Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

 

Archiwum aktualności [8]

 

 

 

 


Studium postaci oraz karnawałowe kreacje


W środowe popołudnie sekcja KIDS PRO ART (Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim) spotkała się po raz dziesiąty, by pobudzać kreatywność. W wesołym nastroju, przed naszym pierwszym balem, pracowaliśmy nad kreacjami karnawałowymi i jak się potem okazało powstał rycerz, dama, alladynka i przynajmniej kilka księżniczek. Zajęcia wzbogacone zostały o umiejętność proporcjonalnego wykonania postaci techniką rysunkową. Zachęcamy do korzystania z oferty pracowni plastycznej Centrum Kultury i Sztuki i zapraszamy na kolejne zajęcia. Tym razem zmierzymy się z warsztatem grafiki dla najmłodszych. Warsztaty wprowadzają uczestników w specyfikę pracy artysty – grafika, wspomagają rozwój wrażliwości estetycznej, stwarzają okazję doskonalenia umiejętności manualnych, rozwijają pomysłowość, a także odwagę twórczą.

 


Więcej informacji o naszej sekcji w zakładkach Sekcje CKiS


Lutowo też zagrało z "pompą"


11 stycznia w Lutowie również zagrała orkiestra świątecznej pomocy. Wolontariusze pod postacią Diabełka, aniołka , oraz Maryi zbierali pieniążki na szczytny cel.
W ciepłe popołudnie na sali WOK można było obejrzeć najmłodsze dzieci z „Przedszkolandii” , oraz „Jasełka” wykonane przez starszą grupę działającą przy WOK jak również posłuchać zespołu „Lutowianie”

 


Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie na przeglądzie jasełek.

 
 

 

13 stycznia  grupa teatralna z WOK brała udział w Powiatowym Przeglądzie „Jasełek” w Więcborku.


Jasełka w Lutowie.

 

18 grudnia na sali w Lutowie odbyło się jak co roku Spotkanie opłatkowe dla mieszkańców wsi i nie tylko. Uczestniczyły w nim również  Władze naszej Gminy: Burmistrz i jego zastępca, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz radni  , pielgrzymi pieszej pielgrzymki do Częstochowy „Krajny” oraz przyjezdni goście. Wszystkich przybyłych przywitał Ks. Proboszcz M. Kotewicz modlitwą i błogosławieństwem opłatka, po czym wszyscy chwycili się za ręce i w chwili skupienia wypowiedzieli swoje życzenia. Następnie przy kawie i cieście, które przygotowały panie z KGW można było obejrzeć „Jasełka z Humorem” wykonane przez dzieci i młodzież z kółka teatralnego działającego przy WOK. Wysłuchaliśmy także pastorałek wykonanych przez zespół „Lutowianie” oraz przy akompaniamencie akordeonu pośpiewaliśmy wspólnie kolędy. Na zakończenie dzieci otrzymały paczuszki świąteczne ufundowane przez radą sołecką w Lutowie.

 

 


„Uczta dla melomanów w Sępoleńskim Centrum Kultury i Sztuki”


To była wspaniała uczta muzyczna oraz noworoczny podarunek dla melomanów. Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim od dwóch lat w pierwszy tydzień  nowego roku organizuje koncert noworoczny w sali widowiskowej CKiS.

W czwartkowe popołudnie 5 stycznia w Sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki zorganizowało kolejny koncert noworoczny „WIELKIE PRZEBOJE NA NOWY ROK – CZAR OPERETKI” wraz z Septetem Pomorskim oraz znanymi solistami.

Imprezę prowadził Maciej Puto. Solistami koncertu byli: Grażyna Nita - sopran, Paweł Krasulak- tenor. Przepiękne melodie grał „Septet Pomorski” pod kierownictwem naszego rodowitego Sępolanina Waldemara Kośmieji


Na zakończenie czekały nas życzenia noworoczne przy lampce szampana, które uroczyście złożyli: Pan Burmistrz Sępólna Krajeńskiego – Waldemar Stupałkowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej – Stanisław Rohde.

Więcej zdjęć w naszej galerii 2012r.


WOAK w Toruniu zaprasza!

Plik do pobrania:

- Regulamin przeglądu - (PDF)

 

Szczegóły na - www.woak.torun.pl


Koncert Noworoczny - bilety sprzedane !!!

Informujemy, że nie ma już biletów wstępu na koncert WIELKIE PRZEBOJE NA NOWY ROK – CZAR OPERETKI organizowany w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim dnia 5 stycznia 2012 r.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Centrum Kultury i Sztuki pracuje nad kalendarzem imprez 2012Trwają przygotowania kalendarza imprez gminnych na rok 2012. Dla mieszkańców Miasta i Gminy Sępólno Krajeńskie zorganizowanych zostanie wiele wydarzeń artystycznych.

Mamy nadzieję, że zawiedzeni nie będą miłośnicy malarstwa, fotografii i muzyki poważnej.
Zapraszamy organizacje pozarządowe, instytucje i osoby prywatne do składania własnych propozycji imprez za pomocą formularza znajdującego się na naszej stronie internetowej (www.ckissepolno.com.pl), oraz na stronie BIP (www.bip.gmina-sepolno.pl)


Rok 2012 przewiduje kontynuację cyklów tj.: „Muzyczne podróże po świecie”, „Sami o sobie – refleksje gwiazd”, „Kochamy polskie seriale”, spotkań „Sępoleńskiego Uniwersytetu Dziecka”, czy gminnego projektu „Generator Pomysłów”. Gościć będziemy również zespoły z Ekwadoru, Wysp Galapagos, Peru, czy Wysp Bajeta. Koncertom artystów z dalekich krajów towarzyszyć będą wystawy fotografii i spotkania z ciekawymi ludźmi.
Przed nami niepowtarzalne wystawy malarskie, plenery i szereg nowości.

Zapraszamy!

 

Plik do ściągnięcia:

- Wzór kalendarza imprez na 2012 r. - (Excel)


SĘPOLEŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWYAniołki, choinki, bombki, pierniczki i papierowe ozdoby - tego nie kupi się w żadnym sklepie. Wykonane ręcznie ozdoby choinkowe i świąteczne smakołyki na pewno przydadzą się na święta.
Dlatego Sępolnianie w minioną sobotę tłumnie odwiedzali szósty już Dzień Adwentowy w Sępólnie Krajeńskim. Anioły i Mikołaje z koszami słodyczy przypominali, że Boże Narodzenie już niebawem.

Część artystyczną o charakterze świątecznym przygotowali dzieci, młodzież oraz dorośli z placówek, instytucji oraz stowarzyszeń działających na terenie miasta i gminy Sępólno Krajeńskie. Są to m.in. Przedszkole „BAJKA”, Zespół Szkół Nr 3 w Sępólnie Krajeńskim, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom”, Chór Cecylia, Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim, Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Stowarzyszeniu „Duże Różowe Słońce” w Sępólnie Krajeńskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sępólnie Krajeńskim, Klub Młodych Twórców przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom”, Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim oraz Gmina Sępólno Krajeńskie.

W trakcie imprezy życzenia mieszkańcom składali tradycyjnie już Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Rohde, natomiast gwiazdą wieczoru była MAGDA STECZKOWSKA. W rolę prowadzącego wcielił się Pan Maciej Puto dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury i Sztuki Stara Ochronka w Bydgoszczy.

 

Więcej zdjęć w naszej galerii 2011r.
 


Sępoleński Uniwersytet Dziecka - III spotkanie

16 grudnia 2011 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim odbyło się III spotkanie Sępoleńskiego Uniwersytetu Dziecka. Sala kinowa wypełniona tłumem małych studentów. Na telebimie pojawia się scenka z filmu „Król Lew”. Mali słuchacze przenieśli się w daleki świat Afryki. Kiedy obraz znika – przy dźwiękach afrykańskiej piosenki „Taniec Czarnego ludu” pojawia się na scenie „Ciotka Klara” z grupą dzieci, którzy w murzyńskich strojach brawurowo wykonali plemienny taniec afrykański . Na scenie wyeksponowane są „szmaciane” lalki, które zostały wykonane przez dzieci z przedszkoli, świetlic wiejskich i szkół podstawowych. Ciotka Klara kieruje słowa podziękowania do dzieci, które wzięły udział w akcji UNICEFU. Jedna lalka – to jedno życie dziecka. Kwota zebrana za zlicytowane lalki pozwoli zakupić komplet szczepionek.
Tematem przewodnim III spotkania SUD była MIŁOŚĆ.
Kogo lub co możemy darzyć miłością? W jaki sposób miłość wpływa na nasze życie? Czym byłoby życie pozbawione miłości?
Gościem specjalnym SUD był ks. Ryszard Pełech – dawny wikariusz naszej parafii, misjonarz, który dobrze wie czym jest miłość na misjach. Wiele lat spędził jako polski misjonarz na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Poznał zwyczaje i tradycje tamtejszych mieszkańców. Jego barwna opowieść, ciepły uśmiech i serdeczność, ujęły najmłodszych studentów, którzy z entuzjazmem słuchali opowieści księdza misjonarza. Piękne afrykańskie rekwizyty i pamiątki przywiezione przez ks. Ryszarda wzbudzały duże zainteresowanie. Opowieści o miłości, murzyńskie tańce na widowni i scenie, nauka afrykańskich pozdrowień oraz co stało się już tradycją małe upominki dla małych studentów zakończyły  kolejne spotkanie sępoleńskiego uniwersytetu. 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl