Galeria zdjęć
1.GALERIA 2019r.2.GALERIA 2018r.3.GALERIA 2017r.4.GALERIA 2016r.5.GALERIA 2015r.6.GALERIA 2014r.7.GALERIA 2013r.8.GALERIA 2012r.9.GALERIA 2011r.10.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE11.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA12.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU13.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi14.MUZYKA KLASYCZNA15.FOLKLOR I TRADYCJA16.WYSTAWY17.GALERIA GWIAZD18.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA19.KOCHAMY POLSKIE SERIALE20.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE21.KULISY SŁAWY22.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD23.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► Wyniki konkursu DK+ Inicjatywy Lokalne 2019

 

► Wakacje w Lutowie

 

► Kosmiczne wakacje w Wałdowie

 

► Dzień Dziecka w Lutowie

 

► Dzień Dziecka w Radońsku

 

► Warsztaty malowania - świetlica w kawlach

 

► Święto Rodziny - Lutówko

 

► Wałdowo stawia na rodzinę

 

► Festyn rodzinny w Wiśniewce

 

► Dzień Dziecka w Kawlach

 

► Zajęcia letnie w Lutowie!

 

► Dzień Dziecka w Wilkowie

 

► Wiśniewa na wesoło!

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

 Grupa teatralna "Czas wyobraźni"
Jeśli:
-lubisz występować na scenie
-lubisz udawać kogoś innego
-masz bogatą wyobraźnię
-pragniesz przeżyć przygodę w zaczarowanych światach

Przyjdź do nas  !

prowadzący: Kacper Gładych

Zajęcia w grupie teatralnej są bezpłatne .


    Zachęcamy wszystkich chętnych - dzieci szkolne, gimnazjalistów i licealistów. Zajęcia nasze to nie tylko świetny sposób na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Pozwalają rozwijać wyobraźnię, swiadomość ciała, wymowę. Przygotowujemy przedstawienia o różnej tematyce, również autorskie. Grupa zadebiutowała w roku 2005 przedstawieniem "Romeo i Julia". Od tamtej pory wystawiliśmy 10 tytułów, braliśmy udział w przeglądach w  Brodnicy i Bydgoszczy. Po kilkuletniej przerwie grupa reaktywowała działalność w nowym składzie. Obecnie pracujemy nad zupełnie nowym pomysłem. Będzie to baśniowa podróż do świata dzieciństwa.
Zapraszamy gorąco nowych aktorów !

Strona grupy na:


 

    We wtorek 27 . listopada mieszkańcy Sępólna mieli okazję po raz kolejny spotkać się z naszym miejscowym zespołem teatralnym. Młodzi artyści pod kierunkiem Kacpra Gładycha zaprezentowali minione 100 lat historii naszej Ojczyzny. Spektakl złożony z tekstów najlepszych polskich poetów, przeplatany autentycznymi nagraniami wypowiedzi postaci historycznych, w oprawie archiwalnych zdjęć i przejmującej ścieżki dźwiękowej zrobił wielkie wrażenie na zgromadzonej publiczności. Przez nową scenę CKiS przewinęła się zrywająca portrety zaborców ludność Warszawy wiwatująca na cześć Marszałka, mieszkańcy II Rzeczypospolitej, profetyczni poeci, Powstańcy Warszawscy, szarzy obywatele PRL, urzędnicy, nauczycielki, stoczniowcy.... Nie zabrakło słynnego "Pomożecie ?" Edwarda Gierka i pielgrzymki wyruszającej do Częstochowy na wieść o wyborze papieża - Polaka. Aktorzy zaśpiewali znaną starszemu pokoleniu pieśń "Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana" jako mementum dla twórców stanu wojennego, a na finał piosenkę Marka Grechuty  "Wolność" jako zachętę dla młodego pokolenia i przestrogę dla wszystkich polityków. 

 Warto było uczestniczyć w tym widowisku, równie godnie upamiętniającym tegoroczny jubileusz Niepodległości, jak wielkie wydarzenia organizowane za wielkie pieniądze w Warszawie. "Czas Wyobraźni" po raz kolejny pokazał wysoki poziom i dostarczył niezapomnianych wrażeń kulturalnych.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Fot. - Anna Ramczykowska


Jak Gerda Kaja uratowała


    „Królowa Śniegu” to jedna z najpopularniejszych baśni Hansa Christiana Andersena, dobrze znana tak dzieciom i dorosłym, wszak jest to jedna z tych baśni, które są z nami od wielu pokoleń, nadal nas zachwycają i w symboliczny sposób przekazują młodym odbiorcom uniwersalne wartości.
    Działający w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim teatr „Czas Wyobraźni”, pod kierownictwem Kacpra Gładycha, postanowił zmierzyć się z historią Gerdy i Kaja przedstawiając ją we własnym, oryginalnym spektaklu. Aktorzy wraz z reżyserem przygotowali wszystko od podstaw, począwszy od własnej adaptacji tekstu, po rekwizyty, scenografię na pomysłach wizualnych skończywszy. Tygodnie ciężkiej pracy okupione zostały trzema występami, w których udział wzięło łącznie ponad 500 osób! Taki sukces jest bez wątpienia wynagrodzeniem długich i ciężkich prób nad znajomością tekstu, jego interpretacji i całego warsztatu aktorskiego. Dodatkowo pozytywne recenzje odpowiednio nastrajają przed kolejnymi występami, nowymi sztukami i tym samym nowymi wyzwaniami.
    Gdy treści znane nam z książkowych stronic nagle „ożywają” na scenie, postaci zyskują realny kształt, możemy je zobaczyć i usłyszeć nawet dobrze znana nam opowieść zyskuje inny wymiar, a my przeżywamy ją jeszcze raz, na nowo, zdecydowanie inaczej. To właśnie siła teatru, którą zaprezentowała nam grupa „Czas Wyobraźni”.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl