszej oferty programowej i sprofilowanie jej pod kątem oczekiwań najliczniejszej grupy odbiorców. Pytaliśmy mieszkańców jaki rodzaj wydarzeń preferują, wybierali on spośród „koncertów muzycznych”, „spotkań autorskich”, „Dni Miasta”, „gal, baletów, musicali”, „spektakli”, „festynów, pikników” oraz „obchodów świąt państwowych”. Serduszka z wybraną kategorią mieszkańcy zawieszali na specjalnym drzewku, a każdy głos został symbolicznie nagrodzony walentynkową słodkością. Akcja „Kultura – wybierz z sercem” była okazją aby poznać oczekiwania i gusta naszych odbiorców. Zdołaliśmy zebrać 210 głosów, okazuje się, że mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego najchętniej chodzą na koncerty muzyczne (62 głosy), tuż za koncertami uplasowały się Dni Miasta (58 głosów), na „podium” znalazły się także spotkania autorskie (35 głosów), kolejne miejsca to 26. głosów dla gal, baletów i musicali, 16. dla spektakli, 10. dla festynów i pikników oraz 3. głosy dla obchodów świąt państwowych. Wszystkich tych, którzy zagłosowali na koncerty muzyczne zapewne cieszy informacja o koncercie Macieja Balcara, wokalisty zespołu Dżem, a także Roberto Zucaro czy Don Vasyla, świadczą o tym chociażby wyniki sprzedaży biletów. Mając także na uwadze pozostałe głosy, uspokajamy – staramy się dbać o różnorodność naszej oferty, dlatego też gwarantujemy, że zarówno spektakle, festyny, jak i galę również znajdą się w przygotowywanym kalendarzu imprez.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
fot. Szymon Szwochert (GREEN Studio)

Więcej zdjęć  na oraz w Galerii 2019r.


Widowiskowy rekord Sali Widowiskowej
Centrum Kultury i Sztuki


    Ponad 8 tysięcy osób odwiedziło naszą salę widowiskową w rekordowym czasie, trzech miesięcy, od otwarcia tego obiektu po remoncie! Prawdziwe oblężenie przeżywaliśmy w ubiegłą niedzielę podczas wizyty kina objazdowego Zakrzywienie Czasoprzestrzeni. Bez wątpienia największym hitem okazał się film „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”. Najpierw zmuszeni byliśmy zorganizować dodatkowy, trzeci seans, gdyż dwa poprzednie wyprzedały się w okamgnieniu, po czym okazało się, że zainteresowanie jest tak ogromne, że i na ten dodatkowy seans nie wystarczyło biletów. Wszystkich zainteresowanych, którym nie udało się obejrzeć najnowszej części przygód Kasi i Staszka Kolasy, uspokajamy – 14 lutego o godzinie 16:55 zaplanowaliśmy jeszcze jeden seans, tym razem odwiedzi nas Kino Visa (polecamy obserwować stronę https://kino.visa.pl/trasa_kina/szczegoly/244, gdzie wkrótce pojawi się repertuar i możliwość kupna biletów). Nie tylko podczas wizyt kina objazdowego sala widowiskowa pęka w szwach, w ciągu tych trzech miesięcy mogliście Państwo uczestniczyć w wielu kulturalno-artystycznych wydarzeniach, by wymienić tylko Galę Noworoczną, koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem Ajagore, XXVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i gościny występ argentyńskiej gitarzystki, Vanesy Harbek, wyprzedany do ostatniego miejsca Bajkowy Koncert Noworoczny dla dzieci czy magiczny występ iluzjonisty, Łukasza Podymskiego. Cieszy nas niezmiernie zainteresowanie naszą ofertą i serdecznie dziękujemy wszystkim z Państwa, którzy skorzystali z organizowanych przez nas występów, koncertów czy seansów kinowych. To dopiero luty, a my już możemy pochwalić się tak imponującym osiągnięciem. „Okrągłe” 10000 jest już w naszym zasięgu, tym bardziej że przed nami kolejne atrakcje, koncert wokalisty legendarnego zespołu Dżem, Macieja Balcara (bilety wciąż do kupienia – https://biletyna.pl/event/view/id/96446), na który zapraszamy 19 lutego, kolejne wizyty kina objazdowego, 8 i 14 lutego, koncert gwiazdy muzyki romskiej, Don Vasyla, 13 kwietnia i... wiele, wiele innych! Śledźcie naszą stronę (www.ckissepolno.com.pl) i fanpage na Facebooku aby być na bieżąco i razem z nami bijcie kolejne rekordy frekwencji!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot. Jacek Wojtania


Zaczarowane ferie w CKiS


    Magiczne ferie w Centrum Kultury i Sztuki dobiegły końca. Przez cały tydzień uczestnicy programu przygotowanego przez instruktorów animacji kulturalnej w ramach tegorocznych ferii zimowych, zmagali się ze sztuką iluzji. W specjalnie zaaranżowanej „Komnacie Tajemnic” tworzyli magiczne eliksiry, przechodzili pasowanie na czarodzieja, przyjmując ustalony wcześniej „Kodeks Postępowania Czarodzieja”.
    Okazuje się, że Czarodziej musi wykazywać się nie tylko niebywałą zręcznością, ale także sprytem, fantazją i... dobrym humorem! To właśnie od pozytywnego nastawienia zależy czy wykonanywane w pocie czoła eliksiry bądź magiczne życzenia będą miały swoją moc. Dlatego też podczas naszych spotkań dbaliśmy głównie o to aby nawet przez chwilę się nie nudzić. A o nudzie nie może być mowy, gdy trzeba być niezwykle czujnym i skupionym by pojąć wszystkie te triki i manipulacje, które dokonują się na naszych oczach. Przez pierwsze dni nasi młodzi adepci magicznej sztuki iluzji przygotowywali się do wydarzenia, które zostało zapowiedziane na samym wstępie. Mowa o występie profesjonalnego iluzjonisty, Pana Łukasza Podymskiego, który dosłownie „oczarował” licznie zgromadzoną publiczność w sali widowiskowej. Pierwsze rzędy zajmowali uczestnicy ferii, wśród których znaleźli się szczęśliwcy wylosowani przez Pana Łukasza do pomocy przy niektórych sztuczkach. Nasze przygotowania nie poszły na marne i choć sami uczestnicy byli szczerze zaskoczeni, to okazało się, że naprawdę potrafią czarować! Po sali niosło się gromkie „wow” i słyszane między oklaskami „jak on to robi?!”. Musimy przyznać, że nawet my – dorośli – zastanawialiśmy się jak on to robi?!
    Po zakończonym występie dzieci zostały uhonorowane przez Pana Łukasza Magicznym Certyfikatem Czarodzieja. Kto wie, może jest wśród nich przyszły iluzjonista bądź iluzjonistka? My już teraz jesteśmy przekonani, że oni wszyscy potrafią czarować, każdy na swój sposób!Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
fot. M. Pick, K. Falkowska, J. Wojtania

Więcej zdjęć  na


Sępólno – mamy rekord!


    Miło nam poinformować, że podczas XXVII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w sępoleńskim sztabie padł kolejny rekord! Udało nam się zebrać łącznie 20,231,37 zł, z czego prawie 800 zł to kwota z puszek, które zlokalizowane były w sklepach Państwa Piekut.
    To niezwykle budujące, że w niemal wszystkich miastach co roku padają kolejne rekordy. Tego dnia wszyscy gramy wspólnie, dlatego wielkie słowa uznania należą się tym, którzy w jakikolwiek sposób wsparli Najgłośniejszą Orkiestrę Świata podczas tegorocznego finału. Gratulujemy zgromadzonym sztabom z sąsiednich miejscowości zebranych sum, które już wkrótce wykorzystane zostaną do zakupu specjalistycznego sprzętu na oddziały pediatryczne. I właśnie ta wiadomość jest najistotniejszym przesłaniem tego krótkiego podsumowania XXVII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – pomaganie jest dziecinnie proste! Nawet najmniejsza, symboliczna kwota wrzucona tego dnia do puszek z czerwonym serduszkiem, przekazana zostanie na pomoc najbardziej potrzebującym.
    W tym roku postanowiliśmy do maksimum wykorzystać potencjał tkwiący w naszej lokalnej społeczności, dlatego też pierwszą część programu wypełnili artyści z Warsztatu Terapii Zajęciowej, Wiejskich Ośrodków Kultury w Lutowie i Wałdowie, w tanecznych rytmach zaprezentowali się także goście z bydgoskiej szkoły tańca „Tempo” oraz grupa cheerleaderek z Centrum Kultury i Sztuki, która towarzyszyła występowi Młodzieżowej Orkiestry Dętej CKiS. Były także występy chórów – parafialnego chóru „Cecylia” pod przewodnictwem Pana Grzegorza Sobiechowskiego oraz międzypokoleniowego chóru działającego przy szkole podstawowej w Wałdowie, któremu przewodzi Pan Stanisław Guguła. Muzyczne prezentacje zapewniły grupa wokalna „Lutowianie” i rockowy zespół Smoot z Sępólna Krajeńskiego.     Pomiędzy występami odbywały się pasjonujące licytacje, których przebieg niejednokrotnie przekraczał nasze najśmielsze oczekiwania. Państwa szczodrość sprawiła, że udało nam się zlicytować wszystkie przedmioty jakie zostały przekazane nam na licytacje.  W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy oferowali swoje usługi, produkty i oryginalne fanty – Pani Sandrze Olszewskiej z salonu kosmetycznego „Diva”, Pani  Janinie Bańkowskiej, Pani Marioli Pruskiej z Salonu Fryzjerskiego „Pasja”, Pani Józefie Szmytkowskiej, Panu Szymonowi Szwochertowi i GreenStudio, Hotelowi Jan, Producentowi Materacy i Poduszek „Mart” Panu Tomaszowi Wysockiemu, Panu Piechocie, który oddał na licytację oryginalny t-shirt z ubiegłorocznego finału piłkarskiej Ligi Mistrzów oraz wszystkim z Państwa, którzy brali czynny udział w licytacjach.
    Zwieńczeniem tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy był żywiołowy występ gitarzystki Vanesy Harbek i zespołu Łukasza Gorczycy. Pochodząca z Argentyny Vanesa zaprezentowała iście latynoamerykański temperament, dając się poznać jako gitarzystka i wokalistka o nieprzeciętnych umiejętnościach. Brawurowe interpretacje takich utworów jak „Hit the Road Jack”, „Oye como va” czy zagrany na koniec, w prawdziwie rock'n'rollowej aranżacji, „Proud Mary” na długo zostają w pamięci. Vanesa udowodniła, że nie na darmo określana jest mianem „showmanki”, a Panowie Gorczyca i Dominik to klasa doskonale znana sępoleńskiej publiczności.
    Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to niesamowite wydarzenia, pokazują jak, mimo wszelkim przeciwnością, potrafimy jednoczyć się w szczytny celu. Kolejne rekordy cieszą nie tylko nas, uczestników, ale przede wszystkim tych, dla których co roku kwestujemy. To o nich należy pamiętać, to właśnie dla nich gramy i niech to symboliczne, czerwone serduszko nam o tym przypomina.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick
Fot.: Michał Pick, Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Bajkowy koncert noworoczny dla dzieci


    Zaintrygowani wielkim powodzeniem koncertów noworocznych postanowiliśmy spróbować rozszerzyć tę ofertę, organizując koncert noworoczny specjalnie dla dzieci. Był to doprawdy koncert bajkowy, po pierwsze dlatego, że usłyszeliśmy na nim najpiękniejsze, najbardziej popularne piosenki z bajek, po drugie dlatego, że dzięki atmosferze koncertu i oryginalnym strojom, przenieśliśmy się do świata bajek. Pomogła nam w tym Magdalena Wasylik, młoda, utalentowana wokalistka, której głos dzieci doskonale znają z takich produkcji jak chociażby „Kraina Lodu”, „Trolle”, „Oz: wielki i potężny” czy „Minionki rozrabiają”. Koncert został wyprzedany do ostatniego miejsca, dzięki czemu pełna sala dzieci tańczyła, śpiewała i w radości przeżywała godzinny spektakl wzbogacony pięknymi wizualizacjami i tanecznymi choreografiami zaproszonych gości. Usłyszeliśmy piosenki z takich bajkowych hitów jak „Trolle”, „Kraina Lodu”, ale także „Piękna i Bestia” czy „Mulan”. Dzieci potrafiły rozpoznać piosenki już po pierwszych taktach, to niesamowite jak ważną rolę w bajkowych fabułach odgrywają te śpiewane fragmenty, które nucimy mimowolnie jeszcze długo po seansach. W ten sposób dobrze bawiły się nie tylko najmłodsi, ale i ich rodzice.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick
Fot. - Anna Ramczykowska

Więcej zdjęć  na


Gala Noworoczna 2019
w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim


    Nowy Rok wybrzmiał klasyką. Największe światowe przeboje, arie operowe, musicalowe oraz najpiękniejsze utwory z repertuaru Andrea Bocelli, Canadian Tenors i grupy Il Divo mogliśmy usłyszeć na dwugodzinnym koncercie w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Royal Strauss Orchestra pod dyrekcją Oleksandra Dragana i kwartetu Tenor Bel'Canto.
    Gale Noworoczne w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem, jednak ta, ze wszech miar wyjątkowa, pierwsza Gala w odnowionej sali widowiskowej, cieszyła się tak ogromnym zainteresowaniem, że bilety zostały wyprzedane w ciągu niespełna dwóch godzin po ogłoszeniu sprzedaży. Nowa jakość w odbiorze idzie w parze z jakością wykonawczą muzyków, a ta stała na prawdziwie światowym poziomie. Repertuar oparty na kanwie najpiękniejszych arii i piosenek zarówno opery jak i popkultury zapewnił koncertowi interesującą różnorodność. Imponujące wokalne popisy i nastrojowa, piękna muzyka nie były jedynymi atrakcjami tego dnia. W holu Centrum Kultury i Sztuki na wyraźnie zaskoczonych gości, czekała bowiem Diamentowa Królowa, zwiastun nowego, 2019 roku. Pojawiła się ona tutaj nie bez powodu, opuszczającym koncert wręczała symboliczne diamenty, które potraktować należy jako swego rodzaju talizman szczęścia na najbliższe 12 miesięcy.
    Sępólno Krajeńskie przywitało Nowy Rok z klasą. Słuchając operowych arii, przyglądając się oprawie tanecznej i podziwiając lekkość z jaką te niesłychanie trudne utwory śpiewali Panowie Tenorzy, mogliśmy poczuć się jak na tych światowych Galach, które być może do tej pory oglądaliśmy jedynie na ekranach naszych telewizorów. Raz jeszcze życzymy Państwu wszystkiego najlepszego na ten nadchodzący rok, oby był tak piękny jak Gala, którą wspólnie wspominamy.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick
Fot. - Anna Ramczykowska

Więcej zdjęć  na


  Podsumowanie wizyt studyjnych w ramach programu „Zaproś nas do siebie”

 

   Zakończyliśmy udział w programie „Zaproś nas do siebie” koordynowanym przez Narodowe Centrum Kultury. Pora na podsumowanie – nasi pracownicy odbyli w sumie 300 godzin warsztatów, gościliśmy w Radziejowicach, Warszawie, Radomiu, Białymstoku, Lublinie, Murowanej Goślinie, przejechaliśmy tysiące kilometrów i zwiedziliśmy mnóstwo wspaniałych miejsc, takich jak m.in. Dom Kultury Kadr w Warszawie, Służewski Dom Kultury czy Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach. Przepracowaliśmy wspólnie wiele tematów, które pozwoliły nam lepiej zrozumieć różnorodne aspekty pracy w kulturze i sztuce. Mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach usprawniających promocję i  komunikację,  uczyliśmy się jak ulepszać naszą ofertę programową, jak działać Z a nie DLA w społeczenościach lokalnych, jak aktywizować i wykorzystywać potencjał naszej lokalnej społeczności oraz jak stymulować kreatywność, tak by nigdy nie zabrakło nam świeżych pomysłów. Jesteśmy przekonani, że mozliwość uczestnictwa w programie „Zaproś nas do siebie”, będac dla nas przede wszystkim wyróżnieniem, pozwoli nam dodatkowo podnieść stopień profesjonalizacji naszych działań dzięki wiedzy, którą pozyskaliśmy poprzez bezpośredni kontakt z niezwykle charyzmatycznymi i twórczymi ludźmi. To oni zaprosili nas do siebie, dzieląc się z nami swoim doświadczeniem, teraz my toerię będziemy starali się przekuć w praktykę.

 

 

 

 


Grażyna Łobaszewska ponownie jako pierwsza


    Historia lubi się powtarzać. 11 lat temu Grażyna Łobaszewska wystąpiła jako pierwsza Artystka w naszej placówce, gdy ta zaczęła funkcjonować pod nazwą Centrum Kultury i Sztuki. Tym razem pojawiła się u nas wraz z zespołem Ajagore by zagrać premierowy koncert na naszej sali widowiskowej po jej modernizacji.
    Również utwory, które mogliśmy usłyszeć w roku 2007 zostały poddane przearanżowaniu, tak więc takie przeboje jak „Brzydcy”, „Czas nas uczy pogody” czy „Za szybą” usłyszeliśmy w całkiem nowych, mocno odbiegających od oryginalnych, wersjach. Więcej w nich funkowego feelingu i bluesowej swobody. To zasługa świetnego zespołu, który towarzyszy Pani Grażynie na scenie, Panowie Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitara) oraz Michał Szczeblewski (perkusja) to bardzo zgrane trio, co nie tylko słychać, ale i widać. Bardziej liryczne fragmenty ustępowały miejsca prawdziwie rockowemu graniu, cały koncert był zresztą bardzo dynamiczny, pełen improwizowanych wymian pomiędzy instrumentalistami. Nad wszystkim górował głos Pani Grażyny, który emanuje niezwykłą siłą i charakterystyczną chrypką, od lat będącą znakiem rozpoznawczym Artystki. Sępoleńska publiczność oprócz najnowszych utworów i nieśmiertelnej klasyki usłyszała także dwie pastorałki, rzecz jasna, zaaranżowane tak by pasowały do programu koncertu oraz utwór „Jednego Serca” Czesława Niemena, który znalazł się na płycie „Dziwny jest...” nagranej przez Panią Grażynę i zespół Ajagore w hołdzie Niemenowi.
    Owacje na stojąco poskutkowały bisem - „Pieją kury pieją” z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego (właściwie Grzegorza z Ciechowa). Koncert ten był dowodem na to, że wszystkie te epitety jakimi określa się Grażynę Łobaszewską – jedna z najlepszych polskich wokalistek, jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów etc., nie są w żaden sposób przesadzone. To były niespełna dwie godziny zabawy muzyką i co najważniejsze, dobrze bawiła się nie tylko publiczność, ale i muzycy, którzy dawali wyraz swojemu entuzjazmowi między utworami. Lepszego koncertowego otwarcia naszej sali widowiskowej nie mogliśmy sobie wymarzyć.

 

 


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick
Fot.: Anna Ramczykowska, Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl