Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Świetlica Wiejska w Teklanowie

,, U TEKLI ”  


 

 


Magia świąt …


               Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Ich zapach już czuć w otaczającym nas powietrzu. Pomarańcze nabijane goździkami, świerkowe gałązki nagrzane ciepłem świec, pachną niepowtarzalnie i wyjątkowo właśnie o tej porze roku. Aromat pieczonych pierników, cynamonu, imbiru sprawia, że magia tych świąt działa i wprowadza nas w stan wspomnień i podtrzymywania rodzinnych tradycji.Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. Karolina Daszkowska


Europejskie Dni Dziedzictwa 2020r. „Moja droga” w Teklanowie.


         Dnia 12 września o godzinie 14.00 na boisku przed Świetlica Wiejską w Teklanowie odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa pod hasłem „  Moja droga pachnąca ziołami ”. Spotkanie z zielarką „ Zielichą ” - warsztaty zielarskie w plenerze dla dzieci i dorosłych.
         W związku z nadal  panująca pandemią Covid-19  w trosce o naszych odbiorców wydarzenie to odbyło się z zachowaniem obowiązujących wymogów sanitarnych.
    Uczestnicy spotkania zarówno dzieci jak i dorośli chętnie pogłębiali swoją wiedzę na temat zastosowania ziół z pobliskich pól i łąk naszej wsi. Z ochotą rozpoznawali suszone zioła, kwiaty po wyglądzie i zapachu, omówiliśmy zdrowe dodatki do herbatki oraz ziołowe sposoby na wzrost odporności. W powietrzu unosił się zapach parzonych ziół, dzięki któremu każdy z nas odnalazł w sobie własną drogę wspomnień  prowadzącą do babcinego domku, w którym zawsze czeka kubek naparu i echo minionych dni. Dzieci z radością  malowały suszone kwiaty a ich śmiech roznosił się po całej wsi.
         W tak miłej atmosferze  łaskotani delikatnymi promieniami słońca zakończyliśmy nasze warsztaty.
.


Materiały CkiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/zdjęcia; Karolina Daszkowska


Magia Świąt Bożego Narodzenia w Teklanowie.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Listopad w Świetlicy wiejskiej w TeklanowieMateriały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Europejski wieczór taneczny - tańce z krajów Unii Europejskiej


Miesiąc luty w świetlicy wiejskiej w Teklanowie.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Ferie w Teklanowie

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Fot. - Karolina Daszkowska


Spotkanie Wigilijne w Teklanowie


   W sobotę 8.12.2018r. o godzinie 13:00 w świetlicy w Teklanowie odbyło się spotkanie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci i młodzieży , które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców wsi.  Spotkanie upłynęło w miłej świątecznej atmosferze i wspólnym kolędowaniu.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Karolina Daszkowska


Dnia 15.09.2018r o godzinie 13:00 w Teklanowie odbyły się Europejskie Dni Dziedzictwa pod hasłem " Polska w Naszych Sercach - Dekalog Patrioty"


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst Karolina Daszkowska
Fot. Małgorzata Matyka, Karolina Daszkowska


Wiosnę przywitaliśmy ogniskiem


   Konie to piękne zwierzęta o których bardzo mało wiemy. Z okazji Dnia Konia, odwiedziliśmy wielką pasjonatkę hodowli koni, instruktorkę nauki jazdy, mieszkankę Teklanowa - Nicol Muszyńską.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o opiece, żywieniu i pielęgnacji nad tymi zwierzętami. Niektóre z nich po  raz pierwszy miały okazję usiąść na koniu, pogłaskać to zwierzę, zaprzyjaźnić się z nim, uczestniczyć w ich karmieniu. Konie w Ośrodku są bardzo spokojne.Teklanowo - Dzień Kobiet połączony z Dniem Sołtysa


        Świetlica Wiejskiej w Teklanowie zorganizowała spotkanie z okazji obchodzonego 8 marca - Dnia Kobiet. W spotkaniu uczestniczyły mieszkanki z tutejszej wsi. Panie oprócz życzeń otrzymały kwiatki oraz drobne upominki zrobione przez dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicy. W tym dniu świętowaliśmy także Dzień Sołtysa. Pani Sołtys oprócz życzeń dostała kwiatki oraz upominek.
       To pogodne spotkanie pozwoliło paniom choć na chwilę oderwać się od codziennych spraw i obowiązków.


 


Dzieci  w ciekawych strojach i z gwiazdą betlejemską odwiedziły sąsiadów i znajomych w ich domach.W zamian za życzenia i odśpiewane kolędy, zostali  bardzo serdecznie przyjęci i hojnie obdarowywani  słodkościami. Bardzo dziękujemy!!!!Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Teklanowie


   Dnia 19 listopada 2016r. w ramach obchodu Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej odbyły się sceniczne igraszki Dobra ze Złem pod hasłem "Iskra Miłosierdzia". Dzieci przedstawiły scenki walki Dobra ze Złem.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


 

 

 Dnia 15 września w Świetlicy Wiejskiej w Teklanowie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa" pod hasłem " Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki" odbyło się spotkanie z Panią Teresą Guderską, jedną z najstarszych mieszkanek Włościborza. Pani Teresa opowiedziała nam swoje przeżycia z okresu przed, jak i z  II wojny światowej, gdzie przebywała na robotach w Niemczech z całą rodziną. Opowiadała o relacjach z Niemcami przed wojną, ponieważ jej rodzina, jako jedna z nielicznych, mieszkała w miejscowości,  gdzie były gospodarstwa w większości niemieckie.  Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały jej opowiadań i zadawały dużo pytań. Pani Teresa obiecała nam,że postara się jeszcze nas odwiedzić, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

 


Wykorzystując ładną pogodę zrobiliśmy sesję zdjęciową wśród pięknych krajobrazów.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


"Łąka łączy"

   Najmłodsi mieszkańcy Teklanowa, i nie tylko, spędzili wspólnie czas w kręgu kultury , w myśl hasła "Łąka łączy". Ukwiecona naturalna łąka, kipiąca obfitością kształtów i mozaiką barw, była inspiracją dla naszych pociech. Wśród dźwięku muzyki, słychać było śmiech i okrzyki radości dzieci, które malowały na folii farbami różnobarwne kwiaty, trawę, staw. Czas spędziły także na zabawach chustą animacyjną, różnymi zabawami sportowymi.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim    W Teklanowie  odbyło się 5 marca 2016r. spotkanie z okazji  Dnia Kobiet w tutejszej Świetlicy Wiejskiej. Spotkanie było okazją do rozmowy i oderwania się od codzienności. . Przedstawiciel  młodzieży wręczył świętującym kwiaty i złożył życzenia. Przy kawie i poczęstunku  uczestniczki spotkania spędziły miły wieczór.Spotkanie Wigilijne w Teklanowie.


   W świątecznej atmosferze 12 grudnia o godz. 16 w Świetlicy Wiejskiej w Teklanowie odbyło się Spotkanie Wigilijne. Mieszkańcy spotkali się, aby podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia i śpiewać kolędy. Uroczystość uświetnił koncert kolęd wykonany przez dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicy. Mieszkańcy wraz z dziećmi zasiedli do poczęstunku, w trakcie którego Św. Mikołaj rozdawał paczki świąteczne. Było bardzo miło i serdecznie, jak przystało na polski świąteczny czas.


Tekst/Fot.: Świetlica Wiejska w Teklanowie  


Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2015r. pod hasłem "Utracone Dziedzictwo", w Świetlicy Wiejskiej w Teklanowie dnia 19 września 2015r. o godz 13.00 ,odbył się pokaz zanikających prac domowych pt. "Ręczny wyrób masła, śmietany, białego sera".

Uczestnicy pokazu mieli możliwość zobaczenia jak wyrabiano w dawnych czasach starą ręczną metodą masło czy tez biały ser. Pokaz ten udzieliła nam pani Urszula Niemyjska, która jako jedna z niewielu wykonuje te czynności do dzisiejszego dnia. Dzięki jej uprzejmości mieliśmy okazje skosztować domowych wyrobów i poczuć różnicę miedzy naturalnymi wyrobami a kupionymi w sklepie. Umilał nam ten pokaz śpiew chórku pani Bożeny Mania i śpiew naszych dzieci oraz pań z Rady Soleckiej w Teklanowie. Dużym zainteresowaniem oprócz pokazu prac domowych i degustacji potraw, cieszyła się kózka Bella. Dzieci z dużym przejęciem karmiły ją oraz dotrzymywały  towarzystwa.


Tekst/Fot.: Emilia Szumińska


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl