Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

 

Archiwum aktualności [6]

 

 

 

 


Działając lokalnie – III Pomorskie Forum Animatorów Kultury

W dniach 21-23 października w Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym odbyło się III Pomorskie Forum Animatorów Kultury. Podczas spotkań dyskutowano nad problematyką doskonalenia animatorów, ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego, czy finansowaniu kultury na wsi. Już tradycyjnie, Forum było okazją do zapoznania się z wybranymi tzw. „dobrymi praktykami”, czyli nowatorskimi projektami realizowanymi na terenach wiejskich. Swoje inicjatywy i działania zaprezentowały organizacje, instytucje kultury i grupy nieformalne z Kaszub, Kociewia, Żuław, Powiśla, czy Krajny. Do prezentacji Lokalnych Inicjatyw zaproszono również Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, które z racji swojego kulturowego oddziaływania w Gminie Sępólno Krajeńskie realizuje różnorodne działania kulturalne na terenach wiejskich. Głównym celem działań CKiS jest monitoring oddolnych potrzeb lokalnej społeczności oraz zawiązanie sieci współpracy. W kuluarach Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego zaprezentowano m.in. „Generator Pomysłów”, „ARTiKi – czyli gminne pracownie edukacji kulturalnej”, czy Alternatywne Ośrodki Edukacji Przedszkolnej. Największym zainteresowaniem cieszył się „Generator Pomysłów”, który ma za zadanie wyłonić dziesięcioro młodych ludzi z terenów wiejskich Gminy Sępólno Krajeńskie, chcących zainicjować zmiany w miejscowościach, z których pochodzą.


 


„BARWY JESIENI”
- relacja z zajęć plastycznych w sekcji „KIDS PRO ART” w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim -

Barwy jesieni były tematem przewodnim wtorkowych zajęć plastycznych. Te cykliczne spotkania kierowane są do dzieci ze szkół podstawowych.

Najpierw dzieci mogły obejrzeć bajkę Hansa Christiana Andersena „Brzydkie Kaczątko” oraz wysłuchać krótkiego fragmentu dotyczącego obecnej pory roku. Tuż po zapoznaniu się z materiałem rozpoczęliśmy dyskusję, która dotyczyła atrybutów jesieni oraz jednej z XII wartości Kompasu Moralnego – PIĘKNO. Tuż po tzw. „Burzy mózgów” dzieci same wciągnięte zostały do kolorowej zabawy farbami, pastelami i ...liśćmi. Z tych kilku prostych materiałów powstały fenomenalne kolaże.

Celem sekcji KIDS PRO ART jest wychowanie poprzez sztukę, poprawa sprawności manualnej, wyrażanie emocji w procesie twórczym uczestnika. Są to warsztaty plastyczne inspirowane literaturą dziecięcą, wpływającą na wyobraźnię dziecka. Wszystko to w przyjaznej atmosferze we wnętrzu prawdziwej pracowni plastycznej.

Każde zajęcia organizowane w sekcji KIDS PRO ART mają swoją niepowtarzalną tematykę. Ich przebieg i odbiór przez dzieci jest każdorazowo także niespodzianką dla prowadzącej je Sylwii Skupiewskiej. Kolejne spotkanie już za za tydzień. Polecamy!

 


GENERATOR POMYSŁÓW


Dnia 7 października 2011 r. miała miejsce inauguracja gminnego projektu GENERATOR POMYSŁÓW. Pierwszym zadaniem, które zainicjowała młodzież z Komierowa była sesja fotograficzna opierająca się na tradycji wymienionej miejscowości. Dziewczęta przy pomocy instruktorów Sylwii Skupiewskiej i Ewy Quiring-Korczak wytrwale pozowały do zdjęć, które zaprocentocentowały wzrostem zaangażowania młodzieży w kształtowanie aktywności społecznej Gminy Sępólno Krajeńskie.

Niebawem kolejne działania realizowane na terenie naszej gminy!

 

 


SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA

Magda Steczkowska zainaugurowała otwarcie Sępoleńskiego Uniwersytetu Dziecka. Jest to nowa inicjatywa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, mająca na celu nieskrępowany rozwój intelektualny dzieci. Poprzez nasze działania chcemy kształtować osobowość człowieka poszukującego, małego odkrywcy. W sępoleńskim uniwersytecie nie będzie nudnych wykładów, żmudnych kolokwiów, klasówek, zaliczeń i egzaminów. Proponujemy dzieciom podróż w świat wiedzy. Program oparty jest na kompasie 12 wartości moralnych, którymi są: szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga, samodyscyplina, pokojowość, szczęście- optymizm- humor, sprawiedliwość, piękno, przyjaźń i miłość, mądrość. W inauguracji uniwersytetu uczestniczyło ponad 300 dzieci. Podczas spotkania Burmistrz Sępólna Krajeńskiego pasował dzieci na studentów SUD. Podczas pierwszego spotkania mówiono o szacunku i prawidłowym zachowaniu się na koncercie. Uczono najmłodszych szacunku do artysty, do innych widzów i całej publiczności.
 

 


PRO ART STUDIO nagrodzone

w Wojewódzkim Przeglądzie Plastycznej Twórczości Dzieci i Młodzieży KAMELEON

Dnia 29 września 2011 r. w kuluarach Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy po raz osiemnasty wręczono nagrody dla najlepszych w Wojewódzkim Przeglądzie Plastycznej Twórczości Dzieci i Młodzieży KAMELEON. Do przeglądu zgłosiły się dwie sekcje działające przy Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, a mianowicie: Pracownia Ceramiczna, której instruktorem jest Mirosława Kaczmarek oraz Pracownia PRO ART STUDIO, nad którą opiekę sprawuje Sylwia Skupiewska. Sekcje te przesłały prace młodych sępoleńskich artystek, tj. Mileny Spychała, Nikol Urban, Pameli Panasiuk oraz Sabiny Adamskiej. Za jedne z najlepszych uznano uczestniczki sekcji PRO ART STUDIO, Sabinę Adamską oraz Milenę Spychała. Do XVIII Edycji Wojewódzkiego Przeglądu Plastycznej Twórczości Dzieci i Młodzieży nadesłano ok. 800 prac z całego regionu. Podczas uroczystości w galerii nagrodę „Złotej pracowni” otrzymało Włocławskie Centrum Kultury, warunkiem zdobycia w.w. nagrody było systematyczne prowadzenie zajęć, wysoki poziom prac oraz udział w konkursie w kolejnych trzech latach.

Głównym celem konkursu jest upowszechnianie kultury plastycznej wśród dzieci i młodzieży, inspirowanie do własnej twórczości, konfrontacja dorobku artystycznego kół zainteresowań i sekcji plastycznych działających na terenie województwa.

 


WYSTAWY TRWAJĄ

Dnia 2 września 2011 r. zakończył się projekt pn. „Całkiem niebanalne wakacje w Sępólnie Krajeńskim”, który kierowany był do utalentowanych plastycznie młodych ludzi, rozumiejących sztukę. Warsztaty plastyczne realizowane w ramach projektu oparte były na wiedzy teoretycznej z rysunku oraz malarstwa. Uczestnicy zapoznali się z różnymi technikach oraz technologiami wykorzystywanych w twórczości plastycznej. Tematyką prac była martwa natura, krajobraz, detal oraz architektura. Działania warsztatowe miały charakter plenerowy w wybranej przestrzeni miejskiej. Młodzież biorąca udział w projekcie stanęła również przed bardzo ważnym zadaniem animatorskim, zrealizowania warsztatów plastycznych dla najmłodszych oraz akcji plastycznej podczas stałej imprezy kulturalnej pn. „Dni Sępólna”.
Uczestnicy projektu utrwalili na obrazach znane miejsca Sępólna Krajeńskiego oraz jego okolic. Rezultatem projektu jest wystawa prac powstałych podczas warsztatów, które udostępniamy w przestrzeni miejskiej - witrynach sklepowych, urzędzie, hipermarketach, bankach, tak, aby trafić ze sztuką do każdego odbiorcy i wprawić w ruch wrażliwość estetyczną naszych mieszkańców.

 

 


GWIAZDY POLSKIEGO TEATRU NA SĘPOLEŃSKIEJ SCENIE

Maciej Damięcki, Marek Siudym, Jacek Kawalec, Piotr Skarga, Ryszard Koty wystąpili na sępoleńskiej scenie CKiS w spektaklu ANDROPAUZA. Aktorzy wcielili się w rolę kuracjuszy spotykających się w sanatorium. Pięć odmian osobowości, pięć charakterów i pięć życiorysów. J jeden wspólny wróg – doktor ZUS.
 

Więcej w naszej galerii 2011r.

FOTOKIDS

Dnia 28 września rozpoczęliśmy zajęcia w sekcji „DZIECIĘCA PLANETA – AKADEMII MALUCHA BALKONADIA” pn. „FOTOKIDS”. Na pierwszy plener maluchów wyruszyliśmy do Jazdrowa, urokliwej miejscowości, pełnej klimatycznych scenerii. Dzieci miały okazję przenieść się do minionych czasów, w których odgrywały krótkie etiudy teatralne przy pomocy instruktorów. Celem plenerów jest zapoznanie najmłodszych z podstawami fotografii cyfrowej, którym towarzyszą warsztaty teatralne. Efektem naszych działań jest relacja fotograficzna, zapraszamy do śledzenia poczynać małych fotografów.
 

Więcej na naszym profinu


Sępoleński Uniwersytet Dziecka

Centrum Kultury i Sztuki przygotowało nową ofertę dla najmłodszych. Już w październiku odbędzie się inauguracja Sępoleńskiego Uniwersytetu Dziecka. Jest to przedsięwzięcie mające na celu nieskrępowany rozwój intelektualny dzieci. Dzieciństwo to szczególny moment rozwijania talentów i określonych predyspozycji, które jeżeli nie zostaną w porę zauważone mogą zostać utracone. W sępoleńskim uniwersytecie będą odbywały się interaktywne wykłady, których celem będzie podsycanie naturalnej ciekawości  dzieci. Chcemy rozwijać talenty, uczyć przez zabawę, kształtować osobowość człowieka poszukującego, osobowość artysty. W naszym uniwersytecie nie będzie nudnych wykładów, żmudnego sporządzania notatek, nie będzie kolokwiów, zaliczeń i egzaminów. Każdy wykład wygłoszony będzie w przystępny sposób i w tym celu upoglądawiany licznymi pokazami multimedialnymi, projekcjami filmów, doświadczeniami naukowymi. Mamy nadzieję, że nasza oferta wesprze rodziców w ich codziennej trosce o właściwy rozwój ich dzieci.

 

Pierwsze, inaugurujące spotkanie z udziałem Magdy Steczkowskiej

odbędzie się 5 października 2011r. o godz. 11.00 w Centrum Kultury i Sztuki.


RUSZYŁ GENERATOR POMYSŁÓW

Dnia 28 września 2011 r. miało miejsce spotkanie z młodzieżą z Komierowa, w celu zapoznania się z ich pomysłami realizacji autorskich projektów z zakresu animacji kulturalnej. Projekt nosi nazwę „ARTRIDERS – START THE ACTIVITY!”, który ma na celu wyłonienie najciekawszego pomysłu młodzieży z terenów wiejskich Gminy Sępólno Krajeńskie. Zrodziły się pierwsze pomysły, tj. plenery fotograficzne z elementami mody współczesnej, warsztaty taneczne, czy warsztaty poetyckie. Kolejne spotkania już niebawem.

 


„Remont i wyposażenie Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie”

 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

realizuje projekt:

„Remont i wyposażenie Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie”

Projekt  współfinansowany przez Unię Europejską  w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Oś 3 - Jakość życia na obszarach wiejskich i różnicowanie gospodarki wiejskiej
Działanie - 313, 322, 323 "Odnowa i rozwój wsi"

Celem projektu jest zaspokojenie potrzeb społecznych oraz podniesienie poziomu integracji społecznej poprzez udostępnienie mieszkańcom nowo wyremontowanych i wyposażonych pomieszczeń w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie

 


Warsztaty FOTOKIDS

Już 28 września o godz. 9:00 inauguracja zajęć warsztatów FOTOKIDS realizowanych w ramach sekcji „DZIECIĘCA PLANETA – AKADEMIA MALUCHA”. Pierwsze zajęcia odbędą się w urokliwym Jazdrowie. Zapraszamy do śledzenia naszych działań.

FOTOKIDS - warsztaty z podstaw fotografii cyfrowej dla najmłodszych; oferta kierowana do podopiecznych Akademii Malucha BAJKOLANDIA (Akademia Malucha BAJKOLANDIA)

Efektem trwałym działań twórczych będzie kalendarz zawierający fotografie uczestników warsztatów. Tematyką zajęć będą m.in.: portret, architektura, przyroda.

 


Nowa Oferta zajęć CKiS na rok 2011/2012

 

•    „ARTIKI” – GMINNE PRACOWNIE EDUKACJI KULTURALNEJ
•    „ARTYSTYCZNY WSZECHŚWIAT” – Oferta skierowana do podopiecznych AKADEMII MALUCHA”; zabawy z plastyką, tańcem oraz fotografią dla dzieci do lat 5.
•    „ATTACK PRO ART” - zajęcia plastyczne dla najmłodszych; oferta kierowana do podopiecznych „DZIECIĘCA  PLANETA – AKADEMIA MALUCHA”.
•    „CREATIVE HOBBY” – zajęcia twórczości manualnej dla młodzieży i dorosłych.
•    „CZTERY ŻYWIOŁY” – Zajęcia ceramiczne dla dorosłych.
•    „DZIECIĘCA PLANETA – AKADEMIA MALUCHA” - Akademia Malucha ma na celu wspierać rodziców w staraniach o jak najlepsze jutro swoich pociech, stąd zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat.
•    „DZIECIĘCE STUDIO PIOSENKI” – zajęcia wokalne dla dzieci.
•    „FOTOKIDS” - warsztaty z podstaw fotografii cyfrowej dla najmłodszych; oferta kierowana do podopiecznych „DZIECIĘCA PLANETA – AKADEMIA MALUCHA”.
•    „KIDS PRO ART” - jest najnowszą ofertą zajęć plastycznych dla uczniów szkół podstawowych. Zajmiemy się nie tylko technikami tradycyjnymi jak rysunek i malarstwo, ale również collage`m, frottage`m, czy sgraffito (wł. graffiare - ryć, drapać).
•    „KLUB MŁODEGO EINSTEINA” – Oferta skierowana do podopiecznych sekcji pn. „DZIECIĘCA PLANETA – AKADEMIA MALUCHA”
•    „MUSICAL DANCE” – oferta adresowana do dzieci (od 8 lat). Zapraszamy wszystkie dzieci, które oprócz tańca lubią również grę aktorską oraz wykorzystywanie rekwizytu w tańcu.
•    „NIE ŚWIĘCI GARNKI LEPIĄ” – rodzinne warsztaty ceramiczne (dzieci od 2 roku życia).
•    „PRO ART STUDIO” – Warsztaty z technik sztuk tradycyjnych (rysunek, malarstwo). Oferta kierowana jest do utalentowanej plastycznie młodzieży (gimnazjum, liceum).
•    „SZKOŁA DOBRYCH MANIER - URODZINKI” („DZIECIĘCA PLANETA – AKADEMIA MALUCHA”)
•    „TAŃCZĄCE BRZDĄCE” – Balet dla najmłodszych.
•    „TWÓRCZE ŁAPKI” – Zajęcia ceramiczno-plastyczne dla najmłodszych (3-6 lat).
•    „WOSKIEM MALOWANE” – warsztaty batikowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
•    „ZATAŃCZ ZE MNĄ MAMO” – Zajęcia taneczne dla mam z dziećmi (5-7 lat), wzbogacone o elementy gry ruchowej, tańca, aerobiku. Ciekawe zaaranżowanie ćwiczenia w formie zabawy z rekwizytem. MAŻORETKI – Głównym celem działalności tej grupy jest propagowanie tańca z pomponami oraz przygotowanie dziewcząt w wieku gimnazjalnym do uczestnictwa w przemarszach, paradach ulicznych. KARATE
•    KRAJEŃSKI KLUB AMAZONEK "ORCHIDEA"
•    LATINO SOLO – Zajęcia dla kobiet pragnących zgłębić techniki tańców latynoamerykańskich.
•    ORIGAMI I MANGA
•    ORKIESTRA DĘTA
•    RYSUNEK I MALARSTWO DLA DOROSŁYCH
•    SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA
•    SZKOŁY JĘZYKOWE (ANGIELSKI, NIEMIECKI)
•    TANIEC TOWARSZYSKI W PARACH
•    TANIEC TOWARZYSKI DLA DZIECI
•    TANIEC WSPÓŁCZESNY – Oferta adresowana do młodzieży szkolnej i akademickiej, dotycząca techniki tańca współczesnego, modern oraz jazz.
•    ZAJĘCIA MUZYCZNE DLA NAJMŁODSZYCH WG E. E. GORDONA – celem jest troska o rozwój najmłodszych dzieci poprzez wprowadzenie ich w świat wartości, muzyki, uwrażliwienie ich na kulturę i sztukę, rozwijanie umiejętności kreatywnych.
•    ZAJĘCIA TANECZNO-RYTMICZNE DLA DZIECI – oferta kierowana jest do najmłodszych w wieku 5-7 lat; ćwiczenia rytmiki tanecznej, ćwiczenia korygujące postawę, zabawy taneczno -umuzykalniające, mini etiudy taneczne.
•    PRACOWNIA RZEŹBY I CERAMIKI – Zajęcia ceramiczne dla dzieci szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
•    „ART RIDERS – START THE ACTIVITY!” - Propozycja warsztatów animacji kulturalnej dla młodzieży chcącej ożywiać kulturę lokalną (oferta skierowana jest do młodzieży z terenów wiejskich, skupionej w świetlicach wiejskich).
•    WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

 

 

Uwaga zmiany w godzinach tańca towarzyskiego i Latino Solo! - więcej w zakładce sekcji (kliknij tutaj)


 

 

 

785 502 589


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl