Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

 

Archiwum aktualności [3]

 

 

 

 

 

 

 


Dzień Matki z "LUTOWIANAMI"

 

26 maja zespół "Lutowianie " uczestniczył w uroczystościach z okazji "Dnia Matki" w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy na zaproszenie Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizaji Rolniczych. Na spotkaniu z tej okazji uczestniczyli również przedstawiciele KGW i KR z terenu całego województwa, oraz władze: Marszałek Województwa, Wojewoda bydgoski, Starości Powiatowi oraz Burmistrzowie i wójtowie gmin z całego województwa.
Oprócz zespołu naszego wystąpił również zespół z Bysławia "Frantówki".

 

 


Dzień Dziecka

 

Dnia 29 maja 2011 r. na Placu Przyjaźni w Sępólnie Krajeńskim obchodziliśmy Dzień Dziecka. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji. Grupy cyrkowe KLAUNIK oraz TUPTUŚ rozbawiły nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych. Każdy mógł wziąć udział w śmiesznych układach akrobatycznych oraz konkursach. Gościem specjalnym była Pani Halina Benedyk, która w tanecznym kroku zagrzewała najmłodszych do wspólnej zabawy. Nie brakowało również dodatkowych atrakcji w postaci dmuchanego zamku, trampoliny, kul wodnych czy stoisk z zabawkami.

 

 

Więcej zdjęć w naszej galerii 2011

Spektakl - "Kraina łagodności"

 

27 maja mieliśmy okazję wysłuchania wierszy Jana Pawła II, Ks. Jana Twardowskiego oraz Czesława Miłosza.
O ile same wiersze były warte poświęcenia czasu, to ich wykonanie przez Zespół Teatralny GTOP w reż. Eugeniusza Mikołajczyka wzbogaciło je o dodatkowe wrażenia.
Na uwagę zasługuje szczególnie fakt, iż z wierszami takiej głębokiej treści zmierzyła się młodzież i dzieci.

 

 


Warsztaty - batiku

 

Sobotnie przedpołudnie minęło bardzo pracowicie … uczestnicy zajęć  pracowni artystycznej wzięli udział w warsztatach batikowych, organizowanych w ramach Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży. Tematem przewodnim warsztatów był „Człowiek, twarz, maska”.
Młodzież działająca przy sekcji ceramiczno-plastycznej, pod bacznym okiem instruktor Mirosławy Kaczmarek, pieczołowicie zajęła się wykonywaniem swoich pierwszych batikowych prac. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że to bardzo prosta technika, lecz tajemnica tkwi w szczegółach. Technika batiku polega na uzyskiwaniu wzorów na tkaninie, najczęściej bawełnianej, przez pokrywanie płótna gorącym woskiem. Używa się do tego pędzla, patyczka, szpatułki i tjantingu (wzornika). Następnie tkaninę zanurza się w zimnej kąpieli barwiącej. Miejsca pokryte woskiem pozostają nie zabarwione. Po wysuszeniu można nałożyć woskową kolejną fazę wzoru i ponownie barwić w ciemniejszym barwniku. Czynność tę powtarza się wielokrotnie. Po wykonaniu projektowanego wzoru tkaninę prasuje się przez biały papier.

Batik to technika wykonywana przez pokolenia, najbardziej popularna technika w Azji i Indiach.
Nowa forma zajęć przypadła do gustu uczestnikom warsztatów toteż już od września rozpoczniemy działać na szeroka skale. Więc do zobaczenia wkrótce!
A oto krótki fotoreportaż:

 

 

Więcej zdjęć znajdziecie też na - FACEBOOK


„ Podróż do krainy mórz i oceanów”


"Podczas zajęć w Kąciku malucha wraz z moimi małymi artystami postanowiliśmy stworzyć Krainę Mórz i Oceanów. Na kawałku materiału powstały jaskinie i potwory morskie, nie zabrakło również przepięknych, kolorowych Syrenek. Fantazja i pomysłowość maluchów przerosła wszelkie oczekiwania, bo nasza kraina wyglądała cudownie, a dzieci…. ;)  bawiły się przy tym wyśmienicie.
Zapraszamy do naszego kącika wszystkie maluszki, które lubią tworzyć i bawić się sztuką. Nasze zajęcia przyniosą im wiele radości i korzystnie wpłyną na ich rozwój." 

Instruktor pracowni ceramicznej
Mirosława Kaczmarek
tel. 52 3880160 w.6
e@mail: ckis.mirka@go2.pl

 

 


Mapa Kultury

Portal www.mapakultury.pl to interaktywna mapa Polski, tworzona z wizytówek ciekawych miejsc, interesujących opowieści i ludzi wartych pamięci. Zapraszamy pasjonatów kultury do zamieszczania informacji o ciekawostkach, historiach oraz zwyczajach, które kształtują tożsamość danego miejsca.

 

MAPA KULTURY jest tworzona przez jej użytkowników. Na portalu można m.in. opisać swoje ulubione „kulturalne” miejsce, zaprezentować wyjątkową lokalną historię, stworzyć własny szlak turystyczno-kulturowy, albo po prostu dowiedzieć się więcej o wybranym regionie Polski, miejscu lub osobie z nimi związanej. Wszystkie wpisy mogą być komentowane i oceniane przez użytkowników, stając się tym samym interaktywnym źródłem informacji i miejscem dyskusji o „małej historii” Polski.

Od dzisiaj możecie na stronę Mapy Kultury  dostać się bezpośrednio z naszej strony poprzez kliknięcie ikonki w boczym boksie - Zachęcamy do odwiedzin.

Więcej na http://mapakultury.pl

 


 

Sępoleńskie impresje wiosenne

12 maja 2011 r. odbyła się sesja fotograficzna z udziałem podopiecznych Akademii Malucha BAJKOLANDIA pn. „Sępoleńskie impresje wiosenne”.
Dzieci w strojach owadów i zwierzaków odgrywały scenki dramowe przy dźwiękach relaksacyjnej muzyki. Autorką fotografii jest Sylwia Skupiewska, pasjonatka fotografii portretowej.

  Więcej zdjęć w naszej galerii 2011r.

 

ZŁOTA GALA POD PATRONATEM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO PIOTRA CAŁBECKIEGO


Zakończyły się już obchody jubileuszu 50-lecia Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Z tej okazji mieliśmy przygotowaną dla Państwa niepowtarzalną ofertę kulturalną.


W Centrum Kultury i Sztuki gościliśmy między innymi znanego krytyka filmowego, Pana Tomasza Raczka, który niezwykle emocjonalnie opowiadał o przyjaźni z Zygmuntem Kałużyńskim oraz kulisach filmu poświęconego jego osobie pt. „Pół życia w ciemnościach”

 


W kalendarzu imprez nie brakowało również chwili poświęconej Janowi Pawłowi II. Dzień przed Beatyfikacją spotkaliśmy się na koncercie pt. „Pontyfikat Miłości” w wykonaniu Joanny oraz Marcina Gałka-Walczykiewiczów. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z życia Papieża, jak również przygotować się duchowo do jego beatyfikacji.

 


Ogromne emocje towarzyszyły w szczególności jubileuszowej „Złotej Gali”. Dyrektor oraz pracownicy CKiS dołożyli wszelkich starań, by uczcić tą jedyną i niepowtarzalną w historii chwilę. Wyróżniliśmy w szczególności tych, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do rozwoju kultury w naszym regionie. Powstała przy tej okazji kronika filmowa, zawierająca najistotniejsze przedsięwzięcia i wydarzenia na przestrzeni minionych 50 lat. Nie brakowało również doznań artystycznych.
Oprawę muzyczną przygotował „Septet Pomorski” wraz z solistami Grażyną Nitą oraz Pawłem Krasulakiem, którzy wykonali takie utwory jak „Polka tik tak”, „Barcelona z operetki”, „Non ti scordar di me”, czy „Co się dzieje, oszaleje”. Jubileuszową „Złotą Galę” poprowadził Maciej Puto, konferansjer, wokalista i scenarzysta wielu koncertów. Przeżyliśmy niesamowite wrażenia oglądając najbardziej roztańczony spektakl z udziałem tancerzy grupy „Plus” działającej przy Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

 


Tuż po uroczystej gali przenieśliśmy się w sentymentalną podróż muzyczną, która odbyła się na sępoleńskim molo. W tym dniu uhonorowaliśmy w szczególności twórczość zdolnej młodzieży, należącej do sekcji Centrum Kultury i Sztuki. Nagrodzeni wezmą udział w warsztatach organizowanych przez Krzysztofa Zanussiego w Warszawie.W amfiteatrze nie brakowało również koncertów. Mieliśmy okazję wysłuchać repertuaru przygotowanego przez Studio Piosenki Centrum Kultury i Sztuki, oraz grupę „Sebastianie i Halina”. Gościem szczególnym była znana wokalistka polskiej sceny muzycznej, Irena Jarecka. Artystka rozgrzewała muzyką publiczność, śpiewając swoje największe przeboje.

 


Obchody jubileuszu 50-lecia Centrum Kultury i Sztuki zakończyły się koncertem pn. „Naga prawda o muzyce klasycznej” w wykonaniu znanego, polskiego pianisty, Waldemara Malickiego. Artysta przybliżył publiczności twórczość znanych kompozytorów Wolfganga Amadeusza Mozarta, Ludwiga van Beethovena, Roberta Schumana czy też Fryderyka Chopina. Koncert odbył się w eleganckim, jak przystało na klasyczny wieczór stylu, który chwilami przeplatał się z elementami satyry, co w szczególności zapadło w pamięci widzów. 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia całej fotorelacji z obchodów 50-lecia CKiS w naszej galerii.

"Nasze" talenty w internecie

O "wychowankach" sekcji CKiS można poczytać nie tylko na naszej stronie - zobaczcie jak postrzegani są przez inne portale!

► Katarzyna Myślińska (www.krajna.eu)

► Roksana Sztandera (www.krajna.eu)

 


Wizyta monitorująca - Dom Kultury+

W dniach 2-4 maja odbyła się w CKiS wizyta monitorująca, którą przeprowadziła Ewa Zbroja ogólnopolski koordynator programu Dom Kultury+ z Narodowego Centrum Kultury. Podczas wizyty pani Ewa uczestniczyła we wielu wydarzeniach artystycznych: "Złotej Gali" jubileuszu 50-lecia CKiS, Sentymentalnej podróży muzycznej w amfiteatrze na molo w wykonaniu Młodzieżowego i dziecięcego studia piosenki oraz gwiazdy koncertu Ireny Jarockiej, oraz koncercie Waldemara Malickiego "Naga prawda o muzyce klasycznej". Ponadto odbyło się szereg spotkań i rozmów o kulturze m.in. z mieszkańcami, pracownikami, Waldemarem Malickim, z przedstawicielami władz i rad sołeckich z wszystkich wsi naszej gminy. Była to dla nas wszystkich niezwykle owocna wizyta.

 

 

 


Dom Kultury+

Organizatorem Programu Dom Kultury+ jest Narodowe Centrum Kultury . Do współpracy w ramach tego programu zaproszono wszystkie domy kultury ze szczególnym uwzględnieniem tych, które położone są w gminach wiejskich, miejsko-wiejskich i miastach do 20 tys. mieszkańców i które czują potrzebę zmiany wizerunku, wypracowania nowej misji i wizji, nawiązania bliskiej współpracy ze środowiskiem lokalnym.

 

Więcej o programie Dom Kultury + i najświeższe informacje z nim związane - także o nas, znajdziecie na stronach:

- www.domkulturyplus.pl/

- www.facebook.com


 

 


 

 

UWAGA KIEROWCO!
W związku z planowanymi na dzień 2 maja 2011 r. (poniedziałek) imprezami plenerowymi w Sępólnie Krajeńskim, informujemy kierowców, że odcinek drogi przy ulicy Jeziornej (od byłej szkoły zawodowej do mola spacerowego) będzie zamknięty w godz. od 15.00 do 24.00.  Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.

 


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl