Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Świetlica Wiejska w Trzcianach

,, W DUCHU BABCINYCH PRZYSMAKÓW ”

 

 


Europejskie Dni Dziedzictwa w Trzcianach


    Dnia 15 września 2018r. w Świetlicy Wiejskiej w Trzcianach w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem " ABC Małego Patrioty" - wzory zachowań patriotycznych, odbyło się spotkanie z paniami Marią Szwec i Stanisławą Kozłowską. Opowiadały nam o swoim dzieciństwie, młodości, które przypadło w czasie II wojny światowej, życiu, tułaczce, rodzinie, a przede wszystkim o swoim patriotyzmie i miłości do Ojczyzny. Ich wspomnienia dotyczyły także rzezi wołyńskiej, której one i ich najbliżsi doświadczyli. Mieliśmy także możliwość zobaczyć pamiątki, zdjęcia z czasów ich młodości z kresów wschodnich. Na końcu spotkania wspólnie odśpiewaliśmy piosenki patriotyczne oraz posłuchaliśmy wierszy patriotycznych, które recytowały dzieci.
    Bardzo dziękujemy za odwiedziny i podzielenie się z nami swoimi wspomnieniami i refleksjami.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Festyn w Trzcianach


     Dnia 7 lipca 2018r. w miejscowości Trzciany odbył się festyn rodzinny. Wszyscy mieszkańcy i nie tylko, mogli skorzystać z wielu atrakcji, m.in. gry i zabawy prowadzone przez animatora, zamek dmuchany, przejażdżki konne, malowanie twarzy, zumba, loteria fantowa oraz kolorowanie mandali. Dzięki uprzejmości Straży Pożarnej uczestnicy festynu podszkolili swoje umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy.
   W czasie festynu w związku z trwającym Rokiem Praw Kobiet tematem prac plastycznych było "Podróż we wnętrze kobiety" - malowanie mandali. Kobiety chociaż trochę mogły odpocząć od codziennych obowiązków, zrelaksować się przy mandalach.
   Dla uczestników czekał także urozmaicony poczęstunek.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dzień Kobiet w Trzcianach


    Dnia 17 marca 2018r. w Trzcianach odbyło się spotkanie członkiń tutejszego KGW z okazji Dnia Kobiet. Panie przy poczęstunku mogły posłuchać małego wykładu na temat suplementów diety firmy DuoLife. Nie zabrakło oczywiście gorących i serdecznych życzeń oraz kwiatów, które wręczył sołtys Tadeusz Gappa. Panie otrzymały także po symbolicznym tulipanku, zrobione przez dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicy. Dzieci nie zapomniały także o sołtysie, który otrzymał prezent z okazji swojego święta.
    Przy wspólnej kawie i poczęstunku panie spędziły miły wieczór.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich

Dnia 14  października 2017r, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich w świetlicy odbyły się warsztaty "Pięknego Makijażu", które przeprowadziły konsultantki firmy Avon. Na warsztatach panie dowiedziały się jak zrobić odpowiedni makijaż i jak z makijażu dziennego szybko i bezbłędnie zrobić efektowny makijaż wieczorowy. Był to mile spędzony razem czas.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


"Szczypta kultury w kręgu natury - Łąka łączy"

 

 W związku z obchodami Dni Sępólna Kraj. w Świetlicy Wiejskiej w Trzcianach 10 sierpnia 2017r. odbyło się spotkanie integracyjne pt. "Szczypta kultury w kręgu natury - Łąka łączy". Ukwiecona łąka kipiąca obfitością kształtów , mozaiką barw, była inspiracją dla naszych pociech. Wśród dźwięku muzyki, słychać było śmiech. Dzieci malowały na folii farbami różnobarwne kwiaty, trawę. Czas spędziły także na wspólnych zabawach z rodzicami i puszczaniu baniek mydlanych.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl