Galeria zdjęć
1.GALERIA 2019r.2.GALERIA 2018r.3.GALERIA 2017r.4.GALERIA 2016r.5.GALERIA 2015r.6.GALERIA 2014r.7.GALERIA 2013r.8.GALERIA 2012r.9.GALERIA 2011r.10.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE11.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA12.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU13.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi14.MUZYKA KLASYCZNA15.FOLKLOR I TRADYCJA16.WYSTAWY17.GALERIA GWIAZD18.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA19.KOCHAMY POLSKIE SERIALE20.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE21.KULISY SŁAWY22.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD23.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► Wyniki konkursu DK+ Inicjatywy Lokalne 2019

 

► Wakacje w Lutowie

 

► Kosmiczne wakacje w Wałdowie

 

► Dzień Dziecka w Lutowie

 

► Dzień Dziecka w Radońsku

 

► Warsztaty malowania - świetlica w kawlach

 

► Święto Rodziny - Lutówko

 

► Wałdowo stawia na rodzinę

 

► Festyn rodzinny w Wiśniewce

 

► Dzień Dziecka w Kawlach

 

► Zajęcia letnie w Lutowie!

 

► Dzień Dziecka w Wilkowie

 

► Wiśniewa na wesoło!

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Świetlica Wiejska w Teklanowie

,, U TEKLI ”  


 

 


Miesiąc luty w świetlicy wiejskiej w Teklanowie.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Ferie w Teklanowie

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Fot. - Karolina Daszkowska


Spotkanie Wigilijne w Teklanowie


   W sobotę 8.12.2018r. o godzinie 13:00 w świetlicy w Teklanowie odbyło się spotkanie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci i młodzieży , które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców wsi.  Spotkanie upłynęło w miłej świątecznej atmosferze i wspólnym kolędowaniu.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Karolina Daszkowska


Dnia 15.09.2018r o godzinie 13:00 w Teklanowie odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa pod hasłem " Polska w Naszych Sercach - Dekalog Patrioty"


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst Karolina Daszkowska
Fot. Małgorzata Matyka, Karolina Daszkowska


Wiosnę przywitaliśmy ogniskiem


   Konie to piękne zwierzęta o których bardzo mało wiemy. Z okazji Dnia Konia, odwiedziliśmy wielką pasjonatkę hodowli koni, instruktorkę nauki jazdy, mieszkankę Teklanowa - Nicol Muszyńską.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o opiece, żywieniu i pielęgnacji nad tymi zwierzętami. Niektóre z nich po  raz pierwszy miały okazję usiąść na koniu, pogłaskać to zwierzę, zaprzyjaźnić się z nim, uczestniczyć w ich karmieniu. Konie w Ośrodku są bardzo spokojne.Teklanowo - Dzień Kobiet połączony z Dniem Sołtysa


        Świetlica Wiejskiej w Teklanowie zorganizowała spotkanie z okazji obchodzonego 8 marca - Dnia Kobiet. W spotkaniu uczestniczyły mieszkanki z tutejszej wsi. Panie oprócz życzeń otrzymały kwiatki oraz drobne upominki zrobione przez dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicy. W tym dniu świętowaliśmy także Dzień Sołtysa. Pani Sołtys oprócz życzeń dostała kwiatki oraz upominek.
       To pogodne spotkanie pozwoliło paniom choć na chwilę oderwać się od codziennych spraw i obowiązków.


 


Dzieci  w ciekawych strojach i z gwiazdą betlejemską odwiedziły sąsiadów i znajomych w ich domach.W zamian za życzenia i odśpiewane kolędy, zostali  bardzo serdecznie przyjęci i hojnie obdarowywani  słodkościami. Bardzo dziękujemy!!!!Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Teklanowie


   Dnia 19 listopada 2016r. w ramach obchodu Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbyły się sceniczne igraszki Dobra ze Złem pod hasłem "Iskra Miłosierdzia". Dzieci przedstawiły scenki walki Dobra ze Złem.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


 

 

 Dnia 15 września w Świetlicy Wiejskiej w Teklanowie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa" pod hasłem " Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki" odbyło się spotkanie z Panią Teresą Guderską, jedną z najstarszych mieszkanek Włościborza. Pani Teresa opowiedziała nam swoje przeżycia z okresu przed, jak i z  II wojny światowej, gdzie przebywała na robotach w Niemczech z całą rodziną. Opowiadała o relacjach z Niemcami przed wojną, ponieważ jej rodzina, jako jedna z nielicznych, mieszkała w miejscowości,  gdzie były gospodarstwa w większości niemieckie.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały jej opowiadań i zadawały dużo pytań. Pani Teresa obiecała nam,że postara się jeszcze nas odwiedzić, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

 


Wykorzystując ładną pogodę zrobiliśmy sesję zdjęciową wśród pięknych krajobrazów.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


"Łąka łączy"

   Najmłodsi mieszkańcy Teklanowa, i nie tylko, spędzili wspólnie czas w kręgu kultury , w myśl hasła "Łąka łączy". Ukwiecona naturalna łąka, kipiąca obfitością kształtów i mozaiką barw, była inspiracją dla naszych pociech. Wśród dźwięku muzyki, słychać było śmiech i okrzyki radości dzieci, które malowały na folii farbami różnobarwne kwiaty, trawę, staw. Czas spędziły także na zabawach chustą animacyjną, różnymi zabawami sportowymi.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim    W Teklanowie  odbyło się 5 marca 2016r. spotkanie z okazji  Dnia Kobiet w tutejszej Świetlicy Wiejskiej. Spotkanie było okazją do rozmowy i oderwania się od codzienności. . Przedstawiciel  młodzieży wręczył świętującym kwiaty i złożył życzenia. Przy kawie i poczęstunku  uczestniczki spotkania spędziły miły wieczór.Spotkanie Wigilijne w Teklanowie.


   W świątecznej atmosferze 12 grudnia o godz. 16 w Świetlicy Wiejskiej w Teklanowie odbyło się Spotkanie Wigilijne. Mieszkańcy spotkali się, aby podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia i śpiewać kolędy. Uroczystość uświetnił koncert kolęd wykonany przez dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicy. Mieszkańcy wraz z dziećmi zasiedli do poczęstunku, w trakcie którego Św. Mikołaj rozdawał paczki świąteczne. Było bardzo miło i serdecznie, jak przystało na polski świąteczny czas.


Tekst/Fot.: Świetlica Wiejska w Teklanowie  


Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2015r. pod hasłem "Utracone Dziedzictwo", w Świetlicy Wiejskiej w Teklanowie dnia 19 września 2015r. o godz 13.00 ,odbył się pokaz zanikających prac domowych pt. "Ręczny wyrób masła, śmietany, białego sera".

Uczestnicy pokazu mieli możliwość zobaczenia jak wyrabiano w dawnych czasach starą ręczną metodą masło czy tez biały ser. Pokaz ten udzieliła nam pani Urszula Niemyjska, która jako jedna z niewielu wykonuje te czynności do dzisiejszego dnia. Dzięki jej uprzejmości mieliśmy okazje skosztować domowych wyrobów i poczuć różnicę miedzy naturalnymi wyrobami a kupionymi w sklepie. Umilał nam ten pokaz śpiew chórku pani Bożeny Mania i śpiew naszych dzieci oraz pań z Rady Soleckiej w Teklanowie. Dużym zainteresowaniem oprócz pokazu prac domowych i degustacji potraw, cieszyła się kózka Bella. Dzieci z dużym przejęciem karmiły ją oraz dotrzymywały  towarzystwa.


Tekst/Fot.: Emilia Szumińska


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl