Galeria zdjęć
1.GALERIA 2017r.2.GALERIA 2016r.3.GALERIA 2015r.4.GALERIA 2014r.5.GALERIA 2013r.6.GALERIA 2012r.7.GALERIA 2011r.8.MIĘDZYNARODOWE PLENERY MALARSKIE9.SĘPOLEŃSKI UNIWERSYTET DZIECKA10.SĘPOLEŃSKA AKADEMIA SUKCESU11.SĘPOLEŃSKA STREFA PODMIEJSKA - ARTIKi12.MUZYKA KLASYCZNA13.FOLKLOR I TRADYCJA14.WYSTAWY15.GALERIA GWIAZD16.SĘPOLEŃSKA SCENA KABARETOWA17.KOCHAMY POLSKIE SERIALE18.MUZYCZNE PODRÓŻE PO ŚWIECIE19.KULISY SŁAWY20.SAMI O SOBIE - REFLEKSJE GWIAZD21.JUBILEUSZ 50-LECIA CKiS

 Aktualności z "Satelit Kultury" i ARTIK'ów:

 

► "Ścieżki z dzieciństwa" - Skarpa

 

► Międzynarodowy Dzień Kropki - ARTIK Włościbórz

 

► „Ratujmy to co piękne” - Włościbórz

 

► Zabawy z piaskiem kinetycznym w ARTiK'u we Włościborzu

 

► „ABC mojej wsi”- Niechorz

 

► ZNIKAJĄCE KRAJOBRAZY LUTÓWKA

 

► Lutówko - Magia tęczy

 

► Zwieńczenie tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa miało miejsce w Wałdowie

 

► PSZCZELARSKIE SPOTKANIE INTEGRACYJNO-TOWARZYSKIE w Świdwiu

 

► „Ogrodowe spotkanie integracyjno – towarzyskie" w Kawlach

 

► „Urok przemijania” w Zalesiu

 

► "Moja tożsamość regionalna" - Wilkowo

 

► "Pod konarem lipy" - Lutowo

 

► „Kulturalny Świetlik” w Niechorzu

 

► "PEJZAŻ Z PIOSENKĄ" w Wiśniewce

 

► Pergaminart - Niechorz

 

► "Kulturalny zawrót głowy" - Piaseczno

 

► Sztuka w Niechorzu

 


 


 

 


 

Administracja strony:

Jacek Wojtania
gg. 16209213
e@mail: ckis.jacek@go2.pl

Świetlica Wiejska w Zalesiu

,,KRAINA MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCA”

 

 


„ Urok przemijania” w Zalesiu


   Dnia 11 września 2017r. w Zalesiu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa odbyła się sesja zdjęciowa starszych mieszkańców wsi przy codziennych obowiązkach pod hasłem „ Urok przemijania”. Zdjęcia przypominają nam o ich "małym bohaterstwie”, gdzie bez ich porad i pomocy, życie byłoby trudniejsze. Fotografie można było zobaczyć na wystawie zorganizowanej 13 września w świetlicy wiejskiej.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst/Fot. Świetlica Wiejska w Zalesiu


Zajęcia plastyczne naszych dzieci w których bardzo chętnie biorą udział.

Często korzystamy z sali sportowej, gdzie poprawiamy swoją sprawność fizyczną, ale głównie bardzo fajnie spędzamy razem czas.


    Dzieci  w ciekawych strojach i z gwiazdą betlejemską odwiedziły sąsiadów i znajomych w ich domach.W zamian za życzenia i odśpiewane kolędy, zostali  bardzo serdecznie przyjęci i hojnie obdarowywani  słodkościami. Bardzo dziękujemy!!!!


W grudniu odbyło się Gminne Spotkanie Opłatkowe. W tym spotkaniu brały udział członkinie KGW oraz zaproszeni goście. Uroczystość uświetniły jasełka, które przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu. Po wspólnej modlitwie nastąpiło tradycyjne łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do stołów i kosztowali wyśmienite potrawy przygotowane przez członkinie KGW z Zalesiu.   Dnia 17 września w Świetlicy w Zalesiu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa" pod hasłem " Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki" odbyła się sesja zdjęciowa pod pałacem w Zalesiu. Podczas tego dnia dzieci przebrały się w piękne dworskie stroje i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w sesji zdjęciowej, która odbyła się dzięki uprzejmości Państwa Zdrojewskich. Po skończonej sesji, dzieci wraz z rodzicami spędzili czas na wspólnej zabawie oraz przy ognisku.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim


 

 

Pierwsze dzieciaczki na świetlicy w nowym sezonie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dnia 19.09.2015r. w Świetlicy Wiejskiej w Zalesiu z okazji Dni Dziedzictwa Europejskiego odbyła się biesiada pt. "Swojskie smaczki, zsiadłe mleczko i ziemniaczki". Goście mogli spróbować potraw, które dawniej jedli mieszkańcy wsi. Na biesiadnym stole pojawiło się zsiadłe mleko, ziemniaki w mundurkach oraz świeżo upieczona drożdżówka. Można było również posłuchać muzyki ludowej.


Tekst/Fot. Ada Dominiak


 

 
 

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, Ul. T. Kościuszki 4, 89-400 Sępólno Krajeńskie, tel. 52 3880160, e@mail: ckissepolno@op.pl

 
Powered by: www.cdx.pl