Galeria zdjęć
1.GALERIA 2020r.2.GALERIA 2019r.3.GALERIA 2018r.4.GALERIA 2017r.5.GALERIA 2016r.6.GALERIA 2015r.7.GALERIA 2014r.8.GALERIA 2013r.9.GALERIA 2012r.10.GALERIA 2011r.11.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE12.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA13.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU14.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi15.MUZYKA KLASYCZNA16.FOLKLOR I TRADYCJA17.WYSTAWY18.GALERIA GWIAZD19.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA20.KOCHAMY POLSKIE SERIALE21.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE22.KULISY SŁAWY23.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD24.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► WOK w Wałdowie jak malowany!

 

► Dzień Strażaka w ARTiK'u w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa obchodzi Dzień Flagi

 

► Halo tu Ziemia - ARTiK Wałdowo zdalnie

 

► Kicające zające z ARTIK'u w Wałdowie

 

► ARTiK z Lutowa w oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

 

►  Pracowite Maluchy z ARTiK'a w Lutowie

 

► Maluchy z ARTiK'a w Lutowie przygotowują pyszności w domach

 

► ARTIK Lutowo - Światowy Dzień Opowiadania Baśni

 

► Śladami dinozaurów - ARTIK w Lutowie

 

► ARTiK z Lutowa poznaje świat za pomocą zmysłów

 

► Dzień Kobiet i Mężczyzn w Lutowie

 

► Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.

 

► "Jak za dawnych lat" – Dzień Babci i Dziadka - Lutowo

 

► Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.

 

► Muzyczna kawiarenka dla babci i dziadka - Wałdowo

 

► Lutowo Dzień Babci i Dziadka

 

► Ferie zimowe w Lutowie

 

► Występ na dużej scenie - ARTiK Lutowo

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Świetlica Wiejska w Wilkowie

,,KRAJOBRAZOWA WIOSKA KRAJEŃSKA”  


 

 


Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.


    W dniu 8.03.2019 r. w Wiejskiej Świetlicy w Wilkowie obchodziliśmy Dzień Kobiet połączony z Dniem Mężczyzny i Dniem Sołtysa. Dzień Kobiet to szczególny czas, podczas którego mężczyźni obdarowują kobiety wszelkimi rodzaju upominkami w postaci kwiatów, słodyczy i drobnych prezentów. Tak też było w Wilkowie. Każda pani otrzymała kwiatka i czekoladę, a panowie z okazji Dnia Mężczyzny czekoladę. Z okazji zbliżającego się Dnia Sołtysa nasza Pani Sołtys otrzymała bukiet kwiatów.
Organizatorem uroczystości była Świetlica Wiejska , Rada Sołecka , Koło Gospodyń Wiejskich i Kółko Rolnicze.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Bożena Szablewska
Fot - Elżbieta Gackowska


Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie.


  W dniu 26.01.2020 roku w świetlicy w Wilkowie spotkaliśmy się z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły wspólnie z babciami i dziadkami. Na koniec dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Bożena Szablewska
Fot. - Elżbieta Gackowska


Mikołajki w świetlicy w Wilkowie


    Do świetlicy w Wilkowie w dniu 8.12.2019 r. przybył św. Mikołaj, na którego czekały same grzeczne i uśmiechnięte dzieci wraz z rodzicami. Na tę specjalną okazję dzieci przygotowały wierszyki i piosenki.  W nagrodę zostały obdarowane paczkami ufundowanymi przez Radę Sołecką, a rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i kawę.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Europejskie Dni Dziedzictwa "Jak za dawnych lat - warsztaty szydełkowania ubranek dziecięcych" Świetlica Wilkowo


    W Świetlicy Wiejskiej w Wilkowie dnia 8.09.2019 zebraliśmy się, aby obchodzić Europejskie Dni Dziedzictwa "Jak za dawnych lat - warsztaty szydełkowania ubranek dziecięcych". Na spotkanie została przygotowana wystawa ubranek, a panie robiły na szydełku z wełny kolejne rzeczy.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst/fot. - Bożena Szablewska


Dzień Dziecka w Sołectwie Wilkowo


   W niedzielę 16 czerwca o godz. 14:00 na terenie świetlicy wiejskiej w Wilkowie odbył się Festyn Rodzinny połączony z Dniem Dziecka. Dla dzieci przygotowano wiele konkursów i atrakcji m.in.: ,,golenie taty”, zabawa w ,,mumię”, robienie wianka, przeciąganie liny, wyścigi w workach oraz różnego rodzaju eksperymenty naukowe. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody rzeczowe, słodycze i upominki. Zwieńczeniem spotkania było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Sołtys i Rada Sołecka wsi Wilkowo, Koło Gospodyń Wiejskich oraz świetlicowa.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dzień Kobiet , Dzień Mężczyzny i Dzień Sołtysa w Wilkowie.


    Dnia 9.03.2019 r w Wiejskiej Świetlicy w Wilkowie obchodziliśmy Dzień Kobiet połączony z Dniem Mężczyzny i Dniem Sołtysa. Przy wspólnym biesiadnym stole usiedli mieszkańcy wsi. Każda pani otrzymała tulipana i czekoladę. Nie zapomniano o pani Sołtys, która otrzymała bukiet kwiatów i skromny upominek . Organizatorem uroczystości była Świetlica Wiejska , Rada Sołecka , Koło Gospodyń Wiejskich i Kółko Rolnicze.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst - Bożena Szablewska
Fot. - Elżbieta Gackowska


Dzień Babci i Dziadka- Świetlica Wiejska w Wilkowie


    Dnia 27.01.2019 r w Wiejskiej Świetlicy w Wilkowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziaka. Dzieci recytowały przygotowane na tę okazję wierszyki  oraz zaśpiewały piosenki. Każda babcia i dziadek otrzymali laurki wykonane przez dzieci. Na zakończenie odbył się wspólny taniec dziadków z wnukami. Organizatorami byli : Świetlica Wiejska , Koło Gospodyń Wiejskich oraz Rada Sołecka.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
tekst : Bożena Szablewska
zdjęcia : Elżbieta Gackowska


Mikołajki w Wilkowie


    W dniu 09.12.2018 r w świetlicy wiejskiej odbyło sie spotkanie ze św. Mikołajem. Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkościami ufundowanymi przez Radę Sołecka.Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Wilkowo- Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich


    W dniu 14.10.2018 r w Wiejskiej Świetlicy w Wilkowie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich. Wszystkie panie, które brały udział w spotkaniu zostały obdarowane kwiatkiem i czekoladą. Brały również udział w w konkurencjach: obieranie ziemniaków na czas, ubijanie białka na sztywno oraz najdłuższa obierka z jabłka . Za udział w konkurencjach otrzymały słodkości.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst : Bożena Szablewska
Zdjęcia - Elżbieta Gackowska


"Wolność ,Tradycja ,Rodzina"- śladami starych pieśni - spotkanie międzypokoleniowe”.


    Dnia 14.09.2018 r w świetlicy wiejskiej w Wilkowie odbyło się spotkanie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pt: ''Wolność ,Tradycja ,Rodzina"- śladami starych pieśni - spotkanie międzypokoleniowe”. Przy słonecznej pogodzie siedząc przy ognisku wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Po zachodzie słońca spotkanie przeniosło się do świetlicy i wysłuchaliśmy pana Jana Kowalczyka, który opowiedział nam historię dziejów rodu Komierowskich. Po wysłuchaniu lekcji historii wręczyliśmy podziękowanie.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dzień Babci i Dziadka w Wilkowie


   Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z najważniejszych świąt w roku! Nie wolno o nich zapomnieć, a życzenia na dzień babci i dziadka to obowiązek każdego wnuka. Z tej właśnie okazji spotkaliśmy  się w Świetlicy Wiejskiej w Wilkowie, by tradycje podtrzymywać. Nasze najmłodsze pociechy  umiliły czas recytując wierszyki, a następnie wręczały  własnoręcznie przygotowane laurki. Spotkanie odbyło się przy kawie i herbatce i słodkim poczęstunku przygotowanym przez mamy.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim

Tekst Bożena Szablewska
Zdjęcia Elzbieta Gackowska


Europejskie Dni Dziedzictwa

„ Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”


   Podtrzymując tradycje i zwyczaje naszego regionu, dbając  o tożsamość, dnia 10 września 2017 r  w Świetlicy Wiejskiej w Wilkowie odbyły się zajęcia warsztatowe ze słomy pt: „ Moja tożsamość regionalna” – małe i wielkie rzeczy ze słomy”. Mieszkańcy Wilkowa tworzyli piękne, przeróżne rzeczy  ze słomy wspominając z humorem i uśmiechem dawne zwyczaje i obyczaje.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Piknik Rodzinny


Dnia 18.06.2017 r w Świetlicy Wiejskiej  w Wilkowie zorganizowano Piknik Rodzinny połączony z Dniem Dziecka. Dzieci brały udział w wielu konkursach. Przy słonecznej pogodzie odbyło się wspólne grilowanie . Organizatorzy pikniku Świetlica Wiejska , Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich dziękuję wszystkim za przybycie a sponsorom za wsparcie .

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst -  Bożena Szablewska
Zdjęcia - Elżbieta Gackowska


Ogród dźwięków


   Dnia 9 września 2016 r mieszkańcy przybyli całymi rodzinami na wspólne śpiewanie  piosenek przy akompaniamencie akordeonu.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Wilkowo na starej fotografii


   Dnia 15 września 2016 r mieszkańcy wsi spotkali się aby miło spędzić czas podczas oglądania starych fotografii . Mieszkańcy z uśmiechem na  twarzy opowiadali historię wystawionych zdjęć .


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


Dzień Kobiet w Wilkowie.


   Dnia 11 marca 2016 w Świetlicy Wiejskiej w Wilkowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, by podziękować wszystkim Paniom za ich trud i poświęcenie oraz oddać im należny szacunek.
Przy wspólnej kawie i upominku mogliśmy spędzić ten miły dzień. W tym dniu również podziękowaliśmy Sołtysowi za wspaniałą kilkunastoletnią współpracę zokazji Dnia Sołtysa.


Tekst : Bożena Szablewska
Zdjęcia: Elżbieta Gackowska


Mikołajki w Wilkowie

6 grudnia w niedzielę, do Świetlicy Wiejskiej w Wilkowie zawitał św. Mikołaj przynosząc dla wszystkich miejscowych dzieci wspaniałe prezenty sponsorowane przez Radę Sołecką.


Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot. : Bożena Szablewska


Europejskie Dni Dziedzictwa 2015

W świetlicy w Wilkowie 19 września 2015 r. zebrali się mieszkańcy, by przypomnieć sobie zanikające prace domowe dawnej wsi – „Darcie pierza”. Opowieści z dawnej przeszłości i przyśpiewki umilały czas, wszystkim udzieliła się miła i wesoła atmosfera.Tekst: Bogusława Zgrzeba
Zdjęcia: Bożena Szablewska


Festyn rodzinny

W Wilkowie odbył się Wielki Festyn Rodzinny. Wokół świetlicy zgromadzili się okoliczni mieszkańcy, by wspólnie świętować i integrować się w zabawach.
Przygotowano wiele atrakcji, m.in. różnorodne konkursy dla dzieci i dorosłych.
Roześmiane buzie dzieci i radość w oczach ich rodziców to efekt wspólnej rodzinnej zabawy.

Fot. Świetlica Wiejska w Wilkowie


 13 lutego w świetlicy w Wilkowie zgromadzili się dziadkowie z babciami, by przy pięknej oprawie muzyczno-tanecznej spędzić miły, walentynkowy wieczór. Wszystkim dopisywały dobre humory, a wręczone serduszka przypominały o wiecznej miłości starszych i młodszych.


Tekst: Bożena Szablewska


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: sekretariat@ckissepolno.com.pl

 
Powered by: www.cdx.pl