Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

 

Archiwum aktualności [4]

 

 

 

 

 

 

 


FOTO*MANIAC - Nabór zakończony!

 

 FOTO*MANIAC - Nabór zakończony!

 

"Informujemy, iż nabór na warsztaty fotograficzne [FOTO*MANIAC] został zakończony. Dziękujemy za zgłoszenia. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych działaniach organizowanych w ramach programu "DZIUPLA FOTOGRAFICZNA".

Więcej informacji już niebawem na naszej stronie."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


"Muzyczne podróże po świecie" - "FANFARY NIEMIGI"

 

2 lipca 2011 r. o godz. 18:00 miało miejsce wydarzenie artystyczne organizowane w ramach cyklu "Muzyczne podróże po świecie". Tym razem gościliśmy Orkiestrę Dętą z zespołem Mażoretek "FANFARY NIEMIGI" z Collegu Sztuk w Mińsku pod dyr. Ernesta Kalinowskiego. Grupa uczestniczy w V Edycji wymiany dzieci i młodzieży pn. "Okno na Wschód" organizowanej przez Stowarzyszenie Kultury Ludowej "Kundzia" oraz Fundację Centrum Dialogu Kultur im. Jakuba Kołasa w Chełmnie, ze wsparciem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Burmistrza Miasta Chełmna.

 

 

 


POTWÓR POKONANY – WIKINGOWIE ZWYCIĘŻYLI

 


Święto wody, ognia, słońca i księżyca obchodzono w Sępólnie na sępoleńskim molo. Podczas magicznej nocy rozpalono ognisko na wodzie, puszczano wianki z zapalonymi świecami, czytano rozmaite wróżby, bardzo często związane z miłością, które miały pomóc poznać przyszłość.

Mieszkańcy mogli podziwiać zespół Kaszebe z Chojnic w barwnych strojach ludowych. Po kilkudniowej podróży pociągiem i autokarem wystąpił dla nas zespół Sybiracy z Syberii. Imprezie towarzyszyły pokazy ratownictwa wodnego, chrzest młodych żeglarzy z sępoleńskiego klubu sportowego, koncert orkiestry dętej i koncert Krzysztofa Napiórkowskiego.

Atrakcje dla mieszkańców miała stanowić bitwa Wikingów z sępoleńskim potworem, który po 650 – latach obudził się i opuścił zatopiony na dnie jeziora zamek.

 

fot. Sylwia Skupiewska


Więcej zdjęć w galerii 2011r.


Warsztaty fotograficzne FOTO*MANIAC

 

 

Pliki do pobrania:

- Karta zgłoszenia (WORLD)


- Regulamin (WORLD)


„Sępoleńskie Lato Artystyczne”

 

Zapowiedzią „Sępoleńskiego Lata Artystycznego” była instalacja sztuki nowoczesnej, którą przygotowała sekcja „PRO ART STUDIO-czyli sztuki plastyczne”.

Dnia 22 czerwca 2011 r. od godz. 10:00 mieliśmy okazję podziwiać prace. Stare instrumenty nabrały wyrazistych barw, przyciągając tym samym grono ciekawej młodzieży. Performans ten miał zapowiedzieć „Sępoleńskie Lato Artystyczne”, czyli wydarzenia kulturalne, szereg warsztatów artystycznych i innych. Zapraszamy do śledzenia kalendarza wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Zapraszamy!!!


 

 


Profilaktyka jest najważniejsza!!!

 

17 czerwca w Muszli Koncertowej na plaży miejskiej w Sępólnie Krajeńskim odbył się koncert zespołów „Na ostatnia chwilę”, „Ptaky” i „Big Wolf On Drugs”.


Organizatorami koncertu byli Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Centrum Kultury i Sztuki.

Ideą koncertu było dotarcie do jak największej ilości słuchaczy, szczególnie młodych ludzi, którym poprez rockową muzykę można przekazać kilka głównych zagrożeń podczas wakacji ze strony "używek"!
 

Obszerna fotorelacja z koncertu w naszej galerii 2011r.


Konkurs - OCALONE HISTORIE

 

Konkurs - OCALONE HISTORIE
Przedmiotem konkursu jest reportaż historyczny będący zapisem wspomnień babci, dziadka, cioci, wujka, sąsiada czy przyjaciela - wystarczy nagrać i spisać prawdziwą opowieść jednego ze swoich bliskich!
Prace należy nadsyłać do 30 września 2011r.

Szczegóły konkursu na www.ioh.pl

 

 

 

 

 


WOK Lutowo 


 

WOK w Lutowie z każdym dniem zyskuje blasku. Najmłodsza grupa dzieci przy Ośrodku Kultury w Lutowie z nowym napisem na budynku.

 

 

 

 


Lekcja życia i kultury u Państwa Zanussich

 

Sępoleńska młodzież działająca na co dzień w sekcjach Centrum Kultury i Sztuki przebywała w domu, znanego reżysera Krzysztofa Zanussiego. Dom pana profesora jest domem otwartym – codziennie przebywa w nim wiele osób, przyjeżdżają ekipy telewizyjne, można spotkać znanych aktorów.
Nie czytajcie książek dobrych, bo życie jest za krótkie, czytajcie tylko najlepsze – przekonywał reżyser sępoleńską młodzież. Pamiętajcie, że uliczni tancerze to ,,kultura niska” – i nie jest to obelżywe określenie.

Pan profesor pokazał naszej młodzieży kawałek swojego życia, w którym główną rolę nie odgrywają pieniądze, wywiady, sława tylko kontakty z wartościowymi ludźmi. Przekonywał, że dobry film to taki, po obejrzeniu którego człowiek staje się lepszy, ma zapał do dobrego, szlachetnego życia. Reżyser w swoich wypowiedziach odrzuca wszystko, co masowe. Większość zawsze jest w błędzie. Brak samodzielnego myślenia przekłada na brak odpowiedzialność za swoje czyny.
Dzięki gościnności Państwa Zanussich młodzież zwiedziła Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach, zobaczyła grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, warszawską cytadelę i bramę straceń, zabytki Starego Miasta i kolumnę Zygmunta III oraz słynne Łazienki Królewskie i Pałac Młodzieży. Niewątpliwie nie lada wydarzeniem był także udział młodzieży w próbie spektaklu reżyserowanego przez pana Krzysztofa Zanussiego w Warszawskiej Operze Kameralnej.
Grupa zwiedziła również ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, który jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie, oraz Centrum Nauki „Kopernik", w którym mogła samodzielne przeprowadzać doświadczenia na interaktywnych wystawach.
  Młodzieży najbardziej utkwiły w pamięci słowa ,,Masowy” człowiek sam nie myśli, zdaje się na myślenie innych, czy dużych systemów sterujących myśleniem. Brak samodzielnego myślenia przekłada się na brak odpowiedzialności za swoje czyny. Czy słowa te utkwią w pamięci młodych ludzi, czas pokaże.

 

 


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl