Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

 

Archiwum aktualności [5]

 

 

 

 

  


 Robert Moskwa w Sępólnie

"KOCHAMY POLSKIE SERIALE" - Robert Moskwa

Drugiego września odbyło się spotkanie  w ramach cyklu "KOCHAMY POLSKIE SERIALE". Robert Moskwa to aktor znany przede wszystkim z roli doktora Artura Rogowskiego w serialu "M jak miłość". W 1991 roku ukończył PWST we Wrocławiu. Jest założycielem i dyrektorem wrocławskiego Teatru K2. Wystąpił m.in. w "Krollu", "Życie jak poker".

Więcej zdjęć ze spotkania w naszej galerii "Kochamy polskie seriale"

Zakończono warsztaty plastyczne w ramach projektu

„Całkiem niebanalne wakacje w Sępólnie Krajeńskim”.


Dnia 1 września 2011 r. zakończył się ostatni cykl projektu pt. „Całkiem niebanalne wakacje w Sępólnie Krajeńskim”. Za nami 12 spotkań, 2 warsztaty z cyklu „BLEJTART – spotkania z artystami”, 2 imprezy plenerowe oraz 3 warsztaty dla najmłodszych uczestników projektu, które realizowaliśmy wspólnie z ich organizatorami. Ukończyliśmy już 30 prac, a 5 których malowanie już rozpoczęto, dokończone zostaną w ramach kontynuacji projektu przez sekcję „PRO ART STUDIO”, działającej przy Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Niebawem wystawa prac grupy Całkiem Niebanalnej Grupy Artystów Sępoleńskich, jak również najmłodszych uczestników projektu. Zachęcamy do śledzenia dalszych działań na stronie: http://niebanalnewakacje.blogspot.com/

 


„BLEJTART – spotkanie z artystką”

czyli nowa oferta CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dnia 31 sierpnia w godz. 11.00 – 15.00 odbyło się spotkanie z artystą, Panem Januszem Tymeckim w ramach cyklu pt. „BLEJTART – spotkania z artystami”. Jest to nowa oferta Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, podczas których uczestnicy projektu „Całkiem niebanalne wakacje w Sępólnie Krajeńskim” mogli czerpać z doświadczenia warsztatowego twórcy, jak również, korzystając z okazji, rozwiać wszelkie wątpliwości związane ze sztuką plastyczną. Kontynuację projektu przewiduje się już od połowy września br., natomiast najbliższe spotkanie z cyklu „BLEJTART – spotkania z artystami” już 2 września 2011 r. o godz. 17.00 na sępoleńskim molo. Zapraszamy!

 


 


Co motyl zobaczył w trawie?

Dnia 25 sierpnia 2011 r. odbyło się ostatnie spotkanie ART ATTACK realizowane w ramach projektu "Całkiem niebanalne wakacje w Sępólnie Krajeńskim", który współfinansuje Gmina Sępólno Krajeńskie. Organizatorami warsztatów było Stowarzyszenie "KGW i KR" Gminy Sępólno Krajeńskie oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Tym razem wraz z rodzicami i opiekunami wyruszyliśmy do świata wyobraźni, w którym dominowały pastelowe barwy. Odkryliśmy tajniki świata przyrody, tworząc piękne motyle i rozmaite, wielkoformatowe kwiaty. Warsztaty miały na celu zachęcić najmłodszych oraz ich opiekunów do twórczego spędzenia czasu wolnego z najbliższymi, jak również przekazać najciekawsze metody edukacji poprzez zabawę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz grupie CNGRS (Całkiem Niebanalna Grypa Artystów Sępoleńskich), za pomoc w realizacji projektu.

 


 


ART ATTACK

 

Za nami kolejne warsztaty dla najmłodszych uczestników projektu pn. „Całkiem niebanalne wakacje w Sępólnie Krajeńskim”. Dzieci, przy dźwiękach muzyki klasycznej, stworzyły swój pierwszy w życiu kolaż pn. „Pastelowe Zwierzaki”. Już niebawem wykonane przez dzieci prace będzie można podziwiać na wystawach organizowanych w przestrzeni miejskiej. Tymczasem zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie, które już 25 sierpnia o godz. 11:00. Do zobaczenia!

 


 


„Całkiem niebanalne warsztaty w Sępólnie Krajeńskim” – oferta warsztatów plastycznych dla młodzieży.

 

Cykl II projektu trwa. Tematem warsztatów są krajobraz oraz detal. Tym razem wyruszyliśmy w przestrzeń miejską, rysujemy nie tylko w centrum miasta, ale również na sępoleńskim molo, czy plaży miejskiej. Młodzież świetnie radzi sobie z techniką rysunkową. W cyklu III sprawdzimy ich umiejętności malarskie. Tymczasem zapraszamy Państwa do śledzenia poczynań Całkiem Niebanalnej Grupy Artystów Sępoleńskich na cyklicznym wydarzeniu kulturalnym, organizowanym przez samorządy mieszkańców, które odbędzie się w tą sobotę – 20 sierpnia, godz. 16:00. ZAPRASZAMY!


 VII Jarmark Św. Wawrzyńca już za nami!

 

W ubiegłą niedzielę, 14 sierpnia 2011 r., przygotowaliśmy dla mieszkańców i przybyłych do naszego miasta turystów szereg atrakcji. Już od godziny 14:00 mogliśmy podziwiać wystawę pojazdów zabytkowych zorganizowaną przez Tucholskie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych Dragon, plenerową wystawę fotograficzną minionych wydarzeń kulturalnych zrealizowanych przez Centrum Kultury i Sztuki, czy prace uczestników warsztatów prowadzonych w ramach projektu „Całkiem niebanalne wakacje w Sępólnie Krajeńskim”. Dodatkowymi atrakcjami były warsztaty rękodzieła artystycznego oraz pokazy chemiczne pod nazwą Profesor Sowa i dr Mądra Głowa. Stragany obfitowały w rozmaite prace twórców ludowych, natomiast dla prawdziwych smakoszy oczekiwał stół, który obfitował w rozmaite przysmaki kulinarne konkursu GRAND PRIX VII Jarmarku Św. Wawrzyńca. Muzycznych atrakcji dostarczyły nam warsztaty Ryszarda Bazarnika, czy koncerty zespołów: „FORBIDDEN CITY”, Romano Dzipen, kapela podwórkowa „JAKO TAKO”, Studio Piosenki CKiS, jak również długo wyczekiwany koncert MAŁGORZATY OSTROWSKIEJ.

Fotorelacja w skrócie:

Więcej w naszej galerii 2011r.

Obchody Dni Sępólna Krajeńskiego dobiegły końca.

Za nami 5 intensywnych dni, podczas których mieliśmy okazję uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych. Gwiazdami tegorocznych obchodów były niewątpliwie Barbara Bursztynowicz - Elżbieta z serialu Klan (spotkanie zorganizowano w ramach cyklu Kochamy polskie seriale), oraz polska piosenkarka rockowa - Małgorzata Ostrowska. Ofertę przygotowaliśmy z myślą o każdym, kto w sposób kulturalny i twórczy chciał spędzić tegoroczne wakacje. Jednak to nie koniec sępoleńskich atrakcji. Zapraszamy do uczestnictwa w najbliższych koncertach, które już niedługo na sępoleńskim molo.
 


 

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII 2011r.

Organizatorzy:

Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim, Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, MLKS „KRAJNA”, Art. Cafe w Sępólnie Krajeńskim, Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

 


„Całkiem niebanalne wakacje w Sępólnie Krajeńskim"

 

Cykl I projektu dobiegł końca wraz z Obchodami tegorocznych Dni Sępólna. Zorganizowaliśmy w ramach obchodów nie tylko warsztat dla najmłodszych uczestników projektu, ale również zajęcia dla młodzieży przemieszczając się na sępoleński stadion. Plener mijał przy dźwiękach niesamowitych koncertów przygotowanych przez lokalne instytucje. Zaprosiliśmy do rysowania również mieszkańców Sępólna, którzy z przyjemnością dołączali do naszej grupy Młodych Artystów. 16 sierpnia zapraszamy do uczestnictwa w plenerze, którego myślą przewodnią będzie architektura.

 


 


„Muzyczne podróże po świecie”

CKiS zaprasza na „Muzyczne podróże po świecie”

dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury +

 

W dniu 26.08.2011 o godz. 19:30
zespół ABIDAR  z Iranu oraz  zespół SHABAB EL MARWA  z Egiptu

 

W dniu 28.08.2011r. o godz. 14:00
koncert zespołu EGE UNIVERSITESI HALK DANSLARI TOPLULUNGU  z Turcji

Koncerty odbędą się na sępoleńskim Molo.

Zapraszamy serdecznie!


WARSZTATY ROZPOCZĘTE

 

Prosto z pracowni plastycznej Centrum Kultury i Sztuki, relacjonujemy dzisiejsze poczynania twórcze uczestników warsztatów plastycznych pn. "Całkiem niebanalne warsztaty w Sępólnie Krajeńskim", które współfinansuje Gmina Sępólno Krajeńskie. Dziś wraz z instruktorką, Mirosławą Hass wprawiamy się w technice rysunkowej, a konkretnie - KOMPOZYCJI. Uczestnicy dzielnie walczyli z ustawieniem swojej pierwszej instalacji, którą na tą chwilę przelewają na kartki papieru.

Państwa zapraszamy do śledzenia naszych poczynań twórczych.

 


Więcej informacji na stronie: www.niebanalnewakacje.blogspot.com

ORGANIZATORZY:

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Kół Gospodyń Wiejskich i Kółek Rolniczych” Gminy Sępólno Krajeńskie
Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim


„Remont i wyposażenie Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie”

 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

przystąpiło realizacji projektu:

„Remont i wyposażenie Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie”

Projekt  współfinansowany przez Unię Europejską  w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Oś 3 - Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej
Działanie - 313, 322, 323 "Odnowa i rozwój wsi"

Celem projektu jest zaspokojenie potrzeb społecznych oraz podniesienie poziomu integracji społecznej poprzez udostępnienie mieszkańcom nowo wyremontowanych i wyposażonych pomieszczeń w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie
Projekt zakończy się do 30 listopada 2011 roku.

 


"POCZTÓWKI Z PSYCHIATRYKA"

Dnia 28 lipca 2011r. miała miejsce wystawa fotografii Patryka Goździckiego pt. "POCZTÓWKI Z PSYCHIATRYKA".
Prace naszego rodzimego artysty przyciągnęły sporą liczbę odbiorców tego rodzaju twórczości. Wystawa odbyła się w niecodziennej scenerii, bo na sali kinowo - widowiskowej CKiS, a oto krótka relacja fotograficzna z wydarzenia:

 

Więcej w naszej galerii 2011r.


GRAND PRIX JARMARKU!!!

 

Centrum Kultury ogłasza konkurs kulinarny GRAND PRIX VII Jarmarku Świętego Wawrzyńca w następujących kategoriach:


I.     Przetwory mięsne i wędliny
II.    Produkty piekarskie
III.   Produkty cukiernicze
IV.    Przetwory warzywne i owocowe
V.     Przetwory mleczne
VI.    Nalewki
VII.   Miód
VIII.  Inne


Osoby zainteresowane prosimy o kontakt do 10 sierpnia 2011 r. z Centrum Kultury i Sztuki, ul. Tadeusza Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie,  tel. 52 388 01 60. (od poniedziałku do piątku w godz. 7-15).

 


Wystawco zgłoś się na Jarmark!!!

 

 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie zaprasza twórców ludowych, wystawców na Jarmark św. Wawrzyńca, który odbędzie się 14 sierpnia 2011 r. na Stadionie MLKS „Krajna”.

Zgłoszenia zainteresowanych przyjmujemy do dnia 5 sierpnia 2011 r. w sekretariacie CKiS lub tel. 523880160.

 

 

 


Znany amerykański saksofonista na sępoleńskim molo!

 

Koncert Maciej Fortuna Quintet feat. Mack Goldsbury to przede wszystkim niezwykle ciekawe zderzenie dwóch światów: młodego pokolenia muzyków jazzowych z Europy i reprezentanta starszej generacji jazzmanów z USA.

Maciej Fortuna Quintet to dobrze rokujący zespół, który powstał we Wrocławiu, a dokładniej na tamtejszej Akademii Muzycznej. Wszyscy muzycy są absolwentami lub studentami wydziału jazzu tej uczelni. Każdy z nich ma już swoje osiągnięcia na konkursach, grywa w kilku projektach i świadomie kształtuje swoją ścieżkę artystyczną. Skład zespołu to: Maciej Fortuna (trąbka, fluegelhorn), Karol Gola (saksofony, flet), Dominik Mąkosa – fortepian, Grzegorz Piasecki – kontrabas oraz Wojciech Bulioski – perkusja.

MACIEJ FORTUNA - Trębacz, jeden z najciekawszych i najbardziej dynamicznych muzyków jazzowych młodego pokolenia. Lider i współpracownik wielu zespołów jazzowych, nierzadko międzynarodowych (MFQuartet, Switch On Quintet, Maciej Fortuna & Stefan Weeke Project, Maciej Fortuna Quintet, Mack Goldsbury&The Polish Connection, Ernst Bier&Mack Goldsbury Group). Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, zarówno zespołowych, jak i indywidualnych. Został uznany ‘Nową Nadzieją’ polskiego jazzu zajmując pierwsze miejsce w kategorii ‘Nowa Nadzieja’ w ankiecie ‘Jazz Top 2010’ czasopisma ‘Jazz Forum’. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie trąbki jazzowej Piotra Wojtasika.
Od 2010 roku jest wykładowcą trąbki jazzowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu.

MACK GOLDSBURY - urodził się w Texasie w 1946 roku. Przez wiele lat mieszkał w Nowym Jorku, gdzie współpracował z tuzami światowego jazzu. Już jako siedemnastolatek był profesjonalnym i rozpoznawalnym muzykiem dzięki potężnemu brzmieniu swego saksofonu i niesamowitej energii w improwizacjach. Brał udział w nagraniu ponad 50 płyt CD oraz występował na festiwalach jazzowych na całym świecie. Jego nagrania można usłyszeć zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak również w Europie czy w Japonii.

 

 

Więcej zdjęć w naszej galerii -  "Muzyczne podróże po świecie"


 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl