Galeria zdjęć
1.GALERIA 2018r.2.GALERIA 2017r.3.GALERIA 2016r.4.GALERIA 2015r.5.GALERIA 2014r.6.GALERIA 2013r.7.GALERIA 2012r.8.GALERIA 2011r.9.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE10.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA11.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU12.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi13.MUZYKA KLASYCZNA14.FOLKLOR I TRADYCJA15.WYSTAWY16.GALERIA GWIAZD17.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA18.KOCHAMY POLSKIE SERIALE19.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE20.KULISY SŁAWY21.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD22.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► Wałdowo gotowe  na święta

 

► Mikołajki w Wilkowie

 

► ,,BO MIKOŁAJ JEDZIE TU JUŻ" - Wiśniewka

 

► Bal Sylwestrowy w Lutowie

 

► TKCH w Lutówku

 

► Religijno-patriotyczny wieczór w Wałdowie

 

► "Las i jego mieszkańcy" w ARTiKu we Włościborzu

 

► Dzień Makaronu w ARTIK'u we Włościborzu

 

► Dzień jeża w ARTiKu w Lutowie

 

► TKCH w Wałdowie

 

► Zręczne rączki w ARTiK'u w Lutowie

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie


 


Wałdowo gotowe  na święta


    W Wałdowie czuć już święta! Wiejski Ośrodek Kultury zorganizował świąteczny koncert połączony z tradycyjnymi jasełkami, co, mimo wciąż jesiennej aury, pozwoliło nam w pełni poczuć magię świąt. Kolędy i pastorałki w wykonaniu dzieci i młodzieży z Wałdowa, a także wałdowskiej scholi Magnificat pod przewodnictwem Magdaleny Stryszyk i Dominiki Patyny niosły się po sali Wiejskiego Ośrodka Kultury. Licznie zgromadzona publiczność w tych momentach tworzyła wraz z występującymi jeden wielki chór i właśnie wtedy najbardziej czuć było tę radosną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło także jasełek i tanecznych choreografii, które wzbogacały występy solistów – Pauliny Ledy i Magdaleny Stryszyk. Po prezentacji lokalnych artystów przyszła pora na występ gości, kapeli Koronowiacy, która przygotowała wiązankę świątecznych piosenek i pastorałek. W tym roku to Wałdowo jako pierwsze przywitało święta.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/fot. - Michał Pick


Religijno-patriotyczny wieczór w Wałdowie


    Tłumy zgromadziły się na koncercie wielopokoleniowym w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie. Repertuar pieśni religijno-patriotycznych przygotował Chór pod dyrekcją Stanisława Guguły działający przy szkole podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie, a także schola Magnificat pod dyrekcją Magdaleny Stryszyk. Nie zabrakło występów solistów z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie oraz rozstrzygnięcia konkursu plastycznego „Oblicza polskiej ziemi”, całości dopełniła wystawa fotograficzna „Mała Ojczyzna” autorstwa Dominiki Patyny. Wszystko to w związku z obchodami Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.
    W tym roku na terenie gminy Sępólno Krajeńskie odbyła się już XX edycja tego wydarzenia, hasło tegorocznej edycji brzmiało - „Po Bogu najważniejsza jest Polska” i nawiązywało, rzecz jasna, do wyjątkowej rocznicy stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie od wielu lat bierze czynny udział w organizacji Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej przygotowując tematyczne spotkania, konkursy bądź koncerty. Dzięki wsparciu lokalnej społeczności i młodzieży rozwijającej swe talenty w naszym Ośrodku jesteśmy zawsze gotowi do działań z zakresu kultury i sztuki, starając się sprostać oczekiwaniom odbiorców.
    Dziękujemy za uczestnictwo i już teraz zapraszamy dzieci z Wałdowa na wyjątkowe spotkanie ze Świętym Mikołajem, 6 grudnia o godzinie 16:00 w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie. Wszystkich pozostałych zaś zapraszamy 8 grudnia o godzinie 16:00 na koncert świąteczny „Święta są w nas”. Moc artystycznych atrakcji czeka właśnie na Was!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał PickDekada Jarmarku św. Mateusza w Wałdowie


    Jubileuszowy, X Jarmark św. Mateusza w Wałdowie miał odbyć się w ubiegłym roku, jednak tragiczna w skutkach sierpniowa nawałnica uniemożliwiła jego organizację. Również z tego powodu tegoroczny Jarmark można odczytywać jako szczególny, bez wątpienia towarzyszyła mu wyjątkowa atmosfera.
    W ciągu dziesięciu edycji na wałdowskiej scenie zaprezentowały się zespoły i artyści między innymi z Ukrainy, Turcji oraz folklorystyczne kapele z całej Polski, w pamięci mamy występy zespołu Szantel, cekcyńskiej orkiestry Campanella czy Mariusza Kalagi. W tym roku organizatorzy postawili na artystów lokalnych, działających na co dzień w wałdowskim Wiejskim Ośrodku Kultury. Jako gość specjalny wystąpiła zaś kapela podwórkowa Koronowiacy. Panowie przygrywali do tańca na tradycyjnym „wiejskim weselu”, bo zaskoczona publiczność znalazła się w samym środku zaślubin pary młodej, która z piskiem opon wjechała na plac imprezy. Wraz z rozwojem wesela Panowie Koronowiacy ustąpili miejsca zespołowi weselnemu Waldek Band, który poprowadził taneczną zabawę. Wałdowskie wiejskie wesele, wraz z całą inscenizacją było elementem obchodów tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie wydarzenie „Polska z przytupem” sprytnie połączył z jubileuszowym Jarmarkiem, dzięki czemu licznie zgromadzona publiczność mogła uczestniczyć w okolicznościowej biesiadzie z parą młodą i pozostałymi weselnikami.
    X Jarmark św. Mateusza był też okazją do podsumowania dziesięciu poprzednich edycji. Czas mija tak szybko, a jednocześnie wspomnienie pierwszego jarmarku, który odbył się w Wałdowie w 2006 roku jest wspomnieniem nadal świeżym. Wydarzenie to przez lata zmieniało swoją konwencję i formę, jego różnorodność jest bez wątpienia jednym z powodów, dla których od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców Wałdowa i okolic.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick
Fot. - Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


 


"Wakacyjna Przystań Słonecznego Lata"
Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie


  W dniach 02.07-13.07.2018 r pod hasłem "Wakacyjna Przystań Słonecznego Lata" realizowaliśmy wspólnie z Gminną Pracownią Edukacji Kulturalnej ARTiK wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży .
Warsztaty letnie rozpoczęliśmy wizytą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wałdowie, gdzie podopieczni zaznajomili się ze sprzętem strażackim. Prezez OSP omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa oraz metody udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Zwieńczeniem wycieczki był integracyjny piknik z kiełbaskami pieczonymi na ognisku.
Niezwykle twórcze okazały się zajęcia z cyklu "Plastyka Małego Smyka" , gdzie odkrywaliśmy tajemnice życia zwierząt w głębinie oceanu, a także tworzyliśmy kolorową osadę owadów, które zamieszkały w naszym placu zabaw. Nie mogło zabraknąć również zajęć kulinarnych czyli owocowych szaszłyków w myśl zasady "Jak żyć zdrowo i kolorowo".
Podczas kolejnych dni uczestnicy zajęć mogli poczuć smak sportowej rywalizacji, biorąc udział w licznych konkursach drużynowych i podchodach.
Celem nadrzędnym zajęć to rozwój artystyczny, manualny. Bez wątpienia był to czas spędzony ciekawie i pożytecznie w atmosferze przyjaźni i dobrego humoru.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Wałdowo - Kuchnia na obcasach


   W minioną sobotę 7 - go lipca Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Wiejski Ośrodek Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna oraz ARTiK zaprosili mieszkańców Wałdowa i okolic na festyn rodzinny "Babskie lato - kuchnia na obcasach". Podczas imprezy uczestnicy mogli posłuchać pięknych utworów wykonanych przez wokalistki działające przy WOK w Wałdowie, obejrzeć tańce zaprezentowane przez zespół "Fantazja" oraz wziąć udział w warsztatach kulinarnych, podczas których wypiekano chleb i słodkie rogaliki. Zwieńczeniem kuchennych przedsięwzięć była oczywiście degustacja przygotowanych smakołyków. O piękny wygląd pań zadbały specjalistki od makijażu i estetycznego wizerunku, posiadające w swojej ofercie kosmetyki firmy "Artistry". Dla najmłodszych uczestników festynu przygotowano animacje plastyczne, sportowe i rekreacyjne. Nie zabrakło również atrakcji takich jak: dmuchany zamek, kule wodne czy alpakoterapia. Główną częścią artystyczną Babskiego Lata był koncert zespołu Gravel Garden z Gostycyna, kończący muzycznym akcentem tegoroczny piknik "Kuchni na obcasach".


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Bożena Mania


" Wakacyjna Przystań Słonecznego Lata" Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie. 

W dniach 2.07- 13.07.2018 od godz 9:00- 12:00 . 
1. Bezpieczne wakacje - z wizytą w Straży Pożarnej
2. Plastyka małego smyka - zajęcia manualne
3. Jak jeść zdrowo i kolorowo - zajęcia kulinarne sezonowych warzyw i  owoców
4. W świecie mody i urody - spotkanie z kosmetyczką
5. Warsztaty taneczne - tańce i stroje ludowe z różnych regionów Polski
6. Święto oceanu - warsztaty plastyczne z wykorzystaniem folii i farb
7. Plac zabaw pełen owadów- wykonanie strojów przez dzieci i udekorowanie placu
8. Wycieczka do lasu - poznajemy gatunki drzew
9. Wesołe brzdące - zajęcia muzyczno - ruchowe
10. Piknik integracyjny - bajkowa gawęda  sekcji tanecznej  "Fantazja"

Pół wieku z kulturą i sztuką w Wałdowie


    Bernadeta Kowalska była gościem specjalnym podczas imponującego jubileuszu 50-lecia działalności artystycznej Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie. Popularna śląska piosenkarka wraz z zespołem zwieńczyła emocjonujące obchody „złotych urodzin” wałdowskiego WOK'u.
    Część oficjalna minęła pod znakiem podziękowań, życzeń, retrospekcji i okraszonych bogatymi materiałami archiwalnymi wspomnień z minionych pięćdziesięciu lat. Dopełnieniem uroczystego nastroju był występ bydgoskiego Soprano&Piano Duet, który zaprezentował zgromadzonym operowo-operetkowy repertuar.
    Część rozrywkowa została wypełniona występami artystycznymi dzieci i młodzieży z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie. Po raz kolejny wałdowska młodzież udowodniła swoją wszechstronność prezentując się zarówno w tanecznych choreografiach jak i wokalno-instrumentalnych występach. Po prezentacji lokalnych artystów przyszedł czas na gościa specjalnego – Bernadetę Kowalską, która wraz z akompaniującymi jej muzykami zaprezentowała publiczności wiązankę popularnych przebojów.
    Podczas gdy niemal wszędzie dookoła szalały ulewne deszcze i wichury, w Wałdowie świeciło słońce i tym samym tak ważny jubileusz, podzielony przez organizatorów na dwie części, mógł odbyć się bez zakłóceń. 50 lat działalności Wiejskiego Ośrodka Kultury to imponujące osiągnięcie, to w znacznej mierze historia ludzi którzy tworzyli i nadal tworzą kulturę i sztukę na terenach Wałdowa. Okoliczności towarzyszące wydarzeniu sprawiły, że czas jakby na chwilę się zatrzymał, podobnie pogoda, w Wałdowie dzieją się rzeczy, które wprawiają w konsternacje fizyków i meteorologów!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick
Fot. - Jacek Wojtania

Więcej zdjęć  na


Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim
zapraszają na obchody Jubileuszu 50-lecia Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie
26 maja 2018r.
Godz. 15:00


W programie:
15:00 – Msza św. w Kościele Parafialnym pw. św. Mateusza w Wałdowie w intencji mieszkańców
przemarsz uczestników z kościoła do ośrodka kultury
16:00 – Rozpoczęcie uroczystości na sali Wiejskiego Ośrodka Kultury w Wałdowie
przedstawienie rysu historycznego ośrodka kultury
przemówienie zaproszonych gości
występ duetu muzycznego „Soprano&Piano”: Aleksandra Pliszka (sopran), Tatiana Kujawska-Tubiszewska (fortepian), w repertuarze operowo-operetkowym

17:00 – rozpoczęcie części rozrywkowej na placu przy budynku:
występy zespołów działających w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie
koncert Bernadety Kowalskiej

Dodatkowe atrakcje: animacje dla dzieci, zamek dmuchany, zjeżdżalnia dmuchana, wata cukrowa.

Współorganizatorzy: Rada Sołecka Wałdowa, Koło Gospodyń Wiejskich w Wałdowie, Ochotnicza Straż Pożarna


Wałdowo dla Biało-Czerwonej


    Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie uczcił święto flagi akcją pt. „Dla Biało-Czerwonej”. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości takie wydarzenia zajmują szczególne miejsce  w kalendarzu imprez. Wszechstronnie utalentowana młodzież z Wałdowa przygotowała program artystyczny obejmujący popularne pieśni i piosenki patriotyczne oraz tańce narodowe przygotowane pod okiem instruktora Wojciecha Chylewskiego. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję zapoznać się ze szczegółową historią flagi państwowej. Symboliczny przemarsz na cmentarz parafialny i zapalenie zniczy przy tablicy Pomordowanych za Ojczyznę nadał spotkaniu nieco refleksyjnego tonu. Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie uczestniczy w kampanii „Dumni z Polski”, możemy więc spodziewać, że wydarzeń o charakterze edukacyjnym poświęconych naszym symbolom narodowym, tematom patriotyzmu i pamięci historycznej będzie w Wałdowie więcej. Akcja przygotowana w związku ze świętem flagi była jednym z nich.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Michał Pick


Dzień flagi w Wałdowie    Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie zaprasza na artystyczne obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Biało-Czerwonej”. W programie:

historia flagi Rzeczypospolitej Polskiej
kampania informacyjna „Dumni z Polski”
najpiękniejsze miejsca w Polsce
Wielkie Polki
polscy artyści, którzy zachwycili świat
najwięksi polscy pisarze

    i wiele innych atrakcji, po które zapraszamy 2 maja 2018 r. o godzinie 15:00 do Wałdowa. Dzień flagi w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę  Niepodległości zyskuje wyjątkowy, symboliczny wymiar.


Zimowe Czary w Wałdowie


    W dniach 12.02-23.02 w Wałdowie odbywały się ferie zimowe. W organizowanych przez Wiejski Ośrodek Kultury, Radę Sołecką oraz Gminną Pracownią Edukacji Kulturalnej ARTiK w zajęciach brało udział około 20 dzieci. W pierwszym tygodniu zajęć sprawne rączki naszych podopiecznych wyczarowały pingwinią wyspę oraz uczestniczyły w zajęciach manualnych ,,W mroźnej krainie''. Obchodziliśmy także serduszkowe święto pt. „I ty możesz znaleźć przyjaciela”. W drugim tygodniu zajęć czas upłynął nam na warsztatach muzyczno-tanecznych pod okiem instruktora Wojciecha Chylewskiego oraz na zajęciach „Recyklingowe czary-mary”. Aktywność sportową wzmacnialiśmy poprzez gry i zabawy zarówno na sali, jak i na świeżym powietrzu. Podczas tegorocznych ferii nie zabrakło akcentów patriotycznych, upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ostatni dzień zajęć uczyniliśmy Dniem Kota Mruczka. Dwa tygodnie kreatywnej zabawy upłynęły nam w miłej i przyjaznej atmosferze.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst – Bożena Mania
Fot. - Aldona Heydebreck


Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie,
Rada Sołecka Wałdowo, Koło Gospodyń Wiejskich w Wałdowie
oraz ARTiK Wałdowo zapraszają na:
„Zimowe Czary”
ferie zimowe dla dzieci


12-25.02.2018 r.
w godz. 9:00-12:00


    Zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w prawdziwie „magicznych feriach” z Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Wałdowie. Czeka Was moc atrakcji – gry i zabawy, artystyczne warsztaty, twórcze zajęcia z materiałami recyklingowymi, taniec, śpiew i wiele, wiele innych przyjemności. „Zimowe czary” to dwa tygodnie kreatywnej zabawy, na którą zapraszamy już dziś!


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl