Galeria zdjęć
1.GALERIA 2019r.2.GALERIA 2018r.3.GALERIA 2017r.4.GALERIA 2016r.5.GALERIA 2015r.6.GALERIA 2014r.7.GALERIA 2013r.8.GALERIA 2012r.9.GALERIA 2011r.10.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE11.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA12.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU13.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi14.MUZYKA KLASYCZNA15.FOLKLOR I TRADYCJA16.WYSTAWY17.GALERIA GWIAZD18.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA19.KOCHAMY POLSKIE SERIALE20.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE21.KULISY SŁAWY22.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD23.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► Wyniki konkursu DK+ Inicjatywy Lokalne 2019

 

► Wakacje w Lutowie

 

► Kosmiczne wakacje w Wałdowie

 

► Dzień Dziecka w Lutowie

 

► Dzień Dziecka w Radońsku

 

► Warsztaty malowania - świetlica w kawlach

 

► Święto Rodziny - Lutówko

 

► Wałdowo stawia na rodzinę

 

► Festyn rodzinny w Wiśniewce

 

► Dzień Dziecka w Kawlach

 

► Zajęcia letnie w Lutowie!

 

► Dzień Dziecka w Wilkowie

 

► Wiśniewa na wesoło!

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Świetlica Wiejska w Trzcianach

,, W DUCHU BABCINYCH PRZYSMAKÓW ”

 

 


Europejskie Dni Dziedzictwa w Trzcianach


    Dnia 15 września 2018r. w Świetlicy Wiejskiej w Trzcianach w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem " ABC Małego Patrioty" - wzory zachowań patriotycznych, odbyło się spotkanie z paniami Marią Szwec i Stanisławą Kozłowską. Opowiadały nam o swoim dzieciństwie, młodości, które przypadło w czasie II wojny światowej, życiu, tułaczce, rodzinie, a przede wszystkim o swoim patriotyzmie i miłości do Ojczyzny. Ich wspomnienia dotyczyły także rzezi wołyńskiej, której one i ich najbliżsi doświadczyli. Mieliśmy także możliwość zobaczyć pamiątki, zdjęcia z czasów ich młodości z kresów wschodnich. Na końcu spotkania wspólnie odśpiewaliśmy piosenki patriotyczne oraz posłuchaliśmy wierszy patriotycznych, które recytowały dzieci.
    Bardzo dziękujemy za odwiedziny i podzielenie się z nami swoimi wspomnieniami i refleksjami.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Festyn w Trzcianach


     Dnia 7 lipca 2018r. w miejscowości Trzciany odbył się festyn rodzinny. Wszyscy mieszkańcy i nie tylko, mogli skorzystać z wielu atrakcji, m.in. gry i zabawy prowadzone przez animatora, zamek dmuchany, przejażdżki konne, malowanie twarzy, zumba, loteria fantowa oraz kolorowanie mandali. Dzięki uprzejmości Straży Pożarnej uczestnicy festynu podszkolili swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.
   W czasie festynu w związku z trwającym Rokiem Praw Kobiet tematem prac plastycznych było "Podróż we wnętrze kobiety" - malowanie mandali. Kobiety chociaż trochę mogły odpocząć od codziennych obowiązków, zrelaksować się przy mandalach.
   Dla uczestników czekał także urozmaicony poczęstunek.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dzień Kobiet w Trzcianach


    Dnia 17 marca 2018r. w Trzcianach odbyło się spotkanie członkiń tutejszego KGW z okazji Dnia Kobiet. Panie przy poczęstunku mogły posłuchać małego wykładu na temat suplementów diety firmy DuoLife. Nie zabrakło oczywiście gorących i serdecznych życzeń oraz kwiatów, które wręczył sołtys Tadeusz Gappa. Panie otrzymały także po symbolicznym tulipanku, zrobione przez dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicy. Dzieci nie zapomniały także o sołtysie, który otrzymał prezent z okazji swojego święta.
    Przy wspólnej kawie i poczęstunku panie spędziły miły wieczór.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich

Dnia 14  października 2017r, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich w świetlicy odbyły się warsztaty "Pięknego Makijażu", które przeprowadziły konsultantki firmy Avon. Na warsztatach panie dowiedziały się jak zrobić odpowiedni makijaż i jak z makijażu dziennego szybko i bezbłędnie zrobić efektowny makijaż wieczorowy. Był to mile spędzony razem czas.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


"Szczypta kultury w kręgu natury - Łąka łączy"

 

 W związku z obchodami Dni Sępólna Kraj. w Świetlicy Wiejskiej w Trzcianach 10 sierpnia 2017r. odbyło się spotkanie integracyjne pt. "Szczypta kultury w kręgu natury - Łąka łączy". Ukwiecona łąka kipiąca obfitością kształtów , mozaiką barw, była inspiracją dla naszych pociech. Wśród dźwięku muzyki, słychać było śmiech. Dzieci malowały na folii farbami różnobarwne kwiaty, trawę. Czas spędziły także na wspólnych zabawach z rodzicami i puszczaniu baniek mydlanych.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl