Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie


 

 

 


Dożynki w Wałdowie


    Największe w roku święto rolników - DOŻYNKI- jest ukoronowaniem ich całorocznej pracy. Uroczystość ta odbywająca się w całej Polsce miała mnóstwo lokalnych odmian. Zawsze jednak i wszędzie można w niej było wyodrębnić trzy etapy: obrzędowe ścięcie ostatnich kłosów, wicie wieńca i pochód z wieńcem do chaty lub dworu na ucztę i zabawę z tańcami.
W dniu 13 września 2020r. obchodziliśmy Dożynki Parafialne. W związku z tym Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wałdowa nie zapomniały o tradycji i przygotowały wieniec i uwiły girlandę, która zawisła w kościele.
Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie przygotował pięknego Pawia ze słomy który zdobi centrum wsi.Materiały CkiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. -  Hanna RompalskaWOK w Wałdowie jak malowany!

    Podczas, gdy – z konieczności – więcej czasu spędzamy „wewnątrz” niż „na zewnątrz”, zaczynamy bacznie rozglądać się dookoła, przyglądamy się naszym czterem kątom i nagle dostrzegamy, że warto by tu co nieco odświeżyć czy poprawić. Takie – jakby nie patrzeć – wiosenne porządki to przecież niepisana tradycja. A, że czas ku temu jest jak najbardziej odpowiedni, to w Wałdowie wiosna już na całego. Odświeżone i pomalowane pomieszczenia Wiejskiego Ośrodka Kultury świecą się i błyszczą nowością! Ten błyskawiczny remont sprawił, że wałdowski WOK już od progu tętni życiem. Wierzymy, że już wkrótce będą mogli się Państwo przekonać o tym osobiście, póki co pozostaje nam pochwalić się wirtualnie.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick


Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka


    Wałdowski Wiejski Ośrodek Kultury zaprosił świętujących babcie i dziadków do klimatycznej kawiarenki. Przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich publiczność podziwiała występy lokalnych artystów. Były tańce, piosenki – chwile wzruszenia (w szczególności, gdy na scenie prezentowały się maluchy, których dziadkowie byli obecni na sali) i śmiechu. Z dedykacją dla świętujących wystąpili tego dnia najmłodsi i nieco starsi na co dzień rozwijający swoje talenty w WOK'u. Dalszą muzyczną część poprowadził Pan Jan Tłok. Kameralna atmosfera Muzycznej Kawiarenki przypadła do gustu licznie przybyłym babciom i dziadkom, a płynące ze sceny życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności były wyrazem szacunku oraz troski skierowanej do tych, którzy przez cały rok otaczają ciepłem i miłością swoje dzieci i wnuki.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick


W Wałdowie już święta


    Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie już gotowy na święta Bożego Narodzenia. Będący w podróży Święty Mikołaj właśnie Wałdowo wybrał jako swój pierwszy przystanek. Szczególnie zadowolone z takiego obrotu spraw były mieszkające w Wałdowie dzieci. Zasłużyły sobie one jednak na takie wyróżnienie chociażby swoim zaangażowaniem w bożonarodzeniowe jasełka, które zainaugurowały niedzielne spotkanie. Historia narodzin Jezusa wzbogacona została świątecznymi piosenkami, które wprowadziły nas w refleksyjny nastrój, jednocześnie uświadamiając, że święta są już tuż, tuż. Dookoła żywej szopki przechadzały się alpaki, koń i sympatyczna kózka przyozdobiona mikołajową czapeczką. Świąteczny nastrój podtrzymał występ zespołu Na Góralską Nutę, który zaprezentował się z programem „Oj, maluśki, maluśki”. Nie zabrakło więc najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Nie zabrakło też ciepłego posiłku i łamania opłatkiem. Pozostało czekać jedynie na śnieg i pierwszą gwiazdkę. My już teraz wpatrujemy się w niebo, choć jak na razie widać jedynie sanie Świętego Mikołaja, który właśnie opuszcza Wałdowo.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Michał Pick

Więcej zdjęć  na


Wałdowo dla Niepodległości


    Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie uczcił obchody Narodowego Święta Niepodległości wielopokoleniowym spotkaniem z muzyką. Wydarzenie „Wiara, Nadzieja i Wolność” symbolicznie nawiązywało do historycznej walki o niepodległość. Atmosfera radości, zadumy i wspomnień udzielała się publiczności za sprawą kolejnych artystycznych występów. Na scenie zaprezentowały się między innymi 13 Gromada Zuchowa i 13 Drużyna Harcerska - zbierając gromkie brawa młodzież ustąpiła miejsca wałdowskiej Scholi „Magnifikat” pod przewodnictwem Pani Magdaleny Stryszyk. Muzyczną kontynuacją świętowania odzyskania Niepodległości był występ głównego gościa wydarzenia, zespołu Biedronki z Niewieścina, którego liderem jest ksiądz Andrzej Danielewski. Wspólne śpiewanie zbliża ludzi, w dniu takim, jak ten potrzeba odczuwania wspólnoty i bliskości jest wyjątkowa, bo z tej wspólnotowości, poczucia siły i narodowej tożsamości zrodził się triumf, który upamiętniamy corocznie właśnie 11 listopada.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał PickWałdowo dla z kobietami i dla kobiet


    Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie po raz kolejny przyłączył się do świętowania obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich. Panie nie zamierzały jednak świętować w zamkniętym gronie, dlatego do wspólnego świętowania zaprosiły wszystkich mieszkańców.     Dobra zabawa kojarzyć ma się przede wszystkim z radością, jako główny punkt programu zaplanowano więc kabaretowy występ grupy teatralnej „Bakro”, która przygotowała spektakl pod tytułem „Sanatorium fajna rzecz!”. Aktorzy i aktorki rozbawili do łez publiczność, która doceniła dystans i poczucie humoru występujących. Bliskie rzeczywistości żarty sytuacyjne wywoływały salwy śmiechu. Śmiech to zdrowie, ale o zdrowie powinniśmy dbać również w inny sposób. O profilaktyce raka piersi opowiadały Panie ze Stowarzyszenia „Amazonki”. Wydarzenie poświęcone w szczególności kobietom było dobrą okazją do tego by przypomnieć, jak ważne są regularne badania i wczesne reagowanie w przypadku niepokojących zmian.
    Edukacja połączona z rozrywką, takich kombinacji wszyscy od czasu do czasu potrzebujemy. Wiedzą o tym w Wałdowie, gdzie podczas planowania okoliczności wartych świętowania zawsze brany pod uwagę jest pragmatyzm.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick
Fot. - Jacek Wojtania


Wałdowski Jarmark ma już 11 lat

    Jarmark św. Mateusza jest wydarzeniem na stałe wpisanym w kalendarz imprez naszej gminy. W tym roku odbyła się już XI edycja tej imprezy, przypadająca na tydzień obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa.
    Porywisty wiatr nie był w stanie zakłócić dobrej zabawy mieszkańcom Wałdowa, na których czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Na plenerowej scenie zaprezentowały się lokalne talenty – taneczna grupa „Promyki” oraz Paulina Leda, która wystąpiła z trudnym repertuarem zespołu Brathanki. Widowiskowy pokaz ratownictwa przygotowała wałdowska Ochotnicza Straż Pożarna. Mieliśmy okazję uczestniczyć w akcji ewakuacyjnej mieszkańców płonącego budynku, w którym znajdowało się małe dziecko i kobieta w ciąży. Sprawne działanie strażaków, zabezpieczenie miejsca i udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym zostało nagrodzone zasłużonymi brawami. Tuż obok życiem tętniło Wesołe Miasteczko – małpi gaj, dmuchany zamek i łódka w formie gigantycznej huśtawki, dzieci tłumnie udawały się w to miejsce, gdyż wszystkie atrakcje były tego dnia darmowe.
    XI Jarmark św. Mateusza organizacyjnie wsparli wolontariusze z sępoleńskiego Klubu Młodych Twórców oraz pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim, którzy przygotowali animacje i konkursy dla najmłodszych, a także stoisko przy którym artystycznie uzdolnieni wolontariusze malowali twarze ochotników w rozmaite, imponujące wzory. Część koncertową rozpoczął występ kapeli podwórkowej Juha z Dąbrówki. Panowie rozbawili publiczność swoimi ubarwionymi lokalnym folklorem przyśpiewkami. Następnie na scenie zaprezentował się dobrze znany wałdowskiej publiczności Waldek Band z Koronowa. W repertuarze grupy nie zabrakło najpopularniejszych przebojów polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Plenerową część koncertową zwieńczył występ śląskiego Duetu Caro. Mieszkańcy Wałdowa dali się porwać biesiadnej zabawie, były więc tańce, wspólne śpiewanie, a nawet spontaniczny taneczny korowód na bis.
    Jarmark w Wałdowie był także finałowym akcentem tegorocznych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Przy scenie, na której występowali zaproszeni goście, w pełnym skupieniu pracowały Panie koronczarki. Na naszych oczach powstawały precyzyjne, ręcznie tkane koronki. Ich praca była nie mniej widowiskowa niż artystyczne prezentacje na scenie.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Michał Pick

Więcej zdjęć  na
Kosmiczne wakacje w Wałdowie


    W Wałdowie zakończyły się letnie zajęcia dla dzieci. Niestety, bo czas spędzony na kreatywnej zabawie minął niesprawiedliwie szybko. Dzieci mogły wykazać się wyobraźnią i zdolnościami manualnymi podczas „kosmicznych warsztatów”, których celem było stworzenie rakiety kosmicznej. W rok 50. rocznicy misji Apollo 11, każdy mógł poczuć się jak astronauta, który wzbija się w przestrzeń, lewitując w kabinie pilota kosmicznego promu. Marzenia o podboju kosmosu towarzyszą nam od najmłodszych lat, dziś wydają się one bardziej realne niż jeszcze kilkanaście lat temu. Przed wyruszeniem w kosmos należy się jednak zdrowo pożywić, toteż zajęcia kulinarne, na których dzieci wykonywały owocowe szaszłyki były jak najbardziej wskazane. Witaminowa mieszanka okazała nie tylko pyszna, ale i pożywna. Zgromadzoną energię można było spożytkować podczas zajęć taneczno-ruchowych, przygotowanych przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej z Sępólna Krajeńskiego. Zajęcia w wałdowskim WOKu miały również walory edukacyjne, spacerowa lekcja Szlakiem Komierowskich była przypomnieniem historii przodków. Dobrze znać swoje korzenie, dlatego też dzieci z zainteresowaniem słuchały wspomnień. Wakacje jednak rządzą się swoimi prawami, nieuniknione jest zachwianie proporcji zabawa-nauka i trudno się temu dziwić. Niech więc beztroska, ale bezpieczna zabawa trwa dalej, nie tylko w Wałdowie!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick


Wałdowo stawia na rodzinę


    W miniony weekend określenie „afrykańskie upały” dało się zrozumieć i odczuć na własnej skórze. To jednak nie przeszkodziło mieszkańcom Wałdowa i okolic, którzy przybyli na zorganizowany przez tamtejszy Wiejski Ośrodek Kultury festyn rodzinny „Nie ma jak rodzina”.
    W istocie na plac, na którym odbywał się festyn, wraz z towarzyszącymi mu atrakcjami, przybyły całe rodziny – starsi, młodsi, chłopcy i dziewczęta. Nie brakowało chętnych do zabawy z animatorami kultury, kolejki ustawiały się do stoiska, przy którym artystycznie zdobiono twarze, dmuchany zamek uginał się pod naporem skaczących dzieci, a wokół placu przechadzał się piękny kucyk i znajome alpaki - Kacperek, Bazanek i Dyzio. W tym czasie na scenie prezentowali się lokalni artyści, grupy taneczne, soliści i główna gwiazda tegorocznego festynu, zespół Waldek Band z Koronowa. Dzieci i młodzież z Wałdowa rozwijają swoje talenty w Wiejskim Ośrodku Kultury i właśnie podczas takich wydarzeń, mają okazję zaprezentować efekty swojej pracy. Dumni rodzice oklaskiwali swoje pociechy, robiąc przy okazji kolejne pamiątkowe zdjęcia do rodzinnej kolekcji. Na pewno gdy występujący w niedzielę w Wałdowie artyści będą już sławni na całą Polskę, takie fotografie i nagrania będą niezwykle cenne. Przed wałdowską publicznością zaprezentowała się także Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sępólna Krajeńskiego pod dyrekcją Pana Mariana Kukowskiego, której towarzyszyła grupa cheerlederek Aplauz z sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki. Koncertową atmosferę podtrzymał zespół Waldek Band, który przypomniał publiczności największe przeboje z repertuaru takich artystów, jak Maanam, Kombi czy Carlos Santana.
    Gorące życzenia kierowane pod adresem rodzin padały ze sceny. Gorące bez dwóch zdań, słońce w niedzielę zatrzymało się w Wałdowie. Nic dziwnego, wydarzeniu, któremu przyświeca tak szczytna idea, pogoda po prostu musiała dopomóc.

Wydarzenie odbyło się w ramach realizacji projektu „Program Aktywizacja i Integracja – Nowy Start” koordynowanego przez sępoleński Dom Opieki Społecznej. Darmowa wata cukrowa, popcorn, kiełbaski z grilla i animacje kulturalne były zasługą pracowników Domu Opieki Społecznej z Sępólna Krajeńskiego.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst /Foto. - Michał Pick

Więcej zdjęć  na


Artystyczny Dzień Kobiet w Wałdowie


    Czy kobiety naprawdę są z Wenus, a mężczyźni z Marsa? Tego do końca nie wiadomo, ale przynajmniej raz w roku, w okolicy Dnia Kobiet, kobiety i mężczyźni znajdują nić porozumienia. Ta wyjątkowa atmosfera święta kobiet towarzyszyła wydarzeniu zorganizowanemu przez Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie. „Świat bez kobiety byłby jak ogród bez kwiatów” informowało nas hasło z plakatu promującego wydarzenie. I kobiet i kwiatów nie zabrakło. Nie zabrakło także artystycznych wrażeń, najpierw tych humorystycznych w wykonaniu kabaretu On i Ona, który zaprezentował się w autorskim skeczu „Krystyna, ksiądz i lekarz”, a później tanecznych (w odsłonie zespołu „Fantazja”) i wokalnych (w piosenkach „Być kobietą” i „Babę zesłał Bóg” mogliśmy wysłuchać Paulinę Ledę). Głównym punktem programu był jednak recital Emilii Pawłowskiej - „Czas nas uczy pogody”, nastrojowe, doskonale znane piosenki w interpretacjach Emilii przypadły do gustu publiczności, która nie tylko nie wstrzymywała rąk przed klaskaniem, ale ustawiała się w kolejce po pamiątkowe zdjęcia, autografy i płyty. Emilia pracuje właśnie nad nowym programem, jest więc szansa, że wkrótce usłyszymy ją przy jakiejś okazji w zupełnie nowej odsłonie. Płynące ze sceny życzenia i podziękowania dopełniły atmosfery serdeczności. Nie zabrakło także prezentów, sołtys Wałdowa, Pan Marek Pukownik przekazał na ręce kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury i przewodniczącej wałdowskiego Koła Gospodyń Wiejskich nowoczesnego robota kuchennego.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick

Fot. Justyna SzczotkaFerie na kolorowo


    Zima nie musi kojarzyć się koniecznie z bielą. Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie postanowił wyłamać się ze schematu, organizując zimowe ferie dla dzieci, dla których hasłem przewodnim była „Zima w kolorach tęczy”. Nic więc dziwnego, że od samego początku w ruch poszły kredki i pisaki, które posłużyły za kolorowe narzędzia do wykonania barwnych prac plastycznych. Nadmiar twórczej energii wykorzystany został do stworzenia oryginalnych laurek z okazji Dnia Babci i Dziadka. W ramach nagrody za wzorową współpracę podczas zajęć, dzieci udały się na seans filmowy do Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, gdzie wyświetlany był film „Sekretny Świat Kotów”. Po powrocie na uczestników ferii czekały warsztaty taneczno-muzyczne z Panem Wojtkiem Chylewskim. Zwieńczeniem kolorowych ferii w Wałdowie był bal przebierańców, do którego dzieci przystąpiły z dodatkową motywacją, ponieważ najpiękniejszy strój został wyróżniony nagrodą. Tydzień ferii minął wyjątkowo szybko, ale tak niestety bywa, gdy pochłonięci jesteśmy dobrą zabawą, a tą Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie mógł zapewnić dzięki wsparciu Rady Sołeckie, Ochotniczej Straży Pożarnej i wałdowskiemu Kołu Gospodyń Wiejskich.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick


Wałdowo gotowe  na święta


    W Wałdowie czuć już święta! Wiejski Ośrodek Kultury zorganizował świąteczny koncert połączony z tradycyjnymi jasełkami, co, mimo wciąż jesiennej aury, pozwoliło nam w pełni poczuć magię świąt. Kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci i młodzieży z Wałdowa, a także wałdowskiej scholi Magnificat pod przewodnictwem Magdaleny Stryszyk i Dominiki Patyny niosły się po sali Wiejskiego Ośrodka Kultury. Licznie zgromadzona publiczność w tych momentach tworzyła wraz z występującymi jeden wielki chór i właśnie wtedy najbardziej czuć było tę radosną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło także jasełek i tanecznych choreografii, które wzbogacały występy solistów – Pauliny Ledy i Magdaleny Stryszyk. Po prezentacji lokalnych artystów przyszła pora na występ gości, kapeli Koronowiacy, która przygotowała wiązankę świątecznych piosenek i pastorałek. W tym roku to Wałdowo jako pierwsze przywitało święta.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Michał Pick


Święty Mikołaj odwiedził Wałdowo


    Kolejny przystanek na świątecznej trasie Świętego Mikołaja przypadł na Wałdowo. W tutejszym Wiejskim Ośrodku Kultury na Mikołaja czekały, jak się okazało, same grzeczne dzieci, które przygotowały specjalnie na tę okazję piosenki i wierszyki. Mikołaj oczywiście docenił starania dzieci słodkimi upominkami, jednocześnie obiecując, że rozpatrzy wszystkie prośby o prezenty. W tym zadaniu muszą mu jednak pomóc Elfy, gdyż ogrom listów, które napływają do niego z całego świata zdecydowanie jest ponad jego siły. Wyznał nam przy okazji, że widok takich grzecznych i wesołych dzieci wynagradza wszelkie trudy związane z obowiązkami Świętego Mikołaja i że być może to właśnie do Wałdowa uda się na zasłużone wakacje, gdy minie już świąteczny szał, okres pracy 24 godziny na dobę, podczas którego sztab pomocników w głównej siedziba Mikołaja w Laponii pracuje bez wytchnienia.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick


Religijno-patriotyczny wieczór w Wałdowie


    Tłumy zgromadziły się na koncercie wielopokoleniowym w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie. Repertuar pieśni religijno-patriotycznych przygotował Chór pod dyrekcją Stanisława Guguły działający przy szkole podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie, a także schola Magnificat pod dyrekcją Magdaleny Stryszyk. Nie zabrakło występów solistów z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie oraz rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Oblicza polskiej ziemi”, całości dopełniła wystawa fotograficzna „Mała Ojczyzna” autorstwa Dominiki Patyny. Wszystko to w związku z obchodami Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.
    W tym roku na terenie gminy Sępólno Krajeńskie odbyła się już XX edycja tego wydarzenia, hasło tegorocznej edycji brzmiało - „Po Bogu najważniejsza jest Polska” i nawiązywało, rzecz jasna, do wyjątkowej rocznicy stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie od wielu lat bierze czynny udział w organizacji Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej przygotowując tematyczne spotkania, konkursy bądź koncerty. Dzięki wsparciu lokalnej społeczności i młodzieży rozwijającej swe talenty w naszym Ośrodku jesteśmy zawsze gotowi do działań z zakresu kultury i sztuki, starając się sprostać oczekiwaniom odbiorców.
    Dziękujemy za uczestnictwo i już teraz zapraszamy dzieci z Wałdowa na wyjątkowe spotkanie ze Świętym Mikołajem, 6 grudnia o godzinie 16:00 w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie. Wszystkich pozostałych zaś zapraszamy 8 grudnia o godzinie 16:00 na koncert świąteczny „Święta są w nas”. Moc artystycznych atrakcji czeka właśnie na Was!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał PickDekada Jarmarku św. Mateusza w Wałdowie


    Jubileuszowy, X Jarmark św. Mateusza w Wałdowie miał odbyć się w ubiegłym roku, jednak tragiczna w skutkach sierpniowa nawałnica uniemożliwiła jego organizację. Również z tego powodu tegoroczny Jarmark można odczytywać jako szczególny, bez wątpienia towarzyszyła mu wyjątkowa atmosfera.
    W ciągu dziesięciu edycji na wałdowskiej scenie zaprezentowały się zespoły i artyści między innymi z Ukrainy, Turcji oraz folklorystyczne kapele z całej Polski, w pamięci mamy występy zespołu Szantel, cekcyńskiej orkiestry Campanella czy Mariusza Kalagi. W tym roku organizatorzy postawili na artystów lokalnych, działających na co dzień w wałdowskim Wiejskim Ośrodku Kultury. Jako gość specjalny wystąpiła zaś kapela podwórkowa Koronowiacy. Panowie przygrywali do tańca na tradycyjnym „wiejskim weselu”, bo zaskoczona publiczność znalazła się w samym środku zaślubin pary młodej, która z piskiem opon wjechała na plac imprezy. Wraz z rozwojem wesela Panowie Koronowiacy ustąpili miejsca zespołowi weselnemu Waldek Band, który poprowadził taneczną zabawę. Wałdowskie wiejskie wesele, wraz z całą inscenizacją było elementem obchodów tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie wydarzenie „Polska z przytupem” sprytnie połączył z jubileuszowym Jarmarkiem, dzięki czemu licznie zgromadzona publiczność mogła uczestniczyć w okolicznościowej biesiadzie z parą młodą i pozostałymi weselnikami.
    X Jarmark św. Mateusza był też okazją do podsumowania dziesięciu poprzednich edycji. Czas mija tak szybko, a jednocześnie wspomnienie pierwszego jarmarku, który odbył się w Wałdowie w 2006 roku jest wspomnieniem nadal świeżym. Wydarzenie to przez lata zmieniało swoją konwencję i formę, jego różnorodność jest bez wątpienia jednym z powodów, dla których od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Wałdowa i okolic.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick
Fot. - Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


 


"Wakacyjna Przystań Słonecznego Lata"
Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie


  W dniach 02.07-13.07.2018 r pod hasłem "Wakacyjna Przystań Słonecznego Lata" realizowaliśmy wspólnie z Gminną Pracownią Edukacji Kulturalnej ARTiK wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży .
Warsztaty letnie rozpoczęliśmy wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wałdowie, gdzie podopieczni zaznajomili się ze sprzętem strażackim. Prezez OSP omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa oraz metody udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Zwieńczeniem wycieczki był integracyjny piknik z kiełbaskami pieczonymi na ognisku.
Niezwykle twórcze okazały się zajęcia z cyklu "Plastyka Małego Smyka" , gdzie odkrywaliśmy tajemnice życia zwierząt w głębinie oceanu, a także tworzyliśmy kolorową osadę owadów, które zamieszkały w naszym placu zabaw. Nie mogło zabraknąć również zajęć kulinarnych czyli owocowych szaszłyków w myśl zasady "Jak żyć zdrowo i kolorowo".
Podczas kolejnych dni uczestnicy zajęć mogli poczuć smak sportowej rywalizacji, biorąc udział w licznych konkursach drużynowych i podchodach.
Celem nadrzędnym zajęć to rozwój artystyczny, manualny. Bez wątpienia był to czas spędzony ciekawie i pożytecznie w atmosferze przyjaźni i dobrego humoru.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Wałdowo - Kuchnia na obcasach


   W minioną sobotę 7 - go lipca Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Wiejski Ośrodek Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna oraz ARTiK zaprosili mieszkańców Wałdowa i okolic na festyn rodzinny "Babskie lato - kuchnia na obcasach". Podczas imprezy uczestnicy mogli posłuchać pięknych utworów wykonanych przez wokalistki działające przy WOK w Wałdowie, obejrzeć tańce zaprezentowane przez zespół "Fantazja" oraz wziąć udział w warsztatach kulinarnych, podczas których wypiekano chleb i słodkie rogaliki. Zwieńczeniem kuchennych przedsięwzięć była oczywiście degustacja przygotowanych smakołyków. O piękny wygląd pań zadbały specjalistki od makijażu i estetycznego wizerunku, posiadające w swojej ofercie kosmetyki firmy "Artistry". Dla najmłodszych uczestników festynu przygotowano animacje plastyczne, sportowe i rekreacyjne. Nie zabrakło również atrakcji takich jak: dmuchany zamek, kule wodne czy alpakoterapia. Główną częścią artystyczną Babskiego Lata był koncert zespołu Gravel Garden z Gostycyna, kończący muzycznym akcentem tegoroczny piknik "Kuchni na obcasach".


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Bożena Mania


" Wakacyjna Przystań Słonecznego Lata" Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie. 

W dniach 2.07- 13.07.2018 od godz 9:00- 12:00 . 
1. Bezpieczne wakacje - z wizytą w Straży Pożarnej
2. Plastyka małego smyka - zajęcia manualne
3. Jak jeść zdrowo i kolorowo - zajęcia kulinarne sezonowych warzyw i  owoców
4. W świecie mody i urody - spotkanie z kosmetyczką
5. Warsztaty taneczne - tańce i stroje ludowe z różnych regionów Polski
6. Święto oceanu - warsztaty plastyczne z wykorzystaniem folii i farb
7. Plac zabaw pełen owadów- wykonanie strojów przez dzieci i udekorowanie placu
8. Wycieczka do lasu - poznajemy gatunki drzew
9. Wesołe brzdące - zajęcia muzyczno - ruchowe
10. Piknik integracyjny - bajkowa gawęda  sekcji tanecznej  "Fantazja"

Pół wieku z kulturą i sztuką w Wałdowie


    Bernadeta Kowalska była gościem specjalnym podczas imponującego jubileuszu 50-lecia działalności artystycznej Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie. Popularna śląska piosenkarka wraz z zespołem zwieńczyła emocjonujące obchody „złotych urodzin” wałdowskiego WOK'u.
    Część oficjalna minęła pod znakiem podziękowań, życzeń, retrospekcji i okraszonych bogatymi materiałami archiwalnymi wspomnień z minionych pięćdziesięciu lat. Dopełnieniem uroczystego nastroju był występ bydgoskiego Soprano&Piano Duet, który zaprezentował zgromadzonym operowo-operetkowy repertuar.
    Część rozrywkowa została wypełniona występami artystycznymi dzieci i młodzieży z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie. Po raz kolejny wałdowska młodzież udowodniła swoją wszechstronność prezentując się zarówno w tanecznych choreografiach jak i wokalno-instrumentalnych występach. Po prezentacji lokalnych artystów przyszedł czas na gościa specjalnego – Bernadetę Kowalską, która wraz z akompaniującymi jej muzykami zaprezentowała publiczności wiązankę popularnych przebojów.
    Podczas gdy niemal wszędzie dookoła szalały ulewne deszcze i wichury, w Wałdowie świeciło słońce i tym samym tak ważny jubileusz, podzielony przez organizatorów na dwie części, mógł odbyć się bez zakłóceń. 50 lat działalności Wiejskiego Ośrodka Kultury to imponujące osiągnięcie, to w znacznej mierze historia ludzi którzy tworzyli i nadal tworzą kulturę i sztukę na terenach Wałdowa. Okoliczności towarzyszące wydarzeniu sprawiły, że czas jakby na chwilę się zatrzymał, podobnie pogoda, w Wałdowie dzieją się rzeczy, które wprawiają w konsternacje fizyków i meteorologów!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick
Fot. - Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
zapraszają na obchody Jubileuszu 50-lecia Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie
26 maja 2018r.
Godz. 15:00


W programie:
15:00 – Msza św. w Kościele Parafialnym pw. św. Mateusza w Wałdowie w intencji mieszkańców
przemarsz uczestników z kościoła do ośrodka kultury
16:00 – Rozpoczęcie uroczystości na sali Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie
przedstawienie rysu historycznego ośrodka kultury
przemówienie zaproszonych gości
występ duetu muzycznego „Soprano&Piano”: Aleksandra Pliszka (sopran), Tatiana Kujawska-Tubiszewska (fortepian), w repertuarze operowo-operetkowym

17:00 – rozpoczęcie części rozrywkowej na placu przy budynku:
występy zespołów działających w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie
koncert Bernadety Kowalskiej

Dodatkowe atrakcje: animacje dla dzieci, zamek dmuchany, zjeżdżalnia dmuchana, wata cukrowa.

Współorganizatorzy: Rada Sołecka Wałdowa, Koło Gospodyń Wiejskich w Wałdowie, Ochotnicza Straż Pożarna


Wałdowo dla Biało-Czerwonej


    Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie uczcił święto flagi akcją pt. „Dla Biało-Czerwonej”. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości takie wydarzenia zajmują szczególne miejsce  w kalendarzu imprez. Wszechstronnie utalentowana młodzież z Wałdowa przygotowała program artystyczny obejmujący popularne pieśni i piosenki patriotyczne oraz tańce narodowe przygotowane pod okiem instruktora Wojciecha Chylewskiego. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się ze szczegółową historią flagi państwowej. Symboliczny przemarsz na cmentarz parafialny i zapalenie zniczy przy tablicy Pomordowanych za Ojczyznę nadał spotkaniu nieco refleksyjnego tonu. Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie uczestniczy w kampanii „Dumni z Polski”, możemy więc spodziewać, że wydarzeń o charakterze edukacyjnym poświęconych naszym symbolom narodowym, tematom patriotyzmu i pamięci historycznej będzie w Wałdowie więcej. Akcja przygotowana w związku ze świętem flagi była jednym z nich.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick


Dzień flagi w Wałdowie    Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie zaprasza na artystyczne obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Biało-Czerwonej”. W programie:

historia flagi Rzeczypospolitej Polskiej
kampania informacyjna „Dumni z Polski”
najpiękniejsze miejsca w Polsce
Wielkie Polki
polscy artyści, którzy zachwycili świat
najwięksi polscy pisarze

    i wiele innych atrakcji, po które zapraszamy 2 maja 2018 r. o godzinie 15:00 do Wałdowa. Dzień flagi w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę  Niepodległości zyskuje wyjątkowy, symboliczny wymiar.


Zimowe Czary w Wałdowie


    W dniach 12.02-23.02 w Wałdowie odbywały się ferie zimowe. W organizowanych przez Wiejski Ośrodek Kultury, Radę Sołecką oraz Gminną Pracownią Edukacji Kulturalnej ARTiK w zajęciach brało udział około 20 dzieci. W pierwszym tygodniu zajęć sprawne rączki naszych podopiecznych wyczarowały pingwinią wyspę oraz uczestniczyły w zajęciach manualnych ,,W mroźnej krainie''. Obchodziliśmy także serduszkowe święto pt. „I ty możesz znaleźć przyjaciela”. W drugim tygodniu zajęć czas upłynął nam na warsztatach muzyczno-tanecznych pod okiem instruktora Wojciecha Chylewskiego oraz na zajęciach „Recyklingowe czary-mary”. Aktywność sportową wzmacnialiśmy poprzez gry i zabawy zarówno na sali, jak i na świeżym powietrzu. Podczas tegorocznych ferii nie zabrakło akcentów patriotycznych, upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ostatni dzień zajęć uczyniliśmy Dniem Kota Mruczka. Dwa tygodnie kreatywnej zabawy upłynęły nam w miłej i przyjaznej atmosferze.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst – Bożena Mania
Fot. - Aldona Heydebreck


Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie,
Rada Sołecka Wałdowo, Koło Gospodyń Wiejskich w Wałdowie
oraz ARTiK Wałdowo zapraszają na:
„Zimowe Czary”
ferie zimowe dla dzieci


12-25.02.2018 r.
w godz. 9:00-12:00


    Zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w prawdziwie „magicznych feriach” z Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Wałdowie. Czeka Was moc atrakcji – gry i zabawy, artystyczne warsztaty, twórcze zajęcia z materiałami recyklingowymi, taniec, śpiew i wiele, wiele innych przyjemności. „Zimowe czary” to dwa tygodnie kreatywnej zabawy, na którą zapraszamy już dziś!


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl